FUGERS RIJWIELEN (^5arcliset^ Wonderen zijn de wereld (nog) niet uit SMirs Polaroid J. Hoppenbrouwers GARAGE STAM zonne brillen reeds v.a. f 14,75 Fa. Spijker PEUGEOT SP0RTRIJWIEL Vijf versnellingen 199,75. Krabbels van Knelis Arti-shock opent nieuwe galerie „Soestdijk'^ Japonnen Deux-pieces Jumpers Vesten Blouses Rokken Pantalons Badpakken Shorts S.E.C.-honkbal MIDDELMAN MEUBELEN Autobotsing Renault dealer Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Geslaagd FEL. BRANDWEER 3 3 3 3 KOM WASSEN BIJ DE Reispapieren Anna Paulownahuis, Firma Nieuwenhuis, Gevonden voorwerpen Bejaardensoos Met gescheurd oor uit wrak Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Bestel uw schoolboeken bij Pockethall - Boekhandel Bestelwagen schuift onder oplegger I VRIJDAG 30 JUNI 1967 PHILIPS SPECIAALZAAK De Soester kunstenaarsvereniging, die thans 40 leden telt en reeds sedert maart j.l., op initiatief van de heer W. J. van de Wetering opgericht onder de naam Arti-Shock, bij verschillende ge legenheden actief is geweest, heeft thans een „eigen home" gevonden in de voor malige nijverheidsschool, aan de Mo lenstraat. Op een persconferentie, die één dezer dagen door de voorzitter van Arti- Shock, de heer J. Visser werd geleid, bleek dat deze verenigde kunstenaars grote plannen hebben. Het gemeentebestuur heeft dit gebouw, dat in de toekomst bestemd is voor de Stichting Centrale Openbare Leesbiblio theek, voorlopig aan Arti-Shock afge staan. Deze voormalige school, die al geruime tijd leeg staat, verkeerde niet alleen in een zeer vuile staat, maar had ook diverse gebreken. Niettemin waren deze kunstenaars zeer gelukkig met dit gebouw, daar de „Ga lerie" aan de Koningmnèlaan niet meer gebruikt kon worden. Met groot enthousiasme werden de za ken echter door de leden aangepakt. Ruim zes weken hebben zij gezwoegd en geploeterd om alles schoon te ma ken, de plafonds en muren te pleiste ren en te witten, terwijl alles wat v. Weedestraat 80-82 - Soestdijk defect was. gerepareerd werd. Men heeft nu twee prachtige zalen ter be schikking en U kunt er van verzekerd zijn, dat morgen bij de opening, de expositie tot in de puntjes verzorgd zal zijn. Het ligt in het voornemen hier een werkelijk cultureel centrum van Soest te stichten en zo mogelijk in stand te houden. Het bestuur wil goed beginnen en heeft daarom voor de eerste expositie, die morgen om 3 uur, officieel door de heer K. de Haan, wethouder, wordt geopend, tien zeer bekende kunstenaars, niet-le- den van Arti-Shock, hoofdzakelijk uit Amsterdam, de gelegenheid gegeven hun werken te exposeren. De tien exposanten zijn: Ellen Beert - huis-Roos met beeldhouwwerk, J. Beerthuis met aquarellen en potloodte keningen, Ruth Brouwer met beeld houwwerk en pentekeningen, Paul Hu- go ten Hoopen met olieverfschilderijen, Gooitzen de Jong met beelden- en te keningen, Johan Jorna met beelden,' Wil den Ouden met aquarellen, Henk Pander met tekennigen, Jet Schregar- dus met schilderijen en tekeningen, Henk Zomer met gauaches en schilde rijen. Een keurcollectie van meer dan 100 werken zullen deze exposanten tonen. Zaterdagmiddag hoopt het bestuur vele kunstminnende Soester ingezetenen te kunnen begroeten. De expositie zal tot 15 augustus duren en iedere dag, ook zondags, van 3-5 uur geopend zijn. Er zijn nog vele plannen. Zo zal in de tweede helft van augustus een aantal leden van Arti-Shoca hun werken ex poseren, terwijl in het najaar Otto Prinsen, die ook veel medewerking aan het tot standkomen van deze expositie ruimte heeft gegeven, met Emmy Eerd- mans hetzelfde doen. Verder bestaat het voornemen, de wer ken van Jac. van Looy, die ergens in Haarlem in een kelder liggen te ver vuilen, naar deze expositieruimte over i te brengen. De scholen in Soest zullen ook inge schakeld worden. De familie Leuveren, die in een ge deelte van het gebouw woont, heeft veel bijgedragen tot het gereedmaken van de expositieruimte. Arti-Shock hoopt nog lange tijd van dit gebouw gebruik te kunnen maken en de kunstenaars zullen de gelegen heid krijgen hun werken te exposeren. Zij moeten echter steeds met nieuwe werken komen. Niet alleen is dit voor het publiek interessant, maar het sti muleert ook de kunstenaars steeds weer nieuwe werken te maken. Wij kunnen niet nalaten de Soester in woners aan te raden, oei -s een kijkje te gaan nemen. een bezoek verplicht tot niets, hoewel de tentoongestelde werken natuurlijk ook kunnen worden gekocht. Zaterdag was voor de honkballers in de derde klasse een dag van misluk kingen. S.E.C. opende de rij om van Baseball Pais te verliezen. De grote concurrenten kregen echter ook geen winstpunten. H.B.C. verloor in Ensche de van de Terriërs met 13-8 en The Animals lieten de winst in Winschoten bij W.S.H.C. (6-3). Trekvogels kon hiervan niet profite ren aangezien Drachten niet naar Nij megen kwam om te spelen. De stand in de competitie is: S.E.C. 8-7-1 14 119- 14 Trekvogels 7-5-2 10 67- 42 Baseball Pais 8-5-3 10 76- 45 H.B.C. 8-5-3 10 83- 59 The Animals 8-3-5 6 62- 46 Terriërs 8-3-5 6 51- 78 W.S.H.C. 8-3-5 6 41- 85 Drachten 7-1-6 0 26-138 Van de vereniging Drachten zijn twee verliespunten in mindering gebracht aangezien zij niet opgekomen zijn. A.s. zaterdag speelt het team in Hil versum tegen H.B.C. en zaterdag 8 juli thuis tegen Trekvogels. Indien beide wedstrijden worden gewonnen zijn de kansen groot op een kampioenschap. Het jeugdteam heeft zondag tegen het sterke U.V.V. uit Utrecht gespeeld. De eerste wedstrijd aan het begin van het seizoen werd met 21-0 verloren, maar De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s. van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier Direct leverbaar bij: TORENSTRAAT 3 - SOEST TEL. 02955-4786 nu kwam U.V.V. niet verder dan een 4-0 overwinning. Het team heeft een prachtige wedstrijd gespeeld. De resultaten van werper Waterreus waren 8x3 slag, 7x4 wijd 2 honk- slagen tegen. Het team moest het stel len zonder korte stop Brugman, die bij de training een gebroken neusbeentje had opgelopen. Wij hopen dat hij weer spoedig van de partij is. Het tweede team van S.E.C. heeft in deels scheld- deels honkbalwedstrijd het op moeten nemen tegen Domstad Dodgers uit Utrecht. De zeer rommelige wedstrijd werd door S.E.C. II met 9-4 gewonnen. Domstad Dodgers startte de wedstrijd met zeven mensen en daarom moest men zijn kracht zoeken in het maken van op merkingen t.a.v. de scheidsrechter. Deze liet zich echter niet van zijn stuk bren gen en bracht de wedstrijd tot een goed einde. Tussenstanden: S.E.C. 1-0-3-3-0-2 9 Domstad Dodgers 0-1-0-1-2-0 4 De 44-jarige autobestuurder W. N. F., alhier, die op de Ir. Menkolaan reed richting Noorderweg, gaf bij de krui sing geen voorrang aan de 28-jarige automobilist P. D. uit Bussum. Een botsing was het gevolg en hoewel zich geen persoonlijke ongelukken voor deden. werden beide auto's ernstig be schadigd. De auto van D. moest worden wegge sleept. Renault 4 Luxe v.a. 4.495,— Dauphine Gordini v.a. ƒ5.385,— Renault 8 v.a. 5.550.— Renault 10 Major v.a. 6.250.— Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730,— Renault 16 v.a. ƒ8.650,— Renault Rambler v.a. ƒ16.995.— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. Voor het rijbewijs slaagden de onder staande dames en heren: J. C. Beem, H. C. Berghouser-Pont, K. Bellis-Rom- mers, A. v. d. Broek, M. A. A. Blok- Eeuwe, F. M. Brouwer, C. Cofield, E. Dammers, S. Deelen-Boers, F. Dettmer, H. J. Everts, K. F. A. v. Ewijck, J. D. A. Heidman, T. J. Hasenaar- van 't Hoff, A. B. Jochems, J. J. Jansen, C. M. Ket- de Wit, G. J. M. Kortekaas, A. Kudders, J. H. v. d. Laar, A. A. G. M. G. Las- van Bennekom, A. M. v. Oostrum, J. v. d. Pouw Kraan, W. C. Pieneman, L. J. Rakké, A. G. Schuiling, L. J. Slot, T. H. Veul, J. M. Zagt, W. H. Dijkman, A. W. v. d. Heuvel, J. H. Hoffmann en P. Knoope. Zij werden opgeleid door Autorijschool D Engel, Bosstraat 5. Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. Horloger - Juwelier - Opticiëa "POLAROID" Is het handelsmerk van Polaroid Corp^ Cambridge, Mass. U.S.A. KERKSTRAAT 3 - SOEST - TELEFOON 2030 Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. De burgemeester van Soest vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat thans de volgende reispapieren worden verstrekt: a. paspoort, geldig voor 5 jaar, waar van de kosten ƒ14,bedragen; een paspoort kan tot 5 jaar na afloop voor toeristische doeleinden gebruikt worden voor reizen naar Andorra, Bel gië, West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Monaco, Oostenrijk en Zwitserland; b. toeristenkaart, geldig voor 2 jaar, waarvan de kosten ƒ6,50 bedragen; ver lenging is niet mogelijk en de kaart kan na afloop niet meer als reispapier gebruikt worden. De voorheen afgegeven toeristenkaart A., met een geldigheidsduur van 2 Stichting voor huishoudel^ke en gezinsvoorlichting, maakt bekend dat de Van Weedestraat 23, Soest, open zal zijn voor loodgieterswerkzaam heden tijdens de bouwvakkersvakantie van 3 tot 15 juli. Telefoon 02955-2577, na 18 uur 02953- 5116. Ajje 't mlng vraogt mok zeige dak eno- te het woensdagao- ved. Die ouwetjes kenne d'r nog wat van, veur zoveer Ik ut kan bekieke. Ik het nie zo bar veul sjoege van voetbal- Ie, maor ik het wel deur of een bal goed of egeve wordt of dattut zomaor een schop in ut wilde weg is. Wullie hebbe kenne zien, dattie voet ballers meschien wel d'rluu haore ver- lore hebbe, maor nie d'rluu streke. Jonges, jonges, wat vonk ut mooi aster weer zo'n ankommend voetballertje in de lure elegd werd. Al hebbe de oud- Oranje-manne dan verlore, zullie hebbe ut pebliek wel ut mooiste voetbal laote zien. Jong eleerd is oud edaon, da's een spreekwoord dat zo oud is as de weg naor Rome. En dattie Oranje-manne ut jong eleerd hebbe, hebbe zullie wel lao te zien. Meraokels mooie truukjes en schienbeweginge en hup, daor ging weer een jong broekie de verkeerde kangt uut. En die hadde daor al gauw d'r luu buuk vol van, hoewel zullie die eigeluk heulegaor nie hadde vergeleke bie de tegestaanders. Maor goed, zullie hadde d'r genog van om als maor weer van ut kasje naor de muur te worde estuurd en zul lie ginge uut een aander vaotje tappe. Jao, en dan ist te begriepe, datte ou- were voetballers, die allenig nog maor in liefdaodugheidswedstrieje uutkom- me of hoogstes nog as treener aktief binne, ut loodje moste legge. Maor da was heul gin schande, waant ut wier uuteindelijk maor 2-1 veur de jeugd, net as veurig jaor. Die jongeluu hebbe dus wel wat op estoke en meschien hebbe zullie wel een veurbeeld enome an die ouwe speu- lers, die noeng hullie tegestaanders wao- re. Zo de ouwe zonge, piepe noeng de jonge. En d'r was ok nog meer te lache. Om Rinus Schaop bieveurbeeld, die zo'n meraokels schot loste, dat iedereen docht: daor is gin houwe an. Maor de bal ging toch naost en laotie noeng net op een otomebiel terecht komme. Die kwam d'r nie zongder „kleerscheure" of: Dr zat een fikse deuk in. Maor on danks ut verlies nie in ut prestige van de ouwe voetballers, die op ut laotst aojum tekort kwaome, aanders hadde zullie meschien nog wel een kooltje kenne maoke. Maor zullie hadde pech, net as veurig jaor. Zullie binne bar sportief, waant ut kon zullie niks schele wie d'r won. As ut geilek eworde was, zou het spul wel verlengd zijn of d'r zouwe strafschop- pe enome zijn. Zullie hadde al genog laote zien en zullie waore ok wel een bietje meu en daorom bleef ut 2-1 veur de jonges. ,,'t Zou een teleurstelling veur die broekies weze as zullie veur niks ekom- me zouwe weze. Wullie kenne bar best teuge ons verlies", zee een van de ver- liezers. „Jao, veural as wullie ewonne zouwe hebbe", voegde een aander d'r an toe. maor die zal wel nooit meer meespeule! maanden, wordt niet meer verstrekt. Men dient er rekening mee te houden, dat de behandeling van een aanvraag voor reispapier circa 14 dagen duurt. Bij de politie zijn als gevonden aange geven een zwarte portemonnee inh. ƒ25,speelgoedhondje, sleutelbos, bril met donker montuur, bagagespin, ach- terverlichtingskapje van bromfiets, rijksdaalder, bruin nylon kinderjack, rood jongensjack, bruine kinderporte monnee inh. ƒ1,20, armband, grote wit te bal, 2 brillen in etui, jasbescher- mer, regenbroek, muntbiljetten van 5,en 2,50, mattenklopper, paar bruine suède handschoenen, doublé da meshorloge, 3 ballpoints en een ring met sleutels. Aankomen lopen een Duitse herder (teef) en aankomen vliegen een post duif en een groen-gele kanarie. De bejaardensoos van de St. Carolus- parochie heeft bijzonder gezellig het eerste lustrum gevierd, waarbij het bingospel onder leiding van bingomas- ter Marijnen gespeeld werd en mooie prijzen door de bejaarden werden ge wonen. Annemie Helsdingen vertelde een mooi verhaal over de soos, onder het genot van koffie en door mevrouw Miltenburg gebakken taart. De 24-jarige L. W. B. uit Amersfoort is wonder boven wonder slechts met een gescheurd oor uit zijn tot wrak ge maakte auto gekomen. Hij reed dinsdagnacht te pl.m. 1 uur, met grote snelheid op de Birkstraat in de richting Amersfoort. Bij de flauwe bocht ter hoogte van de Hartmanlaan raakte hij van de weg, ramde enige palen, een boompje, een betonnen bermplank en vloog vervol gens over het fietspad het weiland van perceel Birkstraat 78 in nadat hij eerst nog het hekwerk over een lengte van 14 m vernield had, om daar tot stil stand te komen. bleef, zoals U op de foto ziet, niet veel over. (Foto boven) oplegger en kwam min of meer onder de oplegger tot stilstand. Zoals uit on derstaande foto blijkt werd het bestel- wagentje vooral aan de rechterzijde to taal vernield. Daar de bestuurder de truck met de rechterzijde van zijn auto aanreed, kreeg W. als bestuurder slechts lichte ver wondingen, doch zijn echtgenote die naast hem zat heeft haar leven te dan ken aan een op het laatste ogenblik gemaakte snelle beweging naar links, waardoor zij toch een ernstige verwon ding aan haar arm en een hersenschud ding opliep. Had zij deze beweging niet gemaakt, dan had ongetwijfeld haar hoofd de volle laag gehad met alle ge volgen van dien. Steenhoffstraat, hoek Raadhuisstraat. Geen extra kosten en zeer vlotte aflevering. Donderdagmorgen, ongeveer 7.45 uur, is op de Middelwijkstraat een ernstig ongeluk gebeurd, dat betrekkelijk goed is afgelopen. Ter hoogte van perceel 75 stond een truck met oplegger gepar keerd, bestuurd door J. V. uit Zeve naar, die bezig was de weg te vragen naar het industrieterrein. De heer G. D. de W., 25 jaar, uit Amersfoort naderde in zijn Citroen be- stelwagentje, met naast hem gezeten zijn echtgenote. W. heeft naar hij verklaarde de stil staande truck met oplegger niet opge merkt. Hij reed tegen de achterzijde van de Nadat beide slachtoffers de eerste hulp ontvingen van een militaire dokter en dokter Stroband werden zij naar Zon negloren overgebracht, doch de be stuurder kon na behandeling huis waarts gaan. (Foto onder) Dokter Stroband verleende de eerste hulp en liet de bestuurder met een ge scheurd oor naar Zonnegloren brengen. „Glaasje op, laat je rijden" schijnt hier wel in het spel te zijn. Van de auto

Soester Courant | 1967 | | pagina 5