Kü DÜF F Israël ingesloten Honderd jaar Rode Kruis Hoe groot is de militaire macht 75 ct Fa. B. LENARDUZZI geheel hardplastic keukens DE BEJAARDEN EN HET WELFARE-WERK Eerste Gooise Kleding Verhuur MET RAAD EN DAAD Maison Termonde VEILIG WINKELEN U KUNT NIET ALLES WETEN! Krabbels van Knelis CAU>KC1 LAKENS- SERVICE Frista Zelfwassalon Officiële mededelingen Ophalen grof huisvuil OPREIS Voor Briljanten ringen Juwelier opgelicht Ned. Ver. van Huisvrouwen met stalen en granito aanrechtbladen. Voor gelegenheidskleding Goede uitvoering van Ons Genoegen UW PARKETVLOER als nieuw geschuurd vanaf ca. f4,50 per nU. Inlichtingen: Motex, tel. 03490-19911, Nijverheidsweg 71, Amersfoort Zeepost Soest uw Zomermantel 167,50 Voor het complet van de Bruidsmoeder. Ook voor uw Regenmantel. staal klaar SNAAR" i. DAF Uw rijbewijs FIAT 850 DAF Autorijschool Collewijn FIAT 850 Jongen bewusteloos naast bromfiets Onderwijs FEL. BRANDWEER 3 3 5 3 POLITIETEL. 4444 VRIJDAG 26 MEI 1967 De jonge staat Israël, die in vele opzichten blijk heeft gegeven zyn bestaansrecht op moedige wtfze te kunnen verdedigen, ziet zich geplaatst tegenover een ernstige oorlogsdreiging. Reeds zo n tvvinti gjaren trachten de Arabische staten de joden uit Palestina te verdrijven. Z\j voerden hiervoor al een gemeenschappelijk beraamde oorlog, die begon na het vertrek van de Engelsen in 1948 en ondanks de gesloten wapen stilstandsverdragen af en toe weer even oplaait. Dc zeven landen van de Arabische liga kunnen gezamenlijk een veel grotere militaire macht op de been brengen dan Israël. Maar Israël is niet van zins het hoofd maar in de schoot te leggen. RODE WAPENS VOOR DE ARABISCHE LIGA Om zich tegen de belagers te kunnen verdedigen, vroeg Israël meer dan eens om militaire hulp aan Amerika. De Is raëlische geheime dienst kon daarbij bewijzen overleggen, dat de Sowjet- Unie en de andere leden van het pact van Warschau al vanaf 1956 Egypte, Syrië en Irak van wapens voorzagen. Daartoe behoorden 2.000 tanks en ge- panserde gevechtswagens en 900 ge vechtsvliegtuigen van moderne makelij. Egypte kreeg hiervan duizend tanks en 390 vliegtuigen, Syrië bijvoorbeeld 500 tanks en 180 vliegtuigen. Maar de Ame rikaanse hulp bleef uit. Zij werd ge weigerd op grond van het feit dat de V.S. geïnteresseerd waren in de ont wikkeling van Saoedie-Arabië, Jordanië en de Libanon in verband met de ex pansiedrift van de pro-Russische landen Egypte, Syrië en Irak. CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUG0L1N (reukloos) ter voorkoming van hiuggebeten. Israël kon alleen hulp verkrijgen met de verplichting, dat er geen militaire acties zouden worden ondernomen zon der de toestemming van Washington. De Joodse regering wees daarop de hulp zonder meer van de hand. De Jordaan Een van de plannen die de Arabische landen tegen Israël beraamden is het onttrekken van het Jordaanwater dat Israël nodig heeft voor zijn bevloeiings- plan van de Negev-woestijn, die in Is raël ligt en in cultuur gebracht wordt. Nauwelijks 1500 meter van de Israëli sche grens zijn de Syriërs bezig met Russische bulldozers, bediend door Sy- risch personeel diepe groeven en grep pels te maken, teneinde de Jordaan- bronnen - Hasbani - en Baniasbronnen - om te leiden, waardoor het water in plaats van naar Israël naar de woes tijngebieden van Jordanië wordt ge leid. Minister-president Levi Eschkol zei hierover: „Israël heeft aan het water van de Jordaan dringend behoefte, zo als ook het menselijk organisme drin gend behoefte heeft aan het bloed." Deze poging zou, aldus een andere Isra ëlische woordvoerder .voldoende aan leiding zijn om tot een in bijzonderhe den geregelde, militaire vergeldingsactie over te gaan. Jordanië Het buurland Jordanië dat tijdens de eerste dag envan de staat Israël in 1948 als enige Arabische staat succes boekte in de strijd tegen de Joden, grenst over een lengte van 530 kilometer aan Is raël. De Arabische landen, zouden graag - net als in die tijd - dat land aan hun zijde willen hebben bij hun acties tegen Israël. Onder het mom Jor danië tegen Israël te beschermen wil den zij er „hulptroepen" naar toe zen den, maar hoofdzakelijk om de Jor daanse koning Hoessein tot aftreden te dwingen, gezien diens gematigde hou- WIT-CHOC-FLIKKEN. Een specialiteit uit ons chocolade assortiment. 200 gram ANANAS-STICKS. Frisse ananas drups. Een Gilda product dus heerlijk. Zak a 250 gram 75 Ct VENDA KOFFIEKOEKEN. Tracteer uw gezin eens op deze extra fijne koffie koeken. Per pak VROOM DREESMANN ding tegenover Israël. De koning doorzag dit spel echter en verklaarde geen hulptroepen nodig te hebben, hetgeen een ernstige streep door de rekening van Ahmed Sjoekeiri, zijn voornaamste tegenstander was. De ze wil alles op alles zetten om van Jor danië een republiek te maken met hem zelf als president. Zover is het echter niet gekomen. Overigens wordt hij krachtig ondersteund door de Arabi sche Liga. Hij kreeg onder meer een bedrag van ca. 65 miljoen gulden toegewezen om een bevrijdingsleger, P.L.O. uit te rus ten, waarvan inmiddels een brigade van 3.000 man volledig is opgeleid en van moderne bewapening is voorzien. Aan de grens Deze brigade, het „Palesteijnse Bevrij dingsleger", heeft stellingen aan de Is raëlische grens betrokken. Het draagt Egyptische uniformen en hun onder scheidingstekens voeren het woord „Fe- lestin", dat is Palestina. Er is ook nog een ander, 1.000 man sterk regiment in Syrië gelegerd, ter wijl in Irak en Koeweit ook een aan vang is gemaakt met de vorming van dergelijke strijdkrachten. Israël zal het niet gemakkelijk krijgen tegen zijn aanvallers, wanneer de strijd ontbrandt. De totale sterkte van de Arabische landen na mobilisatie be staat uit 434.000 man strijdkrachten, waar tegenover Israël 250.000 man kan stellen. De Verenigde Arabische Republiek be schikt alleen al over 1.000 tanks, en met de andere Arabische landen samen over 1802, Israël heeft er 600. Samen beschikken de Arabische landen over 594 vliegtuigen, met 220 Israëlische daar tegenover. Een Soester juwelier kreeg dinsdag een klant in zijn zaak, die de volgende arti kelen kocht. Een geel gouden gevlochten dames armband met knipsluiting voor ƒ398, een gouden cameering voor ƒ69,25 en een gouden kinderringetje voor 25,75. Toen het echter op betalen aankwam verzocht hij het verschuldigde te mo gen gireren, waarmee de juwelier ac- coord ging. Als naam en adres werd opgegeven Hilderman, Schoutenkampweg 5, doch toen de juwelier, die argwaan kreeg, op het opgegeven adres eens polshoogte ging nemen, bleek, de koper daar totaal onbekend te zijn. Hier is dan ook zeer waarschijnlijk van oplichting sprake. De politie verzócht ons daarom het navolgende signalement van de koper te geven; oud pl.m. 30 jaar, 1.80 m lang, fors postuur, donker blond haar, brede snor, grijze slobber trui. Hij reed op een oud model bromfiets. De Nederlandse vereniging van huis vrouwen, afdeling Baarn, Soest en om geving, houdt op dinsdag 30 mei a.s. een wandeling in de omgeving van het Wasmeer. Het beginpunt is bij hotel Kievietsdal, om kwart over twee. Op woensdag 7 juni volgt een koffie ochtend in De Roskom met aansluitend pannekoeken eten en donderdag 8 juni wordt de Kastelentocht gehouden. Dinsdag 13 juni wordt nog een middag wandeling rond Zonnegloren en Scha pendrift gehouden. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS ■■5V''- TELEFOON 08380-8050 levert thans ook Braamweg 40-42, telefoon 2017. Showroom: Oude Utrechtseweg 20, telefoon 5615, zaterdags de gehele dag geopend, Diverse kleurcombinaties mogelijk. Hoezeer het Rode Kruis, als het ware op het slagveld geboren, zijn taak is gaan vinden in het gewone leven van alle dag, wordt wellicht nergens zo duidelijk geïllustreerd als bij het wel fare-werk. Een van de meest actuele vraagstukken van heden is het „probleem" der be jaarden, en hier juist levert het Rode Kruis een waardevolle inbreng. Dokter Rot, hoofd van de Welfare-afde ling van het Rode Kruis, is met de naam „Welfare" niet erg gelukkig. „Maar verzin maar eens iets beters', zegt ze berustend. Die naam stamt uit Wereldoorlog II, toen hiermee werd aangeduid het streven om bezigheid te verschaffen aan oorlogsgewonden. In de loop der jaren is deze activiteit vooral gericht geweest op de zieken. Vooral voor de thuis verblijvende chro nische patiënten is het welfarewerk een waardevolle tijdsbesteding geble ken. Maar er liggen nog veel meer mogelijk heden en hier komt men op het ter rein van de bejaardenzorg, van de ge riatrie, de bezigheidstherapie. Dit is vakwerk Er zijn bejaarden, voor wie het „met lege tijd geen raad weten" niet bestaat. Zij hebben of vinden altijd wel wat te doen. Maar er zijn er ook en met name in de bejaardentehuizen die als in een vacuum belanden wanneer de dagtaak is weggevallen. En hierdoor versnelt het verouderingsproces. De ervaring, die het Rode Kruis heeft opgedaan bij het welfarewerk onder de zieken, het inmiddels opgebouwde ap paraat met de vele vaste en vrijwillige medewerkers(sters) het komt hier alle maal uitstekend te pas. Wie echter zou denken, dat men voor het volbrengen van deze taak met ama teurs kan volstaan, leert wel anders. De beroepskrachten hebben een 2-jarige opleiding nodig en moeten nog regel matig worden bijgeschoold. Dit is geen lekenwerk, al kunnen leken, voorgelicht door de gediplomeerden, zich hierbij uitermate verdienstelijk maken. Ook op dit gebied kunnen zij, die vrijwillig hun krachten willen geven ten bate van de medemens, bij het Rode Kruis te recht. Handen te kort Momenteel, vertelt dokter Rot, hebben we 258 gediplomeerde welfarewerkers in dienst. Over vijf jaren moeten dit er 500, over 10 jaren 1000 zijn. Er zijn nu al handen te kort, verschei dene inrichtingen staan op de wacht lijst. Vooral de bejaardentehuizen tonen grote belangstelling. De opleiding geschiedt vanwege het Rode Kruis en zij, die aldus opgeleid zijn, komen niet „op de vrije markt" maar treden ook in dienst van het Rode Kruis. Daardoor toch heeft men de ga rantie, dat deze krachten altijd „up to date" zijn. Er zijn plannen om te komen tot een legertje van 4500 vrijwillige welfare- werkers, die op districtscursussen voor deze taak worden opgeleid. Ook hier zal men, via bijscholingscursussen, voortdurend „bij" moeten blijven. De nadruk valt vooral op het bewerken van hout en metaal, emailleren, tapij- tenknopen enz. Het is werk, niet alleen voor vrouwen, maar ook voor mannen. Help helpen! En daarmee overspant dan het Rode Kruis de ganse levensgang van de mens. Het begint bij de rhoedermelk- centrale, het eindigt bij de bejaarde. Voor dit alles is geld nodig, veel geld, en daartoe zal in dit jubilepmjaar een beroep op de burgerij worden gedaan. Maar minstens zo noodzakelijk is de medewerking van vrijwilligers op al lerlei gebied en juist dit welfare-werk biedt daartoe zo vele en zelfs bijzonder interessante mogelijkheden. Zij, die hiermee eenmaal zijn begonnen, bemerken niet alleen hoezeer dit werk wordt gewaardeerd, maar dat het ook hun eigen leven meer inhoud geeft. Wanneer dokter Rot, energiek, geani meerd, de plannen voor de toekomst ontvouwt, dan is het wel duidelijk, dat ln de nieuwe eeuw, die voor het Rode Kruis aanbreekt, de taken niet af-, maar wel toenemen, niet .inkrimpen, maar zich wel uitbreiden. En dan gaat het niet alleen om finan ciële bijdragen, maar wordt er vooral een beroep gedaan op de mens, als medemens, in de oproep: „HELPT UW RODE KRUIS HELPEN!" ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in t GOOI r Zaterdagavond gaf de Toneelvereniging „Ons Genoegen" een uitvoering van het toneelspel „Pinky" van Cid Rickett Sumner. Dit mooie stuk, dat sommigen mis schien al kenden van een uitvoering voor de T.V., enige jaren geleden, werd op zeer verdienstelijke wijze gespeeld. „Ons Genoegen" had dan ook een be tere zaalbezetting in het St. Joseph- gebouw verdiend. Ook het decor trok de aandacht. Pinky (mevr. Bosman), een blank ne germeisje, trok op haar veertiende jaar naar het noorden van de Verenigde Staten, om daar voor verpleegster te studeren. Zij vertelt daar echter niet dat zij een negerin is en wanneer zij 20 jaar geworden is en verliefd op de jonge dokter Tom Denning (J. Burg wal), ziet zij zich genoodzaakt terug te gaan naar haar oude negergemeenschap in het zuiden; naar grootmoeder Dicey Johnson (mevr. Saarloos), Jake Waters (G. Veldhuizen), diens vrouw Rozelia (mej. S. Kamerbeek) en naar de blanke miss Em, mevr. De Groot) die een grote invloed op het leven van Pinky zal krijgen. Alles loopt echter goed af. Pinky trouwt toch met haar dokter, die na het huwe lijk in het zuiden zal blijven om voor de negerkindertjes te zorgen. Rechter Walker werd verdienstelijk ge speeld door K. Kamerbeek, terwijl dok ter Joe op zeer goede wijze door W. Dasselaar werd vertolkt. Miss Wooley was mejuffrouw J. Verwoerd en een agent van politie Th. Saarloos. „Ons Genoegen" kan, ondanks de wat geringe belangstelling, op een goed ge slaagde toneelavond terugzien. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Algorab" 31 mei. Australië: ms „Milos" 29 mei. Brazilië: ms „Algorab" 31 met Canada: ms „Ornefjell" 31 mei. Chili: ms „Hanne Skou" 30 mei. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Pier- re Loti" 1 juni. Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen" 31 mei. Nieuw-Zeeland: ms „Main Lloyd" 29 mei. Suriname: ms „Crux" 30 mei. Verenigde Staten van Amerika: ss „Rotterdam" 29 mei en ms „Schiedijk" 31 mei. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Randfontein" 30 mei. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. VOORNAAM. - Kunt u mij vertellen waarvan de voornaam Scott is afge leid? Antwoord: - In Engeland en Amerika is het de gewoonte de kinderen voor namen te geven die zijn afgeleid van achternamen. Dit geschiedt voorname lijk met het doel een beroemde familie naam van de moeder in ere te houden, vooral als er in het gezin van de moe der overwegend of uitsluitend dochters zijn geboren, zodat door hun huwelij ken de geslachtsnaam van hun vader verloren zou gaan. In vele familietak ken van de beroemde schrijver en dich ter Sir Walter Scott (1771-1832) is dit ook gebeurd, zodat de achternaam Scott thans veelvuldig als voornaam in En geland en de V.S. voorkomt. Wordt een kind naar moeders familienaam ver noemd, dan krijgt het gemeenlijk deze naam als tweede voornaam. Andere be kende voornamen die naar vermaarde Engelse en Amerikaanse geslachten ont stonden, zijn bijv: Ashley, Bruce, Dou- glas, Erwin, Glenn, Milton, Randolph en Roosevelt. VREDESVESDRAG. - Wat is de oor zaak dat er nog steeds geen vredes verdrag tussen Nederland en Duitsland is getekend? Antwoord: Het sluiten van een afzon derlijk vredesverdrag met Duitsland is een tamelijk ingewikkelde kwestie, waarbij veel meer partijen een rol spelen. Alleen Duitsland is momenteel nog altijd verdeeld in oost- en west- Duitsland. Bovendien bestaan nog altijd de verschillende militaire zones bij Berlijn. Dutisland is er niet erg op ge brand een afzonderlijke vrede te sluiten ook al omdat ze door de verwezenlij king daarvan toe zouden moeten geven dat Duitsland verdeeld is, wat niet be vorderlijk is voor de na te streven eenheid. Met welk Duitsland zou dus vrede gesloten moeten worden? Boven dien behoorde Nederland tijdens en na de tweede wereldoorlog tot de geallieer den, waarbij uiteraard verschillende mogendheden behoorden. Ook Neder land laat uit diplomatieke overwegin gen stappen in deze richting achter- BOEKJES. - Ik ben in het bezit van ongeveer 60 boekjes „Het Beste". Ik vind ze te kostbaar om als oud papier op te ruimen. Wie of welke instelling kan Ik hiermee een groot plezier doen (als lectuur)? Antwoord: De ,,Het Beste"-boekjes kunt u het beste deponeren in de daartoe bestemde bus van het Rode Kruis naast het gemeentehuis of zenden naar Prin sengracht 27, Den Haag. Het Rode Kruis draagt er dan zorg voor, dat de boekjes worden doorgezonden aan zie ken die deze graag zullen lezen. INKOMSTENBELASING. - Ik sta borg voor een hypotheeksom van iemand die de zaak wilde uitbreiden. De persoon is echter in gebreke gebleven de schul den af te lossen, zodat ik aan sprake- Iijk werd gesteld om te betalen. Kan ik deze borgsom van de inkomstenbe lasting aftrekken? Antwoord: Als regel kunt u de betaal de borgsom niet aftrekken van de in komstenbelasting en ook niet van het belastbaar inkomen van het betreffen de jaar. Geen enkele aftrek dus. Hier op geldt alleen een uitzondering als de borgstelling plaatsvond in de uitoefe ning door u van een beroep of bedrijf. In dat geval kunt u het verlies onder de kosten opvoeren. Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Voor in wollen wevenit. Pracht kleuren, De grote brand in de Brusselse waren huizen heeft weer eens aangetoond, hoe kwetsbaar de grote magazijnen zijn. Niet alleen staan zij ten behoeve van de verkoop vol met brandbaar mate riaal, maar ook zuigen zij duizenden kopers en vooral kijkers aan. Deze menigte moet zich vaak schuife lend door vrij nauwe toonbankgangen voortbewegen en opstoppingen versper ren hen daarbij geregeld de weg. Als het regent, zoeken honderden voor bijgangers van buiten er nog een schuilplaats. Het is dan ook geen won der, dat een groot aantal mensen de uitgangen niet op tijd kan bereiken, als er onverwacht brand uitbreekt. Wij nemen aan, dat de Nederlandse brandweer wel zal hebben uitgerekend hoe breed de looppaden in onze waren huizen moeten zijn en welke andere preventieve maatregelen moeten wor den genomen. Maar als er gasflessen of andere gevaarlijke stoffen worden uit gestald, wordt de toestand erg gevaar lijk. Het is daarom zaak, dat ook de grote magazijnen in ons land eens bij zich zelf en bij de brandweer te rade gaan, of het bij hen nog veilig win kelen is. Lederen meubelen kunnen zeer fnooi opgefrist worden door te wrijven met geklopt eiwit. Ook kan men boenen met een mengsel van 20 druppels ter pentijn op een half glas melk. Natuur lijk steeds er voor zorgen, dat alles eerst stofvrij gemaakt is. Niet over vuil en vlekken heenwrijven. Flanel mag nooit in heet water worden gewassen, dan wordt flanel hard. Om te voorkomen, dat het gesteven goed met het strijken aan het ijzer blijft kleven, voegt u wat zout bij het stijfselwater. Gebruik ook altijd goede hete ijzers! Wanneer v\jgen gemalen moeten wor den, strooi er dan zo nu en dan wat meel over; ze zullen dan zonder vast te kleven door de machine gaan. Ajje 't ming vraogt mok zei ge dak een meraokelse liefheb ber bin van d® ne- tuur. Ik bin gek op blomme en plaante en bome en netuur- luk ok op Kneliao maor da's een heul aander brokje ne- tuurschoon. Maor goed, laot lk daor nie veerder over uutweije, waant over Kneliao kank wel een boek schrie- ve. Ik zee dak van blomme hou, dus ok van ut Nassauplantsoen, een meraokels plansoen. Noeng is dat niks bezongders zou je zo zeige, waant een plantsoen heet nle veur niks plantsoen. Maor dit is een bezongder plantsoen, waant ut is meer een instruktieplantsoen. Nie dattut zel- luf les geeft, maor de gemeente het- tut an laote legge om de minse d'r iets van te laote opsteke. Gin sigeret of zwaore piep, maor gewoon wat ken nis over struuke en plaante. "Waant ut gemeentebestuur wil, dat wullie mooie re veurtuuntjes maoke. Da's een mooi streve, waant mooie veurtuuntjes bepaole veur een vreem deling eigeluk wel ut gezicht van een darrep. Dat marrek ik zelluf ok as ik in ut buutelaand kom. As ik beveurbeeld deur Baore of Aomersfoort loop en ik zie daor slecht bie ehouwe veurtuuntjes dan denk ik bie me eige: Waorom zou we die minse daor noeng niks an doen? Zouwe zul- lie d'r niks an vingde of is ut gewoon luuheid? 't Is toch nie zoveul meute om een mooi tuuntje te maoke. En laote wullie eerluk weeze: een mooie tuun valt altied op. In Soest hejje d'r ok een paor en daor staon aaltied min se veur te kieke. Die wete zoiets te waordere. Maor ut is teugesweurdug zo, dat je pas iets gaote waordere ajje het nie het. En zo zal ut mit de minse, die wel een tuun hebbe, maor die d'r veerder niks an doen dan d'r ut on- kruud rustig in laote groeie, ok wel weze. Noeng ze d'r een hebbe, kieke zullie d'r nie naor om en as zullie d'r gin zouwe hebben, zouwe zullie moord en braand schreeuwe. Jaorluks binne d'r veurtuunkeuringe, maor daor doen veuls te weinig minse an mee, ajje teminste ut aontal tuune in Soest in anmarreking neemt. Om daor wat an te doen, is ut instruk- tieve plantsoen an ut Nassauplantsoen an elegd. Daor kenne de liefhebbers op d'r ge mak alles bekieke en vanaf 1 juni ister in ut V.V.V.-huusje een platte- grongd of te haole, waor alle plaante en zo op staon. Ut is veur de gemeente te hope, datter us wat meer animo bie de minse komp om d'rluu tuuntjes goed bie te houwe. Wullie binnen toch zukke liefhebbers van de netuur? Laote wullie dat dan eerst us tuus gaon bewieze. Van Weedestraat 80-82 Soest F. C. KUYPERSTRAAT 11, SOEST. Telefoon 6038. GARAGE VAN DER LEE GARAGE BERKHOF Vanaf 1 juni a.s. starten wij met een 6 lakens kastklaar voor 3,25. 's Morgens gebracht. 2 dagen later, na 17 uur, halen. Gemakkelijk wanneer u logees ge had hebt. Brengt u ook uw stoomgoed tege lijkertijd mee! VAN GO YENLAAN 156 TELEFOON 5897. SOEST Maandagavond, pl.m. 7 uur, ontdekten voorbijgangers in de Birkstraat, een jongen in bewusteloze toestand. Bij na der onderzoek bleek het R.N.P.T. te zijn, 17 jaar, die eveneens in de Birk straat woonachtig is. Hij was met .zijn bromfiets tegen een boom gereden en werd met een zware hersenschudding en beschadigde rugge- wervel naar Zonnegloren overgebracht. Burgemeester en wethouders van Soest brengen onder de aandacht, dat op de navolgende dagen een vrachtauto zal rijden om grof huisvuil op te halen, dat normaal niet met de vuilnisauto mee gegeven kan worden. Degenen, die van deze gelegenheid ge bruik wensen te maken, dienen per briefkaart aan de administratie van Gemeentewerken op te geven, wat op gehaald moet worden. Tuinafval wordt alleen medegenomen als dit, goed samengebundeld, niet meer dan een halve m3 per pakket is (1 x 1 x 0,50). In de wijk Soestdijk op 7 juni 1967. In de wijk Soest, Soest-zuid en Soest- duinen op 14 juni 1967. In de wijk Soesterberg op 21 juni 1967. Soest, 26 mei 1967. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager onderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 17 mei j.1. medewerking als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het ver zoek van: 1. het r.k. schoolbestuur te Soest in zake de aanschaffing van meubilair t.b.v. de r.k. school voor u.l.o.; 2. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" inzake het ter beschikking stellen van een sport terrein t.b.v. christelijke school voor v.g.l.o. Soest, 26 mei 1967.

Soester Courant | 1967 | | pagina 11