Soest toen - Soest nu ALEXEI KOSYGIN Sportvereniging Hees richt de blik op de toekomst Cosmetica-fabriek vestigt zich aan de Birkstraat KUSTVAART IN 't NAUW Né *e i Mr-mff Het oog gericht op vakantie elders Dinsdag 1 augustus 1967 46e jaargang no. 56 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van We edestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 Zeshonderd jongens en meisjes zochten schatten in de duinen Verplaatsing postagentschap Soest-Zuid Soester Natuurbad kreeg 200.000e bezoeker li Inbraak bij radiohandel leverde Soestenaar f 3600.- op Tweede Hees-sportdag op 5 augustus Hectare vliegdennen verbrand Insluiper stal 270. uit jasje Dodelijke aanrijding in Soesterberg Marokkaan wegens diefstal aangehouden Autodieven door ..aspirant-koper?' aangehouden Meisje aangereden SOESTER(ï)OÜRANT AboniL p. kwart, 3,per post 4,25. Verschynt iedere dinsdag en vrtydag Een kleurloos manneke, zo te zien. Hij lacht maar schraaltjes. Wie had ooit van hem gehoord, voor hij na Kroests- jovs val top-man werd in de regering van de Sovjet-Unie? Hij kwam niet op de voorgrond. Inte gendeel, hij hield zich op de achter grond. Hij overleefde het Stalin-régime door nawgezet de hem toevertrouwde taken te verrichten en zo min mogelijk op te vallen. Zo beidde hij zijn tijd. De eerste maal, dat Kosygin werkelijk ten voeten uit in het licht van de schijnwerpers trad, was toen hij er in slaagde het conflict tussen India en Pakistan over Kasjmir tot een oplos sing te brengen. Daarmee trad ook de Sovjet-Unie een nieuwe fase in. Het oude „image" van de rode dreiging werd vervangen door dat van de arbiter mundi, de scheidsrechter, de bemidde laar. De tweede maal trok Kosygin de aan dacht toen hij, onder bijzonder moeilijke omstandigheden, de moed had president Johnson op te zoeken en met hem uit gebreid te confereren. Technocraat. Alexei Nikolajewitsch Kosygin begon zijn loopbaan als ingenieur in een tex tielfabriek. Hij mag worden gerekend onder de voornaamste tegenstanders van de bureaucratie, die de productie be lemmerde. De opvattingen van Prof. Li- berman over de verhouding tussen con currentie en productie liggen meer in zijn lijn. Hij is vóór alles de „technocraat", de man van de effciency, en een zeer har de werker. Dat viel Stalin op, die hem tot minister voor de textielindustrie promoveerde. Hij viel niet op, maar maakte zich ontontbeerlijk. Hoewel hij stap voor stap op de ladder steeg, bleef zijn loopbaan gekoppeld aan produktie en distributie. Daaraan haperde nogal wat en daarvoor had men een man no dig, die er op uit was resultaten te boeken. Hij doorstond diverse zuiverin gen, hij was onschadelijk. Hij was geen man van redevoeringen en beloofde dus ook nooit iets waar voor hij ter verantwoording kon wor den geroepen. Hij bleef, ook letterlijk, op de achtergrond. Hem niet gezien in de eerste rij, hem niet gezien op de foto. Concurrenten. Deze nijvere bij heeft zo stilletjes weg de top-plaats bereikt. Hij ging er niet van uit, dat in Rusland alles goed ging omdat men daar het zuivere communis me predikte, hij gaf zijn ogen de kost in de „kapitalistische" landen en wat hij daar opstak omtrent bedrijfsvoering en efficiency nam hij vrijmoedig over. De resultaten waren zodanig, dat nie mand hem iets kon maken. Natuurlijk heeft ook Kosygin zijn con currenten en de gevaarlijkste daarvan is Bresjnev, de partijleider, de tweede man op de bok, in vrijwel alles het te genbeeld van Kosygin. Kosygin. de technocraat, moest zich in zijn nieuwe positie intensief met de po litiek gaan bemoeien en hij deed dat op dezelfde manier: geen frasen, maar re sultaten; kun je niet winnen, dan zo goed mogelijk verliezen; en de vrede bewaren, omdat alleen in dat klimaat de Sovjet-Unie een welvaartsstaat kon worden. Zware opdracht. Kosygin heeft heel wat moeilijke op drachten moeten uitvoeren. Kasjmir had tenminste het gevolg, dat hij én Rusland een uitstekend figuur sloegen. Maar hij moest ook het échec van Kriestjov in Cuba voor de partijgenoten verzachten. De zwaarste taak wachtte hem toen de partij groep, afgaande op de geheime dienst, rekende op Nasser en door de onverwachte actie van Israël het spel verloor. Kosygin mocht de scherven weer ruimen! Toen kon hij naar Johnson gaan, toen mocht hij Castro gaan vertellen hoe de vork in de steel zat. Hij was er zich daarbij van bewust, dat wat hij ook deed. de Chinezen en de Arabieren hem met argusogen zouden gadeslaan; dat Rusland toch al veel prestige had verloren door de Arabieren in de steek te laten, hoe verstandig zulks ook was. Parade. Kosygin heeft geprobeerd het gezicht van de Russen te redden door hard en streng op te treden tegen Israël, door weg te lopen tijdens de rede van Is- raëls afgevaardigde. Dat zijn dingen, die eigenlijk niet bij hem passen, maar zij moesten gebeuren, voor de buitenwacht en voor het thuisfront. Hij is er zelf op afgegaan, en hij heeft gepraat met de mensen met wie hij te maken had, met Johnson en met De Gaulle. Hij wist, dat het zijn prestige niet zou vergroten, dat aflopen van al die buitenlandse heren. Maar ongetwij feld achtte hij het noodzakelijk om een greep op de situatie te krijgen en dus heeft hij het gedaan. Toen zijn vrouw, na een lang ziekbed, aan kanker stierf, stond Kosygin op het Rode Plein om een parade af te nemen. De laatste weken had hij zijn werkka mer naar het ziekenhuis laten over brengen. Tijdens de parade kreeg hij bericht, dat het afgelopen was. Nie mand merkte iets. Hij bleef op zijn plaats. Er was niets meer aan te doen en de plicht moest worden vervuld. Een merkwaardig mens, Alexei Kosygin. Maar hij is een realist. En dat is in deze tijd al heel wat. Zeshonderd jongens en meisjes hebben deelgenomen aan de vijfde schatgrave- rij, georganiseerd door de plaatselijke V.V.V. Soest. Hun „goudkoorts" werd nog even op de proef gesteld, toen voor zitter J. van den Arend behalve de vele deelnemers ook de ouders nog met een enkel woord moest verwelkomen. Maar na het eerste startsein doken de schatgravers vol ijver in het zand, op zoek naar de doosjes met bonnen, die enkele decimeters onder de oppervlakte lagen begraven. Over 300 vierkante me ter lagen 160 prijzen verspreid. Bij de vier- tot zeven-jarigen hadden Desiréé van Hal (Steenhoffstraat 38) en Erik Post ('s Jacobstraat 18) het meeste suc ces. Zij wonnen de hoofdprijzen, een metalen wip en een trapauto. Bij de acht- tot twaalf-jarigen werden de uit fototoestellen bestaande hoofd prijzen gewonnen door Marga Bakker (Oosterstraat 247, Baarn) en Johan Werkhoven (Eemweg 7). Na afloop van de eigenlijke wedstrijd bleken nog drie prijzen niet boven „water" te zijn gekomen. De organi satoren deden toen geen vergeefs be roep op de ouders, hun kinderen bij het vinden van de laatste prijzen even te assisteren. Het postagentschap Soest-Zuid is we gens vacantie van de postagente geslo ten van 31 juli tot en met 12 augustus a.s. Intussen zal het postagentschap worden verplaatst naar het perceel Driehoeks- weg 2. Het publiek kan ingaande 14 augustus voor het afdoen van postzaken aan het postagentschap Soest-Zuid derhalve te recht aan het perceel Driehoeksweg 2. De sportvereniging Hees is zich momen teel ernstig gaan bezinnen op de toe komst, die voor deze nog 200 leden tel lende vereniging ongekende perspectie ven heeft. Het Hees-bestuur is van oordeel, dat de stedebouwkundige ontwikkeling in Soest en met name in het nabijgelegen Soes- terveen binnen niet al te lange tijd merkbaar zal zijn in een grotere druk op de vereniging. Mede daarom is men op de verleden week gehouden jaar vergadering alvast maar begonnen met een bestuurlijke aanpassing aan de toe komstige omstandigheden. De structurele wijziging van de vereni ging in het bestuurlijke vlak komt voor namelijk voort uit de vorming van een hoofdbestuur boven de verschillende be sturen van de afdelingen (voetbal en volleybal). Dit hoofdbestuur, waarin vertegenwoordigers van de diverse af delingen, krijgt een coördinerende en overkoepelende taak. Behalve organisa torisch zal ook administratief een gro tere eenheid tot stand worden gebracht. Op de vergadering klonken enkele zwakke protesten van wat meer be houdende leden tegen deze bestuurs vorm door. Men achtte Hees hiervoor nog niet rijp. De vereniging zou meer het uiterlijk van een kind met een wa terhoofd krijgen. Maar de meeste leden De cosmeticafabriek van N.V. Keune te Diemen zal zich binnenkort aan de Birkstraat (naast autobedrijf Bosboom) gaan vestigen. De fabriek moet zijn huidige gebouw verlaten in verband met de voorgenomen verbreding van rijksweg 1 nabij Diemen. Hoewel nog niet aan de orde, heeft de raad zich reeds zorgen gemaakt over de mogelijke verspreiding van stank door de fabriek, die des te hinderlijker zal zijn, omdat het bedrijf zich gaat vestigen te midden van woonbebouwing. De raad en met name de heer Westra (V.V.D.) heeft zich dan ook afgevraagd, hoe het mogelijk is, dat een dergelijke fabriek zich te midden van woningen kan gaan vesti gen. Volgens een mededeling van burgemees ter mr. S. P. Baron Bentinck heeft het betreffende stuk grond in het uitbrei dingsplan destijds de bestemming be- drijfsbebouwing gekregen. Ten aanzien van de vestiging kan de fabriek dus niets in de weg worden gelegd. V/el echter voor wat betreft de mogelijke verspreiding van minder aangename geuren. De burgemeester heeft dan ook aange kondigd, dat de hinderwetsaanvraag zeer kritisch zal worden bekeken. Om eventuele teleurstellingen te voorkomen zal de directie van het bedrijf worden aangeraden, tijdig de aanvraag in te dienen en daarmede niet te wachten tot de bouw van de fabriek in Soest reeds begonnen of mogelijk al voltooid is. waren het met voorzitter G. Kok toch wel eens, dat men de blik op de toe komst moet richten en daarmede niet langer dan nodig moet wachten. Voorzitter van het hoofdbestuur is ge worden de heer G. Kok. Hij heeft daar mede de voorzittershamer van de afde ling voetbal overgedragen aan de heer D. Elffrich. Secretaris van het hoofd bestuur is de heer P. Bakkum, penning meester S. de Boer. Als penningmeester van de sectie voetbal is hij opgevolgd door de heer J. Castricum. Verder heb ben in het hoofdbestuur zitting mevr. E. M. Kok-Bons (2e voorzitter, namens de afd. volleybaldames), de heer J. C. H. de Jong als tweede voorzitter (na mens de afdeling voetbal), de heer G. v. d. Broek als tweede penningmeester (namens de afdeling volleybal heren) en de heer H. de Bree als commissaris (namens de jeugdafdeling voetbal). Voorzitter G. Kok heeft tijdens de jaar vergadering nog eens een dringend be roep op de leden moeten doen om eens wat meer belangstelling voor het ver- enigingsgebeuren te tonen, welke inte resse dan vooral tot uitdrukking zal moeten komen in materiële hulpver lening. De voorzitter noemde dat van essen tieel belang voor het behoud van het onafhankelijke karakter van de vereni ging. Wanneer echter onvoldoende steun van de leden wordt ondervonden, zal de vereniging haar onafhankelijkheid moeten prijsgeven en de beslommerin gen verder aan het gemeentebestuur moeten overdragen, zo zei de voorzit- tei. „Ik zal de laatste zijn, die dit wil, maar de eerste, die het doet, als de le den dat noodzakelijk maken", aldus de heer Kok. In dit verband wees hij er tevens op, dat de kansen op uitbreiding van het sportveldencomplex op het landgoed Pij nenburg momenteel vrij klein zijn. In het kader van het streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug wordt een verdere ontbossing ter plaatse niet toegestaan. Met wat goede wil bestaat er echter wel een mogelijkheid op uitbreiding met een puplllenveld, dat dan overigens maar aan de minimum-eisen kan voldoen. Ondanks deze tegenvaller voor het Hees-bestuur zal de heer G. Kok c.s. blijven streven naar een verdere uit breiding van de sportvelden. Naar de mening van de heer Kok is er het afgelopen jaar herhaaldelijk met de pet gegooid, en wel naar de training. Mede daardoor heeft oefenmeester J. Batenburg zijn pupillen een strengere en meer Spartaanse voetbalpovoeding beloofd. Het afgelopen seizoen heeft Hees één kampioen (het vierde, veteranenelftal) en een gedegradeerd elftal (het tweede) gebracht. Het eerste elftal eindigde na een nogal wisselvallig seizoen uiteindelijk toch nog als tweede, terwijl het derde elftal het kampioenschap in de laatste wedstrijd verspeelde. Hees zal het komende seizoen met vier senioren- en twee pupillenelftallen aan de competitie deelnemen, alsmede met een adspirantenteam. Tevens zullen twee dames- en twee herenvolleybalteams aan de competitie gaan deelnemen. Tn financieel opzicht draaide Hees goed, al kon de stijging van de uitgaven van 6700,naar ruim ƒ11.000,maar met moeite door de inkomsten worden bij gehouden. De liquide middelen vermin derden dan ook van ƒ4600,- tot ƒ3400,-. Erger was de achteruitgang van de toto- gelden met 10 °/o. Deze vermindering was wel overeenkomstig de landelijke tendens, maar niet overeenkomstig de groei van de vereniging. De heer Kok deed dan ook een beroep op de leden, deze verenigings-slagader tot de oude proporties terug te brengen. De accomodaties zijn het afgelopen jaar aanzienlijk uitgebreid en verbeterd. Het terrein werd voorzien van een aantal zitplaatsen, terwijl de vereniging voor slechts 450,een uitstekende geluids installatie kreeg. In de kantine werd een bedrag van 3000,geïnvesteerd voor een nieuwe inventaris. Momenteel heeft men alleen nog vierhonderd bier glazen teveel Op voorstel van de nieuwe voetbalvoor zitter D. Elffrich is de contributie ver hoogd van ƒ2,50 tot ƒ3,00 per maand, uitsluitend voor senioren. Het gaat met de Nederlandse kustvaart, tot voor enkele jaren een vrij bloeiend bedrijf, nu zeer slecht. De Nederlandse, meest kleine, reders kunnen niet goed meer op tegen de door overheidsmaat regelen gesteunde buitenlandse, vooral Duitse concurrenten. De Nederlandse kustvaarders zijn gebonden aan wette lijke voorschriften ten aanzien o.a. van de bemanning der schepen, die hen noodzaken een door de verschillende loonsverhogingen der laatste jaren vrij kostbare bezetting in acht te nemen. Kustvaarders uit Duitsland en andere omliggende landen, voor wie minder stringente voorschriften op dit gebied gelden, kunnen met een goedkopere be manning volstaan, verkrijgen voor de bouw van schepen vaak ook nog faci liteiten, zodat zij goedkopere vracht prijzen kunnen aanbieden dan waartoe de Nederlanders in staat zijn. Wanneer hierin geen verandering komt, dan zul len vele Nederlandse kustvaartrederijen - in vele gevallen betreft dat ook één schip toebehorend aan de kapitein - het hoofd niet boven water kunnen houden en dus gedoemd zijn hun schepen naar het buitenland te verkopen. Dat zou in weer een andere branche tot vele ont slagen en dus werkloosheid kunnen lei den. Natuurlijk hebben de Nederlandse kust vaartreders zich dus tot de regering ge wend om verlichting te krijgen van de wettelijke voorschriften ten aanzien van de personeelsbezetting hunner schepen. Dat komt er op neer, dat ook voor de iets grotere schepen dan de nu vast gestelde grens van 500 b.r.t. ook de ar- beidvoowaarden van de kustvaart zou den gaan gelden, zodat de op deze iets Het fraaie zomerweer van de laatste weken heeft duidelijk gunstige gevolgen gehad voor het Soester Natuurbad. Was juni de slechts bezochte maand sinds vijf jaar, in juli werd de schade ruim schoots ingehaald en sloeg de weeg schaal geheel door naar de andere kant. Bijna halverwege de maand was het rekord-aantal bezoekers per maand (87.635 in augustus 1965) al gebroken. Op 24 juli waren die maand al 94.554 bezoekers geregistreerd. Die dag kwam tevens de 200.000e bezoeker het natuur bad binnen. Verleden jaar gebeurde dat pas op 12 augustus en het jaar daarvoor op 17 augustus. De maand juli heeft dus alle maandrekords sinds de opening van het nieuwe bad gebroken. Dat mocht ook wel, want in juni wer den niet meer dan 50.170 bezoekers ge teld. Ook het aantal verkochte abonnementen is nog niet zo hoog geweest als dit jaar. Binnen enkele dagen wordt de 7000ste verwacht. grotere schepen varende offficieren dan niet meer volgens de voorschriften van de grote vaart gesalarieerd zouden be hoeven te worden. In het buitenland ligt die grens wel hoger dan hier, zodat de salariskosten der Nederlandse schepen altijd hoger liggen. Om de ondergang van de kustvaart en dus de vergroting van de werkloosheid te voorkomen, hebben de reders aan de vakbonden gevraagd hun verzoek tot wijziging van het schepenbesluit te on dersteunen. Maar daar voelen de vak bonden niets voor, omdat dit zou in houden dat een aantal hunner leden naar een lagere salarisschaal werden verwezen. Mocht de regering het ver zoek van de reders toch inwilligen, waar kans op schijnt te bestaan, dan dreigt er een staking in de kustvaart, Er is dus kennelijk sprake van een kortsluiting tussen vakbonden en reders. Of de reders hebben de benardheid van hun positie overdreven óf de vak bonden zijn bang prestige te verliezen als zij er toe zouden meewerken de kustvaart weer een rendabeler onder grond te geven door de mogelijkheid goedkoper personeel aan te stellen. Dat het de Nederlandse kustvaarders slecht gaat valt moeilijk te ontkennen, De vraag is of door de verandering van het schepenbesluit de situatie voldoende zou verbeteren. De economische situatie levert immers ook een verminderd aan bod van vracht op. Dus wordt er met de vrachtprijzen heftig geconcurreerd. Daarbij blijken de buitenlandse kust vaarders lagere prijzen te kunnen aan bieden dan de Nederlanders. Zodra echter het vrachtaanbod weer verbetert, zullen de prijzen ook weer stijgen en dan zal er weer minder aan leiding zijn om het schepenbesluit te wijzigen. Het is eensdeel begrijpelijk, dat de scheepsofficieren dan niet ge bonden willen zijn aan een besluit dat in een donkere maar hopenlijk kort stondige periode gewenst leek, waar het voordeel dan uitsluitend toevalt aan de reders en niet aan de bemanning. Anderzijds kan niemand voorspellen hoe lang de slechte situatie in het vracht- aanbod nog zal voortduren en is het duidelijk dat die situatie thans tot stil leggen van schepen en vele ontslagen zal gaan leiden. De beste oplossing voor alle partijen zou ongetwijfeld zijn om tot een tijde lijke maatregel te komen, die de reders thans in staat stelt om goedkopere vrachtprijzen te calculeren, welke maat regel weer automatisch zou vervallen bij een betere markt. Niet staken dus, maar onderhandelen! De Amersfoortse politie heeft de 24- jarige kelner A. P. v. d. B. alhier aan gehouden wegens een inbraak in de ra diozaak van Van Geet in Amersfoort. De eigenaar van de zaak deed eerst aangifte bij de politie van diefstal van ƒ100,maar de volgende dag bleek dat ook nog voor een bedrag van ongeveer 2000,aan radio's, bandrecorders, een draagbaar t.v.-apparaat e.d. was gesto len. De dag daarop kon de Soestenaar worden aangehouden. Bij huiszoeking bleek, dat de inbraak bij de Amers foortse radiohandel nog meer had op geleverd dan de eigenaar wist. Er werd voor een bedrag van ongeveer ƒ3600, aan gestolen apparatuur aangetroffen. De kelner is tevens betrokken geweest bij de diefstal en verkoop van een auto in Zeist In deze zaak zijn nog twee arrestaties verricht De sportvereniging Hees organiseert op zaterdag 5 augustus weer een sportdag met diverse attracties voor jong en oud. Het programma vermeldt onder meer doelschieten, hardlopen voor dames (80 meter) en heren (100 meter), versprin gen, hoogspringen, kogelstoten, volley béd en voetbaL Zowel het dames- als het herenzestal van Hees zal de volleybalstrijd aanbin den met D.E.V.U. uit de Lage Vuursche. Het in de competitie kampioen gewor den vierde voetbalelftal van Hees zal 's middags in het veld komen tegen een elftal, dat is samengesteld uit bestuurs leden. Een week later (zaterdag 12 augustus) organiseert Hees het traditionele Insin- gertoernooi, waaraan deelnemen S.E.C. (zaterdag). Oranje Leeuwen (Hilversum), S.O.V.A. (Amersfoort) en de organise rende vereniging zelf. De inzet van deze wedstrijden is de Insinger-wisselbeker, die momenteel in het bezit van Hees is. De wedstrijden beginnen om twaalf uur. De finalewedstrijden worden om half vier en kwart over vijf gespeeld. De prijsuitreiking is gepland op 18.15 uur. In de Soester Duinen is een hectare vliegdennen door brand verloren ge gaan. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. Brandweerlieden, po litie en burgers hebben gezamenlijk het vuur bestreden en tenslotte ook ge doofd. Een insluiper heeft kans gezien een woning aan de Vredehofstraat binnen te komen en uit een aan de kapstok hangend colbertjasje 270,te ont vreemden. Het geld bleek met de porte feuille, waar het in zat, te zijn ver dwenen. Van de dader ontbreekt elk spoor. Bij het opmaken van een tussentijdse balans van het toeristenverkeer blijkt, dat de ernst van het aantal ongeluk ken in het buitenland, waarbij Neder landers zijn betrokken, toeneemt. Bij de ongelukken, waarvoor de hulp van de Algemene Nederlandse Wielrij ders Bond (A.N.W.B.) werd ingeroepen, waren in de periode van zaterdag 1 juli tot en met zondag 9 juli reeds vier do den, zestien zwaargewonden en onge veer honderd lichtgewonden te betreu ren. Bij de alarmcentrale van de A.N.W.B. werden bovendien vier geval len gemeld van mensen, die aan een kwaal stierven. De kwaliteit van de auto's is volgens de organisatie ook slechter dan andere jaren: er moesten 100 auto's, bescha digd door aanrijdingen of zomaar ineens defect, worden teruggesleept naar Ne derland. De A.N.W.B. liet in één week tweehon derd aanvragen uitgaan naar Neder landers in het buitenland, die om één of andere reden naar ons land moesten terugkeren. Uit deze gegevens blijkt wel, dat de organisatie zo langzamerhand onmis baar is geworden voor hen, die hun va kantie in het buitenland gaan door brengen. Zonder hulp van de A.N.W.B. zou men in pechgevallen wel eens raar kunnen staan kijken. De A.N.W.B. doet trouwens nog veel meer. De organisatie, die in de vakan tie van de bouwvakkers constant onder hoogspanning heeft gewerkt, heeft van 1 juli tot en met 9 juli dertigduizend gulden nagestuurd aan vakantiegangers in het buitenland. In totaal kreeg de A.N.W.B. zestig aanvragen binnen van mensen, die plotseling krap kwamen te zitten. Gemiddeld stuurde de A.N.W.B. vijf honderd gulden per aandraag, hoewel er wel eens veel meer wordt aangevraagd. In dat geval gaat de toeristenorganisa tie ervan uit, dat zij dc aanvrager beter tegen zichzelf kan beschermen door maar 500 gulden te sturen. Alles moet immers weer worden terugbetaald. De uitbetalingen geschieden via de buiten landse automobielclubs of de consulaten of eigen kéuitoren. Deze cijfers geven nog slechts een on overzichtelijk beeld van het vakantie verkeer en wat daarmee samenhangt. Immers, lang niet iedereen die in het buitenland krap komt te zitten, doet een beroep op de A.N.W.B. In de meeste ge vallen kiest men dan maar de gemak kelijkste weg: terug naar huis. Hoe vaak gebeurt het niet, dat vakan tiegangers de reis moeten onderbreken omdat ze geen geld genoeg hebben mee genomen? In ieder geval leren deze gegevens van de A.N.W.B. ons, dat het verstandig is voldoende geld mee te nemen, ook al met het oog op eventuele ongelukken of onvoorziene uitgaven. Het zou dunkt mij verstandig zijn voordat men met vakantie gaat de koffers te pakken en geld klaar te leggen en dan de helft van de koffers leeggooit en het bedrag dat men van plan was mee te nemen, verdubbelt. Succes verzekerd! KANTMAN. Een verkeersongeluk op de Amersfoort- sestraat te Soesterberg heeft het leven gekost aan de 36-jarige W. H. A. uit Amersfoort Hij stak als voetganger de weg over zonder voldoende op het ver keer te letten. Aanvankelijk wilde de man een vrachtauto laten passeren, maar op het laatste moment stak hij toch nog over. Met zware verwondin gen is hij overgebracht naar het zieken huis De Lichtenberg te Amersfoort, waar hij kort na aankomst aan de ge volgen van het ongeval is overleden. De Soester politie heeft een in een ho tel alhier werkende Méirokkaan aange houden. Hij wordt ervan verdacht, ten nadele van zijn werkgever het nodig zilveren bestek te hebben ontvreemd Drie jongens trachtten bh «^en garage bedrijf in Soesterberg ee-> gestolen auto te verkopen. De aspirare-kopers bleken echter twee rechercheurs te zijn. die wétren gewaarschuwd door de garage houder. De jongens, de 25-jarige D de V., de even oude B. K. en de 24-jarige kelner A. v. d. B. uit Soest boden een op 3 juli te Zeist gestolen auto te koop aan. De garagehouder vertrouwde het drietal echter niet erg en waarschuwde de politie, die de jongens enkele minu ten later zo in haar armen zag lopen. De knapen waren voor de politie trou wens geen onbekenden. Op de Verl. Kolonieweg werd de brom- fiëtster R. K. door een passerende auto aangereden en gewond. Het meisje stond midden op de weg met een vriendin te praten toen een auto naderde. Hoewel de bestuurder, de heer P. O. driemaal claxonneerde, weigerde het meisje aan de kant te gaan. Aangezien de automobilist evenmin opzij ging, was een aanrijding het gevolg. Het meisje liep behalve diverse schaafwonden, waar aan zij in Zonnegloren werd behandeld, ook nog een verkreukelde bromfiets op.

Soester Courant | 1967 | | pagina 1