ZENITH Wout Wilgenburg maakt carrière JÊ mies van hier en daar V7 VOETBAL TON BON SPORT Fa. Spijker Voor klokken Drie inbraken in Soesterberg opgehelderd 250 gram 1«25 55 ct. 75 ct. De Soester Turnclub staat klaar V.V.Z. naar N.S.C.-toernooi Mixed Hockey Club Soest Hees-Nieuws Regenpakken vanaf j 9.95 S.E.C.-nieuws SPIJKERBROEKEN Gemeente-arbeider met voet onder aanhanger Drie banden lekgestoken Man door zijn paard getrapt B.D.C.-nieuws Medische dienst Krabbels van Knelis Gevonden voorwerpen PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten KOM WASSEN BIJ DE Kapucijners zijn geen nylons Middeloo organiseert handenarbeidklubs voor kinderen. Ook in Soest VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1987 Wout Wilgenburg is een beeldhouwer die carrière maakt. Vier jaar lang woonde hij in Soest, de laatste twee jaar reisde hij tussen Soest en Utrecht. In Utrecht kreeg hij n.1. een atelier, terwijl hij de laatste weken een ruimte heeft gevonden in Amsterdam. Hij is over het cultuurbeleid van Utrecht nog al teleurgesteld. „Er worden veel te weinig opdrachten gegeven aan jonge kunstenaars", zegt hij. „Je verdient er echt geen droog brood." In Soest heeft Wout Wilgenburg op de Koninginnelaan gewoond, bij de oude Galerie Soestdijk. Hij is één van de eerst jongere kunstenaars geweest, die in Soest iets wilden beginnen op cul turele gebied. Hij is nu vijf en twintig jaar en heeft er lang over gedaan om tot die expressie te komen die hij nu heeft. „Ik heb zojuist geëxposeerd in de Ga lerie P. 196 in Amsterdam. In oktober krijg ik een tentoonstelling in Kunst zaal Vlieger aan de Amstel, samen met Nel van de Berg. Ik ben begonnen met schilderen en tekenen. De schilderes Stien Ilsing raadde me aan om eens in een stuk steen te gaan hakken. Ze zei dat ik monumentaal, als een beeld houwer schilderde. Ik vond het direct erg fijn werk en ben er mee doorge gaan." De gemeente Amersfoort gaf Wout Wil genburg een opdracht en Zeist kocht een beeld van hem. Datzelfde deed het Centraal Museum van Utrecht. Santé Landweer in Amsterdam bezit drie beelden van hem. „Beelden zijn in relatie te brengen met woninginterieurs. Er staan nu beelden van mij in een zaak voor woningin richting. Daar komen ze het beste tot hun recht. De mensen denken er nog steeds niet aan een beeld in hun huis kamer te plaatsen. De laatste tijd werk ik veel met was en klei, waarvan la ter in brons wordt gegoten. Toen ik voor het eerst een beeld maakte wist ik niets van de techniek af. Ik ben zomaar in het wilde weg gaan werken. Mijn eerste beelden waren echter lang niet gek, ik heb ze tenminste allemaal verkocht." Drie inbraken in Soesterberg en één poging daartoe zijn deze week met de arrestatie van de 25-jarige A. M. M. uit Made (N.Br.) opgelost. De man, die werkloos is, werd deze week in Zeist aangehouden. Tal van plaatsen kwamen aandraven met inbra ken, die onderling een grote gelijkenis vertoonden met die in Zeist, waarvoor de man na een melding van een atten te buurvrouw werd aangehouden. De 25-jarige Brabander bekende achter elkaar 25 inbraken, gepleegd in Soes terberg, Amersfoort, Bilthoven, Zeist, Bfeda, Made, Waalwijk en Vugt. Zijn buit loopt in de duizenden guldens, of schoon in Soesterberg niet meer dan eer. paar gouden munten en een bedrag van ruim tweehonderd gulden werd ge stolen. Vele inbraken werden op klaarlichte dag gepleegd, uiteraard bij alleen staande huizen. De man belde aan ten einde zich ervan te overtuigen, of er iemand thuis was. Wanneer hem inder daad werd opengedaan, maakte hij een smoesje en verdween weer. Werd ech ter op zijn bellen niet opengedaan, dan sloeg hij meestal aan de achterzijde een ruit in en verschafte zich aldus toe gang tot de woningen, die veelal gron dig werden doorzocht. In Zeist werd hij echter op heterdaad betrapt. M. bleek geen onbekende van de poli tie. Sinds zijn 16e jaar heeft hij al di verse veroordelingen wegens diefstal en inbraak op zijn naam. Het werk van Wout Wilgenburg, dat hij in zijn begin periode gecreëerd heeft, doet gedrongen en zeer krachtig aan. Het latere werk is lichter en veel min der compact. De vormen lopen meer uit elkaar. De laatste werken zijn plastie ken, bizarre compositie, die doen den ken aan tropische planten en fantas tische oerdieren. „Het zijn contrasten, die niet met ma teriële dingen te maken hebben, maar wel van lange duur zijn. Ze moeten de mensen confronteren met de andere kant van hun interesses. Ze moeten de mensen het idee geven dat auto's b.v. maar betrekkelijk zijn. Een beeldhou wer heeft een invloed op de samenle ving, net als een filosoof. We moeten de mensen een levenswijze duidelijk maken. Velen zien iets in de natuur en brengen dat in woorden of muziek over. Ik doe precies hetzelfde in een beeld. „Hij draagt een spijkerbroek en een le renjasje, heeft lang haar en een weel derige baard. Hij draagt een koperen brilletje en loopt op blote voeten in sandalen. Dat is Wout Wilgenburg, de Kluizenaar. „Ja eigenlijk ben ik een kluizenaar als ik werk. Dan zonder ik me helemaal van de buitenwereld af, soms een paar maanden achter elkaar. Waar? in m'n kelder in Utrecht of in m'n hok in Soest". Bang dat hij op deze manier van de wereld vervreemdt is Wout Wilgenburg niet. Menselijk contact doet hij wel weer op tijdens zijn reizen, dat doet hij n.1. erg veel. „Ik ga erg veel naar het Midden-Oos ten, de mistiek van deze landen geeft me veel inspiratie. Ik ga ook veel naar Spanje en Zuid-Frankrijk. Vóór elke reis ga ik even naar Parijs. Daar woont de beeldhouwster Lotti van der Gaag, die ik geweldig inspirerend vind. Er is ook een kans dat ik in Parijs ga ex poseren, ik heb verschillende aanbie dingen gehad". De toekomst ziet er dus goed uit voor Wout Wilgenburg. Na een moeilijke tijd in Utrecht gaat hij het nu in Am sterdam proberen. „Ik kom wel steeds weer terug in Soest", zegt hij. „Ik heb er veel vrien den en er staat ook nog een groot beeld van mij. Dat heeft alleen aan materi aal al 4000 gulden gekost. Het kon niet eens in mijn atelier staan. Ik wil het graag op de keukenhof of in Sonsbeek hebben. Als het niet lukt zet ik het misschien wel zomaar ergens in een park neer." „In Amsterdam geniet Wout al een ze kere reputatie. Hij is de enige beeld houwer die lid is van de stichting Beeldende Kunst, waar twee honderd schilders lid van zijn. Het Soester pu bliek heeft in de oude Galerie Soest dijk al eens met Wilgenburg's werk kennis kunnen maken. Het is te hopen dat ook zijn nieuwe werk eens gauw in Soest te zien zal zijn. Maar ja, Parijs gaat nu eenmaal voor. W. J. VAN DE WETERING MARION-BONBONS. Een assortiment van de fijnste bonbons. Nu nog voordeliger. MELANGE-SPECIAAL. Extra fijne vruchtendrups. Een verfrissende versnape ring. 200 gram VENDA KOKOSKOEKEN. Brosse koeken met een fijne kokossmaak. Een tractatie bij koffie of thee. Per pak De vermelding van de contactadressen van de diverse sportverenigingen in onze dinsdag-editie heeft - getuige de reacties - een nuttig effect gehad. Reeds bij de aanvang van het zaal- sportseizoen meldden zich vele nieuwe leden. In dit verband verwijzen wij graag naar de advertentie van de Soes ter Turnclub, die een overzicht geeft van het volledige lesrooster. Het spreekt vanzelf, dat de volgend jaar jubilerende S.T.C. (40 jaar) nieuwe gezichten bijzonder welkom zal heten. De voetbalvereniging N.C.S. in Nijkerk organiseert morgen een voetbaltoernooi, waarvoor verschillende clubs uit de om geving zijn uitgenodigd. Uit Soest zal V.V.Z. aan het toernooi deelnemen en wel met het eerste en tweede senioren-elftal. Zondag wordt het hockey-seizoen ge opend met onderlinge wedstrijden. Daar de voorlopige elftalcommissie voor het samenstellen van de definitieve elftal len de spelers moet beoordelen, wordt iedereen verzocht aanwezig te zijn. Ook niet opgestelde senioren worden verzocht aanwezig te zijn en zich te melden voor de heren bij J. Hoppen- brouwers, voor de dames bij L. de Vink. De opstellingen van de dameselftallen zijn: Elftal A: L. Burgers, L. van Rijn, B. v. Dorssen, A. Mansvelt Beek, T. Alting, L. v. Weering, C. de Beurs, E. Oor, A. Steyling, L. Dirkmaat, E. Jansen. Elftal B: H. Mandersloot, C. Alblas, M. Spoorenberg, M. de Rooy, P. Spoo- renberg, G. Hellendoorn, J. Gaaf, L. v. d. Sterren, T. v. Rijn, A. Artz, M. Kuyper. Elftal C: E. Tabois, B. Butzelaar, A. v. Hofwegen, J. v. d. Weyden, S. Ben- tinck, A. Geertsema, R. Rupert, J. Butzelaar, R. Koppenol, St. Hoppen- brouwers, M. Smulders. Opstelling herenelftallen: Elftal A: C. Huisman, H. v. d. Dussen, R. v. d. Zuidwind, J. v. Balen, G. Hin- derdael, C. v. Asselt, K. Dobben, H. Hoek, Ph. Bakker, J. Winters, Hr. v. Ee. Elftal B: E. Hinderdael, M. Lock, A. Spoorenberg, W. v. Veen, Tj. v. Wee ring, H. v. d. Weijden, R. de Cneudt, P. Reinders, A. v. Deyden, H. Vetkamp, P. Huyser. Elftal C. A. Berghauser Pont, H. Ter- berg. D. Berghauser Pont, J. Boukema, L. Haarman, M. de Ruwe, G. v. d. Werff, H. Wooning, H. v. d. Ham, G. Kok, C. Ottow. Elftal D: R. Pronk, T. Alberdingh Thijm, H. J. Blom, J. v. d. Ham, P. Ingenegeren, J. Rozendaal, J. Veeninga, R. Goekoop, Fr. de Hoop Scheffer, P. v. Woerden, L. v. Dijk. Elftal E: Ph. J. Beeck Calkoen, H. Berghauser Pont, R. v. Hengel. A. Artz, T. Louman, R. v. d. Maat, J. Rip, J. Smith, W. v. Hall, R. Vriens, H. Wijn malen. Elftal F: P. Rip, R. v. Hall, H. Marcel- la, D. Stroband, Fr. Collard, G. Diehl, H. Evenhuis. C. Thomas. B. Geertse ma, J. Landgraaff, B. Vriens. VROOM DREESMANN Hees oefent a.s. zaterdagmiddag thuis tegen D.V.S.A. uit Amerongen. Het 2de elftal van Hees speelt om 2.00 uur tegen D.V.S.A. 2 in de volgende opstelling: Doel M. Altera; achter .T. de Boer en H. Altena; midden H. Kok, H. Geytenbeek en J. Snijders; voorBud- ding, R. v. d. Blom, R. Brouwer, A. v. d. Brom en G. de Bree. Het eerste elftal speelt om 4.00 uur te gen D.V.S.A. I en komt uit in de vol gende opstelling: Doel Tempelaars; ach ter Van de Beek en Castricum; mid den P. Kok, Looyssen en Walet; voor H. de Bree, Van Es, Van Veen, Harde- man en Bosman. Deze wedstrijd is voor Hees de laatste oefenpartij door zaterdag 2 september VOOR DE 4?..:. SPORT SOESTERBERGSESTR,3 - TEL2321 de eerste en wel heel moeilijke compe titiewedstrijd tegen Baarn op het Baarn-terrein gespeeld moet worden. We hopen dat de Hees-jongens in de laatste oefenpartijen en trainingsavon den voldoende energie hebben opgedaan om met vertrouwen de competitie in te gaan. S.E.C.-R.K.H.V.V. A.s. zondag, om 14.00 uur, speelt S.E.C. zijn vierde nederlaagwedstrijd om het „Koningin Emma Monument" tegen R.K.H.V.V. uit Huissen. Deze, onbeken de tweedeklasser K.N.V.B. zal probe ren S.E.C. de grootste nederlaag toe te brengen. Tot nu wist alleen H.V.C., met 4-2 te winnen, terwijl gewonnen werd van G.V.V.V. en Quick. Het S.E.C.-team is op een enkele plaats gewijzigd. Dik van de Broek speelt voor Leo van Berkel, Bosman voor Duijst, terwijl Hoed Dorrestein vervangt. De blessure van Baltus Burgman is zover genezen dat hij volgende week weer in training hoopt te gaan. S.E.C. III-AMERSF. BOYS II S.E.C. 3 speelt zondag de laatste oefen wedstrijd tegen Amersfoortse Boys 2. Op 3 september zal de eerste competi tiewedstrijd gespeeld worden tegen Her cules 4 uit Utrecht. Deze wedstrijd zal door S.E.C. gemakkelijk gewonnen moe ten kunnen worden. Aanvang 11.30 uur. S.E.C. 4-AMESSFOORTSE BOYS III Voor het vierde ook één van de laatste oefenduels, welke met niet te veel moeite gewonnen kan worden. Aan vang 11.30 uur. S.E.C.-QUICK 2-1 De derde nederlaagwedstrijd is een overwinning geworden voor S.E.C. met beide kanten middelmatig voetbal en voor S.E.C. de slechtste wedstrijd in dit toernooi. S.E.C. kwam nogal fortuinlijk met twee nul voor te staan in het eerste half uur, maar heeft Quick niet kunnen be wegen om de moed op te geven. De beste speler was ongetwijfeld weer Peter van Boeijen, terwijl Bertus van Veen het minder goed deed dan in de voorgaande wedstrijden. Het tegenpunt dat Quick scoorde was een gevolg van te laat reageren van Van Zoghel. De laatste minuten werden bijna in de schemering gespeeld, waarbij men te recht zou kunnen zeggen dat de wed strijd als een nachtkaars uitging. TOERNOOI S.E.C. ZATERDAG Zaterdag, om 1 uur, begint aan de Bosstraat het toernooi van de S.E.C. zaterdagafdeling, waaraan deel zullen nemen 10 ploegen verdeeld in Poule I en poule II. Tn poule I zullen spelen het eerste elf tal van Karboys uit Bussum, Laren, Nijenrodes, Breukelen, Soesterberg en In poule II spelen de reserveteams voor voorgenoemde clubs. De wedstrijden duren 2 maal 15 minu ten en worden zonder rust gespeeld. Prijzen bestaan uit een beker als eerste prijs, als tweede prijs een lauwertak en als derde een medaille. S.E.C. VETERANENELFTAL De volgende spelers zullen aan het door B.D.C. georganiseerde veteranen- toernooi deelnemen: Adams, Rijken, Pureveen, Jekel, Dasselaar, Belt, Ka reisen, Veldhuizen, Valk, Westerveld, VOETBALSCHOENEN met kleppen op voorzakken. Sporthuis EB. KARELSEN EN ZN. Koninginnelaan 32. Telefoon 2650, na 18 uur 2749. Wijnands, Pothoven, De Jong en Van de Brink. VRIJ ENTREE VOOR A.O.W.-ers Onlangs maakte S.E.C. bekend, dat be paalde personen in aanmerking konden komen voor een bewijs van vrije toe gang. Het S.E.C.-bestuur doelt hier op perso nen welke uitsluitend een inkomen heb ben uit hoofde van A.O.W. Het is na melijk al voorgekomen dat om kaarten werd gevraagd door mensen die geheel financieel onafhankelijk zijn en dit is niet de bedoeling. Opstelling elftallen. S.E.C. I-R.K.H.V.V. I. (N ederlaagwed- strld). Aanvang 14.00 uur. Doel D. v. Zoghel; achter L. de Rooy, L. Ruttenberg, J. Krijt en R. Hoed; midden P. v. Boeyen en B. v. Veen; voor T. Surstedt, Bosman, D. Wouden berg en D. J. v. d. Broek. Reserves B. v. Essen, L. v. Berkel en W. Rijnders. S.E.C. III-AMERSFOORTSE BOYS II. Aanvang 11.30 uur. Doel Van de Vaart; achter D. Hooyer, J. Abbel en A. Hooyer; midden Pure veen en M. Voskuilen; voor Lenarduzie, E. Brouwer, D. de Jong, H. Luschen en K. v. Limburg. Reserve W. de Bruin. S.E.C. 4-AMERSFOORTSE BOYS III. Aanvang 11.30 uur. Doel Van Vliet; achter B. Kanters, K. Dorrestein en Nijhuis; midden Jasper v. d. Linden en Zwalve; voor P. v. d. Brakel, Schimmel, Heinen, P. Meidam en W. Dorrestien. Res. Schiffaerd. De 56-jarige gemeente-arbeider E. H. uit Hilevrsum is woensdagmorgen met zijn voet terecht gekomen onder een wiel van een met 500 liter water ge vulde aanhangwagen van een gemeen telijke kolkenzuiger. Terwijl de bestuurder van de combina tie langzaam wegreed, sprong de heer H. op de trekhaak tussen de aanhanger en de trekker, maar gleed er weer van af, waardoor hij het voorwiel van de aanhanger op zijn voet kreeg. De ge volgen waren gelukkig niet zo ernstig. Het bleef bij een flink gekneusde voet. Het ongeluk gebeurde op de Duinweg. De heer J. R. heeft bij de politie aan gifte gedaan van vernielingen aan zijn auto. De wagen stond geparkeerd bij café Soestdijk. Toen de man later op de avond weg wilde rijden, bleken drie banden te zijn lekgestoken, terwijl de vierde leeg stond. De banden werden met een schroeven draaier vernield. De schade bedraagt ruim tweehonderd gulden. Nabij zijn woning aan de Birkstraat is maandag de 42-jarige landbouwer G. A. Kok door een van zijn eigen paarden in het gezicht getrapt. De trap kwam zo hard aan, dat de heer Kok met een kaakfractuur in Zonnegloren moest worden opgenomen. B.D.C.-P.V.C. Zondag a.s. gaat B.D.C. met 4 elftallen naar P.V.C. in Utrecht. Het eerste elf tal speelt bij wijze van uitzondering haar 4e nederlaagwedstrijd, dus in Utrecht, terwijl de 3 reserve-elftallen hun krachten zullen meten met de re serves van P.V.C. Voor trainer Van Rijn tevens een mooie gelegenheid om diverse spelers nog eens onder de loupe te nemen, want zondag 3 september speelt B.D.C. I haar eerste competitiewedstrijd reeds thuis tegen Voorwaarts uit Utrecht. Het eers te en 3e elftal spelen om 14.30 uur en het 2e en 4e elftal om 12 uur. B.D.C. VETERANENTOERNOOI Een ander groot voetbalgebeuren vindt zondag a.s. plaats aan de Bosstraat. Voor de eerste keer n.1. heeft B.D.C., onder leiding van secretaris E. A. Hil- horst, een veteranentoernooi georga niseerd, waaraan 8 ploegen zullen deel nemen, welke in 2 poules zijn inge deeld. Het toernooi zal precies om 12 uur aanvangen. De indeling is als volgt: Poule A: K.V.V.A., C.D.N., Amersfoortse Boys en B.D.C. Poule B: Baarn, S.E.C., H.V.C. en P.V.C. Programma Veld 1: 12.00-12.30 K.V.V.A.-C.D.N. 12.35-13.05 Amf. Bovs-B.D.C. 13.10-13.40 C.D.N.-Amf. Boys. 13.45-14.15 KV.V.A.- B.D.C. 14.20-14.50 Amf Boys-K. V.V.A. 14.55-15.25 C.D.N.-B.D.C. Veld 2: Baarn-S.E.C. H.V.C-P.V.C. S.E.C.-H.V.C. Baarn-PV.C. H.V.C.- Baarn. S.E.C.-P.V.C. Veld 2: 15.45-16.15 no. 2 van poule A- no. 2 van poule B. Veld 1: 16.30-17.00 winnaar poule A- winnaar poule B. De prachtige beker, welke de inzet is van dit toernooi, is beschikbaar gesteld door sporthuis Eb Kareisen en zal on- middelllijk na de finale worden uitge reikt. De B.D.C.-oudjes zullen bij deze gelegenheid gecoacht worden door oud- trainer E. Christoffel. Hopelijk zullen zijn adviezen er toe bijdragen, dat de B.D.C.-veteranen op een eervoHe plaats zullen eindigen. Al met al belooft het zondag aan de Bosstraat een sportief festijn te wor den van de eerste orde. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur J. C. Rip, Soester- bergsestraat 16, tel. 2423. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 8 uur H. G. Rupert, Burg. Gro- thestraat 49, tel. 2388. Van zondagmorgen 8 uur tot maandag morgen 8 uur B. C. A. Nicolas, Steen- hoffstraat 12, tel. 2667. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur M. L. Evers, Ir. Merikolaan 75. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Krais Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. Anthoniana, Nieuwerhoekplein „Ma- riënburg", tel. 4255. Groene Kruis Zr. M. G. Boom, Braamweg 51, telef. 4365. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand, 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak nog steeds bewaord bin ebleve veur inbrao- ke en da's toch wel iets biezongders, waant ajje de leste tied de kraant in- kiekt, staon d'r aal- tied wel een paor inbraokies in. Da's in deuze tied niks biezongders, waant ut is vekaan- sie en dan binne d'r aaltied mingse die weggaon zongder de boel goed of te sluute of die een uutnojeging an de deur haange: Van zolaang tot zolaang ister geen mings tuus. Ongder de ming se die da leze binne d'r die zeige: be- daankt veur de mededelinge, dan kank ongestoord ming gang gaon. Wat da betreft binne de mingse nie veul wiezer eworde, maor op een aar punt wel: zullie zorrege d'r bliekbaor wel veur, dat zullie heul weinig of heulemaol gin geld in huus laote of dat zullie ut op een aare plek verstopt hebbe dan ongder een metras of in een hoekie van een laotje. Waant de buut is gewoonlik bar gering, de schaoje is meestal grooter. Of en toe verdwiene d'r wellus een paor sieraoje of een boekie mit zegeltjes van de kruudenier, maor veul geld raoke de mingse nie meer kwiet. Da's meraokels mooi, maor ut zou nog mooier weze aster heulegaor gin onge- wengst bezeuk komt. Je hetter ommers nooit veurdeul bie, ok al neme zullie niks mee. Zullie laote vaok een groote revaosie aachter en as zullie niks kun- n^ vingde wille zullie ok nog wellus de spullie in huus ongder hangde neme. Geld kost ut bienap aaltied. En da zou allemaol veurkomme kenne worde as de mingse ging briefies meer op de deur plakke, waaorop staot dat zullie in geen veertien daoge tuus komme. De gor- diene ope laote zou ok al een stuk schele, dat nojigt ok nie uut om in te gaon breke. En dan ok nog d'rveur zorrege, datter niks te haole valt in huus ajje weg bin. Wa da betreft kenne ze bie ming aal- tiel wel inbreke, bie ming komt een muus nog om van de honger. Vandaor, da wullie nog nooit ongewengst be zeuk hebbe ehad. Wellus ongelege be zeuk, maor da's heul wat aars. Affing, ik hè weer ming best edaon om jullie goeje raod te geve, maor geen mings hoeft die op te vollege en ieder een mag denke: Knelis doet net oftie ut allenig weet. maor ik denk noeng eenmaol goed edaon te hebbe. En de vekaansie mag dan om weze, die raod geldt ok veur nao de vekaan sie, waant inbrekers hebbe an een aovedje uut ok genog om hun slag te slaon. Veur die luu is weg weze al ve kaansie genog! HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN Soesterbergsestraat 26. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden opgegeven: dameshorloge, bruine plastic portemonnee, zwarte por temonnee met enig klein geld, donker grijze heren paraplu, zes flesjes bier, zwart herenrijwiel, blauw-rode kinder trui, zijden sjaal, rode autoped met lek ke band, gouden ketting, wit-blauwe hoofddoek, rode portemonnee met in houd, dubbele fietstas, bril, zilveren ket tinkje met vier bedels, bromfiets, twee paar rolschaatsen, driewielig kinder fietsje, rode damesportemonnee, zwarte riem, pukkel met gymnastiekschoenen, boek, lederen sandaal, poncho, één-as- sig wagentje, oud herenrijwiel, pocket boek met grijs omslag. Aankomen lopen, Duitse herder met rode halsband, blauw-grijs katje en jong bruin hondje met gele halsband en riem. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. H. Doop. 19 uurds J. Mettau. Dienst met kerk koor. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan- 10 uur ds J. Mefctau. H. Doop. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K van Liere. Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds K. H. Meijer, Rotterdam. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Aib. Cuyplaan. 10 uur de heer Van Kooten, Utrecht. 17 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 17 uur ds M. Wilschut. WUhelmlnakerk 10 en 17 uur ds J. Thomas, A'foort. GEREF. KERF Eltheto. Geen opgave. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds J. Rebel. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 uur Leesdienst. 14.30 uur ds van Haaren. Woensdag 30 augustus, 19.30 uur, ds Schipaan boord. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds W. Leerink. Braamhage. 19.00 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. B. van de Kamp. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 en 11 uur in de Da Costaschool. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. VoUe Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds Th. B. W. G. Gramberg, Doorn. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, don derdag 8 uur en 19.U0 uur (avondmis), vrijdag 8.00 en 19.00 uur avondmis, za terdag 9 uur en 19.00 uur avondmis. KERK SOEST-Z.. St. Wülibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uut avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. In de advertentie van de firma Kerver Z.B., Steenhoffstraat 59, alhier, die tn onze editie van dinsdag j.1. stond, is een fout geslopen. Kapucijners worden niet aangediend met 30 den. (steken) zoals de aandach tige lezer begrepen zal hebben. Ook worden kapucijners niet per paar ver kocht, dat zou wat duur worden, ta- mee daar een kilozak van deze gezonds kost bij Kerver slechts 78 cent kost. De tussenregel, die in de linker kolom moest staan, betreft natuurlijk 30 den. nylons per paar, slechts 79 cent. Het opleidingscentrum „Middeloo" en de Vereniging voor Handenarbeid organi seren dit jaar een groot aantal kinder clubs op het gebied van handenarbeid op diverse plaatsen in Amersfoort en omgeving. De grote belangstelling voor deze clubs in voorgaande jaren maakte het dik wijls moeilijk om de kinderen onder te brengen op die tijden en plaatsen, die door de ouders werden gewenst. Vandaar dat dit komende cursusjaar de clubs gedecentraliseerd worden en er straks op 15 plaatsen, o.a. in de van der Huchtschool, P. Potterlaan 13 te Soest, op woensdagmiddag, gelegenheid geboden wordt om handen-arbeidlessen te volgen. Op de clubs (maximaal 10 kinderen per club) wordt onder leiding van bevoegde en ervaren leerkrachten gewerkt met klei, papier, hout, kostenloos materiaal e.d., terwijl er op sommige clubs mo gelijkheden zijn tot het werken met naald en draad, het beoefenen van een voudige weeftechnieken, het maken van appliqué's het vervaardigen van poppen en dieren van stof en, speciaal voor de 11 tot 14 jarigen, het zowel vrij als ge bonden werken met hout en metaal. De kosten voor een cursus bedragen 35,— (materiaal inbegrepen), desge wenst te voldoen in 2 termijnen van ƒ17,50. Uitvoerig prospectus wordt op aanvra ge gaarne toegezonden door de admini stratie van Middeloo. Kon. Wilhelmina- laan 1, Amersfoort, tel. 15645. Om kennis te maken met het werk op de clubs wordt een viertal tentoon- stelingen gehouden t.w. op vrijdag 1 september in de Alb. Schweitzerschool, Magelhaenstraat 74, op 8 september in de Theo Thijssenschool, Noorderwier- weg 275, op 15 september in Middeloo, Kon. Wilhelminalaan 1 en op 22 sep tember in de Van der Leeuwschool, Bosweg 2 te Amersfoort. Op deze gratis toegankelijke tentoon stellingen, die telkens van 19.30-22.00 uur voor ouders en kinderen geopend zijn, zullen U gaarne alle nadere in lichtingen worden verstrekt. Voor verdere bijzonderheden zie ad vertentie in dit blad.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7