Rusland wenste een tweede front Andijvie a la crème VoWpQfp&S Vaderdag voor moeder VADERDAG... Foto Van Essen, SOESTERBERG Israël torpedeerde de rode opzet Joodse staat werd geen tweede Vietnam Daar staat zelfs de beste kok van te blozen...! Uw nieuwste geheim: 450 gram f 1,60 °^e?nsSS«'eW'- Iedere vader blijft een kleine jongen Gemeenteraadsvergadering dus Iets voor zijn FOTOTOESTEL! Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 21 juni VQcleVc/gcr Jdjuur J. Hoppenbrouwers Medische dienst Geslaagd Jeugdvoetbal Bondswandelmars Carolusschool winnaar voetbaltoernooi Toernooiprijzen voor K.V.O.-jeugd K.V.V.A. wint veteranentoernooi Avondvierdaagse met 700 deelnemers Geslaagd i VRIJDAG 16 JUNI 1967 Het is thans wel zeker, dat het complot van de Arabische staten tegen Israël berust op heel andere achtergronden dan uitsluitend de oude vijandschap tegen de joodse immigranten. Het onverklaarbare bondgenootschap van zoveel onderling verdeelde Afrikaanse en Aziatische landen en de plotselinge ommezwaai van Nassers felste rivalen als koning Hoessein van Jordanië en koning Feisal van Saoedie-Arabië wordt volkomen opgehelderd door de inmiddels bekend geworden feiten over de Russische machinaties vóór 5 juni. Tijdens het bezoek van de Engelse minister Georgc Brown aan Moskou verzocht deze reeds om matiging van het Russische optreden in het nabije oosten. Het antwoord van zijn ambtgenoot Gromyko was even kort als welsprekend: „We zullen onze Arabische vrienden helpen op onze eigen manier. Gelet op de strijd in Vietnam kunnen wij niet anders." En premier Kosygin van de U.S.S.R. voegde daar nog aan toe, dat het „voor de Verenigde Staten wel eens een warme zomer zou kunnen worden." Als de vele stukjes van de legpuzzel in elkander worden gepast, wordt de opzet van de Sowjet-Unie volkomen duidelijk. Er moest dit jaar een tweede front komen, om de aandacht en de aanvalskracht van de V.S. van Vietnam af te leiden. In Vietnam verkeren niet alleen de Ver. Staten in een moeilijke positie. Ook Rus land heeft te kampen met militaire en politieke problemen door deze onoplos bare oorlog. Voor beide partijen zijn de aanvoerlijnen naar het strijdtoneel lang en kwetsbaar. Veel materieel gaat er verloren, zonder dat het effectief kon worden ingezet. Bovendien heeft Rood-China de Russen in een hoek gemanoeuvreerd en be schuldigd van „onder één hoedje spelen met de imperialisten". Moskou werd daardoor gedwongen tot grootscheepsere hulpverlening aan Noord-Vietnam en de Vietcong dan het zelf wel gewild had Maar China stak die hulp vaak een spaak in het wiel en hield Russische transporten tegen, om te bewijzen dat de Russen hun vrienden „in de steek la ten". Het Kremlin moest een uitweg zoeken, om de communistische landen te laten zien, dat het wel degelijk tot handelen in staat en ook bereid is. Om die re denen moest er ergens op de wereld, maar liefst dichtbij, een tweede front komen. Nieuw slagveld Omdat Moskou Washington op geen en kele wijze rechtstreeks kon dwingen zijn troepen uit Vietnam terug te trekken, koos het Kremlin een nieuw slagveld en dat werd Israël. De Sowjet-diplomaten Andijvie a la crème. Dat klinkt nieuw en dat Is het ookl Verse andijvie, gekookt In een verruk kelijk romig sausje met enkele exquise krulden. Het recept? Iglo natuur lijk! Andijvie la crème zit al tafelklaar in het pakl Alleen maar even tjes op het vuür en... klaarl En proeft u dan maar: daar staat de beste kok nog van te blozenNeem deze week eens een pak mee, dat wordt een hele ontdekking! 450 9^ speculeerden er op, dat het westen de joodse staat wel te hulp moest komen, als deze bedreigd zou worden door een Arabische overmacht. Nu kwam het er maar op aan te zorgen voor een Ara bisch bondgenootschap. Dit heeft veel diplomatiek spel gevergd. Niet alle Arabische staten wensten zich namelijk in een onverhoeds avontuur te storten. Daarom moest Rusland begin nen met grote wapenleveranties en een aantal instructeurs en waarnemers mee zenden. De Sowjet-premier Kosygin vloog per soonlijk naar Egypte om Nasser dui delijk te instrueren. Dit gebeurde reeds in mei 1966. Het uitwerken van de plan nen werd toevertrouwd aan de Egypti sche generale staf. Het Egyptische leger zou worden bijgestaan door de strijd krachten van de landen die aangesloten waren bij de Arabische Liga. Op de minder willige regeringen werd door de U.S.S.R. politieke druk uitgeoefend, ten einde te bewerkstelligen dat er een daadwerkelijke eenheid tot stand zou komen. Jordanië bood het langst tegenstand te gen deze machinaties. Koning Hoessein is geen oorlogszuchtig man en wenste in vrede te leven met zijn buren. Maar toen hij alleen over bleef en Rusland met andere maatregelen dreigde, vloog hij op het laatste ogenblik naar Cairo om het verplichte bondgenootschap te tekenen. Ingesloten In korte tijd leverden de landen van het Warschau-pact moderne wapens, tanks, Mig-straaljagers, helikopters en raketten aan Egypte, Syrië en Irak. In Syrië bouwden de Russen in 1966 ra ketbases, zogenaamd ter bescherming van de U.S.S.R. tegen Amerikaanse aan vallen van de Middellandse-zeevloot. Israël bemerkte weldra, te worden om ring door een gevaarlijke gordel van dreigende raketten, kanonnen en bom menwerpers. Overmoedig door de Rus sische steun en verdere toezeggingen, waagden nu en dan Arabische comman do's zich over de grenzen van de joodse staat. Israël kon weinig doen. Elke uit val tegen deze beginnende guerilla zou door de gehele wereld als „agressie" worden bestempeld. Israël moest wach ten tot een duidelijker vijandige daad. De eerste ferme tegenzet kwam op 7 april j.1. Op die datum schoten toestel len van de Israëlische luchtmacht boven Syrisch grondgebied zes Russische Migs omlaag. Verraden raid! Voor 17 mei stond een Israëlische raid op Damascus op stapel. Deze datum bleek echter tevoren aan de Russische geheime dienst bekend te zijn en op het laatste ogenbllik gelastte de luchtmacht staf de vergeldingsactie af. Typerend is, dat twee dagen later de strijdmacht van de Ver. Naties overhaast uit het Egyptisch-Israëlische grensgebied vertrok. In Syrië werden twee vliegvel den en één basis voor onderzeeboten door Russische manschappen bezet. Door de verrassende oorlogsactie van de Israëliërs werden Russen en Arabieren volkomen verrast. De joodse luchtmacht schakelde maandagmorgen 5 juni in en kele uren de luchtmachten van de om ringende Arabischelanden en de ge vreesde raketbases uit. Daarna kon de vernietiging van de naderbij gekomen Egyptische legers en de hulpcolonnes van de andere leden der Arabische Liga en de vrijwilligershorde der Palestijnse vluchtelingen beginnen. Guerilla Rusland had er op gerekend, dat de V.S. de Israëliërs een helpende hand zouden toesteken, indien de dreiging om de grenzen van het joodse land steeds gro ter zou worden. Het had vlooteenheden, luchtmacht en parachutisten in gereed heid, voor het geval de Amerikanen met hun vloot, vliegtuigen of met luchtlan dingstroepen zouden ingrijpen. De Sowjets hadden ook gerekend op een lange, slepende guerilla van grensinci denten en kleine grensoverschrijdingen. Het is allemaal anders gelopen. Moskou heeft bij de Arabische staten een jam merlijk figuur geslagen. Het is nu wel duidelijk wie de kastanjes uit het vuur moesten halen, terwille van de rode po litiek en de oorlog in Vietnam. Het zal het Kremlin wel enige moeite en tijd kosten, om het verloren schaak spel opnieuw te kunnen beginnen. O Maar hoeveel vrouwen begrijpen dat? ..Een cadeautje voor vaderdag? Och kom, dan zit het niet diep. als je vrouw precies een keer in 't jaar eens lief wil zijn en alle andere dagen alleen maar aan 't eten en 't huishouden denkt. Hoe veel vrouwen weten het, dat vader er gens in zijn hart altijd een kleine jon gen blijft en heel wat meer behoefte heeft aan koestering en een paar zachte armen, om hem die te schenken?" Het was een man, die me deze vraag stelde. Een man van in de veertig en met grijs haar aan de slapen. Iemand, die een positie in de maatschappij be kleedde, waar velen tegenop keken. Een man van wie je zeker zo'n opmerking niet verwacht zou hebben, omdat hij in geen enkel opzicht de indruk wekte, zich een „kleine jongen" te voelen. Maar toen ik zijn ogen ontmoette, werd het iets anders. Er lag een half verlegen, half spottende, maar vooral een om begrip vragende uitdrukking in. Ik antwoordde, dat iedere vrouw in stinctief de behoefte om te koesteren in zich heeft en dat er bij iedere vrouw ogenblikken voorkomen, waarin de lief de voor haar echtgenoot samensmelt met de oneindig, moederlijke tederheid, die zij een dierbaar kind toe zou dragen. De vaderdag biedt echter de gelegenheid met een stoffelijk cadeau uiting te ge ven aan onze waardering. „Dat denk je maar," zei hij een tikje weemoedig. „Het moest zo zijn. Maar het is niet zo. De meeste vrouwen trouwen om zelf een beschermd, verzorgd be staan te krijgen, waarin zij al hun eigen zorgjes nog af kunnen wentelen op de toch al zwaar belaste man, omdat hij de „sterkste" is. Zo heet dat in de praktijk en wij dwazen zijn er nog trots op ook. En toch hoeveel gemakkelijker zou de man de strijd om het bestaan vallen, als zijn vrouw dagelijks als een begrij pende kameraad, voor wie hij zich niet altijd groot hoeft te houden, naast hem stond. Zelfs al zou ze de finesses van zijn zaken niet begrijpen en zijn zorgen niet werkelijk kunnen verlichten, dan nog zou het een vader in moeilijke tij den onnoemelijk helpen als hij wist, dat ergens die trouwe handen zijn, die hem niet loslaten en die liefdevolle armen, waarin hij kan uitrusten, zonder dat er iets van hem gevraagd of aan zijn hoofd gezanikt wordt. En dan die glimlach van een vrouw, die je vertelt, dat ze vertrouwen in je heeft, zodat je zelfvertrouwen, als dit eens mocht wankelen, versterkt wordt! De zachte hand, die even over je haar strijkt, terwijl de innigheid van de lach in haar ogen je bemoedigt. Dat neemt je angst en je twijfel weg. Dat maakt je inderdaad sterk." „Weet jij wel, hoe vaak een man zich een hopeloze, kleine jongen voelt, ook al is hij in het dagelijks leven nog zo'n kei? En hoe nodig hij het heeft, zich een kleine jongen te kunnen voelen? Ergens, waar niemand hem bespiedt. Weet jij, hoe hij na een afmattende dag, waarin hij zich groot moest houden, hunkert naar het tere woord, het verlossende ge baar en de echte mengeling van humor en tederheid, die alleen een alles be grijpende vrouw hem kan geven? Weet jij, hoe een vader langzaam ten onder gaat. als die kleine jongen in hem doorlopend, gewelddadig onderdrukt moet worden? En hoe een huwelijk ten onder kan gaan in de verkillende sfeer van nuchterheid, waaraan iedere frisheid en spontaniteit ontbreken, omdat hij al leen maar beschouwd wordt als het we zen, dat geld verdient en de materiële welstand van het gezin in tact moet houden? Maar weet je ook, hoe een man opleeft, hoe moeheid en moedeloosheid van hem afvallen om nieuwe kracht en energie in hem te wekken, wanneer een vrouw toont, dat ze hem liefheeft en rotsvast in hem gelooft? Ook al loopt het wel eens mis met hem. Een vrouw kan je zo'n ongelooflijk ge voel van veiligheid geven. Net als je moeder vroeger deed. Maar dan moet het een vrouw zijn, die uit de volheid van haar hart durft zeggen: „Het is al lemaal zo erg niet. We hebben toch elkaar. We komen er samen wel door heen." Helaas, hoe weinig vrouwen be zitten deze machtige, prachtige, over alles heenreikende en nooit verwijtende liefde, waarvan het goddelijk moeder- instinct de kern is? Ik zeg je, gelukkig is de vader, die zich op zo'n vrouw kan verlaten in de ogen blikken. dat hij zich een kleine jongen voelt. Zélfs ai is ze druk bezig en zou het vlees kunnen aanbranden of de melk kunnen overkoken. Jammer genoeg vinden de meeste vrouwen het vlees of de melk en nog zoveel andere dingen belangrijker dan haar echtgenoot. Daar door herkennen zij de ogenblikken niet, waarin hij haar werkelijk nodig heeft." De raad onzer gemeente komt in open bare zitting bijeen op woensdag 21 ju ni, 's avonds te 19.30 uur, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Notulen van de vergaderingen van 15 maart 1967 en 19 april 1967. 2. Ingekomen stukken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten te Utrecht d.d. 24 mei 1967, waarbij het uitbreidingsplan Industrieterrein gedeel telijk is goedgekeurd, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te ne men. b. Schrijven d.d. 16 mei 1967 van N.V. Kat Emaillefabrieken inzake het voor nemen om een onderzoek in te stellen nabij enige bedrijven aan de De Beau- fortlaan, met voorstel dit schrijven om advies in handen te stellen van burge meester en wethouders. c. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der ''ereniging van Nederlandse Ge meenten betreffende kasopname en con trole administratie van de woningbouw vereniging „Goed Wonen" over het 2e halfjaar 1966, met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de open bare kleuterschool te Soest-Centrum. 4. Voorste ltot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 der Kleuteronderwijswet aan: a. het bestuur van de Vereniging „Een Christelijke Kleuterschool" voor het aan schaffen van een aardgas-verwarmings installatie in de „Prinses Marijke" kleu terschool te Soesterberg; b. de O.L. Vrouwe Stichting voor de beschikbaarstelling en inrichting van een noodlokaal t.b.v. de Maria-kleuter- school te Soestdijk. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Plasweg 16a. 6. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. nabij de Belvédèreweg aan de N.V. „NEO" te Soest; b. in het plan Soesterveen I aan de Eurowoningen N.V. c.q. Park-Fonds Trust N.V. 7. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het wijzigen van een inrichting tot op slag van butagasflassen in een inrich ting tot herstel van motorvoertuigen aan de Amersfoortsestraat 5. 8. Voorstel tot het verlenen van mede- Ruime keuze accessoires. BIRKSTRAAT 2 - TELEFOON 2877 (t.o. garage Van Kootf) werking als bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur voor het treffen van enige voorzieningen aan de toiletten van de St. Theresiaschool b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van meubilair en leer middelen t.b.v. de De Savornin Loh- manschool c. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor het uitbreiden van de speelplaats van de St. Theresiaschool. 9. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht voor het leggen, hebben en houden van twee hoogspanningska bels en een telefoonkabel nabij en in de Julianalaan aan de Provinciale Utrechtse Electriciteitsmaatschappij N.V. 10. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een propaangas- tank aan de Staalwijklaan; b. het oprichten van een reparatie-in richting aan de Sterrenbergweg; c. het oprichten van een benzine-in- stallatie aan de Postweg. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de electrificatie van het industrieterrein (fase 2). 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van de Kampweg. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een wasmachine en een centrifuge t.b.v. de christelijke en de roomskatho- lieke school voor voortgezet gewoon lager onderwijs. 14. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze geldlening ad 22.500,— aan de „Stichting Jeugdzorg Soestdijk" voor het plaatsen van een jeugdclubge bouw te Soestdijk. 15. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Kerkebuurt". 16. Voorstel tot het verlenen van een uitkering in verband met de verlate in werkingtreding van het Verhaalsbesluit. 17. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan/nabij de: a. Nieuweweg van mevr. J. v. d. Bree- mer-Botterblom b. spoorlijn Den Dolder-Baarn van N.V. Constructiebedrijf C. J. v. Heng- stum en Zn.; c. Eigendomweg van K. de Jong, met vaststelling van de bijbehorende be grotingswijziging. 18. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht van weg nabij de Bea- trlxlaan aan de N.V. Maatschappij van Onroerende Goederen „Het Midden standshuis" te Amsterdam. 19. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1966. 20. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk (Ministerie van Defensie) in verband met de aan sluiting van het rioolstelsel van de kampen nabij het vliegveld Soesterberg op .het gemeente-riool. 21. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het aanschaffen van spel materiaal t.b.v. de openbare kleuter school te Soesterberg. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van enige voorzieningen met betrek king tot het sportveld van de v.v. Soes terberg. 24. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1967. ZONEVERORDENING HINDERWET. Keiler Nederland N.V., Postweg 38-40 te Soesterberg verzoekt ontheffing van artikel 1 van de „Zoneverordening Hin derwet" voor het oprichten van een super benzine-installatie, opslagtank met een inhoud van 6000 liter. B. en W. hebben tegen deze installatie, die geheel zal dienen voor 'n gevestigd bedrijf geen bezwaar. VERBETERINGEN SPORTVELD v.v SOESTERBERG De huidige kleedaccommodatie en de afrastering op het terrein van de voet balvereniging „Soesterberg" nabij de Kampweg zijn onvoldoende te noemen. Het heeft in de bedoeling gelegen het sportterrein voor woningbouw te be stemmen, doch naar het zich laat aan zien zal de daadwerkelijke uitvoering van deze plannen nog wel een aantal jaren op zich laten wachten. Daarom kunnen B. en W. accoord gaan met het plaatsen van een demontabel kleedge bouw en het verbeteren van de afras tering. Hiermede is een bedrag van ƒ24.850 gemoeid. BOUW GYMNASTIEKLOKAAL BIJ DE o.l. SCHOOL SOEST-ZUID. Het tekort aan gymnastieklokalen voor de gemeente Soest is te stellen op 9 za len. In Soest-Zuid drukt dit tekort extra zwaar, daar in deze wijk niet één gym nastieklokaal aanwezig is. B. en W. stellen voor een zaal te bou wen met een oppervlakte van 200 m2 en een hoogte van 5,5 meter. De kosten worden geraamd op ƒ300.000, B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. SPELMATERIAAL OPENBARE KLEUTERSCHOOL SOESTERBERG De waarnemend hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De kleuterwe reld" verzoekt een extra krediet voor het aanschaffen van tuinmateriaal. De kosten worden geraamd op pl.m. 200,—. OVEREENKOMST MET HET RIJK. Het bureau B.A.B.O.V. van de Ko ninklijke Landmacht heeft aan de ge meente Soest verzocht voor het lozen van afvalwater van het Walaardt-Sa- crékamp en het kamp Nieuw-Amster- dam te mogen aansluiten op de riole ring van de gemeente Soest. De gemeente Soest heeft hiertegen geen beïswaar. De B.A.B.O.V. zal een bedrag van 1.000,per jaar betalen voor ge bruikmaking van grond der gemeente Soest voor het leggen van de leiding polopull wol en astralon enz 24.50 - 27.50 etc. badstof 13.90 velours sweaters 24.75 Van Weedestraat 80-82 Soest het afvoeren van het afvalwater en on derhoud aan dit rioolstelsel. Bovendien een bedrag van 0,30 per m3 afgevoerd afvalwater. De B.A.B.O.V. zal ook een meetapparatuur voor haar rekening die nen te monteren. UITBREIDING SPEELPLAATS ST. THERESIASCHOOL. Het r.k. schoolbestuur verzocht mede werking voor de uitbreiding van de speelplaats en de aanleg van een rio lering voor de onder dat bestuur staan de St. Theresiaschool worden geraamd op 5000,en B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag te verstrekken. NOODLOKAAL R.K. KLEUTERSCHOOL SOESTDIJK. Het bestuur van de r.k. Maria Kleuter school, alhier verzocht medewerking voor het verkrijgen en inrichten van een noodlokaal. Het schoolbestuur kan hiervoor een ge bouwtje van gebouw „Ludgardis" Vre dehofstraat 5, alhier, huren. Door het aanbrengen van enige kleine voorzie ningen is dit lokaal geschikt te maken. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. In een vol gende vergadering zullen de hieraan verbonden kosten aan de raad voorge legd worden. PLAN „KERKEBUURT" De bebouwingsmogelijkheden in dit plan zijn zeer beperkt om het histori sch karakter van het betreffende ge bied als een zeer bescheiden bebou wingskern rondom de Oude Kerk te handhaven. De bebouwing tussen de Torenstraat en de Neerweg zal daarom moeten ver dwijnen, hoewel het nog geruime tijd zal duren alvorens deze sanering zal plaats vinden. B. en W. stellen voor over te gaan tot vaststelling van het bestemmingsplan, in aanmerking ne mende de binnengekomen bezwaar schriften. Dokter W. F. van den Helm, PrliWi Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tele foon 03404-31574. neemt In het a.a. weekeinde de dienst waar voor de art sen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soester berg en L. H. Brandt en D. J. R. Jel- lema, beiden te Den Dolder. Aan de Jan van Nassaukweekschool te Utrecht voor de onderwijsakte tweede leerkring de heer R. E. Bleyerveld. Voor het mulo-examen A de heren J. N. Rijthoven, Y. C. L. Hammers, H. P. Albers en J. M. Stevens. Voor mulo-examen B slaagde de heer R. Sicking. De heer J. N. Rijthoven slaagde tevens voor het middenstandsdiploma. De 19de bondswandelmars van het K.N.G.V. werd voor de derde maal in Soesterberg georganiseerd door A.G.A.V.S., ditmaal in het kader van de lustrumactiviteiten van de v.v. Soes terberg. Ongeveer 400 wandelaars ver schenen aan de start voor een prach tige tocht door de bosrijke omgeving van Amersfoort, Austerlitz en Zeist. De volgende groepen namen aan de wandelmars deel: Willemijntje uit Huis ter Heide met 12 deelnemers; Hygia uit Zeist (71); D.O.S.C. uit Den Dolder met de grootste groep (76); Arma uit Zeist (39); Laetitia uit Soesterberg (36); Hoog Kanje uit Zeist (16); Olympia uit Soest met twee groepen van 33 en 15; Jo- hannesstichting (35); A.G.A.V.S. (65) en 20 individuelen. In een spannende en nerveuze laatste wedstrijd is het elftal van de Carolus school kampioen geworden in het Soes- terbergse school voetbal toernooi en ver overde daarmee de Jaap Nooderbeker. Om de derde en vierde plaats speelden de ploegen van de Openbare school en de Titus Brandsma. De eindstand was 2-2. In de verlenging werd niet ge scoord en moesten strafschoppen voor de beslissing zorgen; de openbare school was de gelukkigste. De finale tussen Christelijke school en de Carolusschool leverde een 1-1 eind stand op en dit gelijke spel was voor de Carolusschool voldoende om het kampioenschap te behalen. Na afloop van de wedstrijd reikte de heer Koevoet, voorzitter van de jeugd commissie van de v.v. Soesterberg, de behaalde prijzen uit aan de aanvoer ders van de vier elftallen en de mu ziekvereniging „Soesterberg" bracht de toernooiwinnaars naar de Carolusschool. Eindstand: 1. Carolusschool 11 pnt. (17-3). 2. Christelijke school 9 pnt. (14-6). 3. Openbare school 2 pnt. (3-17). 4. Titus Brandsmaschool 2 pnt. (4-12). Hef derde jubileumtoernooi van de v.v Soesterberg heeft maar weinig resultaat opgeleverd voor de aspiranten en ju nioren van de organiserende vereniging. Zij moesten met de laatste plaats ge noegen nemen. Hoogland veroverde zowel bij de aspi ranten als junioren de eerste plaats, terwijl V.V.Z.A. uit Amersfoort de twee de plaats bezette. Eindstand bij de as piranten: 1. Hoogland 5 pnt. 2. V.V.Z.A. 3 p. 3. Patria 2 p. 4. Soesterberg 2 p. Einduitslag bij de junioren: 1. Hoog land 6 p. 2. V.V.Z.A. 4 p. 3. Patria 2 p. 4. Soesterberg 0 p. De pupillen oogstten in Den Dolder bij het D.O.S.C.-toernooi om de Bobeldijk- beker veel succes. Zij eindigden op de eerste plaats door drie overwinningen en een gelijkspel. De stand van dit toernooi, waarin Soes terberg leidt is als volgt: 1. Soester berg 7 p. 2. D.O.S.C. 6 p. 3. B.D.C. 4 p. 4. Jonathan 3 p. 5. Lage Vuursche 0 p. Met vier ploegen heeft K.V.O.-jeugd deelgenomen aan het korfbaltoernooi in Amersfoort. De pupillen behaalden twee prijzen. De pupillen a wonnen met 2-0 van Anti lopen. Tegen A'foort werd 0-0 gelijk ge speeld. Tegen Telstar weer een gelijk spel. Deze pupillen wonnen de tweede prijs. De B-pupillen versloegen de Vinken met 4-0 en van Gelria werd met 2-0 gewonnen. Tegen Amersfoort werd 0-0 gelijkgespeeld, waardoor K.V.O. de eers te prijs behaalde. Ter ere van het behaalde kampioen schap van K.V.O. 2 werd een feestje georganiseerd in de K.V.O.-cantine, dat goed begon na de toespraak van de aanvoerster Thea Molenaar en de feli citaties van het bestuur. Met dansen en bingospel werd de feestavond gezel lig gevuld. Met de laatste nederlaagwedstrijd en de slotfase van het veteranentoernooi is er een einde gekomen aan het grote voet balprogramma van de v.v. Soesterberg ter gelegenheid van het negende lus trum. Door het gelijke spel van K.V.V.A. te gen Soesterberg (1-1) zijn de Amers- foortse veteranen toernooiwinnaar ge worden. Candia won met niet minder dan 5-1 van B.D.C. Eindstand: 1. K.V.V.A. 5 p. 2. Candia 4 p. 3. Soesterberg 3 p. 4. B.D.C. 0 p. De laatste nederlaagwedstrijd is een nederlaag voor Soesterberg geworden, want van S.E.C. werd met 1-5 verlo ren. S.E.C. heeft de eerste prijs gewon nen door deze overwinning, daar zo wel Utrecht als Saestum zelf een ne derlaag van Soesterberg te incasseren kregen. Zo won S.E.C. de beker, be stemd voor de ploeg die Soesterberg de grootste nederlaag toebracht. Zondag 18 juni gaan de vier senioren elftallen naar Utrecht voor een neder- laagtoernooi van Odin. Aanvang 12 uur. Terwijl de Nederlandse Wandelsport Bond voor de 24ste maal de Avond vierdaagse organiseert, wordt in Soes terberg voor de dertiende keer dit spor tieve zomeravond gebeuren georgani seerd door de heer F. J. Hagmeijer en zijn trouwe medewerkers, die ook dit jaar weer een recordaantal wandelaars mochten inschrijven. Nu al 700 deel nemers. Ook de Soesterbergse regelings commissie staat borg voor een viertal wandelavonden, die een genoegen be tekenen, mede door de uitstekende par- coursen. De volgende groeperingen nemen aan deze avondvierdaagse deel: K.V.O. (12), Alta Vista (16), „Wing" van de Johan- nesstichting (42). Drumband Laetitia (22). Sportvereniging Laetitia (25), Merschebergschool uit Maarsbergen (40), St. Michaelsgroep (24), Titus Brandsma school (42), Carolusschool (45), Openba re school (77), Christelijke school (79), Willemijntje (11), Boskabouters (11), A.G.A.V.S. drumband (16), A.G.A.V.S. (30). Aan het Corderius Lyceum te Amers foort slaagde voor het eindexamen Al pha, mej. Els Lock, Soesterberg. Voor het Mulo-diploma A te Amersfoort mej. A. Hoffmann en de heer M. Baardman, beiden te Soesterberg.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3