w Prins Bernhard aanwezig bij opening van garagebedrijf ONVERKLAARBAAR HET LOON VAN DE LAUWHEID VOORLOPIGE BALANS SLUIT MET VERLIES CHINESE VROUW EMANCIPEERDE PLOEG BAROMETERS GORDIJNSTOFFEN Fa. Ton Beuken Goedkeuring onthouden 4 w XV Gevonden voorwerpen Atletiek in Bedrijfssportcompetitie Niet alle ingeschrevenen wachtten totdat zij aan de beurt waren 89 ct. 59 ct. 65 ct. hengelsport-lectuur SMITS Pockethall - Boekhandel Geen spreekuur Zeepost Oude zeden bereidden de weg naar het communisme Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG ld JUNI 1967 Gistermiddag is aan de Stadhouders laan, op de grens van Soest en Baarn, een nieuw garagebedrijf annex service- station, officieel geopend door de heer Groskamp, directeur van Total Neder land, nadat Zijne Koninklijke Hoog heid prins Bernhard de tank van zijn auto met zestig liter benzine had laten vullen door de Amsterdamse werkstu dent Wim Klaassen. Cees v. d. Grift, een werkstudent uit Soest, maakte in tussen de vooruit van de glanzende auto van de prins schoon. Na de be groeting van de prins door het echt paar Peters en z'n drie jonge kinderen, bezichtigde de prins het servicestation. Om vijf uur gistermiddag arriveerde de prins, vergezeld van z'n adjudant, kolonel Geertsema. Nadat de tank van de auto was gevuld en de hartelijke begroeting had plaatsgevonden, wan delde de prins in gezelschap van het t.o. Busstation. vVegens het niet beschikbaar zijn van de vaste financieringsmiddelen hebben Gedeputeerde Staten goedkeuring ont houden aan de navolgende objecten, waarvan de gemeenteraad in 1966 reeds godekeuring verleende: verbetering Dalweg tussen spoorlijn en Steenhoffstraat 124.500, aanleg riolering en verbetering oude gedeelte van Goyenlaan en omgeving ƒ175.000,— aanleg riolering en reconstructie Plas- weg-Foekenlaan en omgeving ƒ205.000,-; bouw garages en schaftlokaaltje nabij de Vinkenweg ƒ57.000, uitbreiding werkplaats en opslagter rein van gemeentewerken 100.000, verbetering gedeelte Van Beuningen- laan en Bartolottilaan 100.000, aankoop grond met woning Klein En- gendaalweg 24, ƒ130.850, aankoop grond met boerderij Ferd. Huycklaan 22, ƒ201.075. aankoop café met twee woningen, Laanstraat 86, 197.050, aanschaffing nieuwe huistelefoon-in stallatie voor gemeentehuis, gemeente werken en gasbedrijf ƒ51.000, B. en W. stellen voor de voor deze ob jecten verleende kredieten te regelen in de begroting 1967. Ga NaaRSP'JKER TEL.2382 50ESTERBERGSE5TR.26 De onverklaarbare ramp in Utrecht had niet verklaard hoeven te worden, als onze militaire overheid zo verstandig was geweest geen munitie te gaan over laden in een grote stad, pal naast uiterst kwetsbare bedrijven met veel personeel, een gashouder en een provinciale elek trische centrale. Sportvissers konden vrijelijk naast het gevaarlijke schip zit ten vissen, zonder te weten wat daar omging. Als er een kruitfabriek de lucht in gaat, stelt de regering dat deze eerst buiten de bebouwde kom lag en dat de woon wijken er naar toe gegroeid zijn. Maar hier word£ wei-bewust voor explosief werk een ligplaats temidden van de bur gerbevolking gezocht en is er niemand ingelicht, zelfs geen weg bij afgezet, geen verzekering mogelijk. Het minste, dat wij de minister kunnen vragen is toch, dit werk ver buiten de bewoonde wereld te laten verrichten. En als het eens nodig is dichterbij te komen, alle omwonenden en passanten duidelijk tevoren te waarschuwen. gezin Peters en enkele vooraanstaande personen van de benzinemaatschappij naar het service-station. Vervolgens be gaf het gezelschap zich naar een stal lingsruimte. Daar begon men een ge animeerd gesprek, dat nogal lan0 duur de en dat in feite het hele programma in de war gooide, want het was oor spronkelijk de bedoeling om de prins een cadeau aan te bieden in het huis van het gezin Peters. Het gebeurde nu dus in de stallings ruimte, waar de kleine Ankie Peters, in gezelschap van haar moeder, de prins een herinnering aan zijn bezoek aan het garagebedrijf aanbood. Nadat de prins geruime tijd met het echtpaar Peters en vertegenwoordigers van de benzine maatschappij had gesproken, verliet Zij ne Koninklijke Hoogheid het terrein. Daarna sprak de heer Groskamp, direc teur van Total Nederland. Hij noemde dit een vreugdevolle dag, ondanks dat er in de benzinewereld wel reden tot enige bezorgdheid is in verband met de situatie in het Midden-Oosten. Spre ker zei, dat jaarlijks 168 miljoen ton ruwe olie door het Suez-kanaal ge transporteerd wordt en dat dat getal dit jaar wel acht procent hoger zou ko men te liggen. Nu het Suez-kanaal ge sloten is, zijn de schepen gedwongen rond de Kaap te varen en dit is een dure geschiedenis, want het transport kost nu 17 gulden per ton meer. Niet temin is er volgens spreker nog geen reden tot ernstige ongerustheid. Hij wenste het echtpaar Peters ten slotte veel succes toe en bedankte alle medewerkers en vooral de autoriteiten, die voor een vlotte totstandkoming van dit garagebedrijf hadden gezorgd. Hij bood daarna de heer en mevrouw Pe ters ieder een geschenk aan en ook de drie kinderen kregen een presentje, evenals de heer De Zoeter, de vorige eigenaar. De heer Peters dankte daar na de heer Groskamp voor diens vrien delijke woorden. De aanwezigheid van prins Bernhard is geenszins verwonderlijk wanneer men bedenkt, dat Z.K.H. en de heer Peters elkaar al jaren kennen. Mede op initia tief van de prins is in de jaren vijftig in Tanganyka in Oost-Afrika de Rift Wall Estate gesticht, een op Nederland se leest geschoeide boerderij. De heer Peters, die reeds vanaf 1948 in Afrika woonde, werd in 1958 als bedrijfsleider te invloed In het nabije oosten. Moreel liggen de Amerikanen de En gelsen er weer uit in de Arabische we reld. Net als 1956. Voor de V.S. is dat niet zo'n geweldig drama: ze zullen altijd weer mogelijk heden hebben om zich met dollars een weg terug te banen. Voor de Britten is de zaak somberder: beschermelin gen als Koeweit en de oliesultanaten langs de Perzische Golf staakten zon der meer de olieleveranties aan Groot- Brittannië, hoewel het nog zijn militai re posities in dat gebied heeft - bij voorbeeld Aden. Een beter bewijs dat de Britse rol in deze streken is uitge speeld, had Londen niet kunnen krijgen. Alleen Frankrijk, dat zich uiterst neu traal hield, zou theoretisch politieke winst hebben behaald. Maar zelfs dat is nog maar twijfelachtig. In het alge meen wordt het westen als geheel in Arabische ogen verantwoordelijk ge steld voor de stichting van Israël en voor zijn thans gebleken kracht. Het beste wat De Gaulle er uit kan halen is waarschijnlijk nog dat hij weer eens kan aanvoeren dat de Britten toch nog te veel aan Amerikaanse leiband lopen om goede Europeanen te kunnen zijn. Maar dat argument zal in de E.E.G. wel bijzonder weinig indruk ma ken. Zo ziet de balans van een week oorlog in het nabije oosten er ongeveer uit. Met het merkwaardig aspect dat voor lopig niet te zien is dat iemand er veel beter door geworden is. heeft gelijke rechten en plichten, maar wat helaas maar al te veel gebeurt bij een dergelijke snelle ontwikkeling is ook hier geschied. Er is van het vrou welijke niets meer overgebleven. Na verloop van tijd zal de Chinese vrouw daar echter wel op terugkomen, want de vrouw" in haar zal toch zegevie ren. Bij de politie zijn als gevonden aange geven een groen jongensfietsje, voet balschoen (links), 1 bacosleutel, dames horloge „Junghans" met zwart bandje, groen beursje inhoudende 10,07, blauw wit kinderfietsje, bruin kinderjack, he renfiets, portemonnee inh. sleutels, blauw jack, horloge met nylon bandje, grijze rijwieltas met inhoud, gouden dameshorloge ,,Monté", kinderbril, da- mesbril, blauwe fietstas inh. voetbal schoenen en regenpijpen en een horloge „Medana". Aankomen vliegen een oranjekleurige kanarie en een postduif, geringd Noord- Holland '66-576572. Prins Bernhard wordt bij zijn aankomst begroet door de heer en mevrouw Peters en hun zoontje. voor de Nederlandse boerderij aange zocht, welke functie hij van 1958 tot 1965 bekleedde. In dat jaar keerde hij naar Nederland terug. De Evenementencommissie van de Soes- ter Zakenkring zal volgend jaar wel niet meer bij alle onderdelen van de Soester Bedrijfssportcompetitie, die op één avond afgewerkt worden, zeven uur als aan vangstijd zetten. Waartoe dat kan leiden, werd donder dagavond op de B.D.C.-terreinen aan de Bosstraat duidelijk, toen daar de atle tiekwedstrijden werden gehouden. Voor alle onderdelen, zoals hoogspringen, ver springen, hardlopen, kogelstoten en de snelloop, stond zeven uur als aanvangs tijd vermeld, maar vanzelfsprekend kon den niet alle nummers tegelijk worden gehouden. Daarom moesten sommige deelneemsters en deelnemers een hele tijd wachten, voordat ze aan de beurt kwamen. Degenen, die aan de snelloop zouden meedoen, waren wel het meest gedu peerd, want in plaats van zeven uur wees de klok al bijna kwart voor negen, toen zij pas aan de beurt kwamen. Het was dan ook niet helemaal onbegrijpe lijk, dat op dat moment niet alle inge schrevenen meer aanwezig waren. Zij hadden geen geduld of inderdaad geen tijd om zolang te wachten. Hadden die ongeduldigen de tijd dan niet kunnen doden door naar de atle- tieknummers te kijken? Misschien wel, ANANASPUNTJES. Een combinatie van frisse ananas en pittige chocolade. Nu nog voordeliger. 250 gram FRUCA - PACKS Vruchtencaramels, iedere caramel apart verpakt. Neem een extra voorraadje voor de vakantie. 5 packets KOFFIERONDJES. Ovenvers banketbakkers koekje verpakt in breuk- vrije en vershoudende ver pakking. 2 pak pl.m. 250 gr. VROOM DREESMANN Het vraagstuk van de onvoldoende communicatie tussen bestuur en leden speelt niet alleen bij de politieke par tijen. Dat blijkt uit een enquête die in werkgeverskringen is gehouden onder de leden van twee werkgeversverbon den over de vraag of zij het eens zijn met de beslissingen van de leiding van hun organisaties over het loonbeleid. Slechts zestien procent van de onderne mers vindt dat hun organisatie een juist beleid voert. De meesten vinden dat de werknemerscentrales het veel beter doen in de onderhandelingen. Over het al gemeen is de Nederlandse ondernemer van mening dat hem zelf meer vrij heid van beslissing dient te worden ge gund in de onderhandeling met werk nemersvertegenwoordigers. Als men weet hoeveel tijd en energie er door de centrale organisaties wordt besteed aan 't voeren van een goed be leid voor de leden, dan mag men te recht opmerken dat ondank 's we reld loon is. Die ondanks geldt echter niet alleen de werkgeversorganisaties. Ook in de werknemersorganisaties is men het lang niet altijd eens met de beslissingen van de leiding. Er moet dan ook nog veel werk verzet worden om de leden van de organisaties zoveel mogelijk bij de beslissingen te betrek ken. Die taak rust niet alleen op de leiding maar ook op de leden van de organi saties, partijen en verenigingen. Het is uitstekend wanneer men kritiek heeft of wil meedenken over de oplossing van moeilijke vraagstukken. Maar dan moeten die leden ook de moeite nemen bijeenkomsten te bezoeken en daar hun mond open te doen. Meedenken is niet voldoende. Men moet zijn gedachten daarnaast onder woorden weten te brengen. En daar ontbreekt veel aan in Nederland. Onderwijsmensen en be stuurders van organisaties kunnen een taak vinden in het zoeken van wegen om langs vele wegen de gedachtenwe- reld van belanghebbenden te projecte ren op het scherm van hun bestuursor ganen. Voor zover leden van organisa ties echter zelf niet meewerken is een onjuiste belsissing de vrucht van hun eigen houding en dus hun verdiende loon. maar atletiek is als kijksport nu niet bepaald één van de aantrekkelijkste sporten. In tegenstelling bijvoorbeeld met cycle-cross, waarbij het in iedere ronde spannend kan toegaan. Daarom ook bleven op de avond van de cycle- cross de voor de op dezelfde avond te houden prestatietocht rustig wachten. Ze konden genieten van de cycle-cross en pas daarna gingen zij van start, hoewel in het programma ook dezelfde aan vangstijd stond aangegeven. Overigens is de Evenenementencommis- sie zelfs de eerste, die zal toegeven, dat er zelfs na vijf jaar nog iets te leren valt. Volgend jaar zal dit wel niet meer voorkomen. Van de wedstrijden van donderdagavond had de Gooische Atletiek Club zoals ge woonlijk de organisatie. De deelnemers en deelneemsters hebben felle strijd ge leverd op de diverse onderdelen. De be langstelling van de zijde van het publiek was zeer gering. De deelnemers trokken zich echter niets aan van het feit, dat hun supporters verstek lieten gaan. Ze gaven goede sport te zien. Vooral de dames van verschillende bedrijven gaven acte de presence, waarmee zij aantoon den uit het goede hout gesneden te zijn. De mannelijke collega's in de atletiek- sport kunnen aan de dames een voor beeld nemen. De uitslagen waren: Hoogspringen dames: 1. Coby Scheur water (Foxboro) 1.23 m.; 2. Janny Ka merbeek (Pribor) 1.23 m.; 3. Dinky van Wel (Foxboro) 1.13 m.; 4. Diny Kamer beek (Pribor) 1.08 m.; 5. Tilly Huurde- man (Pribor) 1.08 m. Verspringen heren: 1. Hans Bosboom (Foxboro) 5.47 m.; 2. Albert Haarsma (Progress) 5.41 m.; 3. Herman Demmers (Foxboro) 5.05 m.; 4. Tonny Schaap (Van Kooij) 4.90 m.; 5. Kees Verkerk (Fox boro) 4.81 m.; 6. Wil Rijnders (Foxboro) 4.76 m.; 7. Herman de Bree (Super-Clea- ner) 4.73 m. Hardlopen dames (800 meter): 1. Ina Gier (Lindner) 2.56.8; 2. Tilly Huurde- man (Pribor) 3.06.6; 3. Gerrie Goudriaan (Super-Cleaner) 3.10.8; 4. Janny Kamer beek (Pribor) 3.18.7; 5. Ina v. d. Hoed. Kogelstoten heren: 1. Frans Bosman (Bosman) 11.26 m.; 2. Jan v. d. Meent (Lindner) 9.80 m.; 3. Cees Broekhuysen (Dalco) 9.75 m.; 4. Dick Zwart (Van Kooij) 9.33 m.; 5. Tonny Schaap (Van Kooij) 9.30 m. Hardlopen heren: 1. André Hagman (Su per-Cleaner); 2. Adam Kramer (Hou- dijk); 3. Kees Verkerk (Foxboro); 4. Her man de Bree (Super-Cleaner); 5. Wil Rijnders (Foxboro); 6. Evert de Boer (Van Kooij). Nu met horten en stoten een eind ge komen is aan het schieten in het nabije oosten, kunnen de diverse partijen be ginnen hun wonden te likken. De groot ste verliezer, Nasser, komt er merk waardigerwijs nog het beste af in ze kere zin. Na een dramatisch gepresen teerd besluit om heen te gaan sloeg een hysterie op in Egypte, die pas weer bedaarde toen Nasser zich bereid toon de toch maar te blijven, een nieuw be sluit waarmee hij de Egyptenaren zo waar een aanleiding gaf tot blijdschap. Nog sterker dan tevoren gedragen door een emotionele aanhankelijkheid in de Arabische wereld is Nassers positie voorlopig onaantastbaar. En dat is voor Israël waarschijnlijk ook nog een ple zierige omstandigheid. Als er onder handeld moet worden, dan is Nasser nu in de Arabische wereld een figuur die zich kan permitteren concessies te doen zonder de toorn van alle Islamietische naties op zich te laden. Voor het ove rige is het de vraag hoe de andere staatshoofden zich zullen handhaven. Na de nederlagen van 1949 en die van 1956 bloeiden alom de staatsgrepen. Dat kon dit keer zwakke figuren als koning Hoessein van Jordanië en president Atassi van Syrië wel eens opbreken. Militair is Israël zonder meer de triom fator. Het heeft weinig lust om dit keer - net als in 1956 - zonder meer alle veroveringen weer af te staan. De oude stad van Jeruzalem (met zijn heilige plaatsen voor Islam, christenheid en Judaïsme) zal men graag blijven bezit ten opdat na negentien jaar weer Jo den de klaagmuur kunnen kussen. Vader houdt van vissen, geeft hem dus van Steenhoffstraat - hoek Raadhuisstr. Wethouder K. de Haan is verhinderd dinsdag 20 juni zijn wekelijks spreek uur te houden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap Palmas" 19 juni. Australië: ms ..Aramaic" 19 juni. Brazilië: ms „Cap San Augustin" 20 ju ni. Canada: ms „Tindefjell" 21 juni. Chili: ms „Archimedes" 21 juni. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Eu ropa" 21 juni. Ned. Antillen: ms „Hercules" 20 juni. Suriname: ms „Oranje Nassau" 21 juni. Verenigde Staten van Amerika: ms „Grebbedijk" 21 juni. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Zaankerk". Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Spelen hier gevoelsoverwegingen mee, ten aanzien van de Gaza-strook, de straat van Tiran, de westelijke Jor- daanoever en de oostelijke oever van het meer van Galilea is de voornaam ste factor dat hier juist de terreurgroe pen vanuit Arabië steeds Israël belaag den. Het probleem voor Israël is hoe het deze militaire veroveringen kan omzetten, kan inruilen, voor betere ga ranties voor zijn veiligheid. Hoe dat zal moeten is niet erg in te zien. Voorlo pig is de winst zwaar beladen met de hypotheek van een nog diepere Arabi sche haat. Trouwens: een oplossing zou via de Verenigde Naties bereikt moeten wor den, al prefereert Israël rechtstreeks met zijn buren te praten, die echter zeker de voorkeur zullen geven aan een gesprek in de volkerenorganisatie, al was het alleen maar omdat ze daar de steun hebben van het oostelijk blok, merkwaardigerwijs opeens weer ver sterkt met Joego-Slavië - een gevolg van de persoonlijke vriendschap tussen Tito en Nasser. Moskou plus een aantal andere com munistische landen - waarbij Roeme nië weer opvallend minder fel reageert dan de anderen - doen nu hun best door diplomatieke verbetenheid hun naam in de Arabische wereld een beet je te redden. Maar bij de Arabieren zal het uitblijven van alle hulp toen er nog gevochten werd, vooreerst niet vergeten zijn. De Russen hebben een groot deel van hun invloed in de Islamietische wereld in scherven zien vallen door het Isra ëlische offensief. Door hun diplomatiek offensief tegen Israël - het verbreken van de betrekkingen, acties in de V.N. enzovoort - kunnen ze dat meer ten dele terugwinnen. Maar door wapenle veranties, dit keer waarschijnlijk beter begeleid met instructeurs, kunnen ze veel goed maken. En in ieder geval behoudt de Sowjetunie zijn met veel zorg bezette positie als macht met gro- In de Chinese steden ziet men ze nog wel, de laatste vrouwen van de oude tijd. Men herkent ze dadelijk aan haar „sierlijke" klompvoetjes, vervormde voe ten die zo groeiden doordat ze in de jeugd van de vrouw werden ingezwach teld en zo aan misvorming werden prijsgegeven. De vrouwen die men zo ziet, zijn niet zo jong meer, want bij de jongeren treffen we deze klompvoeten niet meer aan. Deze zede was heel erg, want de vrouw wier voeten op een der gelijke wijze waren vervormd, kon zich maar zeer moeilijk voortbewegen. De klompvoet kan men beschouwen als het symbool van de oude tijden in China, toen de vrouw nog stond onder de strenge familiedictatuur. De laatste tientallen jaren is hierin verandering gekomen, een verandering die eigenlijk reeds begon met de revolutie van 1911 en die zich voltrok met de overwinning van het communisme in het hemelse rijk. Voordien was de traditie de hardste wet die men in China kende. De vrouw behoorde aan de familie. Haar eerste plicht bestond uit het dienen van de manlijke huisgenoten, dat wil zeggen haar vader, haar echtgenoot en wan neer die er niet meer waren, haar oud ste zoon. Toch wel in tel! Vele westerlingen menen, dat de vrouw in het oude China niet meer was dan een slavin, doch dat is niet juist. De getrouwde vrouw nam in de familie wel degelijk een belangrijke plaats in, die zich geenszins laat vereenzelvigen met die van een slavin, want de echt genoot is tevens volgens de traditie- wet verplicht goed en vriendelijk voor zijn vrouw te zijn en daar werd even strak de hand aan gehouden als aan de plichten der vrouw. Niet voor niets worden in Azië de Chinezen als de beste echtgenoten beschouwd, een be wijs dat de regels ook werden en wor den nageleefd. De getrouwde vrouw werd echter eerst werkelijk belangrijk, wanneer zij zoons had. Nu moet men over een Chinese familie niet licht denken. De band in een familie is over het algemeen strak ker en intenser dan bij ons in het westen. Hoertoe rekent men namelijk ook alle ooms, tantes, neven, nichten, schoonzoons en schoondochters, zodat een dergelijke familie zeer groot kan zijn, vooral waar het Chinese gezin zeer kinderrijk is. Houdt men hierbij nog rekening met het feit, dat welgestelde Chinezen zich enige bijvrouwen konden aanschaffen, dan krijgt men wel ongeveer een in druk van de grootte van een Chinese familie. De vrouw bedisselde Het is begrijpelijk, dat zich in een der gelijke kring nog wel eens wrijvingen voordeden. Dikwijls was het de eerste vrouw van het familiehoofd, die als een vorstin over de gehele familie re geerde, in weerwil van haar onderda nige positie ten opzichte van de man. Zij was het, die als een ongekroonde heerseres troonde boven de familie en zich met alle zaken bemoeide, die hier mede verband hielden. Naar buiten be merkte men van de Chinese vrouw zeer weinig, maar intern handelde ze dik wijls als een potentaat. De Chinese vrouw wilde echter ook in maatschappelijk opzicht iets bete kenen en niet slechts binnen de be perkte kring van de familie. Na de re volutie van 1911 is de emancipatie be gonnen. De klompvoeten werden afge schaft met als gevolg, dat men die nu niet meer ziet bij jonge vrouwen en meisjes. Maar daarmede was het pleit nog niet gewonnen. Tot die tijd was een huwelijk een zaak, die door de wederzijdse ouders werd geregeld, dik wijls al jaren van tevoren. De kinde ren hadden hier niets in te vertellen. Hier moest ook een einde aan komen en dit streven ging hoofdzakelijk uit van de Chinese vrouwen. Traditie doorbroken Wanneer wij de zin van de Chinees voor traditie kennen en weten, dat deze zeden reeds ruim tweeduizend jaar heb ben gehandhaafd, dan begrijpen we, hoe uiterst moeilijk het voor de Chi nese vrouw moet zijn geweest om hier in een gunstige verandering te bewerk stelligen. In de tijd van Tsjiang K'ai-sjek, de tijd van het nationalisme, ging de emancipatie langzaam voort, doch niet snel genoeg naar de mening van vele Chinese vrouwen. Het communisme be loofde echter gelijkschakeling in rech ten en plichten met de mannen en dat bleek voor veel vooruitstrevende Chi nese vrouwen een lokkende roep en zij sloten zich bij Mao Tsje-toeng aan. En het communisme heeft van deze gun stige omstandigheden dankbaar gepro fiteerd. De meisjes zwaaien het hardst met Mao's „rode boekje" De Chinese vrouw heeft haar zin gekre gen, loopt nu dikwijls in overall rond, De artsendienst wordt dit weekeinde als volgt waargenomen: Van zaterdag 12.00 uur tot maandag 8.000 uur H. J. Stroband, H. Blaekweg 14, tel. 2434. Van zaterdag 12.00 tot zondag 8.00 uur H. van Dorssen, K. Bergstraat 3, tel. 2119. Van zondag 8.00 tot maandag 8.00 uur. J. Kuipers, Middel wijkstraat 34, tel 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. Rijks, Heideweg 41. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag Apo theek „Soest-Zuid". Maandag tot zater dag apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 3, Soesterberg, tel. 03463-1359, of briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. Haitsma van Woerden. 19 uur geen dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K. van Liere. 19 uur geen dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtusberk, Alb. Cuyplaan. 10 uur en 17 uur ds J. Smit. Gebouw Middelwijk, P. de Hooglaan. 10 uur zondagsschool. 19 uur ds K. van Liere. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 17.00 uur ds P. Pilon van Bu#» sum. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds Th. Thomas van Amers foort. Bed. H.A. GEREF. KERK Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff van Baarn. 3 uur ds J. J. de Vries van Nijkerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19.00 uur ds M. Baan van Zeist. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 uur leesdienst. 14.30 uur ds Van Haaren. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTTGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds H. M. Bierman (N.H.). EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds J. Eikelenboom. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa SchooL Volle Evangelie-samenkomst. Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur Mr. J. van der Hoeven van Soestdijk. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur mej. Mr. M. N. M. Riemers van Amsterdam. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, don derdag 8 uur en 19.00 uur (avondmis), vrijdag 7.45 en 8.30 uur, zaterdag 9 uur en 19.00 uur (avondmis). KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 jut.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7