Slotavond van de Soester Bedrijfssportcompetitie Howson kreeg extra prijs voor de meest gedupeerde ploeg MIKI MO MIKIMO MIKIMO Burgerlijke stand SOESTERBERG THE LONG HOT SI M M ER WAAROM WERD SPIONAGECHEF AFGEZET Krabbels van Knefis Welke rente geeft de Coöp. Raiffeisenhank Soest DE speclaaliaak voor Uw kSsid. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Grote belangstelling voor de Avondvierdaagse Vereniging van Modelvliegers Opbrengst collecte Israël Zo vlogen de duiven Duinkikkers Russische Geheime Dienst liet 4 steken vallen KOEti WASSEN BIJ DE 311 OJ \2 DAGELIJKS OPVRAAGBAAR 4 ZILVERVLOOT EN GEPREMIEERD SPAREN 5 OPZEGTERMIJN 6 MAANDEN 5 I2 OPZEGTERMIJN 12 MAANDEN Bovengrondse draden van de P.U.E.M. afgeknapt Eiermarkt Geslaagd WILG DINSDAG 20 JUNI 1967 Met een sportieve handdruk toonde aanvoerder Staal van de Howson-voet- balploeg gisteravond, dat hij en z'n me despelers bereid zijn het onbevredi gende slot van de voetbalcompetitie in het kader van de Soester Bedrijfscom- petitie 1967 zo spoedig mogelijk te ver geten. Lindner-aanvoerder Limper im mers had alle mogelijke moeite ge daan om de finalewedstrijd over te la ten spelen of om twee eerste prijzen beschikbaar te krijgen, maar de Eve nementencommissie, zelf ook niet erg gelukkig met deze kwestie, had een an dere oplossing: het team van Howson kreeg een grote beker, beschikbaar ge steld door Bouwbedrijf Van Heek, om dat het de meest gedupeerde ploeg was. Een applaus van de honderden in het openluchttheater tijdens de slotavond aanwezige deelnemers onderstreepte hun instemming met dit besluit. Tevoren had de voorzitter, dr. M. van Driel, erop gewezen, dat de commissie van mening is, dat scheidsrechterlijke beslissingen bindend zijn, ook in dit geval. „We moeten fouten kunnen aan vaarden, dan pas zijn we 100 procent sportman", aldus de heer Van Driel. Niettemin schonk de einduitslag hem geen bevrediging, evenmin trouwens als Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.)f telet 6286 GEBOREN: Gerrit Peter, zoon van G. C. van Roekei en T. Eringa, Van Goyen- laan 190. Picter Jacob, zoon van J. Weerdenburg en J. Smits, Veenzoom la. Albertus Arnoldus Cornelis, zoon van L. P. de Bruin en A. C. Boom houwer, Korte Brinkweg 45. Petrus Antonius, zoon var» J. M. Rademaker en W. R. M. Brouwer, Vinkenweg 41. Ralph, zoon van H. van den Broek en T. Veltman, Beckeringhstraat 19; Nicolette Louise, dochter van F. F. E. M. ten Holter en M. B. T. Heuts, Van Goyenlaan 55. Tom, zoon van F. van Leeuwen en M. Blanken, Rubenslaan 148. Mike, zoon van C. J. de Winter en L. H. Rijntalder, Eikenlaan 47. Wilhelmus Petrus Jozef, zoon van W. P. J. Brouwer, wijnhandelaar en van C. M. Rademaker, Steenhoffstraat 64. Jacqueline, dochter van C. E. van de Goede en A. de Schiffart, v. d. Yeldeplantsoen 79. Angelique Mirin- da, dochter van E. P. van Kesteren en M. Kok, Rubenslaan 15. Monique Angelique Gabriëlle, dochter van W. T. Vakelkamp en van C. G. M. van Ha- mersveld, Krommeweg 8. Gaugeri- ca Alida, dochter van N. H. J. Koomen en C. L. Stam, Prof. Lorentzlaan 113, Soesterberg. ONDERTROUWD: Jacobus Joseph Pe ter van Leeuwen. Burgemeester Grothe- straat 27 en Henny Johanna van Os, Dalweg 91. Jaan Albert Fokke Ve- nema, Groen van Prinstererlaan 8, Doe- tinchem en Comelia Frederika van Ar- kel, Oranjelaan 27. Gijsbert Mostert, Palmstraat 304, Amersfoort en Wilhel- m;na Johanna Aleida van Dorrestein, Eemstraat 14. GEHUWD: Cornelis Hermanus Korver, Soesterweg 524. Amersfoort en Carmen- cita Irene Marie Wijman, Plesmanstraat 99 juan Sanchez Baena, Grote Melmweg 9 en Feijtje van Ginkel, Birk- straat 49. Robert Wilhelmus Corne lis Damianus van Dijk, Albert Hahn- weg 25 en Everarda Petronella Maria Adelaar, Lange Brinkweg 15. Go- vert Wiggelinkhuizen, Beetzlaan 89 en Maria van Luijk, Hellingweg 1. Koert Vonk, Merelstraat 14, Papen- drecht en Dirkje Kramer, St. Theresia- straat 38. OVERLEDEN: Stijntje Jacoba Wijde- kop, 58 jaar, gehuwd met W. P. Kud- ders, Steenhoffstraat 23. Peter Hu- bert Smeets, 84 jaar, weduwnaar van T. M. Kuen, Luitenant Koppenlaan 14, Soesterberg. Maria Elizabeth van Maaren, 43 jaar, gehuwd met J. C. Bul- terman, Sparrenlaan 20. Heinrich Jakob Ludwig Tanno, 87 jaar, onge huwd, Jac. van Looylaan 14. Elisa- beth Cecilia Maria Buitendijk, 22 jaar, ongehuwd, Koekoekweg 11. Louisa Elisabeth Linscheer, 91 jaar, weduwe van R. W. Oliviera, Eikenlaan 18. Gerrit Jan Karei Hendrikman Verste gen, 89 jaar, gehuwd met C. A. F. van Buuren, Beckeringhstraat 43. Gerrit Roelof Hamer, 84 jaar, weduwnaar van G. Scheffer, Korte Brinkweg 14. Dir. H. W. Veliinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) de teams van Lindner en Howson. Van daar dat Howson de extra prijs kreeg. De einduitslag bleef echter ongewijzigd. Lindner kreeg dus de eerste prijs, Howson de tweede. Het weer, dat de deelnemers(sters) ge durende de drie sportweken steeds goed gezind was, liet zich ook gisteravond van z'n beste kant zien. De aanwezigen, onder wie burgemeester mr. S. P. Ba ron Bentinck met echtgenote; wethou der J. v. d. Arend en de heer Th. M. Peet, directeur van de Sportstichting, tevens afgevaardigde van de Stichting Openluchttheater, hebben mede daar door genoten van een gevarieerd pro gramma, dat dank zij de kundige re gie van de heer J. Elderman stipt vol gens tijdschema werd afgewerkt. Terwijl de bekers, lauwertakken en medailles op de rand van het podium stonden uitgestald, marcheerden de drumbands van de Soester gymnastiek verenigingen Olympia; Crescendo, A.G.A.V.S. en Laetitia op, waarna elke band een solo verzorgde. Dr. Van Driel heette iedereen welkom en sprak zijn vreugde uit over de samenwerking tus sen de vijf gymverenigingen (ook de Soester Turn Club werkte mee). In het verleden stuitte men wel eens op moei lijkheden wat dit betreft. Hij dankte de medewerkers, die een vlot verloop van de competitie garan deerden: de Soester Timmerfabriek, garage Van Kooij; electro-technisch bu reau Frans Bosman, de Bottelmij. 't Gooi en B.D.C.-handbal voor de verzor ging van het lijntrekken, met name J. W. Steenbakkers; J. van Kesteren; K. v. d. Deijssel; A. van Sijl en L. v. d. Heiden. Als dank bood de heer Van Driel de heer Steenbakkers een bal aan. Daarna begon het gymnastiekprogram- ma, gebracht door leden van de vijf verenigingen. Vooral de Laetitia-jon- gens oogstten veel succes toen zij door een brandende hoepel sprongen. Verder waren er roloefeningen, oefeningen op mat, evenwichtsbalk en brug ongelijk en kast en paardspringen. Het geheel stond onder leiding van de heer v. d. Steen van A.G.A.V.S. Vervolgens was de beurt aan de meis jes van de Soester balletvereniging, die een ovationeel applaus oogstten voor hun vier dansen, waarbij vooral de fraaie costuums opvielen. Het nummer van de jongste meisjes was alleraar digst. Daarna volgde een gecombineerd optreden van de vier drumbands, ook een succesvol onderdeel van het pro gramma. Dr. Van Driel ging hierna over tot het uitreiken van de individuele prijzen. De heer A. H. Hoegen Dijkhof sprak ver volgens als voorzitter van de Soester Zakenkring de Evenementencommissie toe. Hij'bedankte dé "heren" Blok, Falch," Van Driel, Kruimer, Elderman, Brink en Schneider voor het vele en tijdro vende werk dat zij belangeloos voor het welslagen van de Bedrijfssportcompe titie verzetten. Hij had voor de echt genote van deze heren een cadeau mee gebracht, hetgeen hij overhandigde. Een driewerf „hoera" en een langdurig ap plaus onderstreepten de waardering van de deelnemers. De bejaarde heer Keiler van Ceramiek van Breugel was vervolgens de eerste, die een prijs in ontvangst mocht ne men voor zijn deelname aan de pres tatietochten. Hij moest het fietsen en zwemmen echter verzuimen, want dat leerde men vroeger nog niet. Niettemin was de Evenementencommissie van me ning, dat ook de heer Keiler, die he lemaal lopend naar het openluchtthea ter was gekomen, niet vergeten mocht worden. Alle deelnemers, die de vier prestatietochten volbrachten, kregen twee fraaie glazen aangeboden. Daarna ging de individuele prijsuitrei king verder, waarbij de burgemeester enkele prijzen voor de Gemeente-teams in ontvangst nam. Tot slot volgde nog een optreden van de leerlingen van de judoschool Pouw, die fraaie staaltjes van hun kunnen toonden. Al met al een zeer geslaagd programma, dat een waardig slot van de lustrumfestivitei ten was. De 13e Soesterbergse Avondvierdaagse is weer prachtig verlopen. Een record aantal van 805 man heeft vier dagen lang de mooie parcoursen gevolgd. Voor het eerst ontbraken de militairen op het appèl. De laatste avond kreeg de Soesterbergse Avondvierdaagse weer haar bekroning met een kleurig défilé vanaf de Beton- baan. Enkele duizenden mensen wilden dit schouwspel niet missen. Met de mu ziekvereniging „Soesterberg" voorop maakten de met bloemen gehuldigde wandelaars een feestmars door verschil lende straten van het dorp. Bij de Carolusschool werd opnieuw op gesteld voor het uitreiken van de per soonlijke en groepsherinneringen. In de stoet liepen ook de drumbands van Laetitia en A.G.A.V.S. De „lange hete zomer" is weer begonnen in de Verenigde Staten. In Cincinnatti, in Tamla en in andere plaatsen heeft de politie weer ware veldslagen moeten le veren met in oproer geraakte bewoners van negerwij ken. Brandstichtingen, plunderingen van winkels, opbreken van straten enzovoort geven die wijken het aanzien van Watts, dat deel van Los Angeles, waar in de zomer van 1965 grote eenheden van de nationale garde als het ware de wijk terug moesten ver overen voor de Verenigde Staten. Het patroon van dit soort oproeren ver toont steeds veel overeenkomst. Het be gint er doorgaans mee dat de politie een neger wil arresteren wegens een of an der misdrijf, of soms maar een over- tredinkje. Plotseling staat dan de hele negergemeenschap als één man achter de gezochte, de stenen vliegen op de politie af en meer en meer ook wordt de politie beschoten. De aanleiding is dermate onbenullig dat die al spoedig is vergeten. Het wordt dan een strijd van de zich ontrecht voelende neger tegen de overheid. Dat gebeurt juist op een moment dat op het gebied van de burgerrechten al veel is gebeurd. Discriminatie in openbare gelegenheden is voor een groot deel on mogelijk gemaakt. Rassenscheiding op de scholen verdwijnt meer en meer. Maar de sociale positie van de negers als totaliteit verbetert nauwelijks. De beter ontwikkelden, de welvarende zakenlieden met een gekleurde huid on dervinden minder moeilijkheden, maar de grote massa ervaart nog steeds dat zijn kansen op werk beduidend kleiner blijven en dan doorgaans beperkt tot die baantjes waarvoor de blanke kan didaten liever bedanken. Er is een ver schuiving aan de gang, waarbij minder telt dat van de burgerrechten geen ge bruik gemaakt kan worden. Die klacht verliest meer en meer zijn grond, maar veel meer dat de neger door de blanke meerderheid toch als een tweederangsfiguur wordt beschouwd. Een houding waarin met geen wet ver andering is te brengen. In tal van negerorganisaties krijgt men het gevoel of men in de boot genomen wordt met fraaie wettelijke maatrege len, waarvan men toch geen werkelijk profijt kan trekken. En men gaat een soort complot zien van de blanken om de negers sociaal klein te houden. Argumenten gaan de ronde doen dat het aantal gesneuvelde negers in Vietnam procentueel hoger is, dat het aantal zwarte ambtenaren procentueel kleiner is enzovoort. Kortom een weliswaar door de overheid niet officieel gesteunde, maar door de blanken bij onderlinge af spraak toch gevoerde politiek om de ne ger op de slechtste plaatsen te houden. Een mentaliteitskwestie dus, waartegen met wetten niets is te beginnen. Met straatgevechten trouwens ook niet. Maar dat tekent nu juist het vrijwel onoplos bare van de nu langzamerhand jaarlijkse golf van geweld die over de V.S. slaat. De Soester modelvlieger, heer H. Ab- bring heeft zich door het winnen van de Tubo-beker, de laatste van een serie selectiewedstrijden, geplaatst in de na- tinale ploeg voor de wereldkampioen schappen. Hij eindigde in de klasse rubbermotor modellen bovenaan de ranglijst, gevolgd door de heren Krieft en Oskamp te Am sterdam, die zich eveneens hebben ge plaatst. De wereldkampioenschappen worden half augustus in Tsjechoslowakije ge houden. Op de internationale weekeindwedstrijd „Coupe d'Amsterdam" behaalde de heer P. D. van Merkesteijn te Baarn een tweede plaats in de klasse zweef A-2. De opbrengst van de collecte voor Is raël, gehouden met op verschillende punten in de gemeente geplaatste bus sen, heeft opgebracht ruim 1700, In Soesterberg werd een huis-aan-huis collecte gehouden en deze bracht ook 1700,— op. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Afstand 371 km. De duiven werden gelost te 10.45 uur met noorden wind. In concours waren 240 duiven. De eerste duif arriveerde te 16.49.19 uur met een snelheid van 1018.07 meter per mi nuut. De eigenaar van deze duif is de heer B. Roest. De laatste prijsduif te 17,21.28 uur. De uitslag was als volgt: B. Roest 1, Jac. Stalenhoef 2 5 20 22 28. G. Rijk- sen 3 4 7 11 17 23 24 29 31 33 47. F. Reijerese 6, Comb. Ottens-Blokland 8, A. J. v. Dorrestein 9 42. C. Dijkman 10 37 41. J. Rauch 12. R. G. Voskuilen 13 25 27 38 39 46 48. A. C. van Ee 14 18 30 40. C. v. d. Hoek 15. T. Wigtman 16. H. Gorissen 19 45. J. H. v. Heng- stum 21. P. G. Duijst 26 44. C. v. Klin geren 32. J. v. d. Brakel 34 43. Jac. Wijnands 35. H. Woudstra 36. HERENPOLOWEDSTRIJD DUINKIKKERS I—D.AV.K. 4 Een incompleet herenteam ging vrijdag een nederlaag tegemoet tegen de D.W.K. 4-heren uit Barneveld. Door invallen van 2 jongens-adspiran- ten kon de heren toch niet behoeden te gen een flinke nederlaag. De D.W.K.-heren, die beslist in alle op zichten beter waren, maakten snel ach ter elkaar de doelpunten. De verdediging, die niet goed functio neerde, stelde de D.W.K-voorhoede meer dan eens een prachtkans door te zwem men en te schieten, wat dan ook vlot gebeurde. Gelukkig kon de D.K.-keeper Jan Vrakking door snel uit te zwemmen de Kikkers voor een grotere nederlaag behoeden. Toch wist Henk Wijnmalen Gerard Vet en Koert 3 tegenpunten te maken, zodat de stand tenslotte op 7-3 kwam in het voordeel van D.W.K. POLOWEDSTRIJD DUINKIKKERS DAMES—ROBBEN IV Het dameszevental heeft met een grote overmacht gewonnen van de Robben- dames IV. In de eerste helft kon Lily Kok met een flinke snelle sprint de stand snel achter elkaar op 2-0 brengen. Schoot de midachter van de Kikkers een Het dichtbij het kampioenschap zwem- doel wel vinden en maakte er 3-0 van. De Robbendames, die in de Duinkikkers een te goede tegenpartij hadden, zagen toëh kans een paar keer te schieten, maar Tineke Thie bleek in vorm te zijn, waardoor zij de strafworp op „grootse" wijze tegen wist te houden. Door goed verdedigen van de achter- ploeg, bestaande uit Diny Grobben, Wil- ly v. d. Brink en Gertrud Karwoezik konden de voorspeelsters, Geraldine Eg- bers en Lily Kok de stand op 7-2 bren gen. POLOWEDSTRIJD DUINKIKKERS ADSP. JONGENSA.Z. P.C. b Het dichtbij hegt kampioenschap zwem men zijnde jongenszevental speelde een goede wedstrijd tegen A.Z. P.C. b. Snel na de start maakte Koos Wijnma len 1-0 en na een zeer moeilijke bal kon Ron Nijhuis het tweede doelpunt maken. Door helemaal vrij te zwemmen kwam Paul Kok in de gelegenheid er nog een doelpunt bij te maken en na flink vech ten om de bal zag Koos Wijnmalen nog maals kans het 4e doelpunt voor de rust te maken. In de pauze werd er van spelers ge wisseld. Al snel moest er een strafworp genomen door Gerard Vet, die feilloos inschoot. Overigens keepte de A.Z. P.C.-doelman beslist niet onverdienste lijk. Een paar ballen wist hij met een enorme kracht het doel uit te slaan. De 2 doelpunten van A.Z. P.C. wer den gemaakt door resp. in de hoek en een mooie boogbal. Hans Felix kreeg een vrije worp en Otto v. d. Bor maakte er een doelpunt van. Na een duel met de keeper kon Koos Wijnmalen de einduitslag op 7-2 bren gen. PUPILLENTOERNOOI VAN Z.V. DE VUURSCHE TE BAARN Zaterdag j.1. organiseerde de Z.V. De Vuursche het jaarlijkse pupillentoernooi waaraan door verschillende zwemver enigingen werd deelgenomen waaron der de Duinkikkers. De meesten, die voor het eerst speelden, hadden er veel schik in. Ons jongensteam won de 2e prijs. De meisjes eindigden als 3e in een poule van 4. POLOWEDSTRIJD MEISJES ADSP.-FLEVO B NIJKERK Een enthousiast meisjesteam won met 2-1 van de Flevo-meisjes. De doelpun ten werden gezet door Anja Kok, die niet onverdienstelijk als invalster ge speeld heeft. DAMES-POLOWEDSTRIJD DUINKIKKERS-IJSSELMEER Het sterke damesteam van IJsselmeer uit Huizen bleek wederom een te sterke tegenstander. Met maar liefst 9-3 moesten de Duin kikker dames het onderspit delven. De 3 Soester doelpunten werden gemaakt door Lily Kok, Willy v. d. Brink en Geraldine Egbers. De IJsselmeerdames, die beslist kam pioen worden, speelden een goede en vooral snelle wedstrijd zodat zij ver diend wonnen. De 43jaar oude Wladimir Semitschastny, chef van de Russische staatsveiligheids dienst (K.G.B. of M.V.D.), van de staats politie en van de veiligheids- en grens bewakingstroepen, werd per 20 mei van dit jaar van al zijn functies ontheven. In diens plaats werd benoemd Joery Wladimirowitsch Andropow, 52 jaar oud en tot voor kort werkzaam op het par tijsecretariaat te Moskou en reeds tien jaren in het bijzonder belast met het leiden der betrekkingen welke er be staan tussen Moskou en de overige com munistische partijen in de wereld. Deze betrekkingen zijn er in de loop van de tijd niet beter op geworden. In april van dit jaar, tijdens het com munistisch partijcongres in Karlsbad/ Tsjecho-Slowakije, ondervond de zo juist benoemde chef staatsveiligheid, hoe bit ter weinig er op de partijen in de sa- tellietlanden kon worden gerekend en we denken dan zeer bijzonder aan de communistische partijen in Joego-Slavië, Rood-China, Albanië en Roemenië, wel ke partijen thans alle hun eigen weg gaan en zich van Moskou weinig of niets meer aantrekken. Van de zo hoog ge roemde communistische eenheid in de wereld en van haar wapenspreuk „Pro letariërs aller landen verenigt u", kwam dan ook niets terecht. De nieuwe chef van de geheime dienst is wel eens „de man van de massieve druk" genoemd en hij dankt deze be naming aan het feit, dat hij in het jaar 1956 als Russisch gezant in Boedapest, nauw betrokken was bij de Hongaarse opstand. Bij het neerslaan van de re volutie door de Russische troepen heeft hij een gezaghebbende stem gehad. PartUen Joery Wladimirowitsch Andropow is geen politie- of leger-officier geweest en was voordien nimmer met geheime dienstzaken belast. Hij is voor alles een partijfunctionaris en werd ook in die richting geschoold. En hij is een over tuigd communist. Zijn aan de kant geschoven voorganger, Wladimir Semitschastny, werd in 1961 tot voorzitter en chef van het Comité voor de Staatsveiligheid benoemd en was voordien jeugdleider der commu nistische jeugdorganisatie, de „Komso- mol". Het heenzenden van Semitschastny als chef der Russische geheime politie (K.G.B. of M.V.D.) is een gevolg van vier belangrijke feiten. 1. dat hij niet in staat bleek te zijn om de Russische luitenant-kolonel Pen- kowski als spion te ontmaskeren. Penkowski bleek achteraf reeds vele jaren voor de Amerikaanse en En gelse geheime diensten te werken voordat hij werd ontmaskerd; 2. evenmin bleek de geheime dienst on der zijn leiding in staat om te voor komen dat de dochter van wijlen Josef Stalin, Swetlana, de vlucht nam naar de Verenigde Staten; 3. wordt hij door het Kremlin verant woordelijk gesteld voor het uiteenra felen van het Russische spionagenet in Italië, beter bekend als de affaire Rinaldi; 4. wordt hij aansprakelijk geacht voor het feit, dat Russische geheime agen ten in het buitenland werden opge pakt en uitgewezen zoals in Grieken land, België, Noorwegen, Cyprus, de Verenigde Staten en Nederland. (In ons land was dat het geval met de aanhouding door de rijksrecherche te Amsterdam van de functionaris van de Russische luchtvaartmaatschappij „Aeroflot" Gloukhow, die dus wel Ajje 't ming vraogt mok zeige dak bin- nekort een verzoek tot ut gemeentebe stuur richt om cen- te veur ut anschaf- fe van tuunmaote- riaol. De hoofdleid ster van de opebao- re kleuterschool „De kleuterwereld" het dat ok edaon en noeng stelle burgemeester en wethou- wers de raod veur om 200 gulde te geve. Dat vind ik wel een bietje veul veur tuunmaoteriaol, maor jao, wie weet watter niet allemaol nodug is. Allenig snap ik nie, dattie juffrouw zomaor zo veul geld an de gemeente kan vraoge. As ze die tuunspulle alle nig gebruukt veur de tuun van de kleuterschool ister netuurluk niks an de hand, maor daor zal ut wel nie bie blieve denk ik. Veur ut kleine tuuntje van de kleuterschool hejje nie zoveul tuunspulle nodug. Een schoffel, een har- rek, een grasmejine en dan hejje ut wel ehad, dacht ik zo. Een schop zal ze wel nie wille hebbe. Ik het ming een hele tied of evraogd wie die tuunspulle dan mot gebruuke. Je kan zo'n juffrouw toch nie nao schoollied in d'r dooje eentje in de tuun laote warreke. En je kan cvemin de kleuters an ut warrek zette, waant dan bliefter van de tuun nie zo bar veul over, denk ik. Maor ut prebleem was gauw op elost, toen Kneliao d'r bie kwam. „Je het je weer mooi om de tuun laote leije", zee ze. Ut gaot helemaol nie om matteriaol om de tuun bie te houwe, zee ze, maor om spelmateriaol veur de kleuters, dat in de tuun op esteld kan worde. Ik be greep ut meteen, toen Kneliao dat zee. maor ik was mooi te graoze enome deur dat bericht. En noeng ik presies weet hoe de harrek in de steel zit, wil ik d'r ok ging gras over laote groeie om te laote wete, dat die kleuters die spulle wel verdiene, waant ut is van 't jaor zuk mooi weer, dat zullie wel vaok in de tuun zalle weze. En op gras al- lenig bij je gauw uut ekeke. Die kleuters wille netuurluk zo aordug mogeluk speule mit speulgoed. En of dat noeng otootjes binne of klimrekke en zo, dat maokt niks uut. As zullie maor arreges mee bezug kenne weze. Veur die juffrouw betekene die dinge ok een heule zorrug mingder. Ut neemt een hoop warrek uut haande en allenig daorom motte die spulle d'r maor gauw komme, vind ik. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. terdege een Russische spion bleek te zijn). Het Centraal Comité van de Russische communistische partij te Moskou, van Semitschastny's falen kennis nemend, besloot daarop de geheime dienst pre cies zoals dit onder Stalin ook plaats had, onder scherpe partij-controle te stellen en Semitschastny, die ook nog het nadeel had een beschermeling van Nikita Chroesjtsjow te zijn, uit zijn hoge functies te ontslaan en Andropow in de opengevallen plaats te benoemen. Dit wil tevens zeggen, dat de benoeming van Andropow als chef K.G.B. of M.V.D. een versterking is voor de positie van het aan de macht zijnde driemanschap Brezjnew, Kosygin en Podgorny. Het is dit driemanschap dat het momenteel op het Kremlin voor het zeggen heeft. f KANTOREN KERKPLEIN 9 - SOESTERBERGSESTRAAT 14 - KONINGJNNELAAN (naast nummer 38). De heer W. R., alhier, reed met zijn be stelwagen op de Birkstraat en vervoer de een partijtje multiplexplaten, die met een touw waren vastgebonden. Waarschijnlijk zijn door de wind eni ge platen los geraakt, die omhoog vlo gen, waardoor enige draden van de P.U.E.M. afknapten. De weg moest tij delijk afgezet worden totdat de schade hersteld was. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van f 11,50 tot ƒ12,50. Middenprijs ƒ12,—. Prijs per kg ƒ1,90. Als leerlingen van het Johan van 01- denbarnevelt gymnasium te Amersfoort slaagden voor het eindexamen gymna sium B mej. E. M. Kwant en de heren P. J. D. Oranje en R. Th. Ottow. ZWARTE ZES richtingaanwijzer V^—y uitschakelen als zijdelingse verplaats r <~i sing voltooid is. J DUS HIER!/ 0't DE SPIEGELS VAN UW AUTO I ZIJN ER NIET j VOOR NIETS

Soester Courant | 1967 | | pagina 3