FORUM Gamal Abdel Nasser MIKIMO MIKIMO MIKIMO Termonde Constructieve ideeën gevraagd! DISCUSSIE z 23 kleedt Uw kind BETER Burgerlijke stand J.B.T.B. toernooi op 11 juni Zes elftallen strijden om fraaie prijzen MET RAAD EN D AAD Jongensclub „De Engrakkertjes" maakte spelen voor blinden Krabbels van Knelis Onvervulde droom van moderne farao DE speciaalzaak voor Uw kind. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Collecte E.H.B.0. Eindexamen Cordius Lyceum Amersfoort Groot aantal prijzen voor B.D.C.-jeugd in toernooien Soest uw Zomerjapon of Pakje, Uw Paraplu, Tas en Handschoenen. Zo vlogen de duiven KOM WASSEN BIJ DE Negen wandelende Olympia-leden kregen onderscheiding Geslaagd DINSDAG 30 MEI 1967 Gamal Abdel Nasser. Slaaf van Allah beduidt deze naam, maar zelden heeft er een driester dienaar van Allah be staan. De vierkante schouders, het bre de voorhoofd, de doordringende ogen en de hoge gestalte zijn die van een heerser. In de woelige wereld van het nabije oosten, waar de politieke tegenstellin gen zijn uitgedijd tot een conflict dat de woestijntemperatuur wel eens tot helse hitte zou kunen opjagen, speelt Nasser thans weer een spectaculaire rol. De geschiedenis herhaalt zich. De laat ste jaren hoorde men weinig opzien barends van de Egyptische dictator en opeens, alsof hij al die jaren op zo'n plan heeft zitten broeien, steekt hij de lont van het politieke kruitvat weer aan en zit het gehele nabije oosten voor de zoveelste maal in een ernstige crisissituatie. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telet 6286 GEBOREN: Cornelia Wilhelmina Jo- hanna Louisa, dochter van J. J- Belt en L. J. M. van Osselaer, Koninginnelaan 83. Annemarie, dochter van B. Brandsma en M. G. Kunz, Soesterberg- sestraat 52. Maurits Iskander, zoon van H. R. Bakkeren en A. A. C. Lind- ner, Sparrenlaan 11. Wilhelmina Alexandra, dochter van W. G. Teer link en B. W. Goethart, Chr. Huygens- laan 70, Soesterberg. Maart je Jaco- ba, dochter van M. E. Boll en A. Glas, Prof. Lorentzlaan 227, Soesterberg. Jeroen-Paul, zoon van F. W. Hopman en A. M. Bollegraf Margrietlaan 10; Sylvia Hendrika Maria, dochter van J. W. Beijer en E. H. Haage, Beetzlaan 36. Vincent, zoon van W. KI aren- beek en A. Kef. Braamweg 110. Erik Johannes, zoon van J. G. Derickx en B. J. van der Lugt, Zwaluwenweg 4. Jacqueline Deborah Yolanda, doch ter van H. van den Akker en G. M. Radstok, Colenso 104. Erik Albert Jan, zoon van W. J. van der Heiden en W. P. Rijkuiter, Prof. Lorentzlaan 107, Soesterberg. Sheila Rosalinda, doch ter van J. H. N. Heitinga en W. E. W. Blom, Plesmanstraat 263, Soesterberg. Ernestina Catharina Petronella, doch ter van A. A. H. Jansen en E. C. M. van Baar, Antonie van Leeuwenhoek laan 17, Soesterberg. Ronald John, zoon van H. J. A. van Velzen en van B. J. van den Heuvel, Nassaulaan 33. Karin Cornelia, dochter van E. Grift en J. W. Berkhof, Ringweg 16B. Carolien Elisabeth, dochter van E. C. de Ruijter en C. M. P. E. Siemerink, Van Goyenlaan 157. Richard en Raymond, zoons van A. Mooij en R. A. van Duin, Beckeringhstraat 28. Anita Geertrui- da Maria, dochter van C. A. Beijer en R. H. M. Stoutenburg, Dorresteinweg 33. 33. ONDERTROUWD: Antonius Johannes Hagen, Henr. Blaekweg 6 en Friederike Neeltje Voigt, Havenstraat 18. Bussum. Vincentius van Berkel, Moerbessen- berg 27 en Barnardina Wilhelmina Wind, Moerbessenberg 27, Soesterberg. Cornelis Hermanus Korver, Soester- weg 524, Amersfoort en Carmencita Irene Wijman, Plesmanstraat 99, Soes terberg. Eduard Leendert Daniël Hoogendoorn, Rubenslaan 16 en Beren- dina Wilhelmina Kuijpers, Ruysdaellaan 18. Robert Wilhelmus Cornelis Da- mianus van Dijk, Albert Hahnweg 25 en Everarda Petronella Maria Adelaar, Lange Brinkweg 15. Retze Faber, Botweg 6a, Bussum en Wilhelmina Ja- coba Werkhoven, Nieuweweg 60a. GEHUWD: Hendrik Johan van Hout- turn, Sumatrastraat 34, Baarn en Eli sabeth Cornelia Lamberdina Schle- baum, Ruysdaellaan 1. Henry Chris- tiaan Aveling, Mimosastraat 62, Zwol le en Marianne ten Veen, Birkstraat 138. Wim de Koning, Rustenburger- straat 330II, Amsterdam en Cornelia Hendrika van Ee, Kerkpad ZZ 148. OVERLEDEN: Anna Hendrika Veenen- daal, 68 jaar, gehuwd met H. van den Belt, Laanstraat 22. Netta van der Schilt, 89 jaar, Pelikaanweg 17. Jan netje Kaarls, 79 jaar, weduwe van H. G. de Beurs, Dapperstraat 76 I, Am sterdam. Trijntje Jongstra, 88 jaar, Hartmanlaan 19. Leendert Vogel, 82 jaar, weduwnaar van L. de Vos, Bos straat 2. Margaretha Petronella van Heulen, 75 jaar, gehouwd met W. Glim merveen, Ruysdaellaan 42. Maria Kramer, 80 jaar, weduwe van J. Bus, Plasweg 2. Rijk Baatje, 81 jaar, we duwnaar van H. Reincke, Bosstraat 2. Cornelis de Rooij, 78 jaar, gehuwd met J. M. Boomsluiter, Kerkstraat 41. Meer tragisch dan sinister De laatste jaren was het vrij rustig rondom de Egyptische kolonel. Nie mand die dit meer verdriet zal hebben gedaan dan Nasser zelf, die altijd ge droomd heeft nog eens als een moderne farao te heersen over een groot Egyp tisch rijk dat herinneringen zou op roepen aan de glorierijke dagen van weleer. Drie emotionele gedachten hebben Nas ser steeds beheerst: Arabische eenheid, vreedzame neutraliteit (ten opzichte van het conflict tussen de communistische en westerse wereld) en revanche op Is raël. Ruim tien jaar geleden, toen hij in een boze bui beslag legde op het kostbare Suez-kanaal, hield de hele wereld het oog op deze man gericht en juichte in de straten van Cairo het po vere volk, dat na eeuwen van armoede meende te mogen opzien naar een nieu we farao. Maar Nasser slaagde er niet in de Ara bische eenheid tot stand te brengen. Steeds kwamen in het politieke leven der Arabische landen concrete machts verhoudingen tot uiting. De regerings leiders van Irak en Syrië koesterden ook al aspiraties op panarabisch vlak en de Verenigde Arabische Republiek, waarin Syrië was opgenomen, werd een mislukking. Rivaliteit Nasser heeft dat altijd moeilijk kunnen zetten. Hij toonde meermalen een te kort aan psychologisch inzicht en daarom ontging hem wat er achter de coulissen van het Syrische politieke to neel giste en broeide aan spanningen en intriges. Zelfs hun gezamenlijke af keer jegens Israël maakte Egypte en Syrië nog niet tot ideale bondgenoten. In de tegenstelling tussen deze landen komen allerlei rivaliteiten tot uiting, die gedragen worden door eeuwenoude patronen, waardoor de aard van het volk aan de Nijl zich onderscheidt van de aard van de landen der „vruchtbare halve maan". Juist die Arabische verdeeldheid be tekende Israëls redding en Nasser be sefte dit zeer wel. Bovendien kwam hij in zijn eigen land voor kwellende en dringende vragen te staan. Door zijn vele aanslagen op de traditionele uit leg der Islamietische wetgeving en ge bruiken kweekte de dictator vele te genspelers op in het kamp der ortho doxe moslems, waar vaak heftig gepro testeerd wordt tegen de toenemende vrijzinnigheid. Feitelijk steunt de macht van Nasser op een minderheid, be staande uit loyale, geestdriftige boeren die wat land hebben gekregen, de mid- denstandsjeugd die door studiebeurzen nieuwe toekomstplannen ziet en natuur lijk de bevoorrechte strijdkrachten. Tal van Egyptenaren zijn echter niet zo enthousiast over het beleid van Nas ser, want de levensstandaard van de bevolking is nog altijd bijzonder laag. Afleiding Vandaar dat de kolonel- als zovele dic tators de neiging heeft om de aandacht zoveel mogelijk van de binnenlandse situatie af te leiden. En wat kan hij dan beter doen dan de emoties rondom het conflict met Israël in leven te hou den en aan te wakkeren? Zijn hoop dat de stromingen der we reldgeschiedenis, die oudtijds hun im pulsen uit het oude Egypte kregen, zich naar zijn land zullen terugbuigen, is nog lang niet vervuld. Zij zal vermoe delijk ook nooit vervuld worden. Want zelfs al zouden de Arabische landen er in slagen Israël te overmeesteren, dan zouden onmiddellijk na zo'n victorie - v,. de rivaliteitsgevoelens der Arabische leiders tot nieuwe explosies aanleiding geven. Nasser heeft zich altijd meer een dro mer dan een realist getoond, ofschoon achter het pathos waarmee hij zijn ideeën brengt, wel eens meer innerlijke onzekerheid kan schuilen dan de kolo nel bereid is toe te geven. Hij wil van Egypte een machtskern maken, een be slissende factor in het machtsevenwicht van het nabije oosten, een knooppunt in de „grote politiek". Maar deze rol gaat beslist boven zijn krachten en Nasser heeft dit in de loop der jaren al dikwijls moeten ervaren. Maar toch tracht hij op krampachtige manier ver worven machtsposities te behouden en zijn geschonden prestige in de naburige Arabische landen te herstelleh door zich op te werpen als kampioen van de anti-Israël beweging. Gefrustreerd Maar deze man moge zichzelf over schat hebben, kennelijk is de weg terug voor hem te moeilijk. Hij wil zijn ge zicht niet verliezen. Hij koestert be paalde ideeën en kan die uit angst voor prestigeverlies niet meer los laten. Het is meer gebeurd in de wereldgeschiede nis dat dictators, die beheerst worden door dergelijke gevoelens, conflicten en oorlogen hebben ontketend. Deze moderne maar toch enigszins mis lukte farao is zeker medeverantwoor delijk geweest voor de opstand van de koningsmoordenaars in Irak, de moord aanslag op premier Majali van Jordanië en talloze intriganten in Irak, Syrië en Jordanië, hebben in zijn naam of op zijn instigatie gehandeld. Men behoeft van deze kolonel geen koersverandering te verwachten. Zijn oordelingsvermogen wordt vertroebeld door gefrustreerde haatgevoelens en als de meeste van zijn landgenoten weet hij het klavier van de humor niet te bespelen, zodat de ironie van zijn idee- en hem ten enenmale ontgaat. Wellicht is Nasser als elke politicus die dromen najaagt waarvan de vervulling hoogst onwaarschijnlijk is, meer een tragische dan een sinistere figuur. Zijn spectaculaire rol moet men zien tegen de sociologische achtergrond van een gebied, waar de democratische gedach te nog niet is ingeburgerd, waardoor het mogelijk werd dat één zo wankel moedig en in zichzelf verdeeld man het staatsgezag kan verpersoonlijken. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Zondag 11 juni staan de B.D.C.-terrei- nen ter beschikking van de afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuin ders Bond, die op die dag een voet baltoernooi organiseert, waaraan elftal len van zes afdelingen uit de provincie meedoen. Er wordt overigens niet al leen gestreden om een aantal fraaie prijzen, want in het programma zijn ook twee damesvoetbalwedstrijden op genomen, die in de pauzes van het toernooi zullen worden gespeeld. Bo vendien is er een optreden van het tamboer- en vendelkorps van het Groot Gaesbeekeer Gilde, dat zich voor het eerst in 't openbaar in de nieuwe uni formen aan de burgerij van Soest zal presenteren. De afdeling Soest van de Koninklijke Vereniging voor Eerste Hulp Bij Onge lukken houdt van 5 tot en met 10 juni een huis-aan-huis en straatcollecte. Wij menen dat een aanbeveling voor deze collecte overbodig is gezien de be langrijke funktie die de E.H.B.O. in Soest vervult. Denken we alleen reeds aan het ver voer van zieken en verkeersslachtoffers, met de ziekenauto van de E.H.B.O., de opleiding van nieuwe E.H.B.O.'ers waaraan vele kosten zijn verbonden enz. Laten alle Soesters medewerken om dit prachtige en belangrijke werk voor on ze gemeente in stand te houden. Voor het eindexamen 5-jarige H.B.S.-B slaagden de volgende Soester leerlingen: de dames A. Duin en I. Kuijk en de heren J. van Arkel, D. Starink en T. den Uyl. WET STAMRECHT. - Kunt u mij zeg gen wat de Wet Stamrecht wil zeggen? Antwoord: Tot onze spijt moeten wij u mededelen dat een dergelijke wet, voor zover ons bekend, niet bestaat. Missichien kunt u nader omschrijven wat u precies bedoelt opdat wij u ter zake van advies kunnen dienen. De heer C. van der Schoor heeft vrij dagavond in zijn functie van leider van het jeugd-Rode Kruis afdeling Soest 16 damborden met bijpassende stenen en elf dominispelen in ontvangst genomen, die zijn vervaardigd door le den van de „Engrakkertjes", de van de Ned. Hervormde Middenwijk uitgaande club voor jongens van 12 tot 16 jaar. Op hun wekelijkse clubavonden hebben de jongens gedurende de winter inge spannen gewerkt om deze spelen, be stemd voor blinden, te maken. Ze heb ben er heel wat uurtjes aan besteed, maar het resultaat is er dan ook naar. De aan het toernooi deelnemende ver enigingen zijn Reeuwijk, 't Goy, Bun- nik, Hooglanderveen en Soest. Beker houder is momenteel Bunnik. De zes elftallen strijden overigens niet alleen om deze wisselprijs, beschikbaar ge steld door de Coöperatieve Landbouw Vereniging „Soest", maar ook om een aantal prijzen, dat direct in het bezit van de winnaar komt. De eerste prijs is een fraaie beker, aangeboden door Procar" Automotive Chemicals. De speeltijd van de wedstrijden be draagt twee keer 20 minuten. Bij ge lijke eindstand zal het betere doelge- middelde doorslaggevend zijn. Is ook dit gelijk, dan moeten alle elf spelers van de betreffende elftallen een straf schop nemen. De door de C.L.V. „Soest" beschikbaar gest^Me wisselbeker wordt endom van die vereniging, die de prijs twee keer achter elkaar o£ drie- keer in totaal wint. Als het toernooi in de komende jaren geen doorgang meer vindt, is de wisselbeker na twee jaar eigendom van de winnaar van het laatstgehouden toernooi. Na afloop van de voetbalwedstrijden gaan spelers en supporters nog niet me teen naar huis, want de prijsuitreiking vindt pas 's avonds plaats. Dat gebeurt tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Verenigingsgebouw, waar het J.B.T.B.-bestuur een dansavond heeft georganiseerd. Voor de muzikale mede werking zorgt de band „The Bouquets". Het toernooi begint om 12.15 uur en wordt gespeeld op twee velden. Het programma is als volgt samengesteld: 12.15 uur: Soest-'t Goy en Bunnik- Hooglanderveen. 13.15 uur: Hooglander- veen-Reeuwijk en 't Goy-Bunnik. Om 14 uur vindt de eerste damesvoetbal- wedstrijd plaats. Het toernooi wordt om 14.15 uur vervolgd met de wedstrij den Soest-Bunnik en 't Goy-Reeuwijk. Hierna wordt het toernooi opnieuw on derbroken; dan komen voor de tweede keer de damesvoetbalelftallen in het veld. Om 16.30 vinden de laatste wed strijden plaats: Hooglanderveen-Soest en Bunnik-Reeuwijk. Het kringtoernooi in Achterveld is op losse schroeven komen te staan, omdat blijkt, dat er geen velden beschikbaar zijn. Dit zou betekenen, dat de afde ling Soest naar de dit jaar voor 't eerst te houden districtskampioenschap pen zal worden afgevaardigd, omdat de Soesters het kringtoernooi van vorig jaar hebben gewonnen. Maar misschien wordt toch nog een oplossing gevonden, waardoor de wedstrijden in Achterveld toch kunnen doorgaan. Het was weer een druk weekeinde voor de B.D.C.-jeugd, die aan verschillende toernooien deelnam. De blauw-witte voetballertjes deden het goed, want al le elftallen kwamen met een prijs naar huis, al wat er deze keer geen eerste prijs bij. Voor een fraai succes zorgde ongetwijfeld het eerste pupillenelftal, dat in het sterk bezette toernooi van H.V.C. in Amersfoort een derde prijs behaalde. B.D.C. deed als enige onder afdelingsclub mee in dit toernooi. Pu pillen 1 won van de D.O.S.-pupillen uit Utrecht met 2-0, hetgeen al direct een grote verrassing was. In de twee res terende wedstrijden hadden de B.D.C.- ertjes pech. Tegen Rigtersbleek uit En schede speelden ze met 1-1 gelijk en ditz'elfde resultaat werd ook behaald in de wedstrijd tegen het Amersfoortse Quick. In de strijd om de derde en vierde plaats won B.D.C. van Baarn met 2-0. H.V.C. versloeg in de finale Rigtersbleek met 1-0. Met een fraaie beker kwamen de B.D.C.-pupillen, on der leiding van Jan van Fulpen en Henk van Hal, naar Soest terug. Pupillen 2 speelde in het toernooi van F,A,K, in Bilthoven en wist het tot een verdienstleijke tweede plaats te bren gen. Adspiranten c speelde in het toer nooi, dat V.V.Z. zaterdagmiddag op de B.D.C.-terreinen organiseerde en bracht het tot de derde plaats, evenals junio ren F, dat daarmee een standaard won. Junioren B zorgde eveneens voor een onverwacht succes. Dit elftal verving junioren A in het toernooi van D.W.S.V. in Utrecht. Het verloor van het A-elf tal van de organiserende vereniging met 2-1, maar won met 3-1 van E.M.M. A en behaalde bovendien een verras sende 3-2 overwinning op het sterke A.P.W.C. A uit Amersfoort. Deze resul taten leverden de blauw-witten de tweede prijs op. Junioren D tenslotte speelde in het toernooi van Achterveld R.S., waar ad- spiranten c de week tevoren een eerste prijs behaalden. Ook nu kwam het B.D.C.-elftal in de finale, maar daarin moest het toch z'n meerdere erkennen in Don Bosco uit Amersfoort, dat met 1-0 won. Een tweede prijs dus voor de Soester junioren. Burg. Grothestr. 3G Telefoon 3332. Voor: in Trevira 2000 of Diolen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van één van de jeugdleiders, de heer J. Pol. Hij en collega-leider W. Immerzeel hebben het idee uitgewerkt en onder het wakend oog van de heer D. H. van Velzen, die technische adviezen gaf be treffende vervaardiging van dit speci ale spelmateriaal, zijn de jongens aan de slag gegaan. Vrijdagavond was het zover, dat het spelmateriaal officieel kon worden overgedragen. Dit gebeurde in het clubgebouw van „De Engrakker tjes", gebouw Middelwijk, in aanwezig heid van de voorzitter van de Soester afdeling van het Rode Kruis, de heer J. C. Wilbrenninck. De heer Pol zei blij te zijn, dat de jeugd zich zo heeft ingezet voor de ge handicapte medemens, aan wie we door gaans maar weinig denken. Hij noemde het een geslaagd experiment en zou het volgend seizoen weer iets in deze geest aandurven. „Het is geweldig, wat jullie al spelend hebben gepresenteerd. Jul lie kunnen bovendien dankbaar zijn, dat jullie zulk materiaal niet nodig hebt", aldus de heer Pol, die vervolgens het spelmateriaal aan de heer Van der Schoor overdroeg. De heer Van der Schoor noemde dit ca deau dubbel fijn, omdat het Rode Kruis dit jaar 100 jaar bestaat. „Als ik jullie enthousiasme en dat van jullie leiders afweeg tegen de beloftes die andere jeugdclubs hebben gedaan, maar die verder niets meer van zich hebben la ten horen, geef mij dan maar „rakker tjes". Ook de heer Wilbrenninck sprak zijn waardering uit voor de prestatie van de jeugdleden van „De Engrakkertjes". Het prachtige spelmateriaal, helemaal aangepast aan gebruik door blinden, zal aan het hoofdbestuur van het Rode Kruis worden toegezonden. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak de ongtwikkeling van Soest op de voet volleg. En daorom hek mit belaangstel- ling kennis enome van de structuur nota over Soest, die laot zien hoe Soest d'r in de toekomst zal uutzien. Dat is wel effe aanders dan ut d'r noeng uut- ziet. D'r komme weer een heuleboel huuze en zo bie, waant Soest zal een gemeente worde mit 50.000 inwoner». Momenteel hebbe wullie d'r ongeveer 35.000 dus d'r kenne d'r nog wel een paor bie. Nie meteen netuurluk, aan ders komme de berekeninge nie uut en dan motter weer opnieuw begonne wor de. In 1947 ister ok zo'n structuurschets op ezet en in 1960 bleek, datter heule- gaor niks meer van klopte. Daorom is ter een nieuw plan emaokt en daorin staot te leze hoe ut veerder zal gaon mit Soest. En dat is nogal wat. Je kent ut dorrep noeng haost al nie mee trug vergeleke bie vreuger, laot staon over een paor jaor. En d'r motte nie alle- nig huuze ebouwd worde, maor ok aandere veurzieninge etroffe worde zo- as het bouwen van schole en winkels, d'r mot warrekgelegenheid weze en vervoersmeugelukhede. En over dat laotste staot in de struc tuur-nota wel een pikante opmarre- king te leze: Over een evetueel staots- jon an de lien Amersfoort-Amsterdam is mit de Nederlaandse Spoorwege overeenstemming bereikt. Noeng, dat is nogal wat. An de ene kant gaon wullie spoorliene opheffe, an de aandere kaant maoke wullie d'r nieuwe staotsjons bie. Hoewel, dat opheffe mot ik ok eerst nog zien, waant as Soest warrekeluk zo groot wordt zoas deskundige veur- zien, dan hebbe wullie die lien De Dol- der-Baore heul hard nodug. Waant wullie kenne dat spoorlientje wel opheffe, maor waor motte de min- se uut ut Soesderveen dan heen? Die kenne dan narreges meer terecht. As die buute ut dorrep warreke en zullie motte mit de trein, motte zullie toch naor een staotsjon ebraacht worde. En je kan die minse wel naor ut nieuw te bouwe staotsjon an de lien Amersfoort- Amsterdam bringe, maor dan hejje kans, dat zullie 's marreges al veur dag en dauw opmotte en dat zullie laanger van huus naor ut staotsjon ongderweg binne dan van Soest naor Amsterdam in de trein. Maor Knelis ziet ut allemaol nog nie. Netuurluk motte wullie waokzaom blie- ve en noeng al maotregele neme om te probere te veurkomme, dat de lien De Dolcer-Baore op eheve wordt, maor d'r is volleges ming toch gin reje veur peniek, noeng wullie alles nog us rustig gaon bekieke. De spoorlien wordt mometeel op eknapt, d'r is pas een paor jaor eleeje een nieuw staotsjon in Soest-Zuud ebouwd en zo binne d'r nog wel meer dinge, die d'r op wieze, dattut nie mit een sneltrein vaart je zal veraandere. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Corbeil. Af stand 443 km. De duiven werden ge lost te 6.00 uur met een zwakke Z.W. wind. In concours waren 304 duiven. De uitblinkers waren G. Rijksen, A. C. van Ee en C. v. Soest. Aankomst eers te duif 11.59.31 uur met een snelheid van 1233.09 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 12.26.49 uur. De uitslag is als volgt: G. Rijksen 1 7 11 14 25 26 28 29 31 44 51 52 61, A. C. van Ee 2 3 12 24 33 41 45 48, C. v. Soest 4 8 9 21, C. v. d. Hoek 5 56, A. J. van Dorrestein 6 13 37 53 57, J. Knoops 10 40, J. H. v. Hengstum 15 42 46, H. Gorissen 16 19 34, Jac. Stalen hoef 17 38 54 58 ,L. v. 't Klooster 18, J. v. d. Brakel 20, C. de Goede 22, P. Duijst 23, E. de Goede 27, T. Wigtman 30 50 59, C. v. d. Veen 32. R. G. Vos kuilen 35 39 55, C. Dijkman 36, C. v. d. Lugt 43 49, Comb. Ottens-Blokland 47, P. J. Rauch 60. Ook de vereniging „De Vriendschap" nam met 297 duiven deel aan de wed vlucht vanaf Corbeil. Ook deze duiven werden te 6 uur gelost, doch moesten 1 km meer afleggen. De eerste duif arriveerde te 12.02.13 uur. De laatste te 12.47.41 uur. Uitslag: C. Vaissen 1 8 22 60. Hooijer- Kleinegris 2. W. v. Breukelen 3. J. Ra demaker 4 25. C. Bokma 5 19 21 23 31 35 38 41. S.K.B. 6 7 26. A. Meesters 9 16 18 39. D. Bos 10 14 37 40 50 59. J. van Breukelen 11. E. Daatselaar 12 17. H. v. d. Broek 13 42 43. J. v. Klooster 15 45. F. Groenestein 19 32 58. J. Wij- nands 20 30 34. J. Rijksen 24 57. J. Kamerbeek 27 44. B. v. Gardingen 28 29. G. Reijerse 36. Z.K.H. Prins Berr.- hard 46 49 56. C. Kaats 47. C. Jak 48. M. Jak 51. D. de Zoete 52. J. Rutten- berg 53. H. Westerveld 54. R. Wester- veld 55. Bent U waarlijk geïnteresseerd in een andere „aanpak" van de PARTIJ POLITIEK? Kom dan uw mening eens uiten tegenover het FORUM onder leiding van drs. F. A. Hoogendijk. Vrijdagavond 2 juni, te 8 uur, in het wijkgebouw van de Hervormde Kerk in de Regentesselaan. JONGEREN zullen bijzonder welkom zijn en zullen in de voorzitter van de J.O.V.D., de heer G. van der Meer, hun klankbord vinden. Dit wordt geen avond van voordrachten! Hier komt U zelf aan het woord met opbouwende gedachten en adviezen. Openbaar - Toegang vrij - Koffie en frisdranken verkrijgbaar. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Zaterdagmorgen vertrokken twee groe pen van de chr. wandelsportvereniging „Olympia" per bus naar Groningen om deel te nemen aan de trefdag van de Ned. Chr. Wandelsport Bond. 's Morgens werd de trefdag geopend en trad het gezelschap „Hofmann" op met zang. sketches en goochelen. Dit ge beurde in de veilinggebouwen van „Eendracht", 's Middags gingen ruim 2000 deelnemers van start voor de N.C.W.B.-trefdag-wandeltocht. Een twin tigtal junioren liep de 12 kilometer on der leiding van de heer W. A. Suman en dertien senioren liepen onder lei ding van de heer J. v. d. Broek, om dat de heer L. Vogel wegens familie- o-.:standigheden verhinderd was. De senioren liepen achttien kilometer. De route voerde de wandelaars door de plaatsen Paterswolde, Hoogkerk en uiteraard Groningen en langs het Pa- terwolder meer. Beide groepen van „Olympia" vielen niet in de prijzen. Iedere groep kreeg als herinnering aan deze dag een diploma met daarop ver meld het aantal punten voor orde. het leidinggeven en gedrag in het verkeer. Voor iedere afstand waren vier prijzen beschikbaar en „Olympia" kwam slechts enkele punten tekort om zich bij de prijswinnaars te klasseren. Alle deel nemers aan de tocht kregen een sleu telhanger met medaille als herinnering. De heer W. A. Suman reikte na afloop enkele onderscheidingen uit. Voor het volbrengen van de 500 kilometer aan: Hanneke Alberts, Ellie Kaats, Piet Zijl stra en Els van Delderen, allen junio ren. Voor het volbrengen van de 1000 kilometer kreeg het seniorlid Hanneke Bosloper een onderscheiding. Het seni orenlid mevrouw Foeken en Mini van de Broek van de junioren kregen een aandenken voor het behalen van de 2000 kilometer. Mej. De Lange kreeg een bekertje als beloning voor het feit, dat zij vijf jaar lid is. Tenslotte werd de heer Suman zelf onderscheiden door de heer Catsman, omdat de algemeen leider van de chr. wandelsportvereni ging de 5000 kilometer had volbracht! Onze plaatsgenote mej. Gera Spijker slaagde de afgelopen week voor de hoofdakte kleuterleidster.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5