Andijvie a la crème Ton Beuken MARCHAL HAARMODE LD.v.VBGT 'ft banls zelfs de beste kok van te blozen...! Koop NU alles voor het interieur Fa. TON BEUKEN M. TUSSEN VAKANTIE TEGEN DE MANAGERZIEKTE KIESINGERS KRACHT GARAGE STAM ZELFSTANDIGHEID ARRESTANT WAS NIET GEWENST S0ESTERBERG Autorijschool VAN RUUREN VOLVO - Veilig 'i Fa. Spijker Vinder van generaalstas kreeg een fles wijn Daar staat N Uw nieuwste geheim: 450 gram f 1,60 Voetballend „Foxboro" nam afscheid van Billy Tinlin OPRUIMINGSPERIODE. Rouw- en Trouwkleding Geen zakelijke post of telefoontjes, geen nieuws- of beursberichten Duinkikkers-nieuws Langebaanwedstrijden Autorijschool Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SfIAAR" Renanlt dealer I Openbare Leeszaal Steenhoffstraat Medische dienst Vleesverkoop Zeepost iMRKGtRtr.1: A. v. el. Hoef mm VRIJDAG 7 JULI 1967 Koos B. uit Soest is een teleurgesteld man. Hij voelt zich een beetje „geno men". Voor het treugbrengen van een door hem gevonden tas bij de verlie zer kreeg hij weliswaar een fier wijn, maar dat is wel een beetje weing als men bedenkt, dat de inhoud van de di- plomatentas in feite een onbetaalbare waarde had voor de eigenaar, generaal- majoor B. uit Soest. In de tas bevon den zich belangrijke papieren, zoals be lastingformulieren, reischeques en mili taire documenten, waaronder het mili tair paspoort van de generaal, benevens z'n burger paspoort en een flink gelds bedrag. Koos B. vond de tas maandagavond op de Birkstraat. Hij reed met z'n brom fiets op het fietspad, toen hij op straat de tas zag liggen. Hij reed door, in de veronderstelling, dat kinderen erop uit waren hem beet te nemen. Toch stapte hij even later af, reed terug en raapte de tas op. Hij voelde tamelijk zwaar aan. Thuisgekomen maakte hij hem open en keek naar de inhoud om te zien of er misschien iets inzat, wat hem het adres van de verliezer op het spoor zou kunnen brengen. Er zaten inderdaad papieren in met naam en adres van de verliezer. Hij keek niet verder, stapte weer op z'n bromfiets en reed naar het huis van de luchtmacht-generaal. Althans, dat wil de hij doen want onderweg kwam hij een auto tegen, waarvan de bestuurder blijkbaar naar iets op zoek was. De automobilist was de generaal, die het verlies van de tas thuis bemerkt had en teruggekeerd was om hem te zoe ken. De generaal zag B. met de tas rijden. Hij maakte zich bekend en kreeg de tas. De vinder werd uitgenodigd bij de generaal thuis iets te komen drinken. B. ging op het verzoek in en hoorde van de verliezer, dat deze reuzeblij was, want er zat een flink geldsbedrag in („M'n vakantiegeld") en de generaal en z'n gezin zouden deze week met va kantie naar Spanje vertrekken, waar ze een villa hebben gehuurd. De generaal had de tas verloren, toen hij wegreed na op de Birkstraat even te hebben gestopt. Bij het uitstappen had hij de tas meegenomen en die even op de kofferdeksel gelegd. Bij het weg rijden vergat hij de tas en die viel kort na de start achter van de wagen op straat. „Hoeveel geld er precies inge zeten heeft, weet ik niet", aldus de vinder, „maar het zijn in ieder geval wel een paar stuivers geweest". Bij het vertrek bedankte de generaal de vinder nog eens hartelijk en bood hem als beloning een... fles wijn aan!" Ik was te verbouwereerd om iets te zeggen, ik stond buiten voor ik het wist", aldus de heer B. „Een fles wijn, 't is niet te geloven. Van vindersloon heeft die generaal nog nooit gehoord zeker!" De generaal zit nu in Spanje. Dank zij de eerlijke vinder van z'n tas. Want zonder (militair) paspoort was hij het land niet uitgekomen. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OR MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380-8050 Andijvie a la crème. Dat klinkt nieuw en dat is het ook! Verse andijvie, gekookt In een verruk kelijk romig sausje met enkele exquise krulden. Het recept? Iglo natuur- lijkl Andijvie a la crème zit al tafelklaar In het pakl Alleen maar even tjes op het vuür en... klaarl En proeft u dan maar: daar staat de beste kok nog van te blozenNeem deze week eens een pak mee, dat wordteen hele ontdekking I Ook^° s^ts eten-. 450 9ratT1 Billy Tinlin vertrekt over een week weer naar Amerika omdat zijn tijd bij Foxboro in Soest erop zit. De trainer- coach van de S.E.C.-honkbalafdeling, verlangt erg naar de U.S.A., mede door dat zijn talentvolle honkbalzoon daar al is. Billy Tinlin heeft de honkbalafdeling van S.E.C. groot gemaakt en de vereni ging zal hem dan ook node missen. Fox boro trouwens ook, want de sympathieke Amerikaan heeft er talloze vrienden. Hij had altijd belangstelling voor het werk zowel als voor de vrijetijdsbesteding van de werknemers, vooral als die op sport gebied lag. Het was dan ook wel begrijpelijk, dat Foxboro hem niet met lege handen wil de laten terugkeren. Het eerste elftal, dat ln de zomeravond- competitie voetbalt, speelde woensdag avond op eigen terrein een vriend schappelijke wedstrijd tegen een S.E.C.- combinatie, maar voordat die begon werd eerst de heer Tinlin gehuldigd. De heer R. van Beek, voorzitter van de v.v. Foxboro, sprak de heer en mevrouw Tinlin toe. Hij bedankte voor het mee leven met en de daadwerkelijke steun aan de vereniging en sprak de wens uit, dat het niet een afscheid voor altijd zou zijn. Hij bood mevrouw Tinlin bloemen en de heer Tinlin het ere-lidmaatschap van de vereniging met bijbehorende oor konde aan. Ook Marjan Groenewegen. secretaresse van de voetbalvereniging, bood voordat zij de aftrap verrichtte, bloemen aan. In de eerste hel ft scoorde Lex Drem- mers het eerste doelpunt. Na rust zorg de Rijnders voor 2-0 door uit een door Herman Demmers via Voorma genomen hoekschop te scoren. Toen Woudenberg in het strafschopgebied werd gevloerd, aarzelde de scheidsrechter geen moment: strafschop. Woudenberg zelf schoot raak 3-0. Lex Demmers zorgde ten slotte voor de 4-0 eindstand. Even voor tijd kwam Rijnders van Foxboro gewond uit een duel met S.E.C.-doelman Henk Kok en Cees Dorrestein tevoorschijn. Hij scheur de een dijbeenspier. Vrijdagavond neemt de heer Tinlin af scheid van het voltallige personeel tij dens een receptie in de Foxboro-kantine. Dat betekent tevens het einde van z'n activiteit voor de S.E.C.-honkbalafde- ling, die in de twee voorgaande compe tities zulke eclatante successen heeft geboekt. Momenteel staat het eerste team weer aan de kop van de ranglijst. S.E.C. wil z'n trainer-coach als afscheidscadeau het kampioenschap van de derde klasse aan bieden. Als dit inderdaad gebeurt, zal Tinlin op zijn kosten het gehele eerste team van S.E.C. van een geheel nieuwe honkbaluitrusting voorzien, inclusief honkbalpakken. mensen dikwijls hun toevlucht nemen, en het ontstaan van hartinfarct. De schadelijke invloed van tabakmisbruik op de bloedvaten wordt thans algemeen aangenomen. Zoals bekend verhoogt het overmatig roken - speciaal van sigaretten - ook nog de kans op longkanker. Dat heeft nu wei niets met de managerziekte te maken, maar deze omstandigheid be ïnvloedt het sterftecijfer in de zelfde ongunstige zin. „Minder nicotine, minder alcohol, min der overvloedige maaltijden" zou het parool moeten zijn voor al diegenen die door de managerziekte worden be dreigd. Het advies om het „wat kalmer aan te doen" heeft meestal geen prak tische betekenis, want leidinggevende functies eisen de gehele persoon maar al te vaak volledig op. Bungalow bouwen Toch bestaan er vooraanstaande posities waarin het wel degelijk mogelijk is om zich wat minder druk te maken en dan is er vaak nog zoveel ander hooi dat men best van zijn vork af zou kunnen laten vallen. Helaas, zolang de mens niet echt ziek is heeft hij meestal wei nig belangstelling voor zijn gezondheid. Alles is dan belangrijker dan de zorg voor longen, hart, maag, lever of nie ren. Als Jan-Kees maar geen onvoldoenden op z'n rapport heeft, als er maar niets 8an de auto rammelt, als de bungalow op tijd wordt opgeleverd, stemt dat tot intense voldoening. Over het algemeen genomen zou de westerse mens heel wat zuiniger op z'n lichaam kunnen zijn; door een re gelmatig en sober leven - en daar ont breekt het juist in onze maatschappij nogal eens aan - zou men vooral zijn hart veel meer kunnen sparen dan thans doorgaans het geval is. Meer mankementen Het hart is een merkwaardig orgaan. In eerste instantie werkt het geheel zelfstandig. De prikkels tot deze zelf werkzaamheid ontvangt het van een eigen, autonoom zenuwstelsel. Naast dit eigen zenuwweefsel van het hart is er in het lichaam ook een speciale zenuw baan, waardoor een remmende Invloed op het hart kan worden uitgeoefend. Door een tweede zenuw kunnen daar entegen prikkels tot snellere actie naar het hart worden geleid. Een vergelij king met de teugels van een rijpaard is hier zeer wel op z'n plaats. Aan een zo ingewikkelde machinerie als het hart, met z'n voorkamers, kamers en kleppen, kunnen vanzelfsprekend tal van mankementen optreden. Paar weken weg We zelden het reeds: er dient regel maat in een mensenleven te zijn en er dient een zekere soberheid te worden betracht, maar daarnaast zal er bij alle drukke werkzaamheden voldoende tijd over moeten blijven voor rust en voor ontspanning. In de praktijk komt daar helaas nooit zoveel van terecht, maar bij het nemen van vakantie kan men er dan toch wel voor zorgen dat er geen post wordt na gezonden, dat er niet zakelijk getelefo neerd kan worden, dat men geen nieuws- of beursberichten te horen of te zien krijgt. SCHRIKSI.AAN 19 SOLSTDIJK TELEFOON 3990 omdat U pertinent een stuk voordeliger slaagt in de Er staan vast wel dingen die heel goed en ook heel goedkoop zijn. Een vrijblijvend bezoek aan Soesterbergsestraat t.o. Busstation, en U weet of het bij uw verlangens past. O.a. PASTOE, ARTIFORT, SPECTRUM en GELDERLAND MEUBELEN. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn Hard werkende mensen op middelbare leeftijd, die grote verantwoordelijkheid dragen en die veel emotionele span ningen te verduren hebben, lopen meer dan andere personen van hun leeftijd kans op ernstig ziek te worden. Ook plotseling sterven komt veel voor bij deze groep van leidinggevende figuren. In de Angelsaksische landen spreekt men van „managers", dat zijn bedrijfs leiders of directeuren van ondernemin gen. Men spreekt aldaar ook over de managerziekte. Aan deze begrippen mag echter gerust een wat ruimere beteke nis worden gegeven. Er zijn nog tal van andere mensen die onder voortdurende geestelijke en li chamelijke hoogspanning leven. Hoe in tensief immers is de arbeid, hoe druk kend de verantwoordelijkheid ook in tal van andere beroepen. Men behoeft slechts te denken aan het leven van staatslieden Grotere sterfte Het verband tussen leven onder hoog- spanning en levensgevaarlijke ziekte is in de vijftiger jaren bewezen door een onderzoek dat verricht werd in het Max Planck Instituut voor Arbeidsfy siologie. Men behoeft het daarom niet meer in twijfel te trekken ol de zoge naamde managerziekte wel bestaat Bij dit onderzoek bleek, dat leidingge vende personen uit de zakenwereld en uit het vrije beroep alsmede hoogge plaatste ambtenaren een grotere sterfte vertonen dan die van de gemiddelde bevolking van de zelfde leeftijd Het maximum van dat verschil lag tussen vijfenvijftig en zestig jaar. En wat verstaat men nu onder de „ma nagerziekte die deze mensen bedreigt? Allereerst zijn het de organen van de bloedsomloop, die bij hen veel te lijden hebben en daardoor snel aftakelen zo dat stoornissen in het hart en in de bloedvaten ontstaan, die maar al te dikwijls een plotselinge dood tengevol ge hebben. Tabak en alcohol Daarnaast bestaat er met grote waar schijnlijkheid - wetenschappelijke on derzoekers plegen zich voorzichtig uit te drukken - een samenhang tussen overmatig roken, waartoe zwaarbelaste Bondskanselier Kieslnger heeft een op dreigement lijkend vermaan aan de volksvertegenwoordigers gericht, die binnenkort allerlei maatregelen te be spreken krijgen op financieel en eco nomisch gebied. Wanneer de Bondsdag - aldus Kiesln ger - tot bepaalde maatregelen besluit, waarmee ik me niet kan verenigen, dan zal ik die niet uitvoeren, maar mijn zetel ter beschikking stellen aan Iemand die gewilliger is. Er is sprake van een recessie in de Duitse economie, zoals trouwens bijna overal in de westelijke wereld het ge val is. Kiesingers financieel-economisch team (Schiller en Strauss) heeft daar voor onder meer een aantal bezuini gingen als bestrijdingsmiddel bedacht, dat wil zeggen dat er iets minder uit d° schatkist gaat vloeien naar bepaal de groepen. Groepen die ook kiezers zijn, een feit dat de parlementariërs maar al te goed weten. Ook Erhard heeft - voor hij zijn plaats moest inruimen voor Kiesinger - enige malen dergelijke zaken voorgestaan. De Bondsdag echter gaf hem die kans niet. En Erhard slikte het. dat in zijn maat regelen flink geschnoeid werd. Kiesinger is niet voornemens zich het zelfde te laten aanleunen. Hij heeft nu een vrij grote populariteit en gezag veroverd, die hij niet verloren wenst te laten gaan. En die het hem boven dien mogelijk maken op zijn stuk te blijven staan. In Bonn weet men ook dat niet alleen de C.D.U. eigenlijk niemand heeft die hem op kan volgen, maar men beseft bovendien dat als deze grote coalitie uiteenvalt, het maar moeilijk zal luk ken hem weer te laten herleven. De socialisten zijn er niet meer zo fel voor nadat hun deelneming in de regering hun op verliezen aan de stembus is ko men te staan.. Ook dat buit Kiesinger uit, zoals trouwens zijn goed recht is. Alleen de Bondsdag moet nog even wennen aan een kanselier die op zijn stuk durft te blijven staan en niet als Erhard een gummi leeuw is. Een groot aantal Duinkikkers nam j.1. zaterdag deel aan de 2 km-wedstrljden in Bovenkerk a. d. IJssel. Allen wisten de finish te bereiken wat voor sommigen van hen, die voor het eerst meezwommen, een geweldige prestatie bleek. Een medaille werd aan een ieder van hen uitgereikt. Zondag 2 juli organiseerde de Gispen- se Sportvereniging in Culemborg haar jaarlijkse langebaanwedstrljd van Beu- sichem naar Culemborg. Ook daar ver schenen leden van de Soester Zwem vereniging aan de start. Zes km werd binnen het uur door hen gezwommen. Zij kregen als herinnering een leuke prijs, n.1. een sleutelring. Deelnamers waren: J. Klaversteijn, J. Hilhorst, P. Kok, O. v. d. Bor en als enige dame J. Bodewes. DUINKIKKERS—WOESTDUIN 4-1 Vrijdag werd het D.K. meisjesteam kam pioen na een zeer goed gespeelde com petitie. Gelukkig bleek het meisieszeven- tal goed uitgerust te zijn met invallers, zodat ook deze laatste wedstrijd met 4-1 gewonnen werd. Een grote supDorterschare moedigde de meisjes aan. Getooid met paraplu's en sommige zelfs verkleed sprongen wild van vreugde het water in. Dank zij een goed coördinerend meisjes team kon deze waterpolo-competitie met overtuigende uitslagen gespeeld worden. D.K.-DAMES—ROBBEN IV DAMES. Hadden zij de uitwedstrijd met 8-3 ge wonnen, deze keer hadden da dames meer moeite met hun tegenstandsters. Een fel gespeelde wedstrijd, waaruit verschillende strafpunten volgden, maak ten het spel niet mooier. Toch wisten de D.K.-dames het doel van hun tegen standsters wel te vinden. Liefst vijf keer moest de Robben-keep- ster de bal achter de netten weghalen. Zelf wist De Robben één tegenpunt te maken. De dames zullen vrijdag 7 juli in het natuurbad hun laatste thuiswedstrijd spelen tegen de dames van Flevo. Erkend en gediplomeerd le 10 rijlessen ƒ50,In nieuwe Opel Kadett. Verpleegsters, militairen en studenten korting. Aanmelden: BRAAMWEG 80. VEENZOOM 9. TELEFOON 5134, SOEST. Renault 4 Luxe v.a. f 4.495,— Dauphine Gordinl v.a. f 5.385, Renault 8 v.a. f 5.550. Renault 10 Major v.a. f 6.250. Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730,— Renault 16 v.a. ƒ8.650.— Renault Rambler v.a. f 16.995. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Ga NoagSP'JKER TEL.2982 SOESTERBERG5ESTR 26 VOOR ALLE CAMPINGARTIKELEN De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39. Baarn, tel. 2490. De kleine gemeenten die vrezen door grotere zusters te zullen worden opge slokt, kunnen voorlopig gerust zijn. Al hoewel de uitbreiding van Zwolle an ders deed vermoeden, is minister H. K. J. Beernink voorstander van cen trum-gemeenten, omgeven door levens krachtige en bestuurskrachtige krans- gemeenten. Dat wil zeggen, dat er nu doelbewust kan worden gewerkt aan gemeenschappelijke regelingen en in tergemeentelijke samenwerking. Wij zien ook beslist niet in, waarom de woonwijken van zoveel woningzoe kenden beslist binnen de grenzen van een bepaalde grote gemeente zouden moeten komen te staan. Heel wat men sen geven er de voorkeur aan, op eni ge afstand van een grote stad in een kleinere gemeente te wonen. Als de kleine gemeenten aantrekkelij ke forensendorpen stichten, met behulp van het Bouwfonds Ned. Gemeenten en dgl. en de minister zorgt voor prakti sche ondersteuning van deze ontwikke ling, kunnen metterdaad levenskrachti- randgemeenten ontstaan, die het eigen karakter zo lang mogelijk kun nen bewaren. VOOR DE BALIE: De oude tuinman had zich na een vrien delijke waarschuwing van de opper wachtmeester gemakkelijk uit de voe ten kunnen maken. Dan had er geen politieman en zelfs geen haan meer ge kraaid naar de „kennelijke staat" van de verdachte en had er geen mens iets geweten van zijn duistere praktijken. Maar de hovenier met de vriendelijke bakkebaarden maakte het die avond in maart met elke stap moeilijker. Heel toevallig zag de opper hem die avond laat zonder licht het dorp binnen rijden. De opper was in een bovenste beste bui. Hij reed zelf op een fonkel nieuwe feits en hij had zijn nieuwe meubeltjes aangekregen en in het bu reau gezet, zolang zijn nieuwe huis niet klaar was. Joviaal groette de politieman de onverlichte tuinman en riep: „Hé, wat mot dat op die ouwe fiets?" Bij die woorden hèd onze lusthovenier nog kunnen teruggroeten met een even luchtig: „En wat mot je met die ouwe pet?" Maar dat deed deze schoffelaar niet. In 't duister verschoot hij van kleur achter zijn bakkebaarden, sprong van het duistere rijwiel en antwoordde geschrokken: „Die fiets... die heb ik gepikt." Daar stond de gezagvoerder van het plaatselijke politiekorps in het donker met een onverwachts ontmaskerde fiet sendief die nog naar drank stonk boven dien. „Bah," zei de schout bij nacht op zijn nieuwe rijwiel, „je houdt je ouwe moer maar voor de gek, maar mij niet. Loop met dat ding naar huis en slaap je roes uit." En n<"»rT had de m^dadi^pr kunnen gaan. Met zijn buit. Maar hij liet zich zelf en het gegapte karretje vallen en stak zijn polsen naar voren. „Ik beken. Neem me maar mee." De opper krabde zich achter zijn oren. Hij kon helemaal geen arrestant gebrui ken, want in de cel stonden zijn nieuwe meubeltjes. Hij kon een „zwijntjesjager" en het gestolen goed ook niet in de goot laten liggen. Daarom belde hij de stad, want daar was de fiets vandaan gekomen. Toen kwam de recherche met een boevenwagen om de harker te ha len. Nou zou deze verdachte er goed afgeko men zijn als hij de politiemensen rustig had laten gaan. Want politiemannen zijn ook mensen. Er was geen aangifte bin nengekomen van een gestolen fiets. Dus, redeneerde de recherche, was er geen fiets gestolen en kon de oude baas voor lopig rustig naar huis gaan. En ze wil den hem per auto gaan brengen. Maar de halsstarrige grasmaaier hield niet van boevenwagens, stapte op eigen be nen het bureau uit, pakte opnieuw een fiets en peddelde daarop naarNeen, niet naar huis, maar naar de opper om te vertellen, dat hij een andere fiets had moeten pikken om terug te komen. „M-maar," zuchtte de postcommandant ontzet, „je bent toch óók nóar de stad toe gekomen? Hoe heb je dèt dan ge daan, gisteren?" „Naar toe? Nou, daar voor had ik hier een karretje genomen," zei de snoeikunstenaar. De meubeltjes stonden nog steeds in de cel, want het nieuwe huis van de po- lltie-autorlteit was die dag nog niet klaar. En deze hakketakker was in staat zijn lange naam in het mahoniehout te kerven. „Ga maar naar huis," besloot de opper. „Als de zaak voorkomt, zul je het wel horen. Maar die twee fietsen neem ik in beslag." Nu stond de zelfde goedmoedige rijks politieman woedend te getuigen. „Waarom windt u zich zo op?" vroeg de politierechter. „Omdat die kerel toen naar huis reed op mijn gloednieuwe karretje," klonk het. Het werden ƒ300,boete en drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd, want zo'n argeloos oud baasje van 83 kun je toch echt niet meer in de kast stoppen, oordeelde de politierechter. Nieuwe aanwinsten. Boeken voor ouders. Bouhuys, Woord voor Woord. Torenbeek, Mijn eerste boek over God - Mijn eerste boek over Jezus. Pol-Schokking, Wij maken een feest met de kinderen. Hils, Samen aan het werk. Martin, Vrij borduren met kinderen. Broekhuizen, Zingen in de kring. Coene, Marleentje en de ka bouters. Gilhuis,Smitskamp en Tho mas-Gilhuis, Een koffer vol verhaal tjes. Luysterburg, Verhaaltjes rond de klokketoren. Hora Adema, De vlie gende postbode. Studieboeken. Buber, Sluitsteen. Dri- on, Het conservatieve hart. Rubin- stein, Met verschuldigde hoogachting. Leclercq, Over de luiheid en andere goede dingen. Religies antwoorden op eenendertig vragen van G. Szczes- ny. Banning, Geestelijk samenleven in Nederland. Uit tweeën één; tus sentijdse balans van het gesprek Rome- Reformatie. Bleeker, Inleiding tot het denken van Schweitzer. De nieu we katechismus. Etzioni, De moder ne organisatie. Verhagen, Maar niemand zag mijn tranen. Nager, Ha, die P.v.d.A.! Nauheim, Beter verko pen. Wiesenthal, Moardenaars on der ons. Duijker, Palland en Vuyk. Leerboek der psychologie. Van Hoe- sel, Zindelijk oordelen. Kolle, Uw kind. Van der Most en Fennis, Dit kind een confrontatie met ernstige zwakzinnigheid. Bixby en De San- tillana, Het heelal van Galilei en New ton. Lidman, Levend woud. Ont moetingen met dieren. Baarder, Zeilsport, zeiltechniek, zeiljachten. Van der Hoek, Carambole. Ruland, En Mefisto lacht Arnau, Filatelie in klein bestek- Zimmermann, Siera- Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03404-31574 neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn. J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg en L. H. Brandt en D. J. R. Jellema, beiden te Den Dolder. 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 den van email. Born, Wijnlexicon. Herwig, De nieuwe Herwig kamer plantenencyclopedie. De Vries, Het tekenen van de ruimte. Korp, Auto biografie. uit de gouden tijd van de automobiel. Adriaansen, De sport in de luchtvaart. Van Strehl, propeller tot straalturbine. Bussel. Geluid op de band. Julander, Handleiding voor de radiotechniek. Dl. 1. Holm, Kleu rentelevisie zonder formules. Garbi- ni, De oude wereld. Frank, Niet bang voor het nieuwe. Williams en Lowry, Leoanrdo da Vinei. Gudiol, Kunst van Spanje. Molesworth en Cannon Brookes, Europese beeldhouw kunst. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaarten ge nummerd van 1 tot 65 en gele kaarten van 236 tot 275. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Lorenzo" 14 juli. Australië: ms „Poona" 10 juli. Brazilië: ms „Louis Lumière" 11 juli en ms „Gaasterland" 13 juli. Canada: ss „Maasdam" 10 juli en ms ..Beaverok" 13 juli. Chili: ms „Mads Skou" 11 juli. Kenya, Oeganda. Tanganjika: ms ..Transvaal" 12 juli. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 11 juli. Nipuw-Zeeland: ms „Leuve Lloyd" 10 juli. Suriname: ms „Maron" 11 juli. Verenigde Staten van Amerika: ms „Schiedijk" 12 juli en ss „Nieuw Am sterdam" 14 juli. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-.W.-Afrika: ms „Oostkerk" 12 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Baarn Reeds vanaf 9.985, Telefoon 02954-2323 Amalialaan 19/21 li II 4.M,jk UiiiljiCiiilllI of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken nw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 CASSETTES Soesterbergsestraat 28.

Soester Courant | 1967 | | pagina 6