Jimrn of 'n bank Ton Beuken Elektromonteurs Hulpmonteurs Frans Bosman van hier en daar Telefoonnummer ziekenauto 5980 REAL MADRID Mies TON BON SPORT JAN DERKSEN COACHT STEUN UW RODE KRUIS COURANTENBEZORGERS(STERS) L.T.C. „Soest" VOETBALSCHOENEN S.E.C.-nieuws Softball-nieuws Hees-Nieuws speelt al meer dan 12 jaar een leidende rol in Europees top-voetbal Electrotechnisch Installatiebureau <W -^KDETBHL. Regenpakken vanaf 9.95 B.D.C.-nieuws Zo vlogen de duiven onze wielrenners naar succes bij wereldkampioenschap Goede verdiensten helpen prestatiepeil omhoog De Snoekbaars gevraagd voor Soest-Zuid, Soest en Soestdijk voor bezorging van de Soester Cou rant op dinsdag- en vrijdagmiddag. VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 Aantal inschrijvingen overtreft capaciteit. Morgen (zaterdag) worden reeds de eerste partijen in het tennistoernooi van de L.T.C. Soest gespeeld. Het aantal inschrijvingen overtrof de capaciteit zodanig dat de wedstrijdlei ding het gehele gemengd dubbelspel in de klasse C en D heeft moeten laten vervallen. De inschrijvingen voor de B-klasse is dit jaar sterker dan ooit. Bij de heren mochten wij o.a. aanmel dingen ontvangen van L. Kunge (Rot- Weiss, Dld.), W. Juyn (Hilverheide), S. Rutgers, B. Leopold en T. Schuur (Al fa), W. Steen en G. IJsseldijk (L.T.C. Bilthoven en G. Mahel (Fléhite). Bij de dames komen als sterkste naar Soest Mej. T. Klop (Alta). Mej. ±i. Noor man (Hilverheide) en Mej. N. Blom (H.L.T.C.). Indien het weer mee wil werken, dan belooft het geheel beslist een boeiende tennisweek te worden. Uiteraard worden veel tennisliefhebbers uit Soest en omgeving als toeschouwers verwacht. PUMA. ADIDAS, QUICK. SPIJKERBROEKEN SPORTHUIS EB. K A R E L S E N EN Z. N. Koninginnclaa 32, Soest. Telefoon 2650, na 18 uur 2749 S.E.C. VETERANENTOERNOOI Aan dit toernooi zullen 10 teams deel nemen, twee meer dan vorig jaar. S.E.C. zal met 2 teams aantreden. On der leiding van Joop Belt zullen spe len in Poule I Adams, Jekel, Hooijer, Westerveld, Kareisen, Maassen, Dasse- laar, Ruttenberg, Veldhuizen, Van de Broek, res. Admiraal. In poule II zal de leiding ressorteren onder Jan v. d. Brink. In dit elftal spelen Wijngaard, Rijken, De Boer, Pothoven, Cairo, Wijnands, Brouwer, Valk, Scheurwater, Van de Brink, Hoed, Valero. In Poule I spelen Baarn, B.D.C., Donar, Ultrajectum en S.E.C. In poule II A.P.W.C., 't Gooi, Oberhau- sen, P.E.C. en S.E.C. Bij vorig jaar vergeleken zijn er enkele nieuwe clubs o.a. P.E.C. uit Zwolle, waarvan S.E.C.voorzitter M. Wilhelm voor zijn komst naar Soest destijds voorzitter was. De wedstrijden beginnen te 12 uur. Voor de echte Soester voetbal aanhang van B.D.C. en S.E.C. een leuke gele genheid om naar hun vroegere favorie ten te kijken. S.E.C.-H.V.C. RESERVES S.E.C. heeft woensdag getracht H.V.C. zo goed mogelijk partij te geven. De H.V.C. spelers waren technisch be ter dan S.E.C. en hebben dan ook ver diend gewonnen met 4-2. Bijzonder vlug en ongelukkig kwam het eerste doelpunt tot stand. Peter van Boeyen speelde terug op Van Zoghei maar had niet gezien dat er een H.V.C.- er stond. Ries Dorrestein sloeg de bal nog uit het doel maar de strafschop werd benut door Van de Bogerf. S.E.C. kwam echter 10 min. voor rust weer gelijk door Surstedt. De bal was niet geheel onhoudbaar. 1-1. Hierna werd het meteen 2-1 door een goede combinatie tussen de linksbuiten die voorzette naar Marcus en onhoud baar inkopte. Ruststand 2-1. Na rust een vlotte combinatie door het midden en Van Dijk zorgde voor 3-1. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.0. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 S.E.C. kwam goed terug, een voorzet van Surstedt werd prima ingekopt door Bosman die pas is overgekomen van de junioren. H.V.C. maakte toen nog een doelpunt door een fout van Ries Dorrestein. H.V.C. had verdiend gewonnen. LOKOMOTIEF-BEKERTOERNOOI Aan dit door P.V.C. te Utrecht georga niseerde toernooi zal S.E.C. deelnemen met zijn reserve-team, zulks in tegen stelling met de andere verenigingen die uitkomen met het eerste elftal. Bij S.E.C. wil men het toch al vrij drukke programma voor S.E.C. I niet te zwaar maken. Met 13 spelers zal er getracht worden een zo goed mogelijk resultaat te behalen. De wedstrijden duren 2 x 12 Vs minuut zonder rust. Aan dit toernooi spelen mee: In poule A: Blauw Wit, Amsterdam. Leerdam-Sport, Leerdam. S.E.C., Soest. Elinkwijk, Utrecht. S.V.F., Cothen. In poule B: Allen Weerbaar, Bussum. P.V.C.Utrecht. Amsvorde, Amersfoort. Hercules, Utrecht. St. Pancratius, Bad hoevedorp. S.E.C. 3-S.V.M. BOYS S.E.C. 3 speelt zaterdagavond, 18 uur, tegen S.V.M. Boys uit Maartensdijk. Dit is een zware opgave, maar S.E.C. zal toch moeten trachten de nederlaag zo klein mogelijk te houden. S.E.C. 4 S.E.C. 4 speelt tegen S.V.M. Boys 2 en is niet geheel kansloos. JEUGDTRAINING S.E.C. Maandagavond: 18.30-19.30 uur pupillen. 19.30-20.30 uur aspiranten tot 14 jaar. Dinsdag: nog samen te stellen. Woensdag: 19.00-20.00 Selectie Junioren. 20.00-21.00 Overige junioren. Donderdag: 18.30-19.30 pupillen onder leiding van de heer Veldhuizen. OPSTELLING ELFTALLEN LOCOMOTIEF TOERNOOI P.V.C., Utrecht-S.E.C. combinatie. Aanvang 12.00 uur. Doel B. v. Essen. Achter R. Hoed, P. Huizinga, Rodermond en P. v. Rem merden. Midden Henk Luschen en L. v. Breukelen. Voor D. J. v. d. Broek, C. Aalbers, Duist en W. Rijnders. Reserve F. Dettmer, Van Limburg en Van Ros- sum. S.V.M. BOYS I-S.E.C. combinatie. Zaterdag, aanvang 18.00 uur. Terrein S.V.M. Boys. Doel Van Rooyen. Achter D. Hooyer, J. Abbel en K. Wildenburg. Midden Pureveen en J. Voskuilen. Voor Lenar- duzie, E. Brouwer, D. de Jong, H. Lu schen en Van Limburg. S.V.M. BOYS II-S.E.C. combinatie. Aanvang 18.00 uur, terrein S.V.M.-Boys. Doel Van Vliet. Achter B. Kanters, Kees Dorrestein en Schiffaerd. Midden Jasper v. d. Linden en Nijhuis. Voor P. v. d. Brakel, Luitelaar, Schimmel, P. Meidam en W. Dorrestein. Reserve Van de Vaart, Zwalve en Le- gemaat. Na enige tijd rust aan het softballfront zijn er de eerstkomende dagen een groot aantal wedstrijden te spelen voor de S.E.C.-Flyers. Door de Nederlandse Softballbond is een nakompetitie vastgesteld waarbij in drie poules gespeeld wordt. In de poule „De Heuvelring" moet S.E.C.-Flyers o.a. spelen tegen F.A.K. uit Bilthoven. Hedenavond, te 19.00 uur, wordt de wedstrijd S.E.C.-F.A.K. gespeeld op het terrein aan de Bosstraat. De return- wedstrijd vindt plaats op maandag 21 augustus te 19.00 uur, op het F.A.K.- terrein te Bilthoven. Morgen (zaterdag) zal door de S.E.C.- Flyers een steentje worden bijgedragen aan het hopenlijk wel-slagen van de groots-opgezette Soester Sportdag. Het eerste team speelt te 16.15 uur een wedstrijd tegen de dames van H.C.A.W. uit Bussum. Dit belooft een goede wed strijd te worden en er zal door de S.E.C.-dames flink moeten worden aan gepakt om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen daar bekend is, dat de H.C.A.W.-dames een bijzonder hecht team vormen. Op zondag 20 augustus nemen de S.E.C.-Flyers deel aan het grote „Onze Gezellen" toernooi te Haarlem. Dit toer nooi is het grootste, jaarlijkse softball- toernooi hier te lande. Vorig jaar speelden de S.E.C.-Flyers in de D-poule en behaalden de tweede prijs. Hopenlijk zal S.E.C. het dit jaar tot een eerste prijs kunnen brengen, waarvoor dan voor de volle 100 procent zal moeten worden gespeeld. Het vertrek van de S.E.C.-Flyers is ge steld op 8.00 uur precies vanaf het sta tion Soest-Zuid per autobusje. Voor Hees is er zaterdag 19 augustus niets te voetballen, daar met de gehele vereniging een busreis wordt gemaakt. De reis zal te 7.45 uur aanvangen bij de „Insingerschool", en gaat via Amers foort en Apeldoorn naar de Achterhoek. Om 12.30 uur wordt een koffietafel aan geboden, waarna de middag in enkele vermaakcentra zal worden doorge bracht. Des avonds zal men aanzitten aan een diner. Aangenomen wordt dat deze dag met evenveel vreugde wordt doorgebracht als de reeds eerder door de voetbalver eniging Hees gehouden tochten. Ajax krijgt in de eerste ronde van de nieuwe competitie om de Europese be ker voor landskampioenen de sterkste ploeg van de afgelopen 12 jaar in het Europese voetbal te bestrijden. Real Madrid heeft in die twaalf jaar liefst zes keer de Europa-cup gewonnen (in 1956, 1957, 1958, 1959, 1960 en 1966) en behaalde bovendien in 1962 en 1964 nog de finale. De ploeg waar Ajax het te gen op moet nemen bestaat op één van de reserve keepers na geheel uit inter nationals. Die ene is de jonge (20 jaar) talentrijke Junquera, die vorig seizoen is gekocht van de Spaanse provincie club UP de Langreo en een geduchte concurrent is voor de beroemde keepers als José Araquistain en Antonio Be- tancourt. Toch zijn de grote mannen van Real niet de keepers, maar de spelers in het veld, hoewel daar niet meer de sterren van weleer bij lopen zoals de fameuze Alfredo di Stefano, die vrijwel alleen een wedstrijd kon maken. Ook de ster ren van José Santamaria en de Hon gaarse majoor Ferenc Puskas schitte ren niet meer. Van het kwartet van weleer is alleen nog de 32-jarige links buiten Francisco Gento over, een naam die geen verdere aanduiding behoeft. Faam door doelpunten die schaarser worden Real Madrid heeft haar grote faam verworven niet alleen door haar succes sen, maar vooral ook door haar interes sante spel. dat was gebaseerd op het maken van doelpunten. Met het vertrek van de grote sterren is de produktivi- teit van de voorhoede kleiner gewor den, waardoor Real meer aandacht is gaan schenken aan de verdediging. Vooral daardoor zijn de Spanjaarden beslist niet onverslaanbaar, hetgeen Feijenoord twee jaar geleden nog aan toonde, door in Rotterdam geflatteerd met 2-1 te winnen. Geflatteerd voor Real Madrid wel te verstaan. In hun uitwedstrijden hebben de Ma- drilenen al vaker verloren, maar op eigen terrein zijn zij heel moeilijk te kloppen. Dat presteerden alleen de Ita liaanse ploegen Juventus (0-1) in 1962 en Internationale dit jaar (0-2). Gelijke spelen werden in het Bernabeu- stadion behaald door Bercelona in 1960 (2-2) en Anderlecht in 1962 (3-3). An- derlecht schakelde de koninklijke Ma- drileense club in dat jaar in de eerste ronde uit, want in Brussel wonnen de Belgen met 1-0. We mogen aannemen dat de schotvaardige Ajax-aanval wat meer treffers weet te plaatsen in Am sterdam, waar het nog nooit een wed strijd om de Europa-cup heeft verlo ren. Internationals Het gaat er bij Ajax voornamelijk om een voldoende grote voorsprong te ne men op Real Madrid in de thuiswed strijd. Dat is geen lichte opgave tegen een ploeg van louter internationals! Nu is Ajax wat dat betreft ook niet mis, want in het vaste Ajax-elftal staan liefst negen internationals. Alleen doel man Bals en achterspeler Van Duiven- bode hebben nog nooit in het Neder lands elftal gespeeld, maar daartegen over staat, dat enkele internationals van Real het alleen maar tot amateur- international hebben gebracht. In de wedstrijd in Amsterdam in het Olympisch stadion zal Real waarschijn lijk een zeer verdedigende taktiek toe passen. Sinds september 1964 heeft Real geen enkele uitwedstrijd voor de Euro pa-cup gewonnen. Er werd vier keer verloren en vier keer gelijk gespeeld in die tijd. Dat biedt Ajax dus genoeg perspectieven. Maar dat ziet men vooral in de grote Europese bekertoernooien: de thuisspelende clubs boeken een zeer hoog winstpercentage. I I 21ÏKENFONDSL VERANCIER SOESTEBBEBGSESTR.HEG 26 TEL 2982 Ga NaaRS P'JKER TEL. 2 9 8 2 S0E5TERBERGSESTR.2 6 4-2-4 De vroegere Hongaarse majoor Puskas heeft op het spel van Real Madrid een grote invloed gehad, evenals Alfredo di Stefano, die uit het Argentijnse River Plate kwam. Zij hebben de veelvoudige Europese bekerwinnaar de perfectione ring van het 4-2-4 systeem bijgebracht. De huidige trainer van Real is de wei nig op de voorgrond tredende heer Mu- noz, die van signor Bernabeu, de eige naar van de enorm grote sportclub Real Madrid die 15 sportaf delingen heeft, vrijwel de volledige zeggenschap over het voetbalelftal heeft. Munoz is al zes jaar bij Real. De heer Bernabeu is de A.O.W.-leeftijd al ruimschoots gepasseerd en leeft te genwoordig teruggetrokken. Hij heeft met zijn miljoenen een waar paradijs geschapen voor de meest bekwame voetballers, die best hard willen wer ken voor hun club. De miljonair komt nog slechts een enkele keer kijken naar „zijn" elftal. Alleen als er een goede wedstrijd zal zijn met zeer grote winst kansen voor Real, want anders windt hij zich te veel op. Als Ajax komt moet hij thuis blijven op medisch advies. Chauvinistisch Het enorme Bernabeu-stadion biedt plaats aan ongeveer 125.000 toeschou wers. Als de „koninklijke", welk predi- caat de club in 1920 van de Spaanse koning Alfonso XIII kreeg, thuis een belangrijke wedstrijd speelt is het sta dion meestal afgeladen vol met chau vinistische en hysterische Madrllenen, die de kuip tot een hel voor de tegen standers maken. Daar zal Ajax heel wat mee te stellen krijgen. Real Madrid is een veel gevraagde club voor gastwedstrijden, ondanks de ver- Wij vragen voor directe indiensttreding in ons steeds meer uitbreidend bedrijf, enige en Voor goede krachten betalen wij graag een goed loon. Soesterbergsestraat 20A - Soest - Telefoon 3367. goeding die de Madrilenen vragen om ergens op te treden. Die loopt in de honderdduizenden guldens. De Spaanse competitie begint weer om streeks half september en als voorbe reiding voor het komende voetbalsei zoen gaat de ploeg van trainer Munoz eind augustus deelnemen aan een groot toernooi in New-York, georganiseerd door de erkende Amerikaanse voetbal bond. Begin september volgt dan het jaarlijkse toernooi om v de Caranzacup in Cadiz, waar Real de prachtige beker moet verdedigen, die het in 1958, 1959, 1960 en 1966 won. rV00R ÜE -• C. - SPORT S0ESTERBERG5ESTR. 3TEL2921 B.D.C.-MIN'ISTERPARK 2-2 B.D.C. heeft woensdagavond kans ge zien om in de eerste wedstrijd van het Zilveren Ploeg nederlaagtoernooi, met een gehavend elftal, Ministerpark een gelijk spel af te dwingen. De beide vleugelspelers Jan Dorrestein en Jan Beijer, waren door blessures verhinderd mee te spelen. De eerste helft gaf een sterker en tech nisch beter Ministerpark te zien, welke dan ook na 20 minuten verdiend de leiding nam door hun linksbuiten, die weinig tegenstand ondervond in zijn solo-ren naar het B.D.C.-doel. Wel probeerden de B.D.C.-ers de ba kens nog te verzetten, maar verder dan een prachtig schot van Jan Westerveld kwamen ze toch niet. Na rust was B.D.C. meer in de aanval en na ongeveer 10 minuten werd de inmiddels voor Jos Brouwer ingeval len Jan van de Lugt het scoren te hardhandig belet, nadat hij uit een pass van Bakker vrij voor de goal was ge komen. De hieruit toegestande strafschop werd door Bakker in een doelpunt omgezet. B.D.C. bleef ook hierna gevaarlijk voor het doel van de tegenstander en Jan v. d. Lugt zag zijn keiharde schot ge keerd door de paal. Ook Jan Verhoeve en Jan Westerveld probeerden het nog diverse keren maar zonder resultaat. Na 20 minuten gelukte het echter wel. Theo v. d. Mast nam op links een cor ner, welke in eerste instantie door de uitgelopen keeper werd weggewerkt, doch Jan Westerveld kopte de wegge slagen bal over keeper en verdediging heen in het doel. Nu kwam Ministerpark weer terug en een serie aanvallen volgde, doch in laatste instantie wist doelman Van Thienen alles te klaren, tot 5 minuten voor Jijd ook hij machteloos stond te genover een schot van de linksbinnen der gasten. Ondanks diverse pogingen van beide kanten kwam in de stand geen ver andering meer, en was deze eerste wed strijd in alle opzichten tot een goed en sportief einde gebracht. WEEKEND-PROGRAMMA B.D.C. Morgen (zaterdag) speelt BD.C. I haar 2e wedstrijd voor de Zilveren Ploeg, om 18.30 uur, thuis tegen bekerhouder K.D.S. uit Utrecht. Voor morgen is het elftal samengesteld uit de volgende spelers: E. v. Thienen, G. Egbers, Th. v. d. Mast, J. v. Fulpen. A. Voet, Jos Brouwer, Jan Beijer, Jan v. d. Lugt, J. Verhoeve, J. Westerveld en D. Dorrestein. Reserves zijn A. v. d. Breemer en Fr. Bunnik. B.D.C. zal voor de zware opgave staan de jongens van oudtrainer Stofmeel in bedwang te houden. Zondag a.s. neemt er een B.D.C.-forma tie deel aan het toernooi van Minister park te Naarden. Aanvang 12 uur. Al met al dus een druk oefenprogramma voor het weekend. Tenslotte nog speelt B.D.C. 8 thuis, om 12 uur, tegen een L.V.V.-combinatie. „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Soignies, af stand 198 km. De duiven werden ge lost te 14.00 uur met een zuid-westen wind. In concours waren 229 oude dui ven. De eerste duif arriveerde te 16.24.05 uur met een snelheid van 1372.33 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif te 16.34.16 uur met een snelheid van 1281.73 per minuut. De uitslag was als volgt: G. Rijksen 1 2 11 22 25 32 35 39 41 46. C. Dijkman 3 6 15 38. A. C. van Ee 4 21. C. v. d. Veen 5. B. Roest 7 43. C. van Klingeren 8 10. R. G. Voskuilen 9 13 16 20. P. J. Rauch 12. A. J. van Dorrestein 14 23 27 34. M. v. d. Wielen 17 31. C. v. d. Hoek 18 30. L. v. 't Klooster 19. P. G. Duijst 24 26. Jac. Wijnands 28 44. A. M. P. van Riet 29 45. J. v. d. Brakel 33 36 42. H. J. Bos man 37. G. Zeijpveld 40. De vereniging „De Zwaluw" hield de zelfde wedvlucht voor jonge duiven, die gelijktijdig met de oude duiven werden gelost. In concours waren 353 duiven. De eerste duif arriveerde te HL24.13 uur met een snelheid van 1372.93 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif te 16.35.08 uur met een snelheid van 1274.60 per minuut. De uitslag was als volgt: A. C. van Ee 1 9 20 22 27 37 48 50 52 58 67 70. C. van Klingeren 2 23 32. W. Grift 3 6 18 44 65. C. v. d. Hoek 4 10 13 24 62. G. Rijksen 5 14 21 36 39 43. H. J. Bosman 7. H. den Dekker 8 19 42 46 51 68 71. A. J. van Dorrestein 11 12 53 57. Jac. Wijnands 15 33 34. R. G. Voskuilen 16 49. J. v. d. Brakel 17 45 61. J. Knoops 25. C. van Roest 26 29. C. Dijkman 28 30 59. G. Zeijpveld 31 38 47. L. v. 't Klooster 35. M. v. d. Wielen 40. A. M. P. van Riet 41. A. Hilhorst 54. F. Reijerse 55 64 66. H. Woudstra 56 69. H. J. van Hengsturn 60. W. de Bree 63. DE VRIENDSCHAP De postduivenvereniging „De Vriend schap" hield eveneens een wedvlucht vanaf Soignies, afstand 198 km. In con cours 292 jonge duiven, die te 14 uur werden gelost met Z.W.-wind. Aan komst eerste duif 16.26.38. Laatste prijs- duif 16.35.42. Uitslag: C. Vaessen 1 18 48. Hooijer- Kleinegris 2 3 37 45. J. Kruseman 4 53. R. Westerveld 5 11 26 33 55. De vereniging vloog met 164 oude dui ven eveneens vanaf Soignies. 1 Aankomst eerste duif 16.23.43. Laatste prijsduif 16.32.55. Uitslag: H. Ketelaar I. C. Vaessen 2 3 5. E. Veerman 4 10. De wielrenner^ maakt in ons land duidelijk een bloeiperiode door. Zowel op de baan als op de weg worden door Nederlandse wielrenners - amateurs en profs - prestaties geleverd, die jonge jongens er toe stimuleren om het ook eens op de racefiets te proberen. Er zijn maar weinig wielrenners, die alleen maar op de baan rijden, vooral omdat het daarop als prof moeilijk is een goede boterham te verdienen. Toch floreert in ons landje de baansport als haast nooit te voren. De verantwoor delijke man daarvoor is de oud-wereldkampioen op de sprint Jan Derksen, die nu al enkele jaren de baanrenners onder zijn hoede heeft, daartoe aangesteld door de K.NAV.U. In het Olympisch stadion maakte onze speciale verslaggever een praatje met Derksen over de kansen van de Nederlanders, die juist bezig waren met de training voor de wereldkampioenschappen, die van 23 tot en met 29 augustus op die zelfde baan worden gehouden. maakt van omstreeks de 4 minuut 55 seconden over de 4 km. Het is jammer, dat op dit nummer Fedor den Hertog niet zal starten, die liever zijn training concentreerde op de rit op de weg om het wereldkampioenschap. Bij de Ne derlandse kampioenschappen kwam hij tot 4.56.2, ook een tijd van wereldfor maat. De tweede Nederlandse verte genwoordiger zal nu Frans van de Ruit zijn, die het tot 5.03.heeft gebracht. De grote concurrenten voor Bongers zijn ongetwijfeld de Tjechen Daler en Kolar, die vorig jaar in Frankfort tweede en derde werden. In Tokio werd Daler olympisch kampioen. Dat de 20-jarige Bongers tot de eerste drie zal komen, lijkt wel waarschijnlijk. Hij is technisch zeer goed onderlegd en rijdt op prach tig materiaal, maar heeft volgens Derk sen toch niet de klasse van een Tiemen Groen, wiens opvolger hij nu is. Van de nog maar jonge Klaas Balk uit Halfweg heeft men grote verwachtingen in de Nederlandse wielerwereld voor de race over één kilometer. De 18-jarige Nederlandse kampioen zal moeten op passen voor de rFanse wereldkampioen van vorig jaar Trentin, die in Tokio tweede werd, alsmede voor de onbeken de Deen Fredborg, die in Kopenhagen enkele mooie tijden voor zich liet af drukken. Hij gaat dit najaar met Koop man en Derksen naar de vóórolympl- sche spelen in Mexico. „Als hij volgend jaar wat rijper is, is hij onze grote troef voor de baanwedstrijden." zegt Derksen. Jammer De coach vindt het erg jammer, dat hij niet kan beschikken over Feder den Hertog en Peijnen voor de ploegachter volging, waarop een Nederlands kwartet in Tokio het goud bij verrassing won. Evenals in het tandemnummer, waarop Jansen en Koopman het Nederlandse duo vormen, is de strijd hierop open. Successen moeten als meevallers worden gezien. Over Mexico vertelt Derksen nog, dat daar op een houten baan wordt gereden, die waarschijnlijk zeer snel zal zijn. te meer omdat de baan op 2200 meter hoogte is gelegen. De jongens zullen goed aan het hout moeten wennen, dat een heel andere cadans heeft dan het beton van de baan in het Olympisch stadion. Ze moeten er volgend jaar minstens drie weken voor de Spelen beginnen om goed te kunnen acclimatiseren. In die tijd kunnen ze tevens de baan leren kennen. „Vroeger waren Arie van Vliet en U de grote Nederlanders in de baanwielren- nerij, we hebben toen een hele poos malaise gehad en nu fietsen onze jon gens weer in het voorste gelid mee, hoe komt dat?" vroegen wij. „Nou, kijk," zegt Derksen, „dat is na tuurlijk een groot deel toeval, er is weer talent. Maar heel belangrijk is, dat er voor de jongens wat te verdie nen is in hun sport, ook voor de ama teurs. In dat opzicht zijn wij bijgeko men bij het-buitenland. Als er niets te verdienen was zouden ze ook niet zo grondig en zo veel kunnen trainen en dat is de basis voor ieder succes." „U hebt laatst voor de televisie gezegd, dat doping voor baanrenners niet nodig is, omdat ze maar een korte krachtsin spanning hoeven te leveren. Toch is het door verscheidenen gebruikt bij de Ne derlandse kampioenschappen, wat is uw commentaar daarop?" „Ik blijf er bij, dat de jongens het niet nodig hebben. Het valt me hard tegen dat het hebben gebruikt. Stom van ze, want ik heb ze er voor gewaarschuwd en gezegd, dat ze het niet nodig hebben. Goede kansen Over de kansen van de Nederlanders in de wereldkampioenschappen op de baan is Jan Derksen ook duidelijk. Hij meent, dat er verscheidene goede kansen op wereldtitels zijn, vooral voor Tiemen Groen bij de achtervolging voor profs. De grootste concurrent voor het Friese idool acht hij de Belg Bracke, die hij hoger aanslaat dan de wereldkampioen van vorig jaar Leandro Faggin, die ook dit jaar weer kampioen van Italië is geworden, maar een behoorlijke leef tijdshandicap heeft. Om nog even bij de profs te blijven, daar ziet Derksen een spannende strijd ontbraden achter de motoren, waarbij onze landgenoot Jaap Oudkerk, die vroeger als achtervolger ook heel wat successen behaalde, een reële kans heeft. Maar de concurrentie is groot, vooral van Belgische zijde met titelverdediger Deloof en de mannetjesputter Proost en verder de Duitser Schultze en de meer voudige wereldkampioen op dit num mer de Spanjaard Timoner, die echter zijn beste dagen heeft gehad. Frans Mahn, de 34-jarige Nederlandse sprintkampioen bij de profs, was in een behoorlijk tempo rondjes aan het rijden in het Olympisch stadion, warm inge pakt in een dik trainingspak, terwijl de temperatuur op de zonovergoten wieler baan omstreeks de dertig graden was. Hij deed het om wat pondjes lichter te worden, maar ondanks al die moeite zal hij weinig kans hebben tegen de Ita liaanse favorieten, van wie Santé Gai- ardoni als nummer één wordt getipt door Derksen, vóór Beghetto en Antonio Maspes, ook al in de dertig, die aan een come-back bezig is. „Het zou me heel erg verwonderen," zegt Jan Derksen, „als Piet de Wit geen wereldkampioen wordt achter de moto ren, hij heeft geen tegenstanders van gelijke klasse." Maar even later vertelde de coach van de baanrenners, dat de Italianen altijd met verrassingen plegen te komen, vooral bij de amateurs. Sterke achtervolger Een grote troef is ook Ger Bongers bij de achtervolging voor amateurs, die op de toch niet zo snelle baan van het Olympisch stadion al tijden heeft ge- De hengelsportvereniging „De Snoek baars" houdt morgen (zaterdag) haar jaarlijkse viswedstrijd voor kinderen tot en met 12 jaar en een speciale wed strijd voor dames. Aan de wedstrijd, welke gehouden wordt in de grote zandput aan Rijksweg 1, kunnen kinderen tot en met 12 jaar en dames gratis deelnemen. Aanvang 14.30 uur. Aanmelden aan ons kantoor Van Weedestraat 29A, tussen 8.30-12.30 en 1.30-5.30 uur.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5