\JL*£ tU. MlM, h*. SWAGER Oberbayernavond werd groot feest S*r Nu ook Pipo's PETRA bij snelreiniging flrjjpf Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 21 juni a.s. S.E.C.-honkbal In onze collectie BRILMONTUREN Fa. 16. F. VOIGT Bromfiets in brand Hees-pupillen in poliotoernooi S.E.C. 4 Kampioen Softbal Herinneringsbokaal P. Schrijvers Sr. L.T.C. „Soest" Geslaagd Atletiekwedstrijden worden donderdag voortgezet BUITENLAND? De Goop. Raiffeisenbank Soest het buitenlands geld de goede reisverzekering Don Boseogroep DINSDAG 6 JUNI 1%7 Overweldigend, fantastisch, alduo S.E.C.- voorzitter M. Wilhelm tijdens zijn speech in het S.E.C. clubhuis, waar ruim 150 leden het feest ter afsluiting van het seizoen bijwoonden. Het werd een groot succes dank zij de onvermoeide ijver van een grote groep S.E.C.-mensen. die gedurende de laat ste week avond aan avond werkten om het grote terras te overkappen; iets waarin men wonderlijk wel was ge slaagd. Men kreeg de indruk in deze aange bouwde ruimte in een berglandschap te zijn. De S.E.C.-mensen hadden voor passende kleding voor dit grootste feest gezorgd en de muziek van de Harmonie „Crescendo" uit Baam zorgde er wel voor dat de stemming er snel in was. In de grote tent was bovendien een bar gebouwd, waar S.E.C.-kellners voor het „tapje" zorgden. S.E.C. heeft getoond de leden te kun nen binden. Er was een sfeer als nim mer tevoren en vast staat dat voortaan ieder jaar, na afloop van de competitie, een dergelijk feest zal worden gehou den. Tijdens deze feestavond werden vier S.E.C.-bestuurders, die reeds 12 jaar zitting hebben in het hoofdbestuur, door de vereniging gehuldigd. Het waren de heren M. Wilhelm, J. P. C. Veldhuizen, J. E. Roeymans en A. W. van Veenen- daal. Woordvoerder namens de jubi leumcommissie was de heer L. Rutten- berg, zelf bestuurslid en één der grote mannen in S.E.C. Hij sprak zijï erken telijkheid uit voor datgene wat door de heren in deze 12V, jaar is gepresteerd voor S.E.C. U gaf steeds de inspiratie en kwam met nieuwe ideeën, aldus de heer Rutten- berg. S.E.C. werd in uw tijd een derde klasser en spreker memoreerde nog even de glorieperiode, toen S.E.C. na de zege op Swift in 1958, op open lan dauers Soest werd binnengehaald. Een pracht tijd. Na de entree in de derde BURG. GR0THE5TRAS TEL: 3917 SOESTOJK klasse beijverde U zich om S.E.C, een passend clubhuis te geven Heel veel moeite en heel veel vergaderingen maakten U niet moedeloos. U ging door en tenslotte kwam tot stand wat hier staat. Het is niet vanzelf gekomen en wij kunen trots zijn op mensen met zulke initiatieven. Daarna kwam honkbal, waarvoor U zich beijverde om deze sport in Soest ingang te doen vinden. Moeilijke eers te Jaren, maar zie nu eens. Het eerste team, vorig jaar gepromoveerd naar de derde klasse K.N.H.K., klopt reeds nu aan de poort van de tweede klasse. Softbal kwam hierna en ook de S.E.C.- dames spreken een danig woordje mee. Zaterdagvoetbal kwam dank zij uw on vermoeid streven en wij hebben nu een bloeiende zaterdagafdeling met een goede leiding. Dit zijn slechts enkele voorbeelden van uw werk in het bestuur. Namens de gehele vereniging kregen de dames van de jubilerende bestuursle den bloemen aangeboden. De heer van Veenendaal ontvingt een portable ra dio, de heren Veldhuizen en Roeymans een zilveren horloge met Inscriptie „12Vi jaar secretaris resp. penningmees ter" en de heer M. Wilhelm een gouden speld met inscriptie „12 V« jaar voor zitter S.E.C,". De dames kregen boven dien een zilveren bloemenvaas. De vier heren toonden zich zeer erken telijk voor het blijk van waardering van de zijde der leden en de heer Wil helm bedankten namens de vierer. de vereniging. Er werd een dringend beroep gedaan op de aftredende bestuursleden het werk voort te zetten. De vereniging VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAI 30 De vier S.E.C.-bestnurders die 12'/« Jaar zitting hebben in het hoofdbestuur wer den op de feestavond gehuldigd. groeit nog steeds, aldus de heer Rut- tenberg cn wij hebben het ledental van 500 overchredcn. Bedenkt U zich nog eens. want wij kunnen U niet missen. Het was laat toen het grote S.E.C.-feest een einde nam. ZONEVERORDENING HINDERWET. De heer J. J. Meetrs. Staalwljklaan 7, alhier, verzoekt ontheffing van de ..Zo neverordening Hinderwet" te verlenen voor het oprichten van een propaan- gastank met een inhoud van 2500 liter op het perceel Staalwijklaan 7. alhier. Tegen deze gastank, die nodig is voor woningverwarming, warmwatervoorzie ning en kookdoeleinden. hebben B. en W. geen bezwaar. WEIGERING ZONE VERORDENING HINDERWET. De heer Th. H. Seinen, Amersfoortse- straat 5 te Soesterberg. verzoekt ont heffing van de ..Zoneverordening Hin derwet" voor het wijzigen van een in richting tot opslag van butagasflessen in een inrichting tot herstel voor mo torvoertuigen op het perceel Amers- foortsestraat 5 te Soesterberg. B. en W. achten deze wijziging ongewenst in verband met nog in voorbereiding zijn de p'annen. ON BEWOONBAAR VERKLARING WONING. B. en W. stellen voor de woning Pias- weg 16a, welke thans reeds onbewoond is. onbewoonbaar te verklaren, daar de ze woning niet meer in bewoonbare staat is te brengen. MEDEWERKINGEN AAN SCHOLEN. Het schoolbestuur van de St. The- resia-school aan dc St. Thereslastraat. alhier verzoekt medewerking voor het treffen van voorzieningen aan de toilet ruimten. M?t ingang van het nieuwe schooljaar zal deze school zowel voor meisjes als jongens toegankelijk zijn, hetgeen nu alleen voor meisjes het geval is. De kosten zullen 2786.40 bedragen, waarom B. en W. voorstellen een kre diet van j 2800,beschikbaar te stel len. Het bestuur van de vereniging ..Een Christelijke Kleuterschool" verzoekt me dewerking voor het aanschaffen van een centrale aardgasverwarmingsinstal- latie in de Prinses Marijke kleuter school aan de Gen. Spoorstraat te Soes terberg. B. en W. stellen voor hiervoor een cre- diet van 15.000,te verlenen. De hoofdleidster van de Openbare kleuterschool Soest-Centrum aan de Al- bert Cuyplaan verzoekt een bedrag van ƒ800,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en enig meubilair. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. In verband met de toename van het aantal leerlingen per 1 augustus a.s. verzoekt het bestuur van de vereni ging De School met den Bijbel" mede werking voor het aanschaffen van meu bilair en leermiddelen voor de Savor- nin Lohmanschool aan de Driehoeks- weg. De kosten worden geraamd op 4800, en B. en W. stellen voor dit krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. In een zeer slechte wedstrijd is S.E.C. erin geslaagd om de Terriërs uit En schede met een 11-3 nederlaag naar huis te zenden. Maar nog nimmer heeft het team zo slechts, fantasieloos en on doordacht gespeeld als afgelopen zater dag. Terriërs waarschuwde reeds met hun eerste slagman, die door een ferme klap op het tweede honk kwam. De tweede slagman ging uit, maar de derde kreeg van de uiterst bekwame S.E.C -werper Harris een vrije loop. Door een veldfout en een fout van de catcher scoorde Terriers haar eerste punt. De tweede slagman kwam over de plaat, wederom door een veldfout. In de gelijkmakende slagbeurt stelde S.E.C. niets tegen over dit beginoffensief vTerriers. Dit was bijzonder vreemd, aangezien de werper van Terriers een harde bal wierp zonder enig effect. Harris Het in de tweede inning ^den hoe men honkbal kan spelen en stuur de drie man met drie slag naar de bank terug. Dit was de slagploeg van S.E.C. teveel en het spel werd beter. De stand kwam hierdoor op 7-2 in het voordeel van S.E.C. en de wedstrijd zou geheel als een nachtkaars uit zijn ge gaan ware het niet dat Jerry van Mou- rlk in de achtste Inning nog voor spec taculair honkbal zorgde. Op een enorme klap van Mason van Terriers volgde een van die vangballen waardoor honk bal zo populair Is. Al met al een ongeïnteresseerd S.E.C., die heel erg de straffe hand van zijn vertrouwde coach W. Tinlln miste. Tussenstanden: Terriers 200001000 3 S.E.C. 070020200 11 De punten werd gescoord door: Prior, Bosboom, Blok, Murphy, Knickenboc- ker, Kelner. Eazur en Harris. Vermoedelijk hebben de heren honkbal lers last gehad van het te warme weer. In de afd. 3B won H.b.C. op het nip pertje van The Animals (6-5). Drach ten boekte zijn eerste overwinning op W.S.H.C. (11-8). Baseball Pais presteer de het om het sterke team van Trek vogels een nederlaag toe te brengen. Hierdoor wordt de stand: S.E.C. 6 6 0 12 92- 9 H.B.C. 6 5 1 10 69- 30 Trekvogels 6 4 2 8 51- 36 Baseball Pais 6 3 3 6 58- 41 Terriers 6 2 4 4 34- 56 W.S.H.O. 6 2 4 4 32- 55 Animals 6 1 5 2 35- 38 Drachten 6 1 5 2 20-114 Zondag a.s. speelt S.E.C. in Winschoten tegen W.S.H.C. Het tweede team heeft zich in Bussum tegen Sclmltars II lelijk in zijn kaart laten kijken. De heren hadden door goed honkbal een 11-4 voorsprong ge nomen, maar door enorm veel veldfou- ten kwam de eindstand op 12-11 In het voordeel van Scimitars. is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend riekenfondsleverancei Op de Nieuweweg raakte de brom fiets aan de 21-jarige J. v. d. B., alhier ln brand doordat, bij het herstellen van een defect, de vonken op de benzine oversloegen. De bromfiets brandde ge- heel uit. Zaterdag vertrokken er twee pupillen- elftallen van Hees naar Amersfoort om er deel te nemen aan het jaarlijkse voetbaltoernooi ten bate van het Prin ses Bpatrix-poliofonds. Hieraan namen 34 elftallen deel. Jeder elftal moest vier keer spelen. Er werd leuk en sportief gespeeld. De Hees-pu pillen deden het niet slecht en boekten de volgende resultaten: Pupillen 1: Hees-C.J.V.V. 3-0; Quick-Hees 0-0; Hees- Achterveld 1-0; A.P.W.C.-Hees 0-2. Pupillen 2: S.E.C.-Hees 1-1; Quick-Hees 1-0; BD.C.-Hees 0-0; V.V.Z.-Hees 0-3. Na afloop van dit monstertoemooi kreeg leder spelertje een diploma uitgereikt. Hierbij mag worden aangetekend, dat dit team heeft te kampen met een groot aantal onsportieve spelers. Er worden er iedere wedstrijd 15 aangeschreven maar men komt eenvoudig niet. In deze wedstrijd was het R. Hofman, die zeer goed wierp maar totaal geen hulp kreeg van zijn buitenveldspelers. De jeugd moest het opnemen tegen C.N.A. Ambassadors uit Soesterberg. Dit team is te sterk voor zijn afdeling en heeft SEC. met 11-0 verslagen. Helaas heeft hier de olgen coach ver stek laten gaan. Coach J. Hofman werd echter op prachtige wijze vervangen door de heer de Clippelaar. Het i<* S.E.C. 4 zondagavond gelukt door een 3-2 overwinning op concurrent V.V.O.G. 3 kampioen van haar afdeling te worden. Voor de aanvang van deze wedstrijd ontstonden enige moeilijkheden aange zien de aangewezen scheidsrechter niet kwam opdagen en er niet zo gauw een vervanger was te vinden. Tenslotte was de reserve speler van V.V.O.G., de heer Schook bereid de wedstrijd met wederzijds goedvinden te leiden. In de loop van het spel bleek I dit later een goede keus te zijn, want deze scheidsrechter leidde op strikt on partijdige en deskundige wijze deze vrij moeHijke wedstrijd naar een (voor S.E.C.) goed einde. Het wa| een, vooral van V.V.O.G. zijde gezien de belangen die op het spel stonden, sportief gespeelde wedstrijd, waarin vóór de rust door Maas Heinen (2 x) en door Peter v. d. Brakel voor S.E.C werd gescoord en de linksbuiten van V.V.O.G. met een hard schot van grote afstand S.E.C.-keeper Van de Vaart verraste. Rust 3-1. Na de rust was V.V.O.G. over 't alge meen Iets sterker, ofschoon ook de aan vallen van S.E.C. gevaarlijk bleven. Hex. werd nog even benauwd voor S.E.C. toen V.V.O.G.. met nog 5 minuten te spelen, het tweede doelpunt scoorde 3-2. Jfschoon zich voor het S.E.C. doel nog enige gevaarlijke situaties afspeel den wist de achterhoede met keeper Van der Vaart stand te houden. Jammer was, dat een paar spelers van S.E.C. In de tweede helft op volkomen onnodige wijze een onsportieve houding aanamen, waartegen de scheidsrechter op te clemente wijze optrad, wellicht U de overtuiging dat de zenuwen hier bij een grote rol speelden. Bij S.E.C. speelden Voskuilen, Van de Brakel, Lüschen en Van de Vaart een uitstekende wedstrijd. Na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Schook bestormde het vrij tal rijke publiek het veld en werden de kampioenen op enthousiaste wijze ge huldigd. Een bestuurslid van V.V.O.G. sprak als eerste de spelers toe, feliciteerde hen en wenste hun veel succes in de hoge re afdeling, waarbij door hem aan aan voerder K. Wildenburg bloemen werden aangeboden. Daarna feliciteerde voorzitter Wilhelm op 4e van hem bekende wijze het kampioenselftal en bood eveneens bloe men aan. Hij memoreerde nog de grote successen welke in de afgelopen week werden behaald. Op bescheiden wijze werd hierna het behaèlde kampioenschap in de S.E.C.- kantlhe gevierd. Het S.E.C.-honkbalteam dat na zes wed strijden nog ongeslagen dc ranglijst aanvoert. Dc totaal-score, 92 voor en 9 punten te gen gescoord, spreekt voor zichzelf. Afgelopen vrijdagavond speelde S.E.C. 1 de zeer belangrijke wedstrijd tegen U.V.V. uit Utrecht. Deze spanende wed strijd moest S.E.C. door een vreemd ge val verliezen. De veldscheidsrechter, een lid van U.V.V., oordeelde een worp van onze werpster Chèrry van Ee als onregelmatig. Een dergelijke beslissing wordt echter alleen door de hoofd- scheidsrechter genomen, soms na over leg roet de veldscheidsrechter, maar de ze veldscheidsrechter nam deze beslis sing vreemd genoeg zelf. In de eerste inning wist U.V.V. al een voorsprong op te bouwen van 3-0. Deze voorsprong was vooral het gevolg van fouten, die door een wat onzeker spe lend S.E.C. gemaakt werden. Maar toch wist S.E.C., dat nu wat gewend raakte aan de snelle worpen van de U.V.V.- werpster, deze achterstand om te wer ken in een voorsprong. Na zeven innlngs gespeeld te hebben was d-- stand 6-6, een verlenging was dus noodzakelijk. Toen het eerste en derde honk door U.V.V. bezet was, oor deelde de veldscheidsrechter de worp van onze werpster onregelmatig, de honklopers mochten volgens hem 1 honk op schuiven, hierdoor kon U.V.V. scoren. S.E.C dat het niet eens was met de handelswijze van de veldscheidsrechter, heeft officieel protest aangetekend. De einduitslag was dus 6-7 in het voordeel van U.V.V. Zes speelsters van S.E.C.-softball, die uitgekozen waren voor de centrale trai ning van het district Utrecht, zijn nu ook uitgenodigd om woensdagavond mee te spelen in een wedstrijd tegen een team. samengesteld uit speelsters van het district Amsterdam. Er wordt ge speeld op het U.V.V.-veld te Utrecht. Aan het slot van het S.E.C. jeugdtoer- nooi werd door de oud-S.E.C. doelman Piet Schrijvers Jr.. die thans zulke tri omfen viert bij de Amsterdamse prof. club D.W.S.. nog een wlsselprijs uitge reikt, die beschikbaar is gesteld door mevrouw Schrijvers. De in november 1966 overleden heer P. Schrijvers Sr. was de oud-S.E.C. jeugdvoorzitter en droeg de jeugd een warm hart toe. Ter nagedachtenis stel de mevr. Schrijvers een prachtige wis selprijs beschikbaar voor het junioren A elftal, dat op het S.E.C. toernooi tot de beste prestatie zou komen. Het werd het jeugdteam van S.E.C., dat deze prijs won. De SE.C.-jeugd won alle vier wedstrijden, zodat Piet Schrijvers Jr. (nog altijd lid van zijn oude club) de prijs voor één jaar in zijn vereniging zal zien. Gert Bosman nam de prijs van Piet Schrijvers Jr. ln ontvangst. VERITAS 1-L.T.C. „SOEST* 1 3-5 Dank zij een 5-3 zege op de Katholieke studentenvereniging Veritas uit Utrecht heeft het eerste team van de tennis club „Soest" de competitie ongeslagen beëindigd. Mej. Y. Hofman en de heer P. Jans sen wonnen beiden drie partijen en hadden dus een flLnk aandeel in de overwinning. Vooral Mej. Hofman was weer bijzonder op dreef. De heer Gei tenbeek boekte voor het eerst een en kelspelnederlaag, maar herstelde zich in het herendubbel. De uitslagen waren: Heren enkelspel: H. Ranke-G. W. Geij- tenbeek 4-6; 6-1; 6-3. P. Derks-P. Jans sen 5-7; 5-7. Dames enkelspel: Mej. I. Brenner-Mej. Y. Hofman 9-7, 3-6, 1-6. Mej. J. Schul- Mevr. C. Felix 6-4. 6-2. Heren dubbelspel: H. Ranke en P. Derks-P. Janssen en G. W. Geljten- beek 2-6, 6-8. Dames dubbelspel: Mej. I. Brenner en Mej. J. Schul-Mevr. C. Felix en Mej. Y. Hofman 6-4. 7-9, 4-6. Gemengd dubbelspel: Mej. I. Brenner en P. Derks-Mej. Y. Hofman en P. Janssen 2-6 1-6. Het andere gemengd dubbel werd door Soest gewonnen ge geven. SOEST II-IDUNA III 7-1 Ook het 2e team van de U.T.C. „Soest" wist door een klinkende 7-1 overwin ning op Iduna als eerste in haar af deling te eindigen, eveneens ongeslagen. Door dit resultaat zijn 3 van de 4 com petitie-teams op de eerste plaats ge ëindigd. Alleen het junioren-team zal degradatie-wedstrijden moeten spelen, daar ook zaterdag met 0-5 van Rhijnau- wen werd verloren. Voor het E.H.B.O.-diploma van de afd. Soest-Soesterberg van het Ned. Roode Kruis, zijn geslaagd de dames A. J. Bouman, J. van Duuren, C. J. Groot- Lariby en A. H. Zeilmaker, alsmede de heren J. C. Bouman, W. F. van Eek, C, Groot, A. Mensink, C. v. d. Schoor en J. B. H. Verhaart. Het examen werd afgenmen door dr. G. E. J. H. Delveaux te Amersfoort Genoemde dames en heren gaan nu ver der voor het diploma helpster en helper bij het Roode Kruis. De eerste atletiekwedstrijden in het ka der van de Soester Bed rijf ssportcompe- titie 1967 behoren weer tot het verle den. Op de B.D.C.-terreinen aan de Bos straat werd fel gestreden om de hoog ste eer op de diverse onderdelen. Het grootste succes was wel weggelegd voor Coby Scheurwater van Foxboro. Vorig jaar deed zr voor 't eerst op dit onder deel mee en toen bereikte ze nog niet zoveel. Later ging ze de kennismaking met deze tak van sport uitbreiden en tot welke resultaten dat heeft geleid, liet het lid van de Goolse Atletiek Club donderdagavond zien. Coby Scheurwa ter beheerste de strijd volkomen en won niet minder dan drie nummers. Zij zegevierde zowel op de 100 meter hardlopen als bij het verspringen en het kogelstoten. Overigens had ze bij het verspringen felle concurrentie van Anneke Koppens, ook werkzaam bij de Foxboro, die maar één centimeter te kort kwam om zich winnares te mogen noemen. Ook Tilly Huurdeman leverde in deze, zoals gebruikelijk door de Gooise Atletiek Club georganiseerde at letiekwedstrijden, een opmerkelijke prestatie door haar tweede plaats op de sprint en haar derde plaats bij het verspringen. Zij werkt bij Pribor. Ook de heren kwamen op deze avond aan bod. Wil Rijnders van Foxboro en J. Bosboom, ook van Foxboro, waren hier de uitblinkers. Zij werden resp. tweede en derde bij het hoogspringen en eerste en tweede op de 100 meter. De 1500 meter tenslotte werd overtui gend gewonnen door Piet Majoor van de P.T.T. Hij was ook vorig jaar de sterkste loper op deze afstand- De atletiekwedstrijden, die donderdag a.s. op de B.D.C.-terreinen worden voort gezet, hadden de volgende uitslagen: 100 m dames: 1. Cobv Scheurwater (Foxboro), 14.7 sec.; 2. Tilly Huurdeman (Pribor). 15.4 sec.; 3. Ellen Vos (Dalco), 15.9 sec.; 4. Dora v. d. Hoed (Foxboro), 16.0 sec.; 5. Ina Grier (Lindner), 16.1 sec.; 6. Joke Goudriaan (Super Cleaner), 17.0 sec. 100 m heren: 1, J. .Bosboom (Foxboro), 11.9 sec.; 2. W. Rijnders (Foxboro), 12.1 sec.; 3 T v. d. Mast (Procar), 12.3 sec.; 4. v. d. Burg (P.T.T.). 12.4 sec.; 5. S. Opmeer (Van Kooy), 12.5 sec.; 6. A. Haarsma (Progress), 12.6 sec. Verspringen dames: 1. Coby Scheurwa ter (Foxboro). 3 75 m; 2. Anneke Kop pens (Foxboro). 374 m; 3. Tilly Huurde man (Pribor), 3 57 m; 4. Gerda Groene- veld (Pribor), 3.55 m; 5. Dora v. d. Hoed (Foxboro), 3,47 m; 6. Diny Kamer beek (Pribor) 3.40 m; 7 Ellen Vos (Dal- co), 3.36 m; 8. Janny Kamerbeek (Pri bor), 3.36 m; 9 Truus van Sloten fPri- bor), 3.23 m; 10. Dinky van Wel (Fox boro). 3.18 m. Gaat u met vakantie naar het kan voor u en verzorgen. Kantoren Kerkplein 9, Soeslerbergsestraat 14, Koninginnelaan naast nr. 38. Kogelstoten dames: 1. Coby Scheurwa ter (Foxboro), 7.0 m; 2. Janny Kamer beek (Pribor), 6.85 m; 3. Dinky v. Wel (Foxboro), 6.80 m 4. Ding Kamerbeek (Pribor), 6.59 m; 5. Ina Grier (Lind ner). 5.97 m; 6. Ellen Vos (Dalco). 5.82 m; 7. Tiny Vastenburg (Super Cleaner), 5.70 m; 8. Meintje van Weert (Super Cleaner), 5.33 m; 10. Marja van Manen (Dalco). 4.86 m. 1500 m heren: 1. P. Majoor (P.T.T.), 4.31.2 min.; 2. De Haard. 4.34.6 min.; 3. K Verker (Foxboro), 4.53.9 min.; 4. J. Zeggelaar (Bosman), 4.56 min.; 5. D. Broekman (Foxboro), 4.59 min.; 6. H. Gerritse (Van Kooy), 5.04 min.; 7. G Wilms (Van Kooy), 5.20 min.; 8. H. de Bree (Super Cleaner), 5.22 min 9. L. Hop (Super Cleaner), 5.25 min.; 10. Schaap (Van Kooy), 5.32 min. Hoogspringen heren: 1. A. Haarsma (Progress), 1.57 m; 2. W. Rijnders (Fox boro), 1.57 m; 3. J. Bosboom (Foxboro), 1.52 m; 4. T. Schaap (Van Kooy), 1.45 m; 5. J. de Boer (Foxboro). 1.45 m; 6. H. Gerritse (Van Kooy), 1.45 m; 7. H. Demmers (Foxboro), 1.40 m: 8. R. Stam (Foxboro), 1.40 m; 9. K. Verkerk (Fox boro), 1.40 m; 10. J. v. d. Meent (Lind ner). 1.40 m. Op het nationale buitencentrum van de Katholieke Verkenners te Overasselt bij Nijmegen werd de Koempoelan gehou den. De Koempoelan is een tweejaarlijkse bijeenkomst voor leiders en leidsters van de K.V. Dit jaar waren er ongeveer 3200 deelnemers, waaronder enkele le den van de Don Boseogroep. Na de opening was er een groots wel- penspel, ontworpen door Manus van de Kamp. Daarna volgde een inleiding door drs. B. ter Veer over het koempoelanthema Ruim-te-leven. 's Avonds voerde een Duits gezelschap een operette op. Op de tweede dag deed hoofdcommis saris Post enkele mededelingen o.a. over de komende structuurveranderingen en over een nauwer samengaan met de andere padvinders(sters) organisaties. Sluitstuk van deze goed geslaagde Koempoelan was de H- Eucharistievie ring, gecelebreerd door Mgr. J. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogenboscti.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3