Amerika als vakantieland \/<6Aa6> D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Coiirantenreklame Is niet te vervangen S.E.C.-honkbal Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATI©\ B.D.C.-junioren A besloot seizoen Bert Fugert (19) terug bij B.D.C. VANAF 1 JULI SPREKEN DE STREPEN C.V.L.O. „Olympia" Koningin Emma Huishoudschool WAftutzelaaï Middelbare Handelsavondschool MFT j?A.Ai) FN DAAD Krabbels van Knelis KOM WASSEN BIJ DE Geslaagd P0LIT1ETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Net zo duur als men het maken wil DINSDAG 4 JULI 1967 Het normale ritme is weer terug in het eerste team. Afgelopen zaterdag heeft het team de grote concurrent H.B.C. verslagen met 13-5 in Hilversum. Blok bracht in de eerste inning het eerste punt binnen na een gave honk- slag. Het veldwerk van S.E.C. bleef tot aan de vierde inning vlekkeloos, dus kon door H.B.C. niet aan scoren gedacht worden. In de slagbeurt in de tweede inning kwam Knickerbocker (slaggem. 0.500) door een honkslag op de honken. Hof man (slaggem. 0.500) kwam door vier wijd op de honken en Kelner, de beste slagman van de dag (0.666), bracht door een honkslag twee punten voor S.E.C. binnen. Zelf kwam hij door een fout van de werper over de thuisplaat Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Door een paar kleine foutjes van S.E.C. haalde H.B.C. in tot de stand 3-4 maar verder liet S.E.C. het niet komen. In de zesde inning kwam Prior (0.200) door een twee honkslag op het kussen, Ro- driguez bezet daarop het eerste honk door vier wijd. Knickenbocker kwam ook door een honkslag op het honk en Hofman plaatste daarop een prachtige twee honkslag die goed was voor drie punten. Bosboom zorgde nadat hij vier wijd had gekregen voor het enige punt in de achtste inning. In de laatste inning kwamen nog Knickenbocker, Van Mourik, Harris en Bazur over de thuisplaat. Al met al een ouderwetse wedstrijd van S.E.C. met de bekende strijdlust. De sterke tegenstander „Trekvogels" ging met 3-1 ten onder in Dieren tegen The Animals, Terriërs versloeg Drach ten met 12-16 en Baseball Pais rekende thuis af met W.S.H.C. 8-5. Resultaten van S.E.C. in de wedstrijd tegen H.B.C. waren: Tussenstanden: S.E.C. 130000414 13. H.B.C. 000102200 5 Werpers: Harris (S.E.C.) 6x3 slag, 2x4 wijd en geen honkslag tegen. Knickenbocker (S.E.C.) 7x3 slag, 5x4 wijd en een honkslag tegen. S.E.C. maakte vier en H.B.C. maakte 5 veld- fouten. Beste slaggemiddelde: Th. Kel ner (0.666) van Mourik en Hofman (0.500). Zaterdag a.s. speelt het eerste team te gen „Trekvogels" uit Nijmegen. Van de ze tegenstander is weliswaar in Nijme gen gewonnen, maar het is zeer ge waagd deze ploeg te onderschatten. Er wordt gespeeld aan de Bosstraat en de wedstrijd begint om 15.00 uur. Volgens goed ingelichte bronnen zal daar een ploeg van de televisie aanwe zig zijn en verschillende journalisten uit Hilversum, Utrecht en Amersfoort. In de derde klasse is inmiddels een in haalwedstrijd gespeeld tussen Terriërs en The Animals, welke door de laatste met 23-2 is gewonnen en daardoor is de stand: S.E.C. 9-8-1 16 132- 19 Baseball Pais 9-6-3 12 84- 50 Trekvogels 8-5-3 10 68- 45 H.B.C. 9-5-4 10 88- 72 The Animals 10-5-5 10 88- 49 Terriërs 10-4-6 8 69-113 W.S.H.C. 9-3-6 6 46- 93 Drachten 8-1-7 0 38-154 Het tweede team heeft H.M.S. in Utrecht laten zien hoe men punten moet scoren, hetgeen gebeurde met een eindstand van 35-4. De tussenstanden waren: H.M.S. 2110000 4. S.E.C. 9 7 6 1 1 4 7 35. Dat de wedstrijd eenzijdig was behoeft nauwelijks betoog en S.E.C. heeft naar hartelust kunnen slaan. De jeugd heeft van de jeugd van H.C.A.W. in Bussum met 13-1 gewon nen, zodat met genoegen kan worden teruggekeken op dit weekeinde. Tussenstanden: H.C.A.W. 0 0 10 1. S.E.C. 6 6 0 1 13. Het voetbalseizoen is dit jaar wel bij zonder lang geweest. Dat kwam mede door het goede weer, die een vlot ver loop van de competitie garandeerde. Daardoor kon zelfs een na-competitie worden ingesteld. Met de verschillen de toernooien kon de echte voetballief hebber heel lang z'n hart ophalen, maar nu is er dan toch werkelijk een eind gekomen aan alle voetbal-aktiviteiten in de amateursector. Voor B.D.C. heeft het junioren A-elftal het 't langst volgehouden. In Den Dol- der besloot dit elftal het voetbalseizoen door deelname aan het toernooi van D.O.S.C. Evenals vorig jaar eindigden de blauw-witten op de eerste plaats, hetgeen hun een fraaie beker oplever de. Dat succes was niet zo verwonder lijk gezien de prestaties van dit elftal in het afgelopen seizoen. Het werd met een fraai puntentotaal kampioen van z'n afdeling, behaalde diverse eerste prijzen in toernooien en wist zich te plaatsen voor de halve finales in het toernooi om de Bisschopsbeker. Ir» Den Dolder was de tegenstand ove rigens zwaar en B.D.C. heeft de eind overwinning dan ook niet cadeau ge kregen. Tegen Soesterberg werd het 0-0 en ook Jonathan slaagde er door met man en macht te verdedigen in, de score maagdelijk te houden. Het sterke D.O.S.C. evenwel kon het tegen het Soester geweld niet bolwerken en beet met 7-0 in het zand. Lage Vuur- sche ging het niet beter af, want dit elftal leed een 9-1 nederlaag. Zes pun ten was voor B.D.C. A voldoende voor de eerste plaats. De aanvoerder van het Soester elftal mocht uit handen van de voorzitter van D.O.S.C. de eerste prijs in ontvangst nemen. Daarna ging men naar huis, overigens niet nadat men nog enige tijd gezellig bijeen gezeten had. Het was de laatste wedstrijd, die deze jongens als junioren speelden, omdat zc volgend seizoen allemaal in de senioren uit komen. B.D.C. heeft het aangedurfd dit elftal in z'n geheel bij elkaar te houden en dit in het komend seizoen als derde elftal te laten fungeren. De 19-jarige Bert Fugers is in het ko mende seizoen weer beschikbaar voor B.D.C. Om studieredenen moest hij in 1963 Soest verlaten en dat betekende tevens het einde van zijn B.D.C.-tijd. Vanaf 1 juli is hef verboden een ononderbroken sfreep op de rij baan fe overschrijden. Waar zo'n sfreep is aangebracht mag u dus ook niet links afslaan1 Een onderbroken sfreep mag wel overschreden worden. Sfaan er 2 strepen op de weg. dan geldt voor u de dichtstbijzijnde. Dus: A mag wel overschrijden, B mag niet overschrijden Nu hij zijn studie aan de Hogere Zee vaartschool „De Ruyterschool" in Vlis- singen heeft voltooid en in Amsterdam voor scheepswerktuigkundige gaat stu deren, is hij in de weekends weer vrij. Bert Fugers heeft sinds zijn pupillentijd in B.D.C. gespeeld. Op zijn vijftiende jaar speelde hij al enkele keren in het eerste elftal mee. Gedurende de vier jaar, dat hij in Vlissingen verbleef, heeft hij gespeeld in het schoolelftal, waarvan hij aanvoerder was. Hij is een uitgesproken voorhoedespeler en die zal B.D.C. in het komende seizoen best kunnen gebruiken. Joke van de Wal, Bé van Amerongen, Anja van Hoornsveld, Carla van de Linden en Tiny Klifman behaalden als ploeg No. 5 de 3e prijs. Technische leiding Mej. J. Koelewijn. Jongens 10-13 jaar 3e graad. De oefe ningen werden verricht op laag brug, korte mat en kast-lengte. Karei Krop, Ronnie Bos, Erik Beukema, Henk v. d. Neut en Jaap Floor behaalden als ploeg No. 5 de 3e prijs. Technische leiding Mej. J. Koelewijn. Jongens 10-13 jaar 3e graad. Rob Steit- ner, Pieter Verstoep, Martin Vredeveld, Jan Stolk en Eric Steitner behaalden als ploeg de 3e prijs. Technische leiding Hr. J. Bosman. Adspirant dames. De oefeningen wer den verricht op laag brug, lange mat en bok. Elly Vos, Lia Legemaat, Adrie Kraai, Jannny van de Wal, Aagje van de Hel en Anneke van Slooten be haalden als ploeg No. 1 de 3e prijs. Technische leiding Hr. J. Bosman. Uit bovenstaande gegevens blijkt dat de C.V.L.O. „Olympia" wel degelijk een woordje heeft meegesproken in Bussum. Aan alle deelnemers(sters) werd een di ploma uitgereikt. Tot slot werd er door Bussum een mars gelopen door de deelnemende vereni gingen. Ook de drumband van de C.V.L.O. „Olympia" gaf acte de pré- sence en begeleidde de afdeling Gym nastiek door Bussum. Onderweg werd gedefileerd langs het gemeentebestuur. Teruggekomen in het sportpark werden de prijzen bekend gemaakt en kon „Olympia" een beker in ontvangst ne men. Door het K.N.C.G.V. Kring Ütrecht - Gooi werd in het sportpark te Bussum de jaarlijkse wedstrijden voor de adspi- ranten gehouden. Ook de C.V.L.O. „Olympia" was van de partij en trok per bus met 150 ad- spiranten naar Bussum. Er werd deelgenomen door Gymnastiek verenigingen uit Amersfoort, Baarn, Bilthoven, Breukelen, Bussum, Drieber gen, Hilversum, Lopik, Oudewater. Spa kenburg, Utrecht, Woerden en Zeist. Gezien de deelnemende verenigingen be hoeft het geen betoog dat de deelname groot was. Hard werd er om de diverse prijzen ge streden in de verschillende afdelingen. Door de C.V.L.O. „Olympia" werden de volgende prijzen in de wacht gesleept: Meisjes 10-13 jaar le graad. De oefe ningen werden verricht op brug-onge- lijk, korte mat en kast-breedte. Marina Witkamp, Verena Koppel, Trudy Spij ker, Heieen Witkamp en Sandra de Ruig behaalden als ploeg No. 1 de 2e prijs. Technische leiding Mej. I. Bolt. Meisjes 10-13 jaar 2e graad. Els van Hees. Willy Douma, Jenneke Schlecht, Ansje Vucht, Joke Bolt, Attie van Amerongen en Corrie de Goede behaal den als ploeg no. 2. de 3e prijs. Tech nische leiding Mej. I. Bolt. Meisjes 10-13 jaar 3e graad. Trudy Brons, Anja Zwart, Annemiek v. d. Steen, Frieda van Barneveld, Elza Wil schut en Hellen Hoekstra behaalden als ploeg No. 1 de 3e prijs. Technische leiding Hr. Bosman. Meisjes 10-13 jaar. Ria van de Wal, De navolgende leerlingen van de Ko ningin Emma Huishoudschool slaagden voor de eind- en overgangsexamens: Diploma Kleuterhulp: Hanny de Jong, Hilversum. Julia Verhoog, Huizen. Aria Lammertse, Baarn. Annelies Vernet, Soest. Getuigschrift Primaire Opleiding: Tine ke Admiraal, Soest. Mieke v. d. Berg, Baarn. Marjo Blom, Soest. Carla Boom, Baarn. Dolly Boonstra, Soest. Loes van Dam, Baarn. Joke de Haan, Soest. Els Hager, Baarn. Loes Holleboom, Soest. Willy Huisman, Soest. Barry 't Lam, Soest, met lof. Dieuwke Weyman. Nel Begemann, Soest. Mana v. d. Bos, Soest. Winny Elliott, Soest. Mieke Gons, Soest. Gerrie Huurdeman, Soest. Rita Nap, Soest. Ans Onwezen, Soest. Ineke Pik, Soest. Ingrid Roelofsen, Soest. To Rijk- sen, Soest. Sarina Schlebaum, Soest. Astrid Tjerks, Soest. Rini v. d. Vlag, Baarn. Jeckueline Zwartjes, Soest. 5 leerlingen werden afgewezen. Bevorderd naar de 2e klasse der Pri maire Opleiding werden: Hanneke Al- berts. Cora v. d. Berg. José v. d. Brink. Els van Delden. Willy van Delden. Hen- ny Hartog. Anneke Hüner. Riny v. Luy- tenaar. Joke Marsé. Anjo Massop. Ma- rianne Rebel. Anneke de Ridder. Dine- ke Schlebaum. Lia Slechtenhorst. Mir jam v. Suydam. Annelies Terschegget. Tineke Stolker. Hanneke Bosloper. Han- nie Gendering. Gea Hamoen (lof). Adrie Hilbrands. Mario Kamphorst. Tony Krijnen. Marian te Kulve. Corry v. Leyenhorst. Willemien Mülka. Yvonne Natter. Hanie v. Oostrum. Liselot v. Ouwerkerk. Ankie Visser. Margo Walet. Henny Weyman. Willemien v. Hemert. Marjolijn v. Rouendal. Alie de Bree. Marjan v. Brienen. Janny v. d. Brink. Guusta v. Dijk. Beppie Groen. Gerda v. d. Hoef. Gerda Hop. Mary Keja. Trix Kokelaar. Adrie Kraay. Hetty Meening (lof). Marga Ouderdorp. Els v. Schalk wijk. Hennie Slechtenhorst. Anja Zo mer. Deetje Gasper. 2 leerlingen werden niet bevorderd. -Al j£<ï STEENHOFFSTR.53 TEL 284Z SOEST GESLAAGDEN CURSUSJAAR 1966-1967 De aula van het Baarns Lyceum bood donderdagavond weer de vertrouwde aanblik van andere jaren: het bestuur van de Middelbare Handelsavondschool met voorzitter de heer C. de Heus, di recteur J. B. Lelieveld en de overige be stuursleden, achter de lange tafel. Er tegenover de heren gecommitteerden en een volle zaal met leerlingen, tussen hun leraren en ouders wachtend op hun di ploma's. Het geheel in een genoeglijke stemming aan het einde van een cur susjaar waarin volgens een der ge slaagde 5-jarigen veel „geploeterd" is. In het begin van de avond werd nog even in herinnering gebracht het vertrek van de heer H. de Vries als leraar en de heer L. F. Timmers als secretaris- administrateur. Natuurlijk volgden na de uitreiking der diploma's de gebruikelijke toespraakjes door voorzitter, directeur en namens de heren gecommitteerden door de heer Reyerse. Ook de leerlingen lieten zich niet onbe tuigd. Namens de 5e en 3e klassers wer den door daartoe bekwame sprekers veelal op geestige wijze dankwoorden gesproken en platen en boekenbonnen aan de leraren uitgereikt. Voor het diploma 3-jarige Handels avondschool slaagden de dames: Mea Kriek, Maria Leertouwer, Greetje van de Hoven, Emmy Luyer, Marieke Re- nooy, Lida van der Wardt, Karin Maas winkel en de heren Kees Adam, Wim van Dorrestein, Bert van Es, Frans Groenewold, Ruud de Jong, Arian van Klingeren, Peter Kooy, Ben van der Linden. Ben Reuvers, Louis Reuvers, Jaap Kareisen. Het diploma 5-jarige H.A.S. behaalden de heren: Leo Bremmer, Hans Broers, Tijmen Heinen, Wout Jacobs, Frans Koolloos, Rijk van der Kuijlen, Leen Slot, Gerard Wortel, Rob van Wouden berg en de dames: Willy Horst, Lous Jak, Corrie Post, Truus Raven, Marianne van Wilsum. VERZEKERING Nadat ik mijn auto voor meer dan 10 jaren verzekerd had (alleen w.a., brand en diefstal) zonder ooit enige schade te claimen, heeft kor telings een aanrijding plaatsgevonden, waarbij nogal aanzienlijk, zij het uit sluitend materiële schade ontstond aan derden (ƒ2.000,Deze werd vlot uit betaald. Ofschoon de polis, die toevallig enkele dagen na het ongeval afliep, normaal werd verlengd, krijg ik thans bericht van assuradeuren dat mijn verzekering wordt opgezegd per 28 juli, omdat de maatschappij alle posten waarbij de be stuurder ouder dan 75 jaar is, annuleert. Aangezien ik wettelijk verplicht ben voor w.a. verzekerd te zijn is mijn vraag aan nu: Is dit juridisch juist? Wat staat mii nu te doen? Antwoord: Uit de polisvoorwaarden zal moeten blijken op welke voorwaarden de verzekering tegen w.a. is afgesloten. De meeste maatschappijen hebben een leef tijdsgrens opgenomen, bij het bereiken waarvan de verzekering ophoudt te be staan. tenzij mogelijk voortzetting der verzekering teeen een verhoogde premie mogelijk is. Dit zoudt u eens kunnen vragen aan de maatschappij. Weigert deze, dan kunt u zich tot andere verze keringsmaatschappijen wenden. N.N. te Soest. - Door ons worden al leen vragen beantwoord wanneer naam en adres van inzender bekend zijn. Behandeling heeft plaats onder strikte geheimhouding. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak ming best vermaokt het vriedagaoved in Soesderbarreg. 't Was een meraokels feest en al most ik dan ok zelluf me stoel an de kaant schuu- ve om de vloer veur de dansers vrie te maoke, ik bin d'r bar tevreeje vedaon egaon. Uut de zaol bedoel ik. Ant buffet was ik nie biester tevreeje. Nie dat de min- se, die daor stinge nie d'r luu best edaon hebbe, ik zal de leste weze, die d'r kwaod woord over zeit. Maor ik vong de gang van zaoke nie biester ge lukkig. Dat de orregenisaotore de deure dicht hielde tot ut warrekeluk of elope was, daor kank inkomme. Ut is in ut ver- leeje wellus nie zo best egaon en die slaonde deure daor hejje niks an. De minse naome de flessies en de glaoze mee de zaol in en aster dan us een stoel opzie eschove wier, dan viele die dinge in gruzels. Daor hejje niks an en ut kost de Soester Zaokring hangde vol geld, waant die dinge motte be- taold worde. Maor ik vong ut nou toch ok niks. Waorom nie gewoon as aandere jaore ut buffet, waor je je borreltje en je biertje kan haole? Noeng most je maor wachte tot d'r us iemand zin had om bie je te komme. Zin is nou nie ut juuste woord, maor de minse denke dat gauw as zullie lang motte wachte. Dan denke zullie: die het ok gin haost, die is netuurluk ok blie as ut of elope is. Nao ofloop van de feestavond had ut buffet gewoon ope kenne gaon en had d'r gewoon uut glaosies edronke kenne worde in plaots van zoas noeng uut papiere bekers. Da's nou nie be- paold lekker drinke. En aster dan op de kaort staot, dat de minse achter ut buffet d'r op uut binne om ut de bezeukers zo angenoam meu- gelijk te maoke, dan mok toch wel ef- fe hard laache. Ze hadden best een borreltje in een glaosie kenne schenke en bier in flessies verkocht. Zo wast makkelukker en goedkoper, want d'r kon niks stuk gaon, maor ut is nie be- paold lekker drinke. En daor gaot ut toch om. Op de kaort sting ok, dat as de minse over iets nie tevreje waore dat zullie dan zouwe kenne opbelle om ut alle- maol te vertelle. Da liekt wel aordug, maor ik ving dat flauwekul, waant d'r is gin mins, die na twee daoge nog naor de tillefoon loopt om te zegge, dattut eigeluk nie zo bar naor z'n zin was. Ik net zo min en daorom schrief ik d'r maor een stukkie over. In de over- tuuging naomes veule te spreke. Misschien kan d'r veur volleged jaor weer ut iets aanders verzonne worde, waant zo is ut ok niks. VaIJ Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Aan de I.V.O.-school te Soest slaagden voor het I.V.O.-B diploma: Jan Bal, Yvonne Blom, Els Klomp. Herman Koo- ke, Edith Leeuw, Hans Leeuwis, Kee« van Moorselaar, Rob de Munnik, Rins- ke Pater, Wim Pauwelussen, Ankie Pe ters, Irene Poons, Gerda Prins, Saskia Schelfhorst, Rolf Streng, Eric van 6% Velden, Martin Voskuilen. deel te danken aan de KL M. Voor nog geen vijftienhonderd gulden kan men tegenwoordig een Ité-reis .veertien dagen U.S.A." boeken. Voor de meeste mensen is dit geen onmo gelijkheid meer, al bestaat dan nog wel het probleem van het zakgeld. De Nederlander is een beetje aan de zuinige kant en de wisselkoers van de dollar ligt niet bepaald gunstig, want de dollar is een munt die over de hele wereld nog altijd erg in trek is. Bij de K.L.M. nu is echter een boekje te krijgen waarin wordt bewezen dat men voor S 5 per dag een plezierige vakantie kan doorbrengen in dat zelfde dure Amerika. Uitmuntende service Ook de Amerikanen zelf doen hun best zoveel mogelijk toeristen te trek ken. Een typisch Amerikaanse organi satie. waar iedere buitenlander die Amerika bezoekt mee te maken krijgt, is de American Express. Deze verzorgt de reischèques, reisschema's en rond leidingen en bepaalt het tempo van de reis. Wie als Nederlander aan zo'n reis deel neemt, ontmoet zijn medereizigers pas in het Newyprkse Barbizon hotel. Het is meestal een gezelschap van de meest uiteenlopende nationaliteiten. Bij aankomst in het hotel wordt de taxi betaald door de daar wachtende gids en binnen vindt men tussen een overvloed van fruit een kaartje met „Welkom in Amerika". De Amerikaanse manier van vakantie houden is bekend: in weinig tijd zo veel mogelijk zien, wat natuurlijk niet mogelijk is als men niet een gids heeft die het land op z'n duimpje kent. Zo iemand is Jean Adra uit Tunis. Rei zen is zijn hobby en hij heeft er zijn artsenpraktijk voor opgegeven Hij is kortgeleden aan zijn achtendertigste reis rond de wereld begonnen. Zo ook de 36-jarige Zwitser Walter Odermatt, een van de assistenten van Adra. Hij kent het land van San Fransisco tot Long Island en weet de mensen die zich aan hem toevertrouwen bij de mooiste en interessantste plekjes te brengen. Hij laat hen het bed zien waarop Washington heeft geslapen, de grote steden van Canada en het fas cinerende Quebec En dankzij Jean Adra, Walter Odermatt en hun colle ga's zal de bonte trip door het land tian de onb°grensde mogelijkheden een onvergetelijk avontuur worden. Als men door New York rijdt, loopt 1 men de kans ineens midden in een hele Chinese stad verzeild te raken. De Chinezen ziin er zo mogelijk nog Chinezer dan Chinees. Zelfs de tele fooncellen die over de hele wereld er hetzelfde uitzien hebben daar de vorm van pagodes. Misschien vindt iemand dit een beetje erg. maar het valt toch niet te ont kennen dat voor een toerist een toch tje door de Chinezenwijk een bele venis is. Steeds voordeliger i Dat de reis naar het grote Amerika met zijn vele schakeringen van armoe fn Canada fascineert het wegencomplex, waarlangs men bv. Quebec komt waardigheden vM^steéds^eeTmen- binnenrijden. sen te realiseren is, is voor een groot Jaarlijks wordt het aantal buitenland se toeristen dat naar de Verenigde Staten toe gaat groter. Dit is ook niet te verwonderen, want Amerika is nu eenmaal het land waarvan de meeste mensen dromen het nog eens te zien. En al is het voor de gemiddelde Euro peaan een tamelijk duur land, men kent er ook de grootste tegenstellin gen. Aan de ene kant van de straat treft men het meest exclusiefe restau rant aan en aan de overkant b.v. een store waar men voor een paar dub beltjes kan eten. Men kan een pilsje drinken in een oud kroegje op Broadway waar men de zelfde moppen tappende ruwe „heren" tegen komt als in Assen of in Asten, en die op dezelfde manier het schuim van hun lippen vegen. Maar ook kan men gebruik maken van het dure hy permoderne zelfbedieningsrestaurant Dp de Fifth Avenue. Geïmporteerd buitenland Het is nu zo'n veertig jaar geleden dat de Duitser Fritz Müller naar Ame rika kwam om er een echt stukje Hei mat te voorschijn te toveren. De flin ke stukken leverworst en de grote pul len bier sloegen in. Twee broers uit Oostenrijk en een Russische dame spe len er met echte Weense Gemütlich- keit hun liederen van Wenen, Donau en Rijn. Het ligt zo dicht bij het Witte Huis dat men zich kan voorstellen dat pre sident Johnson als hij zit na te den ken over zijn problemen in Vietnam, zijn raam sluit om niet te horen hoe zijn studenten meebrullen als in een echt Weens „Lokal" Het is niet het enige stukje buiten land in Amerika. In de stad Philadel- phia vindt men een straatje dat als nationaal monument staat aangemerkt, 'rlier staat het huisje waar eens de Amerikaanse vlag werd ontworpen en zowel straatje als huisje lijkt op alle straatjes en huisjes in vrijwel ieder Nederlands dorpje of stadje. In de Indepence Hall hangt nog steeds de Liberty Bell, die Amerika's vrijheid heeft ingeluid. In een stalletje er naast, hoe kan het anders, worden keurig nagemaakte exemplaren van de onafhankelijkheidsverklaring verkocht. Een Amerikaan springt nu eenmaal net eender op de dollars als een bok j op de haver. Chinezenwijk Orie ballen aan een Nowyorkse gevel beduiden dat daar een bank van lening gevestigd.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5