u u Sva* nti*4 Ac V/'V Ac FUGERS RIJWIELEN Houd uw snelheid intoom! fel Burgerlijke stand MIKIM0 MIKIM0 kleedt Uw kind BETER MIEUM0 Officiële mededelingen Gesloten wegens vakantie van 31 juli t/m 12 augustus. D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Meningen van lezers MET RAAD EN DAAD COURANTENBEZOROERS(STERS) Knegt M 1 1 Pastoor Van de Vegt tf gehuldigd op zilveren priesterfeest Eerste Soester Begrafenis-Onderneming DE speciaalzaak voer Uw kind. Door wapperende jas van fiets gesleurd Eiermarkt S.E.C.-nieuws De Paardenkamp Jongelui brachten eend en drinkbak om zeep Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATBON Verkoop Welfare-artikelen In onze collectie BRILMONTUREN Fa. II. F. VOIGT Trainingsritten Tempo Krat bier gestolen Bromfietser door kerende auto aangereden Vier auto's betrokken bij kettingbotsing Geslaagd Zo vlogen de duiven Aan oude tank verwond gevraagd voor Soest-Zuid, Soest en Soestdijk voor bezorging van de Soester Cou rant op dinsdag- en vrijdagmiddag. TE KOOP Fiat 600 T Gezellig gezin gezocht R. WESTRA Tandarts assistente I DINSDAG 1 AUGUSTUS 1967 69 59 69 49 89 245 295 Pastoor H. C. W. van der Vegt van de parochie Soestdijk is vorige week zon dag een grootse hulde gebracht in ver band met zijn zilveren priesterjubileum. Des morgens werd voor een geheel ge vulde kerk door de jubilaris de hoog mis met plechtige concelebratie opge dragen en ter gelegenheid van de vie ring van dit jubileum was het priester koor van de kerk fraai met bloemen versierd. Burgemeester S. P. Baron Bentinck be vond zich onder de aanwezigen. Door de kerkkoren van Soest en Soest- dijk, tot èèn groot koor verenigd, werd onder leiding van de heer G. van de Schepop de Mis in G van Franz Sehu- bert op sublieme wijze uitgevoerd ter wijl de soli op schitterende wijze werden vertolkt door mejuffriow A. Schalkx. 17 TOT EN MET 22 JULI 1967 GEBOREN: Cornelis Benjamin, zoon van C. van Diermen en W. M. Veld- huijzen, Van de Veldeplantsoen 40. Hendrikus Adrianus, zoon van A. G. Hagen en H. W. Traa. Birkstraat 4. Annette Hermina Maria, dochter van J. J. Hondeveld en A. H. M. Koekoek, Prof. Lorentzlaan 65, Soesterberg. Luuk Cornelis, zoon van C. M. van Me- gen en F. P. W. van der Valk, Stations weg 1. Neeltje Annigje, dochter van H. Terlouw en A. W. A. Mastenbroek, Kerkstraat 42. Aart Jan Willem, zoon van A. van Zeitveld en J. Huttinga, Prof. Lorentzlaan 73, Soesterberg. Jacolina Gijsbertje, dochter van F. Ver woerd en T. K. A. van Dijk, Becke- ringhstraat 2. Johannes, zoon van H. Huisman en B. van Wincoop, Postweg 52, Soesterberg. Edwin Jozef, zoon van E. A. E. M. Hilhorst en B. J. Lucas, Bosstraat 12. Antonius Johannes, zoon van A. J. de Wit Huissteden en T. M. van Rouwendaal, Oude Grachtje 11. Edmond Marcel, zoon van M. J. L. Monsjou en M. G. A. Hegeman, Ferd. Huycklaan 4. Ingrid Theodora Wil- helmina, dochter van P. A. van Heng- stum en I. K. W. Hübinger, Steenhoff- straat 74. Annelies, dochter van W. Jonkers en E. J. H. Bast, Nieuweweg 34. Elsbeth Eva, dochter van G. Gerritse en B. M. van Ee, Kerkpad z.z. 118. Ninke Alida, dochter van K. Kuiper en H. Warmenhoven, Wieksloterweg w.z. 11. Jackeline Elisabeth Hélène, dochter van H. P. G. Holtkamp en H. G. Docoux Ant. van Leeuwenhoeklaan 43, Soes terberg. ONDERTROUWD: Willy Louis Ooster- len, Bankastraat Ibis, Utrecht en Cor- nelia Geertruida Schaap. Bartolottilaan 47. Johan Gerhard Smits, Klein En- gendaalweg 4 en Neeltje van der Wal, Koekoekweg 4. Johannes Brals, Van der Hoopstraat 69, Amsterdam en Maria Willemijntje Verwoerd, Hartweg 60. Adrianus Johannes van Donselaar, Amersfoortsestraat 75a, Soesterberg en Rutgera Jeanne Maria Butzelaar, Mid delwijkstraat 32. GEHUWD: Willem Efïdendijk, Bürg. Grothestraat 22A en Irma Bongenaar, Plasweg 51. Evert Jan Lodewijks, Koningin Wilhelminaweg 361, Maartens dijk en Louise Johanna de Vink, Eiken- horstweg 10A. OVERLEDEN: Jenny Elisabeth Catha- rina Tersteeg, 91 jaar, weduwe van J. Mateman, Anna Paulownalaan 28. Adriana van der Willik, 73 jaar, we duwe van W. J. van der Craats, Dal- weg 42. Antonia Frederika Buurma, 72 jaar, gehuwd met W. Gerritsen, Mid delwijkstraat 37. Diana Johanna Wit hoos, 39 jaar, gehuwd met J. M. Veen, Colenso 19. 24 TOT EN MET 29 JULI 1967 GEBOREN: Wilhelmina Hillegonda, dochter van W. A. Rasch en H. E. de Vries, Thorbeckestraat 26. Monica Geertruida Petronella, dochter van W. G. Bieshaar en H. E. Rigter, Juliana- plein 6. Raymond Scott, zoon van D. H. Norris en C. A. Bouhuis, Van Goyenlaan 2. Martinus Antonius Pe trus, zoon van M. P. van der Wijst en J. L. B. Willems, A. van Leeuwenhoek laan 231, Soesterberg. Patricia, doch ter van N. Stuiver en M. de Rooy, Ant. van Leeuwenhoeklaan 23, Soesterberg. Monique Geertruida Hendrika, doch ter van H. L. H. Langman en M. H. Lutteke, Korte Hartweg 28. Anja, dochter van E. Doomkamp en S. J. Huisman, Plesmanstraat 85, Soesterberg. Diana, dochter van H. J. de Gooijer en J. v. d. Broek, F. C. Kuiperstraat 4. ONDERTROUWD: Johannes Marinus Rebel, Marisstraat 16, Baarn en Lam- berdina Kuijper, Troelstrastraat 15. Roy van Gestel, Schulkam 39. Nijkerk en Silvia Ellen Elliott, Saenredamplant- soen 9. Jan Spil, Weteringstraat 7, Baarn en Cornelia Kraaij, Braamweg 38. Catharinus Frelink, Zwaagstraat 20, Amsterdam en Hendrika Goor, Radema- kerstraat 34. Rudolff Siegfriedd Born, Irisstraat 41, Baarn en July Nolten, Rembrandtlaan 13. GEHUWD: Ernst Georg Lebon, Juliana- laan 74 en Eveline Yvonne van Ame- ron, Julianalaan 78. Frederik Karei Jozef Schlosser, Steenhoffstraat 20 en Willemina Wilhelmina Sukel, Kerkpad z.z. 102. Clarence Ford Henry Robin- son, Stockholm en Marianne Pamela Elisabeth Kuynders, Plasweg 58. Pe ter Willem Booms, Methorstlaan 19, Amersfoort en Maria Johanna Elisabeth van Zanten, Sterrenbergweg 48. Ma rinus van den Hatert, Ambachtstraat 18 en Alijda Brons, Ferdinand Huycklaan 24. OVERLEDEN: Jacoba Maria Lensink, 54 jaar, gehuwd met J. A. Gijtenbeek, Gen. Winkelmanstraat 86, Soesterberg. Johanna Cornelia Vogelesang, 88 jaar, weduwe van J. Brandenburg, Inspecteur Schreuderlaan 2. Reinolda Aleida Maassen, 78 jaar, gehuwd met B. J. Evers, Aagje Dekenlaan 49. Des middags had in het Ludgardisge- bouw een receptie plaats, waarop een niet te tellen aantal personen, waaron der ook weer burgemeester S. P. Baron Bentinck, pastoor v. d. Vegt geluk kwa men wensen. Een groot aantal bloemstukken, die de jubilaris kreeg aangeboden, sierden de receptiezaal. Dokter H. G. Rupert sprak de jubile rende pastoor namens de parochianen toe. Hij vroeg zich in eerste instantie af, vanwaar die grote belangstelling kwam. „U bent hier immers nog maar kort", zo constateerde dr. Rupert. Hij gaf echter zelf het antwoord op de vraag. „Maar in die korte tijd hebt u de harten van ons veroverd. Ook van de jongeren, die ondergingen in lauw heid. U verstond de kunst uw idealen op anderen over te brengen". Veel bewondering had dokter Rupert voor de wijze, waarop pastoor v. d. Vegt zijn taak in Soest heeft vervuld, „in een tijd, dat godsdienstige waarden en gebruiken op losse schroeven zijn komen te staan", zo constateerde hij. De wijze, waarop u uw herderlijke taak hebt opgevat, heeft ons geboeid en aan gegrepen. Dat verklaart ook, waarom u zo snel bij ons als leider van de ge meenschap bent aanvaard", zo zei dokter Rupert. Namens de parochianen bood hij de jubilerende pastoor het resultaat van een tijdens zijn afwezigheid in de kerk gehouden collecte aan een Louis SIV stoel, een fraai tapijt en een envelop met inhoud. Hierna kregen de vele aanwezigen de gelegenheid de jubilerende pastoor per soonlijk geluk te wensen. Dir. IL W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd), telef. 6286 Op de Soesterbergsestraat is zaterdag middag mevr. E. W. alhier door een wapperende jas van een passerende bromfietser van haar fiets gesleurd. Mevr. W. kwam ten val en liep diverse schaafwonden en ontvellingen op. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van 13,25 tot 14.75. Middenprijs 14,10. Prijs per kg. ƒ2.24. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 30 mei 1967 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Li, Wong Chun, van beroep restauranthouder, wonende te Soest, om een verlof A in de beneden-, voor- en achterlocaliteit van het per ceel, plaatselijk gemerkt nr. 37 en ge legen aan de Burgemeester Grothestraat aldaar. Binnen twee weken na dagtekening de zer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, 1 augustus 1967. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan W. M. A. Akkerman, Amers foortsestraat 78b, Soesterberg, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het uitbreiden van een café-res taurant, op het perceel gelegen aan de Rademakerstraat, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nummer 2631, zulks in afwijking van het bestemmings plan regelende de bestemming van de gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 1 augustus 1967. ONDERWIJS Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de La- ger-onderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 26 juli j.1. medewerking als bedoeld in ardkel 72 van de Lager-onderwijwswet 1920 heeft verleend ten aanzien van het verzoek van: 1. het r.k. schoolbestuur te Soesterberg voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen t.b.v. de Titus Brandsmaschool te Soesterberg 2. het r.k. schoolbestuur Soestdijk voor het aanschaffen van handwerkmateriaal t.b.v. de Mariaschool aan de Mariastraat, alhier 3. het r.k. schoolbestuur Soestdijk voor het treffen van enige voorzieningen aan toiletten van de St., Theresiaschool aan de St. Theresiastraat, alhier 4. het r.k. schoolbestuur Soestdijk voor het treffen van enige sanitaire voorzie ningen aan de toiletten, in het handen- arbeidlokaal en de hoofdenkamer van de Mariaschool aan de Mariastraat, al hier. Soest, 1 augustus 1967. VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 S.E.C.EEMNES Woensdagavond, 2 augustus, zal het S.E.C.-elftal op het T.O.V.-terrein te Baarn aantreden tegen Eemnes. Aan vang 7 uur. Het S.E.C.-elftal zal in deze wedstrijd bestaan uit de volgende spelers Doel Van Zoghei achter Hoed, Abbel, Van Remmerden, Huizinga en Van Breuke- len voor Brouwer, Veenedaal, Wouden berg, Burgman en Dettmer. Reserve C. van Dorrestein en Bosman. Naast de oudere S.E.C.-spelers zijn en kele nieuwe aanwinsten in het elftal op genomen. Dat zijn Van Zoghei, de uit Baarn overgekomen Woudenberg, ter wijl ook Baltus Burgman zijn rentree in de S.E.C.-gelederen zal maken. TRAINING S.E.C. De eerste trainingsavond van S.E.C. was ondanks de vacantieperiode zeer goed bezocht. De heer Wilhelm noemde het in zijn jaarlijkse toespraak zeer verheugend dat zoveel spelers de weg naar de Bosstraat reeds hadden gevon den, want slechts een gedegen training kan S.E.C. op een hoger plan brengen. Zijn advies aan de heren van de tech nische commissie was, dat zij die niet komen trainen, niet in een wedstrijd opgesteld kunnen worden. De heer Wilhelm zei liever te spelen met spelers die 100 conditie hebben en 75 capaciteit, dan 75 conditie en 100 °/n capaciteit. Na de heer Wilhelm sprak de op de jaarvergadering gekozen tweede voor zitter, de heer Verhoef. Hij prees de goede geest in S.E.C., die hij in de korte tijd dat hij lid van S.E.C. is, reeds heeft ontdekt. Wanneer deze goede geest gehandhaafd blijft kunnen de pres taties zeker omhoog gaan. Hij noemde het kampioenschap het mooiste ca deau dat de spelers de vereniging kun nen aanbieden wanneer volgend jaar het dertig jarig bestaan wordt gevierd. De heer Van de Velden sprak over de training in het vorig seizoen en noemde 4 spelers, die bijna elke week twee trai ningen bezocht hadden. Deze spelers zullen van de heer Van de Velden een kleinigheid ontvangen en hij hoopte het volgend jaar 30 van deze kleinigheden te kunnen uitreiken. De kampioen van de reserve le klasse C promoveert naar de Res. 3e klasse van de K.N.V.B. De nummers laatst en voorlaatst van deze klasse degraderen naar de Res. 2e klasse. De kampioen van de Res. 3e klasse D en E promo veren naar de Res. 2e klasse terwijl de nummers laatst en voorlaatst degrade ren naar de Res. 4e klasse. S.E.C. ZATERDAG S.E.C. zaterdag dat in de vorige com petitie het kampioenschap net niet be haalde, is voor het komende seizoen in gedeeld in de 3e klasse D. Hun tegenstanders zullen zijn B.V.C., Eminent Boys, F.A.K., Grift Boys, Levu, Lage Vuursche, F.C. Majella, P.U.E.M. en V.C.U. De kampioen van de derde klasse promoveert naar de 2e klasse. De indeling van S.E.C. 2 en 3 zijn nog niet bekend. POOLCOMMISSIE De poolcommissie van S.E.C. is uitge breid met de heer Venus. De poolcom missie bestaat nu uit de heren B. Vee- nendaal, A. Hooyer en de heer Venus. CONTRIBUTIES Ondanks alle gestegen kosten voor materiaal, terreinhuur en reiskosten heeft S.E.C. kans gezien de contributies voor het komende seizoen op het oude peil te handhaven. Deze contributies bedragen 10 tot 12 jaar 1,-. 12 tot 15 jaar 1,50. 15 tot 18 jaar 1,75, terwijl voor spelende leden van 18 jaar en ouder de contri butie 2,50 bedraagt, voor niet-spelen- de leden van 18 jaar en ouder 2,-. Deze contributies heeft S.E.C. kunnen handhaven dank zij haar donateurs. Men kan zich als zodanig opgeven bij H. W. van Dijk, Schrikslaan 62 L. Rut- tenberg, Rubenslaan 61 en B. Veenen- daal. COMPETITIE-INDELING De K.N.V.B. in het district Utrecht heeft de indeling bekend gemaakt van de Utrechtse clubs voor het komende sei zoen. De elftallen van S.E.C. zullen uitkomen in de volgende afdelingen Res. le klasse C Celeritudo 3, Elink- wijk 5, H.M.S. 3, Hercules 4, De Meern 2, S.E.C. 3, Midlandia 3, Utrecht 3, V.V.IJ. 2 en Zw. Vooruit 2. Res. 3e klasse D Amsvorde 3, Barne- veld 2, B.D.C. 4, Roda '46 2, S.E.C. 4, Veense Boys 2, V.V.Z.A. 2 en Scher- penzeel 2. Res. 3e klasse E Amersfoortse Boys 4, Amsvorde 5, A.P.W.C. 3. B.D.C. 5, K.V.V.A. 4, Quick 4, S.E.C. 5 en Vee- nendaal 3. Kwamen tot nu toe alleen bejaarde paarden De Paardenkamp bevolken, morgen komt de muilezel „Montl", oud 28 jaar en afkomstig van een circus, op de kamp van zijn rust genieten. „Monti" is jarenlang met het circus door vele landen getrokken. De Soester politie heeft vier jongens aangehouden, nadat zij in de Birkstraat met een windbuks on een eend en een glazen drinkbak hadden geschoten. De drinkbak sneuvelde, terwijl de eend het leven liet. Het wapen is door de politie in beslag genomen. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Het is al bijna een traditie geworden dat we in augustus met onze Welfare artikelen op de markt staan, ditmaal op donderdag 3 augustus, van 9 tot 13 uur. We verkopen dan de voorwerpen, die door de chronische patiënten gemaakt zijn. „We", dat is een groep dames, die regelmatig de patiënten bezoeken. Het geeft patiënten veel voldoening en afleiding om nuttige en aardige voor werpen te maken en ze vergeten een beetje hun ziek zijn. Helpt u het werk van de Welfare door veel te kopen De prijzen zijn laag en er is keus genoeg. Tot ziens bij onze kraam op drie augustus. Inlichtingen over het Welfarewerk en eventuele bestellingen gaarne bij Mevr. J. S. G. van Zanten, Heideweg 55, Soest- Zuid, telefoon 3916. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier De vereniging „Tempo" heeft twee trai- ningsritten gehouden bij mooi weer. Bij de eerste rit kwamen 28 amateurs en nieuwelingen en 8 adspiranten aan de start. De deelname was dus niet zo groot, maar de strijd was er niet minder om. Na verschillende uitlooppogingen ontsnapte in de 37e ronde Wim Kruis en zoals later bleek voorgoed. Wel liepen Arie Bakker, Ad van de Ploeg, Harry Ligter en Cees Proosdij op hem in, maar zijn voorsprong wat te groot om hem van de winst af te houden. De uitslag was 1. Wim Kruis, 47 ron den (54 km) in 1,18,01 uur. 2. Ad v. d. Ploeg. 3. Arie Bakker. 4. Cees Proosdij. 5. Harry Ligter. 6. Rik Hees. 7. H. v. d. Linden. 8. Jan de Lange. 9. Cor van Leijenhorst. 10. A. Damo. 11. Joop van Leijenhorst. 12. Piet Soeteman. 13. Piet Bakker. Bij de adspiranten slaagde in de 13de ronde een ontsnapping. Harry de Boer zag de anderen in de laatste ronde weer terug, maar toen had hij allen op één ronde gezet. Uitslag1. Harry de Boer, 26 ronden (30 km) in 45,27 min. 2. Theo Majoor. 3. H. Blaschke. 4. W. v. d. Heuvel. 5. H. Peet. 6. Harm Hees. 7. Joop Schaafsma. Bij de tweede rit gingen 37 amateurs en nieuwelingen en slechts 6 adspiran ten van start. De eersten reden 1 uur en 10 ronden, de adspiranten ongeveer 3 kwartier. In een felle eindspurt zag Piet Bakker kans zijn wiel juist even eerder over de meet te drukken dan Cees Proosdij en Wim Kruis. Hier was de uitslag1. Piet Bakker, 45 ronden (51,75 km) in 1.16.29 uur. 2. Cees Proosdij. 3. Wim Kruis. 4. Piet Soeteman. 5. Ad v. d. Ploeg. 6. Albert Verbeek. 7. Harry Ligter. 8. Hans v. d. Linden. 9. Frans Hulsken. 10. Arie Bak ker. li. Cor Faber. 12. Jan W. de Lange. 13. Jan Boor. De adspiranten hebben 24 ronden (27,6 km) afgelegd in 43 min. Uitslag 1. Theo Majoor. 2. H. de Boer. 3. Harm Hees. 4. Joop Schaafsma. Ten nadele van de Soesterbergse groen tehandelaar van G. is het afgelopen weekeinde een krat bier, inhoudende 24 flesjes gestolen. In verband met deze diefstal heeft de politie twee dorstige mannen aangehouden, de 24-jarige J. B. en de 34-jarige M. W. Behalve de 24 flesjes bevattende krat hadden zij in de zak van hun jas ook nog een paar losse flesjes meegenomen. Op de Torenstraat is zaterdag de 17- jarige bromfietser B. V. alhier aangere den door een auto, bestuurd door de heer B. L. eveneens uit Soest. De auto mobilist wilde keren, maar week daar bij teveel naar rechts uit, waardoor de bromfietser, die de auto juist passeerde, werd gegrepen. V. werd licht gewond aan armen en benen. De beide voertui gen werden beschadigd. Bij een kettingbotsing op de Birkstraat ter hoogte van de Bartolottilaan zijn zaterdag vier auto's min of meer ern stig beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat de heer P. S. uit Amersfoort moest stoppen voor een auto, die links af wilde slaan. Vier auto's reden daarna achtereenvolgens op elkaar. Hoewel geen van de inzittenden werd gewond, ontstond vrij aanzienlijke materiële schade. Alle betrokkenen waren even wel verzekerd. Redactie Soester Courant. Verzoeke plaatsing van het volgende. Wordt het recht met voeten getreden Wordt er rekening gehouden met af komst, rang of stand Ik geloof het niet. Als een jongen studeren kan, of hij nu gestraft is voor moord of iets dergelijks, dan is het niet meer dan een plicht om hem de gelegenheid te geven om, als zijn straftijd voorbij is, zijn plaats in de maatschappij in te nemen. Waarom hem nu nog weer een trap na te geven Kom mijnheer Terlouw geef die jongen weer een kans. Wij allen kunnen vallen, u ook. Laten we hem de mogelijkheid geven nog wat van zijn leven te maken. Dat is pas naastenliefde. Ook mijn gedachten gaan met deel neming uit naar de nabestaanden van het slachtoffer, maar misschien nog meer naar de dader van zo'n vreselijke daad. Wat moet hij met zijn leven als nie mand helpt Vergeef ons onze schul den zoals ook wij vergeven. A. F. HERLé-VAN WIJK Soest-Zuid. Voor het examen Franse Handelscorres pondentie (Associatie van Leraren) slaag de mej. W. H. Sukkel alhier. Zij werd opgeleid door de heer G. J. Nijhoff te Soestdijk. De heer K. F. J. S. M. Fontein Stroot- man uit Soest-Zuid slaagde onlangs voor het diploma van het N.O.I.B. (Nederl. Opleidings Instituut voor het Buiten land). De studie werd gegeven op het kasteel „Nijenrode" aan de Vecht. Het instituut dat is opgezet als een mo dern Amerikaans Business College, werd in 1946 opgericht door o.a. dr. A. Ples- man, Prof. Ir. F. M. Roeterink en Prof. G. A. Ph. Weyer. Afgestudeerden van het N.O.I.B. zijn werkzaam in de inter nationale handel, industrie en verkeer, en tevens in leidinggevende functies in het bankwezen, verzekeringswezen, be drijfsorganisatie en journalistiek of ver volgen hun studie in het buitenland om daar een hogere graad te behalen. Geslaagde plaatsgenoot heeft een jaar in Amerika gestudeerd als Uitwisselings Student en denkt spoedig weer terug te keren. NALATENSCHAP. - Wanneer een man gescheiden is van zijn vrouw en 3 kin deren van haar heeft, voor de tweede keer trouwt en geen kinderen van zijn tweede vrouw heeft, welk recht heb ben dan zijn eerste en tweede vrouw In de nalatenschap van de man Zij zijn op huwelijksvoorwaarden getrouwd. Antwoord De tweede echtgenote kan nooit meer erven dan 1/4 van het ver mogen van de echtgenoot zoals dit was ten tijde van het aangaan van het hu welijk. Het haar toebedeelde bedrag mag de hoogte van een kindsdeel niet te boven gaan. In het door u gestelde ge val krijgt de tweede echtgenote dat gene wat ze zelf ten huwelijk heeft aangebracht de helft van de tijdens het huwelijk gemaakte winst en een kindsdeel uit het vermogen van haar echtgenoot dat echter niet meer dan 1/4 van zijn vermogen mag bedragen. De drie kinderen krijgen elk een kinds deel. ANTI-BUIKEN-CLUB. Kunt u mij zeggen of er in Soest een „Keep Fit"- club is Zo'n A(nti-B(uiken)-club, die hier en daar in ons land zijn opgericht. Zo ja, dan ontving ik graag het adres. Waar traint men. Zo niet, wat is dan de dichtst bijzijnde vereniging Antwoord U kunt zich hiervoor wen den tot de heer M. Smit, Heuvelweg 39, Soest. Er wordt zaterdagsmorgens gelo pen in de bossen bij Soestduinen en de plaats van samenkomst is bij het B.D.C.- terrein aan de Bosstraat te 9.30 uur. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Ghislain Hornu, afstand 219 km. De duiven werden gelost te 6.40 uur met een zuidwesten wind. In con cours waren 623 duiven. De eerste duif arriveerde te 9.09.21 uur, met een snelheid van 1466.33 meter per minuut. De laatste prijswinende duif kwam om 10.01.11 aan. De uitslag was als volgt A. C. van Ee 1 9 18 23 24 28 35 38 47 48 77 78 80 84 86 88 94 106. C. van Klingeren 2. P. J. Rauch 3 43 52 74. G. Zeijpveld 4 13 57 101. Jac. Stalenhoef 5 34 61. L. v. 't Klooster 6 33 41. G. Rijksen 7 10 15 21 44 53 54 55 56 58 123 125. J. v. d. Bra- kel 8 45 46 90. C. v. d. Hoek 11 27 36 49 69 75. J. H. van Hengstum 12 95 124. H. den Dekker 14 17 22 70 81 105. R. G. Voskuilen 16 42 65 100. C. Dijkman 19 29 107 118 121. H. Woudstra 20. W. Grift 25 59 64 66 122. H. Gorissen 26 71 91 93. H. Voskuilen 30. W. de Bree 31. E. de Goede 32 63 87 108. Comb. Ottens-Blokland 37 51 104 111 113. H. Dijkstra 39. Jac. Wijnands 40 85. A. J. van Dorrestein 50. B. Roest 60. P. G. Duijst 62. J. Knoops 67 89. C. van Soest 68 72 98 115 116. G. W. Visser 73 96. O. L. Zimmerman 76 103 119, P. Wagner 79. H. J. Bosman 82. Th. Wigtman 83. C. Bosboom 92. M. v. d. Wielen 97. 114. P. de Bes 99. A. M. P. van 't Riet 102. F. Reijerse 109 110. A. van Dijk 112. J. v. d. Belt 117. J. van Groene- stein 120. Ook hield de postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht vanaf Bergerac voor oude duiven. Afstand 900 km. In concours waren 45 duiven. Gelost 13.00 uur. De eerste duif arriveerde de vol gende dag te 12.33.30 uur. De laatste prijsduif arriveerde te 16.25.04 uur. De uitslag was alsvolgt G. Rijksen 1 7 9. R. G. Voskuilen 2 4. J. v. d. Brakel 3 5. P. J. Rauch 6 8. Op het recreatieterrein De Stompert bij het vliegveld Soesterberg heeft zondag de 15-jarige G. R. uit Amersfoort zich aan een aldaar staande oude tank ver wond. Samen met een paar vriendjes was hij op de tank aan het spelen, toen zijn rechter wijsvinger tussen het draai- werk van de tank bekneld raakte. De jongen is in het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort aan zijn ver wondingen behandeld. Aanmelden aan ons kantoor Van Weedestraat 29A, tussen 8.30-12.30 en 1.30-5.30 uur. Voor WITWERK en REPARATIE. Telefoon 4068. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maaimachines in tiental len maten en soorten. Tuintoko Van Drie. Am- sterdamseweg 139, Amers foort. tel. 03490-17031. Microbus, blauw, van 20 mei 1965. 30.000 km gereden. Een mooi en goed onder houden wagen. Prijs ƒ2100, Nieuwstraat 44, Soest, telefoon 3591. VOOR AL UW ELEKTRA WERK MOLENSTRAAT 2 TEL. 6802 SOEST Speciaal adres voor zon- schermen en aluminium JALOUZIEËN. Laag in prys en vlotte levering. Fa. PERMA. Van Weede straat 43, Soest. Telef. 5434, Amersfoort 14369. 10 lesuren ƒ65, met de nieuwe V.W. 1300. Autorijschool VAN BUUREN, Laanstraat 20, tel. 4685. voor jongen van 16 jaar, leerling Van der Huchtschool. Br. onder letter H.B. 56 bur. S. Crt. SOESTER COURANT, RECLAME COURANT koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Telefoon 3288 Nieuweweg 59 Soest Zaterdags na 12 uur GESLOTEN Gevraagd te Baarn Praktijk-ervaring niet noodzakelijk. Telefoon 4250. Voor ONDERHOUDSWERK, o.a. timmer- en metsel werk, reparaties en nieuw bouw. Telefoon 5073. schrijfmachines ADLER EVEREST TELMACHINES RADEMAKER Laanstraat 44 - Soest Telefoon 2957

Soester Courant | 1967 | | pagina 3