bank Ton Beuken Vroom Dreesmann houdt een camping- en tuinparadijs voor u verborgen! In voetbalelftallen van J.B.T.B. en Groot Gaesbeeker Gilde veel bekende Soester namen I.D.V.VUGT Ook nu bij uw süjter- wphandefaar GARAGE STAM B.D.C. 10 (veteranen) vierden uitbundig kampioensfeest Autorijschool VAN BUUREN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Voor Paardensport Korfbalvereniging „De Meteoren" S.E.C.-honkbal Nu ook Pipo's PETRA bij snelreiniging /tctjef' J^l OcAoem«kec B.D.C. maakt kennis met zn nieuwe oefenmeester Weer flink programma voor B.D.C.-jeugd G0EBK00P BIER (pils), Firma J. G. Brouwer en Zoon Renault dealer Gevonden voorwerpen Officieuze ingebruikneming van clubhuis Tempo VROOM DREESMANN VRIJDAG 26 MEI 1967 T Zaterdag is het grote treffen tussen het voetbalelftal van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond en een elftal bestaande uit leden van het Groot Gaesbeeker Gilde. De wedstrijd wordt ten bate van het Uniformfonds van het Gilde gespeeld op het B.D.C.-terrein aan de Bosstraat en begint om kwart voor zeven. In de rust, die voor deze gelegenheid een half uur duurt, speelt een elftal van de A.B.T.B. tegen een elftal van oudere Gildeleden. Een veteranenontmoeting dus, die zich in oude Soester stijl zal afspelen, want sportkleding is er dan niet bij. De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Ook de scheidsrechter en zijn beide grensrechters zullen voor deze wedstrijd in speciaa lkostuum verschijnen, zodat aangenomen mag worden, dat dit on derdeel van het programma de hopelijk talrijke toeschouwers zeker zal verma ken. De inzet van deze sportontmoeting tussen boeren en Gildeleden is o.a. een fraaie wisselbeker. Het elftal van de Jonge Boeren- en Tuinders Bonds is als volgt samenge steld: doel Aart Smink; achter Ben Kaats en Arnold Brouwer; midden Ad v. d. Breemer, Jos Brouwer en Ben Kuijer of Henk Pronk; voor Fried van de Breemer, Arie Wagner, Gerard Hil- horst, Toon Voet en Dick Dorrestein. Het Gilde-elftal is als volgt geformeerd: doel Toon Brouwer; achter Jan v. d. Breemer en Arie van de Breemer; mid den Jaap Brouwer, Ries Brouwer en Jos Hagen; voor Bertus Dorrestein. Piet Brouwer, Nol Brouwer, Joop Hilhorst en Henk Hagen. Reserve bij de J.B.T.B. is Arie Hagen en bij het Gilde Piet van de Hengel. In het elftal van de J.B.T.B.-veteranen spelen: doel Willem van Asch (Willem van Willem); achter Piet Hilhorst (Piet van Anton van Piet van Riek) en Piet Hilhorst (Kerkstraat); midden Gert van Roomen, Wim van Roomen en Gert Hartman; voor Piet Schothorst, Gerard Kok (Gerard van Hannes), Joop Kok (Joop van Hannes), Henk van Veen en Wim Hartman. Reserve is Arie Hagen. In het veteranenelftal van het Gilde spelen: doel Willem van Asch (Willem van Henk); achter Gijs Hilhorst en Cees de Bruin; midden Kees Hilhorst, Wim van Hees en Wim Schimmel; voor Henk van Doorn, Piet van de Dijssel, Anton van de Dijssel, Chris Vonk en Piet van Schalkwijk. Allemaal bekende Soester namen dus en mede daardoor is het te verwachten, dat er veel publiek zal zijn, zaterdag avond op de Bosstraat. Het Gilde zal er dankbaar voor zijn, want elke bijdrage is bijzonder welkom om het tekort van 4.500,weg te werken, ontstaan door het aankopen van vijftien uniformen voor tamboers en vendelzwaaiers. Zon''"g a.s. is de laatste dag, dat de „Meteoren" gebruik kunnen maken van hun terrein aan de Birkstraat, achter café „De Birk". Daarna worden de no dige werkzaamheden aan het terrein verricht. Het bestuur wil van deze dag een feestdag maken en nodigt een ieder uit om zondag een kijkje te komen nemen en dat kijkje kan zelfs gepaard gaan met aktief deelnemen aan het korfbal len. Iedereen, meisjes en jongens, dames en heren kunnen een balletje gooien. Zon dag te 12.30 uur begint het feest. Nu de voetbalcompetitie praktisch ge heel stil ligt gaan bij een ieder de ge dachte en belangstelling uit naar de zomersporten. De zomersport bij uitstek is wel honk bal en Soest kan zich gelukkig prijzen met een prachtig veld aan de Bos straat. Daar is het S.E.C.-team bezig een reputatie op te bouwen. Het eerste team is vorig seizoen kampioen gewor den van het rayon 't Gooi-Utrecht en belandde daardoor in de landelijke competitie en wel in de derde klasse B. Tot nu toe heeft dit team geen wed strijden verloren en leidt nu de com petitie met Trekvogels uit Nijmegen. Beu ploegen hebben alle wedstrijden gewonnen maar S.E.C. heeft een beter puntgemiddelde n.1. 70-6 tegen 48-11. Kenners in honkbalkringen weten dat dit laatste niet veel zegt. Zaterdag a.s. speelt S.E.C. in Nijmegen tegen de Trekvogels om 15.00 uur en dit wordt de wedstrijd van de waar heid. Indien er supporters meewillen naar Nijmegen, de ploeg vertrekt om 12.30 uur vanaf de Foekenlaan no. 22. Wij wensen S.E.C. veel succes in Nijmegen. Het tweede team speelt zondag a.s., om 12.00 uur, aan de Bosstraat tegen H.C.A.W. uit Bussum. Dit is de mo gelijkheid voor velen om kennis te ma ken met de honkbalsport. Er is altijd wel iemand aanwezig om de spelregels uit te leggen, die op het eerste gezicht zeer moeilijk lijken. In dien U het een en ander weet is het zeer simpel. Ook lectuur kunt u daar kosteloos verkrijgen. De jeugd speelt zaterdag, om 16.00 uur, tegen Scimitars in Bussum, hetgeen een spannende wedstrijd zal worden. Be langstellenden kunnen meerijden naar Bussum. Zoals u ziet staat er voldoende op het programma. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Vrijdagavond, om half acht, komt de nieuwe trainer 'an de voetbalvereni ging B.D.C.. de heer J. Rijn uit Amers foort, kennismaken met de spelers. De bijeenkomst, die ook zal worden bijge woond door de junioren, die dit jaar naar de senioren overgaan, wordt ge houden in de D.B.C.-kantine op de ter reinen aan de Bosstraat. De heer Rijn treedt op 1 juni in dienst van B.D.C. als opvolger van de heer A. Kamphorst. Voordien trainde hij de zaterdagmiddagclub Woudenberg en een vereniging in Hilversum. De heer Rijn begon zijn loopbaan als trainer bij Amersfoortsche Boys, waar hij eerst de jeugd onder zijn hoede had. Later ging hij zich verder bekwamen en sloot con tracten met verschillende verenigingen. De heer Rijn is beroepsmilitair in Soes- terberg. Voor een aantal jeugdelftallen van de voetbalvereniging B.D.C. staan weer enkele toernooien op het programma. Het junioren F-elftal is ingeschreven voor het toernooi, dat de v.v. Achter veld Rudolph Stichting zaterdag orga niseert. Aan dit toernooi doen verder mee Valleivogels uit Scherpenzeel; Ach terveld Rudolph Stichting; Barneveld, Don Bosco uit Amersfoort; S.D.V.B. uit Barneveld; Scherpenzeel en Roda '46 uit Hamersveld. schede; Quick uit Amersfoort; Velox uit Utrecht; Baarn; Zweelo uit Drente en uiteraard H.V.C. zelf. Gezien de te verwachten tegenstand is het voor de blauw-witte pupillen bijna een onmogelijke opgave om met een prijs uit Amersfoort terug te komen. Maar dat is ook niet belangrijk; de uitnodiging op zich is al eervol, want B.D.C. is de enige onderafdelingsclub, die voor dit toernooi is gevraagd. Pupillen 2, dat vorige week in Baarn verrassend het toernooi van Limvio won en met een fraaie beker naar Soest kwam, gaat zaterdag naar het toernooi van F.A.K. in Bilthoven. De blauw-witte pupillen spelen tegen P.V.C uit Utrecht; Bilthoven en uiter aard tegen de organiserende vereniging. Misschien zorgt dit elftal wel weer voor een verrassing. Een juniorenelflal en adspiranten c doen zaterdag mee aan het toernooi van V.V.Z. '49, het eerste dat deze ver eniging in z'n geschiedenis organiseert. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van B.D.C. aan de Bosstraat, omdat V.V.Z. zelf maar over één ter rein beschikt en het programma daar door te lang zou worden of een deel ervan zou moeten vervallen. De wed strijden beginnen om half twee. Er is een poule voor adspiranten en daarin komen uit: Presikhaaf uit Arnhem; T.O.V. uit Baarn, V.V.Z. en B.D.C. In de poule voor juniorenelftallen komen teams van dezelfde verenigingen in het veld. Junioren A is zaterdag vrij. Dit elftal heeft een zwaar seizoen achter de rug, met als bekroning het kampioenschap van de afdeling. Voorts won het in toernooien een aantal eerste prijzen en een groot succes was wel de eerste plaats in het vervolg-toernooi voor een plaats in de eindronden van de strijd om de Bisschopsbeker. Zondag 4 juni gaan de junioren naar Amsterdam, waar zij de winnaars van dc verschillende districten ontmoeten. De blauw-witten kunnen daardoor niet uitkomen in het juniorentoernooi van de zustervereniging S.E.C. Daar zal in plaats van junioren A een lager B.D.C.- juniorenelftal aan deelnemen. Bovendien komen zondag niet minder dan acht pupillenelftallen van de ver eniging G.T.O. uit Wormerveer bij B.D.C. op bezoek om er te spelen. Pupillen 1 gaat naar het zeer sterk bezette toernooi van H.V.C. in Amers foort. Deelnemende verenigingen zijn D.O.S. uit Utrecht; Rigtersbleek uit En- en prima kwaliteit. Vi literfles 2 voor 89 cent iU literfles 3 voor 83 cent Heeft u onze originele FRANSE BRANDY (cognac) al gedronken?? Per 1/1 fles slechts 8,75 Alleen bij: Wijnhandel - Slijterij Steenhoffstr 64. - Tel. 2551 Wij bezorgen gratis door heel Soest. Dit is de fraaie bokaal, die B.D.C. A afgelopen zaterdag in Veenendaal tij dens het vervolg-toernooi om de Bis schopsbeker won. Het is de wisselbeker van de afdeling Utrecht van de Ned. Katholieke Sport Bond. die het toer nooi om de Bisschopsbeker jaarlijks or ganiseert. De Soesters kwamen tevens in het bezit van een fraai herinnerings vaantje. Foto Astra Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. ƒ5.385, Renault 8 v.a. ƒ5.550. Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650, Renault Rambler v.a. ƒ16.995, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. „Iet tiende elfial van de voetbalvereniging B.D.C. vierde in hotel „De Gouden Ploeg" het kampioensfeest o.a. met een diner, dat zich uitstekend liet smaken. Hier een overzicht van de feestelijk uitziende tafels. Foto Astra Het tiende elftal van de voetbalvereni ging B.D.C. is in het afgelopen sei zoen kampioen van z'n afdeling ge worden en dat feit was aanleiding vol doende voor een uitbundig kampioens feest en een diner in hotel „De Gouden Ploeg". De spelers en hun echtgenotes waren daar samengekomen nadat het louter uit veteranen bestaande elftal een wedstrijd had gespeeld tegen de veteranen van Limvio, die voor de blauw-witten in een 4-1 overwinning eindigde. Het was de zoveelste zege, want in de competitie leed het tiende elftal slechts één nederlaag. Maar het was toch on bereikbaar voor de concurrenten, al is het een spannende strijd geweest om de bovenste plaats. Het Hilversumse S.I.O.S. hield de race tot het eind toe vol, maar kwam ten slotte toch adem tekort. Het was niet zo, dat het tiende elftal te sterk was voor deze afdeling; daarvan getuigden ook wel de overwinningen met minder grote cijfers dan in het begin van de competitie. Maar de B.D.C.-veteranen beschikten wel over het beste elftal en op grond daarvan alleen al komt het de titel met recht toe. Het tiende elftal van B.D.C. is een team zonder uitblinkers. Om de een voudige reden, dat iedereen zich altijd 10 LESUREN 65.— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 voor de volle honderd procent inzet. En dat enthousiasme gaat niet gepaard met snelheid, die tijd hebben de voet ballers van het veteranenelftal gehad. Maar de techniek is gebleven en de spelers mogen dan enige haren verloren in de loop der jaren, de streken van vroeger, toen zij nog in een hoger elf tal speelden zijn gebleven. B.D.C. 10 is een vriendenelftal, dat heeft het in de afgelopen competitie wel bewezen. Zonder in het veld altijd even lief en aardig tegen elkaar te zijn geweest, was het toch altijd zo, dat na afloop alles vergeven en vergeten waj als het eens een keer niet zo goed ging. En dat er eens iets gezegd wordt, kan helemaal geen kwaad. De vriendschap heeft er niet in het minst onder gele den. Integendeel, misschien is daardoor de onderlinge band juist sterker ge worden. Het tiende elftal heeft zich altijd mo gen verheugen in de belangstelling van een vaste kern van supporters en van de spelers van de hogere elftallen. Het enthousiasme van het tiende vond ook weerklank in hogere elftallen. Hetgeen wel het beste geïllustreerd wordt door het feit, dat al zovelen hebben ge vraagd om in het tiende te mogen voetballen. Maar steeds was het ant woord „nee", want de spelers willen zoveel mogelijk hetzelfde elftal houden. Ze willen niet, dat men zegt, dat het geen veteranenelftal meer is. De spelers denken overigens niet alleen aan hun eigen elftal, ze denken ook aan het belang van de vereniging. Dat stond hun ook voor ogen, toen de 36- jarige midvoor Nico Gros werd ge vraagd om in het eerste te komen spelen, toen dit elftal er in de com petitie niet al te best voorstond. Het betekende, dat het tiende elftal z'n top scorer moest missen, maar het belang van het eerste elftal (en de status van een vereniging wordt toch in de eerste plaats bepaald door de positie van het eerste elftal) preveleerde. Het tiende heeft zich de laatste wed strijden prachtig kunnen handhaven en daarmee nog eens onderstreept welk een hecht team het is. Halverwege de competitie hield men een contactavond in Scherpenzeel, waar men uitgebreid dineerde. Daarbij waren ook de vrou wen aanwezig. Set was een buitenge woon gezellige bijeenkomst, die mede aanleiding is geworden voor het or ganiseren van het kampioensfeest. Daar voor had men ook oud-trainer A. Kamphorst uitgenodigd, die het tiende elftal daarvoor dan ook hartelijk be dankte. In een toespraak zei hij, dat hij altijd al een beetje verknocht was aan het tiende elftal, waaraan hij persoonlijk zulke prettige herinneringen bewaar de. Na gedane zaken bij B.D.C. vond hij het des te prettiger, dat hij voor deze bijeenkomst was uitgenodigd. Hij vond het verheugend, dat in het tiende elftal zijn goede geest heerst, die niet heeft nagelaten verder in de vereniging door te dringen. De heer Kamphorst bood de leider van het elftal, de heer E. v. d. Hengel, die deze bijeenkomst had ge organiseerd, een speciale elftalvlag aan. De heer v. d. Hengel bedankte de oud trainer voor diens woorden en voor de vlag, die zeker een ereplaatsje zal krij gen. Daarna begonnen de uitbundige feestelijkheden, waarbij werd gedanst op muziek van grammofoonplaten en op de tonen van accordeonist Ad Beijer, die de stemming er al direct in had. Later op de avond zat men aan aan een uitstekend diner, dat zich goed liet smaken. Hierbij werden herinneringen opgehaald aan de afgelopen competitie en aan vroeger jaren, toen de spelers in hogere elftallen speelden. Het werd een geslaagde bijeenkomst, die pas heel laat ten einde was. Als de junioren het voorbeeld van ad spiranten c volgen, komen ze met een eerste prijs naar huis, maar zover is het nog niet, want er zijn sterke tegen standers bij. of uw gehele interieur- Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven lichtblauwe hondenriem, munt biljet van 2,50, gele kinderstep, rub ber speelgoeddoek, sleuteletui met 3 sleutels en hanger Gebr. van Kooy, bankbiljet van ƒ100,en ƒ25,akte tas met schoolboeken, blauwe knip- beurs inhoudende 70 cent, bol licht blauwe babywol, bromfietsplaatjes FFL 168 en FPX 0011, klapperpistooltje, blauwgrijze step, diplomatentas met broodtrommel, blauw snoer kralen, re genjekker, 3 sleutels, lichtbruine bril, etui met rijbewijs en 2 slopen met wasgoed. Aankomen lopen een klein zwart hond je en een grijze angora poes. Morgen, zaterdag zal het clubhuis van de wielrenvereniging Tempo, dat bij het Tempoparkoers aan de Koningsweg is geplaatst, officieus in gebruik worden genomen. Het is n.1. nog niet geheel klaar, maar het bestuur wil het ge bruik hiervan niet langer aan de ren ners onthouden. Zaterdagmiddag worden diverse wed strijden georganiseerd, die om 1 uur een aanvang nemen en waarvoor reeds meer dan 100 renners hebben inge schreven. Behalve dat er om ereprijzen zal wor den gereden, zullen er ook drie prijzen voor de deelnemende verenigingen be schikbaar zijn. Vele winkeliers, fabrikanten en parti- culierei schonken fraaie prijzen. \III0 Vlak achter de Vendex-shop toont Uw waren huis u op een verrassende expositie van ruim 300 m2 een enorme kollektie kam- peerartikelen, w.o. slaapzakken, luchtbedden, keukenboxen enz. En natuurlijk tenten, ten ten en tenten. Van knusse éénpersoons tot enorme familiebungalows voor entousiaste kleinbeginners of voor luxe kampeerders. Tevens vindt u er de modernste tuingereed schappen. Dit alles houdt Vroom Dreesmann speci aal voor u verborgenKomt u eens kijken Amersfoort - achter de Vendex-shop

Soester Courant | 1967 | | pagina 5