TIEN DAGEN VAKANTIE VOOR B.D.C.-JEUGD IN HUISSEN HOE EN WAAROM NEGEROPROER MIKIMO kleedt Uw kind BETER MIKIMO Burgerlijke stand Officiële mededelingen OPROEP Krabbels van Knelis Piri«n:n:w.ii;ua DE speciaalzaak voor Uw kind. herste Soester Begrafenis-Onderneming Vleesverkoop B.D.C. organiseert nederlaagtoernooien VOORKOM DE SLIP UI Voorgesorteerde auto aangereden 02954-2007 Spoedeisende vergadering van de gemeenteraad K.V.0. houdt sportdag B.D.C.-jeugdtoernooi op 20 augustus KOM WASSEN Ril DE J.B.T.B. won Provinciaal voetbaltoernooi DINSDAG 15 AUGUSTUS 1967 Waar een louter door de sterke stro ming voortbewogen veerpont dagelijks tientallen keren de Rijn oversteekt om passagiers naar de overkant te bren gen, in het Gelderse Huissen, kampe ren veertig B.D.C.-(jeugd)leden gedu rende tien dagen in een botenloods. Een vrachtauto had de kampspullen in Hertme opgehaald, waar twee groepen pupillen elk een week hebben gekam peerd op een borederij. In Herthme was het in die twee weken het mooiste weer van de wereld en ook in Huissen tref fen de adspiranten-voetballers het bij zonder. De jongens zijn dan ook de hele dag in de buitenlucht, want in de zon is het altijd gezonder dan binnen. De botenloods, voor de vakantie van de B.D.C.-ertjes beschikbaar gesteld door het gemeenteraadslid Jos Martens, die er zelf ook slaapt, ligt aan de jachtha ven Het Veerhuis, genoemd naar het gelijknamige hotel waarin een broer van het gemeenteraadslid (lijst „Jos al leen"), Wim Martens, de scepter zwaait. Hij is de man, die alles „versiert" als er iets nodig is. Hij is ook de man, die z'n amfibievoertuig beschikbaar stelde, waarin de jongens in twee groepen op de Rijn hebben gevaren en op het land hebben gereden. Het was een hele belevenis voor de jongens, de tocht met de „duck". Dat was dinsdag, toen het prachtig weer was en ze op een weiland naast hotel Het Veerhuis aller lei spelletjes deden en voetbalden. Zondagavond, de eerste dag van de va kantie, maakten de jeugdige B.D.C.- ers een wandeltocht door Huissen. Ze zagen het klooster, de fraaie kerk en het beeldje van een jongetje met een rommelpot, dat voor het gemeentehuis staat. Het is vervaardigd door de Huis- sense kunstenaar Kees Berendse, die ook in Soest kunstwerken heeft ge maakt. Hij zou het liefste de hele dag in het kamp blijven, maar dat kon de ze week niet, want hij is met vakantie op z'n schip, de Jan van Kees. Het is een als pleziervaartuig ingerichte sleep boot, die kort geleden door enkele Huissense notabelen is gedoopt met een fles bleekwater. De voetballertjes beleven in Huissen een paar prachtige dagen, want ze zit ten er bijzonder mooi met het uitzicht op de Rijn, waar soms de mooiste boten varen, vooral plezierboten. Het is zo mooi weer, dat ze buiten eten. op de oude veerpont, die bij het jachthaven- tje tegenover de botenloods verankerd ligt. Als er een schip passeert, deint de pont op de golven en dat vinden ze allemaal geweldig. Woensdag was de pont met vlaggetjes versierd, want er waren twee jarigen in het kamp: Hans Stam en Rudie Westbroek. Voor don derdag konden de vlaggetjes blijven hangen, want toen was Gé Sehmidt ja rig. Die verjaardagen waren aanleiding voor een extra tractatie, waaraan het de jongens trouwens toch niet ont breekt. Vandaag is de pont niet ge- pavoiseerd, alleen de B.D.C.-vlag wap pert fier in de mast. 's Maandags begonnen de verschillende toernooien: het tennistoernooi, dat de volgende dag werd voortgezet. Toen werden ook strafschoppen genomen op het doel van Frans Stalenhoef. Voor elk doelpunt kregen de jongens een traktatie van een stuiver, maar als er iemand geen doelpunt maakt uit de drie strafschoppen, werd er vijf cent afgetrokken. Ze kregen zestig cent. Ver der was er een sjoeltoernooi om de koningstitel, een biljarttoernooi en een tafeltennistoernooi. Maar er zijn nog veel meer bezigheden, die de jongens een drukke dag bezorgen, 's Avonds voor het naar bed gaan is er het tra ditionele spelletje in de trant van „Het hangt aan de muur en het tikt". Iedere patrouille (er zijn er vier) ver zint een woord, dat met die dag te ma ken heeft, de anderen mogen proberen erachter te komen wat dat woord is. Degene, die het raadt, krijgt aan het eind van het kamp een kwartje. Ook dat gebeurt op de pont, in 't donker, terwijl schepen voorbij varen. En dan kan 't nog wel eens gebeuren, dat iemand van de kampstaf bij het eten uitdelen in het water van de Rijn be- m de kinderen uit de buurt komen er ook graag. Eén van hen had thuis verteld, dat er een bakkerij was, want hij had zoveel brood zien staan, 's Middags kwam hij terug om brood te halen. B.D.C.-jeugdvoorzitter Jansen kon hem maar moeilijk aan 't verstand brengen, dat hij helemaal geen brood verkocht. Woensdag kwam de keeper van B.D.C. 1. Aart Smink, op bezoek. Hij kon zich gelijk in sporttenu omkleden om in het doel te gaan staan en te proberen zo veel mogelijk strafschoppen te stoppen. Ook hier gingen de jongens helemaal in het spel op, want iedereen wilde na tuurlijk zoveel mogelijk doelpunten ma ken. En dan was er ook nog het voetbal toernooi, dat werd gewonnen door de patrouille van de Houtwormen en die Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 GEBOREN: Sandra Hendrika Mathilda, dochter van P. M. Hilhorst en E. H. B. L. Vrakking, Dorresteinweg 72. Wil lem Otto Clément, zoon van J. J. Lam- merts van Bueren, wonende te Zeist, Dr. Schaepmanlaan 41 en A. J. T. van der Lugt, Beetzlaan 105. Karin, doch ter van F. van Essen en J. de Schif- fart, Postweg 79, Soesterberg. Kat ja, dochter van F. Buijink en L. Heitlager, Colenso 53. Patrick, zoon van E. H. Lamers en P. C. W. van Geijtenbeek, Rubenslaan 45. Monique Antoinette, dochter van R. Balvers, Dr. 's Jacob- straat 21 en van M. E. Engelse, Pias- weg 38. Eddie Theodorus, zoon van A. G. Sevink en M. W. Sukel, Klaar- waterweg 3. Lisette Frangoise, doch ter van H. J. Hasseloo en J. H. van den Eijden, Dr. Schoonenbeeklaan 11. Fresia Hendrika, dochter van F. J. K. Lechte en F. H. van Wijhe, Prof Lo- rentzlaan 79, Soesterberg. Paul Alex- ander, zoon van G. A. H. Knoops en M. T. W. G. van Krevel, Veldmaar schalk Montgomeryweg 59, Soesterberg. ONDERTROUWD: Maarten Paul Eve- lein. 's-Gravelandseweg 158, Hilversum en Charlotte Clara Veronica Baronesse Bentinck, Vosseveldlaan 56. Paulus Jacobus Johannes van Hattum, Burg. Grothestraat 11 en Barbara Jacoba Ma ria Boomhouwer, Stadhouderslaan 164. Herman Harm Spikman, Meidoorn- weg 22 en Hendrika Wilhelmina van Asselt, Kerkstraat 45. GEHUWD: Adrianus Johannes van Don selaar, Amersfoortsestraat 75A en Rut- gera Jeanne Maria Butzelaar, Middel wijkstraat 32. Rudolff Siegfried Bom, Irisstraat 41, Baarn en July Nol ten, Rembrandtlaan 13. Johan Ger- hard Smits, Klein Engendaalweg 4 en Neeltje van der Wal, Koekoekweg 4. Harry Eduard Mateman, Prof. Lorentz- laan 90 en Grace Elisabeth Coert, An- tonie van Leeuwenhoeklaan 119. Wil lem Gillis de Jonge, Schothorsterlaan 4, Hoogland en Anna Johanna Voskui len, Beetzlaan 64. Gijsbert van Alte- na, Schoutenkampweg 3 en Sylvia Jac- queline Thomas, De Zoom 7. OVERLEDEN: Gerrit van Kooij, 57 jaar. gehuwd met E. van den Broe, Beetzlaan 97. landt doordat hij per ongeluk een zet krijgt Voor de jongens bestaat die kans echter in 't geheel niet, want de pont is goed afgeschermd en er is steeds voldoende toezicht. De voetballertjes vergeten hun sport zeker hief, maar soms voelen ze zich toch meer piraten en beschouwen ze de botenloods als rovershol. Maar dat is toch niet zo, want in een rovershol komt niet zomaar Jan en alleman bin nenlopen, zoals nu. Want wie er langs komt en het grote bord met „B.D.C.- jeugd, Soest" ziet, wipt wel even aan. Het is er dan ook een komen en gaan van belangstellenden, die het net zo mooi vinden als de jongens zelf. En kreeg zodoende op die dag speciale pri vileges. Want zo gaat het in het kamp, wedstrijden moeten de jongens stimule ren; ze moeten de hele dag in touw zijn, ze mogen zich niet vervelen. Dat doen ze dan OQk niet; zelfs als ze eens een keer op hun beurt moeten wachten, zijn ze nog bezig: er zijn liefst twee do zen met boeken, die steeds in gebruik zijn. Kortom, het zijn in Huissen fijne dagen met lekker eten, want daar staat de kookkunst van de heer Jansen wel borg voor. En na het eten weer spelletjes doen en andere fijne dingen. Er staat nog heel wat op het programma voor de jongens, maar dat blijft nog een verassing. Hoe konden de oproeren in de grote Amerikaanse steden ontstaan en hoe voor komen we ze in de toekomst? Die twee vragen moet het officiële onderzoek in de V.S. nu gaan beantwoorden. Niet zozeer na Detroit en Newark, maar na nu al in totaal over de dertig uitbarstingen in ncgerwyken van steden door het hele land, die al tachtig doden en meer dan tweeduizend gewonden hebben gekost. C O Oir H. W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Veel nieuws kan de officiële commissie niet toevoegen aan wat al bekend is. Het lange verhaal hoe in de Amerikaan se steden de misère uitgroeide tot botte wanhoop is al eerder verteld. De vraag is slechts hoe de volksvertegenwoordi ging in Washington reageren zal en vooral hoe de burgerij en hun gemeen tebesturen zullen dwingen te reageren. Het verleden geeft niet veel hoop. Vooral nadat lieden als Stokeley Car- michael de kreet „Zwart aan de macht" gingen prediken heeft angst en ontzet ting de blanken juist nog veel meer weerhouden iets over te hebben voor de getto-bewoners, die men ging zien als een soort verraders aan het nationale ideaal, zeker nu Carmichael zich op houdt in gezelschap van Castro en an dere vijanden van de V.S. Een man als de leider van de machtige vakbond van arbeiders in de auto-in dustrie, Walter Reuther, ziet het wat helderder: „De bezitlozen in onze grote steden zijn uitgesloten van onze samen leving. Wie verwacht dat ze zich wel zouden houden aan onze regels, houdt zichzelf voor de gek: wat voor reden hebben ze daarvoor?" Inderdaad: en daarom de leus „Black Power," en de oproeren. Cijfers Hier een kleine collectie feiten: het lan delijk gemiddelde van de werkloosheid WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan C. v. d. Breemer, Kerkplein 9 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 20 van de Wederopbouwwet, ver gunning te verlenen voor het bouwen van een bungalow met garage op het perceel, gelegen aan de Dalweg, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 7947, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Rijksweg". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid een termijn van één week na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 15 augustus 1967. is 3,7 °/o. In East Harlem is het volgens de officiële berekening 9 Deze lente heeft het departement van arbeid die berekeningen nog eens wat precieser be keken: het juiste cijfer is 33,1 °/o. En dat is dan nog niet eens het akeligste cij fer. New Orleans heeft 45,3 °/o werkloos heid onder de negers, maar dat is dan het zuiden. Echter, een stad als Phoe- nix (Arizona) haalt ook nog de 41,7 °.'o. Niet al die werkloosheid is te wijten aan de werkgevers. In de laatste jaren vooral zijn tal van zuidelijke farmers overgegaan op mechanisatie, waarna ze op alle mogelijke manieren poogden af te komen van hun nu overtollig gewor den neger-arbeiders. In sommige plaat sen werd geadverteerd dat negers zo maar een enkele reis naar het noorden konden krijgen, gratis. Andere plaatsen deden het met uithongering, door te weigeren mee te werken aan de fede rale regelingen voor sociale bijstand. Zo stroomden bij tienduizenden negers, die alleen maar bekwaam waren in het hakken van katoenplanten, een kunde waarvoor bij de industrie uiteraard wei nig belangstelling bestaat, naar de ste den. Deze geldlozen hokken bijeen in de slechtste behuizing die er is. Blanke winst Inderdaad: degenen die werk hebben, verdienen goed. Maar als ze hun in komsten moeten delen met nog tien fa milieleden die met hen op een kamer wonen, is het toch armoe geblazen. Daarbij komt dat juist in deze krotten wijken menige blanke winkelier is ge bleven, niet uit solidariteit, maar om dat hij goede winsten kan maken. Hij is vaak duurder en levert slechtere waar. Maar hij bindt zijn klanten die te arm zijn om met bus of tram elders te gaan kopen door een beginkrediet. Dan is er nog de discriminatie die vak bonden toepassen. Los Angeles dat eveneens een massale negerwerkloosheid kent, bouwt een nieuwe stadsspoorweg en nieuwe wegen. De vakbonden eisen dat alle blanken hieraan werken, die dan van heinde en ver worden aange voerd. Een stad als Detroit staat nog als goed en vooruitstrevend aangeschreven. Maar sinds 1951 is er niets gedaan aan het Amerikaanse equivalent van volkswo ningbouw. Wel zijn er grote delen van de negersloppenbuurten afgebroken, waardoor duizenden gedwongen werden nog verder in de overbevolkte rest te trekken, maar wat ervoor in de plaats kwam was voor de negerbevolking on betaalbaar. Woeker Wat deed de overheid nog meer? Ze regelde de afbetalingsmogelijkheden, waarvan juist in deze arme wijken veel gebruik gemaakt moest worden. Maxi mumpercentages aan rente blijken dan nog 285 te belopen. Een verklaring waarom de plunderaars bijvoorbeeld vooral uit waren op t.v.-toestellen. Zes jaar lang is het bijzonder goed ge gaan in de economie van de V.S. Het nationaal inkomen steeg sterk. Het ge middelde inkomen in de centra van de oude steden, waar de negergetto's zijn, daalde in die tijd. In 1954 stelde het op perste gerechtshof vast dat rassenschei ding op de scholen ongrondwettelijk was en moest verdwijnen. Tien jaar later was er nog niets gebeurd, hoewel de overheid kon dwingen door geen geld meer beschikbaar te stellen voor scholen die zich niet openstelden voor zowel zwart als blank. Nu gaat nog pas dertien procent der ne gerkinderen in het zuiden naar een school die door beide rassen bezocht kan worden en notoir is bijvoorbeeld in de federale hoofdstad Washington het verschil in kwaliteit dat op de zuiver zwarte scholen gegeven kan worden. Met gebrek aan onderwijs ontvalt weer een mogelijkheid tot meer scholing die de kans op werk voor vele negers zou vergroten. Beloofd Juist in deze periode sinds rond 1950 is juist door acties als van ds. King aan de negerbevolking veel beloofd, wat ze ker niet alleen gebeurde om stemmen te trekken, maar bij lieden als Kennedy en Johnson zeer zeker ook uit sociale verantwoordelijkheid desnoods als in zicht dat men anders aanstuurde op wat Detroit en Newark te zien hebben ge geven. Van de beloften is ook nog wat gerealiseerd. Bijvoorbeeld dat er geen onderscheid gemaakt mag worden tus sen neger en blanke bij aankoop van een huis. Maar doordat de armoede het aantal huizenkopende negers miniem houdt, heeft deze wet vooral curiosi- teitswaarde. Wat gebeurde is dat zeer veel hoop werd gewekt, die kort daarop wreed weer werd gesmoord. Lieden als King en Wilkins, voormannen in de strijd voor burgerrechten, hebben nog aan hang maar dan vooral in kringen van negers die een baan hebben, die een beetje behoorlijk wonen, kortom die deel hebben aan de gewone Ame rikaanse samenleving. In de getto's der nietsbezittenden groeide slechts de ver bittering na de verpletterde hoop. Voor de oren van hen steekt er meer in de woorden van leiders als Carmichael, die het opgegeven hebben nog langer te proberen langs de weg van de redelijk heid en via de gevestigde instanties iets te bereiken. De enige andere weg is dan dat men zelf neemt wat kennelijk niet gegeven kan worden al is de vraag niet onrecht vaardig. Vandaar dat in de getto's deze zomer veel aanplakbiljetten prijken van de Black Panther Party, de Zwarte Panter, die als lijfspreuk heeft: „Move over - or we'11 move on over you" (Geef ons wat ruimte, of we dringen op, over jou heen.) Dit alles komt uit rapporten van de overheid zelf, die zeer goed in staat blijkt de diagnose te stellen van de ver ziekende ellende in de getto's. En die nu ook een betere medicijn zal moeten voorschrijven dan soldaten te sturen met de bajonet op het geweer. Morgenmiddag (woensdag), te 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genummerd van 200 tot 250. B.D.C.-handbal organiseert deze maand zowel voor de dames als de heren een nederlaagtoernooi met als inzet de N. L. Pouw wisselbeker, genoemd naar de oud-voorzitter en adviseur van de ver eniging. De heren zullen als tegenstanders tref fen U. D. C. uit Arnhem, H. H. C. uit Hilversum en B. H. C. uit Bussum. ter wijl de dames de strijd zullen aanbin den met B.S.V., uit Blaricum, H.H.C. uit Hilversum en Achilles uit Utrecht. Voor de heren luidt het programma: woensdag 16 augustus: B.D.C.-B.H.C. (19.00 uur). Woensdag 23 augustus: B.D.C.-H.H.C. (19.00 uur). Zondag 27 augustus: B.D.C.-U.D.I. (14.00 uur). Het programma voor de dames is als volgt: Donderdag 17 augustus: B.D.C.-B.S.V. (19.00 uur). Donderdag 24 augustus: B.D.C.-H.H.C. (19.00 uur). Zondag 27 augustus: B.D.C.-Achilles (13.00 uur). De ploeg, die de dames en heren van B.D.C. de grootste nederlaag toebrengt, komt voor de beker in aanmerking. Voor het damesteam van B.D.C. zijn uitgenodigd Maary v. d. Deijssel, Wil Smeeing, Tilly Smeeing, Nel Smeeing, Diny Kok, Baary van Leeuwen, Mieke van Leeuwen, Annv Roest, Wil van Klooster, Ada v. d. Berg, Wil Tolboom, Mies Hagen en Tilly Huurdeman. p 1 op de 5 ongelu op auto snel wege ontstaat door slip <ken n pen. Voorkom de slip door u aan te passen aan weersomstandighe - den en we'gsituatie. wst VERMINDER SNELHEID maak geen scherpe stuurbewegingen en voorkom datukrach. tig moet remmen. te fit §^l<0RTÓï7lBe$ gebruik hoofd, voet er, nand met verstand1 Op de Soesterbergsestraat stond de heer J. P. C. V. uit Soest voorgesor teerd om linksaf de Ossendamweg in te rijden. Een uit dezelfde richting komen de automobilist, de heer G. S. K. uit Baarn, merkte de stilstaande auto te laat op en botste tegen de achterzijde van de andere wagen. Er ontstond al leen materiële schade. Wil jongeman, die van aanrijding bij hoek Soesterbergsestraat - Ossendamweg, op donderdag 10 augustus j.1., te 19.45 uur, getuige was, zich in verbinding stellen met telefoonnummer De raad van Soest is in een spoedver gadering bijeen geroepen tegen morgen avond, 8.30 uur, voor de behandeling van slechts één punt: wijziging van de voorwaarden voor verkoop van gronden het Soester Veen aan N.V. Euro- woningen en Park Fonds Trust, die sa men 840 flats en eengezinswoningen zullen bouwen in het Soester Veen. Wat het punt inhoudt kon aan de raadsleden nog niet worden medege deeld, omdat de laatste besprekingen met de twee bouwmaatschappijen pas heden worden gehouden. Morgenavond, te 7 uur, komen aller eerst twee raadscommissies bijeen. Daar na volgt fractieberaad, waarna te 8.30 uur de raadsvergadering aanvangt. Voor de korfbalcompetitie op zaterdag 2 september begint, organiseert K.V.O. een feestelijke sportdag in eigen sport park aan de Amersfoortsestraat, op za terdag 19 augustus. Op die dag zal door onderlinge individuele wedstrijden wor den beslist wie K.V.O.-kampioen 1967 zal worden. De onderdelen zijn: strafworpen nemen, vèrgooien, hoepelgooien, tijddoelen, streepdoelen, hardlopen en sprietlopen. Er worden zeven groepen gevormd, naar leeftijd ingedeeld. Behalve het kampioenschap van elke ploeg zijn er prijzen beschikbaar. Ook niet-leden van 9-14 jaar kunnen deelnemen, maar moe ten inleggeld betalen. Op het terrein aan de Birkstraat orga niseert B.D.C. op zondag 20 augustus een jeugd-handbaltoernooi, dat om elf uur begint. Er wordt gespeeld in acht groepen, namelijk heren-junioren en adspiranten en dames-junioren A en B, dames-adspiranten A, B en C en da mes-pupillen. De poule-indeling is als volgt: Heren-junioren: B.H.C., Laren, Actief, Odin en B.D.C. Heren-adspiranten: B.D.C., B.H.C., La ren en Actief. Dames-junioren A: B.H.C., Odin, Ac tief en B.D.C. Dames-junioren B: Laren, Odin 2 en B.D.C. 2. Dames-adspiranten A: B.D.C., B.H.C., Odin, Actief. Dames-adspiranten B: B.D.C. 2, B.H.C. 2, Odin 2 en Laren 1. Dames-adspiranten C: Laren 2. Odin 3, Actief 2. Odin 4, Jonge Kracht. Dames-pupillen: B.D.C., Odin 1, Odin 2, B.H.C., Laren. Op veld 1 worden de volgende heren- junioren en dames-juniorenwedstrijden gespeeld: Heren-jun.: B.D.C.-B.H.C. (11.00 u.), La ren-Actief (11.25), Laren-B.D.C. (12.40), Odin-Actief (13.05), Laren-Odin (14.20), B.H.C.-Actief (14.45), B.H.C.-Laren (16.00) en B.D.C.-Odin (16.40). Damesjunioren: B.D.C.-B.H.C. (11.50 uur), Actief-Odin (12.15), B.D.C.-Actief (13.30), B.H.C.-Odin (13.55), B.H.C.-Ac- tief (15.10), B.D.C.-Odin (15.35) en B.H.C.-Odin (16.25). Op veld 2 spelen de dames-junioren en adspiranten en de heren-adspiranten. Dames-adspiranten: B.D.C. 1-B.H.C. 1 (11.50 uur) en B.D.C.-Actief (13.05 uur). Dames-junioren: Laren-B.D.C. 2 (11.00 uur), B.D.C. 2-Odin 2 (12.15). Laren- Odin (13.30), Odin 2-Laren (14.45), Odin 2-B.D.C. 2 (16.00) en B.D.C. 2-Laren (16.40). Heren-adspiranten: B.D.C.-Laren (11.25), B.H.C.-B.D.C. (12.40) B.D.C.-Actief (13.55), Laren-B.H.C. (15.10) en Laren- Actief (16.25). Heren-junioren: B.D.C.-Actief (14.20) en B.H.C.-Odin (15.35). Op veld 3 komen de dames-pupillen en dames-adspiranten tegen elkaar. Dames-adspiranten: Laren 2-Odin 3 (11.00 uur), Odin 4-Jonge Kracht (11.25), Odin 3-Actief 2 (11.50), B.H.C. 1-Odin 1 (12.15), Laren 2-Actief 2 (13.05), B.D.C. 1-Odin 1 (13.30), Laren 2-Odin 4 (14.20), Actief 1-Odin 1 (15.10), Odin 3-Odin 4 (15.35), B.H.C.-Actief 1 (16.25) en Actief 2-Odin 4 (16.40). Dames-pupillen: Odin 1-B.H.C. (12.40 uur), B.D.C.-B.H.C. (14.45) en Laren- B.D.C. (16.00). Op veld 4 worden eveneens de wed strijden voor dames-adspiranten en pu pillen gespeeld. Dames-adspiranten: B.D.C. 2-B.H.C. 2 (11.50 uur), Odin 2-Laren (12.15), B.D.C. 2-Odin 2 (13.30), B.H.C. 2-Laren (14.20), Laren 2-Jonge Kracht (14.45), Odin 3- Jonge Kracht (15.35), B.H.C. 2-Odin 2 (16.00) en B.D.C. 2-Laren 1 (16.40). Dames-pupillen: B.D.C.-Odin (11.00), B.H.C.-Laren (11.25), B.D.C.-Odin 2 (12.40), Laren-Odin 1 (13.05), Odin 2- Laren (13.55), Odin 2-B.H.C. (15.10), en Odin 1-Odin 2 (16.25). Ajje ming vraogt mok zeige dak ut meraokels haandug vind, datter bie ver schillende winkels buute een haokie emaokt is, waor je de hongderiem an vast kan maoke om dat de hongd de winkel nie inmag. Allenig zou ik wul- le veurstelle om wat meer haokies te maoke en d'r ok een paor veur king- derwaoges bie te maoke. Soms kom je in 'n winkel, waor je bie- kans nie kan staon omdat een daome zonodug de kingderwaoge mee naor binne mot neme. Omdak nog allus boodschappe mot doen veur Kneliao hek daor vaok mee te maoke en hek d'r ok vaok last van. Noeng zeig ik d'r niks van, waant ik bin en blief een heer, maor as dat kingd in die waoge ok nog us begint te huule en de daome vraogt of ze eerder ehollepe ken worde, dan begin ik aal- tied een bietje rood te worde en denk ik dattie mevrouw dat kingd een sein tje geeft, omdat ze te lang mot waach- te. Aster noeng buute van die haokies bin ne, dan kenne zullie de kingderwaoge daor ok an vast maoke. Dat scheelt veul plaotsruumte in de winkel en de moeder hoeft dan ok nie zo'n haost te maoke. As der dan nog minse binne die veur ming gaon, dan denk ik, dat ik maor een beroep op ming ouwerdom doe en as da nie hellupt, dak dan maor begin te huule, meschien wor ik dan ok wel eerder ehollepe. Ik ving niet zo arg as iemand us een keer eerder an de beurt wil komme, maor ik hetter wel bezwaor eige, dat aaltied de manne ut motte ontgelde. Laotst wak in een winkel de enige ke rel. Veur de rest allemaol daomes. 't Was knap druk, maor kwas gauw an de beurt, dus ut leed was gauw eleeje. Maor wat denk je, twee vrouwluu slao- ge d'r deur een bietje ellebogewarrek in om ming veurbie te komme en veur d'rluu beurt te gaon. Ik was te verbouwereerd om wat te zeige, maor toen de derde prebeerde om veur te dringe stapte ik naor veure en zee: „Minse, ut spiet me, ik bin noeng an de beurt. Ik het me de heule tied as heer edraoge, maor noeng gao ik ut us as daome doen". Dat sloeg wel effe an. Ik wed, dat de daomes, die in de winkel stinge en dat eheurd hebbe, ming wel nooit meer opzie zalle douwe. Veur de rest doe ik graog boodschappe veur kneliao. D'r binne manne, die der een gruwelukke hekel an hebbe, maor ik nie. Jo komp de deur nog us uut en je hieft nie altied een smoesje te mao ke ajje der nog us uit wil, al ruukt Kneliao aaltied wel waor ik eweest bin. Maor ik mag toch aaltied nog bood schappe blieve doen en da's maor good ok, waant as Kneliao dat doen mot, duurt ut weke. D'r mongd staot nie stil as ze een bekende teuge komt. Da's mit ming heul aanders. Ming mongd staot ok nie stil, maor ik praot nie. Ik doe um allenig maor ope om een slok- kie te neme. Ik blief ging aovende weg en kom aaltied mit de goeie boodschappe tuus. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Door het behalen van het kampioen schap van het onlangs gehouden toer nooi van de Kring Amersfoort mocht de J.B.T.B. afdeling Soest onder de naam N.O. deelnemen aan het Provin ciaal toernooi te Jutphaas. Hieraan na men 4 districten van de provincie Utrecht deel. De J.B.T.B. Soest heeft zich geheel op dit toernooi geconcentreerd mede door het feit dat verschillende spelers, die ook lid van B.D.C. zijn, hiervoor van hun bestuur toestemming hadden ge kregen. Op het laatste moment echter werd het J.B.T.B.-bestuur ven-rast doordat het B.D.C.-bestuur de verleende toestem ming introk. Door deze grote tegenslag was de J.B.T.B. Soest genoodzaakt zijn heil te zoeken bij spelers van andere afdelin gen van de Kring Amersfoort en slaag de hierin. Spelers uit Achterveld. Hamersveld en Eemnes werden bereid gevonden het elftal te complementeren en met groot enthousiasme is dit elftal naar Jutphaas vertrokken. Van de zes gespeelde wedstrijden ein digde er 5 in een gelijk spel. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Cothen, welke door een doelpunt van Hagen in een 1-0 overwinning eindigde. In de 2e wedstrijd tegen Kring N.W. wisten de J.B.T.B.-ers door goed ver dedigen de stand 0-0 gelijk te houden. De laatste wedstrijd tegen de Kring Z.W. moest de beslissing brengen. De Kring N.O. had aan een gelijkspel vol doende. Bij een nederlaag was de Kring Z.W. kampioen. Een spannende wedstrijd volgde en al spoedig stond de Kring N.O. door een penalty, veroorzaakt door een handsbal van Kerkhof, met 1-0 achter. Ondanks de tegenwind trokken de blauw-witten ten aanval en enkele minuten voor de rust wist midvoor Hilhorst uit een fraaie voorzet van Brouwer de gelijk maker te scoren. In de 2e helft was de Kring W.O. over wegend sterker, doch na 10 min. kwam men, door een misverstand in de ver dediging, met 2-1 achter te staan. De druk op het doel van de Kring Z.W. werd nu nog groter en 3 minuten voor het einde viel de beslissing. Wagner mocht een corner nemen en de naar voren gekomen spil Kerkhof uit Achterveld schoot onhoudbaar in en dit doelpunt betekende het kampioenschap van de provincie Utrecht. Na afloop van dit sportief gespeelde toernooi mocht aanvoerder Hilhorst de beker in ontvangst nemen en werd aan alle spelers een ere-lintje uitgereikt door de voorzitter van de sportcom- missie.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5