FUGERS VOOR UW FIETS Bazaar N.P.B. gaat dit jaar door TIJDELIJK J.C. Brouwer Zn. ƒ1,85 G. Rijksen wint een auto PEUGEOT JONGENS-RACE 145,- ZENITH Fa. Spijker ROSÉ WIJN 1.97 LANDROTTEN VERLIEZEN LUCHTSLAG 85 ct. 65 ct. Officiële mededelingen VOORKOM TELEURSTELLING IN UW VAKANTIE VREDESKANDIDAAT IN VIETNAM S5K 3 U kunt niet alles weten Maak nu gebruik van onze voorverkoop tegen de welbekende sterk verlaagde prijzen. De originele voor slechts Oranje-Nassauschool J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Vooroorlogs Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten e -Jpll Ocft oemaken VRIJDAG 7 JULI 1967 „Mijn aanval op de bazaar is afgesla gen", aldus dominee W. Leerink, voor ganger van de Vereniging van Vrijzin nig Godsdienstigen te Soest, afdeling van de Nederlandsche Protestanten bond, naar aanleiding van diens tijdens de jaarvergadering gedane voorstel, de jaarlijkse bazaar geen doorgang te laten vinden, „omdat het houden van een bazaar beschamend is voor een ge loofsgemeenschap". Het voorstel werd echter verworpen door het merendeel der dertig aanwezige leden, twee keer zoveel als vorig jaar. De bazaar zal waarschijnlijk in ovember gehouden worden. Met belangstelling werd geluisterd naar 't verslag van de voorganger. Aange roerd werden daarin: het kerkbezoek in de Rembrandtlaan en in Soest-Zuid; het huisbezoek; de samenstelling van het leden-bestand, verdeeld naar kerk genootschappen. Ds. Leerink consta teerde een bonte verscheidenheid en ook het feit dat de N.P.B. nog wel een functie heeft te vervullen in Soest. Bij de financiële stukken kwamen de tongen los. Uitvoerig werd besproken hoe de tekorten zijn weg te werken. Ds. Leerink kwam met het vèrdragend voorstel de bazaar te laten vervallen. Hij stelde, dat de uitgaven moeten kun nen worden bestreden uit de gewone bijdragen van de leden. Besloten werd niettemin de bazaar dit jaar te laten doorgaan. Voor de volgende bazaar zal het bestuur zich daar nader over be raden. In de commissie tot het nazien van de financiële stukken werden voor het vol gend jaar benoemd de heren Bervoets en S trui wig. Voorts kreeg het bestuur de gevraagde machtiging een commissie te benoemen die zal adviseren over de contributie- betaling, zoals die in 't huishoudelijk reglement is geregeld. Bij de bestuursverkiezing werd de af- (Geen statiegeld). Zolang de voorraad strekt. Bezorging gratis door heel Soest. WIJNHANDEL SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Tel. 2551. De zestigste verjaardag van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart kan niet met een (zevende) Ilsy worden ge vierd. De internationale luchtvaartten toonstelling, die altijd zo'n massaal be zoek trok, loopt nu klem in de eigen populariteit. De autoriteiten zijn bang het enorme bezoek niet te kunnen ver werken, de aanvoerwegen naar Ypen- burg en de parkeerterreinen zijn daar ook niet op berekend. Ook dit berichtje toont weer aan, hoe ver onze wegenbouw ten achter is ge raakt op de ontwikkeling van het ver keer. Een internationale trekpleister en een prima deviezenbron vallen ten of fer aan de trage ambtenarij, die al vele jaren o.m. door de verkeersbonden met de neus op de cijfers is gedrukt en al vele malen een Ilsy heeft kunnen aan schouwen. Zou het intussen geen aanbeveling ver dienen het leger de verkeersbruggen te doen slaan, die de verkeerspolitie vergt om de bezoekers in veilige banen te leiden? KERSENBONBONS. Hele kers, pittige chocolade en fijne likeur. Nu nog voordeliger 250 gram GLACÉ FRUIT. Extra fijne agarglacé, be reid met zuivere vruchten- pulp. 250 gram KOKOS DAALDERS. Een heerlijk koekje met een lichte kokossmaak, verpakt in breukvrije en vershoudende verpakking. 250 gram tredende, herkiesbare bestuursleden, mevrouw Bos en de heer Jans herbe noemd. De heer Bos van Doorneveld was niet herkiesbaar. Hem werd dank gebracht voor het werk, dat hij voor de geloofsgemeenschap heeft gedaan en in zijn plaats werd bij enkele kandidaat stelling benoemd mevrouw Slors. Inmiddels zijn door het bestuur twee commissies van wijze mannen en vrou wen benoemd om de financiële positie te verbeteren. Aan het storten van vuil en afval ach ter de kerk en aan het vernielen van dakpannen en ruiten komt spoedig een einde, nu een stevige nieuwe afraste ring wordt aangebracht. De kosteres geholpen door haar zoon, is doende de tuin rondom op te knappen en te ont doen van de neergegooide ongerechtig heden zodat binnenkort de kerkgan gers, ook zij die van de zijde van de Pieter de Hooghlaan komen, zonder er gernis kunnen binnengaan. Aan de Pieter de Hooghlaan, direct achter het kerkgebouw, is bovendien een flink parkeerterrein aangelegd. In de zomervakantie moet de consisto riekamer opgeknapt worden dan is er geen kleuterschool. Om veel kosten hiervoor te besparen boden drie leden aan het noodzakelijke schilder- en pleisterwerk te verrichten, mits zij de hulp krijgen van nog een drietal. Mejuf. A. Wiersma gaat binnenkort de gemeente verlaten en daarmee ook de Wijkcontactcommissie. Als laatste werk zaamheid zorgde zij zelf voor een op volgster in de persoon van mevrouw A. R. van der Werff-Ofkens. De rondvraag bracht nog diverse leden aan het spreken, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank aan de aanwezigen, waaraan hij nog toevoegde te hopen dat hij het volgende jaar minder sombere klanken met betrekking tot de financiën zou kunnen laten horen. De afdeling Midden Nederland van de Nederlandse Algemene Bond van Post- duivenhouders hield een wedvlucht vanaf Orléans. Afstand 539 km. In con cours waren 3162 duiven. Bij de heer G. Rijksen, wonende aan de Beteslaan, arriveerde de eerste duif en was de gelukkige winnaar van een auto. Verder boekten de heren A. J. van Dorrestein, J. v. d. Brakel, C. Vaessen en A. C. van Ee ook een heel mooi suc ces. De Soester duiven gaan weer een woordje meespreken. Ook hield de Postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht van jonge dui ven vanaf St. Kathrijne Wavre. Af- VROOM DREESMANN Voor het examen Machineschrijven van de Stichting voor Stenografie en Machi neschrijven slaagden de volgende leer lingen van de Oranje-Nassauschool voor Lager Administratief en Econo misch Onderwijs te Soest; Corrie Drost, Bertie Meernik, Jacobus Kooy, Foke Brolman, Hennie Bruinekool, Egbert Oosterhof, Gijsbertus v. d. Steeg, Adri Vos, Inge de Vries, Hennie van Steen- delaar, Marian Huiser, Ronald Pijlman, Ciska Wiss, Loes Kuyper, Bennie Roe delof, Hennie Roedelof, en Jeane Tu- lis. De uitslag van de gehouden examens van het I.V.I.O. te Amsterdam is als volgt: Voor het Groot-Klimroosdlploma slaag den: Adri Kooiman, Louisa Kuyper, Elisabeth Meernik, Eefje Overeem, Hendrika van Steendelaar, Adri Vos. Het Groot-Sleuteldiploma behaalden: Bert Engel, Ronald Pijlman, Egbert Oosterhof, Johan v. d. Schagt, Bennie Roedelof, Ronnie Suik, Hans Zeypveld, Jan Hartog. Het Klim roos diploma kon worden uitge reikt aan Erie Vonk en het Sleuteldi ploma aan Anton Barlo, Frank Duyst, Eduard Esser, Rudi onder de Linden, Wim Radstok, Gijsbertus v. d. Steeg. Voor Maatschappijleer en Omgangs vormen slaagden: Egbert Bremmer, Huib Catsburg, Berend v. d. Craats, Jaap Doornekamp, Jan Drost, Bennie de Haard, Wout den Hartog, Klaas Jansen, Freek Limburg, Bart v. d. Schagt, Rob Tabois, Anton Timmer, Bertus Wiss, Frits Koops, Frieda van Barneveld, Hennie Beek, Neeltje Bos man, Metje van Brummelen, Woutera van Ee, Gaby Gallas, Margriet v. d. Hoef, Ditje Kamphorst, Hermina Koe- lewijn, Suze Kriek, Janny Kuyvenho- ven, Krijna van Steendelaar. Voor Om gangsvormen slaagden totaal 43 leer lingen. Boekhouden en Bedrijfsrekenen behaal den: Bert Engel, Jan Hartog, Ronald Pijlman, Bennie Roedelof, Johan v. d. Schagt, Bert v. d. Steeg, Ronnie Suik, Hans Zuypveld, Adri Kooiman, Elisa beth Meernik, Eefje Overeem, Annie Poutsma, Hennie van Steendelaar, Adri Vos. Voor Bedrijfsrekenen slaagden: Wim Radstok en voor Boekhouden: Jannie Altena. Foke Brolman, Gerrie van Dijk, Ella Jacobs, Gerda van Kooy, Loes Kuyper, Hennie Roedelof, Jeane Tulis, Erie Vonk, Inge de Vries, Anton Bar lo, Frank Duyst, Egbert Oosterhof. Het Certificaat Koken werd behaald door Rina Akkerman, Jannie Altena, Foke Brolman, Maria v. d. Deyssel, Ti neke Dieffenbach, Gerrie van Dijk, Ma rian Huiser, Ella Jacobs, Adri Kooi man, Fine Kooy, Gerda van Kooy, Loes Kuyper, Bertie Meenik, Eefje Over eem, Erna v. d. Pol, Hennie Roedelof, Hennie van Steendelaar, Jeane Tulis, Erie Vonk, Adri Vos, Inge de Vries, Ciska Wiss. Het Certificaat Naaien kregen: Foke Brolman, Ella Jacobs, Adri Kooiman, Fine Kooy, Bertie Meernik, Eefje Over eem, Hennie van Steendelaar, Jeane Tulis, Adri Vos en Inge de Vries. Kennis van de eerste Levensjaren werd behaald door: Ciska Wiss, Inge de Vries, Adri Vos, Erie Vonk, Hennie van Steendelaar, Hennie Roedelof, An nie Poutsma, Erna v. d. Pol, Eefje Overeem, Bertie Meernik, Loes Kuyper, Gerda van Kooy, Fine Kooy. Adri Kooiman, Ella Jacobs, Marian Huiser, Tineke Dieffenbach, Foke Brolman, Jannie Altena en Rina Akkerman. Door de leerlingen van het derde leer jaar werden de volgende diploma's be haald: het diploma Kantoorassistent door Corrie Drost, Henk Linde, Corrie Pieper, Anneke van Sloten, Gerrit Heu- ving en Grada Jansen; het diploma Winkelassistent door Gerrit Hardeman, Dirk v. d. Kemp en Cornelis van Steen delaar. Voor Kantoorkennis slaagden: Gerrit Heuving, Janny Gerritse en Grada Jan sen. Correspondentie werd behaald door: Mieke Stolk, Hennie Bruinekool, Cor rie Drost, Henk Linde, Corrie Pieper, Anneke van Sloten, Gerrit Heuving en Grcda Jansen. Boekhouden en Rekenen kon worden uitgereikt aan Jacobus Kooy. Voor de Unit Engels slaagden: Corrie Drost, Gerrit Hardeman, Dirk v. d. Kemp, Jacobus Kooy, Henk Linde, Cor rie Pieper, Anneke van Sloten, Kees van Steendelaar, Grada Jansen en Ger rit Heuving. stand 136 km. De duiven werden ge lost te 9.30 uur met een klame Zuiden wind. In concours waren 804 duiven. De eerste duif arriveerde te 11.28.01 uur met een snelheid van 1147.02 me ter pe rminuut. De laatste prijsduif ar riveerde te 11.46.15 uur. De uitslag was als volgt: R. G. Voskuilen 1 2 11 15 16 21 55 64 94 97 103 112 153. C. van Seost 3 10 52 53 84 118 128 134 140 160 161. A. J. van Dorrestein 4 13 31 44 85 99 115 120 135 159. P. de Bes 5 73 123. G. Riksen 6 12 28 39 43 86 89 148. P. G. Duijst 7 119 144. J. v. d. Brakel 8 24 68 88 101 121 130. G. W. Visser 9 18 27 45 49 105 108. J. Knoops 14 120. G. Zeijp- veld 17 36 116 138. W. de Bree 19. A. C. van Ee 20 22 26 29 32 34 40 48 64 67 70 76 93 104 110 114 117 122 131 139 145 149 156. Comb. Blokland 23 35 41 51 56 77 81 106 127 141. L. v. 't Klooster 25 82 90 109 125 143 151. C. van Klingeren 30 47 80. J. H. van Hengstum 33. A. Hilhorst 37 59 92 146. C. Dijkman 38 42 50 78 137. M. v. d. Wielen 46 63 96 126 147. E. de Goede 58 133 157. C. v. d. Hoek 60 95. A. M. P. van Riet 62 102 107. H. den Dekker 65 69. K. van Brummelen 66 158. P. J. Rach 67 71 74. W. Grift 72 132 155. C. Bosboom 75 83 87. C. Huijskes 79 136 150. C. v. d. Lugt 91. A. van Dijk 98. H. Woudstra 100 154. B. Roest 111. G. Sikkelbein 113. H. J. Bosman 124. Jac. Stalenhoef 142. P. Wagner 152. Generaal Winlcelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) VERKEER VONDELLAAN Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun col lege hefet besloten de op grond van hun besluit van 2 februari 1965, afde ling I, nr. 3440, waarbij de Vcndellaan voor alle motorvoertuigen op meer dan twee wielen werd gesloten verklaard en wel in de richting gaande naar de Soes- terbergsestraat, op de Vondellaan ge plaatste borden 17 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en -te kens, gaande in de richting van de Soesterbergsestraat, te verwijderen. Soest, 7 juli 1967. VERKEER MOLENSTRAAT Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun col lege heeft besloten: op het gedeelte van de Molenstraat gelegen tussen de Soes- terengweg en het perceel Molenstraat 86 door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Verkeers regels en -tekens het parkeren aan beide zijden van dit weggedeelte, te verbieden. Soeste 4 juli 1967. t VERKEER BOSSTRAAT Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 va nhet Reglement Verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten: I. op het gedeelte van de Bosstraat, vanaf de noordoosthoek van het terrein dat in gebruik is bij de v.v S.E.C. ter lengte van 140 meter, gaande in de richting van de Wieksloterweg o.z., door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en -tekens het parkeren aan de rechter zijde van dit weggedeelte te verbieden; II. de kruising van de wegen de Den Blieklaan en de Bosstraat door plaat sing van borden 8 en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en -tekens aan te wijzen als voorrangs kruising, zodanig dat het verkeer op de weg de Den Blieklaan voorrang heeft. Van deze 3 besluiten staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na dag van bekendmaking. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin doch ingediend bij de commis saris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ont vangst geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobiel club, de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders-vereniging en aan gedepu teerde staten van deze provincie. Soest, 7 juli 1967. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 Per jaar gaan zo'n 207.000 Nederlandse vakantiegangers met touringcars van vele reisbureaus op vakantie. Praktisch allemaal worden zij door diezelfde reisbureaus in hotels ondergebracht. De autobussen waarmee men de mensen vervoert, zijn over het algemeen zeer comfortabel. Er zfjn vaak gemakkelijke vliegtulgstoelen, de vering is perfect en soms is air-conditloning aanwezig. Slechts een enkele keer zijn oudere bussen in gebruik, maar dan Is de reissom vaak aangepast. Zodat op het eerste gezicht zo'n vakantie geweldig lijkt. Toch zjjn er wel klachten, niet over de vervoersmiddelen, maar over de plaatsen waar men overnacht. Ole vertonen soms ernstige gebreken! Wie de folders van de reisbureaus ziet waarop de hotels waar men verblijft, staan afgebeeld, ziet vaak de fraaiste gevels, mooie terrassen in prachtige om gevingen. Maar 't verblijf in die hotels valt wel eens tegen. De oorzaak ligt misschien in het feit dat de haastige mens van tegenwoordig ge middeld slechts drie nachten in 'n hotel blijft, terwijl dit aantal zo'n 30 jaar geleden veertien bedroeg. Hele families brachten soms verscheidene weken door in hotels. Het gevolg was dat de service vermindert, het hotel wordt veel meer een doorgaanshuis. Ook de touringcar-toerist vindt het sprookje van het mooie hotel vaak niet terug wanneer hij er eenmaal is gearri veerd. In Ulm bleek een gereserveerd hotel waar een gezelschap de nacht zou doorbrengen, verhuurd aan een wille keurige groep. De bus arriveerde name- lijkt twee uur te laat, opgehouden door de verkeersdrukte die een Duitse feest dag met zich meebracht. Met veel moeite en na lang wachten kon nog elders on derdak worden gevonden. Dergelijke vergissingen komen daar blijkbaar va ker voor, want talloze particulieren kwamen zich aanbieden voor verschaf fing van nachtlogies. Verkeerde verdieping Mensen op leeftijd die een kamer op de eerste verdieping was beloofd, worden toch vaak ondergebracht op de tweede en soms de derde, zodat ze elke keer dat ze op hun kamer wilden zijn, ge dwongen waren meer dan vijftig treden te beklimmen omdat er geen lift aan wezig was. Slechts in een enkel geval kon met moeite worden geruild met jeugdiger personen die een „lagere" ka mer hadden. Een Nederlandse dame, die maanden van tevoren voor haar vakan tie een eenpersoonskamer had bespro ken, kreeg die wel, maar toen er een nieuwe groep gasten arriveerde werd zij bijna gedwongen een vreemde dame bij zich op de kamer te nemen. Slechts door halsstarrigste blijven weigeren kon zij dit voorkomen. Een ander geval betrof een jong echt paar dat werd verzocht genoegen te ne men met een regeling waarbij ze elk op een aparte kamer werden gehuisvest waar tevens nog iemand anders sliep Toen de jonggehuwden dit weigerden, werd alsnog een oplossing gevonden bij particulieren, waar ze wel comfortabel woonden, maar om het huis te bereiken eerst een lang bospad moesten volgen dat 's avonds niet verlicht was. Deze gevallen betrof particuliere vakan tiegangers, die kunnen protesteren. Met reisbureaugasten ligt het anders, pro testeren heeft vaak geen zin, zij hebben geen keus als zij ergens anders worden ondergebracht dan was afgesproken. Kastelen Er zijn reisbureaus die hun mensen on derbrengen in prachtige oude kastelen, die wel romantisch zijn maar meestal hoogst oncomfortabel. In zo'n kasteel hotel in Salzkammergut bleken de twee eetzalen voorzien van tafels en houten stoelen die in een frisse rode kleur wa ren geschilderd. Een fleurig gezicht, maar toen de gasten op een warme dag hadden gegeten en de rode verf aan hun kleren bleek te blijven plakken, vonden ze dat rood minder geslaagd. De muren van de vele kamers waren blijkbaar kort tevoren met waterverf behandeld, waarvan de gemorste spat ten nog op de parketvloeren te zien waren. Men kon er niet tegen leunen anders kwam er verf op de kleding. De doordringende stank van de waterverf hing zelfs nog in de slaapvertrekken. Er was geen centrale verwarming, slechts twee ouderwetse vulkachels in de conversatie- en eetruimten verspreid den behalve de gewenste warmte een vakantie in mei kent koude avonden en nachten ook een weer andere lucht, veroorzaakt door de vette kolen waar mee de kachels werden gestookt. De temperatuur 's nachts bleek bij de zes graden te liggen. Klachten bij de reis-* leider hielpen niet, de man had ook zijn orders uit Nederland. Minder goede reisbureaus Toch blijven de reisbureaus die de na druk op de reis en niet op het verblijf leggen goed draaien, omdat heel wat mensen die gemakkelijk particulier op vakantie zouden kunnen gaan, dat niet doen. Ze kennen vaak de taal van het land waar ze naar toe willen niet, we ten geen weg met het vreemde geld en wantrouwen de eetgewoonten. Zij schrij ven bij een reisbureau in om al dat soort moeilijkheden te omzeilen. Bevalt zo'n vakantiereis niet, dan nemen ze het jaar daarop een ander bureau, in de hoop dat het nu beter slaagt. Natuurlijk zijn er in ons land vele goede reisbureaus, die hun gasten uitstekend verzorgen, ook in de hotels waar ze verblijven. Maar dat is dan vaak te merken aan de prijzen die betaald moe ten worden. Het verschil met goed kopere reizen bedraagt soms meer dan tweehonderd gulden! Nederlandse Reiskamer Overigens kan elke vakantieganger in lichtingen over reisbureau inwinnen bij de Nederlandse Reiskamer, die graag in formatie over de bureaus geeft. Maar ook die kan niet veel uitrichten wanneer er klachten zijn over ondervonden be handeling in buitenlandse hotels. Dat er nog wel het een en ander aan reisbureau mankeert blijkt wel uit de recente gevallen waarbij groepen Neder landers vergeefs wachtten op hun ver voer of de deuren van hun vooruit be taalde zomerhuisjes aan het Comomeer gesloten vonden. Een zwakke financiële basis is daarvan wel eens de oorzaak. Intussen stonden deze mensen op straat en vonden geen onderdak. Daarom kan men beter bij de bekende en erkende reisbureaus inschrijven voor vakanties. Men betaalt wel iets meer, maar is dan verzekerd van een goed verzorgde vakantie, ook wat de hotels betreft. De artsendienst wordt «lit weekeinde waargenomen door de artsen: J. Borst, Paulus Potterlaan 30 en W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag Apo theek „Soestdijk". Maandag tot zater dag apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wlt-Gele-Kruis Zr. Anthoniana, Nw. Mariënburg, Nieu- werhoekpleln, tel. 4255. Groene Kruis Zr. Beima, De Genestetlaan 4 B, tel. 2427. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. 19 uur geen dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K. van Liere. 19 uur geen dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk. Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Vos, Rijssen. Gebouw MiddelwUk, P. de Hooghlaan. 19 uur ds K. van Liere. Jeugddienst. GEREFORMEERDE KEKKEN Julianakerk 9.30 en 17 uur ds M. Wilschut. IVilhelminakerk 10 en 17 uur Dr. L. Schuurman, Baarn. GEREF. KERF. Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff, Baarn. 3 uur ds W. van der Lingen, Bunscho ten-Spakenburg. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur en 18 uur Student Moerdijk, Apeldoorn. GEREF. GEMEENTE Kleine Remhrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. Maandag 19.30 uur ds Schipaanboord. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds W. Leerink. Wykgcbouw Soest-Zuid. 19.15 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestrazt 19. 10.30 uur Geen dienst. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Voorganger B. van der Kamp. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa School. Volle Evangelie-samenkomst. Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Prof. Dr. C. W. Mönnich, Amsterdam. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, don derdag 8 uur en 19.00 uur (avondmis), vrijdag 8.00 en 8.30 uur, zaterdag 9 uur en 19.00 uur (avondmis). KERK SOEST-Z., St. WilUbrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur. Maarschalk Ky, de grote vriend der Amerikanen in Zuid-Vietnam, heeft af gezien van zijn kandidatuur voor het presidentschap. Het leger draagt nu maar één man aan de kiezers voor, de huidige president generaal Theu. En Ky zal eventueel diens vice-president worden - een functie die evenals in de V S weinig betekent, met voornamelijk taken als culturele samenwerking en het bestuur over de wilde stammen. Dat is zonder meer een zware neder laag voor de spraakzame - „ik bewon der Hitier" - man, die zo langzamer hand beschouwd werd als de grote man in Saigon. De vreemde toestand dat het leger twee kandidaten voor het presi dentschap had, die beiden hun aanhang hadden in de strijdkrachten, was lang zaam maar zeker een oorzaak aan het worden voor een scheuring onder de militairen. De generaals wensten dit te voorkomen en - tegen zijn zin - moest de eerzuchtige Ky wijken. Waarbij de Amerikanen tot de onaangename ont dekking komen dat de sterke man die zij zo actief steunden, in feite slechts de voorman was van de tweede rang. Ban de bom Overigens is wel zeker dat de zwijg zame, maar kennelijk toch wel effectief werkende Thieu bepaald geen voor stander zal zijn van toegeeflijkheid je gens Noord-Vietnam en de Vietcong. Als in september de verkiezingen zul len worden gehouden en als ze eerlijk verlopen, wat men maar moet hopen, bestaat er een kans dat de wereld ook een onverwachtte glimp krijgt van heel andere ideeën in Zuid-Vietnam. Het is echter niet zeker of er verkiezingen komen zo lang ze niet zijn begonnen. Een nieuwe kandidaat is de vroegere minister van economische zaken onder premier Ky, Thanh, die als embleem voert een doorgekruiste bom en wiens verkiezingsleus is: staakt het vuren. Onder de achttien kandidaten voor het presidentschap is hij de enige die niet zonder meer voortzetting van de oor log voorstaat. Het zal interessant zijn om te zien in hoeverre Thanhs ideeën leven bij de massa's. EEN BETER HORLOGE KAN ZWITSERLAND NIET LEVEREN VERKRIJGBAAR IN DE 60E0E VAKZAKEN Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. Horloger - Juwelier - Opticien Tegen hondenstufpen geldt bloem van ïwavel als een voortreffelijk middel. Men brengt dit in, door reepjes vlees er mee te bestrooien en dan te rollen ën zo opgerold aan de hond te geven. Rauwe kippeneieren met peper en ka neel gemengd, zouden eveneens werk zaam tegen hondenstuipen zijn. Het zich belikken laten door honden is niet alleen vies, maar het kan ook overdraging van ziektekiemen tot ge volg hebben, bijvoorbeeld van de moei lijk te verdrijven hondenlintworm die in de hoogste graad gevaarlijk voor mensen zijn. Hond wassen. Het beste is gele kali- zeep oplossen in warm water; was met dat zeepsop je met een harde borstel tegen de haren in en spoel de hond met lauw warm water goed af. 's Win ters moet men echter de hond binnens huis warm afwrijven. Als iemand door een hond gebeten Is, bind dan een stevige band boven de wond, het bet de wond met gekookt lauw water, zodat deze gaat bloeden, en laat zo vlug mogelijk een dokter ko men. Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Donderdag 13 juli beginnen wij met onze opruiming. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792

Soester Courant | 1967 | | pagina 2