iDiefoen „Structuurplan Soest of 'u setel Ton Beuken i. d. v. vmi Vroom Dreesmann houdt een camping- en tuinparadijs voor u verborgen! Naar 65.000 inwoners Vierbaansweg over de Eng Soest wordt stad GARAGE STAM examen met... 1 Fa. B. LENARDUZZI geheel hardplastic keukens SOESTERBERG Autorijschool VAN BUUREN GESLAAGD? Dan een horloge! ScteENTE SöËgJ Renault dealer Betaon een een gouden ring, een gouden collier, een gouden armband, een zilveren couvert, een reiswekkertje, een polshorloge. met stalen en granito aanrechtbladen. Medische dienst IJtile Dulei geeft weer een opvoering ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen 1. LUSTENH0UWER VROOM DREESMANN Voor al uw kampeerkleding Soesterberg won nederlaagwedstrijd Nu "bok Pjpo's PETRA bij snelreinigjng ftrtie.f' Motorrijders Kielden reünie Sehoolvoetbaltoernooi Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool D. ENGEL VRIJDAG 2 JUNI 1967 Het gemeentebestuur van Soest heeft een zeer interessant boekwerk het licht doen zien. In dit lüvig werk, dat als titel draagt „Structuurnota Soest", wordt aller eerst een beeld gegeven van dc ontwikkeling van onze gemeente in voorgaande jaren, waarna het grootse structuurplan wordt behandeld en een beeld wordt gegeven hoe de gemeente zich in haar geheel in de toekomst zal ontwikkelen. Dinsdagavond werd dit plan in een speciale bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis voor raadsleden en enige genodigden door de stedenbouw kundige de heer Roorda van Eysinga toegelicht. Wethouder Hilhorst heette de aanwezi gen welkom en zei, dat het aanvanke lijk in de bedoeling lag deze avond uit sluitend te beleggen voor de raadsle den, maar dat men na rijp beraad be sloten had ook afgevaardigden van en kele instanties uit te nodigen. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier Teneinde ook de gehele bevolking van Soest in kennis te stellen van de ge hele gemeente omvattende plannen, is ook de pers uitgenodigd er de wet houder hoopte, dat de pers een zo uit voerig mogelijk en objectief verslag zou geven. Hierna kreeg de heer Roorda de ge legenheid om, aan de hand van kaarten, het structuurplan te belichten. In grot lijnen komt het hierop neer, dat men van Soest een stad wil maken met pl.m. 65.000 inwoners, Soesterberg riet meegerekend. Daarvoor moeten hulzen gebouwd wor den, die aan 35.000 mensen onderdak moeten geven. Het Soesterveen zal hieraan het leeu wenaandeel moeten leveren. In dit plan wordt de kern van Soest, de zogenaam de „city", verplaatst in de richting Soest-Zuid, waar ook een winkelcen trum is geprojecteerd, alsmede andere objecten, die hiermede samenhangen. Midden in Soest (op de Eng) komt een groot park, op het terrein waarop geen enkele bebouwing komt. Verder zullen er op diverse plaatsen nieuwe sportcomplexen verrijzen, op Soestdijk komt een nieuwe begraaf plaats en zo meer. De mooie omgeving met de bossen en stuifduinen blijft ontaangetast Een nieuwe verkeersweg is gedacht over de Eng. welke bij Nieuwerhoek begint en midden door het grote stads park bij de Birkstraat Soest weer ver laat. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. ƒ5.385,—» Renault 8 v.a. ƒ5.550, Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. 8.650, Renault Rambler v.a. 16.995,— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Na de uiteenzetting van de heer Roor da bood wethouder Hilhorst de aan wezigen gelegenheid vragen te stellen, doch hij bepaalde nadrukkelijk, dat deze niet tot een discussie mocht lei den. De raadsleden kregen later gele genheid over dit plan te discussiëren en daarbij bleek, dat diverse raadsle den bezwaren hadden tegen de weg over de Eng. De bezwaren waren o.a.; waarom die weg niet buiten Soest om, zoals bij andere gemeenten en dat de financie ring van deze weg wel te zwaar op Soest zal komen te drukken. Ook werd gewezen op de omstandigheid dat de weg door het stadspark komt te lopen. De heer Roorda antwoordde hierop, dat men deze weg niet moet zien als een rijksweg voor grotere afstanden, maar als een stadsautoweg, die aan de onhoudbare toestand van de bestaande rijksweg een einde moet maken. Dit wordt een weg voor streekverkeer, met diverse uitvalwegen, waardoor men diverse delen van Soest kan bereiken, terwijl men bovendien een betere ver binding krijgt met omliggende plaatsen o.a. Amersfoort, Hilversum en Baarn. Voorts werden er nog vragen gesteld in welke verhouding de huizen ge bouwd zullen worden. De heer Roorda verwachtte 30 °/o etagebouw en 70 eengezinswoningen. De geweldige uitbreiding van de be volking zal ook problemen oproepen met betrekking tot de werkgelegen- LANGESTEAAT 26 - TEL. 03490-4055 AMERSFOORT heid, daar moeilijk aangenomen kan worden, dat de 35.000 personen, die hier meer gaan wonen, allen van hun geld kunnen leven, dus door werken in hun levensbehoefte zullen moeten voorzien. De heer Roorda zag dat niet donker in en noemde enige percentages van werk gelegenheid. die zich ongetwijfeld zal uitbreiden bij vermeerdering van de bevolking, terwijl ook het industriege bied voor belangrijke uitbreiding vat baar is. Nog andere vragen werden gesteld die echter niet direkt voor het plan in zijn geheel van belang waren en waarmede ongetwijfeld rekening zal kunnen wor den gehouden. De heer Roorda gaf op alle vragen een zo duidelijk mogelijke toelichting, doch meende, dat verschil van inzicht op het plan en zijn onderdelen, moeilijk in deze kort durende bijeenkomst over brugd kan worden. Het bleek ons, dat de heer Roorda zeer goed op de hoogte is van de gemeente en hiervan een gedegen studie heeft ge maakt. Naast de raadsleden waren op deze avond o.a. aanwezig burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck, de heer H. J. v. d. Dussen. direkteur gemeentewer ken, de heer H. G. Scholtmeijer, hoofd inspecteur van politie en de heer Th. M. Peet, direkteur van de sportstichting. mene stedebouwkundige studie, welke op haar beurt resulteerde in een struk- tuurschets. Deze schets kwam tenslotte in 1947 als Uitbreidingsplan in Hoofd zaak tot vaststelling. UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK 1947 De bestaande bebouwing was min of meer geconstrueerd rond de twee buurten Soestdijk en Soest, en in een smal lint langs de Rijksstraatweg daar tussen. 't Hart en Soest-Zuid waren nog zeer open. Enkele verspreide be- bouwingsaanzetten werden aangetrof fen in het Veen en op de Eng. Het plan van 1947 voorzag allereerst in een afronding van de bebouwing in Soest-Zuid en Soestdijk-'t Hart. De open plekken ln deze buurten zou den worden bebouwd, maar het tuin dorpkarakter zou gehandhaafd blijven. Het lint langs de Rijksweg zou worden aangevuld met een dorpsgedeelte van wat meer stedelijke allure, waarvoor na rijp beraad de noordelijke helling van de Soestereng werd aangewezen. Aldus zou het nieuwe Soest een dorp van circa 30.000 Inwoners worden dat in een halve boog om en op de Soes tereng gelegen zou zijn. Voor het te sparen gedeelte van de Soestereng en voor het Soesterveen werd terugkeer tot een zuiver agrarisch karakter be vorderd. De hooggelegen Eng met uit zicht over het Soesterveen naar de er achter gelegen bossen zou één van de attracties van Soest blijven. Volgens de verwachtingen ten aanzien van de bevolkingsgroei zou dit nieuwe Soest omstreeks 1970 zijn voltooiing kunnen vinden. STRUKTUURSCHETS 1960 Na verloop van tijd bleek een herzie ning van dit toekomstbeeld noodzake lijk. De groei van Soest verliep sneller dan aanvankelijk was verwacht. Begin Braamweg 40-42, telefoon 2017. Showroom: Oude Utrechtseweg 20, telefoon 5615, zaterdags de gehele dag geopend. levert thans ook Diverse kleurcombinaties mogelijk. Wij zullen in enkele vervolgartikelen het gehele plan uitvoerig bespreken en beginnen in dit nummer mei' de" plan nen, die in voorgaande jaren aan het nu gevormde structuurplan vooraf gin gen. De ontwikkeling van Soest is in ver gelijking met die van vele andere plaatsen in het Gooi en noordelijk Utrecht betrekkelijk langzaam en ook wat onregelmatig verlopen. Nog gedu rende de eerste decennia van deze eeuw was Soest een eenvoudig boeren- dorpje, waar alleen de wisseling van de seizoenen het voortgaan van de tijd markeerde. De boerderijen lagen in een lange reeks aan de voet van de hoog gewelfde Eng, waarop het woongedeel te uitzag. Vóór de huizen langs voerde het Kerkpad naar de oude dorpsbrink, waar in de oude kerk, de school en de herberg De Drie Ringen de gemeente samenkwam. Achter de huizen stonden de schaaoskooien en veestallen die zich richtten op de groengronden in het lage land langs de Eem. Achter de Eng lag het woeste Soester veen, terwijl het geheel aan weerszij den werd afgesloten door schrale zand gronden waar zich in de Bunt (Soest- Zuid) en in 't Hart wat arme lieden hadden genesteld op de rand van stuif zanden, veen en heerlijke bossen. On der de bescherming van het paleis Soestdijk was bovendien tegen het boe rendorp aan nog een min of meer zelf standig woonbuurtje ontstaan, waar eveneens een arcadische vrede heerste. Verbetering van de oude postweg en zelfs de aanleg van een spoorlijn ver mochten deze rust niet blijvend te ver storen. totdat tenslotte omstreeks de twintiger jaren ook Soest de aandacht trok van grondspeculanten. De grond exploitatie is er niet zo voorspoedig geweest als men wel gedacht zal heb ben. Gelegen in een tweede linie, achter het Gooi, waren de adspirant-kopers in Soest overwegend eenvoudige lieden en kleine renteniers, die hun droom van het buitenleven met geringe middelen moesten realiseren. De gevolgen waren er niet minder ernstig om. Veel land- schapsschoon werd opgeofferd aan ar melijke lintbebouwing langs soms vol strekt onverharde wegen. Daarbij ont stonden wel plaatselijke bebouwingsver dichtingen maar geen werkelijke woon buurten. Zelfs het algemene welvaartspeil van de bevolking raakte achterop. Afzonderlijk moet worden vermeld het kleine dorp Soesterberg. dat met de ontwikkeling van de militaire luchtvaart historisch is verbonden. De ontwikke ling van Soesterberg tot een moderne luchtbasis maakte het enerzijds nodig Soesterberg in de vijftiger jaren uit te bouwen tot een echt woondorpje, maar belemmerde tegelijkertijd een uitbrei ding van wat grotere omvang. Daarom zal in de onderhavige nota Soesterberg in het algemeen buiten beschouwing blijven. Wel wordt ook voor Soester berg afzonderlijk nog een nieuw be stemmingsplan voorbereid, dat zal voor zien in enige verdere uitbreiding en completering. De Tweede Wereldoorlog maakte aan deze wilde ontwikkeling een einde. Na de bevrijding heeft het nieuwe gemeen tebestuur onmiddellijk orde op zaken gesteld om te voorkomen dat de on gebreidelde grondspeculatie opnieuw bezit zou nemen van Soest. In over eenstemming met de Woningwet 1901 zou voor het gehele territoir een aan eensluitend stelsel van uitbreidings plannen worden vastgesteld. De grond slag daarvoor is gelegd in een alge- 1960 bereikte het inwonertal de 28.000. De direkte aanleiding tot het opstellen van een nieuwe struktuurschets voor Soest was de verschijning van het rap port „De ontwikkeling van het westen des lands" in 1958. Deze studie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan wees uit dat het ruimtekort in de stads gewesten Utrecht, 't Gooi en Amers- foort-Heuvelrug in 1980 vermoedelijk het ekwivalent van minimaal 95.000 inwoners zou bedragen. Met andere woorden, er zou veel meer ruimte voor woningbouw nodig zijn dan in de be schikbare plannen kon worden gevon den. Een belangrijk snellere groei van die gemeenten waar dit zonder al te grote bezwaren nog mogelijk zou zijn bleek onvermijdelijk. Eén van deze gemeenten was Soest. Met name in het Soesterveen, waar agrarische gronden lagen van betrek kelijk geringe betekenis, kon nog een belangrijke oppervlakte voor woning bouw worden aangewezen. Voor de groei van Soest moest dus een nieuwe struktuurschets worden ge maakt. Volgens deze schets, die in 1960 gereed kwam, zou Soest plaats kunnen bieden aan minstens 15.000 inwoners boven het aantal van 40.000, dat op grond van de inmiddels ter plaatse waargenomen ontwikkeling voor het jaar 1980 mocht worden verwacht. De totale capaciteit werd dus 55.000 inwo ners. Omdat het tijd zou kosten een snellere groei en met name een snellere wo ningbouw op gang te brengen en op verantwoorde wijze te begeleiden zou dit inwonertal vermoedelijk toch eerst na 1980 worden gerealiseerd. Als gezegd voorzag het plan allereerst in de bouw van een geheel nieuwe wijk in het Soesterveen. Deze wijk zou 160 ha beslaan en door een betrekkelijk hoge bebouwingsdicht heid plaats bieden aan 19.000 inwo ners. Door voltooiing van de andere reeds eerder ontworpen woonbuurten (o.a. op de noordoostelijke helling van of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 de Eng) en met gebruikmaking van nog wat kleine reserves was dit cijfer nog te verhogen met ca. 8.000. zodat een totale kapacitelt van 55.000 inwoners zou kunen worden verkregen. Door de nieuwe wijk Soesterveen zou het stadslichaam, dat tot dusverre ge dacht was als een halve boog om de Eng. worden gesloten tot een ring met de Soestereng als een groen hart. De ligging van zulk een groot groengebied in het centrum van de plaats biedt aan trekkelijke mogelijkheden. Voor uitbreiding van de werkgelegen heid boden het reeds eerder ontworpen industrieterrein 't Hart en de te ver wachten voortgaande ontwikkeling van het vliegveld Soesterberg nog ruime re serves. Daarnaast diende echter ook de werk gelegenheid in de verzorgende en ad ministratieve sektor te worden uitge breid om tot een meer gevarieerd en aantrekkelijk aanbod van werkgelegen heid te komen. Onder andere met dit doel voorzag het plan in de ontwikke ling van een echt stadscentrum, waarin naast gespecialiseerde winkels ook cul turele, commerciële en bestuurlijke in stellingen onderdak zouden kunnen vinden. P.eze city moest geheel nieuw worden ontworpen en werd geprojecteerd op de zuidhelling van de Eng, nabij de spoorweghalte Zuid. Hier was voldoen de ruimte beschikbaar ook voor een eventuele latere uitbreiding alsmede voor ruime parkeergelegenheid. Het we- genstramien en de nabijheid van een spoor- en busstation zouden bijdragen tot een goede ontsluiting. Hoofdelement van het toekomstige we- genstramien was een, over de Eng aan te leggen, nieuwe Rijksweg 1B. Het tracé zou vierstrooks en ongelijkvloers worden uitgevoerd. Ten behoeve van het op Soest gerichte verkeer waren drie aansluitingen opgenomen, n.1. bij het Nieuwerhoekplein en de Birkstraat aan de uiteinden van Soest, en een cen trale aansluiting bij de city. Het net van stadswegen zou in hoofd zaak bestaan uit een binnen- en een buitenring met dwarsverbindingen. ONTWIKKELINGEN IN DE OMGEVING Alvorens nader in te gaan op het nieu we struktuurplan van Soest, lijkt het dienstig nog enkele projekten te be spreken die betrekking hebben op een wat ruimere omgeving, en die derhalve de algemene situatie van Soest nader bepalen. Daarna zal het struktuurplan van Soest worden besproken, uitgaan de van de strukstuurschets 1960, welke echte inmiddels op tal van onderdelen verder is uitgewerkt. STREEKPLAN UTRECHTSE HEUVELRUG 1962 De Utrechtse Heuvelrug is, naast strand en duin, het enige grote natuurgebied op korte afstand van de Randstad. Be scherming van de landschappelijke en recreatieve waarden is daarom het uit gangspunt van het Streekplan dat door de Provinciale Staten van Utrecht in 1962 werd vastgesteld. De belangrijkste richtlijnen kunnen als volgt worden samengevat: de ontwikkeling van de woon- en werkgelegenheid voor de ter plaatse gevestigde bevolking, voorzover so ciaal-economisch noodzakelijk, moet binnen de reeds verstedelijkte ge bieden worden ondergebracht; vestiging van nieuwe 9tuwende in dustrieën en diensten wordt ontra den; ter ontlasting van de Heuvelrugge meenten zou woon- en werkgelegen heid in de Gelderse Vallei kunnen worden vergroot. Wanneer deze maatregelen worden ge nomen. behoeft de tot 1980 te verwach ten bevolkingsgroei voor geen enkele gemeente grote bezwaren met zich mee te brengen. Zelfs blijven reserves be schikbaar voor een verdere ontwikke ling. De totale bevolking van de Utrechtse Heuvelrug zal door dit pro gramma toenemen van 148.300 ln 1900 tot ca. 200.000 in 1980. BETEKENIS VOOR SOEST Volgens het Streekplan zijn er in Soest nog betrekkelijk ruime mogelijkheden om de woon- en werkgelegenheid uit te breiden, met name ter ontlasting van andere Heuvelruggemeenten die minder armslag hebben. De groei van de Randstad, waarvan de invloed reeds blijkt uit de bevol kingsontwikkeling van Soest, maakt het wenselijk voor Soest naar een stedelijk karakter te streven. Dit kan onder meer tot uiting komen in een vrij hoge be bouwingsdichtheid; genoemd werd een aantal van 27 woningen per ha. Het aandeel van Soest (inclusief Soes terberg) in de totale woningbehoefte in 1980 wordt geraamd op 10.000 wonin gen, waarvan in 1956 reeds aanwezig waren 5.900 woningen, zodat in de pe riode 1950-1980 4.100 woningen moeten worden gebouwd, waarvoor 150 ha no dig zijn. Er zou dan nog een reserve van 85 ha overblijven. Het bouwtempo zou hierbij 170 woningen per jaar moe ten bedragen, dat is slechts 3 meer dan tussen 1952 en 1958 bereikt werd. Bij een gemiddelde gezinsgrote van 3.4 personen per woning zou Soest door dit programma uitgroeien tot een plaats van ca. 34.000 inwoners in 1980. (17 °/o van de bevolkingsprognose voor de Noordelijke Heuvelrug). Toch betekent dit streekplanbrogramma voor Soest procentueel een dalend aan deel in de totale bevolking van de Heu velrug. Daarom ligt het voor de hand om dit programma voor Soest een mi nimum te noemen, dat door de werke lijke ontwikkeling kan en zal worden overtroffen. De werkelijke loop van de bevolking in de afgelopen jaren be vestigt deze indruk. Voor het tekort aan ruimte in het Gooi, en in mindere mate ook op de Heuvel rug, moet compensatie gevonden wor den, ondermeer door een snelle groei van Soest. Zoals ln het Streekplan Utrechtse Heu velrug wordt opgemerkt, zou deze com pensatie voorts door de Gelderse Vallei kunnen worden geboden. De ontwikke ling van Groot-Amersfoort als geheel lijkt ook in dit verband van belang. Dokter J. C. Lucas, Prof. LorenUlaan 21, Soesterberg, telefoon 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hage- doorn en A. Th. M. Splinter, beiden te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en D. J. R. Jellema, beiden te Den Doldêr. Onze plaatselijke toneelvereniging „Utl- le Dulci" geeft zaterdag 3 juni a.s. des avonds 8 uur, in de toneelzaal van „De Hoeksteen" een opvoering van het blij spel „Daar moet je een vrouw vocjr zijn". voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid. Koster kerk Maria OnbevL Ontv. Vredehofstraat 5 - Soestdyk Telefoon 2327. 10 LESUREN 65, MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 Telefoon 4685 In Soest is uitbreiding van de bebou wing mogelijk zonder directe schade voor het bosgebied. Deze gemeente ligt bovendien temidden van aantrekkelijk natuurschoon. Voor Soest is dus een sterke groei te verwachten. Als woon gemeente is Soest gebaat bij een redelijk hoog peil van voorzienin gen (onderwijs, cultuur, winkels, re creatie). Ook wat dit betreft moet dus met een snelle groei worden gerekend, al mag niet uit het oog worden verlo- -en dat het zwaartepunt van de gehele verzorging in Amersfoort zal liggen, ter wijl uiteraard ook andere centra ge makkelijk bereikbaar zijn (Utrecht, Hil versum, Amsterdam). (wordt vervolgd) JUWELIER - HORLOGEH VAN WEEDESTPAAT 40 S0ESI TEL:43SI t. \/iUl i Vlak achter de Vendex-shop toont Uw waren huis u op een verrassende expositie van ruim 300 ra* een enorme kollektie kam- peerartikelen, w.o. slaapzakken, luchtbedden, keukenboxen enz. En natuurlijk tenten, ten ten en tenten. Van knusse éénpersoons tot enorme familiebungalows voor entousiaste kleinbeginners of voor luxe kampeerder*. Tevens vindt u er de modernste tuingereed schappen. Dit alles houdt Vroom Dreesmann speci aal voor u verborgenKomt u eens kijken 1 Amersfoort - achter de Vendex-shop De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, teL 2490. De eerste nederlaagwedstrijd van Soes terberg heeft een grote overwinning opgeleverd tegen de vierdeklasser Utrecht. Na twee doelpunten van P. Geers in de eerste fase van de wedstrijd was het de rappe midvoor Foulon, die zijn solorush bekroonde met het derde doel punt. Utrecht kwam gevaarlijk terug en de keihard ingeschoten vrije schop van Van de Hazel kon de in prima vorm stekende doelman "Wielders nog verwerken, hetgeen de tweede keer echter niet gelukte. Van de Hazel be nutte de tweede vrije schop (3-1) en maakte er nog 3-2 van. Na de rust verhoogden Foulon en Van de Borg de score, terwijl J. Huisman met een kopbal uit een hoekschop van Esmeijer de stand op 6-2 bracht. Voorafgaande aan deze verrassende ne derlaagwedstrijd kwamen de veteranen van Candia (Rhenen) tegen Soesterberg in het veld terwijl ook de „oudjes" van K.V.V.A. en B.D.C. elkaar vriendschap pelijk bestreden (4-3). De Soesterber- gers gingen vlot van start en nadat De Burg voor Candia gescoord had zorgde midvoor Preusser voor de ge lijkmaker met een keiharde kopbal uit een prachtige voorzet van rechtsbuiten Drost. Ook de twee volgende doelpun ten kwamen tot stand door de combi natie Drost, Preusser. Candia zat in tussen niet stil en liep uit tot 2-6. De eindstand werd 4-6 door een penalty van Preusser. Het veteranen-toernooi wordt zondag voortgezet, terwijl de nederlaag-wed strijd van het eerste elftal gespeeld wordt tegen Saestum. Het bestaansrecht van de Koninklijk# Nederlandse Motorrijders Vereniging ls weer duidelijk gebleken bij de jaarlijk se reünie, waar een rondrit van 300 km aan voorafging, waarbij de 325 deelnemers des nachts om twaalf uur gestart zijn. Als toerist kon men tonen hoe een goed weggebruiker zich te ge dragen heeft, want de K.N.M.V. kent aan de verkeersveiligheid de hoogste waarde toe, zoals de algemeen voorzit ter N. Roodenburg zeer terecht opmerk te in zijn voorwoord van het reünie- programma, dat zich na de ster- en rondrit afspeelde in en buiten de cir cusresidentie van Toni Boltini te Soes terberg. De deelnemers die genoeg hadden van de zon en buitenlucht konden zich ver maken bij een bont variété-program ma, waar komische evenwichtskunste naars, een accordeonduo, de muzikale kok Geraldini en andere variété-arties ten optraden, terwijl het show- en amusementsorkest Jerry Jox een muzi kale reis om de wereld verzorgde. De eerste prijs in de rondrit moest aan twee motorclubs worden toegekend, want zowel de Motor- en Kampeer- club „Rotterdam-Zuid" als de Needse Motorclub hadden 29 punten behaald: de Nijmeegse Motorclub Keizer Karei werd eervolle tweede met 26 punten. Aan de sterrit (100 km) hadden 215 mo torrijders deelgenomen; de hoofdprijs was voor de Needse Motorclub (30 p.). Ondanks een groot overwicht van de T. Brandsma schoolploeg in de wed strijd tegen de Openbare school was de stand bij de rust nog 0-0. In de tweede speelhelft werd door deze ploegen een 1-1 gelijk gescoord. De tweede wed strijd, eveneens geleid door scheids rechter Hartens, ging tussen de stérke ploegen van de Carolusschool en de Christelijke school, hetgeen al gauw duidelijk te merken was. toen elke voorsprong al direct gelijk gemaakt werd. Maar in de tweede helft zette de Carolusschool een 1-2 achterstand om in een 4-2 overwinning. De stand na de tweede ronde is nu al dus: 1. Carolusschool 4 punten (9-2); 2. Christelijke school 2 p. (3-4); 3. Titus Brandsma 1 punt (1-2); 4. Openbare school 1 punt (1-6). Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6021.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5