I.D.v.VUGT HANDELSINSTITUUT PRACTICUM Telefoonnummer ziekenauto 5980 winkeljuffrouw. KERVER SUPER Z.B. LEERLING-VERKOOPSTER VLUG EN PRECIES? OCRIET FABRIEK NV ]ONGE ENTHOUSIASTE MEDEWERKSTERS TEKEN AAN DE WAND MET RAAD EN DAAD Uit de hogeschool der wetenschap S0ESTERBERG Wethouder Hilhorst Ridder in de Orde van Oranje Nassau MELK-WEG GASGEVAAR JEUGD WERKLOOSHEID B.D.C. verslaat Amsvorde in aantrekkelijke wedstrijd Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Door auto geschept Studente aangereden MACHINESCHRIJVEN STENOGRAFIE ENGELSE CONVERSATIE Opleiding MIDDENSTANDSEXAMEN Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Tentoonstelling Las-apparatuur ontvreemd Zeepost Kodenstoik De heer J. Mensink overleden Bromfietster door auto weggeslingerd Netnummers worden gewijzigd Opleiding tot mannequin POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 SPECIAALZAAK MONIQUE VOOR BABY EN KLEUTER Optisch Technische Industrie ARC0 0p-art fietsen 89.- Sportfietsen WSM SLUYTER TE KOOP GEVRAAGD Uw meubels vakkundig GESTOFFEERD. J. H. L. v. Rossum 1 VRIJDAG 25 AUGUSTUS 196T De voetballiefhebbers, die woensdag avond verzuimden de derde wedstrijd van B.D.C. in het kader van het neder- laagtoernooi om de Zilveren Ploeg (be schikbaar gesteld door N.V. Construc tiebedrijf C. J. van Hengstum en Zn.) te bezoeken, hebben wel heel erg onge lijk gehad. Het duel tegen de Amers- foortse vierdeklasser Amsvorde was van zeer goed gehalte. Bij vlagen was er sprake van uitstekend voetbal met vloeiende combinaties. Bovendien was er sensatie genoeg, want kansen kre gen beide voorhoedes voldoende. Zes ervan werden benut; B.D.C. nam vier treffers voor z'n rekening, de Amers- foorters de overige twee. Een royale score dus van de Soester voorhoede, die het in het vorige seizoen soms lelijk liet afweten, maar die in de drie tot nu toe gespeelde nederlaag- wedstrijden al acht keer tot scoren kwam. Nu moet er wel bijgezegd worden, dat de defensie van Amsvorde verreweg het zwakste deel van de ploeg was. Ze gaf meer dan eens kansen weg; het was evenwel de verdienste van de B.D.C.-voorwaartsen, dat ze er ook van wisten te profiteren. Zowel B.D.C. als Amsvorde gaven el kaar de gelegenheid goed voetbal te spelen, zonder dat daarbij het eigen werk werd verwaarloosd. In de eerste helft toonden de zwart-witte gasten zich de betere ploeg. Ze combineerden wat beter, maar zagen desondanks geen kans doelman Smink veel werk te be zorgen. Daarvoor zorgde wel de middenlinie Egberts, Ad v. d. Breemer en uitblin ker-spil v. d. Hengel. Bovendien waren er nog de backs Bunnik en Arnold Brouwer, die moeilijk te nemen obsta kels vormden op weg naar het doel van Smink. De blauw-witten slaagden er na ongeveer een kwartier in zich wat los te werken uit de druk van Amsvorde en enkele gevaarlijke door braken wezen erop, dat de gasten het verre van gemakkelijk zouden hebben. In de 21ste minuut viel het eerste doel punt en niet aan de kant van B.D.C. De Soester defensie pareerde een Amersfoortse aanval. Uit een verre pass bereikte de bal midvoor Jan Verhoeve, die eerst twee verdedigers passeerde alvorens doelman De Vries met een strak, laag schot voor de eerste keer het nakijken te geven (1-0). Dit was Amsvorde duidelijk teveel. De zwart- witten gingen fel in het offensief en zeven minuten later was de balans weer in evenwicht. Buys nam een hoek schop, de ver opgerukte spil Ton v. d. Brink werd een ogenblik vrijgelaten en dat betekende 1-1, want Smink had te gen zijn kopbal geen verweer. Hier bleef het bij tot de rust, ondanks een weggevertje van Jos Brouwer, die zo nonchalant op Smink terugspeelde, dat Buys de bal kon bemachtigen. Hij kopte echter over het doel. In de twee de helft was het pleit snel beslecht. Na een aantal vloeiende aanvallen na goede combinaties kreeg B.D.C. na zes minuten een hoekschop te nemen. Jan van de Lugt zette de bal voor, een Amsvorde-verdediger maakte hands, maar de scheidsrechter liet terecht doorspelen, want de bal kwam bij Jos Brouwer terecht, die keihard en doel- Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. treffend voor de tweede maal De Vries passeerde (2-1). Nauwelijks drie minuten later was het al 3-1. Brouwer gaf een dieptepass naar nfj ^?ze scbudde eerst spil v. d. Brink van zich af en schoot vervolgens zo hard op doel, dat de bal net onder de lat als een bom achter de Ams vorde-doelman insloeg. Tien minuten later bracht Verhoeve, opnieuw met een keihard schot, de stand zelfs op 4-1 in het voordeel van B.D.C., een ongeken de weelde. Maar Amsvorde gaf zich nog niet gewonnen. In de 21ste mi nuut faalde het rechter verdedigings- blok van B.D.C. en voor Wim Mees was dat een goede gelegenheid de sco re op 4-2 te brengen. Amsvorde bleef doorgaan. Een pass over de B.D.C.-verdediging heen bracht Mees opnieuw in vrije positie voor Smink, maar met een meesterlijke re actie bracht hij net op tijd redding. De Amersfoorters bleven aanvallen, maar Smink groeide naar een grootse vorm, redde enkele keren bijzonder fraai en het zich niet meer passeren. Aan de andere kant kreeg Verhoeve nog twee levens grote kansen, maar eerst schoot hij keihard tegen de paal en even later mikte hij, vrij voor doel staande, net langs de verkeerde kant van de paal. De 4-2 stand bleef uiteindelijk gehand haafd in deze zowel voor als na de rust aantrekkelijke wedstrijd. Er staan nu nog twee wedstrijden in het nederlaagtoernooi van B.D.C. op het programma. Zondag gaan de Soesters met vier elf tallen op bezoek bij P.V.C. in Utrecht. De wedstrijd van het eerste elftal telt voor het nederlaagtoernooi. Volgende week woensdag komt D.O.S.C. uit Den Dolder op bezoek en dat is de laatste wedstrijd in de serie van vijf. B.D.C. heeft nog steeds geen nederlaag geleden (Ministerpark en K.D.S. speelden tegen B.D.C. beide met 2-2 gelijk) en als ook de twee resterende wedstrijden geen verlies opleveren, zal de organiserende vereniging zich voor een jaar de be zitter van de fraaie Zilveren Ploeg mo gen noemen. Maar zover is het nog niet. Sturka. Herfstkleding en wlnterkleding. De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Op de Soesterbergsestraat nabij de Oude Utrechtseweg werd woensdag morgen mevr. J. A. P. uit Soestduinen bij het oversteken van de weg geschept door een auto, die bestuurd werd door de heer H. van K. uit Soest. Mevr. A., die een fiets bereed, kwam op de mo torkap en daarna via het dak weer op de straat terecht. Met een zware her senschudding en diverse andere ver wondingen is zij naar Zonnegloren over gebracht en aldaar opgenomen. Op de Soesterbergsestraat werd dinsdag de 20-jarige studenteG. M. E. M. van G. uit Soest aangereden door een auto, waarvan de bestuurder, de 22-jarige Hilversumse stoffeerder A. M. V. de Ossendamweg wilde oprijden. Hij ver leende de bromfietsende studente daar bij geen voorrang met het gevolg, dat zij werd aangereden en aan knieën en gezicht gewond raakte. Dokter Stro band verleende de eerste hulp. Het meisje behoefte niet naar het zieken huis te worden gebracht. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een onderzoek ingesteld naar de verwachte investeringen in 1967 in vaste activa voor de be- en verwerkende in dustrie, voor de bouwnijverheid en het openbare nutsbedrijf. Uit dit onderzoek zijn cijfers gerold die ons en de regering aan het denken kunnen zetten over de verwachte bedrijvigheid in de naaste toekomst. Het is gebleken dat de bestel lingen vermoedelijk anderhalf miljard minder zullen bedragen in deze be drijfstakken dan het vorig jaar. Men heeft geconstateerd dat dit jaar voor het eerst sinds lange tijd de verwachte bestellingen zullen achter blijven bij die van het vorig jaar. Het teruglopen van de investeringen heeft bijzonder nadelige gevolgen voor de werkgelegenheid. In de basis-indu strieën vinden naar verhouding de meeste werknemers een broodje. Als de investeringen stokken betekent dat een dalende produktie van eindprodukten in de daarop volgende periode. Slechte ver wachtingen aan het investeringsfront beïnvloeden daarnaast de beslissingen in andere sectoren van het economisch le ven. Voorts staat het als een paal boven wa ter dat bij een teruggang van de inves teringen in Nederland ons productieap paraat achterop raakt in de strijd om het produkt tegen de laagst mogelijke kosten te brengen en dat is funest voor de exportkansen op langere termijn. Zou de regering met deze wetenschap in het hoofd niet toch besluiten om de investeringsaftrek voor de inkomsten en vennootschapsbelasting te doen her leven? Het stimuleert de vernieuwings- en expansie-activiteit. Het kost de mi nister van financiën geld maar minder dan een langdurig programma voor be vordering van de werkgelegenheid. Ove rigens is dat zinloos zonder medewer king van het bedrijfsleven. Het is nu in elk geval wel zeker dat de groei van het economisch leven zich niet voor het eind van het jaar zal herstellen. VRIJSTELLING ABONNEMENTS GELD Over ongeveer een maand ga ik een grote reis maken en blijf dan 8 maanden van huis. Kan ik dan in aanmerking komen voor vrijstelling van luister- en kijkgeld gedurende deze pe riode? Zo ook voor het abonnements geld van de telefoon? Antwoord: Bij een afwezigheid van lan gere duur kunt u geen korting krijgen op uw telefoonabonnement. Wel bestaat de mogelijkheid om uw radio- en televisietoestel gedurende die tijd te laten verzegelen. Op het post kantoor kunt u daarvoor invullen for mulier L.V. 28 en daarop een postzegel van 2,50 plakken, terwijl u tijdelijk uw radiokaart inlevert. Voor het televisietoestel vraagt u for mulier T.V. 4 aan, en handelt als bo ven aangegeven is voor het radiotoestel, alleen kost u dat 7,50. Tevens kunt u als u de datum van te rugkeer nu al weet een kaart voor het ontzegelen aanvragen en ingevuld aan het loket afgeven. ZIEKENFONDSPREMIE Ik ben een alleenstaande en zou graag vernemen welke premies van het ziekenfonds men moet betalen voor bejaarden. Antwoord: De premies voor zieken fondsverzekering voor bejaarden bedra gen vanaf 1 januari 1967: bij een inko men niet hoger dan ƒ4.782,per week 2,72 of per maand ƒ11,82; bij een inkomen van 4.782,01 tot 5.792,per week ƒ5,44 of per maand ƒ23,64; bij een inkomen van ƒ5.792,01 tot ƒ6.476, per week ƒ8,16 of per maand ƒ35,46. HUIS UITZETTEN Wij bewonen een huis dat nu verkocht wordt. Kan nu degene die het huis koopt ons er uit zetten? Het is een oud huis en doet momenteel 10,aan huurprijs per week. Kan de koper ons dwingen om het huis te verlaten door de huur dras tisch te verhogen? Antwoord: De nieuwe eigenaar zou u pas tot ontruiming kunnen dwingen als hij 3 jaar eigenaar is. Hij zou dan moeten procederen, waarbij de kanton rechter de belangen van beide par tijen bij de bewoning van het huis tegen elkaar afweegt. De huur eigenmachtig sterk verhogen kan hij niet. Wel kan hij de huuradviescommissie inschakelen om de juiste huurprijs te laten vast stellen. Mocht het ooit tot een proces komen, voorziet u zich dan van goede rechts kundige hulp om uw belangen te ver dedigen. ADRES Hoe luidt het adres van het Bureau Voor Afgifte van Rijvaardig heidsbewijzen? Antwoord: Het adres van het Bureau voor Afgifte van Rijvaardigheidsbewij zen luidt: Boutenslaan 1, Rijswijk (Z.H.) (telefoon 070-982720). 4 september a.s. aanvang cursussen voor: (Ned. en Moderne Talen) voor beginners en gevorderden. Aanmelden iedere avond van 7.00-9.00 uur. Behalve zaterdag. TORENSTRAAT 2D - SOEST - TELEFOON 2100 Men verzoekt ons te melden, dat de beide bejaarden-sociëteiten van de U.V.V. afdeling Soest, na een korte vakantie weer een nieuw seizoen zijn ingegaan. Tot grote vreugde van de be jaarden, die aan het einde van de slui- tingstocht naar Alphen aan de Rijn de dames van de U.V.V. van ganser harte een goede vakantie hebben toegewenst, maar toch de voorkeur geven aan de terugkeer van de wekelijkse gezellige middagen. Het betreft hier de dinsdag middag-sociëteit in De Lichthoek aan de Parklaan onder leiding van me vrouw Smit en de donderdagmiddag sociëteit in het Anna Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat 51 on der leiding van zuster van Lennep. De leidsters spraken hun voldoening uit over het feit zoveel dames en heren op de eerste middag te mogen begroe ten, een bewijs dat ieder naar deze middagen heeft verlangd. Het werden daardoor goede uren met een feestelijke sfeer. Het huisbezoek aan zieken, eenzamen en jarigen wordt niet vergeten. Nu de sociëteiten begonnen zijn is de commu nicatie weer zodanig geworden, dat be richten over lief en leed snel worden doorgegeven. Een ander werkobjekt van de U.V.V., nl. de verzorging van bloemen en het schoonmaken van fruit in het zieken huis Zonnegloren kon ondanks de va kantie ononderbroken doorgaan. Dit dankzij het feit, dat niet alle mede werksters tegelijkertijd op vakantie gin gen en men gaarne voor elkaar een extra keertje wilde invallen. De heer Imko, kunstschilder, houdt van 26 augustus tot 3 september een ten toonstelling van zijn werk in het Nuts- gebouw. Burg. Penstraat 4 te Baarn De opening heeft morgenmiddag, te 3 uur, plaats. Ten nadele van de heer F. B. uit Baarn is uit een in aanbouw zijnde flat in het Soesterveen lasapperatuur ontvreemd, waaronder twee en twintig meter lange slangen, een snijbrander, een meter van een zuurstoffles en één van een gas fles. De totale waarde van het ont vreemde materiaal bedraagt ongeveer 400,—. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijr bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" 1 sept. Australië: ms „Streefkerk" 28 augustus. Canada: ms „Maakefjell" 30 augustus. Chili: ms „Pericles" 29 aug. Indonesië: ms „Braunschweig" 28 aug. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „In- dus" 29 augustus. Ned. Antillen: ms „Hercules" 29 aug. Suriname: ms „Oranje Nassau" 29 aug. Verenigde Staten van Amerika: ms „Prinses Margriet" 29 aug. en ss „Ame rican Rover" 1 sept. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Walvis Bay" 29 aug. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. VERJONGENDE ELEKTRICITEIT Ook in Rusland willen de vrouwen lie ver geen rimpels en daardoor is ook in dat land een hele kosmetische industrie ontstaan. Men heeft zelfs nu een appa raat ontwikkeld dat de huid die toch rimpels vertoont pijnloos met een elek trisch instrument bewerkt waardoor, als de huid tenminste nog elastisch genoeg is volkomen rimpelvrij wordt in twee of drie weken. Zelfs de bekende en veraf schuwde sporen van pokkeninjecties kunnen op deze manier geheel verdwij nen. OP VAKANTIE In 1966 maakten 115 miljoen toeristen reizen buiten hun eigen land. Daarbij gaven ze voor meer dan 40 miljard gul den uit, wat niet minder dan 6 Vs van het totale internationale handels verkeer is. Van de Europese landen zag Italië kans hiervan het meest in de wacht te sle pen, namelijk 4 miljard gulden. KUNSTMATIGE LEKKERNIJ Kaviaar, de wereldbekende Russische lekkernij dreigt een schaars artikel te worden omdat de steur, de vis die de kaviaar levert steeds minder voorkomt. Om zich toch van kaviaar te verzekeren hebben geleerden getracht de kaviaar kunstmatig te maken. Hoewel men hier mee nog niet helemaal geslaagd is zal het in de nabije toekomst mogelijk zijn dit produkt uit oliederivaten te maken. Dat komt neer op het feit dat men uit olieprodukten langs chemische weg ka viaar gaat winnen. GROOT AMERIKAANS In de Verenigde Saten heeft men be sloten een catalogus te laten drukken waarin de titels van alle Amerikaanse bibliotheken voorkomen. Het werk zal dan ook bestaan uit 610 delen van ieder meer dan 700 bladzijden en wordt door een Britse drukkerij vervaardigd. De kostprijs is 12 miljoen dollar. Waar schijnlijk zal men als deze monstercata logus klaar is wel weer een nieuwe no dig hebben om wijs te worden uit dit monsterproject. Alhier is na een langdurig ziekbed, op 80-jarige leeftijd overleden, de heer J. Mensink, een bekend en geacht Soes- terberger. Gedurende 37 jaar was de heer Mensink lid van het kerk- en schoolbestuur in de St. Carolusparochie. Vorig jaar ontving hij van kardinaal Alfrink eervol ontslag als kerkmeester en bij zijn zilveren jubileum als lid van het kerkbestuur kreeg hij de kerkelij ke onderscheiding „Pro Ecclesia". De heer Mensink was erelid van het be stuur van de katholieke militaire te huizen, waarvoor hij gedurende tal van jaren bijzonder verdienstelijk werk heeft verricht. Tevens was hij erelid van het parochieel zangkoor, waar hij naast zanger gedurende lange tijd pen ningmeester was. Daarnaast moeten jongeren en vooral degenen die hen leiding geven, gaan inzien dat de tijd van beroeps voorberei ding niet lang genoeg kan zijn. Dit be tekent dat velen nog kunnen afvloeien naar een voortgezette opleiding. Zij zullen daar later de vruchten van pluk ken want mechanisatie en automatise ring maken dat wij steeds minder be hoefte hebben aan mensen met een mi nimum opleiding en dat de vraag naar hooggeschoolde arbeid toeneemt. In een groot aantal beroepen zijn nog arbeidsplaatsen over. De landmacht bijvoorbeeld heeft nog behoefte aan technische specialisten. Verder zullen nu wellicht eens een aantal arbeids plaatsen, met name in dienstverlenende sector, kunnen worden bezet waarvan de zich verontschuldigde werkgevers enige jaren geleden zeiden dat daar voor geen mensen te vinden waren. Dit zal aan vele consumenten ten goede komen. Als dan tenslotte nog velen over blij ven zouden werkgevers die nu nog ge pensioneerden in dienst hebben, zich eens kunnen afvragen of nu niet bij voorkeur de jeugd aan bod moet ko men. Met een verstandig beleid op alle fronten zullen wij de arbeidslichting van dit jaar zeker nog aan passende arbeid kunnen helpen. De heer A. P. Hilhorst, wethouder van Soest en hoofdbestuurslid van de Aarts diocesane Boeren- en Tuindersbond, kreeg gisteren, op de te Arnhem gehou den feestelijke vergadering ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de A.B.T.B., de mededeling, dat hij be noemd is tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Op het kruispunt Trier nabij Paleis Soestdijk is dinsdag de 18-jarige be jaardenverzorgster M. C. G. S. uit Soest door een auto aangereden. Het meisje reed met haar bromfiets in de richting Soest. De 36-jarige G. P. A. P. uit Maarssen wilde vanaf de rijksweg de Biltseweg oprijden, maar verleende de bejaardenverzorgster daarbij geen voor rang met gevolg, dat zij door de auto werd geschept en enkele meters werd weggeslingerd. Mej. S. bleef bewuste loos op de weg liggen. Een toevallig aanwezige verkeersagent verleende de eerste hulp. Met vermoedelijk een zwa re hersenschudding is het meisje naar Zonnegloren gebracht en aldaar opge nomen. Nu enkele grote melkfabrieken het startsignaal gaven, staat er weer een grote omwenteling in de melkproduktie voor de deur. Grote koeltanks zullen bij de boer de elektrisch gewonnen melk opvangen en de fabriek hoeft slechts nu en dan een tankwagen te sturen, om de verzamelde voorraad van enkele dagen op te halen. Het 'economisch voordeel is duidelijk. Het hygiënisch argument is ook door slaggevend. De melk kan beter in koel tanks worden bewaard, dan in metalen bussen langs de weg en op de wagen warm te worden gestoofd. Want in war me melk ontwikkelen zich ontelbare bacteriën. Er is ook al sprake van melktransport- leidingen tussen fabriek en dichtbij ge legen boerderijen. Straks wordt de elek trische melkmachine vanuit de controle kamer op de zuivelfabriek bediend en kan de boer zich geheel aan zijn akkers wijden Is ons land overhaast te werk gegaan bij de aanleg van het aardgasnet? Dat vraagt men zich wel eens af bij het le zen van verschillende berichten over aardgaslekkages. Het begon al spoedig na de ingebruik neming met een verontrustend aantal ontploffingen, waarbij huizen geheel of gedeeltelijk instortten door de grotere kracht van dit gas ten opzichte van an dere voorheen gebruikte gassen. Er is toen een reukstof aan het aardgas toe gevoegd, met het gevolg, dat er een reeks van meldingen binnenstroomde over onverwachte en gevaarlijke lekka ges in huizen en onder straten. Nu vernemen we van stervende bomen in de steden tengevolge van aardgas dat uit de hoofdgasleidingen lekt en de grond totaal vergiftigt. Er blijkt dus vrij veel gas uit de buizen te lekken en er wordt niet bijgezegd, wat daar tegen gedaan wordt. En tenslotte is er de boodschap, dat en kele miljoenen gaskraantjes moeten worden vervangen, omdat ze niet be trouwbaar zijn gebleken. Zullen straks de buizen volgen? Het wordt tijd, dat er eens meer klaar heid komt over het gasgevaar en de waakzaamheid daartegen. In een aantal berichten wordt gewag gemaakt van een komende uitbreiding van de werkloosheid met enkele tien duizenden. Pessimistische schatters ko men zelfs met getallen boven 50.000 aandragen, waarbij de nadruk wordt gelegd op de te verwachten overcapa citeit in landarbeiders. Wij menen dat het niet van grote wijs heid getuigt om op de cijfers vooruit te lopen. In een tijd van conjunctuur teruggang zijn er al jobstijdingen ge noeg. Daar komt bij dat er aan het ge tal der jeugdwerklozen nog heel wat kan worden gedaan. In de eerste plaats kunnen ouders en werkgevers er veel aan doen hun pu pillen begrip bij te brengen voor de tijd waarin wij leven. Zij zouden om te beginnen de jongeren er op moeten wijzen dat men in 1967 bij de intrede op de arbeidsmarkt niet meer de zelfde hoge eisen met name inzake het begin- loon kan stellen als enkele jaren gele den. Met ingang van 3 september a.s. zullen de netnummers van de telefoonnetten van Soest, Baarn en nog acht andere gemeenten in de sector Hilversum wor den gewijzigd. De wijziging betreft het middelste cij fer (de negen) van de netnummers 02950 tot en met 02959. De negen zal worden gewijzigd in het cijfer 1, zodat vanaf 3 september voor de volgende gemeenten de netnummers luiden: 02150 voor Hilversum, 's Graveland en Kor- tenhoef, 02152 voor Huizen, 02153 voor Laren, Blaricum en Eemnes, 02154 voor Baarn, 02155 voor Soest, 02156 voor La ge Vuursche, 02157 voor Hollandse Ra ding, 02158 voor Loosdrecht en Breu- kelerveen en 02159 voor Bussum en Naarden. De wijziging in de netnummers vindt zijn oorzaak in het feit, dat de sector Hilversum wordt toegevoegd aan het telefoondistrict Utrecht. De minister van landbouw, ir. P. J. Lardinois, spelde hem de aan de orde verbonden versierselen op. Minister Lardinois zei in zijn rede, dat het jubileumjaar zich kenmerkte door overvloed, in tegenstelling tot het op richtingsjaar in 1917, toen er tekorten waren. De verwachting is, aldus de mi nister, dat er vijf procent meer melk wordt geproduceerd, tien pet meer var kensvlees, tweemaal zoveel pluimvee vlees en ook tweemaal zoveel suiker. Nam bijna vijftig jaar geleden de agra rische bevolking toe, thans is er rela tief zowel als absoluut een sterke da ling. Telde ons land in 1947 nog een half miljoen agrariërs, momenteel zijn het er 300.000, ofwel acht pet. van de be roepsbevolking. De mannequinschool en modeshow-or ganisatie „Simone" te Baarn organi seert woensdag 30 augustus a.s. in hotel De Karseboom te Hilversum een con tactavond en eerste les van de oplei ding tot mannequin in combinatie met fotomodel. Zij die belangstelling hebben vqor dit goed betaalde beroep verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. In onze Super Z.B. is plaats voor een Prettige, zelfstandige werkkring in een drukke omgeving. Hoog loon. STEENHOFFSTRAAT 59 - TELEFOON 2861 vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties gaarne schriftelijk aan ons adres Vinkenlaan 15 te Bilthoven. Bent U Dan zoeken wij U voor onze bril- monturen-fabricage Pers. aanm. dagelijks van 8-5 uur bij Belvédèreweg 4 - Soestdijk - Telefoon 02955-3141 VOOR JONGENS EN MEISJES TOT 16 JAAR t Dynamo en koplamp 6.95 Foor sportieve heren I m. 3 versnellingen, lamp, pomp en goed gevulde ge reedschapstas. 125. Alles onder de normale garantie Konlnglnnelaan 37 Telefoon 4316 Hoekhuis of de helft van een dubbel huis. ƒ30.000 tot ƒ50.000. Moet voor december aanvaardbaar zijn en liefst van particulier. Br. onder no. 655 bur. Soester Courant. Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. TROELSTRASTRAAT 36. oer Onze onderneming heeft op diverse afdelingen plaatsingsmogelijkheid voor Hoewel niet vereist, zal voorkeur gegeven worden aan hen die de Mulo-school hebben doorlopen, en mogelijk ervaring hebben opgedaan als typiste. Reiskosten worden volgens de geldende regeling vergoed, terwijl tevens een mogelijkheid bestaat een tegemoetkoming te ontvangen in studie kosten. Uw telefonische of schriftelijke sollicitatie kunt U richten aan afd. Personeelszaken, Postbus 10 te Baarn. Telefoon 02954-3641, toestel 16.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3