Charles de Gaulle in dromenland Nieuwe zorg voor Nasser SOESTERBERG KATH. JONGEREN SOCIËTEIT ONTVING PAX CHRISTI ZIELEN... EERSTE ZEEVERKENNERS VAN „EEMGEUZEN" GEÏNSTALLEERD HOE MEER WdtijdgoeMM Medische dienst R.K. Kerkdiensten Voetbalnieuws Nieuwe kerk in aanbouw PREDIKBEURTEN Vleesverkoop Medische dienst Gewestelijk Arbeidsbureau Soest Lustrumtoernooi van Mixed Hockeyclub Soest Uw RECORDER staat kSaar bij „DE GOUDEN SNAAR" VRIJDAG 11 AUGUSTUS 196T Ga NaaRSPJKER TEL.2982 SOESTERBERGSE5TR 2 6 dulden, en steunde de Mexikaanse vrij heidsstrijder Juarez, die Maximiliaan liet executeren. Anti-Amerikaans Nog altijd leven er in Canada 6 mil joen Frans-sprekenden (onder 18 mil joen een minderheid). Een extremis tische groep wil dit Franse deel, met Quebec als centrum, geheel onafhanke lijk hebben. Dit streven zou voor Cana da fataal zijn, maar kenmerkt zich door een sterk anti-Amerikaanse houding. Men wil van Canada geen filiaal der Verenigde Staten maken en ook de grote meerderheid der Engels-sprekende bevolking is hiertegen gekant. Teruggrijpende op de Grote Droom van enkele eeuwen geleden en zelf bezield door een met de jaren toenemende an ti-Angelsaksische houding, heeft De Gaulle alle staatsmanswijsheid aan de kapstok gehangen en is zich te buiten gegaan aan pro-Franse agitatie. Hij ver gat gemakshalve, dat in 25 jaren tijds tot tweemaal toe diezelfde Amerikanen Frankrijk van de ondergang hebben ge red. Of misschien is het juist deze we tenschap, die hem in zijn onmatige of- ficierstrots kwetst? Een kleine, separatistische groep juicht. De grote meerderheid der Frans-spre kenden probeert er een fatsoenlijke draai aan te geven. In Frankrijk zelf is men met het geval verlegen. De Gaulle, die al zeer onheus begon door zijn gastheren tot de laatste dag te la ten wachten, is niet eens in Ottawa ge weest Kareltje vertoefde in Dromenland. Maar het ontwaken was bitter. tionaal gemeenschapsleven. Het ver loop van een voettocht geeft daar alle kansen toe door het onderlinge gesprek en de grondige behandeling van het thema en door de omgang met jonge ren uit andere landen. De internationale gemeenschap op christelijke basis, die men wil verwe zenlijken, zal tijdens die dagen in de praktijk gebracht moeten worden. Men zal begrip moeten opbrengen voor an dere leefgewoonten en andere denk richtingen. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.20 uur. 9.30 uur Hoogmis. Dinsdag 15 augustus, 19.30 u., gezongen avondmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, don derdag 8 uur en 19.00 uur (avondmis), vrijdag 8.00 en 8.30 uur, zaterdag 9 uur en 19.00 uur avondmis. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt tn het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. Splinter, allen te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Voor de nieuwe competitie is het eers te elftal van Soesterberg ingedeeld bij Brederodes, D.V.S.A., D.W.S.V., Hoog land, Meeuwen, Patria, Roda '48, Stichtse Boys, Utrechtse Boys en V.S.K. Voor het zaterdagvoetbal derde klasse A is Soesterberg ingedeeld bij E.F.C., Hoevelaken, De Posthoorn, Roda '46, Rood-Wit, S.O.V.A., Stroe, Veense Boys en Zwart-Wit. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en H. v. Dorssen, Korte Bergstraat 3. tel. 2119. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A. J. Janus, De Genestetlaan 15, telef. 2544. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek Soest- Zuid. Zondagavond na 6 uur apotheek Soestdijk. Oranje-Groene-Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. C. A. M. Bijlard, Saenredamplant- soen 15, tel. 5425. Bij geen gehoor brief je in de bus. Groene Kruis Zr. J. Postma, Van Weedestraat 2a, tel. 6906. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur Cand. J. H. N. Velthuysen, Soest. Tijdens de hoofddiensten kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Hoorn, Vlaardingen. Tijdens de hoofddiensten kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds H. Roest. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur dr L. de Ru. Eltheto. Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. luhtuskerk. Alb. Cuvplaan. 10 uur ds L. v. d. Peut, Renswoude. 17 uur ds A. O. Zijlstra, Amersfoort. Gebouw Middelwyk, P. de Hooghlaan. 19 uur ds H. Roest. GEREFORMEERDE KEKKEN •Tulianakerk 9.30 en 17 uur ds J. C. Houtzagers, Soestdijk. Wilhelminakerk 10 en 17 uur C. M. v. d. Loo, Sliedrecht. GEREF. KERF Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorf, Baarn. 3 uur ds J. P. Moorkoert. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 18 uur ds M. Baan, Zeist. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. Vrijdag 11 augustus, 19.30 uur, ds Schip- aanboord. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds A. L. Broer, Hilversum. EVANGELISCH LUTÏL GEMEENTE Van Weedestraat 19- Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. B. v. d. Kamp. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 en 11 uur in de Da Costaschool. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. van Bilderbeek, Leiden. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 u. ds J. C. Hamel, Monnikendam. Levend in de grote droom van de Fran se Glorie en Grandeur vergat het Fran se staatshoofd, Charles de Gaulle, ten eenenmale, dat er bepaalde regels gel den voor het bezoek aan een bevriende staat. In staatsie met de kruiser „Colbert" aangekomen, keerde hij overhaast in de nacht per vliegtuig terug, na de be trekkingen met Canada, maar ook met Amerika en Engeland, in enkele dagen tijds aanzienlijk te hebben verslech terd. Om de door De Gaulle in de Frans sprekende delen van Canada teweegge brachte situatie te kunnen begrijpen moet men bedenken, dat juist in de Nieuwe Wereld de droom van de Fran se glorie enkele eeuwen terug zo hard handig werd verstoord. De Fransen hadden toen nederzettingen in hetgeen thans Canada heet en de beroemde La Salie maakte een ontdek kingstocht, die hem voerde naar Loui- siana, aan de mond van de Mississipi. Deze ontdekkingstocht nu veroorzaakte de dr-oom- van de Franse glorie. Een stoutmoedig plan werd geboren. Frank rijk zou de Engelse nederzettingen in Amerika, tussen Canada en Louisiana, eenvoudig „in de tang" nemen. Op deze wijze zou successievelijk heel Amerika, van Alaska tot Panama, Frans worden, een „Nieuw Frankrijk" over de Oceaan. En door de bouw van een fortenketen begon men dit plan te ver wezenlijken. De grote droom Vanzelfsprekend werden deze plannen met beduchtheid aangezien door de En gelse kolonisten, van wie er velen in Amerika een plaats vonden, waar ze God in vrijheid konden dienen. Tijdens de onderhandelingen om dit kwaad af te wenden kwam voor het eerst de jonge officier George Wash ington op de voorgrond. De Fransen echter zetten door en de Engelsen verweerden zich. Aanvankelijk leden ze nederlaag op nederlaag, maar met name onder leiding van James Wolfe wisten ze in het eind de Fransen te keren. Bij het beleg van Quebec sneuvelde Wolfe zowel als de Franse bevelhebber Montcalm. Een jaar later werd Monteral veroverd. Toen was het uit met de Franse droom. Nog eens geprobeerd Nog eenmaal is die herleefd, n.1. toen Napoleon II hetzelfde probeerde via Mexico. De schone keizerin Eugenie, die deze gewaagde onderneming hielp door drijven, zag eveneens grote kansen voor de herleving van de Franse invloed in Amerika. Dit avontuur heeft de jonge Miximi- liaan van Habsburg, die zich tot Keizer van Mexico liet kronen, het leven ge kost, zijn vrouw Charlotte leefde na dien nog tientallen jaren in de zwarte nacht der krankzinnigheid. Napoleon III moest zich in 1870 aan de Pruisen overgeven. Amerika had reeds overduidelijk ge maakt, dat 't geen Franse agressie zou Anton de Kroon uit Breda: „Deze toch ten hebben een drieledig doel. Door in ternationale contacten proberen wij de onderlinge relaties te verbeteren, terwijl daarnaast wij op deze wijze iets van onze gedachten en ideeën willen uit dragen". Dat gebeurt overigens maar in betrek kelijk kleine kring, in hoofdzaak ge vormd door de gezinnen, waarbij de deelnemers aan de Voettocht - telkens in andere plaatsen - voor één nacht gratis worden ondergebracht. De voet tocht stond dit jaar in het teken van de „democratie, in dienst van de vrede", welk probleem al wandelend door de vijftig Italianen, Spanjaarden, Engelsen, Ieren, Zwitsers, Duitsers en Nederlan ders werd besproken, nadat de „res- ponsable du thème" de discussie na een korte rustpauze en een meditatie door een aalmoezenier aan de orde had gesteld. De Utrechtse voettocht is verleden week donderdag in Utrecht begonnen en zal morgen in Den Bosch eindigen. Dage lijks hebben de deelnemers zo'n vijftien a twintig kilometer afgelegd. Dinsdagavond zijn de Pax Christi-lo- pers door de Katholieke Jongeren So ciëteit „Soestdijk" ontvangen in het Lutgardusgebouw aan de Vredehof- straat. Met medewerking van de beat- groep „The Miseries" hebben de deel nemers gezamenlijk voor een min of meer folkloristische avond gezorgd. Direct na de Tweede Wereldoorlog is Pax Christi begonnen met het organi seren van Internationale Voettochten, ieder jaar in een ander land, teneinde aan jonge mensen een persoonlijk be leefde ervaring te geven van interna- Terwijl de gehele wereld zich al be raadt over de overbevolking van onze aardbol en ook in ons land wordt over wogen, hoe wij op de met torenflats be bouwde akkers in 1980 de 15 1/4 mil joen Nederlanders te eten moeten geven, roept een burgemeester van een Over ijssels dorp zijn vijfhonderd ingezetenen op, te zorgen voor meer leerlingen ten behoeve van een school Zo'n haast is er nu ook weer niet bij, burgemeester. De nieuwe leerlingen ko men heus wel. Het is zelfs de vraag, of u alle nieuwe ingezetenen over twintig jaar aan werk, aan een huis en aan alle noodzakelijke voorzieningen kunt hel pen. Misschien dat de gemeenteraad zich daar eens tijdig over kan beraden! Hedenavond, 6 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van de gale kaarten, è*- nummerd van 100 tot 200. Vijftig deelnemers aan de voettocht van de katholieke vredesbeweging Pax Christi hebben dinsdag hun enige rust dag gehouden en zijn 's avonds de gas ten geweest van de Katholieke Jonge ren Sociëteit „Soestdijk". Pax Christi wil de vrede bevorderen door zoveel mogelijk mensen over hun grenzen heen te betrekken bij de gang van zaken in de wereld, hen te helpen er zich een mening over te vormen en hun een weg te wijzen om hun invloed te doen gelden. Hoewel Pax Christi beslist geen jonge renbeweging is, hecht zij wel veel waarde aan de beïnvloeding van jonge mensen. Dat bleek ook wel uit de leef tijd van de deelnemers aan de Pax Christi voettocht door de provincie Utrecht, die varieerde van 21 tot 30 jaar. Om de doelstellingen te bereiken, wor den ieder jaar voettochten gehouden. Dit jaar was voor de derde maal Ne derland aan de beurt, waar de tochten nu eens provinciegewijs werden georga niseerd. In Utrecht gebeurde dat door Toen de oorlog met Israël woedde, ver gat iedereen gemakshalve, (lat Nasser al enkele jaren in oorlog was met Je men. Zelfs Feisal van Arabië, die de Egyptische dictator in Jemen de voet dwars zet, bewees lippendienst aan de Arabische eenheid. Nu Nasser met zware verliezen zijn oorlog met Israël heeft verloren - al wil hij dit niet toegeven - komt hij tot de ontdekking, dat Jemen er ook nog is en de situatie daar er voor hem niet op verbetert. Al enkele jaren probeert Nasser het rijk, dat vroeger door Imam Moham med el Badr werd geregeerd, onder zijn duim te krijgen. In een staat zoals Jemen zijn altijd ontevredenen en is het gemakkelijk een opstand te bewerk stelligen als die wordt gesteund met geld en wapens. De steden en wegen liggen voorname lijk in het westen, langs of naar de kust. In het oosten liggen de bergen, ontoegankelijk, ideaal terrein voor een guerilla-oorlog, waar degenen, die er thuis zijn, alle voordelen hebben boven vreemde indringers. Daarheen weken de aanhangers van de Imam. En In Saoedi-Arabië zat Nassers „Grote Vriend", Feisal, en zorgde er voor, dat de Imam-krijgers niets te kort hadden, want hij wilde Egypte niet aan zijn grens, en ook niet aan de grens van Aden. Helpers of meesters. Zo werd Jemen praktisch in tweeën ge- Sinds woensdagavond beschikt de nog maar enkele maanden geleden opge richte zeeverkennersgroep „De Eem- geuzen", domicilie houdende ran de Grote Melmweg bij de Eem, over ge- installeerde verkenners. Het zijn vijf jongens van dertien en veertien jaar, die door schipper D. van de Wal van het district Amersfoort de elementaire kennis omtrent de padvin derij en in het bijzonder die op en aan het water, de E.H.B.O. e. d. is bijge bracht. De geïnstalleerde verkenners zijn Frank Sangers, Frits Roest, Frank van 't Klooster en Henk en Sjaak Simons. Zij allen hebben woensdagavond de belofte op de wereldbroederschap van padvin ders afgelegd. De start van de „Eemgeuzen" is vrij moeizaam geweest en het heeft weinig gescheeld of men had de moed opgege ven. Maar juist op het kritieke moment meldden zich verschillende gegadigden. De zeeverkennersgroep beschikt nu over veertien leden, waarvan er nu ongeveer acht het uniform mogen dragen. Schip per v. d. Wal, die de helpende hand namens het district heeft toegereikt voor het op poten zetten van de afde ling, verwacht, dat hij zich nog voor het einde van dit jaar zal kunnen te rugtrekken en de verdere plannen en activiteiten aan de huidige leiding on der hem kan overlaten, alsmede voor de afwikkeling van meer administratie ve aangelegenheden aan de nog te vor men stichting en de plaatselijke com missie. Schipper v. d. Wal had alle respect voor de geïnstaUeerden, dat zij naast hun werk aan de egalisering van het terrein, de bouw van een bescheiden clubhuis e. d. nog tijd voor padvinders- studie hebben kunnen vinden. Volgende week zullen opnieuw enkele adspirant-verkenners worden geïnstal leerd. Langs de oever van de Eem, onder het toeziend oog van hun ouders, legden de eerste „Eemgeuzen" de padvindersbelofte af. zaam, zweeg. In het defensief. Toen kwam de oorlog met Israël. Het resultaat heeft Nasser volledig over bluft. Hij verloor niet alleen deze oor log, maar ook geweldig veel soldaten en materiaal. Om maar niet te spreken van wat het allmaal heeft gekost en nog kosten gaat. In Jemen was tevoren de zaak al vast gelopen en Egypte volgde een nieuwe koers. Het westelijk deel probeerde men vast in de hand te houden en daardoor zo min mogelijk mensen en materieel te riskeren. Vanuit dit brug- gehoofd kon men dan altijd wéér zien. Als straks de Britten Aden zouden prijsgeven, zat Nasser dicht bij het vuur. Het is zeer de vraag of zelfs deze poli tiek kan worden volgehouden, nu het aan mensen, wapens en geld zo ver schrikkelijk mankeert en de oorlogs psychose in Egypte blijft heersen. Nas ser trekt steeds meer troepen uit Jemen terug. Dreigend gevaar. De troepen van de Imam helpen hem een handje bij deze uittocht. Zo lang zamerhand is het merendeel der Je- menieten tot de overtuiging gekomen, dat, was het dan al onder de Imam geen koek en ei, het regime der Egyp- tenaren verwoestend werkte. Vanuit het Noorden (daar ligt Saoedi- Arabië) hebben zij een offensief ont wikkeld en dringen steeds verder op naar de kuststeden. Als de marionet tenregering in de centraal gelegen hoofdstad Saana niet oppast, wordt ze afgesneden. Wanneer de Egyptenaren zich terugtrekken, heeft ze geen been meer om op te staan. Het ideaal van Nasser, aan de over kant van de Rode Zee vaste voet te krijgen in Arabië, schijnt steeds min der kans op verwezenlijking te heb ben. Daarmee krijgt ook de kwestie-Aden weer een nieuw aspect. Boer met kiespijn. De situatie in Jemen illustreert ook, hoeveel de zo hoog geroemde Arabische eenheid waard is. Allerlei belangen doorkruisen elkaar. Nasser mag dan voor het volk van Egypte en een stel heethoofden in Sy rië nog steeds de Grote leider zijn, de Arabische leiders hebben zijn zwakheid genoteerd. Boumédienne van Algerië doet zijn uiterste best om als nieuwe leider te gaan fungeren. Hoessein van Jordanië heeft Nasser voor niets te danken. Feisal van Arabië wil Egypte beslist niet aan zijn deur. Libanon wil alles doen, als het maar niets kost en men kan blijven verdienen. Irak en Lybië moeten het hebben van hun olie klanten. Nasser heeft een klap op zijn hoofd gehad, nu steeks Jemen hem ook nog een stok tussen de benen. Nassers lach op de foto's moet er wel een zijn van een boer, die kiespijn heeft. Situatie op de arbeidsmarkt van het gewest Soest omvattende de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest per 31 juli 1967. Het aantal ingeschreven werkloze man nen is gedurende de maand juli in het gewest Soest gestegen van 100 tot 137. Het werkloosheidspercentage is daar door gestegen van 0,9 tot 1 °/o, het geen niet ongunstig afsteekt t.a.v. het landelijk percentage. De stijging kan praktisch geheel wor den toegeschreven aan het aantal jeug digen, dat van de school is gekomen en nog niet in het arbeidsproces kon wor den opgenomen, waarbij de bedrijfsva- k anti es een niet onbetekende rol speel den. In hoofdzaak bestond dit aantal jeugdigen uit asp. bouwvakkers en asp. metaalbewerkers. Voor wat betreft de asp. bouwvakar beiders doet zich in het gewest Soest ook het algemene ver" iinsel voor, dat de bouwwereld nog 'Is minder ge neigd is tot het aa -.ken van deze leerlingen, niettegenstaande de toene mende bedrijvigheid in deze sector. De plaatsbaarheid van de asp. metaalar beiders zullen minder moeilijkheden opleveren dan van die in de bouwsec tor. In het algemeen wordt echter ver wacht dat in de loop van de maand augustus een versnelde afneming zal plaatsvinden van het jeugdige aanbod. In vergelijking met uit. juni j.1. is ook het voor het seizoensinvloeden gecorri geerde cijfer gestegen en wel van 145 tot 170. Evenals bij het aanbod van de manne lijke werkzoekenden is ook het aanbod van de vrouwelijke werkzoekenden ge stegen n.1. van 21 tot 30. Ook hiervan is de oorzaak de toeneming van het jeugdige aanbod. De werkgelegenheid in de bouwnijver heid verbetert zich allengs meer. met als gevolg dat de vraag naar bouw vakkers toeneemt en nagenoeg het dub bele bedraagt van die van eind juli 1966. Met name blijft de waag naar timmerlieden onverminderd voortduren. Ook in de werkgelegenheid en ontwik keling van de metaalsector blijft de stabiliteit gehandhaafd. De waag voor al naar geschoolde arbeiders blijft het aanbod vele malen overtreffen. In de overige sectoren hebben zich over het algemeen ook geen verandering voorge daan. De openstaande aanwagen naar man nelijke werkzoekenden is enigszins ge daald n.1. van 395 tot 391, en terwijl de vraag naar wouwelijk personeel is ge stegen van 242 tot 246. De Mixed Hockey Club „Soest" orga niseert op 2 en 3 september voor junio ren en op 23 en 24 september voor se nioren een lustrumhockeytoernooi. Di verse nog nader bekend te maken ver enigingen zullen voor dit toernooi wor den uitgenodigd. Voor de junioren wordt al na de eerste dag een feestavond gehouden. In dit opzicht willen de senioren niet voor de jongeren onderdoen. Zij houden op 23 september een feestavond in de circus- residentie van Boltini te Soesterberg. De juiste vormgeving van het eigen lijke toernooi is nog niet bekend, het geen voor een deel het gevolg is van geldgebrek bij de lustruscommissie. Van de leden worden dan ook medewerking aan een financiële glazenverkoopactie en bepaalde suggesties voor de komen de feesten verwacht. deeld. De ene helft was bezet door Egyptische troepen, die de republikeinse regering-Sallal ondersteunden. In de andere helft waren de ongeregelde troe pen van de Imam heer en meester en maakten het Sallal en zijn Egyptische meesters lastig. Egyptische meesters - inderdaad. De mannen van Nasser maakten zich niet geliefd. Zij speelden de baas, zij raak ten de Jemenieten in hun gevoel van eigenwaarde. Wat erger was, de manier waarop zij in het binnenland oorlog voerden, be zorgde hun steeds meer vijanden. Voor al het gebruik van gifgas kon niet door de beugel en vele Jemenieten, die hele maal niet op de Imam waren gesteld, voelden, dat het bloed kroop waar het niet kon gaan, en keerden zich tegen de Egyptenaren, die hun landgenoten vergasten. Opvallend was wel, dat er in de U.N.O. over deze affaire door de „vrijheidlie vende" landen geen drukte is gemaakt, en dat Oe Thant, anders zo spraak- Het tussen het groen verscholen witte kerkje aan de Rademakerstraat te Soesterberg, dat sinds 1952 bij de ge reformeerde kerk in gebruik is, kan het aantal gemeenteleden niet meer be vatten. Door de verhoging van de vrijwillige kerkelijke bijdragen en de onontbeerlij ke rijkssubsidie is het echter mogelijk geworden over te gaan tot de bouw van een nieuw modern kerkgebouw aan de Gen. Winkelmanstraat. De bouw geschiedt volgens de plannen van J. G. de Boer, architect B. N. A. te Den Rolder en met de uitvoering is belast het aannemersbedrijf Gebr. van Beest te Ophemert. Met de voorbereiding van de bouw werd reeds begonnen en het is de be doeling, dat zaterdag de 26ste augus tus de eerste steenlegging zal plaats vinden. Omstreeks de jaarwisseling hoopt men het nieuwe kerkgebouw te kunnen be trekken. Nu er nog niet is voorzien in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van ds P. van Breugel, zal ds J. van Eijk te Zeist nog enkele maanden in de diens ten voorgaan in het oude kerkje. r

Soester Courant | 1967 | | pagina 3