MIK MIKIMO MOSJE DAJAN MET RAAD EN DAAD SOESTERBERG MIKIMO kleedt Uw kind BETER Burgerlijke stand Held van de twintigste eeuw HANDELSINSTITUUT PRACTICUM Krabbels van Kneiis Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. start 12 september met nieuwe cursus Vrouw in Soesterberg mishandeld DE speciaalzaak voor Uw kind. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Temp' Duinkikkers streden om elubtitels o-meuws MAGHINESCHRIJVEN STENOGRAFIE (Ned, en Moderne Talen) Opleiding MIDDENSTANDSEXAMEN Vrouwen Electriciteitsver. op stap Vleesverkoop PARTICULIERE REKENINGCOURANT Gaap. Raiffeisenbank Soest. kosteloze rekening-courant K.V.O.-jeugd streed om hoogste eer S.E.C.-nieuws KOM WASSEN BIJ DE Grote deelname aan viswedstrijd „The Red Stars" DINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 In deze tijd van mechanisering en auto matisering, waarin niets snel genoeg gaat, neemt ook de kans op ongelukken hand over hand toe. Het menselijk reactievermogen kan op sommige momenten de door hem zelf ontwikkelde mechanische en motorische krachten niet meer overheersen. Ontel bare grote en kleine bedrijfs- en ver keersongelukken, de dagbladen zijn de stille getuigen, tonen dit overduidelijk aan. Het verleden heeft geleerd dat veel on gelukken, wanneer zij deskundig be handeld worden, beslist niet tot de ca tegorie „ernstige" waren gaan behoren, maar met de hulp van de ongetwijfeld goedwillende hulp werd echter in veel gevallen meer verknoeid dan geholpen. Wanneer op dat moment een E.H.B.O.- er ter plaatse was geweest, zou hij ge handeld hebben, maar daar hij niet de pretentie heeft de kennis van een arts te bezitten, alleen in gevallen waarin hij had mogen en kunnen helpen. Niet zelden echter zal hij in veel ge vallen de vaak door hem gealarmeerde arts belangrijk assisteren. Vaak hoort men zeggen wat koop je voor zo'n E.H.B.O.-diploma, men be doelt dan te zeggen wat heb ik er aan! Maai* hoe prettig is het bijvoorbeeld niet voor een huisvrouw wanneer een kind binnenkomt met een gat in zijn hoofd, een jaap in zijn vinger of een fikse schaafwond, te weten wat ze moet doen, en niet in paniek met het kind naar een buurtgenoot behoeft te hollen omdat daar een bordje E.H.B.O. op deur staat. En niet alleen in huis en op straat, maar ook in de fabriek, op kantoor, op het sportveld enz. is het van groot be lang, dat zo niet iedereen dan toch en kele mensen weten wat te doen bij voorkomende ongevallen. Medio september start de Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O., afd. Soest, weer met een nieuwe cursus voor beginners en een vervolgcursus voor hen die reeds het diploma hebben. Binnenkort volgen in deze courant na dere gegevens. In de woning van een familielid is don derdagavond in Soesterberg mevr. P. C. B. (50) door haar 34-jarige schoonzoon D. J. L. mishandeld. Tussen moeder en schoonzoon ontstond een ruzie over een kind. Mevr. B. wilde het kind niet af staan aan L. met het gevolg, dat zij daarvoor een paar klappen in het ge zicht moest incasseren. Mevr. B. liep daarbij een blauw oog op. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), tel et 6286 GEBOREN: Wilhelmus Jacobus Anto- nius, zoon van W. H. Daselaar en van H. M. T. Koopman, Beetzlaan 58. Helena Maria Hermien. dochter van J. van Eeden en C. P. Meier, Vermeer- laan 17. Jeanette José, dochter van M. J. Veldhuijsen en E. Sterk, beiden wonende te Baarn, Prof. Meijerslaan 20. Jacqueline, dochter van J. van Noort en A. H. van Manen, Dalweg 97. Erik, zoon van G. J. Schimmel en J. Zeijderveld, Stadhouderslaan 100. Victor Pier, zoon van W. de Vries en J T. C. Wamelink, Irenelaan 25. Re- gina Jolanda, dochter van C. J. Kok en R. Hilhorst, Kerkpad N.Z. 2. Christi- an, zoon van W. L. Bauer en M. I. Rijkaart, Burg. Grothestraat 55. Si- mone Johanna Christina, dochter van L. M. Thomas en J. M. Kramer, Prins Hendriklaan 78. Roberto Willem Tjalling Gerardus, zoon van M. P. J. van Moorselaar wonende te Baarn, Prof. Struijckenlaan 3 en M. W. J. Huizen- ga, Groen van Prinstererstraat 19. Adriaan, zoon van H. J. Herk en H. J. Buma, Colenso 113. Aart Johannes Cornelis, zoon van A. M. Okker en C. J. de Kleuver, Simon Stevinlaan 70, Soesterberg. Frank, zoon van F. C. van Hooft en W. C. Breuker, Nieuw- straat 65. Barbara, dochter van J. J. Rijfkogel en M. Swagers, Amersfoortse- straat 76 b, Soesterberg. ONDERTROUWD: Jan van Knapen, Oosterstraat 15, Utrecht en Annemieke Bouwens, Eemstraat 1 b. Rudolf Ja cobus Veen, Oranjelaan 3 en Ineke Ma- ry Bakhuizen, Soestrebergsestraat 126. Werner Jan Douze, Corn Dirksz- straat 23, Utrecht en Elly van der Wilt, Nieuwstraat 39. GEHUWD: Marinus Cornelis Dingeman- se, Bergweg 57, Zeist en Wilhelmina Petronella Maria Huurdeman, Schaep- manstraat 78. Arie Cornelis Bakker, Veldmaarschalk Montgomeryweg 32 en Jakina Hilda Wiegers, Korreweg 183, Groningen. OVERLEDENHarmen Steenbeek, 62 jaar, gehuwd met T. A. Bijhouwer, Plasweg 60. £5 O Dir. H. W. Velllnga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Als we eindelijk tegenover hem zitten in zijn zeskamershuis met de zorgzaam uitgestalde archeologische verzameling, kunnen we hem zien zoals hij is: een man die niet rookt en niet drinkt, 52 jaar oud, gehuwd en vader van twee zoons en een dochter - „Alle drie in militaire dienst gegaan, gelukkig" - de man van de korte, snauwende inter views, mede-oprichter van de Rafi-par- tij, persoonlijke vriend van Ben Goe- rion. Blijkens het gesprek een rasechte Is raëliër, zionistisch en democratisch ge oriënteerd, in tegenstelling tot zijn or thodoxe landgenoten. Niet godsdienstig. Hij werd in een Joodse kibboets, Da gania in Galilea, geboren leerde in zijn jeugd alleen maar lezen, schrijven en rekenen. Pas in zijn latere levensjaren kreeg hij gelegenheid om deze achter stand in te halen. En dan volgt het eigenlijke levensver haal. Al vroeg verdedigde hjj de kibboets. In Mosje's jonge jaren waren de onder- oficieren zijn voornaamste en tevens zijn enige leraren. Zijn vechtlust kwam al vroeg tevoorschijn, toen hij met hakmes en ploegschaar insloeg op de Arabieren die de Kibboets Dagania bij het Meer van Genésareth overvielen (1929). Kort na die eerste kennismaking met de Arabieren trad hij toe tot de bur gerwacht. welke tot taak had leven en eigendommen der kibboetsbewoners te verdedigen. Deze organisatie werd door de Engelse autoriteiten, die in die jaren Palestina bezet hielden, officieel ge holpen en bewapend. Toch bevredigde de gang van zaken hem niet. Mosje zocht en vond bevre diging voor zijn dadendrang bij de in 1938 illegaal opgerichte organisatie, de Haganah. Een geheim Joods leger, dat met alle wettige en onwettige midde len Arabieren en Engelsen beide tracht te te verdrijven. Eén jaar slechts kon hij zijn gang gaan, toen werd hij door de Britse militaire politie gegrepen en voor twee jaar in de vesting Akko ge ïnterneerd. Zijn oog Dank zij het uitbreken van de tweede wereldoorlog werd hij door de Engelsen in vrijheid gesteld, in het uniform der Britse commando's gestoken en naar Syrië gestuurd, waar hij deelnam aan de gevechten tegen de Franse troepen van generaal Dentz, welke de regering Pétain steunden. In deze strijd verloor Mosje Dajan het linkeroog, doordat een granaatscherf hem aan dat deel van het gelaat trof. Kort daarop volgde zijn benoeming door Ben Goerion tot onder-comman dant van de Haganah, met welke or ganisatie hij in 1948 de Engelsen be streed en na hun aftocht (1948) afre kende met de Arabieren. Hij veroverde niet alleen de kibboets Dagania en het vliegveld van Te! Aviv, maar trok ook met zijn partisanen naar Gaza, dat door hem werd bezet, en leid de vervolgens op voorbeeldige wijze de verdediging van de heilige stad Jeru zalem, dat door Egyptische, Syrische en Jordaanse troepen werd belegerd. Een groot deel daarvan moest in harde ge vechten van man tegen man worden vernietigd. Dajan werd generaal van de Haganah en van het in oprichting zijnde Israë lische leger. In 1953 volgde zijn benoe ming tot plv. chef van de generale staf. Het volksleger Aan „mijn dapperste soldaat" dankt Ben Goerion, dankt heel Israël zijn le ger, zijn volksleger in de ware zin des woords. Dajan had toen eerst nog een hoeveelheid schoolkennis moeten ver garen en had daarna een uitgebreide leergang gevolgd aan de Senior Offi- cers School in Engeland. Op zijn 40ste jaar leerde hij nog parachute springen. waarbij hij een been brak. In 1958 toonde hij de wereld in de beroemde Sinaï-veldtocht al, dat hij een militair strateeg was. Hij keerde niet alleen als overwinnaar, maar als nationale held in Tel Aviv terug. Hij kwam als afgevaardigde der Mapai- partij in het parlement (de Knesset) en werd later minister van landbouw. Maar de socialistische Mapai voldeed niet aan de hoge eisen, welke de poli ticus Dajan stelde. Hij verliet teleurge steld het land. Als oorlogsverslaggever dook hij op in Vietnam, waar hij van zeer nabij de gevechten volgde en ze bovendien als militair bestudeerde. Buitenbeentje Na zijn terugkeer werd de strateeg be noemd tot directeur van het staatsvis- serijbedrijf. Hij werd voor zijn omge ving een lastig buitenbeentje, die bij herhaling de (socialistische) regering van premier Eskol hard op de vingers tikte. Het was tenslotte aan Nasser te dan ken. dat Dajan minister van defensie en - toen het militair ging spannen - tot opperbevelhebber der Israëlische strijdkrachten werd benoemd. De ka lender wees toen al 5 juni 1967. Maar Mosje Dajan verloor geen seconde. In een oorlog van nog geen week ver nietigde hij Israëls verbonden tegen standers volkomen. De Amerikaanse ge neraal Lewis W. Walt zegt van hem: „Generaal Dajan is een zeer briljante tacticus en strateeg en ik zou hem niet graag als mijn tegenstander wensen". Onder de indruk van zijn bliksemoor- log stelde de democratische afgevaar digde voor de staat Ohio, Waynes Hays, het Witte Huis voor, om in ruil voor 400 Amerikaanse superstraaljagers, aan Israël aan te bieden, de éénogige ge neraal als bevelhebber der Amerikaanse strijdkrachten in Vietnam in te zetten. De clubkampioenschappen van De Duin- kikkers werden voortgezet met de wed strijden vrije- en schoolslag. Uitslagen: 50 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1. Andrea Koehof 56 sec.; 2. Car- men van Arnhem 1.20.6; 3. Jeanette Wiss 1.25.6. Idem schoolslag: 1 Andrea Koehof 52.4; 2. Carmen van Arnhem 60; 3. Jeanette Wiss 60.4; 4. Marina v. d. Maas 1.18. 50 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: 1. Robbert v. d. Maas 54.9; 2. Erik Jan Koehof 1.10.0. Idem schoolslag: 1. Robbert v. d. Maas 100.0; 2. Erik Jan Koehof 1.02.3. 50 meter vrije slag meisjes 10-12 jaar: Serie I: 1. Els Koehof 35.0; 2. Anja Kok 38.6; 3. Mieke Labes 43.3; 4. Sylvia Slim 47.2; 5. Els Morren 54.0. Idem schoolslag: 1. Els Koehof 46.8; 2. Anja Kok 49.0; 3. Mieke Labes 50.9; 4. Els Morren 1.01.4. Serie II: vrije slag: 1. Ansje Egbers 55.1; 2. Marian Rip 59.5; 3. Francis Veul 59.8; 4. Ellen Okkerman 1.01.5. Idem schoolslag: 1. Francis Veul 50.8; 2. Marian Rip 56.0; 3. Tiny v. d. Ploeg 57.4; 4. Ansje Egbers 60.4. Serie III: vrije slag: 1. Fietje Jansen 46.0; 2. Corrie de Goede 54.0; 3. Yolanda Verwoerd 1.01.9; 4. Mieke Westerveld 1.15.4 Idem schoolslag: 1. Corrie de Goede 50.8: 2. Fietje Jansen 56.5; 3. Yolanda Ver woerd 1.02; 4. Mieke Westerveld 1.13.6. 50 meter vrije slag jongens van 10-12 jaar: 1. lbo Dörr 33.5; 2. Harry van Dor- resteijn 39.2. Idem schoolslag: 1. lbo Dörr 47.2; 2. Harry van Dorresteijn 51.9. 10 Ometer vrije slag meisjes 12-14 jaar: Serie I. 1. Marijke Roest 2.25.9; 2. Lu- cienne Balvers 2.34; 3. Yvonne Edelen- bosch 2.48.3. Idem schoolslag: 1. Lucienne Balvers 2.15; 2. Yvonne Edelenbosch 2.15; 3. Ma rijke Roest 2.20.5. Serie II: vrije slag: 1. José Bodewes 1.37.3; 2. Ria Veul 1.45.9; 3. Elly Stalen hoef 1.46.6; 4. Gonneke Westerveld 1.55; 5. Marian v. d. Heuvel 1.57.8. Idem schoolslag: 1 José Bodewes 1.50.1; 2. Marian v. d. Heuvel 1.56.4; 3. Gonne ke Westerveld 1.570; 5. Elly Stalenhoef 1.57.9. TRAININGSRIT Donderdagavond gingen 28 amateurs en nieuwelingen, op 15 sec. gevolgd door 7 adspiranten en 1 dame, van start. De eerste groep zou 35 ronden (40 km) af leggen en de jongsten 22 ronden of 25 km. Al in de le ronde een vijftal renners lichtelijk afgescheiden. In de 3e ronde Jaap v. d. Broek alleen op kop en 2 ronden later weer Jaap, nu met Ad v. d. Ploeg en Cor Alberts. Zij namen een vijftig meter, maar een groep van zes man ging er achteraan, tw. Soeteman, Hulsken, Hees, Cees Alberts. Soeteman, Piet Vakker en Cees Proosdij. Zo was een groep van 9 man ontstaan, maar het peleton zat niet stil en nader de steeds meer. In de 16e ronde zagen v. d. Broek, v. d. Ploeg, Hees en Proosdij het gevaar na deren en sprongen opnieuw weg uit de kopgroep, een ronde later waren de overgebleven vijf opgeslokt door het peleton, maar de bovengenoemde vier, eendrachtig samenwerkende, bleven voorgoed uit de voeten. Wel probeer den nog diverse renners alleen of ge zamenlijk naar de kopgroep te sprint- gen, waaronder we Joop v. Leijenhorst, Gerrit Ruttenberg en Cor Alberts enz. zagen, maar niemand kwam meer weg. De spurt van de kop was voor Rik Hees, die van het peleton voor Cor v. Leijenhorst, met miniem verschil ge wonnen voor Piet Bakker en Frans Hulsken. Uitslag: 1. Rik Hees, 35 ronden (40,25 km) in 57.35 min. 2. Cees Proosdij. 3. Ad v. d. Ploeg. 4. Jaap v. d. Broek. 5. Cor v. Leijenhorst op Vs ronde. 6. Piet Bakker. 7. Frans Hulsken. 8. Jan Wil lem de Lange. 9. Gerrit de Weerd. 10. Harry Visser. 11. en 12. Nic. de Vries en Evert Koene. 13. en 14. Gerrit Rut tenberg en Co v. Zetten. Bi de adspiranten gebeurde dit keer niet veel. In de 12e ronde zagen we Hans Peet op kop doorkomen en in de 17e ronde weer Peet samen met Harm Hees, terwijl in de 20e ronde Thea Har- deman afgescheiden doorkwam. Hier werd de uitslag: 1. Harry de Boer, 22 ronden (25 km) in 41.35 min. 2. Hans Blaschke. 3. Wil v. d. Heuvel. 4. Hans Peet 5. Thea Hardeman. 6. Theo Ma joor. 7. Harm Hees. 8. Joop Schaafsma. IMIDDEN NEDERLANDCOMPETITIE. De Adelaar, Hilversum, organiseerde deze 7e rit op het parkoers van Tempo te Soest. Als eersten startten 15 A adspiranten en 9 B-adspiranten, gevolgd door 8 ve teranen. Bij de B-adspiranten. die 10 ronden (XIVs km) moesten rijden, kwam geen afscheiding tot stand. De uitslag werd: 1. Reijenga, in 20.30 min. 2. Opheijkens. 3. Harm Hees. 4. Fresen. 5. Joop Schaafsma. 6. Groot. 7. J. ten Have. 8. H. Smit. De A-adspiranten, die 20 ronden of 23 km moesten afleggen, vielen spoedig uiteen. Er vormde zich een kopgroep van 6 man. Hiervan wist Harry de Boer zich vlak voor het einde los te rijden en winnaar te worden. Uitslag hier: 1. Harry de Boer in 36 min. 2. Hans Blaschke. 3. Theo Majoor. 4. W. Pater. 5. R. Sas. 6. Wil v. d. Heu vel. 7. H. Stekelenburg. 8. Hans Peet. 9. J. Fressen. 10. Rosseweij. 11. Lam- boo. 12. Ysendoorn. De veteranen reden eveneens 20 ronden of 23 km. G. v. Schaik wist al spoedig te ont snappen en de anderen zagen hem pas na de finish terug. Hier werd de uitslag: 1. G. van Schaik, 36.55 min. 2. A. Vroege. 3. B. Alfrink. 4. D. Vroege. 5. A. Mildert. 6. H. Stou- ten. 7. D. Verboom. 8. E. de Jong. De 20 nieuwelingen, waaronder 2 En gelse gastrenners, gingen te 10.20 uur van start voor een rit over 35 ronden of 40 km. Het werd een vrij vlakke wedstrijd. In de 6e ronde ontsnapte de Engelsman Steve Tanry en aangezien de Engelsen buiten mededinging meereden, deed het peleton weinig moeite om hem terug te halen. In de 24e ronde probeerden Cozijnse en Brons nog te ontsnappen en in de 30e ronde J. Riphagen, maar beide pogingen mislukten. Fen massaspurt bracht de uitslag. Deze werd: 1. Steve Tanry, Engeland, in 1 uur 30 sec. 2. J. Cozijnse. 3. Gra- ham Rees. 4. Jan W. de Lange. 5. Blokland. 6. P. Baas. 7. J. de Bruin. 8. Drogenbroek. 9. van Schaik. 10. W. Huigen. 11. Brons. 12. H. Hummel. 13. J. v. Beek. 14. Jager. Om 12 uur startten de 36 amateurs, hierbij waren 6 van de Engelse gast renners. Zij moesten 45 ronden. 52 km, rijden. Hier was de strijd heel wat levendiger. Na wat lichte schermutselingen kwam in de 15e ronde een serieuse uitloop poging van 5 man t.w. de Engelsen Cox en Thomas met Mocking, Sandbrink en Ligter, na 5 ronden had het peleton ze 4 September a.s. aanvang cursussen voor Aanmelden iedere avond van 7.00-9.00 uur. Behalve zaterdag. TORENSTRAAT 2d SOEST TELEFOON 2100 ML El/tER KLEDING 0. P. MILM0R5T TEL 2504 W.WEEDE5TR.8 50ESTDDH weer teruggehaald. In de 22e en 23e ronde, weer Cox en Sandbrink. Harry Ligter probeerde het in de 25e ronde alleen, zonder resultaat overigens. Wij naderden het einde, in de 42e ronde nog een poging van Mc Queiq met Zeedijk, maar een massaspurt moest de eind stand brengen. Deze werd: 1. G. Tromas, Eng., 52 km in 1.18 uur. 2. R. Cox. Eng. 3. Rik Hees. 4. Cor Rutgers. 5. Piet Bakker. 6. C. Hogervorst. 7. M. Bennet, Eng. 8. P. v. Schaik. 9. G. Tukker. 10. J. Sand- bring. 11. T. Clark. 12. Teus v. d. Tol. 13. G. Brouwer. 14. D. Vervloet. De afdeling Eemland van de Vrouwen Electriciteitsvereniging heeft reeds een programma voor de komende maanden opgesteld. Volgende week maandag (28 augustus) gaat de vereniging een bezoek brengen aan de firma P. de Gruyter in 's-Hertogenbosch. Voor deelname aan deze tocht kan men zich opgeven bij mevr. C. Groot-van Zadelhoff, Beatrix- laan 7. Om acht uur 's morgens wordt na betaling van 6,door de deelneem sters per busvertrokken van het Han delshuis in Soest-Zuid. Daarna wordt gestopt bij de Dalweg, het raadhuis en Braamhage en om kwart over acht bij Nieuwerhoek. Op donderdag 14 september wordt een eenvoudige excursie gehouden naar Driebergen met een bezoek aan de ex positie van de heer Muijser te Doorn. Het winterprogramma begint dinsdag middag 26 september in Het Brandpunt te Baarn. Mevr. dr. S. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus uit Amsterdam zal een lezing houden over „burgers, grieten en nozems". Tevens zal die middag nog even aan het dertig-jarig bestaan (in april j.1.) worden gedacht. Op dindsdag 17 oktober komt de firma Bols uit Amsterdam een -demonstratie geven in het Anna Paulownahuis in Soest. Op donderdag 16 november zal mej. Hol uit Amsterdam een boek van de bekende auteur Anthonv van Kam pen bespreken. Dat gebeurt in het Oran jehotel. De traditionele kerstmiddag wordt op 19 december in Het Brandpunt in Baarn gehouden. Morgenmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van alle nummers. NALATENSCHAP. - Ik heb een zuster die al Jaren weduwe is en geen kinde ren heeft. Ik ben de enige broer die nog in leven is van de familie. Zelf ben ik ook weduwnaar en heb 2 kin deren. Wie heeft nu het recht op de nalatenschap van mijn zuster? Er is waarschijnlijk geen testament. Als er wel een testament is kan zij dan ook aan een ander vermaken? Antwoord: Als er geen testament is, bent u de erfgenaam. Uw zuster kan echter bij testament een ander aanwij zen. BLIKJE ANANAS. - Toen ik een blik je ananas openmaakte zag ik tot mijn verbazing een made liggen die nog leefde. Hoe is dat mogelijk? Antwoord: De enige verklaring hier voor is deze: Vruchten, dus ook ananas worden bij conservering niet gesteri liseerd, waarbij alle leven gedood wordt maar gepasteuriseerd (75 a 80 gr. C) waarbij niet alle leven gedood wordt, vooral eventueel voorkomende eieren van insekten of dergelijke. Het is dus zeer goed mogelijk dat zich in de ana nas nog een of ander eitje van b.v. een fruitvlieg of dergelijke bevonden heeft. Uit dit eitje heeft zich later een made ontwikkeld, die in die koele omgeving nog lang kon blijven leven. Open een bij de Door de steeds grotere toe name van de uitbetaling der salarissen per giro, stelt de Raiffeisenbank U in de ge legenheid een te openen, waarop alle be taling verricht kunnen wor den. Kantoren: Kerkplein 9. Soesterbergsestraat 14 en Koninginnelaan. naast nr. 38. Ondanks de aanhoudende regen is het K.V.O.-sportfestijn beslist niet in het water gevallen; enthousiast werd ge streden om het kampioenschap bij jon gens en meisjes. Georgine Baardman behaalde bij de miesjes het hoogste aantal punten (83), slechts één puntje minder dan Bart van de Berg bij de jongens-aspiranten. Uitslagen van de zevenkamp bij de meisjes: 9-10 jaar: 1. C. de Groot (52); 2. R. Teuns (50); 3. C. de Bruin (49). 11-12 jaar: 1. C. van Esseveld (79); 2. L. Louwers (70); 3. J. Meyer (66). 13-14 jaar: 1. G. Baardman (83) K.V.O.-kam- pioenmeisjes; 2. M. Rijper (72); 3. T. Rohof (69). De resultaten bij de jongens waren als volgt: 9-10 jaar: 1. Chr. Boone (70); 2. H. Rietveild (65); 3. A. Rietveld (64). 11-12 jaar: 1. A. van Asselt (85); 2. R. Cannemeyer (70); 3. R. Ysbrandy (63). 13-14 jaar: 1. B. van de Berg (84), K.V.O.-kampioen-jongens; 2. H. Koch (77); 3. W. Ubens (75). Na de zevenkamp, bestaande uit de on derdelen strafworpen, vergooien, hoe pelgooien, tijddoelen, streepdoelen, hard lopen en sprietlopen werd de prestige wedstrijd K.V.O. 1 tegen kampioen K.V.O. 2 gespeeld en vanwege het slech te weer gestaakt bij de stand 1-4 in het voordeel van het tweede. De jeugdcommissie kan met grote vol doening terugzien op deze sportieve K.V.O.-feestdag, die ongetwijfeld vol gend jaar herhaald zal worden, want de jeugd was bijzonder enthousiast voor dit eigen sportevenement. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak veu- rige week nie wist wak mos beginne ut wiekend. Jonges, jonges, wat sting d'r bar veul sport op ut program. Ut was wel effe uutkieke om d'r wat uut te zeuke, maor ik bin overal zoveul meugeluk weze kieke. Zoveul sport aster zaoterdag en zong- dag te doen was, ister nog nooit eweest in Soest. Noeng is ut ok nie iedere dag opening van de neije sportakkemedaosie in Soest, al wast al wel de darde maol dattut B.D.C.-veld offisjeel eopend wier. Wullie hadde in elk gevaal een heule- boel sport en daorom magge zullie van ming part volleged jaor de sportakke medaosie wel weer offiesjeel opene. Ut was een meraokelse dag ondangs de rege en ondangs dak niks eheurd het van wat de buurgemeester an mooie woorde esproke het, waant de geluids- instelaosie dee ut nie zo best. Maor goed, de rege en de afwezugheid van ut geluud konde toch de p(r)et nie drukke en ik het ming best vermaokt mit alles. Mit voetbal tusse de artieste, hoewel d'r van S.E.C. ok een paor bie liepe (gelukkig waore da ok artieste denk ik, waant zullie deeje nie veul veur de rest ongder), mit handbal, mit honkbal, met basketbal en volleybal. D'r was keuze genog, veur ellek wat wils, zo ezeid. En gezien ut weer waster toch aordug wat volluk, dus de orre- gaonisaotore hebbe nie veur niks zitte warreke om ut allemaol zo best veur mekaor te maoke. En dan waster zaoterdagavongd weer voetballe en zongdag ok. Toen kwam de ouwe garde an de beurt. Ze hadde ming ok evraogd om mee te doen en ik wou ok best maor ut mog nie van Kneliao. Ik kon ut ok nie meer veur mekaor kriege mit de keuring, waant ik wou ming per sé eerst laote keure. Ut is teslotte al een paor daoge eleeje dak veur ut laotste teuge een bal etrapt het en om dan maor weer zo de wei in te gaon, dat leek ming toch een bietje te gevaorluk. Maor ik bin wel weze kieke, en ik het- ter bar veul schik ehad. Soms wier ut ming te maachtug, dan kreeg ik zo'n zinnigheid om mee te doen, dak effe weg mos en een slokkie ging neme. Dat het ming altied veul goed edaon en noeng hielp ut ok weer, waant ik het- ter gin last meer van ehad, ok nie toen ik de bal een schop gaf, toen die op ming af kwam, omdat een speulder een bietje een krom schot egeve had. Veerder bink ik nog effe naor de vis- wedstried weze kieke. maor nie laang, waant daor mot je stil weze en ik bin noeng eenmaol onrustig van huus uut. Maor een volleged keer wik ok mee doen. Ak me dan maor nie as een vis op ut dreuge veul. VKTETrïNEN-TOERNOOT SOEST Zondagmiddag begonnen de veteranen aan hun toernooi, waaraan 160 voetbal lers deelnamen. Onder de gasten bevond zich een be vriende club uit Oberhausen, die voor de tweede keer te gast was. In tegenstelling tot zaterdag was het prachtig voetbalweer en de publieke be langstelling was relatief zeer groot, wat de stemming hoog opvoerde, zowel in als om het veld. Er werd hard gestreden en de krachten lagen over het geheel genomen in even wicht. Na het spelen van de 20 wedstrijden, kwamen als winnaars uit de twee poules tevoorschijn: Poule I: Baarn, na het nemen van strafschoppen tegen Donar, waarin Baarn, dat gelijk geëindigd was met 5 punten, uiteindelijk de sterkste bleek. In Poule II eindigden P.E.C. en 't Gooi gelijk met 6 punten, waarbij na het ne men van strafschoppen, 't Gooi uitein delijk over de sterkste zenuwen bleek te beschikken. Voor de finale kwamen uit: Baarn en 't Gooi, terwijl Donar en P.E.C. streden om de derde en vierde prijs. De eindstand was: 4de plaats Donar, 3de plaas P.E.C., 2de plaats Baarn en de lste plaats 't Gooi, dat. in naam van de heer Van de Heus, na een klinkende speech door de voorzitter van S.E.C., de heer M. Wilhelm, de Eb Kareisen- trofee uitgereikt kreeg. Voor de overige drie winnende clubs waren drie kleinere bekers beschikbaar, die uitgereikt werden aan de aanvoer ders. Verder kregen de 5 scheidsrechters ieder een doos bonbons aangeboden. Het wa ren de heren Van de Heut, E. Veldhui zen, Blikendaal, Posthuma en Bühr- mann. Ook de heer J. Veldhuizen werd niet vergeten; de voorzitter en publiek dank te hem voor zijn enorme organisatie. S.V.M. BOYS—S.E.C. 3 7-2. Het derde elftal van S.E.C. 3 was dit weekend de gast van S.V.M. Boys uit Maartensdijk. Dat de reserves van S.E.C. wat doel punten aangaat nog wel wat leren kun nen van deze sterke zaterdagmiddag- club bleek we luit het scoreverloop. Hoewel S.E.C. 3 technisch beter voet balde, bleek S.V.M. Boys over betere schutters te beschikken, hetgeen wel bleek uit de ruststand. 4-1. Na de rust was het S.E.C. 3 dat direct 4-2 scoorde, maar zij liet het daarna toch afweten, waarna S.V.M. Boys kans zag de score geleidelijk aan op te voe ren tot 7-2, met welke stand het einde kwam. S.V.M. BOYS 2S.E.C. 4. 2-7 Een veel beter spelend S.E.C. 4 heeft te gen S.V.M. Boys 2 duidelijk revanche genomen van de nederlaag van het der de elftal en wel met dezelfde cijfers 2-7. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Wit ,in welke wedstrijd S.E.C. kans zag gelijk te spelen, terwijl Blauw Wit het eerste doelpunt scoorde, en Dirk Jan van de Broek, die met keeper B. van Essen tot de uitblinkers behoorde, toch nog gelijk wist te maken. De tweede wedstrijd ging tegen de ster ke tweede klasser „Leerdam Sport", welke wedstrijd door S.E.C. met 2-0 werd verloren. De derde wedstrijd van S.E.C. ging te gen S.V.F., welke wedstrijd door S.E.C. werd verloren met 1-0 na een kleine fout van doelman B. van Essen. De vierde wedstrijd van S.E.C. ging te gen de amateurs van Elinkwijk, welke wedstrijd werd gewonnen door S.E.C. met 2-0, na twee voortreffelijke doel punten van H. Duyst en D. J. van de Broek. De eindstand van dit toernooi was ten slotte: le prijs S.V.F.. 2e Amsvorde, 3e A.W. en 4e Leerdam Sport. DERDE NEDERLAAGWEDSTRIJD Woensdagavond, om half zeven, speelt 5.E.C., op haar terrein aan de Bos straat, haar derde nederlaagwedstrijd tegen het Amersfoortse Quick. Voor de jaarlijkse viswedstrijd voor jeugd en dames, georganiseerd door de hengelsportvereniging De Snoekbaars, bestond ondanks de zware regenval, zaterdagmiddag een enorme belangstel ling. De wedstrijd begon om half drie in de Grote Zandpunt aan rijksweg 1. Om twee uur had zich al een groep van ongeveer 100 meisjes en jongens bij het viswater verzameld. De dames versche nen later (30 in getal). Om half drie werd het beginsignaal gegeven en het voer en de dobbers gin gen te water. Het bleek ditmaal dat de vissen wel wilden bijten. Al spoedig moesten de controleurs er aan te pas komen. Het bestuur van De Snoek baars zorgde tijdens het vissen voor krentebollen, limonade en kauwgom, hetgeen zich goed liet smaken. Tijdens de wedstrijd werd het bijna niet droog maar de sfeer was prima en opgewekt wachtte men op de uitslag. Die luidde: Meispes en jongens tot en met 12 jaar: 1. J. Ravenhorst, 167 cm vis; 2. J. Ver- woerd 153 cm; 3. J. Maarsen 117 cm; 4. G. van Eek 96 cm; 5. E. Hut 77 cm; 6. J. van Garderen 73 cm; 7. W. Broer- se 71 cm; 8. G. Altena 54 cm; 9. G. van Brienen 52 cm; 10. W. van Gelde ren, 48 cm. Een veel beter voetballend S.E.C. ging Dames: 1. mevr. Limper-Bouman, 133 de rust in met de gelijke stand van 2-2, maar na de rust toonden de spelers aan over een veel betere techniek en conditie te beschikken dan hun tegen standers. Het einde kwam dan ook met een regelmatig opgevoerde score op 2-7 in het voordeel van S.E.C. 4. S.E.C. II S.E.C. 2 nam dit weekend deel aan het zeer sterk bezette toernooi van P.V.C. te Utrecht. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat S.E.C. 2 in dit toernooi buiten de prijzen viel. Voor de eerste wedstrijd moest aange treden worden tegen het sterke Blauw- cm; 2. mevr. Veenkamp, 109 cm; 3. mevr. Hut, 103 cm; 4. mevr. Ravenhorst, 56 cm; 6. mevr. Limper-Natter 39 cm. De heer K. Veenkamp reikte de vele prijzen uit. Donderdag a.s. begint de Soester bas ketballvereniging met de wekelijkse training. De training vindt plaats in de zaal van de L.T.S. Eemland aan de Molenstraat. Voor senioren en junioren van 19.00 uur-21.00 uur.

Soester Courant | 1967 | | pagina 6