opRuiminq J. Hoppenbrouwers uiut jU. VUH Ao&l* Ac MIKIM0 MïKEMO MIKIM0 Burgerlijke stand MET RAAD EN DAAD Officiële DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM Gofbertcostumesv.a. 99,— Japonnen v.a. 9,98 Snorteolberts v.a. 1990 OeuxPièces v.a. 39,90 Bepen «assen v.a. 1990 Bokken v.a. 16.90 Pantalons v.a, 19,90 Pantalons v.a. 15,29 Overhemden v.a. 9,98 Blouses 6,98 Weekenders v.a. 11,98 Jumpers 9,98 Sweaters, badstof v.a. 1329 Mesten 12,98 Pyjama's v.a. 11,98 Badpakken 9,98 SOESTERBERG Krabbels van Kneli Meningen van lezers Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 26 juli DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Begrafenis-Onderneming S.E.C.-honkbal Trainingsrit Tempo OTpirWlplinvfn Klaar terwijl u wacht BEVER OL SMEERSTATION Van Weedestraat 80-82 Soestdijk Oh die zandafgraving Anjercollecte Geslaagd Afscheid organisten Studiesucces in buitenland Ons dorp heeft nu ook een Wasserette Geslaagd Openstelling Postagentschappen KOM WASSEN BIJ DE Met de rug tegen de muur In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT DINSDAG 11 JULI 1967 BENOEMING AMBTENAREN BURGERLIJKE STAND. B. en W. stellen voor de heren L. van Doornik en J. Jonkman, beiden klerk A op de afdeling bevolking en burger lijke stand, alhier, met ingang van 9 augustus 1967 te benoemen tot ambte naar van de burgerlijke stand. Aan de ze benoemingen zijn geen financiële consequenties verbonden. INSTELLEN VAN EEN ONDERZOEK. In verband met het feit, dat aan het natuurschoon in de omgeving van de bedrijven N.V. Kat Emaillefabrieken en de N.V. Hardchroom van der Heyden schade wordt toegebracht en bewoners in deze omgeving bezwaren hebben in gediend tegen de overlast van fluor- en chroomzuurdampen, stellen B. en W. voor een diepgaand onderzoek te laten instellen en hiervoor een krediet ƒ24.500,beschikbaar te stellen. VERKOOP GROND. De heer J. W. Th. de Kanter, Nas- saulaan 20, alhier, heeft verzocht een stuk grond ter grootte van 8 m2 gele gen aan de Nassaulaan te Soest te mo gen kopen. Tegen verkoop van deze grond voor de prijs van 32,bestaat geen bezwaar. De heer H. Kaats, Beetzlaan 66, heeft verzocht een stuk grond ter grootte van pl.m. 26 m2 te mogen kopen voor de prijs van 780,Hiertegen bestaat geen bezwaar. De N.V. Mode-atelier Flaship, Laan straat 4, heeft verzocht een stuk grond ter grootte van 300 m2, gelegen aan de Laanstraat, te mogen kopen voor de prijs van ƒ12.000,B. en W. kunnen zich met deze verkoop verenigen. KREDIET VOOR MARIASCHOOL. Het bestuur van de Mariaschool heeft medewerking gevraagd voor het aan schaffen van handwerkmateriaal. Deze aanschaf zal ƒ550,vergen en B. en W. stellen voor een krediet tot dit be drag beschikbaar te stellen. ONTHEFFING ZONEVERORDENING HINDERWET. De heer A. J. van Steenveldt, G. v. d. Veenlaan 10. te Baam, verzoekt ont heffing als bedoeld in art. 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten van een inrichting tot op slag van patronen voor boutindrijvers annex magazijn voor opslag van pla fond en wandbekledingsmaterialen in een opstal bij het perceel Burg. Gro- thestraat 53. B. en W. stellen voor deze ontheffing te verlenen. VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 NIEUWE VERORDENING DRANK- EN HORECA-WET. Het tarief in deze verordening dient als volgt vastgesteld te worden: Een belasting van ƒ7,50 op elke 50 liter verkochte sterke drank of gedeelte daarvan bij het uitoefenen van een horecabedrijf. Voor een slijtersbedrijf zal dit tarief ƒ5,per 50 liter bedragen. VASTSTELLING VERORDENING RECHTEN ONGEVALLENDIENST In deze verordening komt o.a. het vol gende tarief tot uiting. Voor het verlenen van eerste hulp door een arts per persoon per keer ƒ12,50; Voor het vervoer per ziekenauto, lokaal vervoer ƒ30,voor interlokaal ver voer 25,verhoogd met 0,85 per verreden kilometer, een en ander met een minimum van 45,Voor wacht tijd per kwartier of gedeelte daarvan 3,50. Voor het verzorgen van de stof felijke resten van een overledene met behulp van een wijkverpleegster ƒ25, en voor gebruik van de sectiekamer bij het politiebureau te Soesterberg door derden ƒ50, Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6286 GEBOREN: Paulus Gerardus Wilhelmus Maria, zoon van W. G. Hilhorst en G. E. Voorburg, Soesterbergsestraat 14. Joharm Jan, zoon van P. W. Kanters en E. A. van Asch, Kerkdwarsstraat 10. Willem Constant, zoon van P. Gouw en C. J. Mellegers, Eigendomweg 106. Kyra Estralla, dochter van G. G. R. Labadie en C. Alexander, Prins Hen driklaan 52. Michaël Alexander, zoon van A. W. Grol en G. J. van den Berg, Nieuweweg 62. Marina Daniëlle, dochter van D. J. van Beek en A. H. Kelderman, Chr. Huygenslaan 28, Soes terberg. Ronald Erwin, zoon van W. F. H. Busch en H. van Ruitenbeek, Klaarwaterweg 79. Wijmpje Maria, dochter van H. G. Koenen en D. M. van Hornsveld, Koninginnelaan 154. ONDERTROUWD: Clarence Ford Henry Robinsson, wonende te Stockholm, Zwe den en Marianne Pamela Elisabeth Kuynders, Plasweg 58. Peter Willem Booms, Methorstraat 19, Amersfoort en Maria Johanna Elisabeth van Zanten, Sterrenbergweg 48. GEHUWD: Hendrik Cornelis de Jong, Nassaulaan 14, Renkum en Aartje Jo hanna Bouman. Buntweg 3. Antoni- us Johannes Hagen, Henr. Blaekweg 6 en Friederike Neeltje Voigt, Haven straat 18, Bussum. Hendrik Dal- huijsen, Albert Cuyplaan 83 en Marja Otter. Jac. van Looylaan 16. Hen drik van Vulpen, Noorderstraat 31, Baarn en Huiberdina Christina van Toor. Koekoekweg 2. Theodorus An- tonius Koopman, Braamweg 102 en Josefa Asencio Vazquez, Birkstraat 46. Gijsbert Mostert, Palmstraat 304, Amersfoort en Wilhelmina Johanna Aleida van Dorrestein, Eemstraat 14. Stephanus Timotheus van den Deijs- sel. aan boord Karei Doorman en Wil helmina Gijsberta Maria Smeeing, Van Weedestraat 14. OVERLEDEN: Harmanus Antoni Segen- hout, 68 jaar, gehuwd met J. Slob, Kruisweg 6. Barendina Marié Haije, 80 jaar, gehuwd met D. F. Voigt, Burg. Grothestraat 64. Roelof Cornelis van Suijdam, 71 jaar, Kerkstraat 34. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) S.E.C. I heeft het weer gepresteerd! De Trekvogels uit Nijmegen heeft in Soest geen overwinning kunnen behalen, al dient gezegd te worden dat de zaken niet zo eenvoudig liggen. Ietwat nerveus begon S.E.C. en dit werd gelijk merkbaar doordat Bazur de eerste bal niet onder controle kreeg. Zodoende kon Martens (Trekvogels) het eerste honk bereiken. Slagram Schrave sloeg de bal in de richting van Hofman en dat is altijd fout. Bazur stond op de plaats waar Hofman aangooide en het was een uit. Schrave trok iets te veel van het honk en Harris gooide feilloos aan op Ro- driguez en nummer twee was uit. Har- ris zorgde ervoor met de eerste 3 slag dat S.E.C. kon gaan slaan. Bazur kwam door 4 wijd op het eerste honk en Prior offerde zich op met een stootslag en bracht Bazur op twee. Ro- driguez ging uit op een zwakke slag, maar honkloper Bazur was reeds op drie. Murphy zag een van zijn slagen uitgevangen door de eerste honkman. Bazur en Rodriguez zorgde in de twee de inning voor de eerste nul en Harris nam met 3 slag de volgende twee uit voor zijn rekening. Knickenbocker werd uitgevangen door de catcher, Hofman werd uitgetikt na een slechte slag door de werper en Bosboom kwam door een fout van de derde honkman op het eerste honk. Wederom een fout bracht Bosboom op het tweede maar Kelner ging uit door de tweede honkman. Harris maakte het bijzonder kort in de derde inning: 3x3 slag. Harris moest in de vierde inning zijn eerste en enige honkslag toestaan. Schrave plaatste een stootslag, maar haalde het honk niet en de derde honk man Knickenbocker ving de slagman van Assen uit. Hofman plaatste een honkslag en Bos boom werd uitgevangen door de mid- velder, Kelner ging, evenals Harris, vol gens het boekje uit. Dit maakte Harris enigszins boos, want 3x3 slag betekende de volgende slag- beurt voor S.E.C. Ook dit bracht niets op, alleen een boze Murphy. In de zevende slagbeurt dacht ieder een aan een nederlaag van S.E.C. Mar tens kreeg drie slag en Schrave kwam door een fout van Rodriguez op het eerste honk. Van Assen kreeg drie slag en Murphy maakte toen een zeer grote fout. Hij wierp zeer slecht in de rich ting van het eerste honk en daardoor kon Trekvogels zijn eerste punt scoren. Kelner ving de volgende slag en S.E.C. mocht weer slaan. Knickenbocker kwam door een fout op een. Hofman ging uit maar bracht Knickenbocker op twee en Bosboom bracht hem op drie. Bosboom ging toen in het netwerk van spelers van Trek vogels zitten en werd uitgemaakt. Harris sloeg S.E.C. naar een gelijke stand door Knickenbocker. Harris zorgde tweemaal voor drie slag en toen stopte Knickenbocker een bal, sprong zeer hoog op en wierp in zijn vlucht de bal naar het tweede honk. Prior stond boos in het slagperk en sloeg raak. Rodriguez bracht hem naar twee, Murphy bracht Prior binen door een volgende stootslag. Murphy kwam ook op drie en liep toen zeer snel naar 3-1 toe. Een prachtige wedstrijd van beide partijen. Na afloop had het hoofdbestuur nog genoeg adem om de grote coach Tin- lin een waardig afscheid te bezorgen. Op de plaats waar eens het honkbal was begonnen nam de heer Wilhelm na mens het bestuur afscheid van de mo tor van de honkbalsport in Soest. Een prachtig cadeau bevestigde de jarenlan ge prettige samenwerking. Door de vakanties was de deelname niet zo groot. 29 amateurs en nieuwe lingen verschenen aan de start voor een rit over één uur plus 10 ronden, terwijl 8 adspiranten, 1 dame, 1 vete raan en 1 junior respectievelijk drie kwartier en een half uur reden. Bertje v. d. Broek was alleen en reed 1? ronden, 14 km in 29.28 min. De ve- raan H. Bos reed 25 ronden, 29 km in 47 min. De adspiranten trokken er zo hard aan, dat er slechts drie man aan de kop overbleef. De eindspurt was voor H. de Boer. Uitslag: 1. H. de Boer, 28 ronden, 32 km in 49.15 min. 2. W. v. d. Heuvel. 3. H. Peet. 4. Theo Majoor. 5. Thea Har- deman. 6. Harm Hees. 7. Joop Schaafs- man. De 29 amateurs en nieuwelingen heb ben ook niet stil gezeten; de uitlooppo gingen waren niet van de lucht. Al in de eerste ronde vijf man met voor sprong, maar na zes ronden was de or de weer hersteld. In de 7e ronde gingen Eddy Wingelaar en A. Veerbeek op avontuur. In de volgende ronde kwa men Ad v. d. Ploeg. Piet Soetteman en Jaap v. d. Broek erbij, maar er was er een, die alles weer bijeen trok, n.1. Wim Kruis. In de 15e ronde gingen Wim Kruis en Van Zetten weg en in de 25e ronde weer Kruis nu met Al v. d. Ploeg, zo ging dit door. In de 39e ronde Kruis met Soeteman, maar het peleton gaf niemand kans om weg te komen. Drie ronden voor het einde kreeg Arie Bakker een lekke bank en moest de strijd staken. Uit de massaspurt kwam Frans Hulsken als winnaar te voor schijn. Totale uitslag: 1. Frans Hulsken, 44 ronden, 50,6 km in 1.17.41 uur. 2. Ad v. d. Ploeg (T.). 3. A. Damo (T.). 4. Piet Soeteman (Ad.). 5. Cor v. Leijenhorst (T.). 6. A. Verbeek (Ad.). 7. Wim Kruis (Ped.). 8. Eddy Wingelaar (Ad.). 9. Piet Bakker (Ad). 10. J. Seegers (Ad.). 11. J. Boor. Huurprys. - Wordt bedrijfsruimte per kubieke meter voor de huurprijs be rekend? Zo ja, hoe wordt dit dan be rekend? Hoe wordt de huurprijs van een woning berekend: naar oppervlakte of naar voorzieningen die in de wo ning aanwezig zijn? Kijkt men bij deze berekening ook naar de omgeving van de woning? Antwoord: Inderdaad is de oppervlakte van een bedrijfsruimthe een zeer be langrijke factor bij de bepaling van de huurprijs, maar het is niet de enige, anders zou een bouwvallige bedrijfs- ruim gelijkstaan aan een splinternieu we. Het bouwjaar, en of dat voor of na 1 januari 1957 was, eventuele gebreken, verwaarlozing van het onderhoud, lig ging van het pand, e.d. zijn factoren die mede de huurprijs bepalen, en zelf noemt u nog verschillende voorzienin gen. De enig goede methode bestaat in deze tijd van overheidsbemoeiing in de ze zaken door van de door overheid in gestelde diensten, in dit geval de huur adviescommissie gebruik te maken. Per verzoekschrift zijn de kosten ƒ2,50. A.O.W. - Kan een Nederlandse ver pleegster, die in 1945 naar Engeland is vetrokken en daar in betrekking is en in 1969 65 jaar wordt, hier in Neder- landland haar volledige a.o.w. krijgen bij treugkeer? Antwoord: Voor a.o.w.-uitkering komen niet-ingezetenen des Rijks in aanmer king, die terzake van binnen het Rijk en dienstbetrekking verrichte arbeid aan de loonbelasting zijn onderworpen, omdat de premie door de belasting dienst daarvoor automatisch wordt in gehouden. Men krijgt de a.o.w.-uitke- ring dus in geen geval cadeau. De verpleegster is nu 63 jaar en heeft de laatste 22 jaar geen premie betaald. Als overgangsbepaling geldt, dat zij die van hun 59ste tot hun 65ste jaar in Nederland gewoond, en dus premie heb ben betaald, alsnog een uitkering ont vangen. Doch dit geldt niet in dit ge val. U kunt ook nog bij de Raad van Arbeid informeren. WEDEROPBOUNVWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan G. J. van Capelleveen, Eigen domweg 98, alhier, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaal de in artikel 20 van de Wederopbouw- wet, vergunning te verlenen voor het herbouwen van een woning op het per ceel, gelegen aan de Wieksloterweg W.Z. 13, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5211 zulks in afwijking van het bestemmingsplan „plan landelijk gebied Soest". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 11 juli 1967. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 HUIS ARTSENT AR IE VEN. - Kunt u mij de landelijke huisartsentarieven noemen? Antwoord: De door de Landelijke Huis artsen Vereniging geadviseerde huis artsentarieven luiden: ƒ8,voor een consult en 12,voor een normale vi site. Voor spoedgevallen, te late mel dingen, op zon- en feestdagen en 's avonds: dubbel tarief. Voor 's nachts drievoudigtarief. De specialisten zijn vrijwel autonoom bij het vaststellen van hun tarieven. SIMON WIESENTHAL COMITé - Kunt u mij het gironummer opgeven van het Nederlandse Simon Wiesenthal Co mité? Dit comité behartigt de finan ciële hulp vanuit Nederland voor het opsporen van Duitse oorlogsmisdadigers door Simon Wiesenthal en zijn mede werkers. Antwoord: Het door u gevraagde giro nummer is 2900, van de Amro-Bank te Utrecht, t.g.v. het Simon Wiesenthal Comité. Zoals destijds door ons gemeld, heeft de heer A. G. Schoute te Soesterberg in een schrijven van 21 april j.1. bij het gemeentebestuur van Zeist gepro testeerd tegen de heilloze gevolgen van een zandafgraving op een perceel grond, nog behorend tot de gemeente „Zeist", maar gelegen langs de Kerklaan in Soesterberg, aan de andere zijde gren zend aan het terrein van de Johannes- stichting. Adressant en 34 mede-ondertekenaars hadden zich in maart ook reeds met een adres hierover gericht tot gedepu teerde staten, waarin o.a. werd gesteld dat door deze afgraving het aanzien van de woonwijk gelegen aan de An- tonie van Leeuwenhoeklaan en de Chr. Huygenslaan te sterk achteruit, dat een gedeelte van de Kerklaan en beplanting aldaar vernield wordt, dat de zandaf graving gevaar oplevert voor de kin deren en dat zij door niet-sociaal inge- gestelde omwonenden zal worden ge bruikt als vuilstortplaats. In een nota aan de raad hebben B. en W. van Zeist uiteengezet, dat het Zeis- ter gemeentebestuur ook reeds bezwa ren heeft ingebracht bij G.S. over deze ontgronding. Het verzoek tot ontgronding is uitge gaan van de eigenaar van het perceel, de heer J. v. d. Krol te Maartensdijk, die ook het aangrenzende perceel heeft ontgrond. B. en W. hebben er G.S. op gewezen, da' het uit stedebouwkundig oogpunt niet verantwoord is in de directe om geving van deze bebouwing een diepe afgraving toe te staan, dat het terrein na afgraving minder geschikt zou zijn voor de uitbreidingsplannen van de Johannesstichting, dat de afgraving te dicht bij de Amersfoortse weg is ge legen, en dat het terrein, vooruitlopend op de aangevraagde toestemming, reeds voor ongeveer de helft was afgegraven. G.S. hebben echter geantwoord, dat de aangevoerde bezwaren door hen niet van zodanig gewicht worden geacht, dat zij tot weigering van de afgraving leiden. Tegen deze beslissing hebben B. en W. van Zeist beroep ingesteld bij de Kroon, maar een beslissing daarop is nog niet gevallen. De heer Schoute c.s. is geadviseerd de bezwaren ter kennis te brengen van de Raad van State met het oog op het door deze Raad aan de Kroon uit te brengen advies. De gemeente Zeist heeft het verlenen van een vergunning tot otngronding niet zelf in de hand, maar wordt alleen om advies gevraagd, hetgeen afwijzend was, maar G.S. heeft zich daaraan niet gestoord en de toestemming toch ver leend, waartegen beroep is aangetekend. De opbrengst van de Anjercollecte be droeg 333,33. De heer J. Hartog, alhier, slaagde aan de Technische Hogeschool in Delft voor het propaedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur. Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht slaagde de heer C. J. van Haselen, voor het doctoraal tandheelkunde. De organist van de Hervormde kerk, de heer B. C. Sliggers, is met zijn ge zin naar Duitsland vertrokken. In de uitwerking van de plannen voor een nieuw orgel heeft de heer Sliggers een belangrijk aandeel gehad. De heer J. J. Heijmink Liesert, orga nist van de St. Caroluskerk vertrekt binenkort naar Hengelo waar hij tot dirigent is benoemd van het St. Lam- bertuskoor. Robert Rietveld, die in 1964 naar Cana da emigreerde, behoorde 9 juni j.1. tot de „award winners" van The Alberta Hospital, school of nursing in Edmon- ton (Alberta) als de meest belovende derdejaars-student. Aan de Prof. Lorentzlaan, alhier is door de bemoeienis van de heer A. W. de Bree uit Soest een Wasserette gekomen. De reclame-periode van deze Wasseret te sinds de opening op j.1. maandag 5 juni is nu afgelopen en heeft veel be langstelling gehad. In de acht nieuwste Amerikaanse vol automatische wasmachines wordt het goed gewassen en gespoeld in onthard regenzacht water; twee centrifuges zor gen dat het wasgoed winddroog is, ter wijl vier droogtrommels voor een ge heel droge was zorgen. Een koffieauto- maat maakt het gezellig voor de wach tenden. Geslaagd zijn J. Beek voor het diploma aan de Middelbare Handelsschool in Utrecht, Ineke Verhey en Joska de Haan voor het diploma van de ulo school der Evangelische Broederge meente in Zeist en L. Braveboer voor het einddiploma van de uitgebreid tech nische school te Zeist, afdeling werk tuigbouwkunde. In aansluiting aan het reeds eerder door ons geplaatste bericht betreffende de opstelling van de postagentschappen Soest (Laanstraat) en Soest-Zuid, kan nog worden medegedeeld, dat voor de beide agentschappen op vrijdag een z.g. verlengde openstelling voor geld- diensten geldt. De tijden van openstelling zijn gelijk aan die voor de overige diensten, zoals zegelverkoop, pakketpost enz. Soest-Zuid 9.00-12.30 en 14.00-17.00 uur. Soest (Laanstraat) 9.00-12.30 en 14.00- 18.00 uur. AJje 't ming vraogt mok zeige dak de leste tied alles van de zonnige kaant bekiek. Dat kan ok haost nie aanders, waant ut is de leste weke zuk meraokels weer, dajje van zei - luf wel op emon- terd wordt. „Je bin een zonnetje in huus", zeit Kneliao dan ok en as die zoiets zeit kajje d'r van op an, dattut waor is, waant ze zeit nooit veul of ut mot weze om ming een bietje an 't warrek te zette. Maor ik haol gin ouwe koeie uut de sloot, die komme d'r zel- luf wel uut, waant de slote staon haost droog. Noeng is d'r een spreekwoord, dat zeit: 't Is nie overal zomer waor de zon schient en da's maor al te waor, aanders zouwe d'r gin spreekwoorde meer hoeve te weze. 't Is wel feguur- luk bedoeld, waant de leeje van de schaotsclub Peter's Baon binne vroluk enog. En ieverug ok, waant zullie bin ne noeng al druk in de weer veur de kommende weinter. Dan gaon zullie pre- bere om op de schaots een bietje veer- der te komme, mechien wel net zoveer as Keessie Verkerk en Ard Schenk. Dat gaot zomaor nie, daor mot je bar veul oefene. En dat doen zullie dan ok. Terwiel halluf Soest in ut netuurbad bruun leit te worde, binne die schaot- sers in de duune of arreges aars bezug d'rluu bene ongder d'rluu lief vedaon te lope. Dat kost nermaol al veul zweetdruppeltjes, laot staon mit dit warme weer. Maor daor geve zullie niks om, een goeie sportman mot ok nie te zwaor wege en reke d'r op, dat zullie wel wat an gewicht kwiet raoke. Knieliao klaogt aaltied zo, dat ze te dik wordt. Ik weet noeng wel wat ik d'r an mot raoje om of te valle. Die schaotsers vingde ut heulegaor nie arreg om zich zo in te spanne. Je mot d'r noeng eenmaol wat veur over heb- be en an slappelinge hebbe ze niks bie Peter's Baon. Die valle trouwes gauw enoeg of. Je ziet ze twee keer en meer nie, waant dan binne zullie ut al zat. En zukke minse mot je d'r heul nie bie hebbe, waant je het kaans dat zul lie dat ongder een wedstried ok doen, gewoon d'rmee uutscheie. Ik mot zeige, dat veur de aandere grote bewongdering het. 't Is me een opgaof om dat vol te houwe, dat tree- ne. Om d'r mee te beginne is gin kunst, maor deurgaon. Ik kan d'r zelluf ok van meepraote, waant ik hettut zelluf ok edaon. Das al jaore eleje. Toen was ut ok zo meraokels mooi weer. Ik was ok lid van de schaotsclub en wullie ginge ok wellus naor de kunstiesbaon in Amsterdam en Deventer. Dat was aaltied nao de zomertreening. Maor ut tweede jaor binne wullie nie meer egaon. D'r kwam op 't lest niemand meer, gin één hield ut vol. Ik was de leste die overbleef. En toen bink d'r ok maor mee uut escheje. Hak dat maor nooit edaon, dan hak meschien noeng kenne schaotse. Noeng rie ik volleges Kneliao allenig maor een scheve schaots. En dat kenne wullie de leeje van Peter's Baon nie meer verwiete. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Er is tegenwoordig en vooral in deze vakantiemaanden nogal wat vrije tijd. De besteding van deze vrije tijd is me nigmaal het onderwerp van gesprek geweest. De een leest, die ander houdt duiven en een derde sleutelt aan zijn brommer of auto. Allemaal nuttige bezigheden welke betrokkenen veel plezier kunnen verschaffen en waartegen geen welden kend mens bezwaar kan hebben. Echter wanneer de besteding van de vrije tijd ontaart in het bezorgen van overlast aan de naaste omgeving meen ik wel degelijk bezwaar te moeten ma ken. Zo is het bijvoorbeeld voor de omge ving bijzonder hinderlijk wanneer er op één punt een concentratie van brom mers en/of auto's plaats vindt, welke na het „sleutelen" eens grondig worden geprobeerd bij voorkeur op het eigen terrein. Waar een ander om wille van den brode een vergunning van de Hin derwet voor nodig heeft, kan blijkbaar elders ongestraft plaats vinden. Nog hinderlijker wordt het wanneer op talloze verzoeken om wat meer cle mentie voor de omgeving smalend en agressief wordt gereageerd. Ik sta met de rug tegen de muur. Daarom meen ik dat het verantwoord, is na vijf jaar een eindeloos geduld te hebben opgebracht, dit probleem open lijk aan de orde te stellen. Het is im mers niet denkbeeldig dat meerdere in woners van de gemeente Soest met het zelfde euvel te kampen hebben. Het is daarom, dat ik via deze weg een dringend beroep doe op onze vertegen woordigers in de Gemeenteraad, ten einde te komen tot afdoende maatrege len tegen het bezorgen van overlast aan derden veroorzaakt door motoren van genoemde vervoermiddelen. Tot slot nogmaals: het „sleutelen" aan brommers en auto's is en blijft een nuttige vrijetijdsbesteding mits het maar bij het „sleutelen" blijft. G. J. SCHMIDT, Burg. Grothestraat 20, Soest. is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier

Soester Courant | 1967 | | pagina 5