Huis aan huis collecte E.H.B.0. van 5 tot en met 10 juni I.T.S. N.V. Frista Zelfwassafon Maison Termonde HELPT UW RODE KRUIS HELPEN! TAPIJTFABRIEKEN ASSISTENTE VAN ONZE VERKOOPLEIDER ROMEINSE KEIZER REED IN EEN „AUTO" LAKENS- SERVICE Regeren per persconferentie SOESTERBERG 40 MILJOEN VLUCHTELINGEN £iCW0UR£tt Aanleg en onderhoud van tuinen gevraagd. Reeds in de ondlieid zocht men naar een «vonderwagen Het wordt weer kermis IVed. Vrouwen Electr. Ver. Muchteliugennood 't ergst in Azië Soest uw Vakantie japon Tricot Tricel, B. C. A. Nicolas, AFWEZIG Tandarts Van Eek AFWEZIG W. H. A. Steen, AFWEZIG P. ten Berge AFWEZIG FEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Duinkikkers-dames leden zware nederlaag (7-2) R. WESTRfl asm KOLBERTS BLAZERS CLAASSEN&BUUNK DINSDAG 30 MEI 1967 Wij zouden ons onmogelijk deze tijd kunnen indenken zonder auto. Dit voer tuig is een onmisbaar deel geworden van het vervoer te land. Het is een al ledaags verschijnsel, waarover niemand zich verwondert en waarin praktisch iedereen met een gerust hart plaats neemt. Weinigen zullen zich realiseren, dat de auto echter zo'n jonge tak is aan de vervoersboom, want het is pas sinds de laatste vijftig jaar, dat dit voertuig een stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt, die het snel deed groeien Vanaf 1 juni a.s. starten wij met een 6 lakens kastklaar voor 3,25. 's Morgens gebracht, 2 dagen later, na 17 uur, halen. Gemakkelijk wanneer u logees ge had hebt. Brengt u ook uw stoomgoed tege lijkertijd mee! VAN GOYENLAAN 156 - SOEST TELEFOON 5897. Het tekent de Franse verhoudingen, dat, wanneer men wil weten wat de regering (De Gaulle) van plan is, men moet wachten op een persconferentie. Je zult het wel in de krant lezen, zegt De Gaulle tot de Franse burger. Met bewonderenswaardige vitaliteit en nimmer vervelende welsprekendheid heeft de „Grand Old Man" zijn mening over Engelands verzoek om toelating tot de E.E.G. Eerst heb je je maar aan te passen aan mijn maatstaven, aldus de Generaal, en dan zullen we nog wel eens zien! De mensen hebben nu eenmaal altijd bewondering voor een man. die weet wat hij wil. Ze vergeten, dat het hele maal niet bewonderenswaardig is, dat •een hele natie niet weet wat ze wil, en dat daarom maar aan die ene man overlaat Het is eens te meer duidelijk geworden, dat De Gaulle nog altijd leeft bij de gedachten van het Grote Frankrijk, dat in Europa de toon zal moeten aangeven. Hij zegt dat niet met zoveel woorden, zo slim is hij wel, maar het is de drijf veer van al zijn handelen. Zijn bezwaren tegen Engeland dienen dan ook alleen om zijn hoofdbezwaar te verbergen: met de toetreding van Engeland speelt Frankrijk niet langer de eerste viool in Europa. En waarom een land daartoe het recht moet heb ben, dat zich door een oude generaal laat bevoogden, dat kan ieder zich af vragen, behalve De Gaulle, die nu een maal als militair aan het begrip „groot heid" een sterk eenzijdige uitleg geeft. Om de boterham. Inmiddels mag De Gaulle dan nog zo grootvaderlijk optreden, het was voor hem een heel slechte beurt, dat zijn geweldige rede de volgende dag niet eens in de krant kwam. Het grootste deel van de werkende be volking van Frankrijk staakte. Sinds tien jaren was een zo massale staking niet uitgebroken. Geen krant kwam uit. De door de staat beheerste radio en televisie waren er gelukkig nog. Maar daarmee kreeg De Gaulle een waarschuwing en kon heel de wereld duidelijk zien, dat hij maar niet moet denken, dat hij volledig de baas kan spelen. Wat hij ten aanzien van Engeland doet, zal wellicht een heleboel Fransen, die niet verder zien dan hun neus lang is, koud laten. Maar wanneer hij volmach ten eist om een half jaar lang het eco nomisch leven naar eigen inzicht te re guleren (dus ook lonen en prijzen), dan merken de werkers pas, dat ze zich aan handen en voeten gebonden over geven. Dan gaat het om de boterham. En dan staken ze! Na de begrafenis. Dat bewijst toch wel, dat er langzaam iets gaat veranderen. De verkiezings uitslag gaf er al een voorproefje van. Weliswaar heeft De Gaulle door handig manoeuvreren (en vooral dank zij de verdeeldheid van zijn tegenstanders) het parlement naar zijn hand kunnen zet ten en het eens te meer tot een strooien parlement kunnen maken, maar het is een dubbeltje op zijn kant geweest. Dat heel Frankrijk als één man achter hem staat, kan hij zich in zijn meest optimistische buien niet meer verbeel den en de grote werkstaking heeft dat nog eens goed duidelijk gemaakt. Een Engels blad schreef heel onom wonden, dat er maar één mogelijkheid was dat Engeland in de E.E.G. kwam, en dat was de staatsbegrafenis van De Gaulle. Het is cru gezegd, maar er steekt veel waarheid in. Grand old man. De Gaulle, ook al bewondert men alles behalve zijn politiek, is als mens be wondering en zelfs eerbied waard. Het lijdt geen twijfel, of alleen de liefde tot het vaderland (op de ouderwetse ma nier van de officiersschool Saint Cyr) is zijn leidraad bij al zijn doen en laten. Hij is oud genoeg om in alle eer te gaan rusten, zijn gezondheid laat te wensen over. Maar hij gaat door. De overtuiging, dat hij „alles voor bestwil" doet, komt tot uiting in zijn spreken. Zelfs de journalisten vervelen zich niet op zijn persconferenties. En de Fransen zien naar hem op als naar een eerlijk en integer mens, wie het niet om het baantje te doen is, zoals zo vele politici. Hoogstwaarschijnlijk zal Charles de Gaulle het, zo lang hij nog pap kan zeggen, in Frankrijk voor het zeggen hebben, omdat men hem vertrouwt, zelfs al is men het niet met hem eens. Al zullen velen bevrijd zuchten wan neer voor hem de tijd van heengaan is gekomen, die zucht zal tegelijk zijn een benauwd vragen: Wat nu? en bracht waar het nu is, op de voor naamste plaats als vervoermiddel te land. Op zichzelf is de idee van de automo biel niet nieuw. Reeds de oude Egypte- naren zochten ver voor onze jaartelling naar een wonderwagen, die de mens op de een of andere manier langs me chanische weg in staat zou stellen zich snel en zonder moeite te verplaatsen. De tijd was nog niet rijp, de techniek nog niet voldoende ontwikkeld en men slaagde niet. De Romeneinen zochten ook al naar iets dergelijks en volgens overleveringen zou hun keizer Commodus ongeveer twee eeuwen voor het begin van onze jaar telling gereden hebben in een wagen, die voortbewogen werd door een stel zwoegende slaven, die door middel van een eenvoudig raderwerk deze „auto' deden rijden. In de vijftiende eeuw wierp de grote en wereldberoemde kunstenaar en ge leerde Leonardo da Vinei zich op dit probleem en hij ontwierp een wagen die voortbewogen diende te worden door een ingenieus veermechaniek. Helaas was in die tijd de techniek nog niet ver genoeg gevorderd en was men niet in staat de theorie van Da Vinei in de praktijk te verwezenlijken. Kruiskoppeling is 300 jaar Toch werkte men in verschillende rich tingen om de droom der mensen te rea liseren. Men bedacht ingewikkelde tand wielsystemen, die niet voldoden, maar dikwijls zo ingenieus waren, dat men later bepaalde vondsten gaarne overnam in het transmissie-systeem van de mo derne wagen. Zo is bijvoorbeeld de kruiskoppeling, die men op iedere auto vindt, reeds ruim 300 jaar oud. Ze werd uitgevonden in de zestiende eeuw door de Italiaan Giro amo Cardano. En zo zouden er nog meer voorbeelden te noe men zijn. Het werk van deze oude tech nici was dus niet vergeefs, al hebben zij dit zelf nooit geweten. Reeds in de zeventiende eeuw werkte men aan de vervolmaking van de stoom machine en hiermede vond men een krachtbron, die te zijner tijd geschikt zou blijken te zijn om de wonderwagen voort te bewegen. Na veel moeilijkheden overwonnen te hebben, slaagde de Fransman Cugnot er in 1770 in, een enorm monster op drie wielen te bouwen, dat, aangedreven door een stoommachine met twee cilinders, waarvan de grote stoomketel voorop prijkte, een snelheid van 4 kilometer per uur kon bereiken, maar niet langer dan 10 minuten kon rijden. Bij deze eerste stoomwagen bleef het niet, er verschenen er weldra meer. Snel ontwikkelden deze wagens zich en, voortbordurend op een Engels idee, ver scheen op de Franse wegen een soort stoomautobus voor 12 personen, die een snelheid van 40 kilometer per uur kon bereiken, een enorme technische presta tie voor die tijd. Nieuwe ontwikkeling Met de benzinemotor verschijnt eigen lijk pas de echte auto op het toneel. De van wie wij zeker weten, dat hij een door een benzinemotor aangedreven wa gen construeerde. Er wordt wei beweerd dat een jaar eerder, namelijk in 1874, reeds een jonge Fransman een benzine wagen zou hebben laten rijden, maar een en ander is niet controleerbaar. Zo houden we het dus op Marcus in 1875 en spoedig volgden vele anderen als Carl Benz en Gottlieb Daimler, twee Duit sers, die voor de ontwikkeling van de automobiel buitengewoon veel hebben gedaan, doch in eigen land niet werden geëerd. De Fransen hebben op hun werk voortgebouwd en werden de auto mobielfabrikanten van de wereld. Hun speelse geest werkte met de Duitse technische vindingen en maakte samen met de kunstzinnige carosserieën inder tijd de wagens, die de wereld verover den. In tien jaar tijd wist men de snelheid bijna te vertienvoudigen, dat wil na tuurlijk niet zeggen, dat iedere auto hiertoe in staat was, maar een derge lijke hoge snelheid van ruim 250 kilo meter per uur werd toen gehaald. Er werden wedstrijden georganiseerd, zo als de monsterrit Peking-Parijs. Der gelijke ritten hebben zeer veel bijgedra gen tot de technische ontwikkeling van de automobiel en hebben bovendien dit voertuig populair gemaakt. Ieder land dat wagens fabriceerde, werk te volgens een eigen stijl, waaraan de deskundige reeds dadelijk het land van herkomst kon herkennen. Zo maakten de Amerikanen slechts grote comfor tabele wagens en blonken de Fransen uit op het gebied van de kleine, zuinige automobiel. Massa-fabrikaat Henry Ford is de man geweest, die het dure luxe speelgoed, dat de auto aan vankelijk was, door nieuwe produktie- methoden heeft gemaakt tot een ver voermiddel voor allen. Van zijn model T werden tientallen miljoenen wagens over de gehele wereld verkocht. De ontwikkeling schreed verder, tech nisch werd de auto perfect en betrouw baar, waaraan de ontwikkeling van de olie- en benzinefabricage, alsmede de bandenvervaardiging het hunne bijdroe gen. Diende men vroeger om enkele tientallen kilometers van banden te wis selen, nu snort men met hoge snelheden duizenden kilometers voort, zonder dat het noodzakelijk is om uw banden in verband met slijtage door nieuwe te vervangen. De auto van heden is een beslist on misbaar vervoermiddel, dat volkomen ingeburgerd is. Onze maatschappij zou ondenkbaar zijn zonder de twintigste eeuwse wonderwagen, die volkomen be trouwbaar en bedrijfszeker in diverse afmetingen en vormen te leveren Maar zelfs de goedkoopste en meest een voudige wagen van heden biedt nog wonderlijk veel comfort en is volledig betrouwbaar, hetgeen men vijftig jaar geleden nog niet van de duurste wagen kon zeggen Zo heeft de auto zich ontwikkeld van stoomwagen tot moderne stroomlijnauto, Nauwelijks zijn de schilderijen en teke ningen van de Soester kunstschilders uit de dependance verdwenen of het ijverige bestuur van de „Stichting Dorpshuis Soesterberg is al weer druk doende de laatste contacten te leggen met het bureau „De Kermisgids", on der directie van mr. H. M. Janvier en de eigenaars van de diverse kermisat tracties, voor de „Meikennis" in Soes terberg. Dankzij het college van burgemeester en wethouders heeft deze stichting nu de organisatie van een Lunapark op zich kunnen nemen en werd de conces sie verleend dit gedurende vijf jaren te mogen doen, hetgeen een belangrijke financiële steun voor het Dorpshuis be tekent zo zal jong en oud zich weer kunnen amuseren van woensdag 31 mei tot en met zaterdag 3 juni, dagelijks van 14 tot 24 uur op het Dorpsplein. Op zaterdag 10 juni a.s. hopen onze ouders, H. DE ZEEUW en A. DE ZEEUW-VAN DER HOEK, hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Hun dankbare kinderen Soest, mei 1967. Gelegenheid tot feliciteren van 16.00-17.00 uur op Nieuwstraat 69. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend by vooruit betaling. Tot 10 woorden 2, Elk woord meer 0,10 Br. onder nr. 15 ct. extra. Wener, Siegfried Marcus, was de eerste het vervoersmedium van deze tijd. Het vluchtelingenprobleem is een der grootste vraagstukken van deze tyd. De doem van Ahasverus is nooit aan zovele onschuldigen opgelegd als in deze eeuw. Sedert de jongste eeuwwisseling hebben meer dan 120 miljoen mensen hun toe vlucht gezocht in een ander land. Het aantal vluchtelingen na de laatste wereld oorlog overschrydt de veertig miljoen. Miljoenen mensen zwerven rond en leven in erbarmeiyke omstandigheden, beroofd van de wortels van hun bestaan. Wat kan de wereld doen voor deze opgejaagde kudde van verdrevenen en ontheemden, voor al die miljoenen die vielen uit Gods hand? Een groot deel van de wereldlast wordt nog steeds gevormd door het probleem van de vluchtelingen. Helaas dreigt het vluchtelingenvraagstuk meer en meer een „gewoon" verschijnsel te worden. Wij zijn er aan gewend geraakt vluchte lingen alleen nog maar bij miljoenen te tellen. Het verwonderlijke daarbij is, dat naarmate het aantal ontheemden groter wordt, de publieke belangstelling in de zelfde mate dreigt af te nemen. Momenteel bevinden zich in Europa on geveer 17 miljoen en in Azië circa 20 miljoen vluchtelingen. Vooral de laat- sten zijn er vaak bar slecht aan toe. Een groot deel van hen leeft nog in kampen (Gaza) of in sloppen van de grote steden (bijvoorbeeld Karachi). In Europa is gelukkig een groot deel van de vluchtelingen thans opgenomen in het economisch leven van het land. West-Duitsland is het vluchtelingenland bij uitstek. Zou het welvaartsniveau in dit land niet zo hoog liggen, dan zou het vluchtelingenprobleem daar tot on voorstelbare moeilijkheden hebben ge leid. Ongeveer 20 °/o van de bevolking behoort tot de een of andere categorie van vluchtelingen. Zou de Berlijnse muur niet bestaan, dan zou dit aantal vermoedelijk nog aanzienlijk groter zijn. Oostenryk en Italië Ook Oostenrijk herbergt enkele hon derdduizenden vluchtelingen. Duizenden Hongaren, Polen, Tsjechen en Joegosla- ven hebben zich hier gevestigd. Frank rijk is een toevluchtsoord voor ontheem den van velerlei nationaliteit. Bovendien keerden enkele jaren geleden ongeveer 100.000 Fransen uit Tunis en 125.000 Fransen uit Marokko naar hun vader land terug. In het zuiden van het land (Perpignan en omstreken) wonen circa 150.000 Spaanse vluchtelingen, die aan het eind van de Spaanse burgeroorlog naar Frankrijk vluchtten. Italië herbergt ongeveer 400.000 vluch telingen. Hoofdzakelijk betreft het hier mensen, die uit Afrika en Dalmatië wer den verdreven. Ook in Nederland is het vluchtelingenvraagstuk niet onbekend. Ons land, dat vroeger al vele bannelin- Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Voor: ideaal op reis, geheel kreukvrij. gen opnam zoals b.v. Poolse en Portu gese joden, Hugenoten en Belgen, werd na 1945 het toevluchtsoord voor duizen den Ambonnezen, gerepatrieerde Neder landers uit Indonesië en Hongaren. 10 miljoen! Op het Aziatische continent hebben in de laatste decennia miljoenen mensen onder de druk der omstandigheden hun geboortegrond en hun huis moeten ver laten, losgescheurd van de cultuur die hun leven waarde gaf. Toen in 1957 de scheiding tussen Pakistan en India een feit werd, trokken circa 6 miljoen Hin does naar India en ongeveer 4 miljoen Mohammedanen naar Pakistan. Vele Hindoevluchtelingen zijn geconcen treerd in West-Bengalen, een staat met de grootste bevolkingsdichtheid in India. Honderdduizenden leven hier in de slop pen van Calcutta in onbeschrijfelijke ar moede. Hongkong en Macao waren de twee eni ge uitwijkmogelijkheden voor vluchtelin gen uit Rood-China. Vele jaren hebben zij in ontstellende nood geleefd. Pas de laatste jaren is hierin grondige verbe tering gekomen. Zuid-Korea en Japan kregen ook mil joenen vluchtelingen te verwerken. In Zuid-Korea bevinden zich naar schat ting zo'n 6 miljoen ontheemden. Aan een deel hunner kon slechts hoogst gebrek kige woon- en werkgelegenheid worden verschaft. Japan kon de repatriëring en sociale en economische inschakeling van meer dan 5 miljoen Japanners uit vroe gere kolonies meester worden. Nood Ook in het Nabije Oosten, te weten in Jordanië, de Gazastrook, Syrië en de Libanon bevinden zich meer dan een miljoen Arabische vluchtelingen, die na het uitbrengen van het Palestijnse con flict naar deze streken zijn uitgeweken. Zij leven voor een groot deel in kampen en de nood, waarin deze mensen ver keren, wordt door de Arabische staten voortdurend aangegrepen om aan hun haat jegens Israël uiting te geven. In Noord-Afrika is het vluchtelingen vraagstuk ook een probleem van de eer ste orde. Tienduizenden Algerijnen zijn bijvoorbeeld in de loop der jaren naar Marokko en Tunesië gevlucht. Een groot deel hunner bestond uit vrouwen en kin deren. Via de actie „Redt een kind" kon destijds de érgste nood van deze mensen worden gelenigd. De geestelijke nood van de vluchtelin gen is waarschijnlijk nog erger dan de materiële beslommeringen. Jaar in jaar uit stoten de vluchtelingen hun hoofd tegen een schier onafzienbare bureau cratie. Zij zijn „over", zij zijn iedereen tot last. De vluchteling mist niet alleen zijn eigendom, maar ook zijn eigenheid. De nood van al deze miljoenen, die vie len uit Gods hand, blijft zwaar op het geweten van de wereld rusten. In het „Oranjehotel" te Soest, kregen de leden van de N.V.E.V. afd. „Eem- land" een zeer boeiende lezing met film over volksvijand reuma. Zr. Theil van het nationaal reumafonds vertelde op boeiende wijze, wat deze ziekte eigenlijk is. Onderzoekingen heb ben bewezen, dat deze ziekte reeds in de oudheid bekend was. In dit ziekte proces neemt de huisvrouw een grote plaats in. Door haar veelzijdige taak in de samenleving: zorg voor kinderen, huishouding enz. wordt lichaam en geest van de vrouw zwaar op de proef gesteld. In een gezin van 5 personen loopt de huisvrouw volgens de statistieken 13 km per dag. Belangrijk is dan ook, dat de vrouw des huizes zich iedere dag een uur of wat meer geheel ontspant, door algehele rust te nemen.. De dui delijke oorzaak van reuma is nog niet ontdekt, maar door rustig, ontspannend te leven; na het 40e levensjaar weinig trappen lopen en zorgen dat men niet overbelast wordt, kan veel pijn verme den worden. Driemaal per week (als dat kan) een warm bad is aan te be velen, doch oppassen voor afkoeling en ook gymnastiek is zeer zeker aan te raden. Reuma is een vergaarbak van aandoeningen pl.m. 50. De voornaam ste zijn: wekedelen reuma, in spieren en pezen en in de zenuwen. Ischias en spit is ook reuma, doch deze aandoe ningen geven geen afwijkingen. Alleen door warmte zijn deze te genezen. Voor chronische gewrichtsreuma (arthritis) is nog geen afdoend geneesmiddel. Men is het meeste gebaat met volkomen rust, warmte, oefenen en daarbij ge neesmiddelen. Alleen op doktersadvies kan men infrarode lampen gebruiken; deze zijn echter niet afdoende, de stra len dringen slechts 4 mm in de huid. Spreekster waarschuwde tegen kwak zalverij, o.a. strijkers. Deze mensen pro fiteren van andermans leed. Reuma is nog niet geheel te genezen. Doch door wetenschappelijk en vooral bloedonder zoek en gewichtscontrole wordt in de consultatiebureaus al het mogelijke ge daan. om de reuma te bestrijden. Goud injecties peneceline en ook andere me dicijnen kunnen verlichting brengen, doch kunnen ook nadilig werken. Al leen de artsen kunnen dit beoordelen. In de klinieken voor de reumabestrij ding wordt door physische therapie, hoogtezon, bestraling, massage en rus tig oefenen grotendeels genezing ge bracht. Elke reumapatiënt kan op me disch advies gebruik maken van de vakantiehuizen, o.a. in Valkenburg en in het Dr. Jan van Bremencentrum te Bussum. Hierin vindt men rust en ont spanning; de gebouwen zijn doelmatig aangepast; geen treden, geen gladde vloeren; wel liften .rolstoelen, overal handleuningen in de gangen; verstel bare bedden enz. Radio, televisie, biblio theek en uitstapjes ontbreken niet. Nadat het filmpje: De wil om te win nen was vertoond, besloot zr. Theil de ze boeiende causerie met de raad: door harmonisch, rustig te leven, en van al le dingen de schoonheid zien, kan ook veel leed voorkomen worden. Verschillende vragen werden nog be antwoord en de aanwezige dames be toonden hun medeleven door een be hoorlijk bedrag in de collectebus. De vice-presidente, mevrouw M. M. Geytenbeek-Harmsen dankte de zuster met enkele hartelijke woorden en bood bonbons aan. Op 8 juni a.s., 's middags 2.30 uur neemt mej. Warnecke de dames in ge dachten mee op reis naar Groenland en IJsland in zaal Brandpunt in Baarn en op 7 juli wordt een bezoek gebracht aan de lathyrustentoonstelling in het Cantonpark te Baarn. Goed tehuis gezocht voor één jarig zwart POESJE, wegens vollière. Den Blieklaan 52a, telef. 2134. Te koop PLAATKACHEL met onderplaat en buis, als nieuw, kleur beige. Prijs 100,-. Koninginnelaan 126. OVERKOMPLEET, zo goed als nieuwe oliehaard, Interno, 10.000 call., met muurtank, 200 ltr., t.e.a.b. Tel. 020-188410. Te koop aangeboden GRASMACHINE, in zeer goede staat. Bevr. Julia- nalaan 71. Ik had een prima HULP voor 1 of 2 ochtenden in de week. Wie wil haar plaats innemen? Aanmel den 's avonds na 7 uur, of telef. 6083. Mevr. J. A. M. de Lange-Bende, Colen- so 80, Soest. TE KOOP 2-persoons in goede staat zijnde matras, 1-persoons ledikant en 3 stoelen. Dalweg 141, tus sen 5 en 6 uur. Te huur VORKHEFTRUCK. G. van Buuren, Laan- straat 20. tel. 4685. Te RUIL aangeboden nieuwe 4-kamer flat te Soesterberg, voor- en ach terbalkon. Huurprijs 100,- per maand. Gevraagd 4-kamer flat in Soestdijk of direkte omgeving, hoge re huur geen bezwaar. Br. onder letter S.S. 98 bur. S. Crt. BEAT. Grote collectie langspeelplaten te koop, o.a. The Stones, The Mon- kees, Sonny et Cher enz. enz. Schoutenkampweg 95. Juffrouw, 60 jr., vraagt een ZIT-SLAAPKAMER met pension en huiselijk verkeer. Brieven met inlichtingen en prijsopgaaf onder letter F.N. bur. S. Crt. Jongedame biedt zich aan voor eenvoudige KAN TOORWERKZAAM HEDEN, halve dagen. Telefoon 3788. Te koop gevraagd TUIN STOELEN met tafel, om op te knappen. Tel. 5794. Te koop aangeboden E. M. Jaarsma KOLEN- CONVECTOR, Cecar 2, 15.500 kal., kleur grijs, i.p.st. Konijnenpad 3, Amersfoort. TE KOOP dames rijlaar zen. zwart nr. 42. 2 da mes rijjassen zwart, nr. 40. 2 dames rijbroeken beige. 2 dames rijcaps zwart Plastron. Spinnewiel uit het jaar 1940. Mej. A. v. Omme, p.a. F. C. Kuyper- straat 7, Soestdijk. Niet na 6 uur. ARTS, van 1 juni 1967 t.e.m. 3 juni 1967. Plaatselijke geneesheren nemen waar. van 1 juni tot 21 juni. Spoedgevallen worden waargenomen door de plaatselijke tandartsen. De heer TANDARTS, is donderdag 1 juni a.s. Oranjelaan 11, Soest TANDARTS, van donderdag 1 juni tot maandag 3 juli. Spoedgevallen worden waargenomen door de aanwezige, plaatselijke tandartsen. WERKSTER gevraagd voor 2 of 3 ochtenden per week van 9-12 uur. Mevr. Sanders, Dr. s'Ja- cobstraat 9, Soest-Zuid. Gevraagd HULP in de huishouding. Kerkpad 17, n.z., Soest, telef. 2751. Huize Het Oosten, modern rusthuis voor bejaarden, vraagt wegens uitbreiding HULPEN in de huishou ding. Met reeds afgespro ken vakanties wordt re kening gehouden. Gaarne sollicitaties aan Rubenslaan 1, Bilthoven, tel. 03402-3745. Te koop lange witte BRUIDSJAPON, maat 38, met toebehoren. Rubens laan 148. Te koop aangeboden twee ling WANDELWAGEN en een reiswieg met stan daard. Kastanjelaan 17A, telefoon 5733. Wegens vertrek moet VANAVOND weg, (alles als nieuw): grijze 4-zits slaapbank 195,tafel- biljart van 295,voor 195,Pilastro-combinatie (schrijfblad, lichtbak, lec- tuurrek en 4 boekenplan ken) 145,Buntweg 20, telefoon 4588. Met spoed WERKSTER gevraagd. Goed loon. Mevr. Van Heek, Soester- bergsestraat 32. DIA-PROJECTOR in kof fer en scherm 60, Prismakijker in tas, ver groot 20 maal, 150, Olijkeweg 26, telef. 4443. REMIA N.V. vraagt in verband met de uitbrei ding van de onderhouds dienst een bekwame schilder, een ervaren met selaar tevens tegelzetter en een aankomend of leerling timmerman. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefonische afspraak tel. 03402-3641, Remia N.V. Margarine- fabrieken, Den Dolder. Het eerste damesteam van De Duinkik kers heeft in Huizen tegen IJsselmeer een zware 7-2 nederlaag geleden. De thuisclub telde enkele geroutineerde speelsters in haar gelederen en begrij pelijk waren de veel jongere Soester dames niet opgewassen tegen hun te- genstansters. Al voor rust stond IJssel meer met 4-0 voor en pas na rust kre gen i, Soester dames enkele kansen, waarvan zij er twee benutten. Door treffers van Marian Thie en Willy v. d. Brink werd het 4-2. IJsselmeer liet De Duinkikkers echter niet verder komen en scoorde zelf nog drie keer waardoor de eindstand 7-2 werd. De adspiranten meisjes van Duinkik kers speelden vrijdagavond in het Soes ter Natuurbad tegen Flevo B. Het Soes ter team was heer en meester in het water en de Flevo-meisjes moesten dan ook met een 7-0 nederlaag genoegen nemen. De wedstrijd van heren 1 tegen Poscidon kon geen doorgang vinden vanwege het onweer. Morgen spelen de heren de uitwedstrijd tegen Posei- don. Dames 1 speelt donderdag tegen Robben 4. De adspiranten-jongens spe len vrijdag een thuiswedstrijd tegen Flevo B. Het eerste herenteam ont vangt vrijdag Neptunus 4. Te koop Duitse kruissna- rige STUDIEPIANO. 375,—. Tel. 5492. 10 lesuren ƒ65, met de nieuwe V.W. 1300. Autorryschool VAN BUUREN, Laanstraat 20, tel. 4685. verzekerd. diefstal Voor al uw reizen per SCHIP, TREIN, VLIEG TUIG. TOURINGCAR. RUYS CO., reisagenten, Steenhoffs'raat 9a. Soest. (V.V.V.-gebouw). Tel. 6571 Dagelijks geopend van 9-12 uur en iedere donder dagavond van 7-9 uur. SCHRIJFMACHINES ADI.ER EVEREST TELMACHINES RADEMAKER Laanstrant 44 - Soest Telefooo 2957 VERHUUR VAN LUXE WAGENS, V.W., OPEL KADET, TAUNUS '67. Ail-risk verz. Het vanouds bekende adres AUTOVERHUUR WIJMA, Soesterbergsestraat 95, telefoon 3316. koopt LOMPEN. IJZER, PAPIER en MET AI .EN Telefoon 3288 Nieuweweg 59 Soest Zaterdags na 4 uur GESLOTEN TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maalmachines in tiental len maten en soorten Tuintoko Van Drie, Ara- sterdamseweg 139. Amers foort. tel. 03490-17031. KAMERPLANTEN In een grote sortering - snijbloe men - kamerplantenmest gieters - spuiten enz Tuintoko VaD Drie, Am- sterdamseweg 139 Amers foort, telefoon (03490)- 17031. Voor ONDERHOUDSWERK, o.a. timmer- en metsel werk, reparaties en nieuw bouw. Telefoon 5073. AMERSFOORT Brieven onder letter W.73 bureau Soester Courant. Ongekende keuze y. Heren-Jongens bij: kledingcentrum Langestr. 95-97-99 Amersfoort Zeedijk 7 Hilversum Op ons nieuwe fabriekskantoor aan het Wete ringpad 7 in Soest is in een administratieve functie plaats voor een Hierbij denken wij aan een jongedame, die in het bezit is van het Diploma Middelbare Meisjesschool en die daar naast typen en stenograferen kan. Sollicitaties ontvangen wij gaarne aan ons kan toor, Herenstraat 38 in Hilversum, resp. na een gemaakte telefonische afspraak (tel. 02950-12156 toestel 4).

Soester Courant | 1967 | | pagina 2