HANDEL IN HOOFDHAAR VAN HINDOE BELONSNG Fa. Van den Dijssel, KOLONIALE FOUT WREEKT ZOU IN NIGERIA Familierel zie!; U KUNT NIET ALLES WETEN! E.H.B.0. huis-aan-huis collecte 1967 5-10 juni fêoorderweg 23 ONZE SOCIALE VOORZIENINGEN IEL BRANDWEER 3 3 13 POLITIE TEL. 4444 Loodgieters en verivarniingsbedrijf. Geslaagd voor E.H.B.O.-examen Mei. A. Lakeman nam afscheid Notaris M. van Veeren legt ambt neer Tweede in kampioenschap dameskappen Medisrhe dienst PREDIKBElfRTEN R.K. Kerkdiensten AFWEZIG H. G. Rupert, C. B. Sillevis Smitt AFWEZIG P. ten Berge, AFWEZIG **ar Courant Rekiame-krant VRIJDAG 2 JUNI 1967 Het al of niet aanwezig zijn van een behoorlijke haardos is voor de meeste mensen van enorme betekenis. Door alle tijden heen is een weelderige haargroei beschouwd als een schoonheidsfactor, in ieder geval als iets waarmee men de aandacht op zich kan vestigen. Wie geen haar heeft wil een pruik, wie een flinke kop met haar heeft wil nog meer haar: een vlecht, een haarstuk, of een hele pruik daar overheen. Heel veel haar hebben is weer „in". Daar is voor iemand met een beetje handelsgeest best veel geld mee te verdienen. Voor namaakhaar van nylon is al een goede markt, doch in de welvarende landen neemt de vraag naar echt haar voort durend toe. Hoe komen we nu aan flinke hoeveel heden mensehaar? Dat vroegen ze zich ook af bij Fashion Tress Inc. te Miami. Bij deze bekende pruikenfabriek in de Verenigde Staten wilde men graag zijn voordeel doen met die snel opkomende mode. En zoals bij iedere industrie rees ook hier de vraag: hoe komen we op korte termijn aan voldoende grondstof fen. En in de haarwerkbranche pleegt men de blik dan altijd weer te richten op India. In dat onmetelijk grote land lo pen vijfhonderd miljoen mensen rond met heel lange haren. Dat land heeft volgens de kenners eigenlijk een sleu telpositie op de pruikenmarkt, want er is daar niet alleen heel veel en heel lang haar, de kwaliteit er van is ook nog van topklasse. Zo komt men dan voor het probleem te staan hoe men dat kwaliteitshaar van die mensen hun hoofd moet krijgen om het na twer king voor veel geld weer op andere hoofden aan te brengen. In de wereld van het zakendoen, in het bijzonder in de wereld van de dollar, is er merkwaardigerwijs voor alles heel toevallig een uitstekende oplossing. Want laat nu heel toevallig de State Trading Corporation in India, een auto nome en commerciële overheidsorgani satie, met een partij haar zitten van een in de pruikenmakerij ongekende omvang. Dat is misschien wat opti mistisch uitgedrukt want de State Tra ding moet al dat haar wel zelf eerst weer bij de tempels kopen. Na de moordpartij begon een grote volksverhuizing van Ibo's terug naar hun eigen streek, die door zijn bodem schatten de rijkste is van Nigeria's vijf deelstaten. Bovendien blijken de Ibo's ook in de industrie en handel de be kwaamste te zijn in Nigeria. Vooral onder de nieuwe omstandighe den hadden de Ibo's weinig lust meer om de grootste spekkers van de schat kist te zijn, terwijl hun lijfsveiligheid niet gegarandeerd kon worden en ze politiek het onderspit moesten delven tegenover de achterlijker, maar nu een maal volkrijker stammen als de Haus- sa's. Hun voorman, Ojoekwoe, begon met het losmaken van Lagos, dat nu is geëindigd in het uitroepen van de staat Jaffra. Toch was de moordpartij niet het be gin van Nigeria's verval. Dat begon al vijftig jaar geleden toen de Britten be sloten het bestuur van hun kolonie te baseren op de stamverbanden. Daartoe werd het land in veertien districten ver deeld, die eigenlijk volkomen naast el kaar bleven leven met boven hen als vijftiende element de Britse koloniale macht. Het wederzijdse isolement zorgde er voor dat er wel een theoretische, admi nistratieve eenheid Nigeria bestond, maar geen feitelijke Nigeriaanse natie. Bij gebrek aan innerlijke samenhang was het slechts een kwestie van tijd voor Nigeria innerlijk uitgehold zou bezwijken. Dat is dan au zover. Gowon poogde nog het land in twaalf deelstaten te splitsen, die samen een federatie vormen. Maar ook dit bleek een terugval naar het verleden, die weinig succes kon hebben. Wat met vijf niet ging, zal met twaalf nog min der gemakkelijk lukken. En de twee waardevolste elementen het oosten en het westen passen al voor de idee. De overige, die juist alleen door deze twee meest ontwikkelde delen een kans hadden aansluiting te vinden bij de twintigste eeuw, maken op eigen benen en dan nog in negenvoudige verdeeld heid bepaald weinig kans zich voor spoedig te ontwikkelen tot een mo derne staat. Het eindresultaat is wel triest van een kolonisatie, die wel wat techniek bracht, maar de bevolking niet opvoedde tot zelfstandigheid. Ja. U wordt beloond met een tevreden gezin, wanneer U een GASHAARD aanschaft voor de Kille Zomerdagen. Bel nu nog Soesterbergsestraat 45 - Telefoon 2472, en vraagt vrijblijvend inlichtingen. Bij de tempels? Jazeker, daar hebben ze haar genoeg. Sinds onheuglijke tij den trekken devote Hindoes naar deze godshuizen om zich aldaar te laten kaalscheren. Het lange haar, een van de dierbaarste bezittingen van de mens, is zo ongeveer het grootste offer dat men de godheid kan brengen. Vroeger werden al die vlechten in de tempels vernietigd, maar dat zal wel een heel werk geweest zijn. De grootste haarleveranciers worden nu twee zeer beroemde tempels in het zui den van India: Tirupati in Andhra Pradesh en Palni in Madras. Toen er in de laatste jaren verscheidene toe passingen voor mensenhaar werden ge vonden, is men er al op kleine schaal mee begonnen het haar te veilen om met het geld dat de grossiers er voor neertelden de tempelrijkdommen te ver groten. Dit alles wordt nu in het groot aange- or De State Trading Corporation koopt het haar rechtstreeks bij de tem pels. Deze maatschappij zorgt voor het wassen en bundelen. Fashion Tress Inc. heeft een zevenjarig contract gesloten voor de afname, voor enkele tientallen miljoenen dollars, van onbewerkt haar en gerede haarprodukten. Die gerede haarprodukten zullen komen uit een in Madras te stichten fabriek, waarin behalve door de State Trading wordt deelgenomen door een Ameri kaanse onderneming, de Lion Rock Trading Comp., die haar hoofdzetel in Hong Kong heeft. W"rmec we maar willen zeggen dat het haar in het leven van de mens een merkwaardige plaats inneemt. De één offert het uit religieuze motieven, de ander verdient er grof geld aan, omdat weer een ander graag een pruik of een haarstuk heeft. De kansen dat Nigeria nog veel lan ger bestaat als eenheidsstaat zijn na genoeg verkeken, nu de oostelijke van de vijf deelstaten de eigen onafhanke lijkheid heeft uitgeroepen. Dat ge schiedde door een militair, Ojoekwoe, die al enige tijd het bewind van zijn collega officier Gowon in Lagos niet meer erkent. En dan is er in het westen van het land nog een afscheidingsbe weging aan de gang onder leiding van een derde officier: Awolowo. Nog maar enkele jaren geleden was het Nigeria waar met trots naar werd ge wezen als een Afrikaanse ex-kolonie die wel kans zag als volwassen demo cratie voert te bestaan. Een staatsgreep, waarbij o.m. premier Sir Aboebakar Tafewa Balewa vermoord werd, maakte een eind aan die mythe. Wat daar nog van over was, verdween toen een moordpartij in het land los brak, waarbij vooral de Ibo's het moes ten ontgelden. De Ibo's, een oostelijke stam, die altijd grote activiteit ont wikkelde en door heel Nigeria bestuurs ambtenaren leverde, en handelaars en middenstanders. Hun relatieve welvaart zette al vaak kwaad bloed, vooral bij de Haussa's in het noorden, maar daar bij kwam neg dat de Ibo's voor het merendeel christenen zijn, die daarom ook al niet gezien zijn in het Islamie- tische noorden. Het oplaaien van ruzies wil familie feesten wel eens in een rel omzetten. In de Euromarktfamilie kan zoiets ook gebeuren als het tienjarig bestaan van de club in Rome herdacht wordt met een soort Europese topconferentie. De feestelijke sfeer heeft al een knak gekregen doordat president De Gaulle niet wenst te komen luisteren naar een rede van prof. Walter Hallstein, de voorzitter van de E.E.G.-commissie, die binenkort zijn functie neerlegt. Wan neer nu iemand rechten en reden heeft op deze bijeenkomst te spreken, dan is het wel Hallstein, die immers die tien jaar leiding heeft gegeven aan de zich steeds verder ontwikkelende Euro- markt en die de commissie steeds ver der ontwikkeld heeft tot een kern van een soort Europese regering, een ge zagsorgaan dat op bepaalle terreinen het werk van regeringen overneemt en daar dus boven komt te staan. Juist dit streven ïaar supranationali- teit heeft Hallstein de haat van De Gaulle op de hals gehaald, die onder geen beding iets van de nationale sou- vereiniteit wil onderbrengen in een ge meenschappelijk orgaan. Dus wil hij zelfs nu Hallstein in de toekomst de Fransen geen last meer kan bezorgen, toch niet naar hem luisteren. Men kan dit afdoen als een teken van kleinzieligheid, maar vermoedelijk is het meer een aanduiding dat De Gaulle nog eens een stevige aanval wil organi seren op dat hele principe van supra- nationaliteit. En daarbij zou het Brits verzoek om toetreding voor hem een strijdmiddel kunnen zijn. De president heeft zich al weinig toe schietelijk getoond voor de Britten, zulks in tegenstelling tot alle anderen. Hij zou nu als prijs voor zijn medewer king aan een Brits lidmaatschap de eis kunnen stellen dat het verdrag van Rome, de b~sis van de E.E.G., dan ook maar eens wodrt herzien in die zin dat alle streven naar supranationaliteit er uit verdwijnt. Dat zou de Britten ook wel liggen, trouwens. Maar of de an deren er ook voor voelen is een andere zaak. Er schulit iets aantrekkelijks in doordat dan de nationale regeringen - eventueel hun gedelegeerden in Brussel: de raad van ministers - alle zaken uit zouden moeten knobbelen. Maar dat zou betekenen dat voor iedere stap een groot diplomatiek touwtrekken zou kunnen ontstaan, die de ontwikkeling van de E.E.G. geen goed kan deen. Een man als Kiesinger, die overigens zeer gesteld is op goede relaties tussen Bonn en Parijs, zou dan nog liever de Britten als lid missen dan op deze Gaullistische wijze de E.E.G. te laten uithollen. En de generaal kan heel ge makkelijk zijn partners voor een derge lijke keus zetten. Laat hij nu uitkomen dat hij Londen toch buiten de deur wil houden, dan heeft het eenvoudig geen zin om onderhandelingen tussen E.E.G. en Londen te openen. In die sfeer komen de ministers van de E.E.G. in Rome bijeen. Een feestelijke stern- min" kan men dat nauwelijks noemen. Voor het examen van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afd. Soest, dat afgeno men werd door dr. G. E. J. H. Delvaux te Amersfoort, slaagden de dames: W. Bakker, W. Donker, A. v. Essen, G. de Haan, W. Huurdeman, G. Kemp-de Jong, C. Klomp, E. Koster-v. d. Koppel, A. Lotgering-v. Ommeren, H. Marle- Moet, G. Mertz, M. Nijhof, J. Schlecht, J. v. Ark, E. Westeneng-de Jonge, M. Wijdeveld-Voogd, J. Deelen-Radder. De heren: H. v. Bekkum, J. v. d. Brug ge, D. Cornelisz, M. Clement, A. Domis- se, W. Grootveld, H. de Koning, A. Lotgering, J. Luyben, P. Manders, G. Middelweerd, E. v. Niel, A. Quick, H. Praa, L. Tolboom, J. Verkruysse, R. Wicherts en N. Baltus. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft mej. A. Lake man afscheid genomen van het secre tariaat van de Koningin. Zeventien jaar is zij als chef de bureau werk zaam geweest. Van de koningin ontving zij een gou den armband met gouden munten wel ke de beeltenissen van alle prinsessen dragen. Schroeivlekken in wasbare stof? Maak de vlek vochtig en leg hem in de zon. Herhaal dit tot de vlek is verdwenen. Het aanstippen met waterstofperoxyde en vervolgens strijken kan alleen bij witte en kleurechte stoffen plaatsvin den. Doe dit met mate, want het goed verteert er door. Gewoonlijk strijkt men aan de goede kant. Uitzonderingen vormen hierop: borduursel, dat altijd aan de achterzijde gestreken moet worden, om het aan de goede zijde dik op het goed te krijgen. Leg bij voorkeur nog een extra molton doek onder het borduursel, waarin het weg kan zinken. Linnen wordt erg mooi als men het aan de verkeerde kant strijkt: de draad is dan aan de goede zijde duidelijk zichtbaar. Strijk in al deze gevallen niet meer aan de goede zijde bij. Zwarte kant, mits niet vet geworden, kan geweekt en gewassen worden in lauw water met een scheutje ammonia of een lepel zout, of in synthetisch was middel. Hoewel crêpe de chine in natte toe stand krimpt, laat het zich toch gemak kelijk uitstrijken. Het blijft echter raad zaam vóór het wassen de maat te ne men en deze tijdens het strijken te con troleren. Het wassen van leren hoeden. Torn desnoods het kapje uit en was en strijk dit. Neem in andere gevallen met een watje met tetra het vuil en vet weg. Wrijf het leer met schoenwas op, nadat mogelijke vlekken met tetra zijn be handeld. Tetra tast echter altijd enigs zins de kleuren in leer aan. Suède kan met een borsteltje boven de stoom wor den opgeschuierd. Zijden handschoenen worden als zijde behandeld; liggend gedroogd en onder een doek bijgestreken. Nylon handschoenen wassen. Spoel ze geregeld na gebruik uit. Geef zo nodig een lauw sopje van een goed wasmid del. Spoel ze en laat ze hangend of liggend drogen op een niet te warme plaats. Zwart en doker gekleurd suède moet men niet zelf wassen. Borstel suède op en wrijf glacé met dunne was of talk- poeder. Maar nog beter is het om ze naar de chemische wasserij te sturen. Bij Koninklijk Besluit is aan notaris M. van Veeren op zijn verzoek eervol ont slag verleend met ingang van de dag van beëdiging van zijn opvolger. De heer Van Veeren moet op medisch ad vies zijn werk neerleggen. De heer B. Rademaker, alhier, nam maandag deel aan de Nederlandse Da- meskapkampioenschappen, welke in de Dierentuinzaal te Den Haag werd ge houden. In totaal namen 35 dames en heren deel, welke geselecteerd waren uit. de voorrondes. Het kampioenschap was verdeeld in drie afdelingen: a. patroons, b. bedien den, c. junioren. De heer Rademaker wist in de afde ling a. beslag te leggen op de tweede prijs en verwierf een beker en diplo ma's. Tevens werd hij districtskampioen van West I. De sociale voorzieningen in Nederland vormen een rijk volksbezit. Zij zijn evenzeer een duur bezit. Wij betalen per jaar zo'n 10 miljard uit aan sociale uit keringen. Dat is gelijk rond de helft van de rijksuitgaven waar men altijd zo op afgeeft. Per 1 juli zal de premiedruk 34 °/o bedragen van het verzekerings- plichtig loon. Deze cijfers noemde minis ter Roolvink bij de instelling van com missie tot onderzoek van het vraagstuk van de premiedruk in de sociale verze keringen. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk de noodzaak tot onderzoek van het vraag stuk. Niet alleen moet de administra tieve verzorging van de totale verzeke ring goedkoper worden. Die noodzaak ligt er duimendik bovenop. Alle sociale verzekeringen dienen andermaal op hun noodzaak onderzocht. In een tijd toen de gemiddelde loon trekker in Nederland nog amper het woord welvaart durfde uitspreken, stond hij grotendeels zelf voor de oplossing van zijn sociale nood. Nu is zijn reële inkomen sterk verbeterd en het lijkt er op alsof wij geen enkel risico meer zelf kunnen dragen. Het komt ons voor dat minister Veld kamp het nog niet zo dwaas gezien had toen hij voorstelde om de ziekenhuis kosten vanaf de eerste dag onder de nieuwe wet op de zware geneeskundige risico's te brengen. Dan zou de weg vrij komen om de kosten van de huisarts weer tot een object van eigen risico te maken. Hier zou een aanzienlijke be sparing op de premiedruk kunnen wor den verkregen die o.i. aanvaardbaar is. In een tijd waarin het aantal auto's bijna niet meer langs de weg kan wor den geparkeerd zou het grootste deel van onze inkomenstrekkers zelf zijn huisarts moeten betalen, waarbij nood voorzieningen kunnen worden getroffen voor de zeer lage inkomens. Laat men Roolvinks woorden ter harte nemen wanneer straks de wet op de zware geneeskundige risico's in de Tweede Kamer aan de orde komt. De artsendienst wordt dit weekeinde als volgt waargenomen: J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 4662, en H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A. J. Janus, De Genestetlaan 15. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag Apo theek „Soest-Zuid". Maandag tot zater dag apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. C. Bijlard, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, of briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. M G. Boom, Braamweg 51, telef. 4365. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. Met grote blijdschap geven wij u kennis van de ge boorte van ons zoontje en broertje, MICHAEL ALEXANDER. Wij noemen hem M1KE. J. M. A. E. Gaytant E. Gaytant- van Holland Eddy Soest, 31 mei 1967. De Genestetlaan 3A. Met spoed WERKSTER gevraagd, Goed loon. Mevr. Van Heek, Soester bergsestraat 32. Te koop gevraagd TUIN STOELEN met tafel, om op te knappen. Tel. 5794. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur Geen dienst. 19.00 uur ds J. Mettau. Jeugddienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Mettau. Bevestiging ambts dragers. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds J. H. Sillevis Smitt, Bussum. Eltheto, Drlftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Eikenhorst, Beckeringhstraat. 19.00 uur ds H. Roest. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur en 17 uur ds J. Smit. Gebouw Middelwjjk, P. de Hooglaan. 10 uur zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 17.00 uur ds J. van de Linden, Leusden. Wilhclminakerk 10 uur ds H. Roest en ds R. van Rhe- nen van Harderwijk. Gezamenlijke dienst. 17.00 uur ds R. van Rhenen van Har derwijk. GEREF. KERK Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff van Baarn. Viering H.A. 3 uur ds W. Borgdorff van Baarn. Viering H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19.00 uur ds G. Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine RembrandtzaaJ 10 en 5 uur leesdienst VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur Mej. C. E. Jolles. Braamhage. 19.00 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds A. Dingjan. Interkcrkeiyke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa SchooL Volle Evangelie-samenkomst. Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTF 10.30 uur ds H. Wethmar van Zaandam. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Drs. W. J. Manger. 10.30 uur Klnderkerk in de kapel. Te huur VORKHEFTRUCK. G. van Buuren, Laan straat 20. tel 4685 Te koop, als nieuwe Cooperativa ACCORDEON, 5 rijer, 120 bas, 4 korig, 5 4-2 reg., kleur zwart. Inruil oudere accordeon mogelijk. J. Wantenaar, Birkstraat 125, Soest, tel. 02955-6495. TE HUUR aangeboden mooie schaapskooi, 150 m2. Hoog gebouw voor opslag of andere doeleinden. Gelegen aan Birkstraat 125, Soest, telef. 02955-6495. Wegens huwelijk van te genwoordige, JUFFROUW voor de huishouding ge vraagd per 1 juni, even tueel wat eerder of later. Werktijden nader overeen te komen. Goed loon. Mevr. Van Heek, Soester bergsestraat 32, Soest. Aangeboden zeeverkenners UNIFORM, pl.m. 11 jaar. Hildebrandlaan 17. Gevraagd WERKSTER voor 1 morgen of middag per week. Aanmelden 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur. Mevr. Bake, Prins Bernhardlaan 31, tel. 6475. Gevraagd HULP in de huishouding voor 1 of 2 ochtenden per week. Mevr. Wijmenga, Dokter Rupertlaan 7, Soestdijk, telefoon 4972. TE KOOP 2 biljartkeu's, vishengel met toebehoren en trainingspak, maat 42. Troelstrastraat 64, na 7 uur. Te huur per 15 juni a.s. mooie 3-kamer FLAT aan de Van Goyenlaan te Soest. Huur 285,p. m., incl. c.v., serv.kosten, watergebruik en incl. de huurverhoging van 1 juli a.s. Tel. na 17.00 uur 02955-6427. TE KOOP wasmachine, langzaamwasser met ver warmingselement, tevens Kathrein radiosnoer no. 6285 voor centraal anten nesysteem, 5 meter. Bilderdijklaan 2. Door ziekte nog te huur le helft augustus, 4-per- soons CARAVAN. Lamers, Soesterbergse straat 6, telefoon 3409. Goed tehuis gezocht voor mooie jonge REU. Braam- weg 75, telefoon 3584. TE KOOP mooi boxertje, reu, 8 weken, met stam boom. Telefoon 02954-3331. Gevraagd AUTO-MON TEUR. Auto onderdelen- handel A. Luijben, telef. 2478. Eigendomweg 22. Aangeboden RAMBLER Ambassador, bouwjaar 1966. A. Luyben, Eigen domweg 22, telef. 2478. Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vadét behuwd- en grootvader, WOUTER VAN 'T KLOOSTER, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, H. VAN 'T KLOOSTER-DE JAGEft Soest, Schoutenkampweg 61. Aangeboden RAMBLER Stationcar, 6 cyl., bouwj. 1965. A. Luyben, Eigen domweg 22, tel. 2478. Ambtenaar zoekt KOST HUIS, Soest, Soestduinen of Soesterberg. Br. onder nr. 589 bur. S. Crt. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag 8 uur, dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 7.30 en 9 uur, don derdag 8 en 19 uur avondmis. Vrijdag 7.45 uur. 14.30 uur Huwelijksmis. Za terdag 9 uur. KERK SOEST-Z.. St. Wllllbrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur Avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur. Heer, b.b.h.h., 54 jaar, zoekt gem. ZIT-SLAAP KAMER met pension, per 1 juli. Br. onder letter B 55 bur. S. Crt. Huur een KOELKAST 10.per maand. Fugers Radio. Kerkpad n.z. 22. Voor de tuin salvia's, petunia's, margrieten, afrikanen, ageratums, geraniums enz. A. J. HEINS, Middelwxjk- straat 28, Soest, telefoon 2336. Zaterdags de gehele dag geopend. COUTURE MODE ONTWERPSTER, kan nog enkele privé-opdraeh- ten voor exclusieve mo dellen naar maat aan vaarden. Brieven onder letter M.L. 37, of telefonisch alleen vrijdags na 20.30 uur, 02955-3172. GOOF WIGGELINKHUIZEN en MARJA VAN LUUK stellen U, mede namens hun ouders, in kennis van hun voornemen om op vrijdag 16 juni, D.V., in het huwelijk te treden, te 14.00 uur, ten Ge meentehuize te Soest. Kerkelijke bevestiging, te 14.30 uur, in de Geref. Kerk Julianalaan 19 te Soestdijk door de Weleerwaarde Heer ds M. Wilschut. Soest, juni 1967. Beetzlaan 89 Hellingweg 1 Gelegenheid tot feliciteren, van 16.30-18.00 uur, in gebouw „Credo", Julianalaan 19, Soestdijk. Toekomstig adres: Beetzlaan 89. Gevraagd voor direkt of per 1 augustus HULP in de huishouding, gewend met kinderen. Prettige werkkring, goed loon. Mevr. Van Diermen, Da Costalaan 5, Baarn, telef. 02954-4324. Luchtbedden, slaapzakken, windschermen, spijker broeken. SPORT HU IS EB. KARELSEN en ZN. Koninginnelaan 32, tel. 2650, na 18 uur 2749. EXTRA KOOPJE, 2 fauteuils, 4 stoelen. Gotisch, pracht eiken stel, voor slechts 140. Nachtegaalweg nr. 22, Soestdijk. Wast uw auto zonder borstels bij de AUTOWASSERETTE. Nieuwstraat 13. Te koop Bruynzeel KEU KEN. Nieuw stalen blad, 2 bakken 2.45 x 60. Door omst. ca. 900, beneden nieuwprijs. Te zien dag. van 9-18 uur, Van Weedestraat 51 (winkel De Ouwe Stee). Wegens huwelijk gevraagd VERPLEEGHULP en hulp in de huishouding. Salaris volgens de Ned. Federatie Bejaardenzorg. Soll. direc trice „Braamhage", Insp. Schreuderlaan 2, telef. 02955-3851. Te koop i.z.g.st. VESPA Grand Luxe '62. 44.000 km., schadevrij. Te bevra gen W. Dumas, Van Goyenlaan 216. Te koop aangeboden vrij staand WOONHUIS, ge moderniseerd, met grote tuin en garage. Br. onder no. 588 bur. S. Crt. SPOED. Goede snelle Puch te koop, 2'/s jaar oud, plus verzekering tot maart 1968, 225,Bonifacius- straat 18. Mevr. Brouwer, Bartolot- tilaan 41, tel. 3344, vraagt voor de morgenuren in haar kleine bungalow, een HULP in de huishouding. GARAGERUIMTE ge vraagd omgeving Steen hoffstraat. Telefoon 5089, na 18.00 uur. Prima AARDAPPELEN te koop. Van Voorthuizen, de Paltz 4, Soestduinen, telefoon 3455. Jongeman (22 jr.), zoekt KOSTHUIS in Soest. Per 8-8-1967. Weekends niet aanwezig. Brieven aan O. van Dijk, Julianalaan 65, Ermelo. ARTS, Soestdijk, Van 5 juni tot 29 juni. De plaatselijke doktoren nemen waar. zenuwarts, van 2 tot 19 juni. TANDARTS, tot maandag 3 juli. Spoedgevallen worden waargenomen door de aanwezige, plaatselijke tandartsen. Nette HULP gevraagd voor een middag per week. Menkolaan 53. T EKOOP Chevrolet Corvair, 1961. Tel. 02955- 4048. Gevraagd WERKSTER, 1 dag per week. Mevr. Kraaijenhagen, Steenhoff straat 1, tel. 2455. Te koop eiken CABINET. W. van Dorresteijn, Wiek- sloterweg w.z. 23. WERKSTER gevraagd voor 1 ochtend per week. Mevr. Doelman, Ir. Menkolaan 31, telef. 02955-4340. Welk handig jong meisje wil in jong gezin halve dagen komen ASSISTE REN? Mevr. Geerts, Von dellaan 13, tel. 4523. Gedroogde koemest, com post, A.S.F. korrels, pot- grond, bloembakken, gras machines enz. Alles voor uw tuin. A. J. HEINS, Middelwyk- straat 28, Soest, telefoon 2336. Zaterdags de gehele dag geopend. Te koop aangeboden TWEELING-WANDEL WAGEN en een reiswieg met standaard. Kastanje laan 17A, telefoon 5733. WONINGRUIL Amers foort - Soest. Gevraagd te Soest eengezinswoning of flat. Aangeboden te Amersfoort galerij-woning, 4 kamers. Br. onder letter H 28 bur. S. Crt. Te koop van particulier MORRIS 1100, type Glider, 1965. K.m.-stand 22.000 en een Morris 850, bouwjaar 1961, km-stand 52.000. Tel. 02954-4364. Te koop vrijstaand HUIS, bev.: beneden 2 kamers, keuken, kelder; boven 2 grote, 2 kleine slaapka mers, zolder, schuur, rond om tuin, in ruil tegen huur huis. Prijs ƒ27.000.k.k. Brieven letter H 18 bur. S. Crt. CARAVANS. „Construc- tam". De onovertroffen tour-caravan; „Compact*- vouwkampeerwagens van 2045,voor 1895, Bagagewagens reeds vanaf 460,Astral, Ranger 10, gew. 310 kg, ƒ2950, A.C.E., als nieuw, met toilet, 4850,Travel- sleeper, zeer mooi, 1950,-I Roeiboot, zo goed als nieuw, 300,Verhuur van nieuwe Kip-caravans, Roadmaster vouwkampeer- wagens en Bagagewagens; Kip-caravan vrij van 17-6- 31-7; HOKA"-C ARAVAN- BEDRIJF. Gen. Winkel manstraat 93, Soesterberg. Elke dag, behalve zondags, geopend tot 19.30 uur. Telef. bereikbaar 's avonds van 20-22 uur: 03402-3195. RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. Tuintoko Van Drie. Am- sterdamseweg 139. Amers foort, telefoon (03490)- 17031. Rietmatten van biesbosriet gaan veel langer mee. Vele maten voorradig. DENEKAMP, Baarn, tel. 2972. In- en verkoop van ANTIEK. Roel Fontjjn. Birkstraat 51. Telefoon 2054. BLOEMBAKKEN - vazen tuinschalen - potten, in aardewerk, asbest, plastic en hout. Tuintoko Van Drie, Amsterdamsew. 139 Amersfoort, tel. (03490)- 17031. LEKKAGE, LEKKAGE. Hebt U lekkage in dak of goot. de vakman helpt U uit de nood. Voor alle soorten dak bedekking. Dakdekkers- bedru'f HENVO. Suraatra- straat 13. Baarn. Tel. 02954-2663. Voor WITWERK en REPARATIE. Telefoon 4068. Iedere vrijdag leest 0: AUTOFINANCIERINGEN in 1 dag. Assurantiekan toor „Secura", Soest. Waldeck Pyrmontlaan 22, telef. 5721. Aotoverzeke- rlngei vanaf f95.-. Voor de kamer o.a. Be gonia's ƒ0,50, Waterplantjes 0,75, Cineraria's 1,50, Franse Geranium 1,25 en 2,00 enz. enz. Kwekerij E. VAN OEST. Oude Grachtje 17, teL 2142. Zoekt u een goede GE BRUIKTE BROMFIETS? Kom dan eens praten bij KEES LEERTOOUWER, Molenstraat 137. tel. 2106. Ook uw AUTO in de was in 5 minuten. Auto- wasserette. Nieuwstraat 13. VOOR DE TUIN. Diverse perkplanten o.a. Afrika nen, Salvia's, Ageratum, Allyssum, Knolbegonia's. Gazania's. Kolonieweg 6a, Soest-Zuid. Voor goede UEBKUHiTls ONDERDELEN van de meeste merkhromfietsen gaat u tocb ook naar KEES LEERTOUWER Mnlensri-mt 137. teI 2106. Laat nu uw SCHOORSTEEN VEGEN door de vakman. J. H. SCHLEBAUM Jr., erkend schoorsteenveger. Troelstrastr. 2 - Tel. 3732 Vormingskursussen. AVONDKURSUS op maandag- en woens dagavond voor meisjes vanaf 17 jaar. MIDDAGKURSUS op woensdagmiddag, voor meisjes vanaf 14, 15 en 16 jaar. Aanmelden nieuwe kursusjaar: A.S. MAANDAGAVOND 5 JUNI, van 7 tot 9 uur op „CENTRUM MEERWEGEN", Utrechtseweg 125. Amersfoort, telefoon 13871.

Soester Courant | 1967 | | pagina 11