rnAGERE SCHOUDER Q1 MADE 500 OH. 10 EIEREN 119 NU 99 3 MARGARINE 99 NU 79 200 6R. POOK 69 NU 49 KILO GERANT 318 NU 298 KILO SAUCIJZEN 356 NU 298 150 GR. HAM 99 NU 89 HAARTJES 500 GR. 1.69 RU 1.39 K.G. SUPERSLAGERIJ ONVERWACHTE SUCCESSEN IN EUROPESE REKERVOETBALTOERNOOIEN Zal de rente opnieuw stijgen U KUNT NIET ALLES TOTEN! voor goede Levensmiddelen VAN STE^PVOe^T Z.B. Birkstraat 52 ,jun. vakantie maant Zuideuropese hegemonie door Celtic doorbroken De abeidsmarkt in ons gewest Eiermarkt Expositie in Arti-shock Ned. Vrouwen Electr. Ver. W. H. A. Steen, AFWEZIG. Pedicure inrichting „ANJ0" gratis juni vakantietips VAN WEEDESTRAAT 7B - SOEST Het seizoen 1966-1>7 van de Europese bekervoetbaltoemooien Is voorbjj. Opmer kelijk is, dat de beide Sehotse ploegen uit Glasgow, Celtic en de Glasgow Hangers, grote successen behaalden. De Sehotse triomf was niet compleet, zodat er in Glasgow nu maar één ploeg de beste is: Celtic. Zoals u misschien weet is de rivaliteit tussen de Hangers en Celtic enorm groot. Er gaat geen wedstrijd tussen deze beid evoctbalgrootheden voorbij of er zijn vechtpartijen tussen de supporters, hoewel men er alles aan doet om deze gescheiden te houden. De oorzaak is het verschil in godsdienst: Celtic is de rooms-katholieke club in Glasgow en Hangers de protestantse. Na twaalf jaar heeft Celtic eindelijk een einde gemaakt aan de Zuideuropese su prematie in het Europese voetbaltoernooi om de beker voor landskampioenen. Dat is nog altijd de meest begeerde triomf. Internazionale uit Milaan kreeg tegen Celtic in de finale geen kans te tonen, dat het de ploeg was waar men een jaar geleden nog zo tegenop zag als zijnde veruit de sterkste in het toer nooi. Het is sneu voor Inter, maar in het ko mende Europacuptoernooi zal het niet meedoen. Op de laatste dag van de Ita liaanse competitie verloren de Milane- zen, terwijl Juventus won en daarmee juist één punt meer behaalde. Celtic daarentegen werd met vlag en wimpel kampioen van Schotland en won boven dien de Europese beker, zodat het een dubbel recht heeft om mee te doen. Het zal velen opgevallen zijn, dat Celtic in de finale van het cuptoernooi een spel vertoonde, zoals we het al sinds lang niet hebben gezien. De Schotten zochten de aanval. Met flitsende combinaties trokken zij steeds weer op 't doel van hun tegenstanders af. Constant wisten de katholieke Glasgowers een zo hoog tempo te spelen, dat de al wat oudere Inter-spelers er niet tegenop konden. Geknakt prestige Daarentegen was de finale in het andere Europacuptoernooi een bijzonder verve lende aangelegenheid. Zowel Bayern München als Glasgow Rangers speelden een laag tempo zonder fantasie in de aanvallen. Dat moest wel uitdraaien op een 0-0 score en een verlenging, waarin de Duitsers het geluk hadden een doel punt te maken. Het prestige van The Rangers is nu in Glasgow flink geknakt, want om de eer van Celtic te evenaren hadden zij min stens de beker voor de bekerwinnaars moeten winnen. Hun inzet voor deze wedstrijd was echter opmerkelijk matig. Zij stonden al bij Celtic achter, dat kampioen was geworden en ook nog de Schotse beker won. In Schotland doet zich nu dus ongeveer dezelfde situatie voor als bij ons, waar de bekerwinnaar tegelijk landskampioen is. Die clug mag dan kiezen tussen het toernooi voor de landskampioenen en dat van de bekerwinnaars. Het eerste ls financieel veel aantrekkelijker, dus wordt daarvoor gekozen. Dan komt de tweede uit het bekertoernooi aan bod, in Schotland de Glasgow Rangers en bij ons N.A.C. uit Breda. Interessant avontuur Voor Nederland ls het Europese beker- avontuur interessant genoeg geweest. Ajax heeft de naam geen echte cup- fighter te zijn, maar dat pakte heel an ders uit. Juist wanneer de Amsterdam mers sterke tegenstanders tegenover zich kregen, kwamen zij tot hun beste pres taties. Dat bleek heel sterk tegen de Engelse kampioen Liverpool, die in Am sterdam met 5-1 werd afgedroogd. In die maanden speelde Ajax werkelijk subliem voetbal. De wedstrijd tegen Dukla Praag in Am sterdam toonde aan, dat de Amsterdam mers niet ongenaakbaar zijn en op tac tisch gebied nog wel wat kunnen leren. Zij spelen een aantrekkelijk voetbalspel, dat op de aanval is gebaseerd. Helaas is de verdediging ook kennelijk het zwakke punt in de ploeg. Daarin ligt het grote verschil met Celtic, dat naast een aan val zoals die van Ajax over een verde diging beschikt, die van evengrote allure is. Dat bleek bij de wedstrijd Duklo- Celtic in Praag, toen de Tsjechen 90 minuten vergeefs hebben aangevallen. Het is te hopen, dat de ploeg van Ajax bij elkaar blijft en dat er geen spelers weg zullen gaan. Het type voetbal van Ajax is prettig om te zien en bovendien rendabel. Gemis aan conditie Toch mist de ploeg ten opzichte van de Europese topploegen nog een behoorlijke dosis teamverband en niet te verge ten conditie. Dat hebben we met het Nederlands elftal ook ervaren: door een veel minder groot uithoudingsvermogen konden de staatsamateurs van Hongarije en Oost-Duitslapd van de Hollandse se- mi-profs winnen. Aan dat zelfde euvel lijdt Ajax, zoals we in Praag konden zien. In het laatste deel van de wed strijd stortte de ploeg in elkaar en wer den verscheidene vermoeidheidsfouten gemaakt. Wanneer Rinus Michels, de coach van Ajax, het voor elkaar krijgt, dat de con ditie van zijn spelers aanmerkelijk wordt opgevoerd, dan kan Ajax in het komen de Europacuptoernooi hoge ogen gooien. De enige ploeg waar de Amsterdammers met ontzag tegen hebben op te zien is Celtic. We hopen, dat de gelegenheid zich voordoet, dat Ajax tegen één van de erkend sterke Zuideuropese ploegen komt te spelen, zoals Juventus (Italië), Real Madrid (Spanje) of Benfica (Por tugal). En u mag het een stoute ver wachting van ons noemen, maar als die conditie maar belangrijk wordt verbe terd, geven we Ajax de beste kansen. Helaas zien we voor N.A.C. geen grote perspectieven. De Bredanaars mogen niet ontevreden zijn als zij de tweede en mogelijk zelfs de derde ronde halen. Hun ploeg beschikt niet over de kwa liteiten, die nodig zijn om een werkelijk succes te behalen, niet iets van inci dentele aard. De Europese cup voor be kerwinnaars staat op een andere club te wachten. N.A.C. heeft ook niet de financiën om zich door middel van aan kopen zodanig te versterken, dat het de kwaliteiten haalt om ver te komen. Toch veel succes gewenst, Bredanaars! De situatie op de arbeidsmarkt in het gewest Soest, omvattende cie gemeen ten Baarn, Eemnes en Soest, gedurende de maand mei 1967. In de loop van de maand mei nam het aantal mannelijke werkzoekenden een weinig toe, hetgeen in hoofdzaak het gevolg was van een aantal jeugdigen dat zich als werkzoekende had laten inschrijven, voordat het schooljaar is beëindigd. Het totale aanbod bedroeg per ultimo mei 126, terwijl dit per ul timo april 121 bedroeg. Bij vergelijking van de overeenkomstige maanden van het vorige jaar bedroegen deze tdotalen respectievelijk 69 en 73. Het aanbod van de vrouwelijke werk zoekenden is in vergelijking met de vorige maand gedaald van respectieve lijk 35 tot 25. Het werkloosheidspercen tage heeft zich voor het gewest Soest gehandhaafd op 0.9 Ti'dens de maand mei werden inge schreven voor bemiddeling 91 mannen en 11 vrouwen. Geplaatst werden bij diverse bedrijven 55 manen en 17 vrou wen. Het aanbod in de sector bouwnijver heid is als gevolg van incidentele oor zaken bij vergelijking met ultimo april met 2 man gestegen, daarentegen is het aanbod in de metaalnijverheid met 4 man gedaald, hetgeen in hoofdzaak het gevolg was van een toeneming in de vraag naar metaalarbeiders. Over het algemeen komen er in de andere sectoren weing veranderingen voor. De groep kantoorpersoneel blijft rela tief nog steeds hoog en omvat, ondanks een lichte daling nog 20 mannen en 3 \Touwen. Naast een groep van 40 mannelijke en 11 vrouwelijke ingeschrevenen, welke door lichamelijke- en of geestelijke handicap worden belemmerd in het vinden van een passende baan, staan nog 21 mannen en 12 vrouwen voor positieverbetering ingeschreven. In tegenstelling tot de verwachtingen is het aantal werkzame vreemdelingen in het gewest Soest gedaald van 351 mannen en 11 vrouwen tot 337 mannen en 11 vrouwen. Doordat in de loop van de maand mei de vraag naar vreemde arbeidskrachten is gestegen valt het te verwachten, dat in de komende maand het aantal vreemdelingen weer zal toe nemen Mede als gevolg van het naderend zo merseizoen en doordat het bedrijfsle ven reeds een vraag heeft ingediend, dat in. hoofdzaak is gericht op de jeug digen, die binnenkort de scholen zullen verlaten, is de totale vraag zowel t.a.v. het mannelijk- als t.a.v. het vrouwelijk personeel gestegen van respectievelijk 283 tot 353 en van 206 tot 219. Deze stijging deed zich vooral gevoe len in de sector metaalnijverheid en in de sector horeca, terwijl ook een lichte tendens tot verbetering merkbaar is voorwat betreft de vraag naar kantoor personeel. Ook t.a.v. de vraag naar ar tiesten en musici t.b.v. personeelsavon- den e.d. is enige toename te bespeuren. In de loop van de maand mei werden er 207 aanvragen om mannelijk perso neel en 33 aanvragen om vrouwelijk personeel ingediend. Aan 97 aanvragen om mannelijk perso neel en aan 13 aanvragen om vrouwe lijk personeel kon worden voldaan. Over het algemeen blijft de vraag op #en vrij goed peil staan, waarbij voor al de vraag naar metaalarbeiders op vallend hoog blijft. Terwijl het goede jaargetij voortschrijdt, zien wij helaas geen sterke verminde ring van de werkloosheid optreden. Lo gisch gesproken zou dit moeten, want in de milde maanden geschieden er tal van werkzaamheden, die 's winters stil liggen. Het blijkt echter dat de vraag op de arbeidsmarkt volkomen wordt gecom penseerd door een teruggang in indu striële bedrijvigheid, althans in sommige bedrijfstakken. Dit speelt zich af juist voordat de toe loop naar de arbeidsmarkt nog eens extra impulsen krijgt door de van school komende jonge generatie. Het werkloos heidscijfer zou hierdoor in het najaar wel eens verontrustende vormen kunnen gaan aannemen. De enige troost, die hier tegenover staat, moeten wij putten uit berichten uit de Ver. Staten, die ons voorspellen dat er in de herfst een nieu we opleving zal komen. Voorlopig is van een opleving nog niet veel te zien. Integendeel wij moeten constateren dat de tegenwerkende krachten nog sterker worden, met name op de kapitaalmarkt. De koersen aan het open aandelenfront vertonen een afbrok kelend beeld. Dit ls niet te wijten aan de dividenden, want die zijn in den brede gezien niet slecht geweest Minder goede toekomstvisioenen voeren de bo ventoon gesteund door financiële reali teit. In beweging Aan dit financiële front is heel wat gis ting. In het bedrijfsleven zit een deel van de ondernemingen op een aanvoer van likwide middelen te wachten. Er moeten investeringen worden gedaan om verschillende redenen. Een daarvan heeft betrekking op de noodzakelijke verlaging van kosten. Kostenbesparende methodes voor de arbeid vragen echter meestal veel kapitaal. De kapitaalmarkt vertoont echter geen royaal beeld. Een recente emissie van de Bank voor Nederlandse Gemeenten 6V« °/o tegen 99 ft o werd geen succes. Nu kan dit toevallig zijn omdat er juist grote internationale spanningen waren, die niet tot beleggen noodden. Meer waarschijnlijk is echter dat de rente voet opnieuw de neiging vertoont tot stijgen. Zoals gezegd wacht het bedrijfsleven op grote sommen, die nodig zijn voor vernieuwingen omdat de economische slijtage in steeds sneller tempo verloopt. Maar daarnaast staan de openbare licha men te trappelen om geld. Geldverslinder Daaronder moet in de eerste plaats de staat worden genoemd. Die zou zich dit jaar zoveel mogelijk van de kapitaal markt distanciëren maar een blik op de bestaande situatie leert dat dit onmo gelijk is. De toenemende werkloosheid zal grote sommen verslinden. Wij kunnen daarbij zien naar de uitkeringen, maar ook naar de plannen om regionaal in snel tempo de infra-structuur te verbeteren. Aan het belastingfront zullen er stellig ferme Op de Amersfoortse eiremarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van 12,— tot 13,25. Middenprijs 12,70. Prijs per kg 2,08. In de kunstenaars-sociëteit Arti Shock hangen momenteel werken van Harry van Zomeren, een 21-jarige kunstschil der uit Ermelo. Hij is eigenlijk gespe cialiseerd in het schilderen van paar den. Met die schilderijen heeft hij ge- exposeerd bij Theo de Ruiter in Am sterdam, Ingers in Utrecht en nu han gen er nog werken van hem in Hotel Centraal te Delft. Voor het eerst heeft hij nu in Arti Shock ook andere werken geplaatst. Er is een portret bij van een Egyptische vrouw en een havengezicht. Ook han gen er een paar naaktstudies en por tretten. Van Zomeren is een schilder die al zeer behoorlijk werk maakt. Vooral zijn paarden zijn erg sterk, maar ook in enkele andere werken is zijn vakman schap waar te nemen. Hij zoekt nog wel in verschillende richtingen wat blijkt uit zijn havengezicht, dat eigen lijk uit de toon .valt. Harry van Zome ren heeft al jaren les bij Martin Brink te Amersfoort, in welke plaats hij ook als tekenaar werkt. De expositie in de sociëteit Arti Shock achter de Gouden Ploeg duurt tot 8 juli. tegenaanvallers openbaren, want de da lende resultaten zullen met name in 1967 zichtbaar worden. Van ondernemerszijde wordt thans met klem aangedrongen op herstel van in vesteringsaftrek in de historische of in een andere vorm. Ook in andere landen wordt daaraan sterk gedacht, bijvoor beeld in de Ver. Staten. Als de Ameri kanen met een sterkere economische achtergrond in techniek en research dit overwegen, zal men in de Europese lan den niet achter kunnen blijven. Achterstand Met name op het gebied van de research hebben wij nog een ferme achterstand op de Ver. Staten. Een dergelijke faci liteit lijkt ons ook onvermijdbaar als trekpleister voor het aantrekken van nieuwe buitenlandse vestigingen. Waar Nederlandse ondernemerskracht en fi nancieel vermogen tekort schieten, zul len wij er niet aan ontkomen de vreem delingen te hulp te roepen. Wij bezitten hier nu eenmaal een sterk potentieel aan arbeidskracht en er zul len maatregelen moeten worden getrof fen om dit arbeidsvermogen op een wat duurzame basis inkomen te verschaffen. De ondernemerswereld zal de daarvoor nodige bewegingsvrijheid moeten krij gen. Voldoende investeringsmiddelen zijn daarvoor een eerste voorwaarde. Indien dit tot nieuwe fiscale concessies leidt, zal dit voor de overheid nog groter fi nanciële moeilijkheden opleveren. Hoe wij het ook keren of wenden, er zullen wegen moeten worden gevonden om de spaarcapaciteit van ons volk op peil te houden en zelfs nog op te voe ren. Daarvoor zal een prijs worden ge vraagd in de vorm van een hoge rente. Een rem Het moeilijke punt is echter dat zo'n hoge rente op zijn beurt weer remmend en selecterend werkt op de investerings- lust Uit dat oogpunt bezien zouden wij nog wel eens door een moeilijk te pas seren dal moeten gaan, waarbij de werk gelegenheid een moeilijk punt wordt. De kunstmatig verlaagde renteniveaus in onze buurlanden Engeland en West- Duitsland hebben intussen duidelijk aan getoond dat met hulp daarvan de inves- teringslust niet zonder meer is te ac tiveren als er buitendien geen andere gunstige toekomstverwachtingen zijn. Vooral in West-Duitsland wil de vaart in de economische activiteit nog steeds niet terugkeren. Wij zien derhalve voorlopig nog geen uitzicht op goedkope financieringswegen. De Gasunie gaat ondershands lenen. De staatsmijnen zullen voor meer dan hon derd miljoen een beroep doen op de obligatiemarkt. De Nationale Investe ringsbank zal geld moeten zien te vin den voor een deel van de textielindu strie. De gemeenten hebben voorlopig een niet te stillen kapitaalhonger en de staat is tenslotte ook nog lang niet ver zadigd. Hogere rente? Tellen wij al deze vragen bij elkaar dan is het bepaald geen wonder dat de ren tevoet weer naar boven kruipt. Het kan ons nog troosten dat het bepaald niet zeker is of de waargenomen tendens zich zal doorzetten. Plotseling optreden de technische storingen, zoals de oorlog in de Arabische landen, kunnen een markt ernstig verstoren. Een kapitaalmarkt is geen binnenlands economisch verschijnsel. Deze werkt, met storingen helaas, volgens een interna tionaal stelsel van communicerende va ten en dit stelsel kan langs onverwachte wegen soms plotseling verlichting bren gen. Daarop mogen wij ook wel een beetje bouwen. Dit neemt niet weg dat er duidelijk aanwijzingen zijn op het voortduren van economische spanningen. Die spanningen op financieel terrein wakkeren de inflatiekansen weer aan, want in noodsituaties zijn de geldschep- pingen niet van de lucht, zeer tot schade van onze door allerlei invloeden al zo zeer in waarde aangetaste gulden. De nieuwe president van de Nederlandsche Bank kan hierbij al zijn capaciteiten ruimschoots etaleren. ALUMINIUM VOORWERPEN kunt U het beste schoonmaken met staalwol. VETVLEKKEN OP LEREN SCHOE NEN kunt u het beste verwijderen door er een laagje rubbcrsolution op de vlekken te smeren. Dit laagje goed la ten drogen, zodat er een rubbervelletje ontstaat. Dit velletje moet u er dan af trekken, waardoor ook het vet er af getrokken wordt. Ketelsteen kunt u verwijderen door de ketel te vullen met azijn en dit aan de kook te brengen, waarna u de inhoud laat afkoelen. Een stuk of drie knikkers er in en weer koken en heen en weer rollen. Tenslotte goed naspoelen. Vetvlekken in suède Jasjes kunnen wor den verwijderd door een beetje magne siumpoeder op de vlek te strooien, er even in te laten trekken en daarna af te borstelen. Lakverfvlckken moet u insmeren met zeep, hierop wat terpetijn druppelen. Dan de plaatsen waar de vlekken zich bevinden, dubbelvouwen en tussen de vingers heen en weer wrijven. Naspoe len met water. Kopergroen kunt u verwijderen door het boven een spiritusvlam te houden en daarna goed op te wrijven. U kunt dit vaatwerk na bovenbedoelde behan deling weer mooi glimmend krijgen door het af te wrijven met melk waar in ee i beetje zout. Ilardgewordcn verf- en vernlskwasten kan men weer zacht krijgen door de kwasten in carbolzuur 50 te dopen. Ook kan men dit werkje opknappen door de kwasten in te smeren met zachte zeep; 't duurt echter langer, maar is beter voor de kwasten. MET AZIJN GAAT HET FIJN Azijn komt niet alleen van pas bij het smakelijk maken van gerechten, zowel voor- als nagerechten, maar het is goed voor veel huishoudelijke dingen. Voor witte textiel. Witte textiel bleekt men met bleekwater, dat is alom be kend, maar het bleken van dit textiel gaat vlugger, als u aan het bleekwater wat azijn toevoegt. Het witte truitje van uw dochtertje zal spoediger helder wit worden als u aan het wolbleek middel wat azijn toevoegt. Het truitje kan er best tegen. Ook het zitvlak van manliefs pantalon of uu rok zal de glimmende plekjes verliezen als u door het water, gebruikt bij het persen, wat azijn roert. Kalkzeepvlekken. Veel huisvrouwen hebben te kampen met kalkzeepvlek ken, dat is echter niet nodig, want in 9 van de 10 gevallen kunt u deze nare vlekken verwijderen door het goed in heet water te leggen, waarin een flinke scheut azijn is omgeroerd. In nieuwe huizen staan soms nog kalkstrepen op de ruiten, neem hiervoor een lapje met azijn cn het leed is gauw geleden. Ketelsteen. Hebt u ketelsteen in een aluminium ketel, kook hierin wat azijn en de ketelsteen zal loslaten, zodat u het ongerief kunt verhelpen. Stalen voorwerpen. Wilt u ingedroogde waterspatjes op een stalen aanrecht, keukenmessen of andere stalen voor werpen wegwerken, behandel ze dan reet azijn. De aanrecht met een doekje; de stalen voorwerpen legt u gewoon in hete azijn. De waterspatjes verdwijnen en roest laat los. Het bespaart veel werk. Aangeslagen vaasjes. De aanslag op aangeslagen vaasjes verdwijnt mét een b etje azijn, harde witte aanslag op plastic bloemschoteltjes eveneens. Kleuren ophalen. Er gaat niets boven een azijnbad om de kleur van uw tafel kleed, vloerkleed of vaste vloerbedek king op te halen. Niet voor alles. Op elke regel is een uitzondering. Zo moogt u azijn niet ge bruiken op glanzend gepolijst marmer, het tast de kalkverbinding aan. Voor asbest-granieten en zinken voorwerpen is azijn eveneens taboe"; het is een zuur en kan dus uitbijten. Als het water in een betonnen regen bak groen wordt, moet u de bak goed schoonmaken met chloorkalk of bleek water en zorgen voor een goede afslui ting. Door het licht buiten te sluiten krijgt de alg weinig kans zich te ont wikkelen. Voor de N.V.E.V afd. „Eemland" nam mejuffrouw H. L. Warnecke uit Den Haag, in zaal „Brandpunt" te Baarn, de aanwezige dames in gedachten mee op haar reis naar IJsland en Groenland. IJsland heeft 220.000 inwoners en is 3 maal zo groot als Nederland. Door Ierse monniken werd dit land ontdekt; is eerst onder Noors, later onder Deens bestuur geweest en is nu een republiek sinds 1944. Het eiland heeft 150 vulkanen, zeer veel warme bronnen, meren en glet- schers. De grootste werkende vulkaan is de Hekla, 1557 hoog. Meerdere vul kanen blijven een jaar rommelen, lava en giftige gassen verspreidend. Geheel IJsland wordt gratis van warm water en electriciteit voorzien huizen, zwem baden enz. Zelfs kassen, waarin bana nen, druiven, bloemen en planten wor den gekweekt profiteren van deze warm watervoorziening. De bevolking leeft grotendeels van de visvangst en de visfabrieken zijn de grootste van Europa. De ontwikkeling van de IJslander staat op hoog peil hij is gastvrij en wil graag alles weten over het leven van de toerist, Ongeveer 5 °/n van de bevolking houdt schapen. De meren zijn over het alge meen niet diep en liggen tussen gril lige rotsen. In de omgeving daarvan vindt men laagbloeiende planten, soms wel orchideeën. IJsland kent 175 vogel soorten en heeft ongeveer 150.000 een den. Kunst vindt men in de kerken, de godsdienst van de bewoners is Luthers. In het nationaal museum ziet met hout snijwerk uit zeer oude tijden en bor duurwerk. De hotels zijn uitstekend elke kamer met badkamer. Men kent er ook volkshogescholen, die in de vacantiemaanden ook de toeris ten ontvangen met alle service. Hoewel IJsland aan ijs doet denken, is het landschap overwegend groen, ter wijl Groenland bijna geheel uit toen dra's en gletsers bestaat. Men leeft hier grotendeels van de vis vangst, walvissen en zeehonden. Slechts een smalle kuststroot van 40 tot 100 km. is bewoonbaar op Groenland en er is weinig plantengroei. Het binnenland van Groenland is een enorme ijslaag. Na deze boeiende causerie liet mejuf frouw Warnecke nog zeer vele kleur rijke dia's zien: bergen, vulkanen, me ren en bloeiende veldjes. Een van de bekendste meren is het muggenmeer, berucht om zijn millioenen muggen, waar de meeste vogels broe den. Op woensdag 21 juni is de koffie- morgen in restaurant „Astoria", Oranje straat 8, Baarn en op vrijdag 10 juli, 's morgens 9.30 uur, wordt er een bezoek gebracht aan het Cantonpark, waar een lathyrustentoonstelling wordt gehouden, waarna koffiedrinken in de Pekingtuin, beiden in Baarn. Genodigden zijn wel kom. Na een smartelijk, doch zeer voorbeeldig gedra gen lijden, ls van ons heengegaan, mijn zorg zame vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, S. J. KUDDERS- WIJDEKOP. op de leeftijd van 58 jaar. W. P. KUDDERS Kinderen en Kleinkinderen. Soest, 9 juni 1967. Steenhoffstraat 23. De teraardebestelling vond heden plaats op de Hervormde begraaf plaats, Veldweg te Soest. Beste toom BIGGEN te koop. Oude Grachtje 7. Mevrouw Heij, Steenhoff straat 25, telef. 2185, vraagt een zelfstandige HULP in de huishouding of werk ster. Hoog loon. Te koop WANDEL WAGEN. Ericaweg 16, Soest-Zuid, telefoon 3933. Gevraagd flink MEISJE voor de huishouding we gens huwelijk der tegen woordige, meerdere hulp aanwezig. Mariastraat 20, telefoon 2277. Dame gevraagd als OPPAS voor 2 of 3 middagen per week. Betaling en tijden nader overeen te komen. Mevr. Kraus, Foeken- laan 12. Nette HULP gevraagd voor één middag per week. Menkolaan 53. RIJ-INSTRUCTEUR(trice) gevraagd voor halve dagen. Br. onder letter D.V. 21 bur. S. Crt. Te koop gevraagd KIN DERFIETSJE tot 10 jaar. Br. met prijsopgaaf onder letter C 3 bur. S. Crt. Goed TEHUIS gezocht voor jong poesje. Burg. Grothestraat 22a, Soest- dijk. De heer TANDARTS, is donderdag 15 Juni a.s. Oranjelaan 11 - Soest. Jeugdherberg „De Heide bloem" te Soest vraagt tot 15 augustus flinke JONGEN, pl.m. 18 jaar, van 's middags 1.00 tot 4.00 uur. Telefoon 2296. Te koop exclusieve BRUIDSJAPON, lang met sleep, compleet met sluier, handschoenen en tasje, maat 38 .Te bevr. Ruys- daellaan 23, telef. 6262. Gevraagd WERKSTER voor drie halve dagen in de week, per 1 juli of 15 augustus. Mevr. Bern- heim, Bartolottilaan 23, Soest, telef. 2154. SPARTA te koop. Bonifaciusstraat 3, na 17 TE KOOP aangeboden trouwjapon, maat 42-44, lang, met toebehoren; 2 petroleumkachels; eet- hoek; rustbank; 2 clubs, skaileer. Na 6 uur, Dal- weg 135. Gevraagd LEERLING VERKOOPSTER voor huishoudelijk winkelwerk. Van Dam's schoenen. To renstraat 5, Soest. Telef. 3473, b.g. 5889. Voor onderhoud van GRAFMONUMENTEN en bijplaatsen van bronzen en gegraveerde inscripties. A KUPPEN, Leliestraat 77, Amersfoort. ATTENTIE! H.H. huiseigenaren is uw schoorsteen, dak of dak goot lek? CORRECT helpt direct. Telefoon 6020, Soest. Wie wil van 3-7 t e m. 14-7 tegen vergoeding voor mijn HOND zorgen. Br. onder nr. 596 bur. S. Crt. Medisch gediplomeerd Oude Utrechtseweg 12 Telefoon 4441 TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maalmachines in tiental len maten en soorten. Tuintoko Van Drie, Am- sterdamseweg 139, Amers foort. tel 03490-17031 Voor WITWERK en REPARATIE. Telefoon 4068. Handwerken, waaronder kussenpakketten met ma teriaal, kinderwandkleden, grote keus D.M.C. enz. enz. Firma HUISSTEDEN. Soesterbergsestraat 28, t^L 3480. Wy hebben de nieuwe TEGELS in vele maten en kleuren Lavasteen. grote voorraad. Tuintoko Van Drie. Amsterdamsew. 139. Amersfoort, teL (03490)- 17031 Voor ONDERHOUDSWERK, o.a. timmer- en metsel werk, reparaties en nieuw bouw. Telefoon 5073. collectie KINDERWAGENS binnen met o.a. de kleu ren wit, cognac, helblauw enz. Prijzen v.a. 157,50, wandelwagens v.a. ƒ49,50, kinderstoelen v.a. 39,50, relswiegen, korven voor wandel- en kinderwagens enz. enz. Firma HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, teL 3480. SCHILDPAD vermist. Terug bezorgen tegen be loning! Bonifaciusstraat 18. Te huur VORKHEFTRUCK G. van Buuren, Laan straat 20. tel. 4685. Te koop jonge GANZEN vanaf 2 weken oud, als mede jonge hennen. Hoen derpark „De Koning", Birkstraat 136, Soest, telefoon 03490-16520. TE KOOP 16 p.k. electra motor met driehoek scha kelaar en meter. Tevens nog een 3 p.k. elektra mo tor met schakelaar, meter en pollie. Te bevr. J. A. Wildenburg, Wilhelmina- laan 21, Soestdijk, telef. 02955-2177. GEVRAAGD huishoude lijke hulp, 1 ochtend per week, Colenso 21, telef. 5848. TE KOOP 2 kinderstepjes, hobbelpaard en box. Telefoon 4172. Wegens sterfgeval zeer voordelig ter overname AANGEBODEN: massief eiken linnenkast, 3-deurs, dressoir met spiegel, 8 eiken eetkamerstoelen, mahonie ronde tafel, witte legkast, gemakstoel en div. Alleen voor particulieren te bezichtigen, woensdag 14 juni van 2 tot 4 uur. Heideweg 30, Soest-Zuid. Te koop SCHUURTJES en kippehokken in ver schillende afmetingen, staande aan de Beuken laan, op gewezen terrein van de heer Van Coever- den. H. de Leeuw, le Mo lenweg 2, Blaricum, telef. 02953-5693. 100 gram SNIJWORST 59 2 blikken VARKENSVLEES 119 3 flessen EXOTA99 Oetker IJSPOEDER 75 plus 20 zegels 9 VENZ REPEN 99 Oud-Hollandse KANEEL WAFELTJES 68 Een aantrekkelijk boekje met vele toeristische gegevens eneen puzzel met waardevolle' prijzen. Verkrijgbaar bij N.S. stations Provinciale V.V.V.'s cj» q ANWB-kantoren Stichting Recreatie-Den Haag Of per briefkaart: .Juni Vakantie Maand" Postbus 2000 Amsterdam OP WOENSDAG. DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG

Soester Courant | 1967 | | pagina 3