Ton Beuken of "ii Gemeenteraadsvergadering MARCHAL - HAARMODE Uit het dagboek van Stalins dochter VOLVO - Veilig Voor Briljatifon riisgon S.E.C.-nieuws Moeder verweet vader zijn despotische regiem in bijzijn van partijmensen Meningen van lezers Onze rechtspraak en de uitvoering daarvan Basketbalvereniging „The Red Stars" start met een meisjesteam l'AltKfi .m AfiE A. v. «I. Hoef Zo vlogen de duiven Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Zeepost Trainingsrit Tempo 3 stuks 89 ®t 89 ct 100 ct VRIJDAG 21 JULI 196T pe Soester gemeenteraad komt in openbare zitting bijeen op woensdag 26 juli a.s., te 19.30 uur, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling notulen van de verga dering, gehouden op 17 mei 1967. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 21 april 1967 van de heer A. G. Schoute inzake het storten van vuil, met voorstel te antwoorden conform de brief van burgemeester en wethouders d.d. 30 juni 1967. b. Schrijven d.d. 19 juni 1967 van de Stichting „Van der Huchtscholen" om reservering van een perceel grond voor de bouw van een school voor u.l.o., met voorstel te berichten dat bij opmaking van het bestemmingsplan „Engendaal" hiermede rekening zal worden gehou den. c. Besluit ingevolge de „Financierings regeling huisvesting ambtenaren", goed gekeurd door gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 24 mei 1967, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze geldlening ad ƒ22.500. aan de „Stichting Jeugdzorg Soestdijk" voor het plaatsen van een jeugdclub gebouw te Soestdijk. 4. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor: a. het leggen van 2 hoogspanningska bels en een telefoonkabel naar het transformatorstation aan de Eikenlaan; b. het leggen van een hoogspannings kabel en een telefoonkabel naar de schakelkast aan de Wieksloterweg O.Z. 5. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van de aansluiting Soesterbergsestraat op de Birkstraat. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor: a. het oprichten van een l.t.s. met o.a. machinale houtbewerking, metaalbe werking, motorverbranding en lasin- richting aan de Soesterengweg 15; b het oprichten van een inrichting tot opslag van patronen voor boutindrij- vers bij het perceel Burg. Grothestraat 53; c. het oprichten van een inrichting tot vervaardiging van geneesmiddelen in een perceel aan de Amersfoortsestraat; d. het wijzigigen van een herstelin richting voor motorvoertuigen in een siersmederij in het perceel Ossendam- weg 54. 7. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: a. aan de Birkstraat van mevr. G. G. Kok-v. d. Hengel; b. aan de Birkstraat van H. van Ko^ij; c aan de Beukenlaan van J. W. Leer touwer; d. aan de Beetzlaan van mevr. M. L. Smits-Neijwes; e. aan de Dorresteinweg van H. A. Schothorst; JUWELIER - HORLOGER f. aan de Birkstraat van J. H. Ban- sema; g. aan de Birkstraat van de firma Automobielbedrijf Gebr. Houdijk met vaststelling van de desbetreffende be grotingswijziging. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een laagspanningsruimte en 2 garages bij de gemeentewerf aan de Lange Brink- weg. 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld ln artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor het treffen van enige voorzienin gen aan de toiletten van de St. There- siaschool b. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor het treffen van enige sanitaire voorzieningen aan de toiletten, in het handenarbeidlokaal en de hoofdenka- mer van de Mariaschool c. het R. K. Schoolbestuur te Soestdijk voor het aanschaffen van handwerkma teriaal t.b.v. de Mariaschool d. het R.K. Schoolbestuur te Soester- berg voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Titus Brandsma- school. 10. Voorstel met betrekking tot het rap port van de werkgroep structuurbeleid. 11. Voorstel inzake het garanderen van geldleningen op grond van de Beschik king geldelijke steun eigen woningen. 12. Voorstel tot vaststelling van een- nieuwe „uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders". 13. Voorstel tot wijziging van de reke ningcourant-overeenkomst met de Ne derlandse Middenstandsbank N.V., kan toor Soest. 14. Voorstel tot verkoop van grond ge legen a. aan de Laanstraat aan N.V. Mode- atelier Flagship b. nabij de Beetzlaan aan H. Kraats c. aan de Nassaulaan aan J. W. Th. de Kanter. 15. Voorstel tot ruiling van grond ge legen a. aan en nabij de Bosstraat met T. P. van Fulpen c.s. b. aan de Beatrixlaan met R. Schuite- ma c. aan en nabij de Nieuweweg met R. de Jager d. aan de Dalweg met de P.U.E.M. N.V. e. aan de Dalweg met het R.K. Kerk bestuur te Soest met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het instellen van een onderzoek nabij enige bedrijven aan de Beaufortlaan. 17. Voorstel tot het benoemen van amb tenaren van de burgelijke stand. 18. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening ingevolge de Drank en Horecawet (belastingverordening). 19. Voorstel tot vaststelling van een een nieuwe legesverordening. 20. Voorstel tot uitname van grond uit het grondbedrijf. 21. Voorstel tot vaststelling van de „Verordening rechten ongevallendienst". 22. Voostel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen a. aan de Smitsweg van H. A. H. Roos b. aan het Veenpad van B. D. A. Loo- man met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijziging. 23. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht van opstal aan de Soes ter IJsvereniging Peter's Baan. 24. Voorstel tot wijziging van de „AP.V. Soest". 25. Voorstel tot wijziging van de Alge mene Brandverordening. 26. Voorstel tot vaststelling van een „Drank- en Horeca verordening". 27. Voorstel tot het verlenen van ga rantie voor het aangaan van een geld lening door de Stichting Openbare Lees zaal en Bibliotheek te Soest. 28. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanleggen van bouwwegen en riolering t.b.v. de bouw van 456 eengezinswoningen in het Soesterveen. 29. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het verder bouw- rijpmaken van een gedeelte van het plan Smitsweg. 30. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze geldlening, groot ƒ24.500,- aan de Soester IJsvereniging Peter's Baan. 31. Voorstel tot ontvankelijkverklaring van het verzoekschrift van G. Torie te Zwartsluis inzake de „Procedureverorde- ning Planschadevergoeding". 32. Voorstel tot verkoop van grond met opstallen gelegen aan de Molenstraat aan de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Soest. Koopsom 100.000,-. 33. Voorstel tot wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. 34. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijn met één jaar van de onbewoonbaarverklaarde woning Bak- kersweg 6. 35. Voorstel tot het verlenen van een bij drage van ƒ250,- in de kosten van het organiseren van een districtsfokveedag. SCHRIKSLAAN 19 SOBSTDIJK TELEFOON 3990 wedstrijdprogramma S.E.C. 1 en S.E.C. 2 Voor de komende competitie is S.E.C. 1 wederom ingedeeld in de derde klasse D afdeling Utrecht van de K.N.V.B. De tegenstanders in dit nieuwe seizoen zullen zijn Baarn, C.D.N., D.E.V., Donar, D.O.S. "01, Holland, S.D.O., Ultrajec- tum, Vriendenschaar, V.V.IJ. en Zeist. In vergelijking met de vorige competitie zijn er slechts vier wijzigingen opge treden en wel Baarn dat vorig jaar in de Amsterdamse afdeling speelde, het zeer sterke D.O.S. "01 uit Utrecht dat dit jaar gepromoveerd is uit de vierde klasse, S.D.O. uit Bussum dat ook al tijd een sterke tegenstander is geweest en tenslotte V.V.IJ. dat de vorige com petitie eveneens gepromoveerd is na een beslissingswedstrijd tegen Amsvorde. Uit deze afdeling zijn verdwenen het Utrechtse H. M. S„ dat gepromoveerd is naar de tweede klasse, Cictoria dat het eens in de Amsterdamse afdeling gaat proberen, terwijl Saestum en For- titudo gedegradeerd zijn naar de vierde klasse. S.E.C. 2 is ingedeeld in de Reserve derde klasse H en het belooft voor deze spelers wel een zeer zwaar seizoen te worden. De moordzaak te Baarn. Uitspraak 9 jaar cel. Uitvoering van dit vonnis. Wat betreft de jongeman uit het werkmansgezin wordt het vonnis overeenkomstig de uitspraak uitgevoerd. Wat betreft de jongeman uit het gegoede gezin, hier wordt gemarchandeerd hij mag rustig vrij door Utrecht lopen, mag zelfs stu deren. Wordt hier het recht niet met voeten getreden De rechtspraak moet zuiver en zonder aanzien des persoons ge schieden, de uitvoering van het vonnis schijnbaar niet. Hier wordt rekening gehouden met af komst, rang en stand in de burgelijke maatschappij. Voor mij is echter een moordenaar een moordenaar, onverschil lig uit welke stand hij koomt. De Minis ter houdt er schijnbaar een andere me ning op na. De moord te Hummelo. Een jongeman van 19 jaar heeft reeds 2 delicten op zijn naam staan, t.w. verkrachting en poging tot moord en poging tot moord. Wordt ter beschikking van de regering gesteld en opgesloten in de inrichting de Kruisberg. U heeft het mis, niet opgesloten, want hij mag vrij rondlopen blijkbaar, want hij is minstens 3 kwartier weg ge weest zonder dat iemand van het per soneel der inrichting dit bemerkte. En dat vindt onze minister van Ju stitie een normale zaak. U moet het mij ten goede houden dat ik zo brutaal ben om met Zijne Excellentie van mening te verschillen. Een strikt persoonlijke vraag aan U, Excellentie. Had U tot dezelfde uitspraak gekomen indien uw dochter (gesteld dat U een dochter heeft) het slachtoffer geweest was Ik meen te mogen veronderstellen van niet En waarvoor dan niet Hoe moe ten de verloofden en de ouders van het slachtoffer zich voelen? En dan vooral na deze uitspraak van U. Laat er toch voortaan geen verschil meer zijn tussn rechtspraak en uit voering van het vonnis. Dat recht moet niet alleen uitgesproken worden, dat recht moet ook zijn loop hebben. Hier wordt m.i. anders de basis gelegd voor het recht in eigen hand nemen door degenen die er het meest bij be trokken zijn, wat natuurlijk zonder meer af te keuren is, maar in sommige gevallen heel goed te begrijpen. Onze gedachten gaan met innige deel neming uit naar de nabestaanden van bet slachtoffer. H. TERLOUW. Koekoekweg 3, Soest. In oktober van dit jaar zullen de me moires van Swetlana Allilujewa, enige dochter van de dictator Josef Stalin, in de Ver. Staten worden uitgegeven door de uitgeverij Harper and Row te New York. In deze gedenkschriften zullen haar vader en de dood de hoofdfiguren zijn. De 42-jarige Swetlana beschrijft in haar boek in de eerste plaats de dood van haar moeder, de tweede vrouw van Stalin Nadesja Stalin-Allilujew ge naamd, eens secretaresse van Lenin. Zij schonk haar man twee kinderen: Swet lana en Wasslllij. Zij pleegde in 1932 zelfmoord (Swetlana was toen 7 jaar oud) gevolg van een heftige woor denwisseling met haar man ten huize van maarschalk Worossjilow en in het bijzijn van een aantal kopstukken van partij en staat. Nadesja viel haar man aan over het door hem gevoerde wrede en despotische regiem, waarbij duizen den in de dood werden gejaagd. Thuis gekomen - binnen de muren van het Kremlin - benam mevrouw Stalin zich het leven door zich een pistool kogel door het hoofd te jagen. Zij over leed dus niet ten gevolge van een blin dedarm-ontsteking zoals Moskou des tijds doorgaf. Het slachtoffer werd te Moskou in afwezigheid van haar man begraven. „Uit de weg" Enkele dagen ria haar begrafenis volg de op last van Stalin een grootscheep se zuivering in de hoogste kringen van he; aan de macht zijnde regiem. „Wat ons opviel," aldus Swetlana, „was wel het feit dat mijn vader alle herin neringen aan zijn vrouw en onze moe der, uit het huis verwijderde en op een wat later tijdstip liet vernietigen. Ook met zijn nog in leven zijnde schoon ouders wenste Stalin geen enkel con tact." „Hij eiste," zo vervolgt Swetlana haar verhaal, „om verzekerd te zijn van zijn macht en dictatorschap, een absolute gehoorzaamheid van een ieder. Ont stond er twijfel of kritiek bij zijn naaste medewerkers dan had dit altijd verschrikkelijke gevolgen vqor de be trokkene en mijn vader voelde zich dan verplicht om hem uit de weg te ruimen." Stalins drie kinderen, waarvan een zoon Jakob uit zijn eerste huwelijk met Je- katrina Swanidze, werd groot gebracht door een kindermeisje (Njanja), die in 1956 te Moskou overleed. Het was deze Njanja die er toe had bijgedragen, dat Swetlana zich in 1962 in de Russisch- orthodoxe kerk te Moskou door de geestelijke Nikolaj liet dopen. De breuk Tot aan zijn dood in 1953, geloofde Sta lin zonder meer aan een tegen hem ge richte samenzwering en degene die hem daarin sterkte en tevens zijn boze geest was, was wel Lawrentij Berije, de chef van de M.V.D./G.P.U. Tot een breuk tussen vader en dochter Swetlana kwam het in 1942, toen zij de veel oudere Russische regisseur Alex- ander Kapler leerde kennen. Stalin ver bood echter zijn dochter elke omgang met Kapler, die kort daarop werd ge arresteerd en voor twaalf jaar naar Si berië werd verbannen. Ook de verhouding tussen Stalin en zijn zoon Jakob liet zeer veel te wensen over. Tijdens de Duitse veldtocht en wel op 16 juni 1941 werd Jakob Dshu- gaswilli Stalin, roepnaam „Jasja", die toen 1ste luitenant-batterij commandant bij het 14de regiment artillerie was, op 16 juni 1941 bij Vitebsk krijgsgevangen gemaakt door de Duitsers en opgesloten in het krijgsgevangenkamp Oflag X-C Vorwerk te Lübeck en later overge bracht naar het interneringskamp Ham- meiburg X-B in Oberfranken. Dit kamp werd in maart 1945 door generaal Pat- ton, bevelhebber van het 3de Ameri kaanse leger bevrijd en van dat mo ment af verdween ook de Russische lste luitenant Jakob Stalin, die van de ontstane chaos gebruik moet hebben gemaakt en de vlucht nam. Volgens Swetlana werkt Jakob thans in Canada en staan zij beiden met elkaar in een regelmatig contact. Jodenhater Na de slag bij Stalingrad in 1943, boden de Duitsers lste luitenant Jakob Stalin aan in ruil voor de in Russische krijgs gevangenschap vertoevende generaal- veldmaarschalk Von Paulus. In per soonlijke opdracht van Stalin werd ech ter aan het Duitse opperbevel medege deeld: „dat een Stalin nooit in Duitse gevangenschop kon en mocht geraken. Het verzoek van de Duitse legerleiding, is dan ook een truc en een wel zeer smerige zaak." Stalin haatte zijn zoon Jakob omdat deze met een Joodse vrouw was gehuwd. Hij haatte de Jo den. In 1944 trad de toen 19 jaar oude Swet lana in het huwelijk met de student Gregorij Morosov, deze was eveneens van Joodse bloede en Stalin heeft zijn schoonzoon daarom nimmer willen zien. Het tweetal had elkaar aan de univer siteit te Moskou leren kennen, waar Gregorij medicijnen en Swetlana En gelse literatuur studeerde. Uit dit hu welijk dat in 1947 weer werd ontbon den, werd één kind geboren. In 1949 trouwde Swetlana voor de tweede keer met Jurij Schdanow en ook dit huwelijk was van korte duur, het hield stand tot 1951 waarna het eveneens werd ontbonden en ook hier was een kind: Jekatrina genaamd. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Benken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 kunnen voorbereiden op de komende competitie. 2 augustus wordt de beslissingswed strijd gespeeld om de eerste plaats van het tournooi van Huizen. S.E.C. zal een beslissingswedstrijd moe ten spelen tegen Eemnes. De wedstrijd zal gespeeld worden op het terrein van T.O.V. te Baarn. 5 augustus te Huizen Zuidvogels IS.E.C. I. Zuidvogels IIS.E.C. II. Op 12 augustus zal worden begonnen met het nederlaagtournool van S.E.C. De eerste wedstrijd zal gespeeld worden tegen het sterke G.V.V.V. I uit Veenen- daal, de ploeg die S.E.C. vorig jaar de grootste nederlaag heeft toegebracht en zodoende de houder is van de beker. Aanvang 4 uur. Op woensdag 16 augustus zal het tournooi worden voortgezet met een wedstrijd tegen de reserves van H.V.C. Aanvang 18.30 uur. Het tournooi zal een week later worden besloten met een wedstrijd tegen de Amersfoortse tweede klassar Qulck, dat altijd een zeer moeilijke tegenstander voor S.E.C. is geweest. Aanvang 18.30 u. Ook voor de zondagen 27 augustus en 3 september staan er nog enkele wed strijden op het programma, waarna op 10 september de competitie weer gaat beginnen. Nadere mededelingen over deze wedstrijden volgen nog. 27 Augustus. 4e nederlaagwedstrijd te gen de streke 2e klasser R.K. H.V.V. uit Huizen bij Arnhem. Aanvang 2 uur. DRUK PROGRAMMA S.E.C. VETERANEN. De S.E.C. veteranen staan nog enkele zeer goede tournooien te wachten. Deze tournooien zijn 13 augustus het tournooi van Ultrajectum te Utrecht. 20 augustus het veteranentournooi van S.E.C. 27 augustus het tournooi van S.E.C.'s buurman B.D.C. S.E.C. heeft voor deze tournooien en kele zeer bekende spelers uit Soest uitgenodigd waaronder Kees van 't Klooster, Maas Maassen, Floor Wijn gaard en Harm Adams. De spelers zul len spelen met mannen als Ruttenberg, Ab Hooijer, Joop Belt, Joop West er - veld en Eb Kareisen. Zo te zien is er een groot gedeelte van de oude glorie van S.E.C. op deze tournooien weer te zien op de voet balvelden. Wij verwachten van de zijde van het publiek ook een grote belang stelling voor deze wedstrijden. S.E.C. ZATERDAG. Voor de zaterdagafdeling van S.E.C. hebben zich wederom enkele sterke spelers gemeld. Van de zondagafde ling kwam Wim Bakker over, die in staat is de geblesseerde Henk Kramer goed te vervangen. Van Baarn komen Turkstra en Van Klingeren, terwijl van B.D.C. Rudi van Rouwendaal de gele deren komt versterken. Gezien het hui dige programma van S.E.C. zaterdagaf deling zullen deze spelers een welkome versterking vormen. 12 augustus is S.E.C. te gast op een tournooi bij Hees, waarna dan op 2 augustus het tournooi van S.E.C. zelf zal volgen. Voor dit tournooi zijn de volgende ver enigingen uitgenodigd Soesterberg, Kar- boys uit Bussum, Zebra's uit Hilversum en Nyenrodes uit Breukelen. Aanvang van dit tournooi 12 uur. Dit jaar zal de Soester basketballverenl- ging naast een herenteam en een junio renteam tevens met een meisjesteam beginnen. Alle meisjes, die interesse hebben om te gaan basketballen, kunnen dus ook deze sport in Soest gaan beoefenen. ZIJ kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer R. Valk, Vinkenweg 39, alhier. Eveneens doet het bestuur van „Red Stars" een beroep op de Soester sport mensen die er voor voelen basketball wedstrijden te fluiten of een team te begeleiden. Ook hiervoor kan men zich aan bovengenoemd adres opgeven. Baarn Reeds vanaf 9.985, Telefoon 02954-2323 Amalialaan 19'21 De ommekeer In maart 1953 overleed Josef Stalin en waar de dictator altijd voor gevreesd had, werd nu werkelijkheid: Alle macht in het land, over dood en leven van zijn mede-mensen ontgleed aan zijn klamme, krachteloze vingers. In 1962 overleed de jongere broer van Swetlana; Wassilij Stalin, generaal- vlieger bij de Russische luchtmacht, die overmatig aan de wodka verslaafd was. In 1964 kwam Swetlana in contact met de Indiase communistische prins Brij- est Singh, 57 jaar, die voor studiedoel einden in Moskou vertoefde. Het Krem lin verbood echter een huwelijk. Singh overleed in 1966 te Moskou, zijn lichaam werd aldaar gecremeerd en de as door z'n geliefde Swetlana op de wateren van de Indiase Ganges ver strooid. Van 25 december 1966 tot 6 maart 1967 verbleef Swetlana in India. In de vroege morgenuren van de 6de maart van dit jaar vervoegde zij zich bij de Amerikaanse legatie waar zij om asyl verzocht, dat op last van presi dent Johnson onmiddellijk werd ver leend. Bewaakt door geheime agenten van de C.I.A. vertrok zij via Zürich naar de Ver. Staten, de vrijheid tege moet. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Soignies voor jonge duiven. Afstand 198 kilometer. De duiven werden gelost te acht uur met zuidwesten wind. In concours wa ren 669 duiven. De eerste duif kwam aan te 10.40.00 uur en bereikte een snelheid van 1234,69 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan te 11.17,38 uur. De uitslag was als volgtJ. v. d. Bra- kel 1 15 22 132. P. J. Rauch 2. C. v. d. Hoek 3 14 78 126 127 129. A. C. van Ee 4 16 54 56 61 62 65 69 70 92 93 97 99 119. R. G. Voskuilen 5 28 39 44 60 111 114. H. den Dekker 6 17 77 79 82 110 118. C. Dijkman 7 8 45 117. H. Gorissen 9 25 29 35 83 87 124. W. Grift 10 53 128 131. Jac. Wijnands 11. C. van Soest 12 30 34 90 107 134. G. W. Visser 13 31 50 72 86. E. de Goede 18 23 37 74 84. P. G. Duijst 19 73. H. J. Bosman 20 32 88. G. Sikkelbein 21. C. v. d. Lugt 24 52 112. A. J. van Dorrestein 26 36 55 57 58 68. H. Voskuilen 27. G. Rijksen 33 42 51 59 71 94. G. Reijpveld 38 81. Comb. Ottens- Blokland 40 106 109 116 123 125. H. Hil- horst 41 43 104 105. L. van 't Klooster 46 63 76 85 89 102. G. de Bree 47. F. Reijerse 48 96 115. Jac. Stalenhoef 49 67 122. P. Wagner 64. J. Knoops 66 98 108. H. Woudstra 75 101 103. J. H. van Hengstum 80 120. C. van Klingeren 91. C. Bosboom 100. B. Roest 113. P. de Bes 121. M. v. d. Wielen 130. A. van Dijk 133. De vereniging „De Zwaluw" hield ook een wedvlucht voor oude duiven van af Survilliers Fosses. Afstand 395 km. De duiven werden gelost te 6 uur met zuidwesten wind. De eerste duif kwam aan te 11.54.38 uur en bereikte een snel heid van 1112.55 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan te 12.37.00 uur. In concours waren 119 duiven. De uitslag was als volgt: G. Rijksen 1 5 13 14 15 17. R. G. Voskuilen 2 7 9 22. Jac Stalenhoef 3 11. J. v. d. Bra- kel 4 20. C. Dijkman 6. C. v. d. Hoek 8 16. Jac Wijnands 10 19 24. A. J. van Dorrestein 12 18. J. H. van Hengstum 21. A. C. van Ee 23. S.E.C. 2 zal moeten aantreden tegen de volgende tegenstanders B.V.C. 2, C.D.N. 2, D.W.S.V. 2, Hercules 2, H.M.S. 2. Holland 2, H.V.C. 3, V.V.O.G. 2 en Vriendenschaar 2. Maar liefst negen nieuwe tegenstanders zal S.E.C. 2 ontmoeten, waarvan H.V.C. 3, dat vorig jaar kampioen werd. maar de promotie net niet haalde, wel zeer sterk is Ook Holland 2, Hercules 2 en H.M.S. 2. die vorig jaar maar iets van de promo tie verwijderd waren, zijn zeer sterk. Tenslotte nog B.V.C. 2, dat gedegradeerd uit de res. tweede klasse, zal zeer sterk voor de dag komen om het ver loren terrein zo snel mogelijk terug te winnen. Het zal in deze afdeling dan ook tot zeer interessante krachtmetingen ko men. S.E.C. VETERANEN. Vele S.E.C. veteranen zijn wederom te gast geweest in Oberhausen. Ditmaal niet om te voetballen, maar om de hier zo bekende Schuttersfeesten mee te vieren. Wederom is het een gezellige avond geworden, hetgeen alvast wat belooft voor het komende veteranentournooi van S.E.C., waar de Duitse gasten aan deel zullen nemen. De „Alte Herren" uit Oberhausen heb ben de belofte gedaan dat ze met het sterkste elftal zullen komen wat ze hebben. De diverse tegenstanders op het veteranentournooi kunnen dan op een zeer geduchte tegenstander rekenen. Het zou dan ook niet vreemd zijn, wan neer dit jaar voor de eerste maal de Duitse gasten met de hoogste eer gaan strijken. A.O.W.ers. Nu het begin van de competitie 67-68 voor de deur staat worden zij, die zich nog niet hebben opgegeven voor een gratis toegangsbewijs, nogmaals in de gelegenheid gesteld zich schriftelijk of telefonisch op te geven. Het adres luidt H. W. van Dijk, Schrikslaan 62, Soest, tel 4825. HERVATTILNG TRAINING S.E.C. Na eer. periode van rust zal de training voor de senioren van S.E.C. worden hervat op donderdag 27 juli. Na deze training zal voor de spelers nog een bespreking volgen met het volledige bestuur. De eerste vergadering van het bestuur zal plaats vinden op dinsdag 25 juli. PROGRAMMA S.E.C. I. Voor de maand augustus staat er voor S.E.C. nog een uitgebreid programma te wachten, zodat de spelers zich goed PHILIPS SPECIAALZAAK 33 amateurs en nieuwelingen gingen weer van start voor een rit van een uur en 10 ronden en de 7 adspiranten en twee dames reden ongeveer drie kwartier. Dat er met deze warmte nog r.o'n grote strijd werd geleverd, was zeer verheugend en een genoegen voor de vele supporters. In de 4e ronde trokken J. Boor en Cees Albert weg, in de 8e ronde H. Zeeman, in de 10e Harry Ligter en daarna Joop van Leijenhorst en J. Smit. In de 14e ronde was Arie Bakker weg. Hij wist een straatlengte voor sprong te nemen, maar in het pele- ton nam men daar geen genoegen mee. Ad v. d. Ploeg, Horst en Soeteman trachtten hem in te halen en in de 18e ronde ook Harry Ligter en Piet Soete man en in de 21e ronde nog vier an deren. Na een rondenlange achtervol ging kregen zij aansluiting en waren Kruis en Verbeek ook onderweg naar de kopgroep. Nog was de strijd niet ten einde. In de kopgroep opnieuw ontsnappingen en het grote peleton viel in stukken. In de 41e ronde ontsnapten weer Kruis en Verbeek, maar weer kwamen de vier man bijeen. In de laatste ronde hadden Kruis en Ligter een lichte voorsprong op Bakker en Verbeek. De uitslag werd 1. Wim Kruis, 43 ron den, 49Vs km, in 1,14,52 uur. 2. Harry Ligter. 3. A. Verbeek. 4. Arie Bakker. 5. Piet Bakker. 6. H. v. d. Linden. 7. Cor v. Leijenhorst. 8. Frans Hulsken. 9. Piet Soeteman. 10. J. Boor. 11. Ad v. d. Ploeg. 12. Harry Visser. Door de adspiranten werd fel gestreden, vooral toen zij door het grote peleton van de amateurs en nieuwelingen wer den gepasseerd. Toen moest Joop Schaafsma en later ook Harm Hees eraf. Ook de dames raakten door pech achter en een van hen gaf op. Uitslag hier: 1. H. Boer, 27 ronden (31 km) in 47.29 min. 2. Theo Majoor. 3. W. v. d. Heuvel. 4. H. Peet. 5. H. Blaschke. 6. Harm Hees. 7. Thea Hardeman. 8. Joop Schaafsma. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop d® correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentiniëms „Zaanland", 25 juli. Argentiniëms „Alioth", 28 juli. Australiëms „Arabic", 24 juli. Brazilië ms „Graveland", 26 juli au m.s. „Alioth", 28 juli. Canada ms „Ornefjell", 26 juli. Chilims „Cartagena de Indias". 25 juli Indonesiëms „Darmstadt", 23 juli. Kenya, Oeganda, Tanganjikams „Mo- beka", 23 juli. Ned. Antillen: ms „Memnon". 25 juli. Suriname ms „Oranje Nassau", 26 juli. V.S. van Amerika ms „Rotterdam", 25 juli. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika ms. „Simonskerk", 26 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. CREME-REPEN. De Heer gevulde repen in de smaken advocaat, mok ka-rum, jus d'orange, ker sen en praline. FRUITROLLEN. Venda fruitrollen, extra fijne vruchtendrups voor week-end en vakantie. 2 pakjes 3 rollen VENDA-BISCUITS. Ovenverse biscuits, vanille biscuits en biscuit richo, zoek maar uit. 2 pakken voor VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1967 | | pagina 3