f \Joor pappig Andijvie a la crème J.B.T.B. wint eigen voetbaltoernooi V Vodtyic/sjg. D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Een basis voor persoonlijk bezit Officiële mededelingen I. Hoppenbrouwers De Duinkikkers boekten grote zege Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATIOX BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrljsehool Ruim tweehonderd deelnemers aan viswedstrijd Softbal Zo vlogen de duiven L.T.C. „Soest" Daar staat zelfs de beste kok van te blozen...! Uw nieuwste geheim: blozenNeem deze 450 gram f 1,60 OoK\tf0 anders ele(V' Spüvaiteaw 450 9^ SPAARBEWIJZEN a 25,per stuk, 20% PREMIE RAIFFEISENBANK SOEST POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 DINSDAG 13 JUNI 1967 Als het voetbalelftal van de afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuin ders Bond aanstaande zondag op de terreinen achter het Retraitehuis bij de Vlasakkers in Amersfoort net zo goed op dreef is in de Kringwedstrijden als gistermiddag in het eigen toernooi, zul len de blauw-witten hoge ogen gooien. Zondag stak Soest met kop en schou ders boven al z'n tegenstanders uit, het geen uit de eindstand ook duidelijk blijkt. Soest werd eerste met acht pun ten uit vier wedstrijden. Het won daar mee de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Coöp. Landbouwvereniging „Soest" en de definitieve eerste prijs, een fraaie beker, beschikbaar gesteld door de heer A. v. d. Dijssel, directeur van Procar Chemie N.V. Bekerhouder Burrnik eindigde in dit toernooi op de vierde plaats. Het was niet het enige Soester succes van zondagmiddag, want ook het da meselftal slaagde er in de eerste prijs te winnen. Het won beide wedstrijden. De damesvoetbalwedstrijden waren een extra attractie tijdens dit geslaagde toernooi, dat door zo'n 500 belangstel lenden werd bezocht. Het damesvoetbal was overigens niet de enige attractie, want ook het tamboer- en vendelkorps van het Groot Gaesbeeker Gilde trad op. Het presenteerde zich voor de eers te keer in het nieuwe, middeleeuwse costuum aan gemeentebestuur en bur gerij. Nadat de deelnemende elftallen van de afdelingen 't Goy, Hooglanderveen, wisselende resultaten van de overige deelnemers. Intussen hadden op het derde veld da- meswedstriiden plaats, die zich ook in een grote belangstelling mochten ver heugen. Om drie uur kwam het tam boer- en vendelkorps van het Gilde z'n opwachting maken op het hoofdter rein. Onder de aanwezigen, die dit optreden gadesloegen, waren o.a. de wethouders K. de Haan en A. P. Hilhorst, en de raadsleden v. d. Berg, Hom en Van Poppelen alsmede de heer Th. M. Peet, directeur van de Stichting voor Licha melijke Opvoeding en Sport „Soest". Voordat het optreden begon, sprak ouderman W. Schimmel de aanwezigen toe. Hij zei o.a. er verheugd over te zijn, dat een brokje zeer oude geschie denis herleeft in dit korps van het Gil de, dat al een rijke historie van ruim 400 jaar heeft. Hij uitte voorts zijn dankbaarheid over het feit, dat de jeugd vooral heeft meegeholpen aan het totstandkomen van dit korps. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat de Soester bevolking het Gilde niet alleen financieel, maar ook moreel zou blij ven steunen. Na het optreden van het korps sprak de heer K. W. Jaarsveld, voorzitter van de harmonie P.V.O. Hij was vergezeld van twee leden van het jeugdorkest, voorzitster Mirjam Jaarsveld en haar zusje Riekje. Beiden droegen het nieu we uniform van dit orkest. Spreker zei verheugd te zijn over de realisering Het „gelegenheidsdamesvoetbal elftal" van de J.B.T.B. zorgde voor een com pleet Soester succes door als eerste te eindigen in het „damestoernooi". een kijkje nemen. Hij werd verwelkomd door voorzitter G. Hilhorst. De burge meester heeft Soest in de laatste wed strijd met 2-0 van Hooglanderveen zien winnen. De uitslagen waren: Soest-'t Goy 3-0; Bunnik-Hooglanderveen 0-2; Hooglan- Het herenelftal van de J.B.T.B. afd. Soest dat met groot machtsvertoon het eigen voetbaltoernoqi won. Bunnik, Reeuwijk en Soest waren ver welkomd door het bestuurslid C. van Logtensteijn, kon de strijd op twee vel den van het B.D.C.-sportcomplex be ginnen. Er werd in alle wedstrijden uiterst sportief gespeeld en de scheids rechters hadden het dan ook niet moei lijk. Er werd geen wanklank gehoord en blessures deden zich bijna niet voor. Alleen in de wedstrijd Bunnik-Soest kwam een Bunnik-speler zo ongelukkig ten val, dat hij waarschijnlijk een been breuk opliep. Na eerste hulp door een gewaarschuwde dokter, werd de gewon de voetballer naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. Het was al snel duidelijk, dat het elf tal van de afdeling Soest toernooi-win- naar zou gaan worden, mede door de ankiets en sokken v.a.2.95.ook badstof ankiets in alle modekleuren Van Weedestraat 80-82 Soest van het korps; vooral nu Soest zich steeds meer uitbreidt wordt het voor P.V.O. moeilijk om op alle plaatsen voor muzikale verstrooiing te zorgen en misschien kan het korps in de toekomst wat van P.V.O. overnemen. Na het geslaagde optreden, dat de aan wezigen met een hartelijk applaus be loonden, marcheerde het korps, verge zeld van het Gilde-bestuur en schut- terskoning Gijs Hilhorst het veld af en werd het toernooi voortgezet. Het korps stond onder leiding van z'n instructeur, de heer K. Schoonhoven. In de loop van de middag kwam ook burgemeester mr. S. P. baron Bentinck, Een sterk meisjeszevental van De Duin- kikkers heeft met een groot aantal doel punten gewonnen van Zon En Water uit Ermelo, met maar liefst 8-1. De doelpunten werden in de eerste speelhelft gemaakt door Lily Kok, die 4 doelpunten voor haar rekening nam. Door uitvallen van de keepster bleef het Soester doel toch niet voor een doelpunt van de tegenstandsters gespaard. Vlak voor de rust kon de midvoor van de Ermelose tegenstandsters er 4-1 van ma ken. In de rust werd er van speelsters gewis seld, Lily Kok werd vervangen door Ge- raldine Egbers, die evenals haar voor gangsters 4 doelpunten in het doel van de Z.E.W.-keepster kon deponeren. Met een einduitslag van 8-1 konden de meisjes-adspiranten hun volgende com petitiewedstrijd - met veel enthousiasme tegemoet zien. Hadden de meisjes even hiervoor met een grote zege van Z.E.W. gewonnen, de jongens zouden het nog beter doen. Een zeer sterk gespeelde eerste helft maakte dat de Soesters met 5-0 voor stonden. In de eerste minuut zag Do- nald Geval kans de bal in het net te werpen. Goed overspelen en snel over nemen gaf Gerard Vet de kans om vrij te zwemmen en er 2-0 van te maken. Nogmaals gooide hij de bal over de doellijn en met het derde schot in de eerste speelhelft voltooide hij de hat trick. Vlak voor de rust maakte Otto v. d. Bor door ver door te zwemmen er 5-0 van. Na de pauze bleef het jongensteam sterk in de aanval. Ron Nijhuis zag nu kans het doel van de tegenstanders te vin den en maakte 6-0. Door goed verde digen kon Otto v. d. Bor van ver af een keihard schot gooien 7-0. Nr. 8 van de tegenstanders, die zeer verdienstelijk speelde, kon voor A.Z. P.C. het enige tegenpunt maken. Zodat vlak voor het eind van de wedstrijd de stand op 7-1 gebracht werd. Toch zouden er nog 2 doelpunten voor de kikkers gemaakt worden, door Gerard Vet en Ron Nij huis zodat de eindstand 9-1 in het voor deel van de Duinkikkers werd. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 derveen-Reeuwijk 0-1; 't Goy-Bunnik 0-0; Soest-Bunnik 4-0; 't Goy-Reeu- wijk 6-1; Soest-Reeuwijk 5-0; 't Goy- Hooglanderveen 0-0 en Hooglanderveen- Soest 0-2 en Bunnik-Reeuwijk 3-1. De eindstand werd door deze resultaten: 1. Soest, 8 punten; 2. 't Goy, 4 punten; 3. Hooglanderveen, 3 punten (beter doelgemiddelde)4. Bunnik, ook 3 pun ten en 5. Reeuwijk, 2 punt. Damesvoetbal, uitslagen en eindstand: Bunnik-Reeuwijk 2-1; 't Goy-Soest 0-1; Soest-Bunnik 3-0; 't Goy-Reeuwijk 1-0. Eindstand: 1. Soest 4 punten; 2. Bun nik, 2 punten; 3. 't Goy, 2 punten en 4. Reeuwijk, 0 punten. Vooral de Bun- nik-dames oogstten succes met hun spe ciale „sportkleding": een van een jute zak gemaakt mini-jurkje. 's Avonds had in het Verenigingsge bouw de prijsuitreiking plaats tijdens een dansavond met muzikale medewer king van „The Bouquets" uit Aalsmeer. Dit gezelschap bracht de stemming er bij de zeer talrijke aanwezigen al spoe dig in. Voorzitter G. Hilhorst reikte de prijzen uit. nadat hij de aanwezigen had ver welkomd. „Leuk dat u allemaal geko men bent" aldus de heer Hilhorst, „an ders had immers het toernooi niet ge houden kunnen worden en zou er ook geen dansavond geweest zijn." Hij over handigde tenslotte aan de aanvoerders van de door een prijs in aanmerking komende ploegen de bekers. Na dit officiële gedeelte werd de avond met dansen voortgezet en daarmee is mm tot zeer laat in de avond bezig geweest. Het was een geslaagd slot van een geslaagd toernooi, zowel uit finan cieel als sportief oogpunt gezien. co GedipL A.B.A-N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) b.g.g. 03498-1951. Ook vrachtwagen- en busrybewys. U wordt gehaald en gebracht. De vissen in de Grote Zandpunt aan Rijksweg nummer 1 bij Baarn zullen de eerste dagen wel niet over gebrek aan voedsel te klagen hebben, want ruim 200 Soester visliefhebbers hebben zaterdagmorgen heel wat voer te water gelaten, toen zij meededen aan de vis wedstrijd, die een traditioneel onder deel is in de Soester Bedrijf ssportcom- petitie. De deelnemers en deelneemsters waren 's morgens om acht uur bij het gemeen tehuis per autobus vertrokken. Alleen al van garage Gebr. Van Kooij waren 56 vissers aanwezig. Van 9 tot 11 uur werd er gevist en de eerste gelukkigen meldden zich al spoe dig bij de controleurs, die druk werk kregen. De vis liet zich goed verschal ken, al waren niet alle waterbewoners even groot. Maar elke centimeter tel- cfe en zodra iemand beet had, werd de controleur erbij geroepen. Om precies elf uur was het afgelopen en kon men de balans gaan opmaken. Dat gebeurde in café „Onder de Lin den" in Baarn, waar alle vissers naar toe gebracht werden. Onnodig te zeg gen, dat de stemming er bij de deel nemers flink inzat. Tijdens het wachten werd, cp initiatief van de voorzitter van de hengelsport- vereniging „De Snoekbaars", de heer F. Posthumus, een collecte gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het viscentrum voor gehandicapten in Abcoude. De heer M. van Driel, voorzitter van de Evenementencommissie van de Soester Zakenkring, vond dit een sympathiek initiatief en beval de collecte bij de aanwezigen aan met de opmerking: „De gezonden visser voor de ongelukkige visser". De collecte bracht een bedrag op van ƒ93,74. Dr. van Driel maakte vervolgens de prijswinnaar bekend: 1. P. Biemans Mer- curius), 77 cm; 2. P. Hagen (Houdijk) 44 cm en J. Roosenbeek (Van Kooij), ook 44 cm; 3. G. de Bruin (Stork) 42 cm; 4. J. van Kooij (Van Kooij) 33 cm; en Van Zal (Houdijk), eveneens 33 cm; 5. T. C. Blankenstein (Bosman) 28 cm; 6. C. Bonestroo (Van Kooij) 21 cm; 7. Troostheide (Pribor) 16 cm; 8. H. Wou denberg (Gemeente) 15 cm; 9. F. Post humus (Gemeente) 14 cm; 10. G. van Kooij (Van Kooij) 13 cm; en Wijnhoff (Arco), ook 13 cm; 11. A. A. van den Breemer (Van Kooij) 12 cm; en J. de Bree (Bosman) ook 12 cm; 12. H. van Kooij (Van Kooij) 10 cm; 13. Hilhorst (Van Kooij) 8 cm. De Bedrijfsprijzen gingen hierdoor naar: 1. Gebr. Van Kooij, 141 cm vis; 2. Mer- curius, 77 cm en Houdijk, ook 77 cm; 3. Gebr. Stork, 42 cm; 4. Bosman, 40 cm; 5. Gemeente, 29 cm; 6. Pribor, 16 cm; 7. Arco, 13 cm. Dr. Van Driel dankte tenslotte „De Snoekbaars" en met name voorzitter F. Posthumus, onder wiens leiding deze wedstrijd plaats had, voor de uitsteken de organisatie en ook de controleurs voor hun werk. Hij hoopte voor vol gend jaar nog grotere deelname. sterdamse studentenvereniging U.S. zet te het eerste van de L.T.C. „Soest" af gelopen zondag de eerste stap op weg naar de 2e klasse. De tweede en defnitieve stap zal a.s. zondag gezet moeten worden als Festi- na III uit Amstredam in Soest op be zoek komt. Als men bedenkt, dat Festina I hoofd klasse speelt, is wel duidelijk, dat dit geen „walk over" zal worden. Toch mogen we, de prestaties van af gelopen zondag in aanmerking genomen deze wedstrijd met vertrouwen tege moet zien. De uitslagen in Amsterdam waren Dames enkelspel Mevr. D. Speijer Mej. Y. Hofman 6-4, 4-6, 4-6. Mej. M. v. d. BergMevr. C. Felix 2-6, 4-6. Heren enkelspel P. BaarsJ. H. van Breukelen 6-1, 4-6, 6-2. R. BeersG. W. Geijtenbeek 6-2, 3-6, 8-6. Hererdubbelspel P. Baas en R. Beers J. H. van Breukelen en G. W. Geijten beek 8-10, 6-2, 2-6. Dames dubbelspel Merv. D Speijer en mej. M. v. d. BergMevr. C. Felix en mej. Y. Hofman 2-6, 2-6. Gemengd dubbelspel Mevr. D. Speijer en P. BaasMevr. C. Felix en J. H. van Breukelen 6-4, 6-1. Mej. M. v. d. Berg en R. BeersMej. Y. Hofman en G. W. Geijtenbeek 3-6, 1-6. Afgelopen week speelden beide teams van de Soester Softball-club. S.E.C. 1 speelde eerst in Utrecht tegen H.M.S. Deze wedstrijd wist S.E.C. op makkelij ke wijze te winnen, ondanks de soms erg vreemde beslissingen van de scheids rechter. In Soest speelde H.M.S. weer tegeo S.E.C. 1; dit was een inhaal-wedstrijd. Ook deze wedstrijd won S.E.C. S.E.C. 2 moest naar U.V.V. Een helaas erg verzwakt team moest tegen een wel duidelijk sterker team spelen. Het werd dan ook een royale overwinning voor U.V.V. S.E.C. 2 speelt vanavond tegen il.C.A.W. Er zal in Bussum gespeeld worden. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.1. zaterdag een wedvlucht van af Orleans. Afstand 539 km. De duiven werden gelost te 6.00 uur met een straffe n.w. wind. Daardoor hadden de duiven het niet gemakkelijk, doch het was toch goed weer. In concours waren 256 duiven. Aan komst eerste duif 14.25.04 uur met een sneilheid van 1067.15 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 15.50.00 uur. De uitslag was als volgt: G. Rijksen 1 6 7 9 17 18 20 21 31 32 59 63. A. J. v. Dorrestein 2 3 26 41 46 51. J. v. d. Bra- kel 4 13 25 33 38 42 53 60. A. C. v. Ee 5 19 27 29 30 44 58 62. C. Dijkman 8 28 48. Jac. Wijnands 10 54 56. J. Rauch 11 22 50 52. J. Knoops 12. B. Roest 14 36 40. G. W. Visser 15. R. G. Voskuilen 16 23 39 49 55. H. Gorissen 24. P. G. Duijst 34 37. Mevr. Brink-Zimmerman 35. Jac. Stalenhoef 43 45. A. Hilhorst 47. C. v. d. Lugt 57. Comb. Ottens- Blokland 61. H. Woudstra 64. U.S. I-L.T.C. „Soest" I 3-5 Door een 5-3 overwinning op de Am- Andijvie la crème. Dat klinkt nieuw en dat Is het ookl Verse andijvie, gekookt in een verruk kelijk romig sausje met enkele exquise kruiden. Het recept? Iglo natuur- lijkl Andijvie a Ia crème zit ai tafelklaar in het pakl Alleen maar even tjes op het vuür en... klaarl En proeft u dan maar: daar staat de beste kok nog van te week eens een pak mee, dat wordt een hele ontdekking I kan men bereiken door het ko pen van waarbij het Rijk na 4 kalender jaren verstrekt en u van de bank 3'/i rente krijgt. Vraagt inlichtingen bij: Kantoren: Kerkplein 9, Soester- bergsestraat 14, Koninginnelaan naast no. 38. ANNA PAULOWNA GEDEELTELIJK GESLOTEN Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat, in verband met de uitvoering van verbeterings werkzaam heden, het gedeelte van de Anna Pau- lownalaan, hetwelk is gelegen tussen de Burgemeester Grothestraat en de Prins Hendriklaan. gaande in de richting van Prins Hendriklaan, met ingang van he den tot nader order is gesloten voor alle motorvoertuigen. Soest, 13 juni 1967. WIJZIGING PARKEERVERBOD Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun col lege heeft besloten: hun besluit van 21 maart 1967, afdeling I, nr. 5037, waarbij het parkeren werd verboden aan de linkerzijde op de Christiaan Huygens- laan in dier voege te wijzigen dat thans genoemd parkeerverbod alleen zal gel den op het gedeelte van de Christiaan Huygenslaan, hetwelk is gelegen tussen de Antony van Leeuwenhoeklaan en de Professo Lorentzlaan, terwijl het par keerverbod voor de rechterzijde van de Chr. Huygenslaan zal worden gehand haafd m.u.v. het gedeelte van de Chris tiaan Huygenslaan, hetwelk is gelegen tussen de Antony van Leeuwenhoeklaan en de Professor Lorentzlaan. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht die een bewijs van ontvangst geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobiel club, de Koninklijke Nederlandse Mo torrijdersvereniging en aan gedeputeer de staten van deze provincie. Soest, 13 juni 1967. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan: a. J. Freeke, directeur van de NederL Centrale voor Huisvesting van Bejaar den te Amsterdam, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaal de in artikel 20 van de Wederopbouw- wet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 48 bejaarden woningen op het perceel, gelegen op de Soester Eng kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie H. nummer 7728 en 8152 (ged.), zulks in afwijking van het bestemmingsplan voor gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. b. C. P. de Ruigt, Beckeringstraat 8 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun ning te verlenen voor het bouwen van een dubbel woonhuis op het perceel, gelegen aan de Den Blieklaan, kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 4099, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soesterveen". c. J. E. van Coeverden, Beukenlaan 88, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun ning te verlenen voor het bouwen van een dubbele bungalow op het perceel, gelegen aan de Beukenlaan kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, num mer 3813 zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soesterveen". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 13 juni 1967. RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Soest, brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de wet op de Ruimtelijke Or dening, ter openbare kennis, dat met ingang van 19 juni 1967 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, geopend op iedere werkdag van 9-12 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de raad dezer gemeente op 31 augustus 1966 vastge stelde en op 24 mei 1967 door gedepu teerde staten te Utrecht gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Indu strieterrein, regelende de bestemming voor de gronden in het gebied globaal omsloten door de Laanstraat, de Becke- ringhstraat, de Koningsweg en de Klaar- waterweg. Gedurende voornoemde termijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, bij H.M. de Koningin beroep instellen. Soest, 16 juni 1967.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7