<3* opRuiminq J. Hoppenbrouwer tijdelijk SPANNING TUSSEN BELGIE EN KONGO ZORGEN OM VIETNAM GARAGE STAM Colbertcostumesv.a. 99,— Sportcolberts v.a. 19,90 Regenjassen v.a. 19,90 Pantalons v.a. 19,90 Deux Pièces v.a. 39,90 Pantalons v.a. 15,29 Overhemden v.a. 9,98 Weekenders v.a. 11,98 Sweaters, badstof v.a. 13,29 Pyjama's v.a. 11,98 Blouses6,98 jumpers9,98 Vesten12,98 Badpakken9,98 ROSÉ TON 1.97 J. G. Brouwer In. DE LANGE HETE ZOMER BEGONNEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Autorijschool VAN BUUREN UIT DE HOGESCHOOL DER WETENSCHAP Tegenmaatregelen in voorbereiding tegen aan stukken snijden lea Oorlog kost 38.000 dollar per minuut RenanSt «Sealer Van Weedestraat 80-82 S Soestdijk De originele voor slechts Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten P0L1T1ETEL. 4444 VKIJDAG 21 JULI 1967 (Brief uit België) Wie in België enig commentaar op de moeilijkheden in Kongo wenst, hoeft niet ver te zoeken. De recente verwikkelin gen tussen Kongo Kinsjasa en België hebben de ganse pers en de bevolking fn beroering gebracht. Na de zaak der ontvoering van Tjom- be door de Algerijnen en de z.g. infiltra tie der Belgische „huurlingen" hebben de Kongolese regering en vooral haar radiozender België andermaal met alle zondens Israël beladen. Uitlatingen als „Snijdt de Belgen aan stukken en werpt ze in de rivier", die men mocht aanho ren van Radio Kinsjasa, zijn bepaald niet bevorderlijk om onze minister van buitenlandse zaken, Pierre Harmei, tot toegevendheid en tot uitbreiding van steun aan deze voormalige kolonie te brengen. In verband met de steun aan Kongo zijn er verschillende meningen die elk hun waarheid bevatten en die we u hier ter overweging geven: sommige persor ganen zijn van oordeel dat België zijn steun zou moeten verminderen en zoe ken naar een ander ontwikkelingsgebied waar men meer mogelijkheden tot er kenning en waardering krijgt dan in Kongo. Andere bladen zeggen dat Bel gië de morele plicht heeft zijn vroegere kolonie bij te staan in haar moeilijke periode en ook te denken aan de talrij ke landgenoten die zich daar nog be vinden. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS --- s.,- ->,.. TELEFOON 08380 8050 maatregelen omvatten in eerste instantie het terugtrekken van Belgische technici en hoogleraren en het niet meer ter be schikking stellen van studiebeurzen in België. In geval Kongo dan nog niet tot rede komt, zal de regering te Brussel overgaan tot fase twee, te weten het terugzenden van alle Kongolese studen ten naar hun vaderland, het opvorderen van leningen en weigering van finan ciële steun. In het ergste geval staan het verbreken der diplomatieke betrek kingen met Kongo en ook een economi sche boycot van Kongolese produkten als derde fase op het programma. ..Maar", zo zegt minister Harmei, „Bel gië mag momenteel de samenhang niet vergeten tussen de belangengroepen en het bijna onbewust mensenlevens op het spel zetten. De tijd dat mensen zich moeten opofferen om financiële belan gen te dienen is lang voorbij." België wil de contacten met Kongo niet verbreken, maar de verregaande bruta liteiten ten overstaan van landgenoten kan niet ongestraft blijven voortgaan. Misschien komt het tussen België en Kongo weer tot een krachtproef, zoals enkele jaren geleden. Uranium Inderdaad leven en werken er in Kongo nog circa 40.000 Belgen. Geregeld moet de regering tussenbeide komen om het leven van deze mensen te waarborgen. Dat deze landgenoten, ondanks de wei nige steun van de regering Moboetoe, toch in Kongo blijven schulit in het feit dat België aldaar nog verschillende be langengroepen te verdedigen heeft. Bij een eventueel terugtrekken van Belgi sche wetenschappelijke en technische hulp of kapitaal is de kans groot dat de buitenlandse financiële belangengroepen zich als haviken op de prooi Kongo zul len werpen. Men behoeft bijvoorbeeld niet onder stoelen of banken te steken, dat o.m. de U.S.A. niets liever zouden hebben dan dat de Belgische invloed zou afnemen of dat hun aanwezigheid zou worden herleid tot een ondergeschikte rol. De Verenigde Staten deden reeds verschei dene stappen bij de Kongolese regering om medezeggenschap te verkrijgen in het beheer van de Union Minière du Haut Katanga, een der rijkste uranium producenten. Het uranium is immers van het grootste belang voor de kernenergiecentrales, de aanmaak van kernwapens en het nemen van nieuwe kernproeven. Krachtsproef Teneinde tot de nodige voorzorgsmaat regelen te komen heeft de heer Harmei, minister van buitenlandse zaken, zich zeer hard uitgedrukt over de evt. maat regelen die mogelijk van toepassing zul len worden zo de Kongolese regering de veiligheid der Belgische staatsburgers niet kan of niet wil waarborgen. Deze Voor de negende maal is Robert McNa- mara op bezoek gegaan in Zuid-Viet- nam. De Amerikaanse minister van de fensie had daar wat vragen te stel len en te beantwoorden, hoewel de meeste vragen en antwoorden hem al lang bekend waren. Toen hij voor het eerst naar Saigon ging - in april 1962 - waren er negen duizend soldaten van de V.S. in Viet nam. In September 1963 waren het er zestien en een half duizend. Bij zijn zesde bezoek in juli 1965 waren het 72.000. Oktober vorig jaar 331.000 en nu rond een half miljoen. Voor wie dat aantal niets zegtdat is een kwart meer dan het hele Westduitse leger sterk is. En ongetwijfeld zal generaal Westmorel and om nog meer troepen vragen, die echter moeilijk beschikbaar kunnen komen. Tenzij de diensttijd in Vietnam op langer dan een jaar gesteld wordt, of serieus gemobiliseerd wordt in de V.S. Reeds nu klagen de collega's van Westmoreland dat ze gebrek krijgen aan kader en specialisten omdat er zoveel in Vietnam dienen. De vraag is bovendien of door intensi vering van de strijd een beter resul taat bereikt kan worden. Dure minuten. Thans berekent de Amerikaanse rege ring de kosten van de oorlogvoering op 38.052 dollar per minuut. In twee jaar is hier meer dan honderd miljard gulden uitgegeven. En dan wordt nog niet gerept van het dodental dat nu tegen de dertigduizend loopt in totaal. Dat is alles bij elkaar een enorme last aan geld en menselijk leed, die men niet nog eens gaat vergroten tenzij dui delijk is dat er resultaten behaald wor den. Natuurlijk zijn er resultaten. De bom bardementen op Noort-Vietnam hebben ontstellend veel industrie vernnield en economisch gezien is de rekening voor dat land naar verhouding aanzienlijk veel zwaarder. Er sneuvelen duizenden en duizenden Vietconstrijders en Noord Vietnamese soldaten. Maar ondanks dit alles is het niet gelukt te voorkomen Renault 4 Luxe v.a. f 4.495, Dauphine Gordini v.a. f 5.385, Renault 8 v.a. f 5.550. Renault 10 Major v.a. 1 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. f 9.730, Renault 16 v.a. f 8.650. Renault Rambler v.a. f 16.995, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. INVALIDITEITSUITKERING. - Een getrouwde vrouw trok voor haar huwe lijk invaliditeitsrente, Bij haar huwe lijk hield dit bijna geheel op. Zij is van plan te scheiden. Indien de schei ding wordt uitgesproken, zou zij dan kans hebben dat de vroegere rente weer wordt uitgekeerd? Antwoord: De invaliditeitsuitkering die de vrouw ontving voor h huwelijk bestond uit den rente vermeerderd met een bijslag, die zij tijdens haar huwe lijk verloor. Of zij bij een eventuele scheiding opnieuw die bijslag ontvangt, hangt af van de toestand op 30 juni j.1., waarna de nieuwe Wet op de Ar- beids Ongeschiktheid (W.A.O.) in wer king trad. Zij kan zich daarover wen den tot de Sociale Verzekeringsbank, Apollolaan 15, Amsterdam, met ver melding van haar rentenummer. VAKANTIE HUISPERSONEEL. Ik heb gedurende 6 maanden een dagmeisje in dienst. Heeft zij over die tijd recht op vakantie? Antwoord: Vragen over vakantie van huispersoneel hebben wij reeds enige malen in deze rubriek beantwoord en Ga nogrSPUKER TEL. 2 9 8 2 50E5TERBERG5E5TR 26 werden ook reeds voor de radio behan deld. Enig recht op vakantie bestaat niet, tenzij hierover een afspraak werd ge maakt bij de indiensttreding. Een wettelijke regeling hieromtrent be staat evenmin. Gebruikelijk is wel, dat men een meis je, in verhouding tot de tijd dat zij in dienstbetrekking is, vrij geeft met be houd van loon, en wanneer de dienst tijd een vol jaar heeft bedragen, mag deze vakantie (zo willen wij het toch wel noemen) toch wel worden gesteld op twee weken. Mevr. K. Het wil onsvoorkomen, dat het antwoord op uw vraag in ons hier boven gegeven antwoord ligt besloten, krijgt om er werk in te bestellen en van de wagen c.q. diens W.A.-assuran- SCHADE. - Wanneer een werknemer van zijn opdrachtgever een auto mee krijgt om er werk in te bsetellen en hij veroorzaakt een aanrijding door zijn schuld, dan wil deze werknemer beweren dat de bekeuring welke daar voor door hem werd ontvangen door de opdrachtgever moeten worden be taald. Is dat juist? Antwoord: Ingevolge de wet is de eige naar van een wagen aansprakelijk voor de schade welke door zijn wagen aan derden wordt toegebracht. Op deze re gel zijn enige uitzonderingen welke hier niet ter zake doen. Volgens ons strafrecht echter is degene die een over treding of misdrijf begaat hiervoor per soonlijk srtafbaar omdat deze persoon de gestelde regels niet in acht genomen heeft. Begaat dus de bestuurder van een wagen - welke niet tevens eige naar van deze wagen is - een ver keersovertreding dan is hij hiervoor persoonlijk aansprakelijk. De uit deze overtreding voortvloeiende schade komt gemeenlijk ten laste van de egienaar va nde wagen c.q. diens W.A.-assuran- deur. dat van het noorden uit het strijdtoneel wordt voorzien van mensen en mate riaal. En wie een beetje geheugen heeft voor plaatsnamen, merkt dat de Amerikaan- nen telkens weer op het zelfde veld slag leveren tegen een vijand die wel klappen krijgt, maar toch kans ziet weer terug te komen. Bovendien is weliswaar de politieke stabiliteit in Saigon (al thans voor zover men dit aan de oppervlakte kan zien) wat toegenomen, maar niemand durft te beweren dat de grote acties om de bevolking te win nen voor het niet-communistisch bestuur door de levensomstandigheden te ver beteren vorderingen heeft gemaakt. Kanonnenvlees. In Washington is men bovendien be zorgd voor allerlei weerslagen van de Vietnamese oorlog op het burgerlijk le ven in het eigen land. Dat geldt niet zozeer de demonstranten of de naar Canada vluchtende jonge mannen die voor de dienst worden opgeroepen, al verheugt niemand zich daarover. Pijnlijker is hoe de actie voor de bur gerrechten van negers meer en meer ook Vietnam betrekt in zijn strijdpro- gramma. Het begint met er op attent te maken dat het percentage gesneu velden in Vietnam hoger in dan het percentage negers in de bevolking als totaal, wat de niet ongaarne geloofde indruk moet wekken dat de gekleurde Amerikanen door zijn overheid wordt beschouwd als kanonnenvlees. Bovendien lijkt het zeker - sommige organisaties van militante negers zeggen het ook openlijk - dat teruggekeerde Vietnam- strijders een grote rol kunnen gaan spe len in de regelmatig feller wordende onlusten in de neger-getto's van de grote steden. Dat zijn alles overwegingen voor de nuchtere zakenman McNamara of het zin heeft op deze weg door te gaan. Dat is niet alleen zijn beslissing. Niet hij, maar de president en minister Rusk bepalen de buitenlandse politiek. Maar het is geen Amerikaanse gewoonte om in een weinig succes opleverende me thode te blijven volharden. Schepen verbrand. De vraag is alleen weLke andere koers is dan mogelijk Een commando rechtsomkeert naar de schepen, kan niet in aanmerking komen. Een besluit om dan maar een all-out oorlog te gaan voeren met eventueel ook China als tegenstander evenmin. Maar wat dan Het is voor McNamara een vraag, waar van hij waarschijnlijk het antwoord niet verwacht van generaal William West moreland. Het is overigens ook geen vraag voor de Amerikanen alleen. Want zomin als de Amerikanen veel re- sutaten zien, alleen maar hoge kosten, zo vergaat het ook Noord-Vietnam. En zoals deze negende Vietnamreis van McNamara een teken is hoe gedubd wordt over het probleem, zo is ook een dergelijk teken dat tal van Noordviet- namese diplomaten van overzee naar Hanoi zijn ontboden voor een conferen tie. Men is zo'n beetje op een punt aangekomen dat het voor beide par tijen vrijwel zinloos is op de oude voet door te gaan. De moeilijkheid is daar bij echter dat beide in de verleiding komen om te denken dat de ander het éérder zat zal zijn dan hijzelf en dat daarom nog maar even doorgezet zal moeten worden. Een grote verleidelijke gedachte, die wellicht nog lang kan voorkomen, dat de oplossing wordt ge zocht op de enige plek waar die wel licht te vinden is aan de conferentie tafel. (Geen statiegeld). Zolang de voorraad strekt. Bezorging gratis door heel Soest. WIJNHANDEL SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Tel. 2551. Meer dan twintig doden zijn al geval len bij de onlusten in de Amerikaanse stad Newark - aan de overkant van de rivier een goede tien kilometer van het gebouw der Ver. Naties in Manhattan. De lang voorspelde „hete zomer" is be gonnen met een uitbarsting, die alleen vergelijkbaar is met die van Watts twee zomers geleden. En inderdaad heeft het vochtige hete weer meegewerkt, maar de oorzaak kan men het niet noemen. Formeel was het begin de arrestatie van een taxichauffeur voor enkele verkeers overtredingen. De twee jonge agenten die hem opbrachten, konden daar nog proces-verbaal aan toevoegen voor weer spannigheid. Als een lopend vuurtje ging door de negerwijken het gerucht dat de chauffeur door de politie mis handeld was. Er kwam een oploop bij het politiebureau van wijk vier en de man werd losgelaten, waarbij hij een fors aantal gekneusde ribben bleek te hebben. Zo sloeg de vlam in de pan. Een demonstratie bij het politiebureau ontaardde in een slag toen stenen door de ramen gingen en de politie met de knuppel de menigte te lijf ging. Even later was het oproer compleet en be gon de plundering van winkels en brandstichting. Rassenelement. Het enige antwoord was de Nationale Garde te hulp te roepen en de massale intocht van militairen maakte het bur geroorlogsbeeld compleet. Het is nu eenmaal een Amerikaanse traditie dat ieder vuurwapens mag bezitten en al spoedig begonnen de sluipschutters te vuren. Op agenten, op brandweerman nen die de gestichte branden bestreden. Het begon dus met een politie-optreden, zoals zo vaak. De manier waarop de politie bij honderden arrestanten op haalde, was begrijpelijk niet zachtzinnig en menige nadien aangehouden neger is er heel wat akeliger aan toe dan de taxi-chauffeur waarmee het begon. In de negerwijken moest zo ook wel een sfeer ontstaan of de politie regelrecht bezig was met een negervervolging. Het rassenelement in de onlusten was ditmaal trouwens nog scherper dan doorgaans bij het plunderen van win kels waren vooral die middenstanders de dupe wier enige misdaad was dat ze een blanke huid hadden. Dat element - de blanke politie tegen de zwarte be volking, de negers tegen alles wat blank is - vertoonde zich ditmaal scherper dan ooit te voren. En de geschiedenis van rassenrellen is lang. Achterstand. Reeds lang voor de eerste wereldoorlog bijvoorbeeld vloeide er bloed in de hoofdstad Washington bij onlusten in de zeer grote en nog steeds zeer desolate negerwijken. De diepste oorzaak is in al die jaren dezelfde gebleven: de mi sère. Newark met zijn vierhonderdduizend in woners heeft een vrij groot aantal werk lozen, de meeste in de negerwijken. Een alle wetten ten spijt is er hier achter stand in allerlei opzichten: in de huis vesting. in het onderwijs, in recreatie mogelijkheden. Het zacht gezegd weinig tactvolle optre den van agenten is dan ook alleen maar een onmiddellijke aanleiding en de situ atie zal er ook niet wezenlijk door ver beteren, al zouden alle politiemannen van Newark van de ene dag op de an dere zich als zachtmoedige gentlemen gaan gedragen. Voor een wegnemen van de hete-zomerstraditie zou in de eco nomische omstandigheden veel moeten worden verbeterd. Dat is een kostbare onderneming waarvoor zeker niet ge noeg fondsen ter beschikking worden gesteld zolang de oorlog in Vietnam de schatkist zwaar belast. En dat is weer een punt van wrevel jegens hun over heid bij vele negers dat een oorlog in Azië kennelijk belangrijker is dan de oorlog tegen de grootste binnenlandse vijand, de verdeeldheid der rassen. Het is een argument dat zeker ter spra ke zal komen bij de nationale conventie van militante negerorganisaties die deze week in Newark wordt gehouden. De keus van deze plaats was al lang tevo ren bepaald; de gebeurtenissen van vier dagen revolte zullen de conventie be paald niet zachtzinnig maken. 10 LESUREN f 65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 TELESCOOP Nog dit jaar zal in de onmiddellijke nabijheid van Bonn worden begonnen met de bouw van een radiotelescoop, waarvan de parabolische holle spiegel groter dan een voetbalveld zal zijn. De enorme schelp maakt het mogelijk het heelal af te luisteren over een af stand van 8 miljard lichtjaren. In kilo meters is dat een afstand welke met 23 cijfers moet worden genoteerd. Deze radiotelescoop die in totaal 2800 ton gaat wegen zal op rails komen te rusten die een diameter hebben van 64 meter. PLASTIC SPIJKERS Bij General Electric in Amerika heeft men een nieuwe plastic ontwikkeld die de hardheid van een spijker benadert, zo niet overtreft. De nieuwe soort werd ontdekt bij het zoeken raar nieuwe isolatiestoffen. Een spijker gemaakt van dit plastic gaat zonder moeite door een dikke plank multiplex. Het ma teriaal kan ook als films, vernis en al dan niet doorzichtige vaste voorwer pen worden geleverd. Vooral ter ver vanging van de ijzeren of stalen spij- kens kunnen de plastic spijkers car rière maken. Doorroesten kunnen ze niet. TRILLINGEN Mensen kunnen geluidstrillingen op vangen tussen de 20 en 20.000 per se conde. Een hond kan hogere tonen, die de mens ontgaan, ook opvangen, name lijk tot 100.000 trillingen per seconde. Een rat komt tot 40.000 trillingen, twee maal zoveel als de mens, maar de vleer muis wint het met 150.000 trillingen per seconde. Het gehoororgaan is veel ge voeliger dan het gezichtsvermogen. Wanneer de menselijke ogen de zelfde gevoeligheid zouden opbrengen kon den we bacteriën op een vlieg onder schelden met het zelfde gemak waar mee we nu letters in de krant lezen. VOLHYGIËNISCH Duitse onderzoekers hebben een des infecterend middel ontdekt dat voor de chemische reiniging van kleding werd ontwikkeld. Dit middel, Movin DC ge naamd, dood alle ziekteverwekkende schimmels en bacteriën. Dit was tot nu toe nooit gelukt, altijd bleef een deel van de ziekteverwekkende microben achter. Na het middel tijdenlang getest te hebben bleek dat er zich gegen scha delijke bijverschijnselen voor de tex tiel of de drager van aldus gereinigde kleding voor te doen. Voor dc weekeinden 22-23 en 29-30 joH. voor 23 en 30 juli. De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. 29-30 juliW. J. Schutte, Burg. Grothe straat 65, tel. 2333 en J. Kuipers, Mid delwijkstraat 34, tel. 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A. A. Bueno Blbaz, Soesterbergsestraat 158. 29-30 juli J. G. van Eek, Wald. Pyrm. laan la. Apotheek Dit weekeinde heeft Apotheek „Soest dijk" avonddienst. Soest-Zuid nacht dienst. 24 t.e.m. 30 juli apotheek „Soest- Zuid" avond- en nachtdienst. 31 juli t.e.m. 6 augustus Apotheek „Soestdijk" avonddienst, apotheek „Soest-Zuid" nachtdienst. Oran.je-Groene-Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. 30 juli Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wlt-Gele-Kruis Zr. M. van Loon, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, b.g.g. 03490-17172. 30 juli Zr. C. A. M. Bijlard, Saenre damplantsoen 15, tel. 5425, b.g.g. briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. J. Postma, Van Weedestraat 2 A. 30 juli Zr. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. voor 23 en 30 juli. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. J. Meijer, Soest. Zondag 30 juli, 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. Tijdens de hoofddiensten kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. van Amersfoort, Zeist. Zondag 30 juli, 10 uur ds H. J. Meijer, Soest. Tijdens de hoofddiensten kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds H. Roest. Zondag 30 juli, 10 uur ds E. Schroten, Utrecht. Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds C. G. H. Blok, Utrecht, zondag 30 juli, 10 uur ds L. de Ru. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Zondag 30 juli, 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtnsberk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Zondag 30 juli, 10 en 17 uur ds J. Koo ien, Werkendam. Gebouw Middelwyk, P. de Hooghlaan. 19 uur ds H. Roest. Zondag 30 juli, 19 uur ds H. Roest. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 17 uur ds Loosman, Scheve ilingen. Zondag 30 juli, 9.30 en 17 uur ds A. H. Schippers, Devetona. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds H. W. Wierda, Haar lem. Zondag 30 juli, 10 en 17 uur ds C. W. Plooy, Putten. GEREF. KERK Eltheto. 8.30 en 3 uur ds R. Zijlstra. EemdijlL Zondag 30 juli, Student R. T. Urban, Drachten. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 18 uur de heer B. Witzier, theoL student te Apeldoorn. Zondag 30 juli, 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds M. Baan, Zeist. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. 25 juli, 19.30 uur, ds Schipaanboord. Zondag 30 juli, 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDEENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur mej. ds E. Voetelink (N.H.), Velp. Zondag 30 juli, 10.15 uur mej. C. E. Jolles. Braamhage. Zondag 30 juli, 19 uur mej. C. E. Jolles. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. 10.30 uur kerkdienst met H.A. Zondag 30 juli, geen dienst. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Voorganger H. van Rijn. Zaterdag 29 juli, 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Voorganger N. de Groot. Interkerkelijke Zondagsschool. Zondag 30 juli, idem. 10 en 11 uur in de Da Costaschool. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur. ds H. C. Valeton. Zondag 30 juli, geen dienst. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Drs. W. J. Manger, Bed. H.A. Zondag 30 juli, ds G. J. Duyvendak, Utrecht. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, don derdag 8 uur en 19.00 uur (avondmis), vrijdag 8.00 en 8.30 uur, zaterdag 9 uur en 19.00 uur avondmis. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7