J' '1 of 'n setel Ton Beuken T T Voetbalstrijd begint om geld en punten S.E.C. honkbalkampioen van derde klasse en promoveert naar de tweede klasse GARACE STAM MET RAAD EN D AAD Krabbels van Knelis Sporthuis Eb. Kareisen en zn. S.E.C.-zatenlag Eredivisie op 13 augustus 10e „Olympia" wandeltocht Fa. SPIJKER B.D.C. gaat oefenen Programma S.E.C.-honkbal Itciianlt ilcalcr S.E.C.-nieuws POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Benoemd Zeepost KOM WASSEN BIJ DE Opbenbare bibliotheek Vertrek en benoeming VRIJDAG II AUGUSTUS 1967 Ruim 6 jaar geleden nam het bestuur van S.E.C. het initiatief om de steeds meer aan populariteit winnende honk- balsport ook in Soest te introduceren. Op 27 december 1960 werd de honkbal afdeling, met een geheel onafhankelijk bestuur, opgericht, doch al spoedig vreesde men dat deze jonge spruit in de Soester sportfamilie slechts een zeer kort leven beschoren zou zijn. De innitiatiefnemers, de heren Groe nendijk en Nieuwenhuis, ondervonden maar al te duidelijk hoe moeilijk het is om een ter plaatse onbekende sport enige populariteit te geven, ondanks het feit dat enkele zeer sterke ploegen zo als Sparta en Ajax bereid waren om in Soest te komen demonstreren. De resultaten waren uiterst pover en in die jaren was het begrip S.E.C.-honkbal in feite synoniem met „zware neder laag". Het incasseringsvermogen van de spe lers die toen de S.E.C. kleuren verde digden was evenwel onverwoestbaar en aan hen is het te danken dat het honk bal in Soest niet alleen stand hield, maar nu zelfs de hoogst geklasseerde sport in Soest is. Een belangrijke rol speelde in die jaren ook de heer Baltus, die naast speler ook penningmeester was; momenteel is hij voorzitter van de honkbalafdeling. Op enigszins fortuinlijke wijze bereikte S.E.C. de le klasse van het Rayon "t Gooi/Utrecht toen bij een reorganisatie der competitie de Soeternaren de 8e plaats kregen aangewezen. Ondanks enige oppositie tegen deze be slissing slaagde het le team van S.E.C. erin zich te handhaven en vanaf dat ogenblik kon aan de definitieve op bouw worden gewerkt. Juist op dat ogenblik trok S.E.C. a.h.w. een lot uit de loterij toen de heer Tin- lin, directeur van de Foxboro fabrie ken, zich bereid verklaarde daadwer kelijk zijn steun te geven aan de ver dere popularisering van het honkbal in Soest en plotseling beschikte men over een „sterke man" waar zeer veel hoog geklasseerde verenigingen jaloers op waren. De heer Tinlin, die onmiskenbaar honk bal talent in Soest bespeurde, begon onmiddellijk te schaven aan het ruwe bolster en vanaf dat moment droeg S E.C.-Honkbal een zeer duidelijk Tin lin embleem. De Soestenare werden gevreesde tegenstanders ook al waren de resultaten niet direct zo spectaculair als de heer Tinlin zich wenste. In 1963 behaalde men een 4e plaats doch m het daarop volgende jaar be reikte de Soestenaren op overtuigende YOftT^LSCHOENEN SPORTKLEDING SPIJKERBROEKEN Koninginnrlaan 32. Telefoon 2650. na 18 uur 2749. Het eerste elftal van S.E.C.-zaterdag, dat uitgenodigd is voor het a.s. zater dag te houden „Insingertoernooi" zal uit de volgende 15 spelers bestaan; Beijer, A. Hodde, Kramer. Bakker, A. Stalen hoef. Sengers, v d. Schagt, Hop, Roels, H. Wolfsen. Hartman, Turksma, De Vries, Fr. Espinalt en R. Wolfsen. In dit toernooi is het wisselen van spe lers toegestaan, zodat alle hierboven ge noemde spelers in het veld komen. Verder zullen deelnemen S O.V A.-Oran je Leeuwen en de organiserende vereni ging „Hees". De wedstrijden worden gespeeld op- het terrein van Hees en vangen te 12 uur aan. cf uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 wijze de finale-poule. In deze finale poule bleek evenwel de adem der S.E.C.-honkballers te kort te schieten en Quick uit Amersfoort werd de ge lukkige. S.E.C. 2 behaalde dat jaar evenwel het kampioenschap van de tweede klasse van het Rayon. In 1965 eindigde S.E.C. wéér net op-de tweede plaats en promoveerde Donar. Dit was echter het jaar dat S.E.C. het accent op de jeugd ging leggen en de heer Houtzager verbaasde heel honk ballend Nederland om het eerste honk bal jeugdkamp in Europa te organise ren. een sterk staaltje van organisatie talent want S.E.C-Honkbal gelukte het waar de Bond faalde. In 1966 hebben de Soestemaren. on danks het verlies van de twee zoons van de heer Tinlin, die zeer begaafde honkballers waren - zij keerden voor studieredenen terug naar de V.S. - er geen enkele twijfel over laten bestaan wie het sterkste was. S.E.C. 1 werd kampioen en promoveerde naar de der de klasse van de K.N.H B. In 1967 presteerde S.E.C. het onmoge lijke om lang voor de competitie afge lopen was wéér kampioen te worden. Kampioen van de derde klasse K.N.H.B wat inhoudt promotie naar de tweede klasse K.N.H.B. Dit prachtige resultaat bracht het eers- tc team tot stand ondanks dat haar uit stekende coach Tinlin halverwege de kompetitie voor goed terug ging naar de V.S. S.E.C. kon dit verlies ten dele opvan gen omdat het met ingang van dit sei zoen kon beschikken over de zéér kun dige heer Quasten, die in het bestuur opgenomen werd. Hij en de overige bestuursleden gaan een goede toekomst met de honkbalafdeling van S.E.C. te gemoet. Nu het voetbalseizoen weer voor de deur staat, gaat de zomer op haar eind lopen. Jammer voor de enthousiaste be oefenaren van de vele mooie zomer sporten, zoals atletiek, zwemmen, honk bal, zeilen, roeion, kanovaren, auto- en motorraces, tennis, om er maar een aantal te noemen Als het voetbalsei zoen begint is dat hot teken voor de zomersporters om nog een paar keer te trachten mooie prestaties te leveren en dan tot het volgende seizoen te wachten, want de mogelijkheden van het gros van de sportlieden om ook 's winters volop te trainen zijn in ons land ge ring. Maar we gaan het over voetbal hebben. Ook in de komende competitie zullen Ajax en Feijenaard waarschijnlijk weer de dienst gaan uitmaken, met de beste perspectieven voor de Amsterdam se club. Gelijk met de eredTéfële slarf dolt tTe tweede divisie- op zondag a.s. De voet ballers van de eerste divisie hebben twee weken meer de tijd om zich op de strijd om de punten en het geld voor te bereiden. Want dat het geld welhaast een overheersende rol speelt in het be taalde voetbal, lijdt geen twijfel. De clubs zijn zakelijke ondernemingen ge worden. althands de beter draaiende. Nog altijd zijn er amateuristisch geleide semi-profclubs. Het is al duidelijk gebleken, dat als er geen sterke zakenman in de leiding van een betalende club zit, die een goede fi nanciële basis weet te vormen, het no dig is om de vereniging zowel sportief als zakelijk goed te laten draaien. Uitgerust Ajax Op de eerste competitiezondag krijgt Ajax direct een zware tegenstander in het Deventer Go Ahead, dat in de laat ste jaren steeds beter is gaan mee draaien in ons voetbalwalhalla. Go Ahead heeft een niet al te succesrijke intertoto-competitie achter de rug en Ajax heeft het zomerseizoen gebruikt om zich in alle rust voor te bereiden op de nieuwe competitie. Vooral wan neer het de Amsterdamse landskampioe nen lukt om in de eerste ronde van de Europacup Real Madrid te wippen, heb ben zij een zwaar seizoen voor de boeg. Ajax heeft tegen de roemruchte Spaan se kampioen een reële kans, omdat de ploegen tegen elkaar zullen opwegen. Die Europacup kan een belangrijke rol spelen, want de Amsterdammers zullen zich zeker sparen op een zondag vóór zo'n lucratieve wedstrijd. Bovendien staan de spelers onder een mentale druk en hebben zij extra lichamelijke inspan ningen, die niet kunnen worden weg gecijferd. Als Ajax door Real wordt uitgeschakeld lijkt het vrijwel zeker, dat de Neder landse kampioen alles zal doen om weer landskampioen te worden en gezien de grote kwaliteiten in de ploeg zijn de kansen daarvoor zeer groot. In het an dere geval kon Feijenoord wel eens een belangrijke concurrent worden. De wandelsportver. „Olympia" organi seert zaterdag 26 augustus wederom de jaarlijkse wandeltocht. Ging de tocht voorheen steeds door de bossen van „Pijnenburg" en de Domeinen, ditmaal is, op veelvuldig verzoek, een route vastgesteld door Soest-Zuid, Soestduinen en „De Paltz". Dit keer is ook een loop van 5 km inge schakeld voor de kinderen van 5 tot en met 7 jaar, uiteraard onder geleide of in groepsverband met leiding. Verder zijn er de afstanden 10 km, 1-5 km en 20 km. Alle parkoersen voeren door het prach tige natuurschoon van Soest. Inschrijfgeld is voor kinderen van 5 t-e.m. 7 jaar ƒ0,85, 8 t.e.m. 15 jaar ƒ1,25 en 16 jaar en ouder 1,50. De herinnering zal bestaan uit een spe ciale medaille van Soest. Ook zijn groepsprijzen en voor groepen nog extra prijzen beschikbaar. Deelname is voor ieder mogelijk, zowel individueel als in groepsverband: sport verenigingen, gymnastiekverenigingen, padvindersgroepen, schoolgroepen enz. Inschrijvingen tot 19 aug. bij D. v. d. Kamp, Braamweg 81, Soest-Zuid. Na 19 augustus zijn de inschrijfgelden 0,25 hoger. Telefonische inlichtingen W. A. Suman, tel. 3269. Folders op aanvrage. Start gebouw „De Rank" vanaf 2 uur. Feijenoord begint zwaar De Rotterdamse favoriet krijgt een zwaar begin van de competitie. De bei de eerste competitiezondagen leveren di rect twee derbies op: op zondag 13 augustus tegen Xerxes D.H.C., dat in het fraaie Delftse sportpark speelt. Xerxes draaide in het afgelopen seizoen heel goed mee, terwijl het door financiële zorgen geplaagde D.H.C. tot de degra danten uit de eerste divisie behoorde De brede basis, die de combinatie heeft gekregen, biedt de mogelijkheid om het een heel eind te brengen in de com petitie en daarom kon Feijenoord er wel eens een zware dobber aan krijgen, hoewel de Rotterdammers kwalitatief zeker de betere zijn. In de intertotocompetitie zegevierde Feijenoord met glans in zijn groep. Zon der dfi Joegoslaaf Samardzic, die in het vorige seizoen één "van 'de "beste krach ten uit de voorhoede van F C. Twmte- was, maar daar niet over de medespe lers beschikte om een grote rol te kun nen vervullen. En dan krijgt Feijenoord op 20 augustus de grote derby tegen Sparta. Hoewel Sparta een grote uitver koop heeft gehouden en vooral in de verdediging belangrijk is verzwakt, zal de eerste wedstrijd tegen D.O.S. wel kunnen worden gewonnen. Winst voor Sparta in de eerste wedstrijd zal veel publiek meer naar het Feijenoord-sta- dion trekken voor de derby, waarin we de thuisclub de beste kansen geven Vooral ook, omdat de oud-steunpilaar uit de verdediging Gerard Kerkum, die nu coach is, een verjonging doorvoert, waarbij de kwaliteit van de ploeg alleen maar wordt verbeterd. Grote strijd De grote strijd in de eredivisie wordt op 3 september al gestreden. Feijenoord Ajax is een topper, die er zijn mag Ook Ajax heeft zijn ploeg aangevuld met vele talentrijke jonge spelers. De verdedigers Soetekouw en Van Duij- venbode zijn voor goed geld verkocht en hun plaatsen worden ingenomen door jongere krachten zoals Hulshoff. Velen zullen erg benieuwd zijn naar de prestaties van de nieuwelingen in de eredivisie N.E.C en Volendam. De Nij meegse club krijgt in haar eerste op treden in de eredivisie bezoek van Tel star, dat vorig seizoen op het nippertje aan de degradatie ontsprong en op de transfermarkt erg actief is geweest. Vo lendam, dat al heel wat keren op en neer is geweest tussen de eerste en de eredivisie, moet op 13 augustus op be zoek bij P.S.V. in Eindhoven, dat altijd een kwade tegenstander is. Programma Het programma voor de eerste vier we ken in de eredivisie ziet er als volgt uit: 13 augustus: Fortuna '54G.V.A.V. N.A.C.—A.D.O. AjaxGo Ahead N.E.C.—'Telstar SpartaD.O.S. Xerxes 'D.H.C.Feijenoord P.SVVolendam F.C. Twente—.D.W.S. M.V.V.Sittardia 20 augustus: A.D.O.Fortuna '54 Go Ahead—N.A.C. TelstarAjax D.O.S.—N.E.C. FeijenoordSparta VolendamXerxes D.H.C. D.W.S.—P.S.V. SittardiaF.C. Twente G.V.A.V.—M.V.V. Horloger - Juwelier - Opticien Soesterbergsestraat 26 - telefoon 2982 27 augustus: A.D.O.—G.V.A.V. Fortuna '54Go Ahead N.A.C.Telstar AjaxD.O.S. N.E.C.Feijenoord SpartaVolendam Xerxes D.H.C D.W.S. P.S.V.—Sittardia F.C. Twente—M.V.V. 3 september: Go AheadA.D.O. TelstarFortuna '54 D.O.S.—N.A.C. FeijenoordAjax VolendamN.E.C. D.W.S.Sparta SittardiaXerxes, D.H.C. M.V.V—P.S.V. G.V.A.V.—F.C. Twente B.D.C. begint het nieuwe seizoen met het spelen van een oefenwedstrijd tegen Patria uit Zeist. De wedstrijd wordt zondag a.s., om 2.30 uur, in Zeist gespeeld. De volgende spelers zijn hiervoor uitge nodigd: A. Smink, E. v Thienen, A. Voet. G. Egbers. A. v. d. Hengel, F. Bunnik. D. Bakker, Th. v. d. Mast, J. Dorrestein, D. Dorrestein, J. Beijer, J. Verhoeven, J. Westerveld, J. Brouwer, J. v. d. Lugt en M. v. Asch. Zaterdag 12 augustus, 15.00 uur, S.E.C. I-W.H.S.C I (uit Winschoten). Vóór de wedstrijd zal het team gehul digd door het S.E.C.-bestuur en na af- I09P van de wedstrijd zal er een ge zellig samenzijn plaats- hebben de S.E.C,-kantine. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordinl v.a. 5.385, Renault 8 v.a. 5.550. Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. 9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650. Renault Rambler v.a. 16.995. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. De jeugdtraining wordt hervat op a.s. maandag 14 augustus. Het trainingsschema luide: Maandag. Voorlopig alle pupillen van 10-12 jaar, 18.30-19.30 uur Aspiranten 13-14 jaar. 19.30-20.30 uur. Dinsdag. Aspiranten 14-15 jaar, 18.30- 19.30 uur. Woensdag. Alle junioren 19.00-20.00 uur. Donderdag. Voorlopig nader vast te stellen. S.E.C.-G.V.V.V. S.E.C. speelt zaterdag, te 4 uur, zijn eerste nederlaagwedstrijd tegen de win naar van het Koningin Emma Monu ment. Vorig jaar leed S.E.C. een 5-2 neder laag tegen deze sterke tweedeklasser uit Veenendaal. In het S.E.C.-elftal zal Woudenberg weer als spits optreden. Verder zijn er een aantal spelers aan geschreven waaruit een opstelling zal worden samengesteld. De Technische commissie van S.E.C. heeft, in verband met de vakanties, nog geen opstelling kunnen vermelden. VETERANENTOERNOOI ULTRAJECTUM S.E.C. zal zondag 13 augustus deelne men aan het veteranentoemooi van Ul- trajectum in UtTecht. Acht teams, verdeeld over 2 poules, zullen om de ereprijzen strijden. De S.E.C. ploeg speelt in poule 2 en krijgt als tegenstanders D.O.S. 01 (Utrecht), Holland (Utrecht) en Miner- va (Utrecht).S.E.C. vertrekt per auto vanaf het clubhuis zondagmorgen om 11.15 uur met de volgende spelers: Pot hoven, Hooijer. Adams, Westerveld, Dasselaar. Veldhuizen, Maassen, Cairo, Van de Brink, Belt, Pureveen en Ka reisen. VOORWAARTS TOERNOOI Een tweede elftal van S.E.C, zal deel nemen aan een sterk toernooi van Voorwaarts met eerste elftalspelers. De opstelling zal gevormd worden uit een 15 tal spelers. Vertrek vanaf het clubhuis 11.00 uur. A.PAV.C. 3-S.E.C. COMBINATIE Om 12 uur speelt in Amersfoort een elftal van S.E.C., samengesteld uit der de en vierde elftalspelers. Vertrek 11.15 vanaf clubhuis. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6021. UITKERING - Een kleine zelfstandige is sinds enkele maanden volledig afge keurd om te werken wegens een hart- aandoening. Hij is niet voor dergelijke gevallen verzekerd en heeft te weinig rentezegels geplakt om in aanmerking te komen voor een uitkering van de Raad van Arbeid. Zijn bedrijfje brengt net genoeg op. om zijn hulp die hij nu heeft en de sociale lasten van zijn hulp en gezin, te betalen. Waaronder valt deze man, die nog geen 65 jaar is, om toch een uitkering te krijgen en bij welke instantie moet hij zich vervoe gen? Antwoord: In dit geval is de aangewe zen instantie om een uitkering ingevol ge de Algemene Bijstandswet aan te vragen de gemeentelijke sociale dienst ten gemeentehuize. AFKOOPREGELING - Ik heb ongeveer 2 "r- jaar geledén een ongeluk -gekregen waaraan ik een gecompliceerde been breuk heb overgehouden. Na verloop van tijd moest ik weer voor 50 aan het werk, toen voor 75 en nu voor 85 Ik heb nu bericht gekregen van de Raad van Arbeid dat ze mij willen afkopen met het oog op die nieuwe wet van 1 juli. Wat moet ik doen, want ik ben nog lang geen 100 Antwoord: Voor invaliden met een ar beidsongeschiktheid van 25 en min der is inderdaad een afkoopregeling ge troffen in verband met de nieuwe Wet (W.A.O.). U doet er goed aan daarvan zo spoedig mogelijk gebruik te maken voordat uw arbeidsongeschiktheid weer toegenomen is. Bij de berekening van het bedrag oefenen de factoren leeftijd, maandbedrag van de tegenwoordige uit kering en het percentage van de invali diteit invloed uit. Daar u ons niet meer gegevens verstrekt, kunnen wij u ver der ook niets meer zeggen. VAKANTIEGELD - Ik werk als ver koopster in de textielbranche. Ik ver wachtte dit jaar 6 vakantietoeslag, doch bij de uitbetaling ontving ik maar 4 Is dit juist of heb ik recht op die 6 °/n Antwoord: De vakantietoelage in de textielbranche bedraagt volgens de daarvoor geldende c.a.o.: 3/52 deel van het jaarloon. DUBBELTJES - Kan ik 100 dubbeltjes met de beeltenis van Wilhelmina ruilen voor één gouden tientje? Antwoord: Het hangt zeer sterk af van de kwaliteit van de munten. Zijn uw dubbeltjes geheel of bijna stempel- nieuw, dan zijn 100 dubbeltjes veel meer waard dan een normaal, goed be waard gouden tientje. Zijn ze echter normaal gebruikt, dan hebben ze nau welijks verzamelwaarde. Met ingang van 1 augustus 1967 is door het Directoraat Generaal voor de Ar beidsvoorziening tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Soest be noemd de heer G. M. L. Klevn. De heer Kleyn zal de heer C. Pot op volgen, die, zoals reeds eerder is mede gedeeld, benoemd is tot Inspecteur voor de Arbeidsvoorziening in de provincie Utrecht. Ajje 't mlng vraogt mok zeige dak een meraokelfee veul van dieren hou. Dat wil nie zeige, dak nle gek bin op Knellao. Ik zeg dateer maor bie om misverstand te veurkomme, aan- ders krieg ik weer kwaoje brieve van minse, die denke dat ik Kneliao een bietje verwaorloos, maor zo is ut nie. De bure kenne dat trou- wes wel bewieze. Wullie leve nooit as kat en hongd. Kneliao houdt ok veul van beeste. Wel hebbe wullie een meraokelse hekel an sommige eigenaors van die beeste. Veural van hongde. Kiek, die minse gaon aok mit d'rluu hongd uut waandele. Da's heul goed, zo'n beest kan ok nie de heule dag in huus lope of an de lien legge en de straot opsture mag nie. Dus een paor maol per dag neem je zo'n beest mee naor buute, ok al om um noodzaoke- lukke dinge te laote doen, die in huus verbooje binne. En daor gaot ut noeng juust om. Ik ving ut praachtug van die minse, dat zullie mit d'rluu hongd de straot op- gaon, maor zullie motte num nie mid den op ut trowaor stilhouwe om daor 'n zithouding an te nemen. Laoter komme d'r aandere minse laangs en die kriege dan de naorigheid d'rvan. Ut is toch een koud kunsje om een hongd effe naor de kaant te haole en daor doetie z'n behoefte dan ok wel. 't Is allenig maor gemaakzucht van de minse, dat ze ut beest op ut trotwaor laoten zitte. Dan binne d'r ok nog minse, die d'r een sport van maoke om d'rluu hongd juust veur ut pad van een aander laote zit te. Noeng is dat zitte op zich nie zo bar arreg, maor zo'n beest gaot meestal nie maor zo zitte. En astie dan nao ver loop van tied opstaot, ligter meestal wel een andenke an z'n korte, maor toch ongewenste verblief. Zoiets most toch nie kenne. Ik hettut al us meer over de hongde- bezitters ehad en zullie kwaome d'r nie aal tied goed af. Ongderlest hek nog eschreve over de speulplaots an de Prins Bernhardlaon, waor sommige minse ok d'rluu hongd laote speule. mit vieze gevollege. Noeng wil dat heulemaol nie zeige dak een hekel het an hongdebezitters en dak zullie allemaol over één kam wil sche- re, maor een mins spreekt noeng een- maol gauw van „de" hongdebezitters ajje ut eigeluk maor over een paor van die minse het. Maor die paor minse verknoeie uut juust veur de goeje. Maor jao, mit on willige hongde is ut kwaod haoze van- ge. da's al jaore zo. En noeng kenne zullie wel zeige: Jao Knelis. ajje een hongd wil slaon ister aaltied wel een stok te vingde, maor da's heuemaol ming bedoeling nie. Ik zou allenig aan de minse wille vrao- ge om d'rluu hongd een bietje maniere bie te brenge. Ik het dat noeng mit die minse edaon. Hopeluk hellupt ut. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap Palmas" 15 aug. Australië: ms „Clan Macdonald" 14 aug. en ss „Radja" 16 aug. Brazilië: ms „Algorab" 17 aug. Canada: ms „Tinderfjell" 16 aug. Chili: ms „Jytte Skou" 15 aug. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Mo- hasi" 18 aug. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 15 aug. Suriname: ms „Kreon" 15 aug. Verenigde Staten van Amerika: ms „Gaasterdijk" 16 aug. en ss „Rotterdam" 18 aug. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Spaarnekerk" 16 aug. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Van Goyenlaan 156. teL 5897. Op de Eng. Nieuwe aanwinsten. Jeugdboeken. Hlg- girts. Ik ben een jongen. - Ik ben een meisje. Mamlock, Nicky en het hob belpaard. - Nicky en hondje Peper munt. Miller, Muisje Mientje Van den Berg-Akkerman, Diedeltje op zol der. Blokker, Ik ga lezen. - Pas op school. Brinkkemper, Doe en poes en de geit. - Koosje Kruil. - Witstip. Francis, Het hoedje van Eduard Ezel. Gallico, De wereldreis van Cecile's mar motje. Ter Haar, Lotje in de dieren tuin. - Lotje krijgt nieuwe vrienden. - Lotje met Rogan op stap. Smulders, Wil je koffie. Pietje Prik? Beekman, Mickey en de vreemde rovers. Both- well, De verborgen kluis. Brusse, Brandtoren „De Vlimmers". Schip pers, Jacopo heeft de tijd. Allan, Het leven begint bij zeventien. De Beer, De scheepskat van de Zwarte Zwaan. Von Cetto. Vakantie met Violetta. Welskopf-Henrich, Boze krachten aan het werk. - De strijd om de jachtvelden. Bauer, Meisjes in de mode. Jongejan-de Groot, Inge. Saris. Een uureen dageen leven! Studieboeken voor de Jeugd. Bouhuys, Woord voor woord. Zim. Stenen en edelstenen. Alencon, Reintje en Roodstaart. Borg, Trampe de eland. Het grote boek over vriendschap met dieren. Disney, Dieren uit het verre Westen. Sluijs, Softball. Kalmijn- Spierenburg, Het spel begint. Veen- stra. Er was eens. Andreus, Meester Pompelmoes koopt een auto. Lipp, Waar blijf je toch, Dikako? Ruskin, De koning van de Gouden Rivier. Wijckoff, Pionier in eigen land. Per 18 september a.s. zal de huidige di recteur van de Nederlandsche Midden- standsbank te Soest, de heer W. J. Groenendijk, naar Hoogeveen vertrek ken, waar hij in gelijke functie be noemd is bij het aldaar gevestigde en in de laatste jaren dynamisch gegroei de kantoor van de N.M.B. De heer Groenendijk, die sinds 1946 te Soest bij de N.M.B. werkzaam is - sinds 1958 in de functie van directeur - bekleedde in de loop der jaren meer dere functies in verschillende sectoren van het maatschappelijk leven te Soest Met name als vice-voorzitter van de Soester Zakenkring heeft hij, tesamen met zijn mede-bestuursleden, door voortdurende aktie de betekenis van genoemde kring voor de gehele Soester samenleving belangrijk zien toenemen. De benoeming van de nieuwe directeur van de N.M.B. te Soest mag in de ko mende weken verwacht worden. Tijdens een, op nog nader vast te stel len datum, te houden afscheidsreceptie, zal de grote kring van relaties nog ge legenheid krijgen persoonlijk afscheid te nemen van de vertrekkende direc teur, terwijl dan tevens ongetwijfeld reeds gelegenheid zal bestaan kennis te maken met de nieuwe functionaris. i I

Soester Courant | 1967 | | pagina 5