\- 1 i WAffutze/aai NASSERS SPEL Fa. B. LENARDUZZI geheel hardplastic keukens U KUNT NIET ALLES WETEN! VAN DE HAK OP DE TAK S0ESTERBERG Telefoonnummer ziekenauto 5980 Van Asch uw slager V.V.Z.-nieuws 0} Voetbalfestijn van J.B.T.B. en groot Gaesveecker Gilde BATENBl RG-S Erkende Auto- en SeooterrijsehooB Temp< o-nieuws B.D.C, nieuws Districts Jeugdkampioen schappen 1967 met stalen en granlto aanrechtbladen. Softbal Sec-flyers Forumbijeenkomst V.V.D. Het hoofd koel TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 A.G.A.V.S. kampioen volleybal Diploma's Veilig Verkeer Wie wordt kampioen bij het schoolvoetbal? Ie kwaliteit - Ruime sortering DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG: 500 gram Schouderkarbonade 298 500 gram doorr. Varkenslappen 168 500 gram magere Riblappen378 500 gram Saucijsjes 198 500 gram magere Varkensrollade 398 500 gram Varkenslappen 298 VLUG KLAAR - PANKLAAR 3 x Hamburgers 90 3 x Frieandellen135 3 x Miniboutjes 105 5 x Vleeseroquetten 98 150 gram Vleessalade 75 VLEESWAREN uit onze eigen worstkeuken: 250 gram Leverworst75 150 gram magere Nam 105 150 gram Pekelvlees 98 150 gram Ossenworst98 150 gram Kalfsrollade 135 Woensdag en donderdag gehaktdag: 500 gram Gehakt198 Van Weedestraat 66 Tel. 2372 DINSDAG 23 MEI 1967 KLAAS VAN DE VEEN TOERNOOI Zoals wel algemeen bekend, hebben de leden van V.V.Z. '49 door het overlijden van de peningmeester, de heer Klaas van de Veen, het bestuur verzocht ter zijner nagedachtenis een jaarlijks te rugkerend toernooi te organiseren, wat zijn naam zal dragen. Spontaan is door de leden en supporters een prachtig bedrag bijeen gebracht, waarvoor het bestuur een verzilverde bokaal van 53 cm groot heeft kunnen kopen. Deze bokaal en de andere prijzen kunt U vanaf maartdag 22 mei zien in één van de etalages van het Handelshuis (Adema) aan de Soesterbergsestraat te Soest-Zuid. Wij hopen niet, dat U bij het zien van deze bokaal, denkt dat het Soester voetbal Europa-cup allures krijgt, hoe wel afmeting en uitvoering er niet voor onder hoeft te doen. Het V.V.Z.- bestuur is verheugd, dat alle drie de Soester voetbalverenigingen, B.D.C., Hees cn S.E.C., direkt hun medewer king aan dit toernooi hebben toegezegd en met hun 1ste elftal (S.E.C. een com binatie van zondag en zaterdag) zullen deelnemen, zodat het een Soesters eve nement wordt, dat naar wij hopen de algemene belangstelling van het publiek zal hebben. Door loting zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Dinsdagavond, 30 mei, aanvang 7 uur, B.D.C.-V.V.Z. '49. Donderdagavond, 1 juni, aanvang 7 uur, Hees-S.E.C. Zaterdag 3 juni, aanvang 2.30 uur, de verliezersronde; aanvang ca. 4.15 uur, de winnaarsronde. Direkt na deze 2 wedstrijden zal de prijsuitrijking plaatsvinden. Alle wedstrijden zullen plaats hebben 00 het terrein van V.V.Z. '40 aan dc Ferd. Huycklaan. 1 i overleg met de andere besturen heeft het V.V.Z.-bestuur besloten om voor alle wedstrijden een entree te heffen van 0,50 per persoon vanaf 15 jaar en ouder. Dit geldt ook voor de XfPUlOHi I STEENHOFFSTR 53 TEL 284Z SOES De staat Israël is zijn twintigste jaar ingegaan onder 'n grotere dreiging daui de Arabische buren ooit te voren heb ben betekend. Egypte stuurde troepen naar het gebied van Gaiza en het schier eiland Sinai, de Syriërs versterkten hun legermacht aan de grens, Jordanië kon digt eveneens de staat van verhoogde paraatheid af en dat komt neer op een volkomen omsingelen door vijandige legers voor het kleine Israël. De aanleiding voor Nasser en de an deren is, dat Israël dreigend zou optre den jegens Syrië. Dat heeft in zoverre een grond van waarheid dat premier Esjkol in Tel Aviv heeft gewaarschijwd dat hij niet zal schromen om Syrië er van langs te geven als er weer over vallen worden gepleegd langs de grens. Dat is ook al een keer gebeurd, waar bij Israëlische bommenwerpers de hoge bergstellingen der Syriërs bestookten en zelfs ook even boven de hoofdstad Damascus verschenen, bij wijze van waarschuwing. Teveel hooi Nu hebben de Syriërs altijd het luidst geschreeuwd dat er gevochten moest worden, maar Egyptes president Nasser heeft daar doorgaans maar lauw op gereageerd. Nassers houding gaf koning Hoessein van Jordanië ook de gelegen heid bij een vorig incident verwijten te maken aan de Egyptenaar, die het grootste leger heeft, maar het minste doet. Het lijkt alsof Nasser de kwade naam die hij in Arabische kring begint te krijgen, met één klap weer nieuwe fleur wil geven: ditmaal is hij de drij vende kracht achter het militair ver toon, dat zowaar ook voor het eerst de schijn wekt van een beetje organisatie en wat samenhang. Waarom hij dat doet, is niet duidelijk. Hij zit met een grote hap van zijn leger in Jemen nog steeds de republiek overeind te houden tegenover de troepen van Imam. Bovendien staat in die streek nieuwe strijd op het punt van uitbreken als de Britten Aden verlaten. Hij schuwt daar de strijd ook niet, getuige enige lucht aanvallen op Saoedie-Arabische dorpen en militaire emplacementen, dat veel lijkt op een uitdaging aan koning Feisal om zelf in het strijdperk te tre den en niet langer slechts steun te geven aan anderen. Dat maakt de in druk of Nasser militair meer op zijn vork neemt dan verstandig is. Tactiek Maar er kleeft ook een ander aspect aan. Juist door nu als kampioen in de strijd tegen Israël te fungeren, maakt hij het koning Feisal moreel haast on mogelijk wat tegen hem te ondernemen. De Arabische wereld zou zeker ver ontwaardigd zijn als Feisal aanviel en daardoor de heilige oorlog tegen Israël niet alleen onmogelijk maakte, maar bovendien optreden als een soort bond genoot van de gehate Israëliërs. Het zou een tactiek kunnen zijn, maar Nasser speelt daarmee dan wel een zeer hoog spel met alle mogelijke kan sen dat het verkeerd uitpakt. Oe Thant in ieder geval neemt de bedrei ging van de vrede in het nabije oosten serieus genoeg om er bezoeken aan Bel gië en andere landen voor af te zeg gen. Het zit er dik in dst de Ver. Naties weer voor een hachelijke situatie ko men te staan. En dat juist in een pe riode dat de Sowjet-Unie de Arabi sche landen door dik en door dun steunt, zodat het Russische veto de veiligheidsraad waarschijnlijk machte loos zal maken. leden en donateurs van de deelnemende verenigingen. De opbrengst van dit toer nooi zal geheel bestemd worden voor het jeugdvoetbal in Soest, daar ook wijlen de heer K. v. d. Veen altijd een enthousiast man hiervoor was. Het be drag zal in gelijke delen over de 4 deelnemende verenigingen verdeeld wor den. Het V.V.Z.-bestuur hoopt, dat het in alle opzichten een goed toernooi zal worden met veel sportief en enthousiast publiek bij elke wedstrijd en dat ook de natuur zich van zijn gunstige zijde zal laten zien. V.V.Z.-JEUGD V.V.Z. junioren- en aspirantentoernool. Zaterdag 27 mei a.s. hoopt V.V.Z. voor het eerst in haar geschiedenis een jeugdtoernooi te houden. De wedstrijden zullen gespeeld worden op de terreinen van B.D.C. aan de Bosstraat. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit Junioren 13.30 - 14.00 uur T.O.V.—V.V.Z. 14.05 - 14.35 B.D.C.Presikhaaf, Arn hem. 14.45 - 15.15 T.O.V.—B.D.C. 15.20 - 15.50 V.V.Z.—Presikhaaf. 16.00 - 16.30 B.D.C.—V.V.Z. 16.35 - 17.05 Presikhaaf—T.O.V. Aspiranten 13.30 - 14.00 Presikhaaf—B.D.C. 14.05 - 14.35 T.O.V.—'V.V.Z. 14.45 - 15.15 V.V.Z.Presikhaaf. 15.20 - 15.50 B.D.C.—T.O.V. 16.00 - 16.30 Presikhaaf—T.O.V. 16.35 - 17.05 V.V.Z.—B.D.C. Het V.V.Z.-bestuur hoopt, dat de publie ke belangstelling en de weersomstan digheden ertoe zullen bijdragen, dat na afloop gesproken kan worden van een succesvol en sportief toernooi. Zaterdagavond, om kwart voor zeven, wordt op het B.D.C.-terrein aan de Bosstraat een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Jonge Boeren en Tuindersbond en van het Groot Gaesbeecker Gilde. Voor de leden van het Gilde zullen vijftien uniformen worden aangeschaft ten behoeve van het tamboers- en ven delkorps. In de pauze van de wedstrijd, waarvan een wisselbeker de inzet is, zullen leden van de A.B.T.B. en oudere Gildeleden ook een wedstrijd spelen, waarin sportkleding taboe is. Van het plan, om het tamboers- en vendelkorps in de pauze of na de wed strijden te laten optreden heeft men moeten afzien, omdat de meeste leden zelf meespelen. Het eerste optreden van het korps zal nu op 11 juni plaats vinden, tijdens het toernooi, dat de J.B.T.B. dan organiseert. Dan zullen de korpsleden voor 't eerst in het open baar in uniform een optreden verzorgen. Deze wedstrijd zal voor de J.B.T.B. een goede training zijn voor de komende toernooien. Het Gilde en de J.B.T.B. onderhouden reeds geruime tijd nauw contact met elkaar. Enkele jaren speel de het J.B.T.B.-elftal tegen de vetera nen en deze wedstrijd werd door de „jeugd" met 3-2 verloren. Veel spelers van dat veteranenelftal zijn lid van het Gaesbeecker Gilde. Daarom zal er dit jaar geen wedstrijd meer zijn tussen de veteranen en het huidige elftal, daar deze wedstrijd toch dezelf de ploegen in het veld zou brengen. De wedstrijd tussen de A.B.T.B.-leden en het Gaesbeecker Gilde (de rust tus sen de andere wedstrijd duurt een half uur) zal een oud-Soesters karakter dra gen, wat dus wel een amusante bele venis voor het publiek (en de spelers) zal zijn. De arbiter zal ook „optreden" in agrarisch kostuum, evenals coach Jan van Megen. De trijd van de „oudjes" zal twee keer een kwartier duren. Deze aktiviteiten zijn georganiseerd door het Soester Groot Gaesbeecker Gilde in samenwerking met de J.B.T.B. Dit is voor de laatste vereniging een voorproefje van de vele activiteiten in het komende seizoen. Op 11 juni zal de J.B.T.B. het eigen voetbaltoernooi orga niseren, waarbij de tamboers en vendel- zwaaiers van het Gaesbeecker Gilde zullen optreden en ook de dames een kans krijgen om hun voetbaltalenten te tonen. Vervolgens moet de Soester J.B.T.B. in Achterveld de wisselbeker verdedigen, die ze reeds twee keer gwonnen heeft. Wint de J.B.T.B. deze wisselprijs opnieuw, dan blijft deze eigendom van de Soester afdeling en wordt de J.B.T.B. Soest afgevaardigd naar de provinciale kampioenschappen, di? dit jaar voor het eerst gehouden zullen worden. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) b.g.g. 03498-1951. Ook vrachtwagen- en bus rijbewijs. U wordt gehaald en gebracht. KAMPIOENSCHAP LANGE AFSTAND 1967 CEES PROOSDIJ PROLONGEERT ZIJN TITEL Om precies half drie gingen zaterdag 15 amateurs en 3 nieuwelingen van start voor 87 ronden (100 km). Gelijk tijdig gingen de 2 overgebleven nieuwe lingen van start voor 53 ronden (60 km). Al in de 2e ronde nam Jan W. de Lange een voorsprong en in de 3e ron de probeerden Theo Zeedijk en Joop v. Leijenhorst bij Jan Willem te komen, maar het hele peleton trok er achter aan. In de 8e ronde gingen Ad. v. d. Ploeg, Wim Schaeffer en Theo Zeedijk op avontuur. In de 15e ronde ging Joop v. Leijen horst weg, in de volgende ronde ge volgd door weer Jan W., Ad v. d. Ploeg. Theo Zeedijk en Wim Schaef fer. In de 17e ronde sloot Rik Hees aan en weer een ronde later gingen Cees Proosdij en Arie Bakker naar de kop. Ad v. d. Ploeg en Jan W. de Lan ge gingen mede, liepen steeds verder uit en de slag leek gevallen, maar in de 38e ronde moest Jan W. lossen en viel terug op het inmiddels gevormde 2e peleton. In de 53e ronde bleef Schaeffer alleen over aan de kop, maar in de volgende ronde werd hij door het peleton terug gehaald. In de 58e ronde Wim weer weg, drie ronden later kreeg hij hulp van Cees Proosdij. In de 62e ronde Ed- dy de Lange weg en Joop v. Leijen horst ging mee. In de 70e ronde moest Wim lossen en ging Cees alleen door. Vlak voor het einde sprong Arie Bak ker nog weg en verzekerde zich van de vierde plaats. Uitslag: 1. Cees Proosdij, 100 km in 2 uur 44,57 min. 2. Joop v. Leijenhorst. 3. Wim Schaeffer. 4. Arie Bakker. 5. Jan Willem de Lange. 6. Eddy de Lan ge. 7. Gerrit Ruttenberg. 8. Rob Haas. De 2 nieuwelingen Cor v. Leijenhorst en Ries van Breukelen vochten het sa men uit. In de spurt was Cor iets snel ler dan Ries. 1. Cor v. Leijenhorst, kampioen, 60 km in 1 uur 43 min. 2. Ries van Breukelen. De deelname bij doe Adspiranten was niet zo goed, slechts 2 A-Adsp. en 3 B-Adsp. reden respectievelijk 30 ronden (35 km) en 2 ronden (25 km). Zowel Theo Majoor en Harm Hees waren voor de anderen te sterk. Uitslagen hier: A-Adspiranten: 1. en kampioen Theo Majoor, 35 km in 1 uur 2V» min. 2. Jan Hovius. B-Adspiranten: 1. en kampioen Harm Hees, 25 km in 47,29 min. 2. J Schaafs- ma. 3. Wim Grootveld. 3e RIT MIDDEN-NEDERLAND COMPETITIE 1967 Zondag, te half tien startten als eersten de 17 A-adspiranten voor 20 ronden (23 km). Uitslag: 1. H. de Boer. 2. H. Blaschke. 3. Theo Majoor. 4. J. Fresen. 5. L. Ver hoeven. 6. W. v. d. Heuvel. 7. T. v. Ysendoorn 8. H. Peet. 9. B. Pater. 10. M. Lamboo. 11. T. Rossewij. 12. Jan Hovius. Direct daar achter gingen de 6 vete ranen van start ook voor 23 km. Uitslag: 1. A. Vroege. 2. H. Stouten. 3. D. Vroege. 4. B. v. Leur. 5. B. Al- frink. 6. D. Verboom. De 6 B-adsp. reden 10 ronden (UVs km). Uitslag: 1. J. Huigen. 2. J. Reijenga. 3. Harm Hees. 4. Joop Schaafsma. 5. J. ten Have. 6. H. Smit. Ruim 10 uur gingen 37 nieuwelingen van start, zij moesten 40 ronden (46 km) afleggen. Uitslag: 1. W. Blokland. 2. J. Cozijnse. 3. J. Smit. 4. A. Heuvelmans. 5. P. Ken- tie. 6. K. v. Wijk. 7. G. v. d Brug. 8. Jan W. de Lange. 9. D. Brouwer. 10. A. Thomas. 11. M. Spierenburg. 12. Ries v. Breukelen. Ongeveer half twaalf startten de 31 amateurs, deze moesten 50 ronden (57V2 km) rijden. Uitslag: 1. Klaas Renes. 2. Piet v. d. Top. 3. Rik Hees. 4. Cees Albert. 5. Jan v. Ingen. 6. J. Veldkamp. 7. Jan Sand- brink. 8. M. Richel. 9. A. Reijnders.. 10. G. Plieger. 11. Arie Veenendaal. 12.( P. Arreman. Theo Zeedijk en Arie Koe-! nen werden 16 en 18. 2e RIT ZOMERAVONDCOMPETITIE De deelname was groter als vorige, week, n.1. 12 adspiranten, 2 dames en 40 amateurs en nieuwelingen. Er werd een uur en 5 ronden gereden; de jongeren en dames reden 2 ronden of 25 km. Uitslag: 1. Rik Hees. 2. Frans Hulsken. 3. Piet Bakker. 4. Arie Bakker. 5. PietJ Soeteman. 6. Cees Albert. 7. Jan WT de Lange. 5. Johnny Vonk. 9. Raymont de Zoete. 10. Ries van Breukelen. 11. Eddy Wingelaar. De 12 adspiranten en 2 dames reden 22 ronden of 25,3 km. Uitslag: 1. H. Blaschke. 2. H. de Boer. 3. Theo Majoor. 4. W. v. d. Heuvel. 5. J. Veerman. 6. H. Peet. 7. Jan Hovius. 8. Ineke v. Yken. 9. Harm Hees. 10. Joop Schaafsma. WEDSTRIJDVERSLAG DAMES JUN. U.D.—B.D.C. Zondag moesten de junioren aantreden tegen U.D. uit Utrecht. Wanneer B.D.C. deze wedstrijd zou winnen en Spirit uit Utrecht haar wedstrijd tegen het Hilversumse E.M.M. zou verliezen of gelijkspelen dan was B.D.C. afdelings kampioen. Zover is het niet gekomen. Zowel B.D.C. als Spirit hebben hun wedstrijd gewon nen al is het met het kleinst mogelijke verschil. B.D.C. won met 3-2 en Spirit met 4-3. De B.D.C.-dames begonnen al onder grote spanning te spelen doordat hun keepster door een blessure aan haar knie niet mee kon spelen, maar zij werd uitstekend vervangen door Ria Tolboom. Na tien minuten kwam B.D.C. achter te staan, maar toen ging men met man en macht in het offensief, wat resul teerde in een prachtig doelpunt van Nel van Leeuwen. Met de rust was de stand 2-1 in het voordeel van B.D.C. Na dc rust hetzelfde spelbeeld. B.D.C., iets vrijer spelend door de voorsprong, trok weer fel ten aanval wat na twaalf minuten resulteerde in een prachtig doelpunt van Nel van Leeuwen. 3-1. Hierna deed B.D.C. het wat kalmer aan, waardoor de tegenstanders wat meer ruimte kregen en fel begonnen aan te vallen en de verdediging, onder aan voering van de subliem spelende Til Smeeing en Marga Tolboom, een paar keer aan de noodrem moest trekken, hetgeen niet verhinderde, dat enkele minuten voor het einde U.D. toch nog een keer kon scoren. Verdere uitslagen zijn Heren-junioren B.D.C.Oranje 11-9. Dames junioren B.D.C. 2A'foort 0-4. Meisjesadsp. B.D.C.Celeritas 11-0. 11-0. B.D.C. 2S.D.O. 6-6. Op zondag 28 mei a.s. zullen de Dis- trikts-Jeugdkampioenschappen van het District West A van het Nederlands- Handbalverbond in Soest worden ge houden. Het is het bestuur van de hand balvereniging B.D.C. gelukt deze kam pioenschappen naar Soest te halen. De wedstrijden zullen worden gespeeld op de terreinen van de v.v. S.E.C. aan de Bosstraat, waarvoor de welwillende medewerking werd verkregen van het bestuur van S.E.C. en van de Stichting Lichamelijke opvoeding en sport Soest. Aan deze kampioenschappen zal worden deelgenomen door de dames- en heren- juniorenkampioenen van de afdelingen Alkmaar, Haarlem, Amsterdam en Utrecht. Hiervoor zullen 7 dames- en heren jeugdploegen naar Soest komen om de hoogste eer te betwisten n.1. het Braamweg 40-42, telefoon 2017. Showroom: Oude Utrechtseweg 20, telefoon 5615, zaterdags de gehele dag geopend. levert thans ook Diverse kleurcombinaties mogelijk. kampioeonschap, dat recht geeft op deel name aan de Nederlandse kampioen schappen, die dit jaar in Velzen gehou den zullen worden. De wedstrijden zullen onder leiding staan van bondsscheidsrechters, zodat een goede leiding gewaarborgd is. Tijdens de kampioenschappen zal tevens een demonstratiewedstrijd gespeeld wor den, waarvoor nog besprekingen gaande zijn met twee herenbondsploegen. Mocht dit geen doorgang kunnen vinden dan zal de herenploeg van B.D.C. een wedstrijd spelen tegen een nog nader bekend te maken tegenstander. De afdelingskampioenen zijn tot op heden nog niet allen bekend. In ieder geval zullen de reis naar Soest maken de damesploegen van Niloc Am sterdam (zaalhandbalkampioen van Ne derland), en IJmond Velzen, alsmede de herenploegen van Aalsmeer, Atilla Utrecht en Concordia Zaandam. Het volledige programma zal aan het einde van deze week bekend worden gemaakt. Indien de weergoden mee werken verwacht het bestuur een groot aantal toeschouwers bij de wedstrijden waarvoor de toegang gratis zal zijn. Het programma van S.E.C.-Flyers is als volgt: 23 mei H.C.A.W. I-S.E.C. I. 26 mei S.E.C. II-H.C.A.W. II. 29 mei F.A.K.-S.E.C. II. 2 juni S.E.C. I- U.V.V. I. 5 juni H.M.S.-S.E.C. I. 6 juni U.V.V. II-S.E.C. II. 13 juni H.C.A.W. II-S.E.C. II. 16 juni S.E.C. I-O.S.O. 20 juni S.E.C. II-F.A.K. 27 juni S.E.C. II-U.V.V. II. 30 juni S.E.C. I-H.S.A.W. I. 7 juli U.V.V. I- S.E.C. I. 6 augustus toernooi H.C. T.I.W., Amsterdam. 20 augustus toer nooi Onze Gazellen, Haarlem. 2 sep- termber toernooi U.V.V. Wild Cats, Utrecht. Door een aantal afdelingen van de V.V.D. uit de Kamercentrale Utrecht, wordt, in samenwerking met de afdeling Emland van de J.O.V.D., op vrijdag avond 2 juni, te 8 uur, in het wijkge- bouw van de Hervormde Kerk aan de Regentesselaan te Soestdijk, een in teressante forum-bijeenkomst belegd, on der leiding van Drs. F. A. Hoogendijk, hoofdredacteur van Elsevier's Weekblad. In het forum zullen zitting nemen de heren D. R. F. van Bremen, voorzitter van het Liberaal Democratisch Cen trum G. van der Meer, voorzitter van de J.O.V.D. Dr. A. J. Vis, hoofdbe stuurslid van de V.V.D. en H. J. L. Vonhoff, lid van de Tweede Kamer en hoofdbestuurslid van de V.VJ3. Als uitgangspunten zullen actuele poli tieke vraagstukken worden genomen, als de „image" van de partij, de ver houding tot de jongeren (de J.O.V.D. in het bijzonder), het kiesstelsel, het paprtijenstelsel, de partijstructuur, de partijenpropaganda enz. IJsvlekken in tafz\jde. Neem de vlek voorzichtig af met wat heet water; als er daarna nog een vlek overblijft, bet deze dan zacht met wat alcohol. IJsvlekken in wol worden uitgewassen in een koud sopje. IJsvlekken in gewone zyde worden eerst gebet met lauw water; daarna wordt eventuele kleurstof nog met wat alcohol of tetra bewerkt. Enerzijds doen gezaghebbende econo men en financiers alle moeite om de rondsluipende crisis-gedachten uit te bannen met berichten over kansen voor opleving van de economische activiteit. Anderzijds zijn monetaire autoriteiten koortsachtig in de weer om allerlei economische instrumenten aan te wen den om de heersende depressie te be zweren. Tot die economische instru menten behoort ook het disconto der •centrale bank. Dit disconto is de rente die door nationale banken wordt ge vraagd van andere banken wanneer zij geld willen lenen. Brengt men het disconto omlaag, dan wordt de rente stand in het hele land omlaag gedrukt en wordt het publiek geactiveerd in het opnemen van leningen. In het licht van het voorgaande heeft België recentelijk het disconto ver laagd van 4% tot 4'/z West- Duitsland ging dit jaar al voor de vier de keer aan de discontoschroef prutsen. Daar verlaagde men nu tot 3Va °/o. Met name de Westduitse maatregel is tekenend. Zij wijst er op dat men in de bondsrepubliek in hoge mate onge rust is over de naaste economische toe komst. De kapitaalmarkt immers recht vaardigt geenszins een losdraaien van de disconto-schroef. Er is een enorm kapitaalgebrek dat alleen kan worden opgeheven als er veel gespaard wordt. Dat gebeurt echter als de rente hoog is. Als Nederland door de internationa le afhankelijkheid .dwongen wordt het Westduitse voorbeeld te volgen, zal dat onze economie niet ten goede ko men. Wordt nu de Duitse maatregel veroor zaakt door wijsheid of door politieke angst? Wij vrezen het laatste, maar wij moeten dan opmerken dat angst een zeer slechte raadgever is. Wij hebben de indruk dat de Duitse financiers op paniekachtige wijze aan het schutteren zijn. Dit blijkt alleen al uit het groot aantal discontowijzigingen binnen een jaar namelijk vier. Wij zijn van mening dat dit psychologisch al leen al een averechtse uitwerking kan hebben. Houde president Zijlstra van de Neder- landsche Bank zoveel mogelijk het hoofd koel. Uit de vele, vele commentaren citeert Hakketakker: Vrij Nederland: „Schrijft een interna tionale prijsvraag uit voor een stad huis met burgemeester." J. van Tijn (in Vrij Nederland): „Amsterdam zal wel eerder een waterkanon hebben dan een nieuwe burgermeester. „Haagse Post": „De stad had een schone lei toen de heer Van Hall zijn ambt aanvaard de. De erfnis van een nogal nonchalant stadsbestuur is nou midden in zijn ge zicht geëxplodeerd." In De Groene tekende Opland een elektrische stoel met als opschrift: „Aantrekkelijke po sitie met goede vooruitzichten vacant." Elsevier: „Men wil rumoerig Am sterdam niet en daarom juicht men als Van Hall wordt weggestuurd." Joost van den Vondel: „Vaarwel mijn Am- stelstad, verwacht een ander heer". MISSELIJK Volgens de anthropoloog dr. Louis Lea- key op een congres in Philadelphia zijn er nu nog mensen op aarde omdat in dertijd hun geur de voorhistorische dieren misselijk maakte. Maar het mis selijke is dat er zoveel misselijke men sen zijn die elkaar misselijk maken, dokter Leakey. MACABRE Geef mij maar Amsterdam, dat is veel mooier dan Parijs. Nog mooier dan Amsterdam is in Rotterdam (aan het Jaffa) de pas geopende bar „Le maca- bre". Gezeten aan een lijkkist, besche nen door gedempt licht uit een doods kop kunt u daar een knekeltje wijn drinken. VOORDELIG? Blijkens een advertentie heeft Sanders Zelfbediening (Enschede) „twee pot zoetzure zilveruitjes voor de extra la ge prijs van 98 cent. Dat betekent maar liefst twee pot halen, drie beta len". PARKEERPROBLEEM Volgens de heer John Miles, wethouder van San Francisco, zou het hele par keerprobleem zijn opgelost als alleen maar die lieden mochten autorijden, die hun wagen niet tweedehands, met geleend geld of op afbetaling hadden gekocht. MOEDERDAG Geef haar met moederdag een step, ad viseerde een parfumeriefabriek. Bij na der inzien vond Hakketakker moeder daar te oud voor. Hij gaf haar dus een stepin. ONBEKENDE Ligt op uw bed ook een onbekende? vraagt Silvana matras. Hoopvol sloop Hakketakker naar het slaapvertrek. Maar nee AGAV.S. is volleybalkampioen ge worden in de 2de klasse afdeling Amersfoort; dat betekent een promotie van het eerste team naar de 1ste klas se Die vorderingen zijn wel snel in hun werk gegaan. Na een succesvol seizoen in de 4de klasse, waar een on geslagen kampioenschap werd behaald, promoveerde het team dankzij deze prestatie naar de tweede klasse. Na een minder goed aangevangen start in de tweede klasse, herstelde het team zich voortreffelijk met als uiteindelijk resultaat het behalen van de kam pioenstitel, waardoor A.G.A.V.S. reeds na twee seizoenen doorstootte naar de lste klasse. Ook in het volleybaltoernooi, dat in het kader van de negende lustrumviering wordt gehouden, is A.G.A.V.S. reeds kampioen geworden en promoveert au tomatisch naar de eerste klasse. Vorig seizoen speelde A.G.A.V.S. I nog in de vierde klasse. A.G.A.V.S. 2 is uit gespeeld en geëindigd op de derde plaats achter Weaving (Veenendaal) en S.V.H. (Hoogland); de laatste wedstrijd leverde een 3-0 overwinning op tegen Advendos. Na zes cursusavonden, geleld door de brigadier van politie B. Snijders, werd door de heer J. A. Luyf aan de 22 deelnemers op de slotbijeenkomst in „De Hoeksteen" het verkeersdiploma uitgereikt. Bij deze uitreiking wees de heer Luyf op het drukke verkeer, dat ook in Soesterberg niet ongevaarlijk is; de weggebruiker dient dan ook op de hoogte te zijn van de verschillende ver keerstekens. Onder applaus werd dank gebracht aan de cursusleider, de heer Snijders, die op zo prettige wijze ver- keersles had gegeven. Door de heer van de Scheer van het Verbond van Veilig Verkeer werden enige verkeersfilms vertoond. De geslaagden zijn de dames C. v. Daalen-Westra, M. Griek-Breu ken, G. A. Miltenburg-Stein, M. H. Hendriks-Ultee, W. C. Kaldenberg-Me- lius, W. M. van Woerkom-'s Graven- dijk. A. C. W. Botterweg-van Lankeren, R. W. J. Heiting-Zweers en de heren A. C. Botterweg (met lof), J. van de Veen, J. J. de Heer, H. M. van de Rot te, P. A. Korte, R. de Boer, A. de Rijke, J. v. d. Heyst, J. H. Vos, J. van Rem merden, P. de Boer, W. L. P. Venrooy, A. J. Boterenbrood, P. J. Smits. Het Soesterbergse schoolvoetbaltoernooi 1967 werd maandag 22 mei geopend met de wedstrijd Christelijke SchoolTitus Brandsmaschool, gevolgd door de match Openbaar SchoolCarolusschooL De lei ding van de wedstrijden, die gespeeld zullen worden op 22, 24 en 26 mei en de return wedstrijden op 29 en 31 mei en 5 juni, berust bij de jeugdcommissie van de jubilerende voetbalvereniging „Soes terberg". Het programma voor woensdag 24 mei luidt: 18.30 uur T.B.S.O.L.S. en om 19.20 uur CarolusChr. school. Voor vrijdag 26 mei 18.30 uur Chr. school O.L.S. en om 19.20 uur T.B.S.Carolus. Fel zal er gestreden worden om de grote „Soesterberg-Cup", momenteel in het bezit van de Titus Brandsmaschool. KOOP - RUIL. Goed on derhouden eengezinswo ning aangeboden, 5 ka mers, compl. badkamer, tegen kleiner huis of flat, liefst huurhuis. Br. 582 bur. S. Crt. Te huur VORKHEFTRUCK G. van Buuren. Laan straat 20, tel. 4685. Gevraagd huishoudelijke HULP, 3 halve dagen per week. Talmalaan 37. Flinke huishoudelijke HULP gevraagd. Werk tijden nader overeen te komen. Mevr. Dogterom, Torenstraat 6. tel. 2050. Aangeboden bij oudere dame, een gestoffeerde KAMER met balkon, ge bruik van douche en keu ken. Gaarne dame, middel bare leeftijd. Br. onder letter N 37 bur. S. Crt. Dame, weduwe, pl.m. 50 jaar, zoekt twee KAMERS met kookgelegenheid in Soest. Br. onder letter V.O. 33 bur. S. Crt. WERKSTER gevraagd voor 1 ochtend per week. Mevr. Edelenbosch, Eiken laan 11, tel. 2246. IMPERIAL te koop ge vraagd voor V.W.-busje. Tel. 02955-5442. OPPAS voor baby ge vraagd voor vrijdag en za terdag, met licht huishou delijk werk. Van Goyen- laan 198, tel. 6066. BELONING. Weggelopen jonge zwarte teckel (teef je), kortharig, donkerbruine pootjes. Ruysdaellaan 6, Soest. Gevraagd MEISJE voor halve dagen of werkster 3 maal per week, in gezin met kinderen. Mevr. Grob- ben, Braamweg 11, tel. 4080. TE KOOP divan 15,—. 2 tafels a 5,en 7,50, blank tinnen haard 75, lopers 5,en 7,50, kolenkitten a 1,zeef 1,50, houten 1-pers. ledikant 5,kussens a ƒ1,50. Woensdagmorgen. Rembrandtlaan 17, tel. 4494.

Soester Courant | 1967 | | pagina 2