r Bv&tx iiu+C Al Al \UMWnUt EGvSETTEN van hier en daar HET GEVAL „MATA HART' U kunt niet alles weten SOESTERBERG Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Kinderen zijn dol op broeken, vesten, truien, jurkjes, jassen enz. van DE STER Jeugd van M.H.C. „Soest" vierde 3e lustrum Clubkampioenschappen van de Duinkikkers V.V.Z.-nieuws S.E.C.-nieuws B.D.C. -nieuws Zo vlogen de duiven Eem onderhoud van 247.500.op provinciale begroting Kees Verkerk komt morgenavond Tafeltennistoernooi Lindner Dronkemansrit eindigde voor politiebureau Dagtocht bejaardenbond Wandelclub „Olympia" Voetbal Soesterberg verloor met 1-2 van Patria Instrumenten muziekvereniging Carolus-Lustrumtoernooi School voor woonwagen kinderen Schaaksport Er komt een supermarkt Man aangehouden Waarom? Iedereen zegt dat ze er mooi uit zien en toch kunnen ze er heer lijk in spelen. Pasvorm, kwaliteit en af werking van DE STER Baby- en Kleuterkleding tot en met 6 jaar. is aan gepast aan het gedrag van kinderen. Daarom De mode van nu vindt U bij Baby- en Kleutermode. Van Weedestraat 8 - Soest Telefoon 2504 VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 Het hockeyseizoen werd geopend met een groots 2-daags toernooi voor de jeugd ter ere van het 15-jarig bestaan van de M.H.C. ..Soest". Hieraan werd deelgenomen door de verenigingen Weesp, Laren, Amersfoort en S.C.H.C. De eerste dag werd besloten met een grandioos feest, opgeluisterd met mu ziek van het trio Tom Janus. De volgende dag, om 12.00 uur, waren alle elftallen weer aanwezig voor de 2de ronde van het toernooi. In een sportieve en gezellige sfeer werd om het hardst gestreden voor de overwin ningsbekers. die uiteindelijk als volgt werden gewonnen: le prijs meisjes Amersfoort, le prijs jongens Laren. 2e prijs jongens Amersfoort en 2e prijs meisjes Laren. Na de prijsuitreiking was er een theé- dansant, wederom onder leiding van het trio Tom Janus. Zowel voor de jeugd als de ouders - die in grote getale aanwezig waren - is het een oergezellig toernooi geweest. Hiermede zijn de lustrumfestiviteiten nog niet afgelopen, want op 23 sep tember vieren de senioren hun lustrum feest, wat als één van de hoofdschotels heeft een groots toernooi. Iedereen, die de hockeysport nader wil leren kennen, kan inlichtingen beko men bij: Mej. L. v. Weering, Van Lijn denlaan 14 te Soestduinen. Tel. 2776 of Plasweg 63 te Soest, tel. 3079. te besturen. Zondagmorgen werden in het Soester Natuurbad de finales voor de clubkam pioenschappen van De Duinkikkers ver- zwommen. De uitslagen waren: 50 meter schoolslag meisjes 10-12 jaar: 1 Els Koehof. 2. Anja Kok. 3. Francis Veul. 4. Corrie de Goede. 100 meter schoolslag meisjes 12-14 jaar: 1. José Bodewes. 2. Ria Veul. 3. Marian v. d. Heuvel. 4. Gonneke Westerveld. 100 meter schoolslag jongens 12-14 jaar: 1. Gerard Vet. 2. Hans Lafeber. 3. Han Vreeken. 100 meter schoolslag meisjes 14-16 jaar: 1 Lily Kok. 2. Geraldine Egbers. 3. Diny Grobben. 100 meter schoolslag jongens 14-16 jaar: l.-Paul Kok. 2. Koos Wijnmalen. 3. Do- nald Géval. 4. Henny Schrieken 50 meter rugslag meisjes 10-12 jaar: 1 Els Hoehof. 2. Anja Kok. 3. Ansje Egbers. 100 meter rugslag meisjes 12-14 jaar: 1. José Bodewes. 2. Ellv Stalenhoef. 3. Ria Veul. 100 meter rugslag jongens 12-14 jaar: 1. Gerard Vet. 2. Jean Thie. 3. Hans Lafeber. 100 meter rugslag meisjes 14-16 jaar: 1 Geraldine Egbers. 2. Lily Kok. 3. Cis- ka Wiss. 4. Yvonne Doornekamp. 100 meter rugslag jongens 14-16 jaar: 1. Paul Kok. 2. Ron Nijhuis. 3. Koos Wijnmalen. 50 meter vrije slag meisjes 10-12 jaar: 1. Els Koehof. 2. Anja Kok. 3. Fietje Jansen. 100 meter vrije slag meisjes 12-14 jaar: 1. José Bodewes. 2. Elly Stalenhoef. 3. Ria Veul. 4. Gonneke Westerveld. 100 meter vrije slag jongens 12-14 jaar: 1 Gerard Vet. 2. Han Vreeken. 3. Jean Thie. 100 meter vrije slag meisjes 14-16 jaar: 1. Geraldine Egbers. 2. Lily Kok. 3. Thea Figee. 4. Ciska Wiss. 100 meter vrije slag jongens 14-16 jaar: 1 Paul Kok. 2. Donald Géval. 50 meter vlinderslag meisjes 10-12 jaar: 1 Anja Kok. 2. Els Koehof. 3. Francis Veul. De eerstgeplaatsten in ieder nummer werden clubkampioen. Tot werd een extra zwemnummer ge geven tussen de vier Koehofjes, n.1. Ka- rin, Erik, Andrea en Els. De heer J. Elderman. reikte de prij zen, diploma's en Duinklkkers-pennen uit. V.V.Z.VALLEI VOGELS 2-4 Voor V.V.Z. is de competitie een beetje onfortuinlijk begonnen. De thuisclub moest in het Scherpenzeelse Vallei vogels met 2-4 zijn meerdere erkennen. Al na tien minuten stonden de gasten met 2-0 voor, hetgeen duidelijk indruk op V.V.Z. maakte. Vijf minuten na de tweede treffer van Valleivogels kon de thuisclub al iets terugdoen. Een door Floor uit de ach terhoede opgevangen bal werd fraai in een doelpunt omgezet. 1-2. V.V.Z. kwam voor rust zelfs nog naast zijn tegenstan der .toen Steenmeijer uit een verwarde situatie voor het Valleivogels-doel de bal ineens tussen de palen werkte. 2-2. Toch zou Valleivogels de rust met een voorsprong ingaan, al kwam het doel punt een beetje vreemd tot stand. Niet ver van het V.V.Z.-strafschopgebied kre gen de gasten een vrije trap toegewezen. Juist toen doelman Putters op de scheidsrechter toeliep om hem iets te beduiden, werd de vrije schop genomen. De bal ging over de ver voor zijn doel staande Putters heen in het lege doel. 2-3. In de tweede helft heeft V.V.Z. ver woede, maar vergeefse pogingen in het werk gesteld om de stand een beter aanzien te geven. Tien minuten voor het einde bracht Valleivogels het verschil zelfs op twee doelpunten. Een hard schot werd door doelman Putters wel gestopt, maar hij moest de bal weer loslaten, waardoor een van de Valleivogels-voor- waartsen de bal slechts hoefde in te schieten, wat hij dan ook deed. 2-4. V.V.Z. 2HEES 2. Het tweede elftal van V.V.Z. heeft za terdag nog een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen plaatsgenoot Hees 2. Een doelpuntenrijke wedstrijd werd het niet. V.V.Z. trok maar met 1-0 aan het langste einde. Het enige doelpunt werd in de tweede helft door Co van Velzen gescoord. Na rust heeft V.V.Z. geruime tijd de voorsprong met tien man moeten verdedigen, doordat een van de spelers gewond raakte. Blijkens de einduitslag heeft V.V.Z. dat met succes gedaan. PUPILLEN V.V.Z.—HEES. Ook de pupillen van V.V.Z. en Hees stonden zaterdag tegenover elkaar. Hier ging het echter om een competitie wedstrijd. De strijd V.V.Z. pup. 2Hees pup. 2 eindigde in een 2-1 zege voor de Hees-jongens. S.E.C.-ZATERDAG BEGON COMPE TITIE MET 7-1 ZEGE. S.E.C.-zaterdag is de competitie met een duidelijke 7-1 overwinning op Lage Vuursche begonnen. De wedstrijd begon voor het niet zeer talrijke publiek hoopgevend. Bijna van af de aftrap scoorde Stalenhoef voor S EC. het eerste doelpunt. Hop maak te er na een kwartier 2-0 van. Niette min was van goed voetbal, ook van de zijde van S.E.C., nauwelijks sprake. Na rust voelde de Lage Vuursche zich nog allerminst geslagen en liet dat na enkele minuten reeds blijken. Een enigszins mislukte uittrap van doelman Kramer van S.E.C. kwam bij de Vuur sche-aan va 11 er De Kruif terecht, die de gelegenheid niet voorbij liet gaan om de stand op 2-1 te brengen. Na onge veer een half uur spelen begon de con ditie het verloop van de wedstrijd te bepalen. S EC. bleek over aanmerkelijk meer uithoudingsvermogen te beschik ken dan zijn tegenstander, waardoor Sengers de stand op 3-1 kon brengen Hij deed dat uit een kopbal, waartoe Stalenhoef hem in staat stelde. Weinige minuten later maakte Beijer er 4-1 van. Na 37 minuten bracht Beijer de Vuur- sche-back in dusdanige moeilijkheden, dat hij de bal alleen nog maar in eigen doel kon schieten. 5-1. Twee minuten later was het weer raak, nu door Sen gers, die een strafschop, door de ar biter wegens ongeoorloofd aanvallen toegekend, benutte. Drie minuten voor het einde liet Beijer zijn derde en S.E.C.'s zevende treffer aantekenen. S.E.C. 1-UNIO 1 2-1. S.E.C. 1 speelde zondag zijn laatste vriendschappelijke wedstrijd voor de aanvang van de competitie en wel te gen het Oudewaterse Unio, dat met een 2-1 nederlaag naar huis werd ge stuurd. Woudenberg en Surstedt, twee S.E.C.-troeven voor de naderende com petitie, waren afwezig, terwijl Van Veer wegens ziekte was vervangen. In hun plaats speelden Van Berkel, Dorre- stein en Detmer mee. De als midden voor opgestelde Van Berkel opende na een half uur de score na een dieptepass uit de achterhoede. Met deze 1-0 voor sprong ging ook de rust in. Na ruim een kwartier vergrootte Det mer de voorsproong met een fraai schot tot 2-0, in welke stand pas kort voor het einde wijziging ten gunste van Unio kwam. Het doelpunt werd gescoord door de Unio-linksbuiten. Krijt en Van Beijen speelden bij S.E.C. een bijzon der opvallende rol. S.E.C. 2-UNIO 2 4-4. De reserves van beide elftallen toonden zich aanmerkelijk productiever al wa ren er bij de rust pas twee doelpunten gescoord en wel door Dorrestein en Duijst. Na rust scoorde Duijst opnieuw, alvorens Unio iets treug kon doen. Lu- schen vergrootte de voorsprong van S.E.C. zelfs nog tot 4-1. Unio scoorde na vijf minuten tweemaal duidelijk uit buitenspel positie, maar de arbiter kende de twee treffers toe. Aangezien Unio ook nog een „normaal" doelpunt in die vijf minuten liet aan tekenen, werd de eindstand 4-4. De grote uitblinker was hier de van de junioren afkomstige Venendaal. S.E.C. 4-UNIO 4 3-8 Het in het vorig seizoen kampioen ge worden S.E.C. 4 toonde zich in het ge heel niet opgewassen tegen Unio 4. De falende achterhoede had acht maal een doelpunt toegestaan, terwijl de S.E.C.- aanval daar maar drie doelpunten te genover kon stellen. Sombere uitzich ten vóór S.E.C. 4, dat andere bronnen zal moeten aanboren om het in de com petitie te kunnen bijhouden. S.E.C. 3-HERCULES 4 0-0 Het derde elftal van S.E.C. is zondag de competitie begonnen met een niet onverdienstelijk gelijk spel tegen het Utrechtse Hercules 4. Met de 0-0 eind stand kunnen beide elftallen tevreden zijn, al had S.E.C. wel wat meer ver diend. S.E.C. was voortdurend in de aanval, maar kon zijn overwicht niet in doelpunten uitdrukken. De tweede helft bracht hetzelfde beeld, met dien verstande, dat nu Hercules van de sterke wind kon profiteren. Halverwege kreeg Lenarduzie een bij zonder fraaie kans om de thuisclub aan een voorsprong te helpen, maar de eindstand zegt reeds, dat zijn poging mislukte. Ook Brouwer heeft het ver schillende malen met goede en felle schoten geprobeerd, zonder succes ove rigens. De beginstand bleef gehand haafd. RODE KAART MEENEMEN! De penningmeester van S.E.C. ziet zich genoodzaakt, de leden erop te wijzen, dat zij bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal hun lidmaatschapskaart (rood) aan de kassa moeten tonen. In dien men de lidmaatschapskaart niet kan tonen, zal de normale entreeprijs moeten worden betaald. B.D.C. STARTTE SLECHT Na de diverse overwinningen in de vriendschappelijke wedstrijden en ge zien het goede spel, dat in die wedstrij den vertoond werd, gingen de B.D.C.- ers met optimisme de eerste competi tiewedstrijd tegen Voorwaarts uit Utrecht tegemoet. Het is echter anders uitgelopen, daar de Utrechtenaren met 3-2 in de meer derheid bleven. Nadat in de eerste 15 minuten de strijd gelijk opging en al spoedig bleek, dat de harde wind aan het spel veel af breuk deed, wist B.D.C., na een com binatie Verhoeve-Dorrestein, door laatst genoemde de leiding te nemen. B.D.C. bleef aanvallen en had een hard schot van Jos Brouwer bijna de stand op 2-0 gebracht. Voorwaarts zat echter ook niet stil en de tegenvallen waren niet van gevaar ontbloot. Linksbinnen Sakkers maakte na 25 min spelen handig gebruik van twijfelen in de B.D.C.-verdediging en de stand werd 1-1. Vijf minuten later nam Voorwaarts zelfs de leiding, we derom na een aarzeling in de B.D.C.- achterhoede. Het schot was onhoudbaar voor doelman Smink. B.D.C. kwam echter terug en Dorrestein wist, na goed voorbereidend werk van Westerveld, de partijen weer op gelijke voet te brengen, maar nog voor rust wist linksbinnen Sakkers van Voor waarts zijn club weer aan de leiding te helpen. Met deze stand (2-3) werd gedraaid. Na de thee een meest aanvallend B.D.C. doch dank zij een stug verdedigend Voorwaarts met spil Gademans (ex- Elinkwijk) aan het hoofd bleven doel punten uit. Een omzetting Van Fulpen als spil en Voet op de backplaats mocht niet ba ten en B.D.C. moest in de eerste com petitiewedstrijd zonder punten de kleedkamers opzoeken. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Roermond, afstand 120 km. De duiven werden ge lost te 7.30 uur met Zuidwestenwind. In concours waren 373 duiven. De eerste duif arriveerde te 8.56.21 uur met een snelheid van 1363.06 me ter per minuut. De laatste prijswinnen de duif te 9.17.30 uur met een snelheid van 1112.93 meter per minuut. De uit slag was als volgt: A. J. van Dorre stein 1 6 17 20 27 33 43 52 57 59 68 72. P. J. Rauch 2 26. F. Reijerse 3 15 24 34 35. J. v. d. Brakel 4 5 8 16 29 46 47 48 60. Jac. Stalenhoef 7. Comb. Ottens- Blokland 9 10. C. Dijkman 11 62. Jac. Wijnands 12 19 30 54 63 75. G Rijksen 13 14 28 39 73. P. Wagner 18 44 70. A. C. van Ee 21 23 25 45 55 58 65 66. C. van Soest 22 53. T. Wigtman 31 56 61 64 67 74. R. G. Voskuilen 32 42 49. H. Voskuilen 36. G W Visser 37 40 41. C. v. Brummelen 38. W. de Bree 50. H. J. Bosman 51. A. van Dijk 69. J. v. d. Belt 71. Op de onlangs verschenen begroting van de provincie Utrecht is voor 1968 een bedrag van 247.500,uitgetrok ken voor onderhoudswerkzaamheden e.d. aan de Eem. Deze kosten worden in hoofdzaak gevormd door de kosten voor het uitbaggeren van de Eemmond 120.000,en het vernieuwen van de beschoeiing 105.000,Diverse kleine onderhoudswerkzaamheden vergen een bedrag van ƒ7000,terwijl voor sala rissen van kantonnier en lichtwachter een bedrag van 14.280,is uitgetrok ken. In deze kosten wordt voor 1/3 deel bijgedragen door de gemeenten Amersfoort, Baarn en Soest. Voor dit jaar is op de provinciale begroting een bedrag van 171.000,voor de Eem uitgetrokken. Inmiddels is ook de rekening over 1965 aan provinciale staten ter vaststelling aangeboden. Blijkens deze rekening is in 1965 een bedrag van 163.336.aan de Eem uitgegeven Voor onderhoud van de oevers ƒ31.230,voor bagger- werk 117.640,voor salarissen en sociale lasten 12.364,en voor overi ge onderhoudskosten ruim duizend gul den. Belangstellenden herinneren wij er aan, dat morgenavond, te 8 uur, in de grote zaal van het Verenigingsgebouw, de ver eniging Peter's Baan een film- en con tactavond houdt, voor leden en niet-le- den. Kees Verkerk zal de diverse te ver tonen films van commentaar voorzien. Het vorig jaar werd door de tafeltennis vereniging Lindner een toernooi georga niseerd om de Lindner-wisselbeker, die voor de eerste maal werd gewonnen door Foxboro. Het toernooi werd 'n groot succes en de deelname was dusdanig groot, dat de wedstrijden niet meer in de gebouwen van Lindner gehouden kunnen worden. Daarom wordt het toernooi dit Jaar in het Verenigingsgebouw aan de Steen- hoffstraat gehouden en wel op 13, 16, 19 en 20 oktober. Ieder bedrijf kan inschrijven met een onbeperkt aantal teams van 3 personen, met dien verstande, dat er geen mensen van buiten het bedrijf mogen worden aangetrokken. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,— per team en men kan zich voor verdere inlichtingen wenden tot de heer R. W. Brink, tel. 5454. De inschrijving sluit op 15 september. De nogal onder invloed van sterke drank verkerende Hilversumse lasser A. H. T. K. (50) eindigde in de nacht van zaterdag op zondag met een aantal vreemde capriolen met twee lekke ban den en een ontzet voorwiel voor het politiebureau. Hij behoefde alleen maar even de weg over te steken om zijn roes in een cel te kunnen uitslapen. De man kwam met zijn auto uit de richting Amersfoort. Even voor het postkantoor reed hij de weg af, tussen de bomen door en botste vervolgens mat zijn rechter voor- en achterwiel tegen de stoep van het postkantoor. Het gevolg was, dat beide banden lek raak ten en de man zijn weg op twee vel gen moest vervolgen. Ver kwam hij niet, want op het politiebureau hoorde men hem al aankomen. Toen een van de agenten naar buiten kwam om de oorzaak van het lawai na te gaan was de Hilversummer al in de berm ge stopt. Nfet minder dan 130 leden van de Ne derlandse bejaardenbond, afd. Soest, gingen met 3 bussen van de firma Ten- sen donderdag J.l. een dagtocht maken maar Texel. De leiding berustte bij dè heer W. Groart. Via Amsterdam werd naar Bergen ge reden, waar koffie werd gedronken. Daarna ging het naar Den Helder en met de boot naar Texel. De bejaarden genoten volop tijdens de tocht over het mooie eiland. Om 4.30 uur werd het vertreksein ge geven en na een voorspoedige reis, na in Bergen de inwendige mens versterkt te hebben, arriveerde het gezelschap te plm. 10 uur weer in Soest. Iedereen ging tevreden huiswaarts en het bestuur hoopt een volgende keer met nog meer leden op stap te gaan. U kunt zich als lid opgeven bij de heer Haremaker, Kerkpad Z.Z. 116. Was het verleden week dat „Olympia" een wandeltocht organiseerde, nu gin gen ze naar het Gelderse dorpje Wa- denoyen waar de 8e Fruitmars werd gehouden. Vierentwintig junioren lie pen onder leiding van de heer W. A. Suman 12 kilometer Zij konden geen prijs behalen. Ook de dertien senioren, die onder leiding van de heer L. Vogel de 18 kilometer-route liepen kwamen niet in de prijzen. De route liep door de Betuwe en natuurlijk door de vele fruitboomgaarden die dit gebied zo rijk is. Alle wandelaars werden beloond met een medaille en onderweg kregen ze fruit en een verfrissing aangeboden. De heer W. A. Suman reikte op de te rugweg naar Soest onderscheidingen uit. Het speldje voor 500 kilometer was voor Robbie Renes terwijl Ineke Schle- baum het 100 km-speldje ontving. Ro nald Foeken kreeg een bokaaltje om dat hij 5 jaar lid van „Olympia" is. Allen zijn junioren-leden. Zaterdag 16 september vertrekken de „01ympia"-le- den naar Ermelo om deel te nemen aan de jaarlijkse Gemsmars. Voor de se nioren is dit een ietwat bijzondere dag omdat dan beslist zal worden of ze de beker (met een uit hout gesneden gems erop) definitief mogen houden. Als ze de eerste prijs winnen dan is deze be ker voor de derde maal gewonnen en komt dan definitief in de prijzenkast van „Olympia". Het is alweer een halve eeuw geleden, dat het proces tegen Mata Hari, „Het Oog van de Dageraad", die verdacht werd van spionage tegen Frankrijk, werd gehouden. Margaretha Zelle, de Leeuwarder koop mansdochter, die internationale faam verwierf als „Oosterse danseres" en courtisane werd in het Bos van Vin- cennes terechtgesteld. In 1917 stond het er met de oorlog niet zo best voor, vooral niet voor de Ge allieerden. Duitsland had zijn front belangrijk kun nen inkorten, want de Russen hadden het opgegeven. Het kon weer alle aan dacht wijden aan het westen en boekte op de Balkan verscheidene successen. In Frankrijk was de stemming slecht. Arbeidsconflicten, relletjes, muiterij zelfs onder de troepen, die nu al jaren ter slachtbank waren gevoerd, en er was nog geen uitzicht op victorie. De regering nam strenge maatregelen tegen dit „intern verraad". KELTUn PLEIT en 0URFIHE CASSETTES JUWELIER HORLOGER SOESTDÜK REMBRRNDTLRRN 11 i - TEL :0 2955-4785 In de fuik. Het was in deze periode, dat Mata Hari werd gearresteerd. Zij had in haar me teoorachtige carrière zich vele vrienden gemaakt, aan wie zij haar gunsten duur verkocht. Vrienden uit de hoogste krin gen. Ook hooggeplaatste militairen. Waarschijnlijk zag ze een gemakkelijke bijverdienste (want ze kon heel wat aan!) in spionage en ging ze daarom werken voor de Duitsers. Toen men haar in Frankrijk het vuur na aan de schone schenen legde, bood ze glashard aan voor Frankrijk te gaan werken en de zo riskante dubbele spionage te gaan beoefenen. Daarmee nam zij, tenslotte slechts een amateur, te veel hooi op de vork. De Duitsers van hun kant vonden, dat zij, gezien wat men aan haar ten koste legde, toch een onverantwoorde luxe was. Zij gaven haar aanwijzingen in een code. die bij de Fransen bekend was, en het is zeer de vraag of de Duitsers dat niet wisten en haar niet opzettelijk in de val hebben laten lopen. In ieder geval sloeg de Franse geheime dienst toe en arresteerde Mata Hari, een dag nadat ze in Parijs was aange komen. Edith en Greetje Eigenlijk stond haar lot al van te voren vast. Zij was helemaal geen belangrijke spionne, maar wel bijzonder opvallend. Indertijd hadden de Duitsers Miss Edith Cavell terechtgesteld, een Engelse ver pleegster, die in het bezette België sol daten hielp ontvluchten. Bij Edith Ca vell was het patriottisme, zij was een vrouw, op wie niets te zeggen viel, en haar „marteldood" werd dan ook door de Geallieerden propagandistisch uitge buit. Mata Hari was van een geheel ander slag, een vrouw die bijzonder los leef de, die niet uit vaderlandsliefde maar om de centjes verraad pleegde. Van zulke mensen nu maakten de Duitsers gebruik! Dat de Geallieerden zo'n vrouw genade zouden schenken, waar tegen de eigen mensen door de Duitsers zo hard was opgetreden, was niet te verwachten. Men legde haar de bewijzen voor van de grote bedragen, die ze had ontvan gen. Ze wist maar een verklaring: het waren allemaal „giften", in ruil voor verkregen „gunsten". Toen de president van het tribunaal opmerkte, dat het toch wel erge hoge bedragen waren, zei ze: „Voor mij niet". Dat was haar tarief Geen gratie. De vele hooggeplaatste vrienden, die ze had, hebben wel hun best gedaan om haar van het executiepeleton te redden. Het verhaal gaat zelfs, dat onze Neder landse minister-president, Mr. Cort van der Linden, voor haar (een landgenote tenslotte) in de bres sprong en er bij Koningin Wilhelmina op aandrong, dat zij pogingen tot gratieverlening zou aanwenden. Het is niet gebeurd. En het is de vraag, gezien de opvattingen van Wilhelmina, of die wel veel sympathie kon opbrengen voor een vrouw, die even schaars gekleed als kwistig met haar gunsten was. President Poincaré weigerde gratie te schenken en Mata Hari stierf (met voor beeldige moed) door de Franse geweren. Ze had als spionne niet veel betekend. De straf was dan ook veel te streng. Maar ze trof het slecht, want ze was nodig voor een propagandastunt. Wil men van een kamerlinde bloemen hebben, dan moet deze kamerplant niet te warm staan, 's Winters in het volle licht en in een matig verwarmd ver trek. Spaarzaam water. Eens in de twee of drie jaar nieuwe aarde en verpotten ongeveer in mei. Het „kruidje-roer-me-niet" stelt geen hoge eisen. Zij waagt slechts een goed licht plekje, gelijkmaitge temperatuur en 's zomers veel water. Het zaad ont kiemt bij een temperatuur van onge veer 65 gr. F. Op haar eigen veld ls Soesterberg de competitie begonnen met een 1-2 ne derlaag tegen Patria. Dat was wel te verwachten, daar de oud-4de klasser Patria beslist de meerdere was. Pas na 24 minuten opende Munster voor Patria uit een vrije schop de score. 0-1. Met deze stand brak de rust aan. Soesterberg slaagde er aardig in om zijn aanvaller van 't lijf te houden en wist zelfs na 16 minuten in de tweede helft door een kopbal van zijn links binnen J. Huisman gelijk te maken. 1-1. De spanning werd verbroken, toen midvoor Van Ginkel Patria een 1-2 voorsprong gaf. In deze standd kwam geen verandering meer. De muziekvereniging „Soesterberg" heeft hard behoefte aan nieuwe instru menten. Een hiervoor begonnen aktie werd even gestaakt, ten behoeve van de andere jubilerende zusterverenigin gen, maar nu moet het toch echt gaan gebeuren. Van onze dorpsgemeenschap is het mu ziekkorps een integrerend bestanddeel. Het bestuur vraagt daarom alle Soes terbergers de muziekvereniging finan cieel te willen steunen. Door de betrokken autoriteiten is toe stemming verleend voor het houden van een loterij ten bate van het instru mentenfonds. Er zullen 2500 loten ver kocht worden ƒ10,— per stuk. Als hoofdprijs wordt een luxe auto, ter waarde van ƒ6.000 uitgeloot, terwijl er nog kans is op vele prijzen en waar debonnen. Het vernieuwde bestuur is als volgt sa mengesteld: J. E. van Bruggen, voorzit ter; mej. T. Sukklng, secretaresse, Ra- demakerstraat 5; mej M. Lensink. 2de secretaresse: C. J. B. Lensink, penning meester. Chr. Huygenslaan 133; H. Reinsma, algemeen beheerder; H. A. van Basten, vice-voorzitter en propa gandist. Ter gelegenheid van het 9de lustrum van de Carolusschool te Soesterberg werd j.l. zaterdagmiddag een lustrum- toernooi voor schoolelftallen georgani seerd, onder auspiciën van de jeugd commissie van de v.v., Soesterberg, op het terrein aan de Kampweg. Deelne mers waren poule-winnaars of kam pioenen van schoolvoetbaltoernooien 1967. De einduitslagen waren als volgt: 1^. Carolusschool, 6 punten. 2. Josephschool, (Baarn) 3 p. 3. Henricusschool (Hoog land) 2 p. 4. Bernardusschool (Zeist) 1 pnt. De heer A. E. Wegman, oud-hoofd van de carolusschool, nam voor de eerst» wedstrijd de aftrap en reikte na afloop de prijzen uit. Het voorstel van het r.k. schoolbestuur van Soesterberg tot stichting van een r.k. school voor woonwagenkinderen van het aan de grens gelegen kamp Beukbergen werd door de Zeister raad, ondanks enige bedenkingen, die echter werden weerlegd door wethouder Scheps, met algemene stemmen ge steund. Deze kinderen gingen tot nu toe in Soesterberg naar de Titus Brandsmaschool. Er bestaat hier een bloeiende schaak vereniging. Ondanks het karakter van een wintersport is er de gehele zomer door geschaakt door leden van de schaakvereniging Soesterberg (S.V.S.). In de dubbele bekercompetitie van septem ber '67 tot april '68 zal door drie groe pen, twee voor senioren en één voor jeugdschakers gestreden worden om de beschikbaar gestelde bekers. Er zijn nog besprekingen gaande over deelname in de Sticht-Gooise Schaakbond en over een grote simultaan wedstrijd. Ons dorp krijgt een supermarkt door de grootse plannen, die de heer P. C. Wa genaar momenteel ten uitvoer brengt aan de Rademakerstraat 51, waar het bestaande pand met 320 m2 drastisch werd uitgebreid om van kruidenierszaak (voorheen W. van Vark) via zelfsbedie- ning te komen tot Wagenaars Super markt. Onder het motto: „Wat een ge mak, alles onder één dak" wordt er hard gewerkt aan een moderne supermarkt, waar eind september of begin oktober levensmiddelen vers vlees, brood en ban ket, groenten en fruit, melkproductien, tabaksartikelen, kleine huishoudelijke ar tikelen en cosmetica verkrijgbaar zullen zijn. Bij Soesterberg is opnieuw een man wegens het verrichten van onzedelijke handelingen aangehouden. Het betrof nu een geval van exhibitionisme, waar op de politie in Soesterberg door een 14-jarig meisje attent werd gemaakt. Tesamen met het meisje toog men op onderzoek uit en inderdaad werd vlak bij de plaats, waar het meisje de man had gezien, iemand in de bosjes aan getroffen. Het bleek de 27-jarige P. D. uit Nijkerk. Hij is overgegeven aan de politie te Zeist. A. P. HILHORST

Soester Courant | 1967 | | pagina 3