r £mC4*' 1iti^C At MUH A-Gt4\ \sp% At 1 fON BON SPOR DOORSMFREN GARAGE R0SR00M jfiies Kapkunst Nieuborg V.V.Z.-nieuws Klaar terwijl u wacht RFVFROL SMFFRSTATNON Hees-Nieuws B.D .C. organiseerde 5e jeugd-handbaltoernooi S.E.C. verslaat hoofdklasser H.C.A.W. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOH.T B.D.C.-nieuws Contact-adressen van diverse Soester sportverenigingen 9 -H^-VDETBflL Regenpakken vanaf 9.95 Groot Gaesbeker Gilde gaat potverteren Tip voor U, mevrouw De betere Permanent Waving, halve prijs, 10,—, Twee prijzen voor wandelend Olvmpia Zaterdag de tiende Paleis Soestdijktoeht FEL. BRAJNDWEER 3 3 3 3 DINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 VAN WEEDESTRAAT 52 (J SOESTERBERGSESTRAAT 30 Zaterdag j.1. hebben het 1ste en 2de elftal deelgenomen aan het J. D. Boom toernooi in Weesp, georganiseerd door de Weespersportvereniging A.D.E. De deelnemende verenigingen waren: Oran je Leeuwen uit Hilversum, P.V.F. uit Amsterdam, V.V.Z. en de gastheren A.D.E. 's Morgens om 10 uur vond de ont vangst van het bestuur en de opening plaats, waarna om 10.30 uur de eerste 2 wedstrijden een aanvang namen. Het toernooi was ingedeeld in de vorm van een halve competitie, zodat elk elf tal 3 wedstrijden van 2 x 20 minuten moest spelen. Vanaf de eerste wedstrijden is er steeds een sportieve strijd geweest om de eers te plaats te bemachtigen en wogen al le partijen goed tegen elkaar op, waar door er tot de laatste wedstrijden span ning in bleef. De beide V.V.Z. elftallen maakte een zeer goede indruk en speelden een fris se en goede partij voetbal. Zij waren dan ook van het begin af zeer goede kanshebbers voor de bovenste plaats. Dit is het eerste elftal dan ook ge lukt. want deze eindigde op "e eerste plaats en waren dus kampioen. Deze kans was er tot het laatste moment ook nog voor het 2de elftal. In de laat ste wedstrijd tegen Oranje Leeuwen II, hadden zijn aan een gelijkspel genoeg, door een beter doelgemiddelde. Toen de wedstrijd 10 minuten oud was moest één der V.V.Z. spelers door een niet zo gelukkige beslissing van de scheidsrech ter het veld verlaten en moest met 10 man verder gespeeld worden. Hierdoor was het verband uit de Dloee. waar door zij met 2-0 verloren De eind standen waren: Poel I: V.V.Z. T, 5 pun ten. A.D.E. I, 3 punten. P.V.F. 2 pun ten. door beter doelgemiddelde dan Oranje Leeuwen. Oranje Leeuwen 1, punten. Poel II: Oranje Leeuwen II, 6 punten. V.V.Z. II. 4 punten. P.V.F. II. 2 pun ten. A.D.E. II. 0 punten. Om 5 uur vond de prijsuitreiking in de zeer moderne en goed ingerichte kan tine plaats. De organiserende vereniging A.D.E. kan op een zeer geslaagd toernooi terug zien en een groot aantal sDortliefheb- bers hebben een fijne sportdag gehad. Ook de V.V.Z.-ers gingen zeer tevre den door de behaalde resultaten naar Soest terug. Thuis speelde het V.V.Z. veteranen elf tal een onderlinge wedstrijd tegen een combinatie van het 4de en 5de elftal, wat een overwinning is geworden voor de veteranen. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De leden van Hees maakten met hun dames een interessante busreis. Te 8.00 uur werd vertrokken vanaf de Insingerschool en via Rouveen en Stap horst ging het naar Gieten. Te Staphorst werd koffie gedronken terwijl in Gieten een zeer goede koffie tafel werd aangeboden, hetgeen door een ieder zeer op prijs is gesteld. Des middags ging het via de olievelden van Nieuw Schoonebeek en omgeving naar Slagharen en vandaar naar Die- penheim, waar aangezeten werd aan een groot diner, dat van 18.30 uur tot 21.30 uur duurde. Zeer voldaan werd hierna de terugreis aanvaard. Het was een zeer geslaagde dag; alleen het weer werkte niet erg mee. Voor de vijfde achtereenvolgende maal heeft B.D.C. zondag het jeugdhandbal- toernooi georganiseerd. De belangstel ling van deelnemende verenigingen en publiek en het enthousiasme, waarme de om de punten en daarmede de prij zen werd gestreden was groot. De vereniging Actief deed haar naam alle eer aan en won drie van de acht te behalen eerste prijzen, t.w. bij de he ren-junioren en bij de dames-junioren A, en adspiranten C. Daarnaast was er nog een tweede prijs bij de heren-ad- spiranten voor Actief weggelegd. De organiserende vereniging toonde zich bij de heren- en dames-adspiranten superieur. Deelnemende verenigingen aan dit zeer geslaagde toernooi waren Actief, B.H.C., Laren, Odin, Jonge Kracht en B.D.C. zelf. De resultaten waren als volgt: Heren-junioren: B.D.C.-B.H.C. 11-7, Laren-Actief 2-11, Laren-B.D.C. 3-8, Odin-Actief 1-8, Larén-Odin 5-10, B.H.C.-Actief 0-6. B.H.C.-Laren 2-6, B.D.C.-Odin 10-2, B.D.C.-Actief 3-8 en B.H.C.-Odin 9-10. Door deze resultaten is de eindstand in deze groep geworden: 1. Actief 8 pun ten; 2. B.D.C., 6 pnt.; 3. Odin, 4 pnt.; 4. Laren 2 pnt.; 5. B.H.C. 0 pnt. Heren adspiranten: B.H.C.-Actief 0-12; B.D.C.-Laren 8-0, B.H.C.-B.D.C. 0-8, B.D.C.-Actief 10-5, Laren-B.H.C. 6-4 en Laren-Actief 4-10. Eindstand: 1. B.D.C., 6 punten; 2. Ac tief, 4 pnt.; 3. Laren, 2 pnt.; 4. B.H.C., 0 pnt. Dames-junioren A: B.D.C.-B.H.C. 11-7, Actief-Odin 1-0, B.D.C.-Actief 0-2, B.H.C.-Odin 1-8, B.H.C.-Actief 3-6, B.D.C.-Odin 5-2. Eindstand: 1. Actief, 6 pnt.; 2. Odin, 4 pnt.; 3. B.D.C., 4 pnt.; 4. B.H.C., 0 punten. Dames-junioren B: Laren-B.D.C. 2 2-2, B.D.C. 2-Odin 2 1-0, Laren-Odin 2 7-0, Odin 2-Laren 0-4, Odin 2-B.D.C. 2 0-1 en B.D.C. 2-Laren 1-5. Eindstand: 1. Laren, 7 punten; 2. B.D.C., 5 pnt.; 3. Odin 2, 0 pnt. In tegenstel ling tot de andere poules werd in deze groep een hele competitie gespeeld. Dames-adspiranten A: B.D.C.-B.H.C. 15-0. B.D.C.-Actief 6-1, B.D.C.-Odin 8-4, Actief-Odin 4-5, B.H.C.-Actief 0-1. Eindstand: 1. B.D.C., 6 pnt.; 2. Odin, 4 pnt.; 3. Actief, 2 pnt.; 4. B.H.C., 0 pnt. Dames-adspiranten B: Odin 2-Laren 6-1, B.D.C. 2-B.H.C. 2 7-0, B.D.C. 2- Odin 2 1-8, B.H.C. 2-Laren 0-2, B.H.C. 2-Odin 2-13, B.D.C. 2-Laren 5-5. Eindstand: 1. Odin 2, 6 pnt; 2. B.D.C. 2, 5 pnt.; 3. Laren 1, 3 pnt.; 4. B.H.C. 2, 0 pnt. Dames-adspiranten C: Odin 3-Jonge Kracht 1-2, Laren 2-Odin 3 3-1, Odin 4-Jonge Kracht 0-6, Odin 3-Actief 2 0-9, Actief 2-Jonge Kracht 3-0, Laren 2-Odin 4 6-1, Odin 3-Odin 4 8-3, Ac tief 2-Odin 4 10-0, Laren 2-Jonge Kracht 4-2. Eindstand: 1. Actief 2, 8 punten; 2. La ren 2, 6 pnt.; 3. Odin 3, 2 pnt.; 4. Jon ge Kracht, 2 pnt.; 5. Odin 4, 0 pnt. Dames-pupillen: B.D.C.-B.H.C. 4-1, La ren-B.D.C. 3-2. B.D.C.-Odin 1-8, B.H.C.- Laren 1-14, B.D.C.-Odin 2 5-1, Laren- Odin 1 1-3, Odin 2-Laren 1-5, Odin 2- B.H.C. 4-4, Odin 1-Odin 2 5-1. Eindstand: 1. Odin 1, 8 pnt.; 2. Laren, 6 pnt.; 3. B.D.C. 4 pnt.; 4. Odin 2, 1 pnt.; 5. B.H.C., 1 pnt. In het kader van de sportdag ter ge legenheid van de opening van het sport complex aan de Bosstraat speelde za terdag S.E.C. tegen de hoofdklasser H.C.A.W. uit Bussum. Het publiek, wat in enorme getale was opgekomen, heeft een honkbalwedstrijd gezien zoals nog nimmer in Soest is ge speeld. - Een tot hoogspanning geladen team van S.E.C. verscheen in het veld, dat helaas door langdurige regen glad was geworden. Maar S.E.C. wilde aantonen dat zij thuis horen in de tweede klasse. Van de Gaast van H.C.A.W. verscheen als eerste in het slagperk en werper Harris maakte er gelijk een prestige kwestie van. Weliswaar sloeg v. d. Gaast de bal maar Blok blokkeerde deze en wierp deze feilloos naar het eerste honk en de eerste uit werd in het kamp van H.C.A.W. genoteerd. Nagtegaal kwam door een fout van Hofman op het eers te honk en zou in de eerste inning het eerste punt gaan scoren. Catcher van Mourik maakte door een goede aangooi van Murphy een eind aan de dromen van honkloper Luitgane. De derde slagman A. Fijth moest in Rodriguez zijn meerdere erkennen en S.E.C. kon zijn slagploeg het veld in brengen. Rodriguez, Blok en Hofman zaten ech ter binnen de korst mogelijke tijd zon der op de honken te zijn geweest weer op hun plaats. Dit alles was echter tegen het zere been van Harris. De eerste slagman van H.C.A.W., Koenders kreeg evenals de tweede de Graeve volgens het boek je een perfecte drieslag. Blok zorgde voor de derde uit door een prachtige vangbal die het publiek de handen op elkaar bracht. Knickenbocker betrad het slagperk als een volleerd honkballer. Hij joeg de bal in het linkse veld en kon door snel honklopen het tweede honk berei ken. Prior sloeg de bal rechts in het veld en daardoor waren er twee hon ken bezet. Een verkeerde aangooi van de midvelder van H.C.A.W. werd uitge buit door Knickenbocker. Onder storm achtige toejuichingen kwam hij over de thuisplaat en bracht de stand op 1-1. Prior belandde op het derde honk. Kelner was inmiddels door een foutieve aangooi van de korte stop op het eers te honk gekomen. Murphy zorgde voor de sensatie. Op een prachtig geplaatste stootslag kwam Prior over de plaat en de stand was 2-1. De werper van H.C.A.W., die de he laas geblesseerde Rob Hoffman ver ving, kwam sterk onder druk te staan. Van Mourik stond inmiddels aan slag en kreeg een wijd bal zo hoog dat de catcher er zelfs niet bij kon. Kelner kreeg daardoor de gelegenheid om 3-1 te scoren. Van Mourik en Harris gingen daarna op drie slag uit. Het veldwerk van S.E.C. kon daarna weer bewonderd wor den. Van de Gaast moest weer ondervin den dat ook een tweede klasser zeer sterk kan zijn. Blok zorgde ervoor dat hij voor de tweede maal zijn zitplaats kon opzoeken zonder gevaarlijk te zijn geweest. Stilting ging evenals Luitgane uit op drie slag terwijl Nagtegaal eerst had gedacht dat zijn gekregen vier wijd iets zou opleveren. De wedstrijd kon helaas maar een vol uur duren. Daarin had S.E.C. laten zien wat een ploeg kan presteren die met volle inzet in het veld komt. Na af loop waren er verschillende personen, die vol hielden dat H.C.A.W. S.E.C. had laten winnen om de sportdag te doen slagen. Hoe zeer echter H.C.A.W. ervoor ge vochten heeft moge blijken uit de be spreking van de besturen na afloop: Zo'n sterke ploeg hadden wij beslist in Soest niet verwacht. Mijne heren van harte gefeliciteerd, maar wij wensen volgende week een revanchewedstrijd. Dit is aangenomen en om 15.00 uur treedt S.E.C. weer aan tegen H.C.A.W.. Tussenstanden: S.E.C. 0 3 0 3. H.C.A.W. 1 0 0 0 1. Werpers: 4x3 slag, 1x4 wijd en geen honkslagen tegen. Stilting 4x3 slag, 1x4 wijd en twee honkslagen tegen. De punten werden gescoord door Knic kenbocker, Prior en Kelner voor S.E.C. en Nagtegaal voor H.C.A.W. Ondanks de overwinning is echter een zaak gebleken. De accommodatie is nog niet wat het zijn moet. De scheidsrech ter moest drie maal de wedstrijd on derbreken om het publiek te verzoeken achter de lijnen te gaan. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier B.D.C. IN HET MINISTERPARK- TOERNOOI Het is B.D.C. zondag j.1. in Naarden niet gelukt in de prijzen te komen. In het toernooi, dat werd georganiseerd door de Naardense club Ministerpark, was B.D.C. ingedeeld in pool II, waarin verder nog uitkwamen W.V.E.H.D.W. uit Amsterdam, Victoria uit Hilversum en Muiderberg. Het elftalen van B.D.C. wist slechts één wedstrijd gelijk te spelen, n.L die tegen Victoria. De eerste helft van de wedstrijd, die 2 x 20 minuten duurde, leverde een 1-0 voorsprong voor Vic toria op. In de 2e speelhelft gelukte het midvoor Nol Brouwer gelijk te maken, doordat de keeper een hard schot van Jo. Brou wer niet onder controle kreeg. De uitslagen in pool II waren: Victoria- Muiderberg 0-4. W.V.E.H.D.W.-Muider- berg 1-0. Victoria-B.D.C. 1-1. W.V.E.H.DW.-B.D.C. 2-0. B.D.C.-Mui- derberg 0-1. W.V.E.H.D.W.-Victoria 3-1. Eindstand pool II: 1. W.V.E.H.D.W. 2. Muiderberg. 3. B.D.C. 4. Victoria. Uit pool I kwam Actief uit Hilversum als winnaar naar voren met 5 punten. Als 2e eindigde Z.S.G.O. In pool II eindigden W.V.E.H.D.W. en Muiderberg resp. als le en 2e. De strijd om de 3e en 4e plaats ging tussen nummers 2 van beide pools en eindigde in een 1-0 overwinning voor Muiderberg. Om de le en 2e plaats werd gespeeld door de nummers 1, van beide pools, n.1. W.V.E.H.D.W. en Actief. Deze wed strijd eindigde in een 1-0 overwinning van W.V.E.D.H.D.W., zodat door deze laatst genoemde ploeg het toernooi werd gewonnen. B.D.C.-AMSVORDE Woensdag a.s., 23 augustus om 18.45 uur, ontvangt B.D.C. het Amersfoortse Amsvorde in zijn derde nederlaagwed strijd om de Zilveren Ploeg. Na 2 ver dienstelijke gelijke spelen, zal Amsvor de er zeker op uit zijn B.D.C. zijn eers te nederlaag toe te brengen. De B.D.C. ploeg bestaat uit de volgen de spelers: A. Smink, Fr. Bunnik, A. Brouwer, A. Voet, A. v. d. Hengel, J. v. Fulpen, J. v. d. Lugt, Jos Brouwer, J. Verhoeve, J. Westerveld en D. Dor- restein. Reserves A. v. d. Bremer en J. Beyer. Deze jongens zullen ongetwijfeld hun uiterste best doen ongeslagen te blijven. In verband met de enorme belangstel ling, die bleek te bestaan bij de ope ning van het „Sportpark Bosstraat" en de vragen, die ons vaak worden ge steld naar contact-adressen van diver se verenigingen, leek het ons dienstig, mede in verband met de vestiging van nieuwe Soester inwoners, om de con tact-adressen te vermelden van de ver enigingen die zich op sportgebied be wegen. Voetbal: S.E.C. - J. Veldhuizen, Nach tegaal weg 10. Afd zaterdagvoetbal J. Verwoerd, Van de Veldeplantsoen 59. B.D.C. - E. Hilhorst, Bosstraat 12. Hees - J. C. H. de Jongh, Oosterstraat 211, Baarn. V.V.Z. - A. v. d. Broek, Dorresteinweg 29. Soesterberg. - H. W. de Gier, Buys Ballotlaan 17, Soesterberg. Honkbal: R. v. d. Gaast, Foekenlaan 24. Softbal: Mej. R. Soederhuijzen, Dorre steinweg 1. B.D.C. (handbal): L. v. d. Heiden, Leeu- werikweg 1. Meteoren (korfbal): J. G. Kruitbos, Sta ringlaan 25. MH.C. Soest (hockey): J. P. F. G. Cor- smit, Heideweg 90. Red Stars (basketbal): A. J. Valk, Vin- kenweg 39. Olympia (wandelen, gymnastiek, volley bal en drumband): D. E. van Ame- rongen, Van Straelenlaan 13. S.V.V. (volleybal): B. W. Kolthof, So- phialaan 8. Soester Turnclub: P. Ekel, Kerkpad z.z. 49. Crescendo (gymnastiek en drumband): Mevr. de Wit, Koninginnelaan 35. L.T.C. Soest (tennis): M. C. de Vos- Burchhart, Noorderweg 3. Duinkikkers (zwemmen en waterpolo): J. Elderman, Gallenkamp Pelsweg 33. Shot (tafeltennis): T. Rademaker, Vin- kenweg 51. Judo. - P. Helsdingen, Koninginnelaan 149. Tempo (wielrennen): A. J. Lamens, Hobbemalaan 27. Peters Baan (schaatsen): R ten Hove, Soesterbergsestraat 4c. VOOR OE 5P0RT S0E5TERBERG5ESTR 3 fEL 2921: Naar oud, 16e-eeuws, gebruik zal het Groot Gaesbeker Gilde op zondag 3 sep tember a.s. een vier-jaarlijkse teerdag houden. Volgens het al zeer oude ge bruik zal dan de inhoud van de kas onder de leden worden verdeeld, waar bij echter de verplichting is gesteld, dat men de daarmee gepaard gaande fees telijkheden moet bijwonen. Alleen zie ken en boven-de-55-jarigen zijn van deze verplichting ontslagen. Het geld van de leden, die de feestelijkheden niet bijwonen, gaat naar het uniformenfonds. Op drie september zal in de Petrus en Pauluskerk een Gildemis worden opge dragen. Het tambour- en vendelkorps zullen hieraan medewerking verlenen, 's Middags zal de schutterskoning (G. Hilhorst) van zijn woning worden ge haald en naar het feesterrein (Birk straat) worden gebracht. Daar zal een schuttersfeest de nieuwe schutterskoning moeten aanwijzen. In het St Josephgebouw zal 's avonds tot besluit van deze teerdag een feest avond worden gehouden met medewer king van een Boerenblaaskapel uit Utrecht en het dansorkest Duke '65 uit IJsselstein. t.e.m. 31 augustus. Nieuweweg 100 Telefoon 4026. Bij station Soest-Zuid. Ruim 650 deelnemers vertrokken zater dag in de elfde Wolmars te Veenendaal. Op de twaalf kilometer liepen dertien groepen, waaronder de wandelsportver eniging Olympia uit Soest; de 25 junio ren liepen onder leiding van de heer W. A. Suman. Zij wonnen de tweede prijs. De senioren liepen met z'n acht tienen op de 18 km route onder leiding van de heer L. Vogel. Zij wonnen de eerste prijs. Op deze afstand waren acht groepen vertegenwoordigd. De Olympia- senioren kregen bovendien de wissel- beker, die dit jaar voor het eerst werd uitgereikt. De heer W. A. Suman reikte op de te rugweg naar Soest een bokaaltje uit aan het juniorenlid Hennie van Steendelaar. omdat zij vijf jaar lid is van Olympia. De Wolmars werd georganiseerd door de vereniging S.K.F. te Veenendaal. Jammer voor de deelnemers was het, dat de tocht moest worden ingekort vanwege de regen. Zaterdag 26 augustus houdt Olympia haar jaarlijkse Paleis Soestdijktoeht, die dit jaar een feestelijk tintje heeft, om dat het voor de tiende keer in succes sie is, dat ze wordt gehouden. Op veler verzoek gaat de tocht deze keer door Soest-Zuid, Soestduinen en Soesterberg. Voor 't eerst is een afstand van 5 km ingesteld voor kinderen van vijf tot en met zeven jaar (onder geleide of in groepsverband). De start heeft plaats om 14 uur voor 20 km, tot 14.30 uur voor de vijf kilometer bij gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De afstanden zijn vijf, tien, vijftien en twintig kilometer. Deelname aan deze lustrumtocht staat open voor indivi- duelen en groepen. Iedere deelnemer, die de tocht tot een goed einde brengt, krijgt een fraaie herinneringsmedaille. Voor deelname kan men zich opgeven bij de heer D. v. d. Kamp, Braamweg 81, en aan het startbureau. De bedragen zijn voor de leeftijd van vijf tot en met zeven jaar ƒ1.10; acht tot en met vijf tien jaar ƒ1.50 en ouderen ƒ1,75. De deelnemers krijgen een mooi stuk na tuurschoon voorgeschoteld van Soest en omgeving. Het is te hopen, dat de chr. wandel- sportvereniging Olympia zal kunnen te rugzien op een geslaagde dag en dat de weergoden voor fraai wandelweer zullen zorgen. P.V.O. op volle sterkte, met tamboerkorps en jeugdorkest, luisterde de door Pluvius geplaagde officiële opening met pittige marsmuziek op. Na de estafette werd de vlag door een aantal junior-voetballers aan de burgemeester overhandigd. Onder het toeziend oog van de helft van de „Blue Diamonds", Ruud dc Wolf, en oud D.W.S.-er, huidig producer van de musical Anatevka, Hans Boskamp, brengt de eerste burger van Soest de bal aan het rollen. Voordat de bal in de veilige handschoen van de H.C.A.W.-er is beland, zal de S.E.C.-speler het eerste honk bereikt hebben. De dames van S.V.V. en Olympia volleybal, gaven een perfecte demonstra'.i- daarmede een goede propaganda voor hun sport makend. n een door te weinig toeschouwers bijgewoonde wedstrijd zegevierde B.D.C.- handbal over het Amersfoortse Fidelitas.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5