Prinsjesdag of *n Ton Beuken 2,50. 2,75. NIEUWE CURSUS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Z0MERWIJNEN Autorijschool VAN BUUREN ƒ1.25 ƒ1.00 79 ct. ct. HET EINDE VAN DE WERELD IN 1968 J.C. Brouwer Zn. IEDER MENS SLAAPT MET UPS EN DOWNS HET JONGEREN- PROBLEEM HOE VERDRIJF IK DIE LUCHTJES Nieuw omzetbelastingsysteem en nieuwe gemeentebelastingen Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken Na 12 september is aanmelding niet meer mogelijk Breiwol en korting Explosie Speciale aanbieding Moselblumehen per fles Riesling Sylvaner per fles Zeepost Openbare Bibliotheeek jlifi POL1T1ETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 i VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Gelukkig beleefden wij dit jaar een mooie zomer, zodat het verloop van de uitgaven voor toerisme niet ongunstig is beïnvloed door slechte weersomstan digheden. Des te opmerkelijker is het dat er uit de vakantie-industrie gelui den tot ons komen van een minder goed seizoen. Officiële cijfers zijn er nog niet. Het zou ons verbazen wanneer de Ne derlandse toerist zijn bestedingen fors zou hebben ingekrompen, want de con sumptie is in ons land de laatste maan den nog gestegen. Daarom kunnen bui tenlanders hun uitgaven in Nederland evengoed beperkt hebben. Het ziet er naar uit dat de teruggelopen activiteit in het economisch leven in Nederland niet wordt veroorzaakt door dalend verbruik, tenminste niet in zijn totali teit gezien. Het bovenstaande beeld past geheel in de door de regering gevoerde econo mische politiek van dit ogenblik. Het verbruik wordt niet extra aangemoe digd omdat de besparingen zoveel mo gelijk moeten stijgen. Als wij ons af vragen hoe de werkloosheid nu kan toe nemen bij een stijgende export en een stijgend gebruik, dan ligt het antwoord in een stijging van de produktiviteit terwijl ook het aanbod van produktieve krachten kan zijn toegenomen. 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 Telefoon 4685 Prijspeil Als wij de pas inhouden met de loon stijging, en dat zal moeten, dan kan de export verder worden opgevoerd en dan mag zelfs de consumptie in het binnenland nog toenemen zonder dat dit inflatieverwekking tot gevolg heeft. Het prijspeil kan stabiel blijven of zelfs iets dalen bij deze situatie door de toenemende concurrentie. Intussen kan uit de bovenstaande ontwikkeling wor den afgeleid hoezeer de controle op stijging van produktiviteit in ons land de laatste tijd is verwaarloosd. Is het een wonder dat Europa uiteinde lijk door een terugslag in de conjunc tuur wordt geplaagd? Ten eerste heb ben de Europese landen de inflatie krachten te zeer de vrije teugel gelaten en vervolgens hebben bij de efficiency verwaarloosd. Kostenstijging Zo moest de secretaris-generaal van ons departement van Economische Zaken deze week wel erkennen dat de arbeids kosten in de E.ETG. smdsfTO jaar terug 4 °/o sneller zijn gestegen dan in de V.S. En die hadden al een kostenvoor- sprong. De nu werkende inflatoire krachten in de V.S. zullen misschien iets recht trek ken. Als wij daarentegen bedenken dat over een jaar in het kader van de Kennedy-ronde de Europese invoerrech ten omlaag gaan evenals in de V.S. dan zijn de E.E.G.-landen voorlopig nog niet uit de zorgen. Gelukkig hebben wij ons in Nederland nooit door hoge in voerrechten beschermd. Villen wij met onze dichte bevolking een belangrijker plaats op de wereld markt innemen, dan is het trekken van enige conclusies voor onze te volgen economische politiek onvermijdelijk. Al lereerst zullen wij onze investeringen verder moeten opvoeren en maatregelen moeten nemen die de weerstand van onze industrie en handel vergroten. Besparingen Daarvoor is geld nodig en daarvoor zullen de besparingen moeten worden opgevoerd. Die besparingen moeten uit KROKANT-BONBONS. Romige melkchocolade en een vulling van krokante hazelnoot, alleenverkoop bij V. D. 200 gram GEVULDE VRUCHTEN. Vruchtendrups met zuivere vruchtenpulpvulling. Een klasse apart. 400 gram KLAVER VIER. Heerlijke koekjes. Een No- bo-specialiteit, deze week extra voordelig. 250 gram KOFFIE MET SPECULAAS een welkome tractatie. Deze week bij aankoop van 1 pak a 250 gram Venda goudmerk koffie. 1.78, 1 pak a 500 gr. Venda banketbak- kers-speculaat voor de hal ve prijs. Van 1.20 voor VROOM DREESMANN particuliere bron komen maar ook uit winstinhouding. Dan zal men het be drijfsleven ook in de gelegenheid moe ten stellen winsten te maken. Dit zal ook investeringen vragen van de over heid terwijl het eveneens een bijdrage vraagt van de regering voor het voe ren van een actieve structuurpolitiek. Een omvangrijker overheidstaak aan het investeringsfront zal betekenen dat de overheid meer middelen nodig heeft. Als de overheid het nievau van haar consumptieve bestedingen handhaaft, zal zij hogere belastingen moeten hef fen om aan voldoende geld te komen, In dit licht gezien ls er van de derde dinsdag in september weinig heil te verwachten. Laten wij onszelf niets wijs maken: de totale belastingdruk zal in de toekomst nog wel zwaarder worden. In het ko mende regeringsjaar zullen wij daar echter nog niet zo veel van merken. Nieuwe omzetbelasting De troonrede zal ons de aanvang bren gen van een nieuw omzetbelastingsys teem. Per saldo zal dat nieuwe systeem de rijkskas wel spekken. Voorts zal men mogelijkheden zoeken in een ver schuiving van de belastingheffing naar de gemeenten, die aldoor met tekorten worstelen. De financiële verhouding tussen rijk en gemeenten behoeft bepaald herziening. De gemeenten moeten een ruimer hef- fingsveld krijgen. Uiteindelijk zal ook dat er op neer komen dat de totale fis cale druk toeeneemt maar het beeld van die drukverzwaring wordt dan ge spreid en is minder opvallend. Om tal van redenen komt het ons voor, dat de last van de directe belastingen niet verzwaard maar verlicht moet worden. In de eerste plaats omdat er er politieke eenstemmigheid heerst over de mening dat wij in Nederland zeer zwaar belast worden. Voorts zal ver dere verzwaring van die druk de pro duktiviteit van ons volk schaden en dat betekent het paard achter de wa gen spannen. In de derde plaats bestaat er een algemeen onbehagen tegen ons belastingsysteem. Verdere tariefsverho ging in de sfeer van loon- of inkom stenbelasting zou de politieke onrust in ons land doen toenemen. Verstikking In de vierde plaats is het geen geheim dat wij de komst van buitenlandse on dernemingen en buitenlandse zakenlie den naar ons land door het fiscaal re giem afremmen en dat berokkent ons schade. Tenslotte gaat een deel van on ze flinke mensen, want die vormen ho ge inkomens, met zijn capaciteiten naar het buitenland en daarmee zijn wij be zig de economische bloem der natie te verstikken. Wij hopen dat de derde dinsdag van september ons zal confronteren met een aantal frisse maatregelen, die de bu reaucratie in ons land zullen vermin deren. Daarmee zal het vertrouwen in ons bestaande staatsbestel worden ge- ruggesteund en krijgt dit bewind vaste georganiseerd door de afdeling Soest van de vangt aan op dinsdag 12 september a.s. Oefenavond elke dinsdagavond, 8 uur, in het Verenigings gebouw (grote zaal) aan de Steenhoffstraat. Duur: 26 lessen. Opleidingskosten 25,per persoon (alles inbegrepen). Aanmelding aan het secretariaat: Kcrkpad z.z. 69, Soest. Vul onderstaand formulier in, en zendt dit aan bovenstaand adres. Ondergetekende wenst deel te nemen aan de nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. Naam: Voornamen (voluit): Adres: Beroep: Geboortedatum: Geboorteplaats: Ik ga akkoord met de verschuldigde opleidingskosten en zal deze voldoen op de eerste lesavond. Handtekening In verband met de vele reeds gedane aanmeldingen is spoedige inzen ding gewenst. gebruik maakt van een toestel dat de naam draagt van elektronen cefalograaf. Hiermee is het mogelijk de zeer zwakke stroompjes op te vangen die door de menselijke hersenen worden voortge bracht. Het apparaat verwerkt deze stroompjes en maakt ze zichtbaar op een diagramstrook. Met dit toestel con stateerde men dat de hersengolven ver anderen met de dieptegraad van de slaap. Voorts heeft men nog een derde methode, die gebaseerd is op het gehalte van de zuurstof in het bloed tijdens de slaap. Langzaam maar zeker wordt het geheim van de slaap geheel ontsluierd. Door een misverstand zijn in de cou rant van verleden week vrijdag de bei de advertenties van de firma Huisste den aan de Soesterbergsestraat in plaats van onder elkaar op één pagina op twee naast elkaar liggende pagina's ge plaatst. De advertentie van de opening kwam geheel tot zijn recht. Maar de adver tentie die vermelde dat „20 °/o korting op alle kwaliteiten" werd gegeven, wekte zo alleenstaand enig misverstand. Die 20 korting betrof, de oplettende lezer had het waarschijnlijk al begre pen, alle kwaliteiten Phildar-breiwol. voet. En dat is nodig willen wij de eco nomische groei herstellen. Het zal zelfs moeten zonder de aan kondiging op de zware geneeskundige risico's. Beloften van nieuwe uitkeringsmoge lijkheden zijn uitstekend maar eerst de middelen daarvoor bijeen brengen! En daarmee zullen wij in de naaste toekomst druk zijn. Zolang mevrouw Indira Gandhi van haar armoede nog 25 miljoen kan weggeven aan Nasser, die daarmee gevaarlijke uitgaven finan ciert. moeten wij onze drift naar meer uitkeringen voor ontwikkelingshulp maar even beteugelen. Voor geld uitge ven is rijpheid nodig en daar is een groot tekort aan, helaas ook in ons land. Een asteroïde, een geweldig brok rots eigenlyk, Icarus genaamd, zal in de loop van het jaar 1968 de aarde op een afstand van vier miljoen mjjlen passeren, en het is niet uitgesloten dat deze Icarus in botsing zal komen met onze aardbol. Zo luidt een van de vele berichten die regelmatig melding maken van 't naderen de einde van de wereld. Overigens is het niet de enige voorspelling die momenteel aan de orde is, want we zitten ook nog in het vaarwater van drie kometen, die er voor zullen zorgen dat we ook op 18 mei 2.000 zullen vergaan. het enige in het heelal, er zijn er mil joenen! Zo te zien dus ongelooflijke hoeveelhe den hemellichamen die allemaal wel eens kunnen gaan botsen. En die kans is nu juist uiterst klein. Zelfs zo klein dat een Melkwegstelsel als het onze, waarin de sterren naar verhouding nog al dicht opeenliggen, zonder gevaar voor een werkelijke botsing zou kunnen wor den gepasseerd, dus dwars er doorheen, zonder dat ook maar één sterretje een andere zou raken. Het voornaamste in het heelal is namelijk de ruimte. Daar uit bestaat het, een ongelooflijk grote ruimte, waarin hier en daar. ondanks al die miljarden hemellichamen, een klein stofje voorkomt. Men zou kunnen zeggen dat de kans op botsen even groot is als men op aarde alles weg zou halen, ook alle levende wezens, en er daarna een vlieg neer zou zetten. Laat men er dan nog een los, aan de andere kant bijvoorbeeld, is de kans dat ze elkaar tegen zouden komen eigenlijk nog veel te groot om de wer kelijkheid te benaderen. Nu zijn er natuurlijk wel andere manie ren te bedenken om het vergaan van de wereld mogelijk te maken, maar maak u niet te ongerust over een botsing, want de astronomen zouden te verbaasd zijn dan dat ze er maar één moment aan wensten te geloven. Er zal van vergaan of ontploffen en barsten van de aarde weinig terecht ko men, want de genoemde gevallen zijn helemaal geen uitzonderingen. Onze we reld wordt namelijk dagelijks gebom bardeerd door duizenden stukken steen uit de ruimte, die echter stuk voor stuk opbranden voor ze het aardoppervlak raken. Overigens is het voorspellen van het ondergaan van de aarde al zo oud als de mensheid, en is er tot nu toe wei nig van terecht gekomen. Voor een gedeelte zijn deze angstige voorspellingen een gevolg van onder meer de Openbaring van Johannes, waarin aanwijzingen te vinden zijn die wijzen op het vergaan van de aarde. Welnu, het staat onomstotelijk vast dat de aarde inderdaad zal vergaan, Jo hannes heeft gelijk. Eenmaal, waar schijnlijk over ettelijke miljoenen of miljarden eeuwen zal de zon gaan ex ploderen, en dan zal er van de aarde niets overblijven. Dan vergaat alles, ook de meeste planeten van ons zonnestelsel. Kometen Reeds in het jaar 380 rekent ene Tio- chinus uit dat de wereld zal vergaan. Er is nog een eerdere voorspelling, na melijk een van het jaar 250, wanneer Cyprianus meent dat de tekenen er op wijzen, dat het eind zeer nabij is. Hoog tepunten in het voorspellen in deze richting vinden plaats omstreeks het jaar duizend, en, als het even wil, ook in 2.000, waarvan wij dan getuige zullen kunnen zij. Zelfs Luther voorziet in 1527 dat de wereld in het jaar 1558 haar einde zal vinden. Dan zijn er nog on onderbroken voorspellingen voor 1624 1830, 1848, 1914, 1925, 1954, 1968 en 2.00o! Vaak zijn deze voorspellingen te danken aan het verschijnen van kometen aan de hemel, die bij velen angst veroor zaakten, waarna allerlei mensen de meest uitgebreide berekeningen maakten om te kunnen vaststellen wanneer het nu eindelijk zou gebeuren. Het was dan ook een koude douche voor velen toen de Engelsman Halley ontdekte dat de kometen geen tekenen van naderend onheil waren, en er zelfs velen waren, die regelmatig terugkeerden na verloop van jaren. De kometen verloren toen voor een belangrijk deel hun waarde. Kans op een botsing Wat is nu in het licht van de moderne astronomie gezien de werklijke kans op een botsing van een of ander hemel lichaam met de aarde? Dan moeten we bedenken dat het aantal hemellichamen als sterren en planeten, asteroïden en manen, stof en meteorieten zelfs bij benadering niet te schatten is. Alleen al ons Melkwegstelsel bevinden zich honderd miljard sterren, waarvan er vele voorzien kunnen zijn van planeten. Maar ons Melkwegstelsel is lang niet (GEEN STATIEGELD). WIJNHANDEL SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Tel. 2551. Bezorging gratis door heel Soest. De slaap is voor ons nog altijd een mys terieus iets. In wezen is zij zeer nauw aan ons verbonden, maar we weten er bijzonder weinig van. Reeds geruime tijd trachten de geleerden achter de gehei men van de slaap te komen. Wat is de slaap eigenlijk? De slaap is een stadium, dat zich halver wege het bewustzijn en het onderbe wustzijn bevindt. Dikwijls denkt men dat de slaap een soort bewusteloosheid is, maar dat is niet juist, want in onze slaap werken onze hersenen in meer of mindere mate door. Bij de onderzoekingen die de geleerden doen, komen zij soms tot verrassende ontdekkingen. Zo heeft men geconsta teerd, dat de opvattingen die gangbaar waren over de diepte van de slaap niet juist zijn. Veelal denkt men dat de slaap constant is. Men slaapt diep of men slaapt minder diep, maar zo is het niet Men heeft kunnen constateren, dat er wat de diepten der slaap betreft ver schillende perioden zijn in een slaap nacht. Perioden die in een soort cyclus zich steeds herhalen. Diep en minder diep Wanneer men gaat slapen dan is bij de meeste mensen het eerste uur de slaap het diepst. Na dit dieptepunt, dat na een uur ongeveer bereikt wordt, neemt de diepte van de slaap langzaam af. Dit vindt plaats gedurende ongeveer vier uur. Daarna neemt de diepte van de slaap weer toe gedurende enige uren om daarna weer minder diep te worden. Bij de normale slaapduur van omstreeks acht uur, komt het dan zo uit, dat men aan het einde van die duur juist minder vast slaapt, zodat het ontwaken en op staan logisch hieruit volgt. Bij een kor tere duur van de slaap komt het maar al te gemakkelijk voor. dat men dient te ontwaken op een tijdstip dat de slaap op z'n diepst is, hetgeen zoals bekend de nodige moeilijkheden met zich brengt. Het gevaar van nog even indutten Zij die de gewoonte hebben om na het aflopen van de wekker nog even weer in te dutten, spelen een gevaarlijk spel letje, want steeds weer herhaalt zich de cyclus als hierboven beschreven. Dus be gint men weer met een diepe slaap met alle gevaren van dien. Zou u steeds weer gewekt worden en daarna weer even inslapen dan gaat de cyclus gewoon verder. Dus bij de tweede maal inslapen is de slaap minder diep. Bij de derde keer insluimeren echter weer wel diep en als u tenslotte de vier de maal de ogen sluit weer minder diep. De mensen die hiertoe de neiging heb ben zijn veelal zij die hun nachtrust te kort nemen, zodat zij de wekker horen wanneer zij in een diepe slaap zijn. Zij worden dan zeer slaperig wakker en de verleiding is maar al te groot om zich even lekker om te draaien. Daar komt nog bij, dat zij die uit een diepe slaap gewekt worden zich over het algemeen uitgeput voelen. Dat klopt ook, want in zo'n periode van diepe slaap wordt er maar weinig zuur stof door de hersenen opgenomen. Tij dens een ondiepe periode wordt meer zuurstof opgenomen en langzaam aan herstelt het lichaam zich. Wanneer we in zo'n periode worden gewekt, voelen wij ons heel wat beter. De klank van de klepel Er zijn verschillende methoden volgens welke de geleerden deze slaapcyclus heb ben ontdekt en gecontroleerd. De eerste methode is het op een metalen blad laten vallen van een klepel. Hoe groter de afstand van de klepel tot het blad is, hoe harder de klank. Reageerde de proefpersoon niet op het geluid, dan werd de afstand groter genomen. De hardheid van het geluid (tevens gelijk aan de afstand van klepel tot blad) gaf de diepte van de slaap aan. Door op die manier proeven te nemen bij verschil lende personen gedurende een lange tijd, kwam men tot de ontdekking van deze cyclus. Nauwkeuriger nog heeft men een en an der kunnen onderzoeken door het opte kenen van hersengolven, waarvoor men Omdat de jeugd tegenwoordig zich wat meer roert, demonstreert, zich vaak te- weerstelt tegen de bestaande orde en gezag, bij menige gelegenheid zich wat uitzonderlijk gedraagt en aanstelt, zich laat meeslepen tot gebruik van verdo vende en opwekkende middelen, zich een vrijere seksuele omgang veroorlooft, me nen velen dat er sprake is van een enorm jeugdprobleem en dat er van al les georganiseerd moet worden om hier in verandering te brengen. Er moeten centra komen waar „de jeugd" zich kan uitleven. Er moesten eerst „happenings" en nu „love in's" voor ze worden georganiseerd, want men moet hen iets „geven" waarin ze zich „happy" kunnen voelen en liefst ook nog „high"! De gemeenschap moet dat alles maar voor ze organiseren, bouwen, beschik baar stellen, opdat de jongelui maar zul len beseffen, dat ze niet aan hun lot worden overgelaten en de gemeenschap zich mede als hun ouders beschouwt en de plichten daarvan graag wil afronden. Men beseft dan echter niet of nauwelijks, dat men zich laat intimideren door een betrekkelijk klein en het meest leeghoof dige deel van de jongeren. Eerst noem de men dat „nozems" en wilde daarmee niet veel te maken hebben. Iets later kwamen de provo's, die aan hun onvrede een idealistisch tintje gaven en die be wust relletjes uitlokten met de politie. Toen de voormannen daarvan wat ouder werden en dus wat wijzer, er geen nieu we „leiders" voor provo zich naar voren drongen, werd provo ook een overwon nen instelling. Waarna de nieuwe jeug digen het zochten in „lief zijn voor el kaar", gebruik van opwekkende en ver dovende middelen "in waf 'stérker "po litiek getinte groepen. Hoe verdrbf ik die luchtjes? Plastic gordynen in de keuken houden minder geurtjes vast. Om de onaangename geur uit uw keu ken te verwijderen, kunt u een flinke handvol zout in een braadpan flink heet laten worden. Eveneens kan een emmer water, ge parfumeerd met dennenaaldenessence, uitkomst brengen in dit vertrek. Citroen- of azijndruppels gevoegd bij het kookwater van vis, zal de kook lucht waarop geen mens gesteld is, uit uw keuken houden. Indien vaatwerk naar vis ruikt, kunt u dit afwassen met water waarin kof fiedik is gemengd. Vindt u spirituslucht onaangenaam bij het schoonmaken van ruiten of spiegels enz., voeg bij de te gebruiken spiritus dan wat soda en de sterke geur is zo goed als verdwenen. Door het plaatsen van een brandende kaars of een natte spons :n uw kamer waarin gerookt wordt, verdwijnt de rook spoedig. In de handel zyn tegenwoordig boven dien middelen te koop voor luchtver- drijving met verschillende aantrekke lijke geuren. Men bombardeert gemeenteraden met verzoeken om steun aan de jongeren, om zalen en tehuizen voor hen, verzoekt de politie hen toch vooral niets in de weg te leggen, geeft de overheid de schuld van gebrek aan contact met de jeugd. Laten wij in deze zaken toch een beetje nuchter blijven. Al die uitwassen, dat uitzonderlijk gedrag van de jongeren, zijn modeverschijnselen, waaraan zich slechts een betrekkelijk klein deel van de jeugd overgeeft. Het grootste deel heeft aan al die uitingen geen behoefte, omdat het zich studerend op zijn toe komst voorbereidt of omdat het uit zich zelf voldoende interessen heeft voor kunstbeoefening, techniek en andere lief hebberijen. Laten we vooral niet over het hoofd zien, dat er voor de jeugd reeds enorm veel wordt gedaan via allerlei, meest ge subsidieerde, verenigingen en instellin gen. Al die leeg over straat slierende, op demonstraties en rellen beluste jongeren behoeven zich niet ongelukkig en een zaam te voelen en daarom verdovende middelen te gebruiken, want er zijn ook voor hen voldoende mogelijkheden om zich via sport of andere hobby's bezig te houden en zich deel te voelen van een vriendschappelijke groep, op welk gebied dan ook. Maar deze groep wil dat niet. Ze wil altijd „iets anders". Dat zal ook zo blij ven als men alle gevraagde accomodatie en andere hulp heeft gegeven. Dat zal dan ook slechts worden gebruikt door een klein deel van de jongeren, waar naast groepen blijven bestaan die toch nog wéér „iets anders" willen of mis schien helemaal niets willen. Het zijn de jongeren, die door louche figuren met politieke achtergronden gemakkelijk op- gesard worden tot demonstraties tegen de bestaande orde, ter ondermijning van onze democratische ideeën en leefwijze, waarvan zij zelf nog geen idee hebben. Waarschijnlijk wordt in Nederland het méést gedaan voor de jeugd van alle be schaafde landen. De jongeren, die zich desalniettemin niet gelukkig voelen, die toch menen „love-in's" nodig te hebben en verdovende middelen, die hebben dat grotendeels aan zichzelf te wijten. En voor een gedeelte ligt de schuld hier aan zeker ook bij hun ouders, die zich niet voldoende inspanning en aandacht voor hun kinderen willen getroosten om hen een gezellig thuis te bieden. Maar die lacune kan de gemeenschap niet ver vangen, met welke middelen dan ook. Natuurlijk kan een deel van de jeugd nog wel geholpen worden, doch het blijft een deel. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijl bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" 5 sept. Australië: ms „Tamerlane" 6 sept. Canada: ms „Belgien" 8 sept. Chili: ms „Hanne Skou" 7 sept. Ned. Antillen: ms „Medon" 7 sept. Nieuw-Zeeland: ms „Tysla" 6 sept. Suriname: ms „Palamedes" 8 sept. Verenigde Staten van Amerika: ss „American Rover" 4 sept. en ms „At lantic Span" 8 sept. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Anervkerk" 8 sept. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Steenhoffstraat Nieuwe aanwinsten. Jeugdboeken. Hig- gens. Ik ben een jongen. - Ik ben een meisje. Namlok, Nicky en het hob belpaard. - Nicky en hondje Peder- munt. Millerr Muisje Mientje. Blokker. Ik ga lezen. - Pas op school. Brinkkemper, Does an poes en de geit. - Koosje Krul. - Witstip. Gal- lico, Het geheim van het verdwenen marmotje. - De wereldreis van Cecile's marmotje Ter Haar, Lotje in de dierentuin. - Lotje krijgt nieuwe vrien den. - Lotje met Roegan op stap. Smulders, Wil je koffie, Pietje Prik? Beekman. Mickey en de vreemde ro vers. Brusse, Brandtoren „De Vlia- mers". Schippers, Jacopo heeft de tijd. Welskopf-Henrich, Boze krach ten aan het werk. - De strijd om de jachtvelden. Bauer, Meisjes in de mode. Jonge jan-de Groot, Inge. Baris, Een uur een dag een le ven! Studieboeken voor de jeugd. Bouhuys, Woord voor woord. Zim, Stenen en edelstenen. Alencon, Reintje en Roodstaat. Borg, Trampe en eland. Het grote boek over vriendschap met dieren. Meisnitzer, De Spookwolf. Disney, Dieren uit het verre westen. Sluijs, Softbal! Kalmijn-Spierenburg, Het spel begint. Veenstra, Er was eensAndreus. Meester Pompel moes koopt een auto. Lipp, Waar blijf je toch, Dikako? Ruskin, De koning van de Gouden Rivier. Buso- De man die Don Quichot was. Wijckhoff, Pionier in eigen land. of uw gehele interieur- Bi) Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. Interfeurverxorgïng Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180

Soester Courant | 1967 | | pagina 5