Bouw van 840 woningen in het Soesterveen NIEUW (33 Andijvie a la crème Vroom Dreesmann houdt een camping- en tuinparadijs voor u verborgen! J. Hoppenbrouwers Bestemmingsplan „Kerkebuurt" goedgekeurd De Kampweg te Soesterberg wordt verbeterd Soest-Zuid krijgt een gymnastieklokaal Autorijschool VAN BUUREN M. TUSSEN Fa. B. LENARDUZZI HARDPLASTIC ZWEVENDE KEUKENS (jgardisett^) GEEF DE OPDRACHT Officiële mededelingen Bijverdienste Japonnen Deux-pieces Jumpers Vesten Blouses Rokken Pantalons Badpakken Shorts Rouw- en Trouwkleding Complete keuken vanaf ƒ247,* met stalen en granlto aanrechtbladen. MIDDELMAN MEUBELEN Jongen rijdt tegen auto VROOM DREESMANN Grote tentactie van het Leger des Heils Courantenbezorgers(sters) gevraagd tijdens de vakan tiemaanden. Hoge beloning. Soester Courant Daar staat zelfs de beste kok van te blozen...! Uw nieuwste geheim: 450 gram f 1,60 VRIJDAG 23 JUNI 1967 Woensdagavond kwam de raad onzer gemeente bijeen en nadat de voorzitter de vergadering had geopend, deed hij mededeling, dat de raadsleden Elbertse, Pieren en mevr. Walter-v. d. Togt ver hinderd waren. 1. Notulen van de vergaderingen van 15 maart 1967 en 19 april 1967. Deze werden na een kleine opmerking van de heer M. de Groot (B.P.) goed gekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten te Utrecht d.d. 24 mei 1967, waarbij het uitbreidingsplan Industrieterrein gedeel telijk is goedgekeurd, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te ne men. b. Schrijven d.d. 16 mei 1967 van N.V. Kat Emaillefabrieken inzake het voor nemen om een onderzoek in te stellen nabij enige bedrijven aan de De Beau- fortlaan, met voorstel dit schrijven om advies in handen te stellen van burge meester en wethouders. V. Weedestraat 80-82 - Soestdijk c. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Ge meenten betreffende kasopname en con trole administratie van de woningbouw vereniging „Goed Wonen" over het 2e halfjaar 1966, met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen. Deze ingekomen stukken gaven geen aanleiding tot discussie. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de open bare kleuterschool te Soest-Centrum. Het hiervoor gevraagde crediet van ƒ800.wordt goedgekeurd. 4. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 der Kleuteronderwijswet aan: a. het bestuur van de Vereniging „Een Christelijke Kleuterschool" voor het aan schaffen van een aardgas-verwarmings installatie in de „Prinses Marijke" kleu terschool te Soesterberg. Kosten 15.000, b. de Ó.L. Vrouwe Stichting voor de beschikbaarstelling en inrichting van een noodlokaal t.b.v. de Maria-kleuter- school te Soestdijk. Hiervoor kan men een gebouwtje van gebouw „Ludgardis" Vredehofstraat 5, alhier huren. Beide voorstellen worden goedgekeurd. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Plasweg 16a. Conform besloten. 6. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. nabij de Belvédèreweg aan de N.V. „NEO" te Soest; b. in het plan Soesterveen I aan de Eurowoningen N.V. c.q. Park-Fonds Trust N.V. De N.V. tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Neo" te Soest heeft verzocht een stukje grond ter grootte van 5m2, gelegen nabij de Belvédèreweg te mo gen kopen. Verkoop goedgekeurd. Voor de bouw van flatwoningen langs de Koningsweg en eengezinswoningen ter weerszijden van de Smitsweg, op gronden gelegen in het plan Soester veen I, is in samenwerking met de stedebouwkundig adviseur, stichting Ra- tiobouw en het Bouwbedrijf J. J. van Gent N.V. te Amersfoort door Eurowo ningen N.V. en Park-Fonds Trust N.V., beiden te 's Gravenhage een bouwplan opgemaakt. Dif plan omvat de bouw van 384 flat woningen met 26 afzonderlijke garages en de bouw van 456 eengezinswoningen. De genoemde flatwoningen zullen wor den gebouwd met toepassing van de door het rijk vastgestelde premierege ling en als huurwoningen ter beschik king worden gesteld. De desbetreffende premiebeschikking is reeds door de mi nister van volkshuisvesting en bouw nijverheid afgegeven. De vermelde eengezinswoningen zullen naar het zich laat aanzien eveneens met gebruikmaking van de rijkspremie regeling worden gesticht. De daartoe strekkende aanvrage is reeds voor onge veer de helft van dit aantal bij het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid ingediend. Van de een gezinswoningen zal een aantal van ruim 200 in de „verhuursector" worden on dergebracht. Het restant zal aan derden worden verkocht tegen een zo laag mo gelijk bedrag. Eurowoningen zal voor aankoop grond betalen f940.800,en Parkfonds Trust N.V. ƒ91.200,—. Het voorstel werd aangenomen, hoewel er nog wel bedenkingen waren, vooral van de heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.). die betoogde, dat met de bouw van de ze woningen de Soester woningnood niet opgeheven zal zijn, omdat de hu ren en koopsommen te hoog zullen zijn. Ook is er geen vooroverleg gepleegd over het stratenplan. De VOORZITTER kon ook niet zeggen of hiermede de woningnood in Soest de goede richting uitgaat. Dit zullen we moeten afwachten, maar voorbeel den uit het verleden stemden hem op timistisch. Wethouder A. P. HILHORST betoogde, dat een oorspronkelijk vastgesteld stra tenplan nimmer ongewijzigd uitgevoerd kan worden, daar dat veelal tijdens de bouw enigszins gewijzigd wordt, het geen ook de VOORZITTER beaamde. 7. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het wijzigen van een inrichting tot op slag van butagasflessen in een inrich ting tot herstel van motorvoertuigen aan de Amersfoortsestraat 5. Conform besloten. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur voor het treffen van enige voorzieningen aan de toiletten van de St. Theresiaschool. De kosten zullen 2786,40 bedragen. Dit voorstel wordt aangehouden, manschool. b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van meubilair en leer middelen t.b.v. de De Savornin Loh- manschool; De kosten worden geraamd op ƒ4800,-. Conform besloten. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor het uitbreiden van de speelplaats en aanleg van een riolering voor de St. Theresiaschool. De kosten worden geraamd op 5000,Conform besloten. Mevr. ORANJE-ENTINK (V.V.D.) mis te in het voorstel de toezegging, dat ook anderen hiervan gebruik mogen maken. Dat kan niet, aldus wethouder DE HAAN, daar de gemeente geen rechten kan doen gelden. De mondelinge toe zegging van het schoolbestuur was voor hem zeker voldoende. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht voor het leggen, hebben en houden van twee hoogspanningska bels en een telefoonkabel nabij en in de Julianalaan aan de Provinciale Utrechtse Electriciteitsmaatschappij N.V. Conform besloten. 10. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de .Zoneverordening Hinderwet" voor: i. het oprichten van een propaangas- tank aan de Staalwijklaan; b. het oprichten van een reparatie-in richting aan de Sterrenbergweg; c. het oprichten van een benzine-in- stallatie aan de Postweg. Conform besloten. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de electrificatie van het industrieterrein (fase 2). Voor het stichten van een transforma torstation op een aan de Dorresteinweg gelegen gedeelte van het industrieter rein is een bedrag nodig van ƒ12.800,-. Conform besloten. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van de Kampweg. De verbetering van de Kampweg houdt o.a. in het aanbrengen van een asfalt- betonlaag op een breedte van 7 m. Aan de huizenzijde van de Kampweg is een tegeltrottoir geprojecteerd van 2.40 m en aan één zijde van de rijweg een parkeerstrook van 2.50 m. Deze par- keerstrook is over de volle lengte van de weg geprojecteerd. Aan de andere zijde van de weg komt nog een plant- strook. In dit plan is eveneens opge nomen de aanleg van een straatriole ring. Blijkens een opgemaakte begroting zul len de totale kosten ƒ300.000,bedra gen, waarin niet begrepen zijn de kos ten van grondaankoop aan enkele per celen, alsmede de parkeerhavens voor de militaire gebouwen. De heer HOM (K.V.P.) zou gaarne zien dat het Rijk in de kosten bijdraagt, daar militairen veel gebruik maken van deze weg. De heer DE GROOT (B.P.) ondersteun de deze gedachte. 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 De heer VERHEUS (Chr. blok) was van mening, dat niet de militairen maar andere voertuigen de weg stuk rijden. Nadat wethouder HILHORST had me degedeeld, dat bij defensie een bijdrage is aangevraagd, waarop echter nog geen antwoord is ontvangen, werd het voorstel goedgekeurd en het krediet verleend. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een wasmachine en een centrifuge t.b.v. de christelijke en de roomskatho- lieke school voor voortgezet gewoon lager onderwijs. Kosten 1078.— en ƒ1173,—. Conform besloten. 14. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze geldlening ad 22.500, aan de „Stichting Jeugdzorg Soestdijk" voor het plaatsen van een jeugdclubge bouw te Soestdijk. Dit voorstel wordt aangehouden. 15. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Kerkebuurt". De bebouwingsmogelijkheden in dit plan zijn zeer beperkt om het histori sch karakter van het betreffende ge bied als een zeer bescheiden bebou wingskern rondom de Oude Kerk te handhaven. De bebouwing tussen de Torenstraat en de Neerweg zal daarom moeten ver dwijnen, hoewel het nog geruime tijd zal duren alvorens deze sanering zal plaats vinden. Dit punt gaf veel stof tot discussie, vooral van de zijde van de V.V.D.- en B.P.-frakties. Er zijn veel bezwaarschriften binnen gekomen, vooral van zaken, die in dit saneringsgebied zijn gevestigd en dus mettertijd zullen moeten verdwijnen. De heer DE BRUIN (V.V.D.) vond het plan te uitgebreid. Ook de heer DE GROOT (B.P.) vond het plan te ingrij pend, daar bedrijven en goede wonin gen hierdoor zullen moeten verdwijnen. Bovendien gaat het de gemeente veel geld kosten. Zowel de VOORZITTER, als de WET HOUDER verdedigde echter het voor stel, doch dit zal niet spoedig tot uit voering komen. Het kon nog vele jaren duren en voor de te lijden schade moet natuurlijk een regeling komen. Met 13 tegen 7 stemmen werd het sa neringsplan aangenomen. V.V.D.- en B.P.-leden stemden tegen. 16. Voorstel tot het verlenen van een uitkering in verband met de verlate in werkingtreding van het Verhaalsbesluit. Aangezien de nieuwe regeling van het pensioenverhaal in het algemeen voor de lagere en middelbare ambtenaren voordeliger is dan de bestaande rege ling, is de regering van oordeel, dat aan deze ambtenaren over het eerste half jaar van 1967 een uitkering ineens dient te worden verleend ter compensa tie van het nadeel, dat zij door de ver late Inwerkingtreding van het Verhaal- besluit hebben ondervonden. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling de nieuwe Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn BRAAMWEG 40-42. TELEFOON 2017. Showroom: Oude Utrechtseweg 20, telefoon 5615. Zaterdags de gehele dag geopend. regeling per 1 januari 1967 in werking te doen treden, doch om administratief- technische redenen is deze inwerking treding uitgesteld tot 1 juli 1967. Het voorstel wordt goedgekeurd. 17. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan/nabij de: a. Nieuweweg van mevr. J. v. d. Bree- mer-Botterblom b. Spoorlijn Den Dolder-Baarn van N.V. Constructiebedrijf C. J. v. Heng- stum en Zn.; c. Eigendomweg van K. de Jong, met vaststelling van de bijbehorende be grotingswijziging. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men. 18. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht van weg nabij de Bea- trixlaan aan de N.V. Maatschappij van Onroerende Goederen „Het Midden standshuis" te Amsterdam. Dit betreft een strook grond, nodig om van 't ene perceel, waarop een dubbele garage staat, naar het andere te kunnen komen. Conform besloten. 19. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1966. De heer Westra (V.V.D.) vond de toe lichting hier en daar onvoldoende. Wethouder VAN DE AREND beloofde beterschap. Direct leverbaar bij: TORENSTRAAT 3 - SOEST TEL. 02955-4786 CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380 8050 20. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk (Ministerie van Defensie) in verband met de aan sluiting van het rioolstelsel van de kampen nabij het vliegveld Soesterberg op het gemeente-riool. De gemeente Soest heeft hiertegen geen bezwaar. De B.A.B.O.V. zal een bedrag van 1.000,per jaar betalen voor ge- bruilonaking van grond der gemeente Soest, voor het leggen van de leiding, het afvoeren van het afvalwater en on derhoud aan dit rioolstelsel. Bovendien een bedrag van ƒ0,30 per m3 afgevoerd afvalwater. De B.A.B.O.V. zal ook een meetapparatuur voor haar rekening die nen te monteren. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het aanschaffen van spel materiaal t.b.v. de openbare kleuter school te Soesterberg. Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. De kosten zijn geraamd op ƒ300.000, De heer VERHEUS (Chr. blok) had liever een meer centraal punt gezien voor dit gymnastieklokaal. De heer STAM (B.P.) vindt de prijs nog al hoog en zou gaarne een raming van een architect zien. Wethouder DE HAAN merkte ip dat dit gymnastieklokaal slechts gedeelte lijk in de behoefte van de ccholen in Soest-Zuid voorziet en dit is wel het meest geschikte punt. Wat de bouw betreft, een andere weg is er niet. Het is zoals met zoveel din gen: Slikken of stikken, anders komt er niets. Het voorstel wordt goedgekeurd. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van enige voorzieningen met betrek king tot het sportveld van de v.v. Soes terberg. De huidige kleedaccommodatie en de afrastering op het terrein van de voet balvereniging „Soesterberg" nabij de Kampweg zijn onvoldoende te noemen. Het heeft in de bedoeling gelegen het sportterrein voor woningbouw te be stemmen, doch naar het zich laat aan zien zal de daadwerkelijke uitvoering van deze plannen nog wel een aantal jaren op zich laten wachten. Daarom kunnen B. en W. accoord gaan met het plaatsen van een demontabel kleedge bouw en het verbeteren van de afras tering. Hiermede is een bedrag van 24.850 gemoeid. De heer VERHEUS (Chr. blok) vroeg of het college kan zeggen, hoe lang het nog zal duren, alvorens een nieuw sportcomplex in Soesterberg zal verrij zen. Wethouder DE HAAN antwoordde, dat dit niet te bepalen is en uit het feit, dat thans ongeveer 25.000,aan dit oude complex zal worden besteed, kon wel afgeleid worden, dat dit nog lang zal duren. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 24. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1967. Wegens het niet beschikbaar zijn van de vaste financieringsmiddelen hebben Gedeputeerde Staten goedkeuring ont houden aan de navolgende objecten, waarvan de gemeenteraad in 1966 reeds goedkeuring verleende: verbetering Dal weg tussen spoorlijn en Steenhoffstraat 124.500, aanleg riolering en verbetering oude gedeelte van Goyenlaan en omgeving 175.000,—; aanleg riolering en reconstructie Plas- weg-Foekenlaan en omgeving 205.000,-; bouw garages en schaftlokaaltje nabij de Vinkenweg 57.000, uitbreiding werkplaats en opslagter rein van gemeentewerken ƒ100.000, verbetering gedeelte Van Beuningen- laan en Bartolottilaan 100.000, aankoop grond met woning Klein En- gendaalweg 24, 130.850, aankoop grond met boerderij Ferd. Huycklaan 22. ƒ201.075,—; aankoop café met twee woningen, Laanstraat 86, 197.050, aanschaffing nieuwe huistelefoon-in stallatie voor gemeentehuis, gemeente werken en gasbedrijf ƒ51.000, B. en W. stellen voor de voor deze ob jecten verleende kredieten te regelen in de begroting 1967. De heren DE BRUIN (V.V.D.) en DE GROOT (B.P.) hadden wel bezwaren, maar hieraan is niets te doen. Gedepu teerde Saten stelden geen geld beschik baar, zodat men zich hierbij maar heeft neer te leggen. Hoewel de VOORZITTER het niet hoop te, kon het ook nog wel 1968 worden eer aan deze besluiten uitvoering kan worden gegeven. Nog één punt werd aan de agenda toe gevoegd, n.1. de aankoop van grond en opstallen van de heer DE BRUIN, Nieuweweg 29, voor pl.m. 158.000, met welk voorstel de raad zich kon verenigen. Nadat de volgende raadsvergadering was vastgesteld op woensdag 26 juli, sloot de voorzitter de vergadering. Op e hoek van de Prins Bernhard- laan en de Oranjelaan reed de 7-jarige H. M. in volle vaart door de bocht en tegen de auto van G. S. T. v. d. P., die op de Prins Bernhardlaan in de rich ting Julianalaan reed. De jongen werd met een lichte hersen schudding naar zijn woning overge bracht nadat dokter Borst de eerste hulp had verleend. Vlak achter de Vendcx-shop toont Uw waren huis u op een verrassende expositie van ruim 300 m* een enorme kollektie kam- peerartikelen, w.o. slaapzakken, luchtbedden, keukenboxen enz. En natuurlijk tenten, ten ten en tenten. Van knusse éénpersoons tot enorme familiebungalows voor entousiaste kleinbeginners of voor luxe kampeerders. Tevens vindt u er de modernste tuingereed schappen. Dit alles houdt Vroom Dreesmann speci aal voor u verborgen! Komt u eens kijken? Amersfoort - achter de Vendex-shop In de week van 27 juni tot en met J juli zal het Leger des Heils een uitge breid programma afwerken in een daarvoor opgestelde tent aan de Laan straat hoek Teding van Berkhoutstraat te Baarn. Het programma is vol afwisseling en inwoners van Soest zijn ook van harte welkom. Op vrijdagavond, 30 juni, zal een spe ciale bus voor vervoer zorgen, waarvan zonder enige kosten gebruik gemaakt kan worden. De bus vertrekt om 7.15 uur van het busstation Soest-Zuid en zal een dui delijk biljet op de voorruit hebben. De route van de bus is: Nieuweweg, Groot Engendaal, Gemeentehuis, Nieuwerhoek, Baarn. De werkloosheid in de bouwnijverheid kan op staande voet een halt worden toegeroepen, als de gemeenten, provin cies en het rijk maar met bekwame spoed de verguningen wilden afgeven voor de aangevraagde nieuwbouw en verbouw en als de particulieren die van plan zijn iets aan hun woning of bedrijf te laten doen, daar nu toe over gingen. Dat zijn zeer verstandige woor den van de journalist M. Reckmann te Naarden. Maar er zijn nog maar heel weinig instanties die er iets aan doen. Nog altijd liggen er stapels aanvragen te wachten op bouw- en verbouwver gunningen .terwijl toch met een enkele pennestreek tientallen, honderden en door het hele land duizenden bouwvak kers aan het werk kunnen worden ge zet. Of zitten de heren die deze vergun ningen kunnen afgeven, soms te confe reren over mogelijke werkverschaf fingsobjecten waar ze straks de werk lozen met goed fatsoen heen kunnen sturen? WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan: J. A. de Ruigt, Eigendomweg 79 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun ning te verlenen voor het bouwen van een bungalow met garage op het per ceel, gelegen aan de Meidoornweg- Bonifaciusstraat, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nummer 3369 zulks in afwijking van het bestemmings plan „Soest-Zuid". b. N.V. Keune te Diemen, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een fabrieksge bouw op het perceel, gelegen aan de Birkstraat, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie C, nummer 2774, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soest-Zuid". c. C. de Bruin. Nieuweweg 26a te Soest, op zijn/haar daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 20 van de Wederopbouwwet, ver gunning te verlenen voor het bouwen van een bungalow met varkensschuur op het perceel, gelegen aan de Birk straat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 2744 zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Landelijk Gebied". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 23 juni 1967. Aanmelden: Van Weedestraat 29A, telefoon 2566. Andijvie a ia crème. Dat klinkt nieuw en dat Is het ookl Verse andijvie, gekookt in een verruk kelijk romig sausje met enkele exquise kruiden. Het recept? Iglo natuur lijk! Andijvie a la crème zit al tafelklaar in het pakl Alleen maar even tjes op het vuur en... klaarl En proeft u dan maar: daar staat de beste kok nog van te blozenNeem deze week eens een pak mee, dat wordt een hele ontdekking 1 450 9ra^-

Soester Courant | 1967 | | pagina 6