VANDAAG BEGINT ONZE VOORVERKOOP 10 tot 507. KORTING A. WIJNANDS BURENi Luchtmacht van Israël had geheime bom SMirs Vroom Dreesmann houdt een camping- en tuinparadijs voor u verborgen! U KUNT NIET ALLES WETEN! Krabbels van Knelis WONINGINRICHTING Soesterbergsestraat 37 - Telefoon 3097 Van Wieren Gevonden voorwerpen ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER ee 90-jarigen in „Braamhage" Geldkistjes gestolen Rijwieldiefstal Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering op woensdag 26 juli Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Bestel uw schoolboeken bij Pockethall - Boekhandel VROOM DREESMANN KOM WASSEN BIJ DE VRIJDAG 7 JULI 1967 De geweldige prestatie die Israël heeft geleverd door in enkele dagen de mach tige Arabische legers te verslaan, is voor een zeer belangrijk deel te danken aan het feit dat de joodse luchtmacht binnen 36 uur de diverse Arabische luchtmachten heeft weten te verslaan. En dat is weer zoals nu blijkt mogelijk geweest dank zij een ge heime" bom. die in Israël ontwikkeld is. Het is een bom, die is bedoeld om de lange startbanen die moderne straalja gers en straalbommenwerpers in het hete nabij oosten nodig hebben, te ver nietigen. De bom wordt vanaf een hoog te van slechts 60 70 meter afgeworpen bij een snelheid even onder de geluids snelheid. Het grote kenmerk van de nieuwe bom (ontworpen en gebouwd bij de Israël Military Industries) vormen de remraketjes achter aan de staart, die de voorwaartse snelheid van de bom zo dra hij gelanceerd is, afremmen. Het gevolg daarvan is dat de bom nagenoeg loodrecht omlaag valt en daardoor zeer zuiver is te plaatsen. Nu ook 2 Jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. Juwelier - Horlogei Van Weedestraat 40 - Telefoon 4361 Een- andere bom die Israël gebruikt heeft, is in plaats van remraketjes voor zien van een remparachute, die de zelfde uitwerking heeft en dus de voorwaartse snelheid afremt waardoor de bom steiler omlaag valt. Zodra de nieuwe bommen verticaal omlaag vallen, wordt een raket achter in de staart ontstoken, die de bommen met kracht in de grond doen duiken. Er is slechts een geringe explo sieve lading nodig om het gewenste ef fect te verkrijgen, want de bommen die met kracht in de betonnen startbanen duiken, maken daarin behoorlijke gaten en verhinderen daarmee dat de vijande lijke straalvliegtuigen kunnen opstijgen. Taktiek De Israëliërs hebben deze nieuwe tak tiek met buitengewoon veel succes toe gepast. Zodra de vijandelijke Arabische startbanen op deze wijze waren „be werkt", konden de dicht opeen gepar keerde vijandelijke vliegtuigen die niet in staat waren op te stijgen met bommen, raketten en mitrailleurvuur worden bestookt. Op deze wijze werden honderden vijandelijke vliegtuigen bin nen enkele uren vernield. Toen Israël eenmaal het overwicht in de lucht bezat, konden de vliegtuigen worden ingezet voor het ondersteunen van de grondtroepen die zonder hin der van vijandelijke luchtaanvallen Bij de politie zijn als gevonden aange geven een kinderjasje (wit) met capu chon, rode kinderstep, huissleutel, zwart toilettasje, zwarte diplomatentas, brui ne herenhandschoen, blauwe hoofddoek, gevarendriehoek, schoolrapport, oranje kleurige tas met jack en bruine porte- monnaie, blankhouten kinderstepje, wit te voetbal, sierring en wieldop, porte feuille met ƒ47,vest, bruine porte- monaie inhoudende wat klein geld en een flesopener, mapje met pasfoto's, paar kindersokken, zwarte portemon- naie, inhoudende een sleutel, bankbiljet, bril, hooivork, twee lange jongensbroe ken, beige-grijs zakmesje. Aankomen lopen zwartwit poesje en zwart langharig hondje (reu). bijzonder snel konden oprukken. Toen op 5 juni, 's morgens om kwart voor 8, de strijd uitbrak, werden niet minder dan 16 Egyptische vliegvelden door de luchtmacht van Israël aangeval len. Daaronder bevonden zich de ba^es van de Egyptische straalbommenwerpers helemaal in Luxor en Ras Banas aan de Rode Zee, die werden aangevallen door Vautour-straalbommenwerpers van de basis Hatzerim. De tweemotorige Vautours straalbommenwerpers van Frans fabrikaat hadden een maxi mum brandstoflading aan boord en vlo gen op een hoogte van wel 26.000 voet en vielen vandaar in duikvlucht de Egyptische vliegvelden aan. Op slechts één motor vliegend om brandstof te sparen werd naar de basis Hatzerim te ruggevlogen. Vergissing Soms vlogen de Israëlische vliegtuigen met een grote boog over zee om de Egyptische velden in de rug aan te val len. Dit gaf aanleiding tot de veronder stelling dat Amerikaanse en Engelse vliegtuigen aanvielen. De Jordaanse ra dar zag vliegtuigen uit merkwaardige richtingen aankomen en men dacht dat het Amerikanen en Engelsen waren, maar het waren wel degelijk toestellen van de Israëlische luchtmacht. Zo werden in korte tijd 427 Arabische vliegtuigen vernield, waarvan 393 op de grond. De Egyptische luchtmacht ver loor al haar 30 Tupolev Tu-16 straal bommenwerpers, 27 van haar 30 Iljushin IL-28 straalbommenwerpers, tien Sukhoi straaljagers, 95 MIG-21's, 20 MIG-19's, en 82 verouderde MIG-15's en MIG-17's. Ook werden 8 Anl2 en 24 IL-14 trans portvliegtuigen alsmede 8 Mil Mi-6 he likopters vernield. De verliezen van de andere Arabische luchtmachten waren al even zwaar. De Jordaanse luchtmacht van koning Hoes sein verloor 21 Hawker Hunters, twee helikopters en zes transportvliegtuigen (waarvan er één de Devon van de Britse luchtvaartattaché bleek te zijn). Syrië verloor twee van haar zes IL-28's, 32 MIG-21's, 23 MIG-15's en MIG-17's en drie Mi-4 helikopters. De luchtmacht van Irak verloor 9 MIG-21's, 5 Hunters, 2 transportvliegtuigen en een Tupolev Tu-16 straalbommenwerper die door 40 mm afweergeschuit werd neergeschoten toen hij op zijn eentje een luchtaanval deed op Netanya in Israël. Geen yyand Een Hunter van de Libanese luchtmacht werd in een luchtgevecht neergeschoten. Het schijnt vast te staan dat geen enkel Egyptisch vliegtuig er in geslaagd is tot in het luchtruim van Israël door te dringen. Tel Aviv, op slechts 6 minuten vliegen van de Egyptische vliegbasis El Arish, werd geen enkele maal aangeval len, behalve door Jordaanse artillerie. De Israëliërs lieten El Arish speciaal in tact omdat ze de basis zelf wilden ge bruiken voor hun Noratlat en Dakota transportvliegtuigen. De zes MIG-17's die op El Arish stonden, werden echter ver nield, maar de startbanen bleven heel. Het verhaal gaat dat op El Arish zes Algerijnse MIG-21's neerstreken, die dachten dat de basis nog in Egyptische handen was. De vliegers werden gevan gen genomen en de Migs in beslag ge nomen. Andere berichten zeggen dat op de basis Sharm el Sjeik 15 Algerijnse straaljagers op deze wijze in handen van Israël vielen. Welk bericht nu juist is blijkt moeilijk te achterhalen.. Ook de vliegbasis Jebel Libne, waar 15 MIG-17's en MIG-19's- -stonden opgesteld, werd zodanig aangevallen dat minstens 1100 meter van de 2800 meter lange startbaan in tact bleef, zodat de Israë lische transportvliegtuigen er nog ge bruik van konden maken. Foptoestellen Egypte had op tal wan vliegvelden, hou-. ten dummy MIG-17's geplaatst om de luchtmacht van Israël te misleiden (tij dens de Suez-crisis maakte Egypte ge bruik van houten MIG-15 dummies). Het blijkt dat de Israëlische vliegers de dummies goed konden herkennen en er hun kostbare munitie niet op hebben af gevuurd. De Fouga Magister straaltrainers van Is raël zijn, veelal bemand door reservis ten, ingezet tegen vijandelijke tanks. Soms waren zij bewapend met 80 mm raketten, die waren buitgemaakt op de Egyptische basis El Arish. Egypte beschikte over moderne Russi sche afweerraketten van het type SAM SA-2 Guideline. Slechts één moet er zijn afgevuurd voor de hele basis bij het Suez-kanaal die met deze raketten was uitgerust, in handen van Israël viel. Amerika, dat in Vietnam bijzonder veel last van deze Guideline-raketten heeft, zou wat graag de door Israël buitge maakte raketten willen bestuderen, maar 't is de vraag of Israël de Amerikanen hiertoe in staat stelt. Toen maanden ge leden een MIG-21 van Syrië onbescha digd in Israëlische handen viel, kregen de Amerikanen het toestel voor zover bekend óók niet te zien. Raketten De Mirages van Israël hebben uitslui tend gebruik gemaakt van hun twee 30 mm kanonnen en niet van hun Fran se Matra R. 530 lucht-lucht raketten. In het jaar vóór de oorlog uitbrak schoten Israëlische vliegtuigen elf Arabische vliegtuigen neer (een Jordaanse Hunter, twee Egyptische MIG-10's en acht Sy rische MIG-21's terwijl ook nog een Sy rische MIG-21 door de marine omlaag werd gehaald). Van al deze elf toestellen wer der slechts één door een Matra raket omlaag gehaald. Evenals in Viet nam blijken de aloude kanonnen voor het luchtgevecht te prefereren boven de moderne lucht-lucht raketten. De nieuwste helikopters van Israël, de Franse Super Frelons, zijn waarschijn lijk gebruikt om parachutisten af te werpen. De verliezen van de luchtmacht van Is raël moeten opmerkelijk gering zijn ge weest. Er zouden minder dan 30 vlieg tuigen verloren zijn gegaan, waarvan 26 in de eerste twee dagen en hiervan wa ren zes Fouga Magisters. Geen enkele voor Soest, Soestdyk en Soest-Zuid. Koster kerk Maria Onbevl. Ontv. Vredehofstraat 5 - Soestdyk Telefoon 2327. Mirage ging verloren in het gevecht, maar door ongelukken zijn er twee ver loren gegaan. Er werden 8 Isrëlische vliegers gedood en enkelen werden krijgsgevangen gemaakt. Herbewapening Intussen hebben de Russen alweer grote hoeveelheden MIG-21's en Sukhoi's naar Egypte overgevlogen, zodat Cairo al weer door een paraplu van moderne Russische straaljagers wordt beschermd. Ook Israël gaat door met de versterking van haar luchtmacht. In september komen de eerste Douglas A-4 Skyhawks. Amerikaanse straalja gers waarvan Israël er 48 heeft gekocht. Israël heeft ook belangstelling getoond voor de nieuwe Amerikaanse Corsair 11 en voor de Franse Mirage 5, die speciaal op wens van Israël moet zijn ontwikkeld voor het doen van grondaanvallen. De houding van De Gaulle in het jong ste conflict kan er echter toe leiden dat Israël niet langer vliegtuigaankopen in Frankrijk zal doen. Uit Engeland komt het bericht dat Israël er over denkt de verticaal-startende Harrier-straaljager te kopen en zelfs is een getal van 400 stuks .genoemd. Isaël heeft bewezen dat een vijandelijke luchtmacht gemakkelijk is uit te schake len door zijn startbanen te vernielen. Maar de verticaal-startende Harrier, die bij wijze van spreken geen vijf meter stratbaan nodig heeft, zal op deze wijze niet zijn uit te schakelen. Vandaar dat de luchtmacht van Israël voor deze Har rier meer dan normale belangstelling heeft. Ook Egypte zou een verticaal- startende straaljager goed kunnen ge bruiken. maar het merkwaardige feit doet zich voor dat de Russen nog geen enkele verticaal-startende straaljager ontwikkeld schijnen te hebben. Een ver ticaal-startende MIG zou voor de Egyp tische luchtmacht broodnodig zijn, maar wie-weet zou de kleine maar dappere luchtmacht van Israël ook daar wel spoedig weer iets op weten te vinden. Het bejaardenverzorgingstehuis „Braam hage" heeft voor het eerst in het tien jarig bestaan een 90-jarige onder de bewoners. Het is mevr. D. Hilbron- van Riet, die donderdag de 90 jaren heeft volgemaakt. Bovendien hoopt mevr. A. J. A. Schoof-Lam volgende week zondag haar negentigste verjaar dag te kunnen vieren. Braamhage's oudste bewoonster is de respectabele leeftijd niet aan te zien. Zij geniet nog een uitstekende gezond heid en bezit nog een ongekende vitali teit. Mevr. Hilbron woont nu tien jaar in Braamhage, maar heeft in die tijd wel het een en ander te doorstaan ge kregen: verschillende operaties en een hersenschudding, opgelopen bij een stuikeling, die haar zeven weken aan bed kluisterde. Niettemin is mevr. Hil bron weer volledig de oude geworden, zonder dat de medischi ingrepen ook maar het geringste spoor hebben ach tergelaten. De 90-jarige, wiens benen alleen een beetje dienst beginnen te weigeren, heeft het buitengewoon naar haar zin in Braamhage. Zij verveelt zich geen moment (boeken lezen, hand werken e.d.) en staat op goede voet met haar medebewoners en het personeel. Als banketbakkersvrouw heeft zij een bijzonder inspannend leven achter zich. Daarnaast bleek mevr. Hilbron toch nog wel over zoveel lichamelijke reserves te beschikken, dat zij zich gisteren met enige trots de oudste bewoonster van Braamhage sinds de opening van het centrum mocht noemen. In de recreatiezaal van Braamhage hebben directrice, personeel en bewo ners gisteren de verjaardag gevierd onder aanbieding van verschillende ge schenken. De heer Lam, een van de mede-bewoners, sprak de jarige feeste lijk toe. Mevr. Hilbron wordt in leeftijd echter op de voet gevolgd door mevr. A. J. A. Schoof-Lam, die over nog bijna even veel levensenergie beschikt als mevr. Hilbron. Zij behoort sinds 8 y2 jaar tot de bevolking van Braamhage. Haar dagelijkse bezigheden bestaan voor een grootdeel uit kaarten, lezen, schrijven en puzzelen, dat alles ook in een goede gezondheid, al beginnen de benen wat onwillig te worden. Tien jaar geleden maakte mevr. Schoof nog een reis naar Amerika om bij haar zoon haar 80ste ve.rjaardag te vieren. Tijdens afwezigheid van de bewoners is één dezer dagen ingebroken in een woning aan de Dorresteinweg. De klein zoon des huizes, die bij zijn tante lo geert, doch iedere avond even controle hield, ontdekte dinsdag, dat men via een geforceerde achterdeur het huis was binnengekomen. De laden van en kele kasten stonden open en naar zijn eerste indruk zijn er twee geldkistjes met een nog onbekende inhoud ge stolen. Mevr. v. d. V. uit Soest heeft gisteren aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel. De fiets, die onafgesloten stond, is ontvreemd van haar erf aan de Birkstraat. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. VERBETERING HOEK SOESTERBERGSESTRAAT- BIRKSTRAAT Herhaaldelijk moet worden geconsta teerd dat de aansluiting van de Soes terbergsestraat op de Birkstraat uit een oogpunt van veiligheid voor de ver keersdeelnemers niet ideaal is. Hieraan is mede debet de nabij deze aanslui ting aangelegde in- en uitgang naar en van het ter plaatse gevestigde garage bedrijf. Vooral deze in- en uitgang ligt voor fietsers en bromfietsers vrij on overzichtelijk. De direkteur van gemeentewerken heeft een plan ter verbetering ontwor pen, voornamelijk neerkomende op het Verleggen van het rijwielpad en het maken van een bredere uitloopstraat voor de motorvoertuigen die, komende van de rijksweg, de Soesterbergsestraat willen bereiken. Blijkens een opge maakte begroting zullen de kosten voor het uitvoeren van dit verbeteringsplan een bedrag van ƒ8.400,belopen. B. en W. stellen voor een krediet tot dit be drag beschikbaar te stellen. ZAKELIJK RECHT. De P.U.E.M. verzocht haar een zakelijk recht te verlenen voor het leggen van twee hoogspanningskabels en een tele foonkabel van het bestaande net aan de Eikenlaan tot het transformatorsta tion nabij het perceel Ossendamweg 35. Onder de gebruikelijke voorwaarden heeft het college hiertegen geen be zwaar. Een zelfde verzoek doet de P.U.E.M. voor het leggen van een hoogspan ningskabel en een telefoonkabel van een hoogspanningsruimte aan de Praam gracht tot de schakelkast aan de Wiek- sloterweg O.Z. nabij de Kooiweg. Ook hiertegen hebben B. en W. geen be zwaar. ZONEVERORDENING HINDERWET. Het bestuur van de Vereniging tot Be vordering van het Nijverheidsonderwijs te Soest verzoekt de raad ontheffing van het bepaalde in art. 1 van de „Zo neverordening Hinderwet" voor het op richten van een lagere technische school Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51, telefoon 6621. met onder andere machinale houtbe werking, metaalbewerking, motorver branding en lasinrichting aan de Soes- terengweg 15. B. en W. zijn van me ning dat tegen de gevraagde onthef fing geen bezwaren bestaan en stellen voor op deze aanvrage gunstig te be schikken. AANKOOP GROND Mevrouw G. G. Kok v. d. Hengel, Birk straat 83 te Soest, heeft zich bereid verklaard een strook grond ter grootte van pl.m. 65 m2, gelegen aan de Birk straat te Soest, voor een bedrag van ƒ325,aan de gemeente in eigendom over te dragen. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. KREDIET VOOR EEN LAAG- SPANNINGSRUIMTE EN 2 GARAGES Reeds geruime tijd kampt de dienst van gemeentewerken met grote moei lijkheden met betrekking tot de elec- triciteitsvoorziening. Alle stroomtoevoer geschiedt momenteel via één aansluit- punt op de bovenleiding van de Lange Brinkweg. Er is daardoor permanent sprake van overbelasting. Ook in verband met de te bouwen brandweergarage is het noodzakelijk hierin verandering te brengén. In overleg met de P.U.E.M. zal voor haar rekening een traforuimte (hoog spanning) worden gebouwd, terwijl de daaraan grenzende laagspanningsruimte voor rekening van de gemeente Soest is. De laagspanningsruimte zal worden ge bouwd in combinatie met een berg ruimte voor gemeentewerken en een tweetal garages. Blijkens de opgemaakte begroting zal voor het uitvoeren van de werkzaam heden een bedrag van 14.720,nodig zijn, zodat B. en W. voorstellen een krediet van 15.000, beschikbaar te stellen. Steenhoffstraat, hoek Raadhuisstraat. Geen extra kosten en zeer vlotte aflevering. VERANDERING TOILETTEN ST. THERESIASCHOOL. Met ingang van het nieuwe schooljaar wordt deze school zowel voor meisjes als voor jongens toegankelijk en in ver band daarmede moeten de bestaande toiletruimten worden gewijzigd. Blijkens de opgemaakte begrotingen zul len de werkzaamheden voor wijziging van de sanitaire installatie een bedrag van ƒ2.786,40 en de verbouwwerkzaam- heden een bedrag van 2.100,vergen. B. en W. stellen voor hiervoor een be drag van 4900,beschikbaar te stel len. VOORZIENINGEN IN DE MARIASCHOOL Het bestuur van de Mariaschool ver zoekt medewerking voor het plaatsen van een wast rog in het handenarbeid- lokaal, het aanbrengen van een was tafelcombinatie in de hoofdenkamer en het plaatsen van enige toiletten, daar met ingang van het nieuwe schooljaar deze school ook toegankelijk wordt voor meisjes. Blijkens opgemaakte begrotingen zullen de totale kosten een bedrag van 1900,- vergen en B. en W. stellen voor dit krediet beschikbaar te stellen. GARANTIE VAN GELDLENINGEN VOOR EIGEN-WONINGBEZIT. De beschikking geldelijke steun eigen woningen beoogt bevordering van het in eigendom verkrijgen van een door belanghebbende te bewonen woning. Een van de wijzen waarop gemeente lijke steun kan worden verleend is het garanderen van de betaling van rente en aflossingen van de door belangheb benden te sluiten leningen. Daar het rijk voor 50 wil deelnemen in een eventueel verlies, moet een eventueel door de gemeente te leiden verlies van geringe aard worden geacht. B. en W. stellen daarom de raad voor met dit besluit accoord te gaan, terwijl het college erop wijst, dat inmiddels t. \liki Vlak achter de Vendex-shop tooat Uw waren huis u op een verrassende expositie van ruim 300 m* een enorme koüektie kam- pecrartikelen, w.o. slaapzakken, luchtbedden, keukenboxen enz. En natuurlijk tenten, ten ten en tenten. Van knusse éénpersoons tot enorme familiebungalows voor entotisiaste kleinbeginiiers of voor luxe kampeerders. Tevens vindt u er de modernste tuingereed schappen. Dit alles houdt Vroom Dreesmann speci aal voor u verborgen! Komt u eens kijken? Amersfoort - achter de Vendex-shop Ajje 't ming vraogt mok zeige dak gek bin op mooie fegure. Nee, denk noeng nie dak ut over de deerntjes in mini rok gao hebbe, waant daor bink te oud veur, maor over ge tekende fegure. Op een schilderie be- veurbeeld of veur ming part op een schutting. As ut maor een bietje mooie kleure bine. Wat dat betreft hek ming hart kenne ophaole in de ouwe Nieverheidsschool an de Meulestraot. Daor is een expesiesie van meraokelse kunstwarreke en daor bin- ne ok dinge mit strepe bie, die saome mooie fegure veurstelle. Tot 15 augus tus kajje d'r nog gaon kieke. Maor wat die strepe betreft: daor hoef je nie veur naor de Meulestraot. Die bin- ne op iedere straot te vingde. Deur de Steenhoffstraot loopt sinds kort ok een strepie, vlak bie ut gemeente- huus. „Wat een zebraonie hebbe zullie daor", heurde ik laotst iemand zeige. Maor ik kon ming best veurstelle, dattie man nie in zo'n beste buu was, waant ut was net begone te regene. Zo binne d'r nog wel meer plaotse waor mooie strepe op de weg etrokke binne. Op de Soesderbarregsestraot bieveur- beeld bie ut kruuspunt mit de Eike- laon. En bie de Birrukstraot. Dat binne allemaol praachtige strepe. die bine d'r deur minse in witte pakke etrokke en die hebbe wel wat te be- tekene. Die strepe staon d'r nie veur niks. Veur wie dat edocht het, mot dat wel een lillukke streep deur de rekening weze. Maor over die strepe wil ik ut nie heb be, ik wil wellus wete wat die aan- dere strepe noeng presies veur waorde hebbe. De strepe, die Jan en alleman teugeswoordug maor veur d'rluu huus varreve en waor zullie N.P. inschildere. 't Binne mooie strepe heur, eerluk is eerluk, en ik bin noeng eenmaol gek op mooie fegure, ok op de weg, maor ik vraog ming toch of of ik ming an die strepe mot houwe. As iedereen dat gaot doen (en daor ziet ut wel naor uut, waant d'r komme d'r steeds meer) da kan ik narreges meer ming fietsie kwïet en ming kleinzeun mag ze oto- mebiel narreges meer neerzette, waant biekans overal staon die strepe. Meschien denke de minse, die dat doen, dat zullie een strepie veur hebbe, maor dat zal toch nie. Meschien wille zullie ok wel kunstenaor worde en mooie kunstwarreke maoke. Daorom oefene zullie meschien maor vast op straot. Maor dan komme zullie toch nie in ming straotje, waant ik denk d'r heul aanders over. En ik bin ok nie van plan om ming o'r an te houwe. Al die strepe mit N.P. maoke ming op 't laotst duuzelug. En dan zie ik die dinge nie meer. Dat kan toch nie de be doeling weze van die minse, die ze zo praachtug eschilderd hebbe. Of zou we zullie d'r allenig maor „Net jes parkere" mee wille zeige. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. een 14-tal aanvragen voor aankoop woningen van P. K. van Eykelenburg zijn binnengekomen. NIEUWE UTTKERINGS- EN PENSIOENREGELING VOOR WETHOUDERS. Daar in de „Verordening tot toeken ning van een uitkering en een pensioen aan de gewezen wethouders der ge meente zomede van een pensioen aan hun weduwen en wezen" enkele mu taties dienen te worden aangebracht, stellen B. en W. voor om deze Tege- ling enigermate leesbaar te houden een geheel nieuwe verordening vast te stel len. WIJZIGING REKENING-COURANT OVEREENKOMST MET DE NED. MIDDENSTANDSBANK N.V. De Ned. Middenstandsbank N.V. rekent reeds vanaf 1 januari 1967 een debet rente van y2 boven het promesse disconto van de Ned Bank met een minimum van 5 De creditrente be draagt 1 3met een toeslag van 1 (op jaarbasis). Daar de lopende overeenkomst hiermede nog niet in overeenstemming is gebracht stellen B. en W. voor hiertoe over te gaan. Het gemakkelijkst slikken de honden medicijnen, wanneer het in worstvorm wordt gegeven. Als de hond hongerig is en men geeft eerst 1 of 2 de zelfde worstjes met vlees, dan slikt de hond het worstje met medicijn zonder stuk te bijten in. Kwade honden probeert men niet met een stok te slaan, wat in de regel toch mislukt, maar laat dc hond in de stok bijten en slaat hem in het moment van toebijten met de vuist op de neus. Het brengen van visitekaartjes op de stoep en andere plaatsen, waar men deze liever niet heeft, is de honden af te leren door gemalen peper te strooi en of bloem van zwavel of snuiftabak. Hondenvlooicn. Af en toe de hond was sen met water, waarin wat creoline. Doe in de hondenm^nd droge var en- blader aa. t

Soester Courant | 1967 | | pagina 5