1 stoel NIEUW Ton Beuken Vroom Dreesmann houdt een camping- en tuinparadijs voor u verborgen! Fa. B. LENARDUZZI HARDPLASTIC ZWEVENDE KEUKENS MEER RAMPEN DREIGEN Bijverdienste van hier en daar HUURVERHOGING BEDRIJFSSPORT- C0MPETITIE 1967 K.P.S. in zomeravondcompetitie Nieuw uniform voor P.V.O.-jeugdorkest Nu ook Pipo's PETRA tij snelreiiüging Actief Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Complete keuken vanaf fW,- met stalen en granito aanrechtbladen. Courantenbezorgers(sters) gevraagd tijdens de vakan tiemaanden. Hoge beloning. Soester Courant Kampioensteams bekend in handbalcompetitie Heropening van de Hees-cantine Ook in beslissingswedstrijd viel geen beslissing Dinsdag vielen nog niet alle beslissingen bij het voetballen Voor Briljanten ringen VROOM DREESMANN Puzzelrit voor de Hees-jeugd VRIJDAG 16 JUNI 1967 Rfl JUWELIER - HORLDGER VAN WEEOESTRAAT <0 SOEST TEL:A36! Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51, telefoon 6621. BRAAMWEG 40-42. TELEFOON 2017. Showroom: Oude Utrechtseweg 20, telefoon 5615, Zaterdags de gehele dag geopend. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. iets op het spel stond, deden de spelers begrijpelijk wat rustiger aan. Trouwens, in deze hele voetbalcompetitie is het bij zonder sportief toegegaan. Er vielen nog wel enkele verrassende uitslagen te noteren op deze derde speel avond. Overigens werden er minder doelpunten gescoord dan de week tevo ren, toen de aanvallers in 24 wedstrij den niet minder dan 81 keer de roos raakten. Dit record kon afgelopen maan dag niet geëvenaard worden. In even veel wedstrijden werden toen 72 geldige treffers genoteerd. Dit kwam mede door dat in drie wedstrijden de aanvallers niet tot doelpunten kwamen. Het zeven tal van Houdijk bereikte de hoogste sco re door tegen het team van Lindner 4, dat overigens met acht man speelde, zo bleek na afloop, met 10-1 te winnen. Die Lindner-ploeg had ook deze avond weer voor een aantal attrakties gezorgd. Op de doellat was een bordje aange bracht met als tekst: „Iedere goal kost een pilsje". Voorts was naast het doel een aantal verkeersbordjes geplaatst, die kennelijk ten doel hadden de Houdijk- aanvallers af te schrikken, hoewel dit slechts gedeeltelijk lukte. En dan was er ook nog een enorm telraam. geen over bodige luxe, gezien de einduitslag. Aan het eind van de avond, toen de standen werden opgemaakt, bleek dat in drie poules nog geen beslissing was ver kregen, zodat eerst gespeeld moesten worden de wedstrijden: Van de Dijssel Super Cleaner; Van HengstumWarmte Energie en PriborLindner 2. In de overige poules was de eindstand als volgt: Poule E: 1. Foxboro; poule F. Lindner 1; poule G: Gemeentewer ken; poule H: Klomp. De uitslagen van maandagavond wa ren: Lindner II-Stam 1-0. Pribor Mercurius 2-0. Van Kooij IIISuper Cleaner 0-5. DalcoVan de Dijssel 0-4. MercuriusFoxboro II 0-0. StamPri bor 1-4. ProgressHowson I 0-4. Van Een kantelende tankwagen met giftig zuur herinnert ons weer aan de eerder gestelde vraag, wanneer er eens af doende wettelijke bepalingen komen voor dit vervoer. Als er straks in onze omgeving een andere tankwagen ver ongelukt, hoe kunnen de omstanders dan weten wat zij moeten aanvangen, hoe een evt. brand moet worden ge blust, wat de inhoud is en of er mis schien giftige gassen kunnen ontsnap pen? Tankwagens vervoeren tegenwoordig de meest uiteenlopende gevaarlijke en ex plosieve stoffen, maar ook melk en spijs oliën. Daarom moet o.i. duidelijk lees baar op de cabines staan aangegeven wat er met die rit vervoerd wordt, wel ke blusmiddelen mogen woren toege past en welk bedrijf er moet worden gewaarschuwd. Aanmelden: Van Weedestraat 29A, telefoon 2566. HengstumHowson II 2-0. Van Heek Brandweer 0-0. Foxboro IP.T.T. 1-0. Lindner IIIBosman 2-0. ProgressVan Kooij I 0-3. Foxboro IArma 2-0. Ra demakerProcar 1-1. N.M.B.Gemeente 3-1. Van Kooij IIRademaker 0-0. Van Asch IIWarmte Energie 0-1. Foxboro IIIProcar 2-4. Van Kooij TVZonne gloren 0-6. Lindner IVHoudijk 0-10. CeramiekGemeentewerken 0-1. Lind ner IVZonnegloren 0-2. Van Kooij IV Klomp 0-7. Van Asch IGemeente werken 0-1. (terecht) trots zyn op hun nieuwe uniform, vervaardigd van zwart skaileer, waar op voor het kleureffect gele en rode kleuren zijn aangebracht. De meisjes dragen rode kousen. Hier het jeugdorkest gefotografeerd op het Kerkplein tijdens de muzikale begroeting van de Soester bejaarden na hun jaarlijkse uitgaansdag. Foto Astra Het eerste dameszevental van Lindner en het eerste heren team van Foxboro hebben het handbaltoernooi gewonnen in het kader van de Soester Bedrijf s- sportcompetitie 1967. Dat gebeurde dins dagavond op drie velden, uitgezet op de B.D.C.-terreinen aan de Bosstraat. De Lindner-dames wonnen de titel door een overwinning in de finale op de da mes van Dalco met 7-2. Overigens moes ten de dames van Lindner voordat de finales begonnen eerst aantreden tegen het team van Hollandia om uit te ma ken wie van beide winnaar van poule A zou worden. Deze wedstrijd leverde een 6-1 zege voor Lindner op, zodat dit team verder mocht spelen. Het handballen is het tweede onderdeel bij de teamsporten in de Bedrijfscom- petitie, dat zonder wanklank tot een goed einde werd gebracht. Eerder was de volleybalcompetitie besloten met fi nalewedstrijden. Donderdagavond wer den ook de voetbalfinales gehouden, zo dat de competitie z'n einde nadert. Dinsdagavond moesten zestien wedstrij den gespeeld worden, waarvan nog vijf uit de voorrondes. Deze duels zouden de beslissing moeten brengen in poule A bij de dames en de poules E en F bij de heren. Er stond dus al in de eerste wed strijden veel op het spel en begrijpelijk werd er felle, zij het doorgaans sportieve strijd geleverd. In poule E eindigde het team van Gemeente als overwinnaar door Pribor 1 met 3-0 te verslaan en in poule F ging tenslotte Stam met de eer strijken door het team van Van Heek resoluut met 7-1 terug te wijzen. Doordat het team van Super Cleaner niet kwam opdagen, werden er maar vijftien wedstrijden gespeeld. Dit ver hinderde de aanvallers en aanvalsters echter niet om dicht bij het doelpunten- record van de voorrondes te komen. Toen in 24 wedstrijden 139 doelpunten (86 bij de heren en 53 bij de dames), nu in 15 wedstrijden 125 treffers en dit is relatief bezien dus nog aanmerkelijk be- ■K ter dan het resultaat in de voorrondes. Er waren op de tweede avond geen ge lijke spelen, in tegenstelling tot de eer ste keer, toen vier wedstrijden gelijk eindigden, waarvan één (de enige) doel puntloos. In totaal namen bij de heren 18 teams deel en bij de dames 11. Het programma van dinsdag kon vlot worden afgewerkt. Voor de eerste drie teams, zowel bij de dames als bij de heren, zijn bekers beschikbaar. Die zul len worden uitgereikt tijdens de grote, feestelijke slotavond, die zoals gebrui kelijk in het Officiers Casino aan de Kampweg te Soesterberg wordt gehou den. Dan zullen de bedrijfsprijzen hun bestemming krijgen. De individuele prijzen worden al eerder uitgereikt, maandag 19 juni a.s. in het Openluchttheater. Daar heeft de slot avond plaats. Speciaal dit jaar zal aan de uitreiking van de individuele prijzen veel luister worden bijgezet in verband met het vijf jarig bestaan van de Bedrijfssportcom- petitie. Er is dan ook een gevarieerd programma. De uitslagen van de voorwedstrijden van dinsdag: Dames: Hollandia 1Lindner 1 1-6. Heren: Van Kooij 2Lindner 2 6-5; Van HeekStam 1-7; Pribor 1Gemeente 0-3; Foxboro 3Super Cleaner, Super Cleaner niet opgekomen. Foxboro won reglementair met 2-0. Winnaars heren: MercuriusFoxboro 1 Het door invallers verzwakte elftal van K.P.S. maakte het de spelers van Poly- norm in de maandag j.L gespeelde wedstrijd toch nog zo moeilijk, dat het behalen van het kampioenschap tot het laatste fluitsignaal een open vraag bleef. 1-11; MercuriusLindner 1-8; Foxboro Lindner 5-1; HoudijkGemeente 0-7; HoudijkStam 1-8; GemeenteStam 1-4. Dames (winnaars)LindnerMercurius 7-0. Finale: verliezersronde: PriborMercu rius 3-0. Winnaarsronde DalcoLindner 2-7. Heren, verliezersronde: LindnerGe meente 6-13. Winnaarsronde: Foxboro Stam 6-4. Eindstand, dames: 1. Lindner; 2. Dalco; 3. Pribor; 4. Mercurius. Eindstand, heren: 1. Foxboro; 2. Stam; 3. Gemeente; 4. Lindner. Nadat de competitiewedstrijden al geen beslissing hadden gebracht omtrent de sterkte van de voetbalploegen van Hees 4 en S.O.V.A. 2, het elftal van de Spoor weg Ontspannings Vereniging Amers foort, heeft een beslissingswedstrijd op nieuw geen kampioen aangewezen voor de afdeling, waarin beide elftallen uit komen. Na de reglementaire twee keer 45 minuten, toen de stand 1-1 was, werd vier keer 7V2 minuut verlengd en toen was de stand nog precies eender. Daar om zal a.s. zaterdagmiddag opnieuw een beslissingswedstrijd worden gespeeld, weer op het S.O.V.A.-terrein in Amers foort. Na 120 minuten voetbal in Amersfoort dus nog geen beslissing. Reeds in de zesde minuut van de wedstrijd had Hees overigens succes, toen Ries Brouwer het eerste doelpunt liet aantekenen nadat C. Clappers een goede pass had gegeven (0-1). Grote vreugde bij de grote Hees- aanhang. De thuisclub, die ook goed spel liet zien, wist echter tien minuten voor het einde van de eerste helft de stand op gelijke voet te brengen door een tref fer van de gevaarlijke linksbuiten. Ook na de hervatting was er vaak spra ke van goed voetbal met spannende si tuaties voor beide doelen. Een keihard schot tegen de lat bracht de bal terug in het veld, voor de schietgrage voeten van Jan Sakkers, maar dit doelpunt werd door de scheidsrechter wegens bui tenspel afgekeurd. Hetzelfde overkwam de thuisclub, toen deze scoorde, maar doelman J. van Altena was voordien on geoorloofd aangevallen en daarom kon ook deze treffer geen genade vinden in de ogen van de scheidsrechter. In de verlenging zette S.O.V.A. enkele gevaarlijke aanvallen op, maar spil Dirk Bloemendal en back Kamphorst wisten steeds goed weg te werken. Een keihard schot van de voet van Ries Brouwer was drie centimeter te hoog gericht. Dat was eigenlijk wel het laatste wapenfeit in deze wedstrijd, die dus een eindstand van 1-1 en derhalve nog steeds geen be slissing opleverde. Zaterdagmiddag, om 14.30 uur, zal de wedstrijd opnieuw ge speeld worden. Weer op het S.O.V.A.- terrein. De jeugd benutte de vrije zaterdag door een bezoek te brengen aan S.V.M.-Boys in Maartensdijk voor het spelen van oefenwedstrijden. De adspiranten ver trokken met een gehavend elftal en bo vendien speelden ze tegen de junioren Het jeugdorkest van P.V.O. heeft zich de laatste tyd al enige malen aan het publick gepresenteerd, waarbij men kennis heeft kunnen nemen van de vorde ringen van dit orkest, dat een versterking voor P.V.O. betekent. De jeugdleden kwijten zich met enthousiasme van hun muzikale taak, niet in het minst omdat ze van de gastheren, zodat het niet ver wonderlijk was, dat de wedstrijd ein digde in een 6-0 nederlaag. De pupillen daarentegen zorgden voor een grote ver rassing door tegen de adspiranten van S.V.M.-Boys een 2-1 zege te behalen. Het tweede pupillenelftal kon het tegen de S.V.M.-pupillen niet bolwerken en het leed dan ook een overigens uiterst geringe 1-0 nederlaag. De cantine van de voetbalvereniging Hees aan de Kooiweg werd op fees telijke wijze heropend. Het Hees-ont moetingspunt is o.a. voorzien van nieuw meubilair. Voorzitter G. Kok sprak de nieuwe be heerders, de heer en mevrouw Van 't Klooster, op hartelijke wijze toe en bracht hun dank voor het vele werk, dat zij reeds in het belang van de ver eniging hadden verricht. Hij hoopte dan ook. dat het werk bij Hees dit sympa thieke echtpaar in de toekomst vruchten zal opleveren. Hij wenste de heer en mevrouw Van 't Klooster veel succes toe. Daarna werd er bingo gespeeld door de vele aanwezigen. Er waren fraaie prij zen beschikbaar voor de winnaars van iedere ronde. Zo waren er manden fruit, reiswekkertjes en slagroomtaarten. Het werd een gezellige bijeenkomst in de vernieuwde cantine. De aanwezigen ble ven tot zeer laat op de avond gezellig bijeen. Dinsdagavond zijn op vier velden, uit gezet op de B.D.C.-terreinen aan de Bosstraat, de voetbalfinales gespeeld, waarvoor grote belangstelling bestond. Trouwens, ook maandagavond, toen de laatste wedstrijden in de voorrondes werden gespeeld, was er veel publiek om zijn favorieten aan te moedigen. Dat leidde er in drie poules overigens niet toe, dat er een beslissing werd verkre gen. In poule A, B en C eindigden twee ploegen gelijk. De Evenementencommis sie besloot om het doelgemiddelde niet doorslaggevend te doen zijn, maar be slissingswedstrijden vast te stellen, die dinsdagavond werden gespeeld voordat om zeven uur de voetbalfinales van start gingen. Het was maandagavond dus opnieuw druk aan de Bosstraat, waar de voet balwedstrijden zich zoals altijd in de grootste belangstelling van zowel pu bliek als deelnemers mogen verheugen. Die drukte gold dan vooral de wedstrij den, waarin nog wat op het spel stond. Maar ook in de wedstrijden, die van geen belang meer waren op de eind stand, kon men van goede en soms zelfs nog felle strijd genieten. De zeventallen, die in ieder geval moesten winnen om voor een finaleplaats in aanmerking te komen, konden erop rekenen, op felle tegenstand te stuiten. Men kan dan ook wel stellen, dat de zeventallen, die geen belang meer bij de uitslag hadden, desondanks goed partij hebben gegeven en zich uitstekend van hun sportieve taak ten opzichte van de ploegen, die er wel belang bij hadden, hebben gekweten. In de wedstrijden, waarin voor geen van beide teams meer Weldra zullen velen in ons land weer te maken krijgen met een huurverho ging. Dat roept weer allerlei gevoelens op bij onze burger. Aan de zijde van de huurders zal men kunnen horen dat dit onbillijk is omdat huiseigenaren hun onderhoudsplicht niet nakomen. In kringen van verhuurders zal men kre ten van voldoening en ontevredenheid kunnen opvangen. Van voldoening om dat men zich reeds lang tekort gedaan voelt. Van ontevredenheid omdat de exploitatiekosten van vele oudere hui zen zo hoog zijn geworden dat de nieu we huurverhoging nog geen voldoende soelaas biedt. Voor de overheid mag dit een aanwij zing van tekortschietend beleid zijn omdat wij tweeëntwintig jaar na het einde van de laatste wereldoorlog nog een prijsstop kennen voor huren. Ons woningbeleid zit nog steeds in het slop. De Bank voor Onroerende Zaken heeft daar in haar jongste jaarverslag een aantal behartenswaardige opmerkingen over gemaakt. Zij heeft er op gewezen dat het sparen voor een eigen huis wordt tegen gewerkt door een te laag huurpeil. Voorts past ons huurpeil he lemaal niet in het Europees patroon omdat overal elders hogere huren gel den. In de derde plaats wordt de bouw van nieuwe huizen op particulier ini tiatief afgeremd door te lage huurprij zen. Vervolgens worden goede oude huizen onvoldoende onderhouden met een te lage huur zodat kapitaalvernieti ging wordt bevorderd. Er wordt ontevredenheid gewekt door het grote verschil in oude en nieuwe huurprijzen. Kapitaalkrachtige geldschie ters willen garanties van de overheid voor verstrekte kredieten op woning bouw - omdat zij geen garanties heb ben voor een voldoende hoge huurpijs. Samenvattend komt het er voor de overheid op neer dat 's lands finan ciën onnodig worden belast met subsi dies en garanties, die de nationale be groting ontwrichten. Wij zullen in Ne derland gebaat zijn met een liberalisa tie van het bouw- en huisvestingsbeleid dat op de woningmarkt eindelijk weer normale toestanden schept. Het wordt de hoogste tijd om dit vraagstuk defi nitief naar een oplossing te voeren. VK//. Vlak achter de Vendex-shop toont Uw waren huis u op een verrassende expositie van ruim 300 m2 een enorme kollektie kam- peerartikelen, w.o. slaapzakken, luchtbedden, keukenboxen enz. En natuurlijk tenten, ten ten en tenten. Van knusse éénpersoons tot enorme familiebungalows voor entousiaste kleinbeginners of voor luxe kampeerders. Tevens vindt u er de modernste tuingereed schappen. Dit alles houdt Vroom Dreesmann speci aal voor n verborgen! Komt u eens kijken? Amersfoort - achter de Vendex-shop Nu het voetbalseizoen afgelopen is en de competitie niet eerder dan in augustus- september een aanvang zal nemen, be tekent dit voor de Hees-jeugd geens zins, dat er nu ook geen aktiviteiten meer ontwikkeld worden. Naast de oefenwedstrijden, die men zo lang mogelijk na het einde van de com petitie heeft georganiseerd, staat voor zaterdagmiddag a.s. een puzzelrit op het programma. Deelnemen kunnen zowel pupillen als adspiranten. Het is geen moeilijke rit, want ze is zo uitgezet, dat iedereen kan deelnemen. De aanvang is gesteld op 2 uur 's middags. Voor de goede puzzelaars zijn leuke prij zen beschikbaar. De start is bij de Hees- cantine aan de Kooiweg. 1

Soester Courant | 1967 | | pagina 11