Andijvie a la crème Toeristisch tijdschrift wordt in Soest uitgegeven Opening Chinees-restaurant ZêA ƒ1,25 75 ct. Krabbels van Knel is W/2 jaar Accordeonvereniging Animato Fa. Spijker 79 ct. huidje altijd gaaf Derde tweeling geboren Daar staat zelfs de beste kok van te blozen...! Uw nieuwste geheim: 450 gram f 1,60 Voorvork fiets brak Beroep en Gevonden voorwerpen 't Mooiste bruin Honderdduizend in Soestdijk Zeepost KOM WASSEN BIJ DE TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 VRIJDAG 2 JUNI 1967 „Het is deze dagen 40 jaar geleden dat Lindberg als eerste over de Atlantische Oceaan vloog", zegt de heer Freni. Hij is hoofdredacteur van het in Soest ge vestigde toeristische tijdschrift „DIT". „Die reis van Lindberg is het begin van het toerisme geweest. Vorig jaar gingen er 4 miljoen mensen over de Oceaan. Er zijn nu 157 vluchten per dag met allemaal dezelfde route als Lindberg. Die ene reis in 1927 is uitge^ groeid tot het grootste handelsproduct in de wereld. Het toerisme heeft de grootste omzet in de wereld en die neemt nog elk jaar toe". Ook de oplaag van „DIT" wordt steeds groter. Twee jaar geleden kwam de heer Freni naar Soest omdat het kan- t in Rijswijk te klein was geworden. Aan de Beatrixlaan 32 werd een groter pand gevonden waar nu de redactie is gevestigd. De heer Freni is de enige redacteur, verder werken er nog twee meisjes. „Dit bestaat nu negen jaar", zegt de heer Freni, „in het begin was het een maandblad, nu komt het om de veer tien dagen. Het is geen blad voor het grc publiek maar meer voor de toe ristische industrie. Het gaat naar Reis bureaus, scheep- en luchtvaartmaat schappijen, V.V.V.'s, de spoorwegen en naar hotels. Het spreekt daarom voor POEDER - CREME- OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED Natuurlijk worden er in Soest wel eens tweelingen geboren, maar dat dit drie maal in één gezin voorkomt, lijkt ons toch wel de moeite waard om te ver melden. Mevr. A. Mooij-Van Duin, wonende Beckeringhstraat, schonk in de afgelopen week voor de derde maal aan 2 jongens het leven. Voordien was dit het geval met 2 meis jes en de eerste maal aan een jongen en een meisje. Andijvie a la crème. Dat klinkt nieuw en dat is het ookl Verse andijvie, gekookt in een verruk kelijk romig sausje met enkele exquise kruiden. Het recept? Iglo natuur lijk! Andijvie a Ia crème zit al tafeiklaar in het pak! Alleen maar even tjes op het vuür en... klaar! En proeft u dan maar: daar staat de beste kok nog van te blozenNeem deze week eens een pak mee, dat wordt een hele ontdekking 1 OdUtf0 e\wv. 450 zichzelf dat de inhoud van het tijd schrift niet uit reisverhalen bestaat. Het bevat veel nieuwtjes die van de maat schappijen zelf afkomen en nieuws uit buitenlandse vaktijdschriften. Natuurlijk bestaat de inhoud van „Dit" ook uit zelf geschreven artikelen". De heer Freni is juist terug van een reis naar Australië, waarvoor hij was uitgenodigd. Het ging om een nieuwe lijn van een luchtvaartmaatschappij op dat werelddeel. „We hebben de reis met 50 mensen ge maakt", zegt de heer Freni terwijl hij wat folders over Australië laat zien. „Je maakt daar dagtochten van 400 kilometer, dat is van hier naar Parijs. Je komt er wel veel Nederlanders tegen in die uitgestrektheid. De dingen, die mij op zo'n reis interesseren zijn de ligging van de steden en wat voor ho tels er zijn. Er zijn natuurlijk veel rei zen waar ik niet aan mee kan doen. Dan krijgen we wel eens een artikel van een losse medewerker. Ik ben trouwens juist bezig om een journalist aan te trekken, want de redactie moet worden uitgebreid". „Het toerisme in Nederland ontwikkelt zich volgens de heer Freni nog wel gunstig. Dat geldt dan speciaal voor Nederlanders die het land uittrekken. „Er komen wel steeds meer buitenlan ders naar ons land, maar het gaat veel langzamer dan werd verwacht. De Ne derlander zelf trekt steeds meer naar het zuiden, vooral naar Joegoslavië en Majorca. Het is opvallend dat er dit jaar veel vroeger is geboekt dan ande re jaren. Egypte en Israël zijn ook meer in trek gekomen. Nu het er politiek ge zien niet zo goed gaat, moeten we maar afwachten hoe het later weer loopt. Met politiek hebben we overigens niet veel te maken. Er is een internationale federatie van toeristische journalisten. Ik ben er penningmeester van en er zitten zowel westerse als oosterse lan den in. In totaal zijn er een 1000 leden, die voornamelijk uit Europa komen. In Amerika bestaat een grote vereni ging op dit gebied. Het streven van de federatie is de erkenning van de spe cialisatie van de toeristisch journalist. Veel hoofdredacties van dagbladen stu ren zo maar eens iemand met een reis mee en dat moet veranderen. Er komen veel uitnodigingen voor rei zen of congressen bij de redactie van „DIT" binnen. Soms zijn er twee of drie dingen op één dag dat is niet bij te werken voor de kleine redactie. Aangezien dit voor veel meer instan ties geldt, is men er toe over gegaan een agendadienst in te stellen. Nu kan men even opbellen om te weten te ko men of een of andere datum nog vrij is. Dat opbellen gaat ook weer via de heer Freni, aangezien hij van alle kan ten de berichten krijgt. Het archief neemt natuurlijk een grote plaats in op het redactiekantoor. Van alle landen is er wel een map waarin men documentatie vindt over de hotels, de wegen en de uitgaansmogelijkheden. Grote boekwerken bevatten alle tarie ven van de K.L.M.,- andere die van scheepvaartmaatschappijen. Een rek bergt alleen maar folders van plaatsen over de hele wereld en de inhoud daar van wordt weer verwerkt in het toeris tisch tijdschrift „DIT". Het blad gaat wel veranderen". „Het gaat op groter formaat uitkomen en het krijgt een andere kop. Met het formaat hebben we steeds moeilijkhe- den; als we een foto afdrukken neemt deze al een halve pagina in beslag. Het eerste vergroot nummer begint met het eerste nummer van de tiende jaargang, op de tiende van de eerste maand in 1968. „De heer Freni is over de adverteer ders heel tevreden. Hij krijgt zo nu en dan meer advertenties dan hij bergen kang. Naast „DIT" wordt er op Beatrixlaan 32 nog een blad uitgegeven. Het is de jaarlijkse gids voor lucht- en scheep vaart in Nederland." „Alle maatschappijen, die in Nederland gevestigd of vertegenwoordigd zijn staan er in. Deze gids wordt gratis aan alle abonnees toegezonden. Ook krijgen we regelmatig verzoeken om meer exem plaren te sturen. Ik zou nog heel graag een dergelijke gids uitgeven van reis bureaus in Nederland, maar dat geeft veel moeilijkheden". „Het gaat in een gesprek voor de krant vaak heel gek, in het begin zijn de mensen nog voorzichtig en vertellen lang niet alles. Dat komt meestal pas later, het is ook vaak bescheidenheid. Dat is ook het geval met de heer Freni, die op het eind van het gesprek nog veel meer blijkt te doen dan hij aan vankelijk meedeelde. Hij is ook corres pondent voor een aantal buitenlandse tijdschriften op toeristisch gebied. Voor een Frans blad verstrekt hij elk jaar de prijzen van treinreizen van uit Am sterdam, Den Haag en Rotterdam. „Het gaat om ongeveer 1200 prijzen, zegt de heer Freni, „en dat kost nog al wat tijd om uit te zoeken. Tijd is trou wens wel het grootste probleem, vooral als ik op reis moetl Elke veertien da gen moet het blad uitkomen, dus erg lang wegblijven kan ik niet". De heer Freni laat een aantal foto's zien, ze zijn allemaal door hem zelf genomen, net zoals een aantal films. Dat kan hij goed met zijn reizen com bineren, zodat het geen tijdrovende hobby is. De heer Freni heeft wel een eigenaardige hobby. Hij neemt uit elk land waar hij komt een pop mee. Zo komt het, dat er veel vreemde poppen in zijn kamer staan. Een keer heeft hij zich vergist, dat was in India. Hij kocht daar een pop waar achteraf „Made in China" op bleek te staan. Als ik het redactie-kantoor van „DIT" verlaat, mag ik een foto meenemen waarop de heer Freni net wordt voor gesteld aan de president van Israël, M. Zalman Shazar. Dat was weer een van de interessante ontmoetingen, die hij op verre reizen beleeft. W. J. VAN DE WETERING. PHILIPS SPECIAALZAAK De 11-jarige H. V. M. reed met zijn fiets op de Beatrixlaan, toen plotseling zijn voorvork brak en hij met zijn hoofd op het wegdek terecht kwam. Met hoofdwonden werd de jongen per politieauto naar Zonnegloren overge bracht. De kerkeraad van de Gereformeerde kerk aan de Julianalaan heeft ds G. Rang uit Haarlem-Zuid beroepen in de vacature van ds S. de Jong. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven een bruine portemonnee, lees boek „Het 25ste uur", bril (donkerbruin montuur), chroom herenhorloge, bruine suède handschoenen, ring met 2 auto sleutels, kinder boodschappenmandje, rode autoped met witte spatborden, bril met donker montuur, muntbiljet van ƒ5,buitenjasje en militair gevechts pa k met nr. 2714, verzekeringsplaatje L.S.M. 428, bankbiljet van ƒ25,en twee bankbiljetten van 10,blauw kinderfietsje met witte spatborden, por temonnee inhoudende 2,48, rode da mesportemonnee inh. 36 cent, bril in zwart etui, bruine damesportemonnee inhoudende ƒ91,39, rode handtas, bruine diplomatentas inhoudende toilettas en gereedschap, rode plastic portemonnee, zijden hoofddoek, heren polshorloge, ge- vechtsjas met badgoed, bankbiljet van 10,groene sweeter, beige jas met bruine kraag, passer, zilveren halsket ting, zeemlap en knip met ƒ26,46. Aankomen lopen Sint Bernhard hond. Aankomen vliegen een tropische vogel en een blauwe parkiet. ill I H M UI Ga nqqrSP'JKER TEL.2982 50ESTERBERGSE5TR 26 In de vierde klasse van de 579ste staats loterij is woensdag een prijs van 100.000,gevallen op lot no. 045058. De loten werden verkocht in: Amster dam, Voorschoten, Rotterdam, Soest- dijk, (door de heer Soek van de Heu- velweg) Arnhem en Heerlen. «i... Bti h beschermt tegen zonnebrand De heer W. Ch. Li opende aan de Burg. Grothestraat 37, alhier, het Chinees In dische restaurant „Chun Yuen" (Len- tetuin) en heeft dinsdagavond aan vele genodigden met een uitgebreid diner ge demonstreerd waartoe hij in staat is. Deze aanwinst voor Soest, vooral voor Soestdijk is gevestigd in het pand, waar voorheen hotel-café-restaurant „La Bordelaise" was gevestigd. In nog geen drie weken is 't inwendige van het pand omgetoverd in een wer kelijk Chinees interieur met Chinees behang, originele lampen uit Hong Kong, Chinese wandtekens enz in een grote eetzaal, waarin 80 personen van smakelijke gerechten kunnen genieten. Bovendien is er een aparte salon met bar, die eveneens in Chinese stijl is ge houden. De heer Li is geen onbekende in het vak, daar hij niet alleen in Hong Kong, doch ook in Schotland een dergelijk bedrijf heeft gevoerd. Bovendien is het echtpaar reeds 6 jaar in Nederland en heeft hij thans zeer grote steun aan zijn compagnon, de heer A. H. Hing. Zoals bekend beschikt dit pand over een eigr - parkeerplaats, zodat niets u behoeft te weerhouden eens een bezoek aan deze zaak te brengen. De firma W. van Doorn, Van Lennep- laan 36, die de gehele betimmering heeft uitgevoerd en de firma A. G. Hartman, Birkstraat 18, die de elek trische installatie voor haar rekening nam, hebben ongetwijfeld eer van hun werk. HAZELNOOT-CROQUANT Pittige chocolade en een vulling van croquante ha zelnoot. Een klasse bonbon. 200 gram WIENERS De bekende gevulde ijs bonbons, nu nog voordeli ger. Zak a 300 gram KLAVERVIER Een extra fijn Nobo koekje verpakt in breukvrije en vershoudende verpakking. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Waterland" 9 juni. Australië: ms „Orcades" 9 juni. Brazilië: ms „Cap San Antonio" 6 juni. Canada: ms „Margaret-C-Ertel" 7 juni. Chili: ms „Sunndalsfjord6 juni. Indonesië: ms „Dorimund" 7 juni. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Gange" 9 juni. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 6 juni. Suriname: ms „Mercurius" 6 juni. Verenigde Staten van Amerika: ss „Nieuw Amsterdam" 4 juni en ms „Prinses Margriet" 7 juni. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Kaapland" 6 juni. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Ajje 't mlng vraogt mok zeige, dak blie bin, dattut weer zo- veer is: de Bedriefs- sportcompetisie ls weer begonne. Tk bin bar gek op sport, al doek d'r teuges- woordug niks meer an. Maor jao, wat wijje ok, de jaore gaon telle. Daor Is noeng eenmaol niks an te doen, al ia ut wel jammer, datter in ming tied nog niet zoiets bestongd. Reke d'rop, dak overal an mee edaon zou hebbe en maor punte vergaore. Ik bin nooit een uutblinker eweest en dat zouk in de bedriefssport ok nie weze, maor dat geeft niks, ut gaot om ut meedoen en om de gein, nie om de prestaoties. Ik bin weer iedere aoved present eweest aster wat te doen was en de kriebels liepe ming over me rug. Ajje die minse zo meraokels anthoesjast be- zug ziet, krieje zelluf ok zin om in ut veld of ut waoter te springe. Maor dat gaot nie, waant ik vertegewoordug gin bedrief. En daorom blief ik maor braof lac^ags de lien staon, net as zoveul aan- dere minse, die meschien ok wel graog mee zouwe wille doen, maor die niet in Soest warreke of die ok te oud binne, net as ik. Toch is ut maor goed, dat nie iedereen mee kan doen, waant dat zou veur de orregenisaotore nog wel us op meuje- lukhede kene stuute. Wel hebbe die minse bar groag, datter zoveul moge- luk minse meedoen, maor teveul kan ok weer nie. Trouwes, d'r zou niemand overblieve om te kieke en publiek kejje op zukke aovende nie misse dat hek noeng wel emarrekt. Wedstrieje zongder publiek is net een ei zongder zout, dan ister gin fluut an, dan ister gin sfeer en gin gezellugheid. Daorom laot ik ming aaltied goed heu- re ak arreges bin. Kneliao hetter wel een meraokelse hekel an, an dat ge schreeuw, maor die begriept dan ok niks van sport. Die gaot allenig maor kieke om een oogje op ming te houwe, waant ze is baang dat ik in de kantine blief haange of ongderweg arreges an- leg. Maor ze het ming nog nie kenne betrappe, trouwes ik gedraog me de leste tied toch mooi en d'r is weinig op ming an te marreke. Allenig die anmoediginge dan, maor de sportluu vingde ut wel aordug, die trekke zich an ming meeleve op en ik het al veul ploegen en veul deelnemers naor de overwinning eschreeuwd. Al hebbe zullie dat zelluf nie in de gaote. En das maor beter ok, veural de te- genstaanders. Nu, ik het aaltied veul plezier bie de sportwedstrieje en ik vind ut meraokels fing, datter steeds meer minse plezier in kriege. Nie alle nig deelnemers, maor ok gewone kie- kers. De sportcompetisie is nog laang nie of elope en de minse, die d'r nog nie eweest binne, hebbe nog alle kans om d'r us een keer te gaon kieke. Bieveur- beeld maondagaoved bie ut voetballe an de Bosstraot, waant ik het bie geruchte vernome, dat daor wel een paor gekke dinge staon te gebeure maondag. Maor meer weet ik nie en da's maor goed ok, aanders zou de leukigheid d'r of weze. Maor geloof maor, dat ik d'r bin en ik hoop veul andere minse mit ming. POLITIE TEL. 4444 Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Het zal dit jaar 12*/s jaar geleden zijn, dat de Accordeonvereniging „Animato" werd opgericht. Zoals iedere vereniging heeft ook „Ani mato" tijden van ups en downs ge kend, maar de vereniging heeft zich kunnen hadhaven en meermalen had den wij het genoegen haar concerten te beluisteren, waarbij bleek dat de pres taties er zijn mochten. Vanaf de oprichting was de heer B. v. d. Linden, Soesterbergsestraat 49, zo bereidwillig een gedeelte van zijn ruim te als repetitielokaal af te staan. Deze ruimte is echter te klein gewor den en sedert kort wordt thans gere peteerd in gebouw „Eltheto" aan het Driftje. De oefenavonden worden op donderdag avond aldaar gehouden, voor adspi- rantleden van 18.30-19.30 uur en voor A- en B-orkest van 19.30-21.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich opgeven op de repeti tie-avonden of nadere inlichtingen be komen of bij de heren B. v. d. Linden, Soesterbergsestraat 49, .J. Kanters. So- phialaan 14 en Mej. J. de Wachter, Zandvoortweg 220, Baarn. Het bespelen van accordeon, is voor amateurs een aangename hobby, omdat men ook in huiselijke kring voor eigen begeleiding kan zorgen. Het spelen in orkestverband, zoals dat bij „Animato" plaats heeft, verhoogd de interesse in niet geringe mate. Ongetwijfeld zal Animato haar uiter- terste best doen het jubileumconcert in oktober te laten klinken als een klok. Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. Horloger - Juwelier - Opticlën Pak a 250 gram VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1967 | | pagina 7