VAN DAM SJ 'vchen SOESTER COURANT STEUN UW RODE KRUIS NEDERLANDSE ATLETEN GAAN VERLIEZEN TOESTANDEN IN AFRIKA WORDT U ONZE EERSTE VERKOOPSTER?? EEN RONDE VOOR ISRAËL TUSSEN ZEGGEN EN DOEN FORMULIER SOESTERBERG ZIEKENFONDS PREMIE AMBASSADEUR GEZOCHT WEST-WATER Een winstpunt in de landemvedstrijd Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Voor horloges Uw RECORDER staat klaar bij M GOUDEN SNAAR" Geslaagd Medische dienst Oosterse tapijten OPRUIMING afgeprijsde exemplaren ongekend lage prijzen. J. J. Pauëlsen VRIJDAG 14 JULI 1967 Op zaterdag 22 en zondag 23 juli neemt de Nederilandse herenatletiekploeg deel aan de halve finales in het atletiek- toernooi om de Europese beker. De wedstrijden worden gehouden in het Tsjechische plaatsje Ostrawa, waar de tegenstanders van de Nederlandse af vaardiging Polen, Roemenië, Frankrijk, Italië en Tsjecho-Slowakije zijn. Het zit er dik in, dat de Nederlandse atle- tiekploeg het moet afleggen tegen deze landen. Dat is helemaal niet erg. Het feit, dat Nederland tot de halve fina le heeft weten door te dringen is al een behoorlijke prestatie voor zo'n klein land met - in verhouding tot de ande re - zulke slechte trainingsmogelijkhe den voor de atleten. Staatsamateurs en Franse militairen Die trainingsmogelijkheden zitten hem niet zozeer in het Oosteuropese staats- amateurisme, want de Franse atleten krijgen ook bijzondere trainingsfacilitei ten, vooral als zij in militaire dienst zijn. Nu de N.A.V.O.-militairen weg zijn uit Fontainebleau wordt het prachtige sportcomplex daar gebruikt voor de in militaire dienst zijnde Franse jongens, die bij speciale sportcompagnieën zijn ingedeeld. Het vaderland hoeven zij al leen maar te verdedigen op sportief ge bied. De jongens kosten het land wel enige duiten, maar „la gloire de Fran- ce" wordt er mee gediend en dat gaat patriot president Charles de Gaulle erg aan 't hart. Heel langzaam stijgen de prestaties van onze langenoten atleten in verhouding tot het internationale niveau. Nederland behoort nog altijd tot de zwakke atle- tieklanden. We hebben geen land voor topatletiek, daarvoor is het hier door gaans te nat. Atleten komen tot opti male prestaties bij zo'n 24 graden, een licht windje om af te koelen en voor de prettige stemming een vrolijk schij nend zonnetje, maar nattigheid moet er niet aan te pas komen. Verrassende winst De overwinning van de Nederlandse atletiekploeg in Kopenhagen tegen De nemarken, Oostenrijk en Turkije was Bosstraat 5. telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. Afrika levert weer een massa nieuws de laatste tijd. Nederlanders hebben on aangenaamheden met Guinee, omdat de Guinese delegatie naar de Ver. Naties in Ivoorkunst uit een Nederlands vlieg tuig is gehaald. Dat feit acht Guinee een onwettige daad en nu moet Neder land maar onder pressie gezet worden om Ivoorkunst te dwingen zijn vergrijp weer goed te maken. Wanneer dan bo vendien een toch niet te betalen schuld aan Nederland door Guinee afgerekend kan worden door inbeslagneming enzo voort, dan is dat trouwens meteen mooi meegenomen. Het merkwaardigste in dit geval is dat hier in het internationaal diplomatiek en rechtsverkeer een methode wordt toegepast die rechtstreeks ontleend schijnt aan de stamoorlogen van voor bije tijden. Behalve een mate van on echte slimheid - immers de eigen kre dietwaardigheid wordt te grabbel ge gooid als er inderdaad inbeslagnemin gen volgen, waardoor dan verdere zeer noodzakelijke buitenlandse hulp kan wegblijven - speelt waarschijnlijk in deze hele affaire mee dat de Afrikanen een andere taal spreken, andere begrip pen hanteren, anders voelen dan de rest van de wereld die inderdaad nor men aanhoudt die zuiver westers van oorsprong zijn. Hun onwennigheid hier mee kan men hen misschien niet eens helemaal kwlijk nemen. Tsombe Het zelfde geldt voor het geval Tsjom- be in Kongo. Diens kidnapping uit een Brits vliegtuig boven Spaans gebied heeft in Madrid en Londen en verder in de wereld de wenkbrauwen omhoog doen gaan. Maar in Afrikaanse ogen is het waarschijnlijk weinig ter zake doend hoe men iemand aan de galg krijgt. En dan kan men het hen eigenlijk niet eens helemaal kwalijk nemen, want de Fransen hebben indertijd op een der gelijke manier toch ook Ben Bella in handen gekregen. Een apart geval is het gevecht in Nige ria. President Gowon is nu eindelijk de strijd begonen tegen het afvallige oos ten, dat zich als staat Biafra heeft af gesneden onder Ojoekwoe. Behalve van strijd op het land en in de lucht is hier ook sprake van een oliestrijd. Het oos ten levert vrij wat olie, vooral aan de Britten die door de Arabische boycot en de sluiting van het Suezkanaal niet graag deze leverancier missen. Intern? Maar zowel Ojoekwoe als Gowon eisen de royalties op. Dat kan de Britten in een onaangename positie brengen, die hen dwingt Gowon een handje te gaan helpen - als de officiële regering van de voormalige Britse kolonie - om de opstandelingen te verslaan. Londen beschouwt de zaak liever als een strikt interne aangelegenheid van Nigeria, ook al waarschijnlijk omdat men best begrip kan opbrengen voor Ojoekwoe, wiens lbo-stam tot de ener giekste werkers en de hoogst ontwik kelden van Afrika behoren. Maar via de oliekraan kunnen de Britten wel licht nog gedwongen worden hier ver laat een koloniaal oorlogje te gaan voeren voor anderen. Een onaangenaam vooruitzicht. een verrassing, hoewel reeds van te voren de reële mogelijkheid werd on derkend. Onze landgenoten bleven slechts drie punten voor op de Denen en zes op de Oostenrijkers. Evenals in de landenwedstrijd tegen Zwitserland en België bleken Nederlanders op enkele nummers bepaald sterk te zijn voor de krachtsverhoudingen op het lagere en middelbare Europese niveau. De Nederlandse troeven voor de strijd in Ostrawa zijn bekend: de beide lopers op de 400 meter, de 19-jarige Rijn van der Heuvel uit Rotterdam en onze kam pioen Fred van Herpen. Van der Heuvel was vorig jaar nog volledig onbekend, maar is enorm snel naar voren geko men. Als de omstandigheden er naar zijn, lopen Van Herpen en hij ruim on der de 48 seconden en dan hebben we voor de 4 x 400 meter estafette nog lo pers als Vellinga, Mahieu en Tel, die ook regelmatig binnen de 39 seconden lopen. Als onze landgenoten de 400 of 4 x 400 meter niet winnen in Ostrawa, dan bereiken zij in ieder geval een zeer goede klassering. Sterke eindsprint Op de 5.000 meter is Nol Opdenoordt een goede kanshebber, vooral door zijn zeer sterke eindsprint. Hij vermoeit zich niet graag te veel en doet er in het algemeen weinig aan om het tempo hoog op te voeren, maar weet zich bij na altijd in een kopgroep te nestelen. Opdenoordt is geen record loper. Hij pro beert een wedstrijd in zijn voordeel te beslechten door strijd met de tegen standers. In het selecte gezelschap op de 5 km in Ostrawa krijgt hij het zwaar, maar een overwinning achten we beslist niet uitgesloten. Op de 100 meter liggen op internatio naal niveau de kansen altijd erg ver deeld. Er is maar een kleinigheid no dig om te winnen of te verliezen. Ruim tien seconden hebben de lopers de tijd. Dat is niet veel. Blom en Tamminga variëren met hun tijden tussen de 10.5 en 10.8 en daarmee zullen zij tegen de snelle Fransen en Polen, die lopers van omstreeks de 10.3 seconden hebben, weinig kans maken. Op het estafette nummer 4 x 100 meter zullen onze landgenoten waarschijnlijk aardig mee kunnen komen. In Kopenhagen werd 40,9 sec. gelopen, maar de Fransen heb ben al enkele keren 39.9 gehaald. Vraagtekens Helaas raakte tijdens de landenwed strijd in Amsterdam tegen Zwitserland en België onze troef op de 800 meter Wijnand Bladt geblesseerd. Het is niet zeker dat hij in de halve finale om de Europese beker mee zal kunnen lopen. Bladt is tot tijden beneden de 1 mi nuut 50 seconden in staat. Hopenlijk kan hij blijven trainen. Voor de tien kilometer komen drie Ne derlanders in aanmerking. Om tot in ternationaal van belang zijnde presta ties te komen moet deze afstand binnen de 30 minuten worden gelopen. Piet Beelen kan dat. maar is zeer wisselval lig. Aad Steylen en Wim van Gerwen blijven achter als Beelen in vorm is, maar of sterke Piet tegen de geweldige getrainde Oost-europeanen op kan en mee kan komen staat te bezien. Het ziet er niet naar uit, dat de Ne derlandse vertegenwoordigers op de 200 meter, 1500 meter, 110 en 400 meter horden en 3.000 meter steeple chase een rol van belang kunnen spelen tussen hun sterke tegenstanders. Dat is ook het geval op de meeste technische num mers. Op de hinkstapsprong kan Henk Evers wellicht meekomen, maar bij het verspringen, hoogspringen, kogelslinge ren en discuswerpen zijn onze landge noten bij voorbaat al kansloos. Goede vorm Piet van der Kruk heeft in Kopenha gen het Nederlands record bij het ko gelstoten op 17,09 meter gebracht en met zo'n prestatie zal hij mee kunnen komen, maar dan moet de 17-meter- grens in elk geval in Ostrawa worden overschreden. Servee Wijsen is de laatste weken in vorm. De polsstokhoogspringer uit Maastricht is al verscheidene keren heel dicht bij zijn nationale record ge weest en evenaarde het in Amsterdam. Maar 4.40 meter heeft internationaal geen indrukwekkende betekenis. Speer- werper Piet Olofsen traint bij Enkhui zen in de buurt hard. Tijdens de trai ningen en bij het inwerpen komt de Noordhollander gemakkelijk over de 70 meter heen, maar in wedstrijden lukt dat plotseling niet meer. Als het een beetje meezit kan Olofsen verscheidene tegenstanders overtreffen en zodoende het puntentotaal voor Nederland om hoog helpen. Genoeg om tot de finale door te dringen zal wel niet. Als Ne derland zover zou komen is dat een verrassing van de eerste orde! Normaal gesproken blijft ons land ach ter bij de andere vijf landen, omdat we niet op ieder nummer atleten van in ternationaal formaat hebben. De sterke tegenstand kan echter meewerken om enkele nationale records te verbeteren en op de 400 en 4 x 400 meter hebben onze landgenoten een goede kans op de overwinning. Steeds meer klanten bezoeken onze zaak. Iedereen moet een royale keus geboden worden. Iedereen moet prettig geholpen worden, goed geadviseerd worden. Daar hebben wij u voor nodig als EERSTE VERKOOPSTER. Omdat uw leeftijd tussen 18 en 30 jaar ligt. Omdat u ervaring heeft in het uitmuntend bedienen van klanten. Daarom bent u belangrijk voor ons. Daarom krijgt u niet alleen 's maan dags vrij, 14 dagen vakantie in de zomer en 10 dagen vakantie in de winter, maar ook het salaris dat u waard bent. Belt u vanavond, uiterlijk morgenavond 3473 voor deze zelfstandige baan. TORENSTRAAT 6 - SOEST - TELEFOON 84TO Na moeizaam delibereren vooral achter de schermen is de Veiligheidsraad het er over eens geworden dat secretaris generaal Oe Thant waarnemers stuurt naar het gebied van het Suez-kanaal. Dat betekent voornamleijk dat bij vol gende schietpartijen in deze streek al thans een objectief rapport mag worden verwacht over de vraag wie begon met de bestandsschending, terwijl tot dusver alleen maar de twee partijen gehoord werden die uiteraard elkaar de schuld gaven. „Tussen doen en zeggen, vele mijlen leggen" luidt een zegswijze, minder taalkundig dan wel praktisch juist. Een voorbeeld daarvan geeft al vele jaren het instituut der Verenigde Na ties, de U.N.O. Ook nu weer, rondom het Israëlische conflict, wordt er veel gepraat, maar is er alleen maar eenstemmigheid rond een niets-kostende en tot niets verplich tende motie voor „steun aan de slacht offers". De Verenigde Naties waren oorspron kelijk de overwinnaars in Wereldoorlog II. Later werd het gezelschap uitge breid. De instelling vertoonde in - he laas - meer dan één opzicht veel over eenstemming met wijlen de Volkenbond. Het belangrijkste instituut binnen de U.N.O. was de Veiligheidsraad, bestaan de uit de Grote Vier: Amerika, Rus land, Engeland en Frankrijk, en het kleine Vijfje: het China van Tsjang- kai-sjek (Formosa), dat volledig voor spek en bonen meedoet. Het veto over alle beslissingen lag bij de Veiligheidsraad. De Sowjet-Unie heeft (vooral onder Stalin) de U.N.O. praktisch krachteloos gemaakt door tal van veto's. Dat op een gegeven mo ment van optreden in het Koreaanse conflict sprake kon zijn, vond zijn oor zaak in twee factoren: dat de westerse mogendheden nog altijd de meerderheid vormden en dat Rusland boos was weg gelopen omdat Rood-China niet werd toegelaten, 't Kan verkeren! JUWELIER - HORLOGER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST TEL<3611 Rhodesië nog niet de minste verschijn selen van ineenstorting vertoont. Men zou zich kunnen afvragen waarom die majestueuze U.N.O.-dobbelsteen daar staat te prijken aan New Yorks havenfront. Veel wordt eT niet klaar gemaakt, en men verkeert constant in geldnood, doordat verscheidene lld-sta- ten achterstallig zijn met de contributie! Veiligheidsklep. Maar in ieder geval ontmoet men el kaar daar en spreekt met elkaar, niet alleen in het U.N.O.-gebouw, maar (en dat is vaak veel belangrijker) ook op de talrijke parties, recepties en diners, die in Washington worden gegeven, en waar iedereen iedereen ziet. Zo onder een borrel en een hartig hapje kan men vaak vertrouwelijker spreken dan in de vergaderzaal, waar ook het thuis front meeluistert en waar men het wel eens extra moet versieren, tot in het ongeloofwaardige toe. Zolang men praat, vecht men niet. Eigenlijk wordt de U.N.O. een giganti sche veiligheidsklep. Hier kan men stoom afblazen. En dat is altijd nog beter dan een ex plosie. Al te veel heeft het sturen van waar nemers niet te betekenen in feite, maar het is wel opvallend dat de Sowjet-Unie het bestluit niet verhinderde al was ze daartoe in staat geweest. Men mag aan nemen dat het langdurig beraad tijdens de schorsing van de zitting van de Vei ligheidsraad voornamelijk ten doel had de Russen de gelegenheid te geven de Arabische landen te overtuigen dat het sturen van waarnemers zin heeft. Vooral in Egypte is de geestdrift waar schijnlijk niet groot: waarnemers der Ver. Naties betekenen immers weer meer een bevestiging van de Israëlische bezetting in plaats van de veel meer gewenste dwang tot aftocht, die Nasser niet alleen diplomatiek wenst te bewerken maar eventueel ook met de wapens. In dat opzicht is het bestluit van de V-raad weer een gewonnen ronde voor Israël, Splijtzwam Hierbij speelt waarschijnlijk mee, dat het met de Arabische eenheid al weer snel bergafwaarts gaat. De Arabische regeringsleiders komen morgen bijeen in Soedan, waar dan ongetwijfeld weer fors over en weer verwijten worden gemaakt. Egypte en Syrië fulmineren nu al tegen Saoedie-Arabië dat aanstalten maakt de olieleveranties aan de V.S. en Engeland te hervatten. Egypte en Syrië zijn na de verloren oor log druk bezig een reeks van maatre gelen voor te stellen die de westelijke imperialisten en helpers van Israël de schrik om het hart moet laten slaan. Dat moet dan door een olieboycot en het verbreken van alle betrekkingen. Een aardig idee, dat Egypte en Syrië niets kost. Maar de rekening zal be taald moeten worden door de grote olie exporteurs als Saoedi-Arabië en de lan den die leven van Amerikaanse en Brit se hulp, zoals Marokko en Jordanië. Vooral Jordanië is niet zo geestdriftig voor Nassers plan, temeer omdat het graag eerst eens zou willen weten in hoeverre de andere Arabische landen zich voorstellen Jordanië te helpen nu het zijn voornaamste inkomsten uit landbouw en toerisme kwijt is en over- beladen raakt met vluchtelingen. In dat opzicht heeft koning Hoessein nog niets gehoord, wel verwijten dat hij het heeft bestaan met president Johnson, premier Wilson en de paus te gaan praten. Kor tom: de oude interne vetes herleven. Intussen stuurt de Sowjet-Unie wat oor logsschepen op bezoek in de Egyptische havens Alexandrië en Port Said. Een mooi symbool van verbondenheid, dat wellicht propagandistische waarde heeft. Maar dan ook niet meer: Ruslands top figuren hebben duidelijk laten weten dat ze zeker niet voornemens zijn zich ac tief in de strijdvragen te mengen. De jongste bijeenkomst van de V-raad heeft getoond dat ze ook op het diplo matieke front de redelijkheid meer in het oog houden dan Nassers wensen. De minister van binnenlandse zaken heeft de Tweede Kamer per brief ver zekerd, dat een snelle hulpverlening voor de getroffenen van de windhoos op 25 juni jl. wenselijk is. Zeven gemeen ten hebben schade geleden. Opvallende punten in deze brief zijn, dat op 7 juli a) over de omvang van de materiële schade de gegevens nog ont breken; b) de betrokken departementen hebben schade-aanmeldingsformulieren ontworpen; c) zo spoedig mogelijk zal een eenvoudige regeling worden ontwor pen; d) ter bepaling van de bijdrage in de huisraadschade gaan de gedachten uit naar eenvoudige bepalingen; e) over de financiering van de uitgaven is over leg gaande tussen Nationaal Rampen fonds en regering. Het is wel betreurenswaardig, dat er dus in veertien dagen tijd niet meer is gebeurd dan het ontwerpen van een aangifteformulier. En dat met zo'n over vloed aan ervaringen uit andere rampen. Gelyke monniken. Inmiddels heeft deze negatieve instel ling van de Veiligheidsraad er toe bij gedragen, dat de Algemene Vergade ring méér te zeggen kreeg. Men kan nu ook ondanks de Veiligheidsraad beslui ten nemen; of deze zonder de Groten ook kunnen worden uitgevoerd, is een andere zaak. Een onhandelbaar lichaam is die Alge mene Vergadering inmiddels geworden door het grote aantal lid-staten. Het zijn er nu ruim honderdenveertig. En dat elk van die staten één stem heeft, maakt het geval ook niet over zichtelijker. Een pasgeboren Afrikaans staatje heeft precies evenveel te ver tellen als bijvoorbeeld Amerika of Rus land. Te vertellen wel, ja - maar tussen doen en zeggen Want het is wel duidelijk, dat de poli tiek nog steeds wordt gemaakt door de Groten, al houden die dan ook om vele redenen rekening met de kleinen. Dat bewijst Frankrijks (of tenminste De Gaulle's) gevrij met de Arabieren. Dat bewijst de activiteit van Rusland in de zelfde richting. Dat bewijst de angst vallige neutraliteit van Amerika. Grote monden. Inmiddels hebben de vele nieuwelingen een onevenredig grote mond, ook al kunnen ze in eigen huis niet eens orde op zaken houden. De wonderlijke ge beurtenissen in Guinee, de regelmatige ongeregeldheden in andere Afrikaanse staten bewijzen dat. Maar in de U.N.O.- vergadering tonen ze hun grandeur, dur ven ze het net zo goed te zeggen als Mister Goldberg van de Verenigde Sta ten. En zo kan er nog wel eens iets in drukwekkends uitkomen; bijv. een reso lutie ten aanzien van Rhodesië. Het droeve feit blijft alleen, dat, on danks die resolutie, ondanks die een stemmigheid en ondanks die boycot, ledereen In de omgeving heeft het gelezen. De familie Hendrilcsen U weet wel, vlak bij de bushalte, heeft een baby gekregen. De geboorte-aankondiging stond In het plaatselijk nieuwsblad en dan kan men er zeker van zijn, dat het algemeen bekend is. Elke advertentie In deze krant wordt gelezen. Vandaar dat steeds meer adverteerders er gebruik van maken. \^van deze krant wil men niets missen, geen letter Aan het Instituut Schoevers te Utrecht slaagde voor het diploma secretaresse mej. F. Poublom te Soesterberg. Dokter J. C. Lucas, Prof Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn en A. Th. M. Splinter, beiden te Soester berg. W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en D. J. R. Jel- lema, beiden te Den Dolder. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 De wetgeving voor ziekenfondsen en de zware geneeskundige risico's staat op de helling. Dit brengt mede, dat verschei dene oude regelingen nu opnieuw wor den bezien. In dit kader kan men zich afvragen, of er wel zoveel verschillen in behande ling bij de ziekenfondsen moeten blijven bestaan. Er zijn vrijwillig verzekerden die meer moeten betalen dan verplicht verzekerden, omdat zij niet onder de normale wetgeving vallen en boven de weistandsgrens leven. Er Is een grote groep bejaarden, die nog minder kan betalen dan de verplicht verzekerden, maar juist niet in deze groep mag vallen omdat zij niets verdienen en daarom wel moeten betalen. De ziekenhuisverpleging en -behande ling moeten volledig in de nieuwe wet op de zware geneeskundige risico's wor den opgenomen, stelt een studiecommis sie van de Centr. Bond van onderl. be heerde ziekenfondsen. Voor de lichtere risico's kan er dan één ziekenfondsver zekering komen. We zouden het toe juichen, indien er dan eindelijk eenheid komt in de nu vaak onrechtvaardige ta rievenpolitiek. Als er verschil in heffing moet zijn, kunnen de hoge inkomens meer betalen dan de lage. Dat is beter dan dat iemand zonder inkomen meer betaalt dan iemand met een goed inko men. Grote collectie tegen BUSSUM - Raadhuisstraat 38 Telefoon 02959-12160 Langs allerlei omwegen poogt de Neder landse regering in contact te komen met de ministerraad van Guinee, die tien tallen landgenoten van ons in gijzeling houdt. Maar de Guinese gezant woont in Duitsland en wil niet naar Den Haag komen, de Ned. ambassadeur in Mon rovia (Liberia) die onze belangen in Guinee moet behartigen, kan niet naar dat land reizen omdat hij ziek is en diens plaatsvervanger kan niet naar Guinee toe, omdat hij niet de rang van ambassadeur heeft. Het wel en wee van zoveel Nederlan ders moet onze regering toch wel zoveel aan het hart gaan, dat er andere wegen moeten worden gevonden. Niet alleen door het laten overbrengen van diplo matieke boodschappen door buitenland se diplomaten, wie deze zaak niet zo ter harte zal gaan. Misschien is er aanlei ding voor zo'n belangrijke taak een be langrijker man in te schakelen of een speciale afgezant, bijvoorbeeld een oud- minister, als ambassadeur naar Guinee te zenden. Er zijn toch echt wel oud-ministers ge noeg in ons land! Terwijl de „Europoort" nog in uitvoering is en spoedig uitvoering zal worden ge geven aan de uitdieping van de Nieuwe Waterweg om de supertankers te kun nen ontvangen die nu in de vaart ko men, heeft de gemeenteraad van Rotter dam dezer dagen alweer besloten een nieuwe haven te gaan graven. Deze „Rijnpoort" getuigt wel van voort varendheid. Een andere vraag is, of de situering van havens aan de noordzijde van de Nieuwe Waterweg wel zo gun stig is. In die richting wordt namelijk het Westland gepenetreerd en dat is een van de weinige groentetuinen van het dichtbevolkte westen. En gelet op de dichtbevolkte randstad is het maar een héél klein groentetuintje! Bovendien wordt nu een plaats als Hoek van Holland verder afgesneden van het verkeer. Als de veerschepen van Harwich dan ook nog in de nieuwe haven gaan aanleggen en daar het eind station vinden van de spoorlijn, zouden voor Hoek nu (en voor andere plaatsen in het Westland later?) de belangrijke spoor- en zeeverbinding worden afge kapt. En wie weet ,hoe snel dan mét de groei van Rotterdam het Westland één havencomplex is voor supertankers, maar ook«^«nte^chepen en fruit-

Soester Courant | 1967 | | pagina 9