Ti Burgemeester sloeg eerste paal voor bouw brandweercentrale NAVORDERING Ml KI MO MIKIMO kleedt Uw kind BETER MIKIMO Burgerlijke stand v Welke rente geeft de Coöp. Raiffeisenbank Soest Krabbels van Knelis Miljoenenproject aan Lange Brinkweg DE speciaalzaak voor Uw kind!. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Ned. Vrouwen Electr. Ver. „Olympia" op stap naar Groningen Instructieve tuin aan het Nassauplantsoen inkomstenbelasting Zo vlogen de duiven \J /o DAGELIJKS OPVRAAGBAAR 4 ZILVERVLOOT EN GEPREMIEERD SPAREN 5 OPZEGTERMIJN 6 MAANDEN 5 I2 OPZEGTERMIJN 12 MAANDEN KOM WASSEN BIJ DE „The Red Stars" DINSDAG 23 MEI I9G7 De eerste paal voor de nieuwe brand weerkazerne aan de Lange Brinkweg is gistermiddag de grond in gegaan. Burgemeester mr. S. P. baron Ben- tinck, voor deze gelegenheid in een geel pak gestoken en een helm op het hoofd, verrichtte deze voor de brand weer historische handeling met be hulp van een machine. Na deze offi ciële gebeurtenis kwamen de genodig den bijeen in de kantine van de oude brandweercentrale, waar architect H. N. van Wijk en de burgemeester een kor te toespraak hielden. Het slaan van de eerste paal, gistermid dag om half vijf, werd bijge woond o.a. door de wethouders J. v. d. Arend en A. P. Hilhorst; de raadsle den G. v. d. Berg, J. J. Ebbers en A. S. Westra; brandweercommandant J. F. Groart; oud-brandweercommandant W. Groart; de heer J. A. Luyf, brand weercommandant te Soesterberg; de heer H. J. v. d. Dussen, directeur van de dienst gemeentewerken en een groot aantal brandweerlieden, onder wie oud- brandweerman W. Foeken, die voor de- z- gelegenheid speciaal uit Egmond aan Zee was overgekomen. In de hijsmachine haalde de burge meester een handle over, waardoor het mechanisme in werking werd gezet, dat de acht meter lange betonnen paal met forse slagen de grond instampte. Het was de eerste van de in totaal 120 palen met een lengte van acht tot twaalf meter, die in de loop van de tijd de grond ingaan. Pas als dat gebeurd Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 GEBOREN: Barbara Veronique, doch ter van C. H. J. van der Donk en O. H. H. Rölkens, Laan Blusse van Oud Al- blas 4, Soesterberg. Petrus Martinus, zoon van P. C. Jak en M. T. Werkhoven, Dalweg 137. Sonja Antoinette, doch ter van H. G. Kaspers en M. van den Broek, Andriessestraat 6, Soesterberg. Josefien, dochter van P. R. Ensdorff en G. van Mastrigt, Albert Cuyplaan 97. Hans Maarten, zoon van B. Korthuis en E. Elion, Beatrixlaan 37. Bertus, zoon van G. J. Maassen en W. Voigt, Beetz- laan 96. Karolina Hendrika Johanna, dochter van A. W. G. Musters en H. J. Luttmer, Oranjelaan 21. Bob Jacob, zoon van A. J. Barreveld en W. M. M. van Duren, Molenstraat 20. Marcus André, zoon van D. J. Sijbrandi en J. Splinter, Aagje Dekenlaan 28. Jeroen Johannes Wilhelmus, zoon van J. W. Stalenhoef en A. M. J. Hogenelst, Ru benslaan 19. Martin Cornelis Lam- bertus, zoon van A. Odijk en M. R. Kamphuis, Ant van Leeuwenhoeklaan 115, Soesterberg. Evert Han, zoon van H. Hulleman en M. A. Braamburg, Ju- lianalaan 26. Alfons Wijnand, zoon van A. W. Huinder en M. A. H. Men ning, St. Theresiastraat 10. ONDERTROUWD: Christiaan Sies, Iris- straat 9, Baarn en Alovsia Reinarda Ruis, Wieksloterweg w.z. 3a. Arnold Jacob Spelt, Torenstraat 15 en Gezina Elbertha Jacoba Groenensteyn, Juliana- plein 10. Gerrit Juan van de Hoef, Kemphaanstraat 1, Baarn en Justina van den Berg, Buntweg 16. Johannes Franciscus Maria Haarsma, Kortekade 115b, Rotterdam en Maria Susanna Christina Huurdeman, Birkstraat 161. Rutgerus Theodorus Bernardus Houter man, dr. Rupertlaan 92 en Maria Anto- nia Cornelia Wissink, Stadhouderslaan 28. Omke Berend Bakker, Singel 51, Delfzijl en Jacoba Flikweert, Nieuweweg 104. Hendrikus Cornelis Rauch, Smitsweg 2 en Clasina Aleida Roest, Beetzlaan 128. Willem van der Kamp, Molenweg 8 en Mathilda Johanna Marks, Molenweg 8. GEHUWD: Simon Kornelis Frank, Ko- ninginnelaan 48 en Anna Willemina de Vries, Koninginnelaan 24A. Orie Neil Henson, Kamp Nieuw Amsterdam, Zeist en Geertruida Maria Renooij, Nieuw- straat 66. Johannes Roelof Hendrik van den Deijssel, Staringlaan 18 en Alij- da Maria Hagen, Henriëtte Blaekweg 6. Hendrik Jan Paschedag, Fuchsiastraat 50, Amersfoort en Maria van Essen, Ak- kerweg 6. Antonie Veltmeijer, Ohm straat 51, Hilversum en Alberta van de Kuit, Klaarwaterweg 64. OVERLEDEN: Jannigje Harskamp, 87 jaar, weduwe van G. Hagenbeuk, Birk straat 43. Abraham Bazendijk, 61 jaar, gehuwd met H. L. Drijsen, Maria- straat 12a. Wouter van 't Klooster, 56 jaar, gehuwd met H. de Jager, Schou tenkampweg 61. Cornelis van den Broek, 49 jaar, gehuwd met T. Slote- graaf. Gen. Winkelmanstraat 95, Soes terberg. Dir. IL W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) is, kan men met de werkelijke bouw beginnen. In de kantine van de oude centrale sprak architect Van Wijk. Hij sprak ge lukwensen uit aan het adres van de ge meentebestuur nu de plannen eindelijk gerealiseerd worden. Hij vertelde, dat dit plan het oudste uit het archief was. Het kwam al in 1962 gereed, maar het wachten op Rijksgoedkeuring duurde heel lang. Toen die eindelijk kwam, was er geen geld, maar het gemeente bestuur heeft voor dit probleem toch een oplossing weten te vinden, daar door de urgentie van de bouw van de nieuwe centrale onderstrepend. De heer Van Wijk zei, dat de brand weer terecht trots zal kunnen zijn wan neer het nieuwe gebouw klaar zal zijn. Spreker wenste tenslotte de aannemer en de onderaannemers, alsmede de da gelijks opzichter, de heer v. d. Vegt, veel succes bij de bouw. De burgemeester gaf in zijn toespraak blijk van zijn vreugde over dit miljoe nenproject, dat na jaren wachten ein delijk gerealiseerd gaat worden. Het lange wachten heeft volgens de burge meester wel een voordeel gehad: de techniek heeft in die tussentijd niet stilgezeten en daardoor kunnen nu be tere resultaten worden bereikt dan eer der het geval zou zijn geweest. Baron Bentinck complimenteerde de aannemer vanwege het feit, dat alles op de bouwplaats er zo netjes uitziet. „De bouw is een grote onderneming en ik wil dan ook niet nalaten de aannemer veel succes te wensen met de bouw", aldus spreker. De burge meester vervolgde met te zeggen, dat de brandweer nog wel enige tijd ge duld zal moeten hebben voordat het ge bouw in gebruik genomen kan worden. Spreker besloot met zijn dank uit te spreken aan het adres van de mensen, die hem hadden geholpen bij het slaan van de eerste paal. De nieuwe brandweercentrale, die te genover de Korte Kerkstraat verrijst, krijgt een afmeting van 68 bij 39 me ter. De hoogte bedraag 5.80 meter. Er komt een slangentoren van 20,5 meter. Beneden zijn toiletten ketelhuis en bo ven mobilofoon, het kantoor van de commandant enz. Met een bus van „Amersfoort's Bloei" maakten leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" een excursie naar Ameide, Schoonhoven en Rotterdam. Nadat er koffie gedronken was in Via- nen, brachten de dames een bezoek aan de eendenkooi „De Zouwe" bij Ameide. Een grote plas, omringt door grienden en rietmatten, waar de eenden zich met hun jongen ophielden. Vanaf juli tot februari, maart worden de wilde eenden gelokt door de aan wezige staleenden en het kooikerhond je. Via een kreek belanden ze dan in een soort fuik; aan het einde daarvan is de vangpijp. Uit verschillende lan den komen de eenden naar de eenden kooi, ook wel uit Rusland. Per jaar vangt men pl.m. 1500 eenden, bijna al len gaan naar de poelier. De overige die gevangen zijn, worden geringd en vrijgelaten. Op deze wijze krijgt men trekgegevens van vele eendensoorten. In de omgeving van de eendenkooi kunnen vele andere vogels een rustige broedgelegenheid vinden. Na de hollandse koffietafel in restau rant „Belvédère te Schoonhoven, werd de tocht voortgezet naar het concert gebouw „De Doelen" in Rotterdam. Door een dame werd de groep .'ames rondgeleid in dit prachtige, enorme ge bouw. De entree bestaat uit 12 loket ten, garderobe en de toiletten; daar achter de foyer, waar ook wel verga deringen worden gehouden. Eerst werd dc grote zaal bewonderd; 2300 mensen kunnen hier een plaats vinden. De stoelen zijn met donkerblauwe stof be kleed; de wanden van natuursteen en Amerikaans notenhout. De koninklijke loges hebben een rode kleur en zijn versierd met bladgoud. Er zijn in dit gebouw totaal 10 za len; te gebruiken voor concerten, ka mermuziek, cabaret, ballet en films. De plafonds zijn niet vlak, doch met uitstekende delen, waardoor de accou- stiek perfect is. De kamermuziekzaal bied aan 600 be zoekers plaats. Hier is de stoelbekle- ding warmrood, het podium wat lager en het geheel iets minder imposant. Het gebouw heeft ook enkele gast-di- rigentenkamers en 5 solistenkamers. De muren van deze kamers zijn be plakt met pitriet, wat een bijzonder ef fect geeft. De kleinste zaal biedt aan 150 bezoekers plaats; deze heeft licht rode stoelen, zwarte wanden, blauwe chantung gordijnen. Deze omgeving geeft een intieme sfeer en wordt wel speciaal gebruikt voor lezingen en ver gaderingen. In elke zaal is televisie en radio; een modern systeem zonder ka- De burgemeester krijgt instructie hoe te handelen om met behulp van een hijsmachine de eerste paal te slaan voor de bouw van dc brandweercentra le aan de Lange Brinkweg. Foto Astra. bels. Op elke plaats is de uitvoering goed te horen en te zien; de aircondi tioning bevindt zich aan de plafonds. Ook de wandelgangen zijn van alle ge makken voorzien; grote kristallen kro nen (totaal 40 stuks a 10.000) en een indirecte verlichting aan de trapleu ningen. In het gehele gebouw zijn 9 soorten marmer gebruikt en 2 soorten hout, pallissander en Amerikaans noten. Door de koningin is op 18 mei 1966 dit buitengewone gebouw geopend, ter wijl de plannen in 1948 ter tafel kwa- Binnenkort wordt er nog een oijporgel in gebruik genomen. Voor alle uitvoe ringen zijn de meeste plaatsen bezet. Men betaalt voor een plaats bij het philharmonisch concert 5-9 of 12 gld. en bij bijzondere evenementen 15-20 of 25 gld. De bouwkosten van „De Doe len" bedroegen 40 millioen gulden en is het mooiste concertgebouw van ge heel Europa. Nadat er even gepauzeerd was in res taurant „Engels" werd de terugtocht aanvaard. Op 24 mei heeft de N.V.E.V. een lezing over reuma in het Oranjehotel en op 8 juni een causerie met dia's over IJs land en Groenland in de zaal Brand punt te Baarn. Lezing en causerie vangen 's middags te 2.30 uur aan. Zaterdag 27 mei gaat de C.W.S.V. „Olympia" deelnemen aan de N.C.W.B. „Trefdag" (Bondsdag) te Groningen, ge organiseerd voor de bond door de ver enigingen „Berend Botje" uit Zuidlaren en „Excelsior" uit Groningen. De morgen begint met een feestpro gramma, te verzorgen door het bekende gezelschap „Hofman", waarna 's mid dags wandeltochten over diverse af standen worden gehouden. Olympia zal deelnemen aan de 12 en 18 km. tochten. De start hiervan is te 2 uur onder be geleiding van muziekcorpsen en drum bands en na de start een défilé. Het vervoer is wederom in de goede handen van de firma Tensen. Deze wandeltocht is de eerste in dit seizoen met extra prijzen. Een herinne ring aan deze tocht zal voor iedere deelnemer bestaan uit een sleutelring met medaille, iets bijzonders, daar deze niet te koop is. Olympia heeft dit sei zoen reeds aan een tweetal tochten deelgenomen, n.1. op 29 april de jubi leum-mars van „Wilhelmina" te Amers foort en de Bondswandeltocht van A.G.A.V.S. te Soesterberg. Na afloop van de Trefdag-tocht zullen weer verschillende leden van Olympia een onderscheiding in ontvangst kunnen nemen voor het bereiken van de 500, 1000, 2000 en 2500 km. Het vertrek heeft plaats om 8 uur en de terug komst is te ongeveer 9 uur. Reeds twee jaar heeft de afd. beplan tingen van de gemeente Soest aan het Nassauplantsoen een instructieve tuin ingericht over een oppervlakte van pl.m. 1000 m2. Daarbij zijn een aantal banken ge plaatst zodat iedere wandelaar rustig de meer dan 40 soorten vaste planten kan bewonderen. De heer A. v. d. Broek, chef van de plantsoenendienst, verklaarde ons ech ter. dat men met deze opzet nog iets anders beoogt. Vele mensen en wel speciaal tuinlief- hebbers zullen zich wel eens afgevraagd hebben, hoe heet die plant eigenlijk en op welke wijze kan ik hiervan ir het bezit komen. De afd. beplantingen van Gemeente werken reikt U hierin de helpende hand. Vanaf 1 juni a.s. is nl. bij het V.V.V.- kantoor tegen de prijs van 50 cent een platte grond verkrijgbaar, waarop dui delijk de namen van deze planten zijn vermeld, zodat U zich op een gemak kelijke manier tot uw leverancier kunt wenden om in het bezit te komen van de door U gewenste plant. Vele Soesters zullen dit gemeentelijke initiatief ongetwijfeld toejuichen en hiervan een dankbaar gebruik maken. Eer feit dat de inspecteur bekend was, of redelijkerwijze bekend had kunnen zijn op het moment dat de definitieve aanslag werd vastgesteld, kan geen grond voor navordering opleveren. Er is dus een nieuw feit vereist voor navordering. De inspecteur is daarbij mede verantwoordelijk voor fouten - ambtelijke verzuimen - van zijn perso neel; de belastinglichtige is mede aan sprakelijk voor fouten van zijn advi seurs. Dit laatste vooral wat betreft een eventuele boete bij navordering, waarover hieronder nog wordt gespro ken. Maakt dus het personeel van de in spectie een rekenfout waardoor de aan slag te laag wordt, dan is evenmin na vordering mogelijk als wanneer de in specteur zelf over het hoofd ziet dat een belastingplichtige een bijverdienste niet heeft aangegeven terwijl in het d.ssier te zien was dat die bijverdien ste was genoten. De uitzondering Een uitzondering geldt echter voor ten eerste het geval dat de definitieve aan slag te laag is doordat te hoge voor heffingen zijn verrekend en ten tweede in het geval dat een in de wet voor ziene omslag van verschuldigde belas ting over echtgenoten niet op de juis te wijze blijkt te zijn geschied, waardoor de een zoveel te veel kreeg te betalen als de ander te laag werd aangeslagen. In het eerste geval kon de belangheb bende er niet redelijkerwijze vanuit gaan dat hij met de definitieve aanslag wist waar hij aan toe was, want de voorheffingen zijn hem uiteraard be kend - kunnen dat althans redelijker wijs zijn - zodat hij had moeten be merken dat de aanslag niet goed was. In het tweede geval staat de totale be lastingschuld vast en moet alleen over de echtgenoten verdeeld worden, men kent het totaal bedrag. In het algemeen gaat het er dus om, dat niet kan worden nagevorderd voor zoveel te weinig is betaald door een ambtelijk verzuim. Wat is verzuim? Wat nu wel en niet een verzuim is, staat uiteraard niet scherp vast. Het gaat er daarbij om de vraag welke diepgang de controle door de fiscus re delijkerwijs moet hebben. Enerzijds behoeft een inspecteur niet ieder punt, waarvan hem niet aan stonds duidelijk is dat het juist is, te verifiëren, doch mag hij uitgaan van de verklaring van de belastingbetaler op zijn aangiftebiljet, dat hij dit „dui delijk, stellig en zonder voorbehoud" heeft ingevuld. Anderzijds mag hij niet alleen geen in zijn dossier aanwezige controlegrensen verontachtzamen, doch mag hij ook punten, die al te zeer van het waarschijnlijke afwijken, niet zo maar accepteren. De waarheid ligt in het midden en het aantal gevallen dat zich voor kan doen is zó verscheiden, dat hierover inmid dels vele rechterlijke uitspraken zijn verschenen. Deze zouden ons thans ech ter te ver voeren. Boete bij navordering? De wet zegt hierover ten eerste dat de een navorderingsaanslag begrepen belasting met 100 wordt verhoogd, behoudens voor zover het niet aan op zet of grove schuld van de belasting plichtige (of diens adviseur!) is te wij ten dat te weinig belasting is gehe ven. In twijfelgevallen moet de belang hebbende dat dus bewijzen, doch wan neer de inspecteur zonder meer reeds meent dat geen opzet of grove schuld in het spel is, zal hij reeds direct van het heffen van boet© afzien. Past hij de verhoging toe, dan beoor deelt hij nog in hoeverre die kan wor den kwijtgescholden, met andere woor den hij gaat na op welk percentage hij die, gezien zijn voorschriften moet stel len, en deelt dat van te voren aan de belastingplichtige mede, die dan zijn zienswijze kan geven. Voor „normale" gevallen van grove schuld is een verhoging met 25 voorgeschreven; bij zeer ernstige grove schuld en bij opzet 50 °/o; en alleen .100 °/o bij herhaling en bij ernstige en Verhoudingsgewijs omvangrijke fraude. Vrijwilligheid Voor gevallen van vrijwillige verbete ring bedraagt de boete 10 doch let wel: gezien het bovenstaande alleen in dien aanvankelijk opzet of grove on achtzaamheid in het spel was. Van vrij willige verbetering kan echter geen sprake meer zijn als degene die de aangifte verbeterde wist of redelijker wijze moest vermoeden dat de opspo ringsambtenaren de onjuistheid reeds op het spoor waren of wellicht zou den komen. Bijvoorbeeld in het geval dat deze hem een onderzoek van zijn boekhouding hadden aangekondigd. Is men het met het opleggen der boete niet eens, dan kan men daartegen in beroep komen door te stellen dat geen opzet of grove onachtzaamheid in het spel was. Is men het met de hoogte van de boete niet eens dan kan men daar volgens de wet alleen tegen in beroep komen wan neer men kan stellen dat ofwel de in specteur zijn bevoegdheid tot kwijt schelding tot een ander doel heeft ge bruikt dan waarvoor die gegeven was, ofwel dat de hoogte van de boete in strijd is met de redelijkheid, gezien de betrokken belangen ofwel in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur. Deze bepalingen zijn nieuw en er is nog geen rechtspraak die hier de gren zen van wat wel of niet redelijk of behoorlijk is reeds heeft afgebakend. Moet men de juistheid van een opge legde boete naar wettelijke maatstaven erkennen, doch zijn er verlichtende omstandigheden in het spel dan kan men kwijtschelding verzoeken. De be voegdheid daartoe berust bij de direc teur der Rijksbelastingen waaronder de betrokken inspecteur ressorteert; mede om tot een zo constant mogelijk beleid te kunnen komen bij de afweging van verlichtende omstandigheden. De moraal is uiteraard dat men zijn aangifte zo invult dat de inspecteur het bij de definitieve aanslagen kan en moet laten. De inspecteur zal het er wel mee eens zijn, want hij krijgt toch geen procenten. F. REIJERSE HAD DE SNELSTE DUIF De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Afstand 371 km. De duiven werden gelost te 6.20 uur met Z.W. wind. In concours waren 357 duiven. De uitslag is als volgt: F. Reijerse 1. A. J. v. Dorrestein 2 37 65. G. Rijksen 3 8 17 23 28 36 39 40 41 48 50 51 52 56. C. Dijkman 4 42 44. J. v. d. Brakel 5. Mevr. G. Brink-Zimmerman 6 19. Jac Stalenhoef 7 9 49 64 69 70. H. Woudstra 10. Comb. Ottens-Blokland 11 24 38. P. J. Rauch 12 25 34 71. A. C. v. Ee 13 15 16 20 30 35 46 53 57 66. H. Gorissen 14 33. C. v. Soest 18 29 31 61 68. C. Huijskes 21 26 45 67. L. v. 't Klooster 22. J. H. v. Hengstum 27. C. v. d. Veen 32. J. Khoops 43. C. v. d. Lugt 47. Jac. Wijnands 54 60. T. Wigt- man 55. R. G. Voskuilen 58. M. v. d. Wielen 59. P. Duijst 62. H. den Dekker 63. Ook de postduivenvereniging „De Vriendschap" nam met 356 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Paul St. Max ence. De uitslag was als volgt: J. Kamer beek 1 62 68. C. Vaessen 2 3. Hooijer- Kleinegris 4 40 43 56. C. Bokma 5 26 34 38 49 53 66 69. F. Groensttein 6 10. J. Rijksen 7 8 22 24 33 35 61. J. Rade maker 9 27 57 71. H. Verkerk 11 20 48 70. R. Koster 12. S.K.B. 13 21 39 58. D. de Zoete 14 28 31. A. Musters 15 19 25 32. C. Jak 16 46 47 52. G. Reijerse 17. J. Wijnands 18. D. Bos 23 60 65. E. Daatselaar 26 30 37. W. Roest 29. H. van de Broek 36. Z.K.H. Prins Bern- hard 40 44 50. B. v. Gardingen 41. W. Altenaar 42 51. W. v. Breukelen 45. J. v. Groningen 54. J. v. Klooster 55 67. J. Ruttenberg 59. G. v. d. Broek 63. E. Veerman 64. KANTOREN KERKPLEIN 9 - SOESTERBERGSESTRAAT 14 - KONINGINNELAAN (naast nummer 38). Ajje 't ming vraogt mok zeige dak veu- rige week onbedaor- luk elaache het om ut meraokete» cas- sert, dat oiftle tille- visie uut ezongde wier en dat een dag teveure in Rotter dam egeve was. Dat cassert mit Toon Hermans as diri gent en Swiebertje en Bromsnor, die veur knaleffecte zorregde en al die aandere artiste, dit mit niet alledaogse instrumente meewarreke. Noeng bin ik eerluk ezeid nie zo'n barre liefhebber van cosserte, maor op deze manier zou ik d'r nog wel tien wille hebbe. Jonges, jonges, wat hebbe wullie ge- laache. D'r wier goed espeuld, temin- ste dat neem ik maor an, waant ut pebliek in de zaol had d'r ok schik in en was gul mit applaus. Dat waore wullie tuus ok, allenig wullie klapte nie in de haande, maor op de stoelleu- ningc, waor wullie ongs van ut laache an vast moste houwe, aanders zouwe Kneliao en ik d'r nast terecht ekomme weze. D'r waore in ut begin ok een paor minse, die stofzuugers bespeulde. Hul- lie veurspel ik een goeje toekomst, waant d'r is een groot tekort aan zukke muzikaanten, ze binne nog zeldzaom. Dat was trouwes ok wel te marreke, waant ut ging alemaol nog nie feilloos, maor jao, je mot roeie met de merken die der binne. Die ene stofzuugerspeulster zette een keer te laot in en ze lette ok nie best op de dirregent, waordeur ze d'r appe- raot te laot uutzette en de naogallum nog klonk in ut vollegende stuk. Maor jao, dat binne foutjes, die wel nie meer zalle veurkomme. D'r was ok een meheer bie, die mit de vioerwriever warrekte. Kneliao en ik vonde die muzikant de slechtste van ut stel. Zoas hie de vioerwriever bespeul de, kan ik ut ok nog wel. Ik kraok nie graog iemand of, maor volleges ming schoptie ut nie veer as vioerwriever. Hie het weinig toekomst veur de boek as zodaonug, waant je kan wel as vioerwriever op wille tree- je, maor je mot nie mit ut publiek de vloer an wille wrieve. Dat hebbe wul lie daodeluk deur en wullie binne eige- luk nie eens van die echte meziek- minse. Affing, minse, ut was allemaol maor een grappie en da's maor beter ok, aan ders zouwe d'r nie veul minse meer overblieve, die nog van klassieke me- ziek houwe. In ieder geval is ut noeng zo, datter minse binne, die eerst niks om zukke meziek gaove, d'r noeng meer om gaon geve. Allenig deur zo'n cossert. Een d'rvan is genog, volgend jaor, maor weer één. Aanders krieje teveul van ut goeje en dan ving je d'r niks meer an. En da's noeng juust nie de bedoeling. D'r mot meziek in blieve zitte! Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. TWEEDE PLAATS VOOR JUNIOREN EN SENIOREN Met zeer veel succes hebben dit jaar de junioren en de senioren van de Soester basketballvereniging aan de competitie deelgenomen. De senioren, die reeds vorig jaar ge ducht van zich had laten spreken met ook een tweede plaats, behoorde dit jaar ook weer tot de kampioenskan didaten. Van het begin af aan be hield dit team met Midland de leiding, totdat de ontmoeting tegen Midland kwam. waarbij dit team uit Utrecht over iets meer kwaliteiten beschikte. Voortdurend behield Midland een klei ne voorsprong en de uiteindelijke kam pioen bij de heren werd Midland met als zeer goede tweede het herenteam van Red Stars, die echter getoond heb ben, door twee jaar achter elkaar twee de te worden, over bijzonder veel kwa liteiten te beschikken, zodat zij voor het volgend seizoen toch weer hoge verwachtingen koesteren. Bij de junioren is de strijd nog span nender geworden en pas de laatste wedstrijd kon de kampioen aanwijzen. Red Stars moest in het weekend nog tweemaal spelen tegen de twee onder staande teams. De ontmoeting Red Stars-U.V.V. lever de een 35-24 zege op en ook de ont moeting Red Stars-Midland B eindigde in een overwinning voor Red Stars nl. 36-23. Duidelijk bleek, dat bij deze wedstrijden Red Stars in eerste in stantie de tegenstander iets onder schat had, maar al spoedig kwamen ze tot de ontdekking dat er toch voor gestreden moest worden. Nu hing alles nog af van de wedstrijd Taveno-S.V.S. Zou hier S.V.S. winnen dan zouden deze beide teams met Red Stars gelijk komen en waren beslis singswedstrijden het gevolg. Even zag het er naar uit, dat S.V.S. de winst zou nemen, maar de technische over macht van Taveno gaf tenslotte toch de doorslag en zodoende wist Taveno deze wedstrijd toch verdiend te winnen. Het gevolg hiervan was dat Taveno kampioen werd, met twee punten ach terstand kwam Red Stars op de twee de plaats en met vier punten achter de winnaar S.V.S. Gezien het spel van deze junioren mag Red Stars zich verzekerd voelen voor de toekomst, want met iets meer er varing kan Red Stars het nog bijzonder ver brengen. De eindstand bij de heren en junioren is als volgt: Heren 2e klasse: U.V.V. 3 18-18 Midland 2 18-34 U.S.S. 3 18-14 Red Stars 18-30 Flinstones 2 18- 8 Taveno 2 18-26 U.V.V. 4 18- 6 Nijenrode 2 18-24 Cangerous 2 18- 0 U.S.S. 2 18-20 Junioren 2e klasse: Taveno B 18-32 S.V.S. F. 18- 8 Red Stars A 18-30 U.V.V. B IC- 6 S.V.S. A 18-28 Midland B IC- 2 B.C.H. A 18-20

Soester Courant | 1967 | | pagina 5