Ton Beuken 7» bank Soester auteur Jan van Rheenen Firma van Oest in nieuw pand Ook nu bij uw slijter wijnhandelaar GEBR. DUIJST PERZISCHE TAPIJTEN EN LOPERS OPGEHOUDEN GEDURENDE HET TRANSPORT I. D. V.VUGT £772ES2I GARAGE STAM ^ScAcemafceir Openbare Leeszaal Van Weedestraat Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" GOEDKOOP BIER (pils), Firma J. G. Brouwer en Zoon UW PARKETVLOER Gymnastiekvereniging Crescendo NOTARIS M. VAN VEEREN, op DONDERDAG 29 JUNI 1967, te 11 UUR v.m. INTERNATIONALE TRANSPORTEN, EEN VEILING HOUDEN VAN EEN ZEER BELANGRIJKE EN KOSTBARE ZENDING ZELDZAME EN WAARDEVOLLE Kwaliteiten voor de Duitse luxe markt voor veiling Kijkdag: woensdag 28 juni 1967, vanaf 11.30 uur v.m. PERZISCH BAKTHIAR (Chanar Shotur, Chahar Mahal, Hadjiabad, Bibibaft, Shar Kurd), Afshar Lurs (Deh Shotoraan, Saarabad, Buchakji), KIRMAN (Lahver), Arak (Sultanabad), Mir, Tafrish, Kabutarang, KESHAN CArun, Nasira- bad, Kurk) enz. KAUKAZISCH: DERBEND, USHAK, KAZAK, DAGHESTAN AFGHANISTAN: ATABAI, MAIMANA, KURKI, CHARIKAR en BALOUCHISTAN RECHTSANWALT DR. JUR. ROLF HINZE, DR. JR. KLUGE Geslaagden Teehnische School „Eemland" Orgelavond t Renanlt dealer KOM WASSEN BIJ DE Bromfiets gestolen Krabbels van Knelis „Je hebt twee soorten van dierenmis handeling, uit sadisme of onverschillig heid en uit onwetendheid. Tegen het eerste kan de politie optreden, het twee de is te bestrijden met goede voorlich ting en dat doe ik." Deze woorden zijn van Jan van Rhee nen, schrijver van vijf en twintig boe ken over dieren. Jan van Rheenen woont op de Rubens laan in Soest met vrouw, twee kinde- PM zijn h.b.s.-tijd ging hij dan ook biologie studeren. Hij bezocht de universiteiten in Heidelberg en München, maar maakte zijn studie niet af omdat hij in de jour nalistiek belandde. Al spoedig maakte Van Rheenen een paar reportages over dieren en zijn naam was gevestigd als specialist. „Ik doe veel journalistiek werk en schrijf artikelen voor Margriet, voor een dagblad en werk voor de radio. Voor ren en een zelfde aantal honden en kat ten. „Er is veel gebrek aan kennis over de verzorging van huisdieren zegt Van Rheenen. „Ik krijg vaak brieven van mensen waaruit blijkt, dat ze een dier een heel verkeerde behandeling geven. Door een goede voorlichting kan je dit tegengaan en daar ga ik in al mijn boeken van uit." Al heel vroeg begon Jan van Rheenen boeken over dieren te verzamelen en na PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Nieuwe aanwinsten. Romans. Beekman, Hemelrijk zonder heiligen. Bhatta- charya. Triomf voor Mohini. Böll, Einde van een dienstreis. Brandt-Vos, De gouden bark. De Bree, Steen in de vijver. Corsari, De bittere wijn. Detective omnibus 3. Frison-Roche, Vuur onder de sneeuw. Goden, De zigeuners. Gourdon, Zolang de vrees regeert. Graham, Op leven en dood. - Storm en zegepraal. Greene, Engels man in Stockholm. - Stamboelexpress. - De hinderlaag. Harris, S.O.S. van de Pool. De Hartog. De kapitein. Heyermans, Kamertjeszonde. Hoff- man, De oorlog van Marvin Yancey. Holt, Vrouwe van Mellyn. Lyall, Inci dent op Jamaica. Maclean, Onder gang om middernacht. Minco, Een leeg huis. Niemeijer. Eiland op stel ten. Ruyslinck, Golden Ophelia. Scholte, Anak Kompeme. Shute, De man van morgen. Söderholm, Kroon des levens. Toonder, Opstaan op za terdag. Wallace, In naam der wet. Wolff, Kentura. Novellen en korte verhalen. Carrasquer, Moderne Spaanse verhalen. Mulder, 8 Duitse verhalen. Boeken voor de feestdagen. De Groot, 't Liep tegen het nieuwe jaar. Höge- mann en Priester. Sterren van stro. Wij hebben zijn ster gezien. De weg naar Pasen. Boeken voor de ouders. Laurey, Blauw en rood. - Haartjes en veertjes. - Lang zaam en vlug. - Rondjes en vlakjes. De Vries, Even een verhaaltje. Bou- huys, Woord voor woord. Torenbeek, Mijn eerste boek over God. - Toren beek, Mijn eerste boek over Jezus. Van der Pol-Schokking, Wij maken een feest met de kinderen. Hils, Samen aan het werk. Martin, Vrij borduren met kinderen. Broekhuizen, Zingen in de kring. Coene, Marleentje en de ka bouters. Gilhuis-Smitskamp en Tho- masGilhuis, Een koffer vol verhaaltjes. Luysterburg, Verhaaltjes rond de klokketoren. Hora Adema, De vlie gende postbode en andere verhalen. Margriet ben ik dezer dagen naar See- wiegen geweest, waar professor Lorenz woont. Een geweldige man; hij woont op het Max Plank instituut, dat weten schappelijke onderzoekingen doet. Het terrein is 120 hectaren groot, en in dit terrein is een groot meer. Daar worden de gedragingen van verschillende dieren nagegaan. Prof. Lorenz heeft juist proe ven met ganzen en koutjes genomen en daar moet ik een paar artikelen over schrijven. Terwijl ik met Lorenz zat te praten irriteerde hem twee vissen in een heel groot aquarium. Die beestjes zijn soms heel onverdraagzaam. Opeens was hij in zwembroek in het aquarium en ging op jacht naar één van de vissen. Even later komt hij weer binnen en praat verder." Voor de Geïllustreerde Pers. de uitgeef ster van Margriet, schrijft Van Rheenen ook een boek, dat binnenkort uit komt in de Disney-serie, waarin tot nog toe alleen vertaalde boeken uitkwamen. Het boek van Van Rheenen is dan ook het eerste Nederlandse boek in deze serie. „Als ik een boek ga schrijven, meestal in opdracht, dan zoek ik eerst docu mentatiemateriaal bij elkaar ,dat ik ga vergelijken met eigen ervaringen. In Amerika is een instituut, dat proeven neemt met honden, die, na de geboorte, geen mens te zien krijgt. Een aantal waarnemers registreren alles wat die beesten doen en dat gaat in samen werking met een tehuis voor moeilijk opvoedbare kinderen. Er blijken tussen de honden en de kinderen heel grote overeenkomsten te zijn. Dat zijn leuke ervaringen, daar kun je veel mee doen. Als je een jonge wolf voor hij zijn ogen open heeft uit het nest haalt en na zes maanden weer bij de moeder terug brengt, dan zondert hij zich af; hij her kent dan zijn eigen soortgenoten niet. Het is zelfs zo, dat hij geen sexueel contact met ze wil hebben. Heel veel dieren richten zich op mensen. Voor moeilijk opvoedbare kinderen is het heel goed om met dieren om te gaan, want ze vinden door de binding met het dier de menselijke binding terug." In heel veel boeken liggen stukjes pa pier. Bij die pagina's staat iets wat Van Rheenen weer nodig kan hebben voor zijn volgende boek. Zelf kan hij nooit iets terug vinden, maar zijn vrouw weet alles precies te staan. Zij vertelt, dat er alleen over honden negenhonderd boe ken langs de muren staan. Het gesprek komt weer op professor Lorenz. „Bij die proeven met ganzen is geble ken, dat ze zich erg richten op dat wat ze het eerst zien als ze uit het ei ko men. Er was een gans die geen geslach telijke omgang had met zijn soortgeno ten. Een paar eenden hadden zelfs een homosexuele verhouding." Het contact met het buitenland is voor een man als Van Rheenen erg belang rijk. Hij heeft een kennis in Rusland, die hem op het gebied van dieren alles toezendt wat er in dat land van belang uitkomt. Van Rheenen doet evenzo. Ook in andere landen heeft hij persoonlijke contacten. Een exclusieve documentatie is er het gevolg van. Daardoor komt het ook, dat er al tienduizenden exemplaren van de boeken van Jan van Rheenen zijn ver kocht. W. J. VAN DE WETERING en prima kwaliteit. Vi literfles 2 voor 89 cent lU literfles 3 voor 83 cent Heeft u onze originele FRANSE BRANDY (cognac) al gedronken?? Per 1/1 fles slechts 8,75 Alleen bij: ■wijnhandel - Slijterij Steenhoffstr 64. - Tel. 2551 Wij bezorgen gratis door heel Soest. als nieuw geschuurd - vanaï ca. f4,50 per m'. Inlichtingen: Motex, tel. 03490-19911, Nijverheidsweg 71, Amersfourt De vorige week hebben 81 jongeren van Crescendo met veel genoegen deelge nomen aan de Avondvierdaagse te Amersfoort. Crescendo nam voor de eerste maal deel aan het avondvierdaagse festijn, maar het staat wel vast, te oordelen naar het enthousiasme van de deelne mers, dat het beslist niet de laatste keer is geweest. De stemming onder de deelnemers was uitstekend. 79 Deelnemers, 2 moesten er wegens ziekte verstek laten gaan, mochten de laatste avond hun herinneringsmedail le en bloemen in ontvangst nemen. Maandag 1.1. nam Crescendo deel aan een gymnastiekdemonstratie, in samen werking met de overige turnverenigin gen, in het openluchttheater, in het ka der van de door de Soester Zakenkring georganiseerde Soester Bedrijfscompe- titie. De jongens gaven een demonstratie kastspringen terwijl de meisjes oefe ningen op de lange mat lieten zien. De dames gaven een gevarieerde demon stratie op de brug ongelijk. Ook de drumband van Crescendo gaf zeer dui delijk blijk van haar aanwezigheid. Wij hadden ook niet anders verwacht na het behalen van de 2e prijs tijdens een concours te Medemblik. Het komende seizoen hoopt men de drumband uit te breiden met trom petten, die reeds enkele jaren aanwe zig zijn, maar door gebrek aan een goede instructeur en onvoldoend aan tal leden, in de kast zijn blijven liggen. De komende week zal er in alle zalen voor het laatst in dit seizoen geturnd worden omdat de scholen dicht gaan. Half augustus beginnen de lessen weer en het bestuur hoopt dan alle leden en ook vele nieuwe leden bruingebrand en vol enthousiasme weer op de lessen te zien. De heer R. Habermehl heeft darv intus sen onze vereniging om studieredenen verlaten. Het bestuur bedankt hem voor de pret tige wijze waarop hij de leden de afgelo pen jaren heeft bezig gehouden en met het bestuur heeft samengewerkt om Crescendo op een nog hoger plan te brengen. De leden van de Keep Fit afdeling van Crescendo, die nu bijna een jaar draait, zijn zo enthousiast, dat deze afdeling in de vakantiemaanden blijft doordraaien. Wij raden iedereen aan in deze vakan tiemaanden eens bij de Keep Fit een kijkje te nemen. Elke zaterdagmorgen om 9.30 uur starten de Keep Fitters bij het B.D.C. voetbalterrein. Het komende turnseizoen viert Crescen do haar 35-jarig bestaan. Dit lustrum feest zal zeker niet ongemerkt aan Soest en de leden voorbijgaan. Het bestuur heeft zich hierover al be raden en ter zijner tijd zullen de leden hierover nog nader geïnformeerd wor den. Suggesties van de zijde der leden zijn ook van harte welkom. In opdracht van zijn principaal zal Van Weedestraat 2, Soest, in het opslagpakhuis Beukenlaan 1, Soest, en andere Oosterse tapijten en lopers. met het doel van liquidatie door middel van veiling en gehouden op last van hen die hier financieel bij betrokken zijn. De balen worden dan geopend voor bezichtiging en het onderzoek der verschepings- en transitodokumenten; de officieel geautoriseerde vertegenwoordigers berichten als volgt omtrent de oorsprong, maten en kwaliteiten: Inlichtingen van de Wettelijke Vertegenwoordiger in West-Duitsland Kleverstrasse 80, Düsseldorf. Metaalbewerken: Robert Adimiraal, Boudewijn van den Berg, Julius von Bönninghausen, Willem den Breejen, Rikkert Dooyweerd, Robert Drost, Dirk Griffioen, Arie Hilders, Herman Jan sen Schipper, Willem Jansen Schipper, Hendrik Kuyper, Helmuth Mulka, Jo- hanes Netten, Danny Prins, Martin Rij- keboer en Albert Zoer. Houtbewerken: Ronald van Arnhem, Bastiaan de Bes, Bert Bouwmeester, Theodorus Funke. Henricus Groene- stein, Theodorus Heil, Johannes Kaats, Frank Kelder, Bartel van der Post, Pe ter Rui zend aal, Wilhelmus v. d. Veen, Daniël van Vlierden, Dich Wegerif, Jan Croon, Richard Dijkhuizen, Klaas Duijst, Franciscus Groenestein, Frederik Groe- VOOR ALLE CAMPINGARTIKELEN De grootste sportzaak van het GooL Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, teL 2490. Ga nqorSPJKER TEL,2982 50ESTERBERGSE5TR 26 nestein, Jacobus 1'Honoré Naber, Hans van Hunen, Adrie Jansen, Cornelis Koopman, Jacobus v. d. Klok, Cornelis Leertouwer, Jochem van Slooten, Gert Jan Timmer, Hendrik Verkerk, Harry Versluis, Johanes Verwoerd, Willem Verwoerd, Richard Vonk, Gijsbert Was senaar, Beno Windey, Jan van Zanten cn Martienes de Zeeuw. Dinsdagavond heeft de diplomauitreiking plaats gehad. De beste leerling was Willem Jansen Schipper. Morgenavond, zaterdag, te 8 uur, wordt in de Ichtuskerk een orgelavond gege ven. Uitgevoerd worden o.a. Trio-sonate van Bach, het 10de Orgelconcert van Han del en Suite Gottrique van Boëlman. Een evangelisatiewoord zal worden ge sproken door ds. J. Kooien van Wer kendam. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Santiago" 28 juni. Australië: ts „Leipzig" 26 juni. Canada: ms „Prins Ph. Willem" 28 juni. Chili: ms „Diogenes" 28 juni. Indonesië: ms „Hoechst" 28 juni. Kenya, Oeganda. Tanganjika: ms „Jean Laborde" 30 juni. Ned. Antillen: ms „Sinon" 27 juni. Nieuw-Zeeland: ms „Dunedin Star" 26 juni. Suriname: ms „Ulysses" 27 juni. Verenigde Staten van Amerika: ms „Gorredijk" 28 juni; ss „Statendam" 30 juni. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Oldekerk" 28 juni. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Zo ontwikkelt zich de wetenschap van de dieren, wat inhoud dat oudere boe ken bij een herdruk vaak helemaal her zien moeten worden. Het grootste suc ces van Jan van Rheenen is het Prisma hondenboek. Ook dat krijgt weer een herdruk, de achtste. Het wordt nu he lemaal herzien en er komen zestien bladzijden met kleurenfoto's in. Binnenkort komt er ook weer een nieuw boekje uit in de serie bij uitgeverij Thieme. Dat is het negende deeltje in deze serie en gaat over de diredale ter riër. De eerst verschenen deeltjes zijn al in hun derde druk. „Van het succes kun je van te voren weinig zeggen. Van het boekje „De hond in de straat" had ik erg hoge verwachtingen en dat liep helemaal niet. In de serie monografieën over honderassen geloofde ik niet, maar die lopen juist erg goed. Ik krijg altijd veel reacties, en die ko men veelal via radio-uitzendingen of Margriet. Meestal vragen de mensen iets wat op het terrein van de dierenarts ligt. Soms lezen of luisteren ze ook niet goed. De leukste brieven komen van kinderen; die merken veel meer op dan oudere mensen. Ik zeg altijd maar dat het komt omdat ze dichter bij de grond leven." De kamer van Jan van Rheenen is eigenlijk één grote boekenkast. De oud ste boeken over dieren zijn er te vinden in allerlei talen, zelfs in het Russisch. Zijn vrouw gaat, zodra ze in het bui tenland komt, het eerst naar de boek winkels en antiquariaten om te zien of er nog iets iets is wat niet op de boe kenplank in Soest staat. De laden van het bureau bergen veel foto's van alle dieren waarover Jan van Rheenen schrijft. Dit materiaal heeft hem veel geld gekost, maar de kosten komen er nu wel uit. Kortgeleden opende de firma Van Oest haar nieuwe winkel pand aan de Schriksiaan. Deze kruidenierszaak, die reeds lang met ruimteproblemen te kampen had, heeft hiermede bereikt, dat haar cliënten sneller geholpen worden en een bijzonder goed overzicht krygen van de verschillende artikelen. Foto Herman van Dam Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385,— Renault 8 v.a. f 5.550, Renault 10 Major v.a. f 6.250. Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730.— Renault 16 v.a. f 8.650, Renault Rambler v.a. ƒ16.995.— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuhen kunt u terecht Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieuiplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Zondag jl. is op de parkeerplaats van Boltini een bromfiets ontvreemd, welke toebehoorde aan O. R., alhier. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak blie bin, datter al meer minse wat an d'rluu tuun gaon doen. Heulemaol nie zelluf soms, maor dat is minder ven belang, hoofdzaok is datttut ebeurt. Of dat noeng komp deur de anleg van ut meraokelse plantsoen op ut Nassauplantsoen of deur ut mooie weer weet ik nie, maor d'r komme in ieder gevaal steeds mooiere veurtuune. Meschien komp ut wel daor- deur, waant niemand wil netuurluk bie de bure achterblieve, da's aaltied zo. Noeng is ut allenig wel jammer, datter ok minse uut aandere plaotse lucht ekrege hebbe van de tuunmaonie van de Soesters. En die minse wille, om effe in de sfeer van de (moes)tuun te blieve, d'r een slaotje uut slaon. Die biede an om de tuun op te knappe, vraoge daor een kist mit knaoke veur en gaon dan an 't warrek. Maor nie veur laang, waant zullie komme dan plotseling tot de ontdekking, datter nog wat spulle motte komme. Die gaon zul lie dan zogenaomd haole, maor ze kom me van d'r leve nie mee trug; ze gaon d'r mit de stuuvers vandeur en laote de tuun aachter zo as die was. Zoiets is al meer dan eens veur ekom- me, maor de minse binne bliekbaor hardleers of zullie wille zich wel om de tuun laote leije, aster maor wat an de tuun ebeurt. Maor dan kunne zullie d'r luu sente beter kwiet an een echte tuun- man. Die zorregt teminste veur echte mest en veur echte blomme en plaante en gras. Die aandere minse zeige wel, dat zullie d'r veur zulle zorrege, maor zullie doen ut nie. En ik weet noeng best, wanneer je ut veurdeligst uutbin. Dingsdag hek ut ok al over de tuun ehad en ut liekt wel of ik een tuun- praotje gao houwe iedere week, maor dat is toch nie ming bedoeling. Wel om de minse te waorschouwe, waant ik vind ut zo zongde van d'rluu sente, die zullie veul beter kenne beste- je. En aster weer us zo'n feguur an de deur komp mit ut aonbod om de tuun op te knappe, kiek um dan maor us goed an, de pelisie zal d'r laoter dank- baor veur weze. En die „tuunman" meschien ok wel, al- lenig veur laoter. Astie op eborrege wordt weges oplichting of zoiets, ik weet nie wattie in z'n schoene eschove kriegt, Meschien kan die in 't gevang wel in de tuun tewarrek esteld worde. Dat wil die immers zo graog en bie 't gevang zal ut d'r dan ok een stuk mooier op worre. As noeng maor niemand um een veur- schot geeft om um wat tuunspulle te haole, waant dan zie je um veurlopig nie meer trug. En dan begint ut ouwe liedje weer van veure af an. Dan zitte wullie d'r mee op escheept. Waant in Soest hebbe zul lie zo'n meraokels succes, dat zullie wel weer naor Soest zalle komme. Waant d'r binne nog tuune zat, die op eknapt mot te worre. En zullie wille dat best doen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7