SvOx ulii/, d-t mum, dtvtv vh. de Andijvie a la crème V m r. van hier en daar I zelfs de beste kok van te blozen,..! HEES 4 WERD KAMPIOEN VAKKENNIS IS NIET BEPAALD N0DI0... DRUKKERIJ SMIT Telefoonnummer zhkenauto 5980 Noorderweg 23 U KUNT NIET ALLES WETEN! Beide voetbalfinalisten in Fssportcompetitie B.D.C. hield jaarvergadering Daar staat N Uw nieuwste geheim: 450 gram f 1,60 '0^^°SPïdÏeten-. 4Sogra"V Wij bieden Puzzelrit voor de jeugd van „Hees" S.E.C.-nieuws Tennis L.T.C. „Soest" in onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT Drie overwinningen van Soester J.B.T.B. in kringtoernooi DINSDAG 20 JUNI 1967 VAN WEEDESTRAAT 52 SOEST,ERBERGSESTRAAT 30 In het clubhuis aan de Bosstraat heeft de sportvereniging B.D.C. vrijdagavond haar jaarvergadering gehouden, die on der leiding stond van voorzitter G. J. Stork. Hij verwelkomde in zijn ope ningswoord de aanwezigen, waarna hij het woord gaf aan secretaris E. A. Hil- horst voor het lezen van de notulen van d i vorige vergadering en het jaar verslag. In dit verslag werd een overzicht ge geven van de eindklassering van de verschillende elftallen, waarvan het ze vende en het tiende kampioen werden. B.D.C. startte aanvankelijk met elf elf tallen, maar wedstrijdsecretaris W. A. va., den Breemer zag zich genoodzaakt een elftal terug te trekken wegens het grote aantal afschrijvingen. In september 1966 trainden de elftal len onder leiding van de heer A. Kamp- horst. Door zeer veel misverstanden van interne aard was het bestuur echter genoodzaakt aan het spelend lid H. v. d. Lugt de training over te laten. Oud trainer Stofmeel werd aangetrokken als coach. Doordat beiden zich met volle overgave van hun taak kweten en door de volle medewerking van eerste elf talspelers en reserves bleef het eerste gespaard voor degradatie. In het afgelopen jaar werden weer di verse aktiviteiten ontwikkeld, ook op ander dan voetbalgebied. Zo waren er o.a. kaart- en bingo-avonden. Op het verlanglijstje van B.D.C. staat o.a.: „Op de eerste plaats hopen wij zeer spoe dig met de uitbreiding van ons club gebouw te beginnen (bestuurskamer, opslagplaats voor het materiaal, toilet ten aan de buitenzijde van het gebouw) etc. en het plaatsen van vaste zitban ken rond het terrein. Deze plannen zijn momenteel in het bezit van de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport „Soest", waarmee in het afgelopen sei zoen weer in prettige harmonie is sa mengewerkt." In het verslag wordt ook aandacht be steed aan de prestaties van de 36-jari- Andijvie a la crème. Dat klinkt nieuw en dat is het ookl Verse andijvie, gekookt in een verruk kelijk romig sausje met enkele exquise kruiden. Het recept? Iglo natuur lijk! Andijvie a la crème zit al tafelklaar in het pakl Alleen maar even tjes op het vuur en... klaarl En proeft u dan maar: daar staat de beste kok nog van te blozenNeem deze week eens een pak mee, dat wordt een hele ontdekking I ge veteraan Nico Gros. „Laten wij met het voorbeeld van deze „jonge grijs aard" het seizoen 1967—'68 vol vertrou wen tegemoet gaan, al moeten wij dan ook onze penningmeester, de heer Vonk, die ons 16 jaar is trouw gebleven en dag en nacht in de weer was om de vereniging financieel gezond te houden, node missen. Evenals onze wedstrijd secretaris, die er voor zorgde, dat tien elftallen iedere zondag het veld in kon den gaan. Wij zullen beiden echt mis sen. Wat de jeugdzaken betreft kunnen we het beste het woord laten aan de altijd voor de jeugd werkende heer P. G. Jansen", zo besluit het jaarverslag. Daarna kwam het verslag van de pen- ni- gmeester aan de orde, gelezen door de heer R. Kleinegris. „Als we de afge lopen drie jaren in financieel opzicht bekijken, komen we tot de conclusie, dat B.D.C. zich in een toestand bevindt van „het kan vriezen, het kan dooien". Gelukkig gaan meer mensen zich inzet ten om B.D.C. uit de benarde financiële positie te helpen. Met een verlies wer ken is op langere termijn geen houdba re zaak en omdat we al drie jaar ach tereen met negatieve cijfers werken, is een contributieverhoging alleszins ge rechtvaardigd. Kosten van onderhoud, terreinhuur en trainer en de Bondscontributie worden steeds hoger en het ziet er voor de toekomst niet veel beter uit, gelet ook op de plannen tot uitbreiding van de accommodatie. Het bestuur heeft zelf het goede voor beeld gegeven door geen enkele decla ratie in te dienen voor kosten, die be stuursleden voor de vereniging maak ten. Niettemin is er een nadelig saldo van ongeveer 1000 gulden." De kascommissie bracht bij monde van de heer B. Bakker een gunstig verslag uit. Vervolgens was het punt bestuursver kiezing aan de orde. De heer J. A. Vonk trad af als penningmeester en was niet herkiesbaar. De heer R. Klei negris, reeds vorig jaar gekozen, wordt ziin opvolger. Ook wedstrijdsecretaris W. A. v. d. Breemer was aftredend en niet herkiesbaar: hij kreeg de heer B. Bakker als opvolger, die in nauwe sa menwerking met secretaris E. A. Hil- horst het wedstrijdsecretariaat zal be heren. In plaats van kaarten, zal in het nieuwe seizoen iedere week een ge stencild blaadje worden uitgegeven met opstellingen, bijzonderheden enz. De heer M. van Dijk tenslotte werd be noemd tot poolcommissaris. In de kas commissie werden benoemd de heren E. van Thienen en J. Westerveld. Het voorstel tot contributieverhoging ondervond geen weerstand. De jeugd gaat ƒ1,50 betalen in plaats van ƒ1,25 en de senioren ƒ3,in plaats van 2,50. De heer P. G. Jansen zorgt voor de inning van de jeugdcontributie, de leiders of aanvoerders van de elftallen der senioren zorgen ervoor, dat iedere maand de contributie van de spelers geïnd wordt. Hier waren geen bezwa ren tegen. Voorzitter Stork richtte zich daarna tot de scheidende wedstrijdsecretaris, „die een taak vervult, die geen sinecure is", aldus de voorzitter. „In de ogen van velen doe je 't nooit goed. Maar men kijkt vaak niet achter de schermen om te weten te komen wat het werk alle maal inhoudt. Er zijn veel leden, maar weinig werkzame leden. Die verwach ten van bestuursleden wel, dat ze alles uitvoeren en nog goed ook". Spreker bedankte de heer v. d. Breemer en bood hem een rokertje aan. Hij nam ook afscheid van penningmeester J. A. V^nk, waarover elders in dit blac meer. Daarna volgde de huldiging van de kampioenselftallen, het zevende en het tiende, in welk laatste elftal midvoor Gros geschiedenis maakt, aldus de voor zitter. „Hij is de veteraan geweest, die er als een jongeling voor zorgde, dat het eerste elftal daar bleef, waar het hoorde te zijn. Spreker complimenteer de beide elftallen met het behaalde succes, waarvoor de basis ligt in ka meraadschap en -ezelligheid. Over de jeugdafdeling had voorzitter Stork niets dan lof. „De jeugd behaal de een regen van prijzen, kampioen schappen en andere successen. Het is jammer, da er voor de prestaties van de jeugd niet wat meer belangstelling is. De jeugd is immers de basis van iedere vereniging. Bij B.D.C. leverde de jeugr prestaties, waarop we trots kunnen zijn. We gaan met vertrouwen de toekomst tegemoet. De dank voor de jeugd geldt in d? eerste plaats ook de heer Jansen, de voorzitter van de jeugd. Hulde voor wat u hiervoor heeft gedaan", zo besloot spreker. Voorzitter Stork bedankte tenslotte de heer G. A. Hom voor diens werk voor het clubblad de B.D.C.-er, zijn mede bestuursleden voor de prettige manier, waarop men samenwerkte in het afge lopen, moeilijke jaar, de herer. v. d. Lugt en Stofmeel voor hun bereidheid het eerste elftal onder hun hoede te nemen in de moeilijke eindfase van de competitie en tenslotte het echtpaar Wagner voor het keurige kantinebe- heer. Hees 4 heeft zaterdagmiddag op het S.O.V.A.-terrein in Amersfoort gepres teerd, wat z'n aanhang verwachtte. De competitie is al lang ten einde, maar Hees en het elftal van de Spoorwegen Ontspannings Vereniging Amersfoort moesten nog een beslissingswedstrijd spelen om uit te maken welk elftal kampioen van de afdeling zou worden. Reeds na vijf minuten stond Hees met 1-0 achter door een doelpunt van de S.O.V.A.-midvoor, maar Kamphorst maakte na 20 minuten gelijk (1-1) en vijf minuten later maakte hij er zelfs 1-2 van. Een minuut voor rust stonden beide partijen weer gelijk door een doeltreffend schot van de gevaarlijke linksbuiten van de thuisclub (2-2). Na de pauze waren de aanvallen van S.O.V.A. niet ongevaarlijk van opzet, maar het ontbrak de ploeg aan een af- ronder. Een kwartier voor 't einde loste Jan Sakkers een keihard schot, waar uit de bal tegen de lat belandde en het veld weer insprong. De bal werd opgevangen door Van Bakkum, die een vrije kans had, maar zijn schot ging naast. Van Bakkum gaf tien minuten voor het einde een haarzuivere pass af, waaruit Jan Sakkers het „gouden" doelpunt scoorde (2-3) en Hees 4 wist zich in de laatste tien minuten tegen S.O.V.A. 2 staande te houden. Na o.a. het veteranen-elftal van B.D.C. en dat van S.E.C. heeft nu ook het Hees-veteranenelftal zich bij de Soester verenigingen als kampioen weten te voegen. Bij aankomst in de kantine sprak voor zitter G. Kok de kampioensploeg toe. voor het werk, dat U in de afdeling drukwerkafwer king te doen krijgt. Als TJ gewend bent uw werk met accuratesse te doen en U wilt graag werken in een prettige sfeer op een niet te groot bedrijf dan bent U onze man. een behoorlijke beloning en vanzelfsprekend „de vrije zaterdag". Met uw vakantie-afspraken houden wij natuurlijk rekening. Sollicitaties gaarne aan VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566. Om precies twee uur werd zaterdag middag het startsein gegeven om de eerste aan de puzzelrit voor de Hees- jeugd deelnemende koppels te laten vertrekken. Het was meer een presta- tierit, omdat niet naar tijd gekeken werd; wel of de controleposten aange daan werden. Ook moesten vragen be antwoord worden. Dit leverde allemaal punten op. De deelnemertjes kregen on derweg limonade aangeboden. Tegen kwart over vier waren ze allemaal weer terug in de Hees-kantine op het ter rein aan de Kooiweg en werden de prijzen uitgereikt. Als winnaars kwa men uit de bus: Janny v. d. Veer; Ine ke Willemse; Hans Gaarlandt; Kees van Dijk; Hans de Bree en Riet Jansen. TRAINING Donderdag 22 juni zal de laatste trai ning voor de seniorenelftallen van S.E.C. plaatsvinden. Voor de jeugd is de training reeds af gesloten. De junioren A worden in de gelegenheid gesteld de laatste avonden met de senioren te trainen. De training zal worden hervat op don derdag 27 juli. BETERSCHAP Het bestuur van S.E.C. heeft vernomen, dat de heer R. van Rouwendaal aan de beterende hand is. Aan het bestuur werd medegedeeld dat hij het zieken huis heeft verlaten en naar het revali datiecentrum te Leersum is vertrokken. A.O.W.-ers OPGELET Zij, die ouder zijn dan 65 jaar en in het bezit wensen te komen van een gratis toegangsbewijs voor de thuiswed strijden van S.E.C. gedurende het sei zoen 1967-1968, dienen zich op te geven bij het S.E.C. secretariaat, W. van Dijk, Schrikslaan 62, Soest, tel. 4825. S.E.C. JEUGD Van de zijde van het jeugdbestuur heb ben wij vernomen dat de heer B. Kan- ters eveneens is toegetreden tot de jeugdcommissie. VETER ANENNIEUWS In de v.v. S.E.C. is men tot de oprich ting ge! omen van een besloten club, die bestaat uit louter veteranen. Iinitiatiefnemers tot de oprichting van deze club zijn de heren J. Belt en de gebrs. K. en B. Keja, waarvan K. Keja reeds in 1933 uitkwam voor de toenma lige v.v. Soest. Het is de bedoeling van dit clubje om jaarlijks een uit- en een thuiswedstrijd te spelen tegen een buitenlands vetera- nenelftal. Gezien de sportieve prestaties van de reeds bekende spel -s van dit clubje, ziet het er voor hun toekomstige te genstanders niet zo rooskleurig uit. S.E.C.-BESTUUR In verband met de vakanties zal het S.E.C. bestuur tot 25 juli niet vergade ren. Zij, die in deze periode het S.E.C. betuur wensen te spreken, kunnen zich rechtstreeks tot een van de bestuurs leden wenden. SOEST I-FESTINA III 3-5 Hoewel met de beste voornemens be zield, is het eerste team van L.T.C. Soest er niet in geslaagd het 2de klas se-schap te veroveren. Met 5-3 werd verloren van een sterk Festina III uit Amsterdam. Vooral de dames van het Soester team kregen het ditmaal zwaar te verduren. De uitslagen waren: Dames enkel-spel: Mevr. C. Felix-Mej. L. v. d. Linde 2-6; 6-3; 1-6. - Mej. Y. Hofman-Mej. E. van Eek 2-6; 0-6. Heren enkelspel: J. H. van Breukelen- J. H. P. Mulder 3-6; 6-8. - G. W. Geij- tenbeek-R. J. v. d Broek 6-2; 6-3. ts er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier Dames dubbel-spel: Mevr. C. Felix en Mej. Y. Hofman- Mej. L. v. d. Linde en Mej. E. v. Eek 2-6; 1-6. Herendubbelspel: J. H. van Breukelen en G. W. Geijtenbeek-J. H. P. Mulder en R. J. v d. Broek 3-6; 6-4; 6-2. Gemengd dubbelspel: J H. van Breuke len en Mevr. C. Felix-Mej. L. v. d. Lin den en J. H. P. Mulder 4-6; 6-3; 6-3. Mej. Y. Hofman en G. W. Geijtenbeek- Mej. E. v. Eek en R. J. v. d. Broek 0-6 1-6. Afgelopen zaterdag bereikten onze plaatsgenoten Mej Y. Hofman en de heer G. W. Geijtenbeek de finale van het gemengd dubbelspel C bij het Sphaerinda-toernooi te Utrecht. In deze finale moesten zij echter met 6-1, 4-6, 4-6 de eer aan hun Utrechtse tegen standers laten. Het jaarlijkse kringvoetbaltoernooi van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond is weer van start gegaan. Zes afdelingen strijden om het kampioenschap van de kring Amersfoort. Dit zijn de teams van de afdelingen Achterveld, Hamersveld, Hoogland, Hooglanderveen, Eemnes en Soest. De wedstrijden worden dit jaar gespeeld op de terreinen bij het Retrai tehuis in Amersfoort. Het toernooi wordt zondag a.s. voortgezet. Aan dit kam pioenschap van de kring is deelname aan de strijd om het provinciale kam pioenschap verbonden. Dit toernooi wordt op 13 augustus in Jutphaas ge speeld. In de eerste wedstrijd speelde Soest te gen de grootste rivaal, Hamersveld. Vanaf het beginsignaal bleek, dat Soest over meer voetbalcapaciteiten beschikte dan z'n tegenstander. Na talrijke ge-, vaarlijke aanvallen opende rechtsbuiten Ries van de Hoed uit een prachtige voorzet van Dik Dorrestein met een fraaie kopbal de score (1-0). Nog voor rust vergrootte Ton Voet de voorsprong, door ook uit een kopbal te doelpunten (2-0). Na rust bleef Soest wel sterker, maar doelpunten bleven verder uit. Omdat doelman Smink zich niet liet passeren, bleef de 2-0 stand gehandhaafd. De tweede wedstrijd leverde voor Soest minder moeilijkheden op. Het speelde tegen Achterveld. Na vijf minuten spelen opende Ad van den Breemer uit een mooie combinatie met Dorrestein de score. Even later maakte Arie Wagner er 2-0 van en nog voor de rust scoorden de blauw-witten nog twee keer. Eerst schoot Ad van den Breemer vanaf de zestienmeterlijn in de bovenhoek en even later maakte Dik Dorrestein er 4-0 van. Ook na de rust bleven de Soesters aan vallen en dat resulteerde spoedig in twee doelpunten. Eerst scoorde Ton Voet, daarna Arie Wagner. Bij deze 6-0 stand wist Achterveld de eer te redden door uit een uitval te scoren. Dik Dor restein bepaalde tenslotte de eindstand op 7-1 voor Soest. Ook de laatste wedstrijd, tegen Eemnes, was voor Soest een zachtgekookt eitje. De eindstand werd 6-0. Met de rust was de stand al 3-0, door treffers van Voet, Dorrestein en Jos Brouwer. Na de rust verhoogden Wagner, Jos Hagen en Ge- rard Hilhorst de stand tot 6-0. Door deze resultaten is Soest weer de grootste kampioenskandidaat van de kring Amersfoort. Worden de Soesters kam pioen, dan mogen zij de wisselbeker, die zij dan voor de derde achtereenvolgende keer winnen, voorgoed in bezit houden. Zondag valt hierover de beslissing. RECHTOP IN PISA De scheve toren van Pisa is een van de trekpleisters van het Italiaanse toe risme en eigenlijk een merkwaardig ge val, want de toren staat maar liefst meer dan 4 meter buiten de loodlijn. Maar de toren staat nog altijd rotstvast in de grond. Wiskundigen hebben be rekend, dat Pisa's toren het nog 80 tot 200 jaar kan houden. Maar dan is het ook gebeurd. Om dit nu te voorkomen is er een Engels plan ontwikkeld dat door elektriciteit het vocht onder het hoogste deel van de grond onder de toren weg wil zuigen, zodat ter plaatse de grond compacter wordt maar ook slinkt, waardoor de toren weer recht komt. Men heeft deze methode reeds toegepast bij scheef staande gebouwen die door een aardbeving werden getrof fen. BINNEN DRIE SECONDEN DROOG De fordfabrieken in Amerika hebben een elektronenstraal ontwikkeld die in staat is pas aangebrachte verflagen in drie seconden te laten drogen, waar an ders op zijn minst tien minuten voor nodig waren. Het resultaat is een abso luut betrouwbare verflaag, waarop door de korte droogtijd geen stof of andere ongerechtigheden kunnen vastplakken voor de laag droog is. ELEKTRISCHE DEKEN IN DE WAS Engeland heeft op zijn markt een elek trische deken kunnen begroeten die duidelijk voordelen vertoont boven de gangbare modellen. Ze kan zonder meer worden gewassen en blijft daarna abso luut betrouwbaar. Bovendien kan een brandende sigaret die vader uit zijn hand glijdt als hij op bed rookt en in slaap valt, de deken niet in brand zet ten. Voor het wassen hoeft er niets speciaals mee te gebeuren. HUREN IN PLAATS VAN KOPEN In Amerika wordt het steeds meer ge woonte gebruiksvoorwerpen niet meer te kopen maar te huren. Een auto wordt voor de tijd van twee jaar ge huurd. De prijzen die men zo betaalt zijn niet veel hoger dan de rente die men anders voor de financiering moet neerleggen. Bovendien rijdt men altijd in de nieuwste modellen. Ook schrijf machines en computers worden steeds minder verkocht en veel meer ver huurd. De extra kosten wegen meer dan voldoende op tegen betere service en minder risico's. HOGER DAN DE DOM De hoogste boom ter wereld zover nu bekend staat in de buurt van San Francisco. Het is een Sequoia of Ame rikaanse reuzenboom die een lengte heeft behaald van 112 meter en 57 cen timeter. Daardoor is hij iets hoger dan de Utrechtse domtoren die 112 meter Het team van Lindner dat met het nemen van strafschoppen het gelukkigste was. Het Howson-team, eervol als tweede geëindigd.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5