Instituut voor beeldende expressie Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Permanente vestiging Nutsspaarbank Soestdijk Th. Kok werd nieuwe schutterskoning van Groot Gaesbeker Gilde D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Kruis van Verdienste voor brandmeester B. J. Buxtorff Burgerlijke stand MIK8M0 MIKIM0 kleedt Uw kind BETER MIKIM0 Krabbels van Knelis Nationale motorcross in Soest Fiets gestolen Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Na 1 uur geen markt meer Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Vliegveld Soesterberg moet blijven „Vader-en-zoon-weekend" Eiermarkt DE speciaalzaak voor Uw kind. Liberale gespreksgroep Soestdijk Jeugd-Appèl Gecompliceerde aanrijding te Soesterberg KOM WASSEN BIJ DE Imker F. Vlaming over zijn ervaringen in Amerika DINSDAG 5 SEPTEMBER 1967 Het Groot Gaesbeker Gilde beschikt sinds zondag over een nieuwe schut terskoning in de persoon van de heer Th. Kok. De onttroonde G. Hilhorst zag geen kans, zijn koningsschap nog een jaar te prolongeren. Schutterskoning G. Hilhorst werd zon dag met zijn koningin van huis ge haald en met muziek van de harmo nie P.V.O. naar de Birkstraat gebracht, waar burgemeester S. P. Baron Ben- tinck, pastoor Reekers van de Petrus en Pauluskerk en de ouderman van het Gilde, de heer W. Schimmel ter begroeting aanwezig waren. Na het spelen van het Wilhelmus wer den de koning en andere autoriteiten door de ouderman toegesproken en de heer Hilhorst bedankt voor zijn (voor al representatieve) werkzaamheden voor het Gilde. Het eigenlijke vogelschieten kon toen beginnen. De inleidende schoten wer den achtereenvolgens afgevuurd door schutterskoning Hilhorst, de burgemees ter, de pastoor en de ouderman, waar na de strijd om het koningsschap pas goed ontbrandde. Het schieten op de op een paal geplaat ste houten vogel ging Piet Hilhorst Gzn het best af. Hij won de eerste prijs door de vogel te ontdoen van zijn kop. De heren P. Kuyer en A. v. d. Deijssel schoten vervolgens de beide vleugels eraf en wonnen daarmede resp. Op zondag 17 september a.s. zal in de zandafgraving nabij de Eng een natio nale motorcross worden gehouden. De cross wordt georganiseerd door de Ne derlandse Motorsport Bond (N.M.B.) met medewerking van Avia. Vijf grond eigenaren (waaronder de gemeente Soest) hebben voor deze cross de grond beschikbaar gestled. Het belooft een van de mooiste en tevens meest afwis selende parcoursen van Nederland te worden. Het parcours heeft een lengte van één kilometer. Bulldozers zijn al hard in de weer om enige toeschouwersaccommodatie te scheppen. In totaal zullen 130 rijders aan de start verschijnen, waaronder uit Soest Jan Kers, Gerard van Beek, Jan Leek, Ben Nijhuis, Jan v. d. Broek, Kas Wessels, Dick van de Broek en Hans Ramselaar; verder Piet van Beek uit Zeist, Ries Kooij uit Baam, Gerrit Does en Siem Veth uit Hilversum en Nederlands kampioen Piet Dirckx. Er wordt in drie klassen gereden: 250 cc junioren, 500 cc junioren en 500 cc ju nioren en 500 cc senioren. De prijsuit reiking vindt na afloop plaats in Bosch en Duin. Bij de circusresidentie van Toni Bol- tini te Soesterberg is wederom een fiets gestolen. De benadeelde is de 19- jarige typiste G. B. uit Spakenburg. Dé fiets stond niet afgesloten. de tweede en derde prijs. De staart nam de heer C. Hilhorst Gzn voor zijn rekening, die daardoor vierde werd. De overblijvende romp werd door de heer Th. Kok naar beneden gehaald, zodat hij zich voor een jaar schutterskoning mag noemen. Na afloop zijn de tekenen van waardigheid met de nodige plech tigheid aan hem overgedragen. Het schijfschieten, een hoog op een paal geplaatst doel, werd evenals ver leden jaar gewonnen door Harry van Breukelen. Daarnaast kon men zijn krachten beproeven op een vrije baan en in een ballengooitent. De jaarlijkse potverteerdag werd 's avonds besloten met een feestavond in het Verenigingsgebouw, waaraan de Boerenkapel uit Utrecht en een dans- orkest uit Jutphaas medewerking ver leenden. Dc oude schutterskoning G. Hilhorst Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De nieuwe schutterskoning Th. Kok, direct na het lossen van het koningsschot Graag willen wij de aandacht vestigen op het bestaan van het gemeentelijk in stituut voor beeldende expressie, gele gen aan het Lieve Vrouwekerkhof 13 te Amersfoort, waar, onder leiding van des kundige beroepskunstenaars, cursussen worden gegeven aan personen van 9 jaar en ouder (dus ook volwassenen) in schil deren/tekenen, boetseren, mozaïek, pot tenbakken en emailleren. Dit instituut biedt til. een ieder de gele genheid genoemde cursussen als vor mende vrijetijdsbesteding te volgen, waarbij de docenten de nodige aanwij- zigingen geven. De bedoeling daarvan is, dat de cursis ten zich leren uitleven in kleur, in vorm en in bepaalde op beeldende expressie betrekking hebbende technieken. In het verleden heeft dit meermalen tot zeer verrassende resultaten geleid. Ingaande 2 oktober 1967 begint de nieu we cursus, welke duurt tot en met 31 mei 1968. De cursus wordt besloten met een tentoonstelling van het door de cur sisten geproduceerd werk of met een openbare cursusweek annex expositie. De laatste week van de afgelopen cursus was bestemd als een „voor het publiek toegankelijk gestelde cursusweek", waar voor van de zijde van het publiek zeer grote belangstelling bestond. De bezoe kers waren uitermate enthousiast over de wijze van werken op het instituut en over de geleverde prestaties. Een elders in dit blad geplaatste adver tentie vermeldt nadere gegevens omtrent de inschrijving van cursisten voor het cursusjaar 1967/1968, waar wij u graag naar verwijzen. Voor toelating tot het instituut wordt aan de toekomstige cursisten geen en- De heer B. J. Buxtorff, verleden week veertig jaar aan de Soester vrijwillige brandweer verbonden, is door de Ko ninklijke bond van Brandweerverenigin gen met het vergulde zilveren kruis van de Bond onderscheiden. De onderscheiding werd hem vrijdag middag opgespeld door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck. achter de marechaussee-kazerne aan de Amster- dame straatweg, waar het volledige korps onder leiding van commandant J. F. Groart stond aangetreden. De burgemeester wees erop, dat een brandweerman, in tegenstelling tot een ambtenaar, geen pensioen ontvangt en voor zijn werk ook (vrijwel) niet be taald wordt. „Dit idealisme is het, wat het korps van de vrijwillige brandweer onderscheidt van de bevolking", aldus de burge meester. Hij merkte op, dat de huidige werk kring van de heer Buxtorff (buschauf feur bij W. C. Tensen) het hem niet altijd even gemakkelijk maakt, steeds acte de presence te geven, wanneer dat in geval van branden e.d. var. hem werd verlangd. „Niettemin bent u het korps steeds trouw gebleven", zei de burgemeester, die hem namens de ge meente dank bracht. Nog meer lofuitingen kreeg de heer Buxtorff tijdens een hem aangeboden diner, zowel van de commandant als van zijn collega's. De vroegere brand weercommandant, de heer Groart sr. bracht vervlogen tijden in herinnering. Foto Astra. kele voorwaarde gesteld wat betreft ca paciteiten op het gebied van de beelden de kunst. Iedereen, dus ook degene die nooit heeft getekend of geboetseerd of iets derge lijks of die meent zodanige kunst in geen enkel opzicht machtig te zijn, kan wor den toegelaten. Na enkele maanden zal de deelnemer aan een of meer cursussen zelf kunnen constateren, wat onder deskundige lei ding kan worden bereikt en welk een genoegen de (vormende) beeldende ex pressie als nuttige vrijetijdsbesteding verschaft. Met ingang van donderdag a.s. zal de markt in Soest worden gehouden van 9 tot 13 uur. GEBOREN: Esther Elisabeth, dochter van A. W. Huizen en H. M. de Booij, Soesterbergsestraat 133 b. Anna Ma ria Cornelia, dochter van H. T. I. Krops en E. M. A. Verweij. Sint Theresia- straat 22. Jacquelien Annemarie, dochter van G. F. J. Bodewes en M. A. C. Dorresteijn, Klein Engendaalweg 17. Mariele, dochter van F. Seijffert en M. J. Ruiter, Colenso 79. Rosemarie Mathilde, dochter van H. T. Derickx en A. M. Tolboom, Soesterbergsestraat 72. Jacques Eugène, zoon van J. Smits en C. J. Vasseur, Duinweg 6a, Zeist. Roelof Cornelis, zoon van C. Doorn en E. Luijer, Saenredamplantsoen 35. Jörg Hans, zoon van A. R, Smit en P. Kraaij, Kampweg 86. Claudia Eliza- beth, dochter van J. J. de Vries en C. J. van Willigenburg, Van Lijndenlaan 26. Cornelia, dochter van J. van Buuren en E. M. M. Meijer, Laanstraat 20. Hendrikus Egbertus, zoon van H. E. Kok en E. M. Bons, Wieksloter- weg O.Z. 87. ONDERTROUWD: Theodorus Johannes Esmeijer, Ant. van Leeuwenhoeklaan 12 en Florediena Sophia Koning, Moerbes- senberg 50. Cornelis Nieuwenhuis, Kolonieweg 22 en Anna Geertruida Mulder, Hobbemalaan 6. Gerardus Lambertus Schimmel, Van Speijklaan 2, Bussum en Jentje van den Belt, Laan- straat 21. William John Queeney, wonende te Pittsburg in de Verenigde Staten van Amerika en Linda Bedwell, Schoutenkampweg 20. Johannes Münster, Scharweylaan 201, Zeist en Anna Maria Beernink, Betje Wolfflaan 38. Richardus Johannes Ter Weij- den, Ericaweg 38, Laren N.H. en Lam- berdina Johanna Maria Demmers, Ko- ninginnelaan 54. Walter Sander Le- bon, Julianalaan 74 en Patronella Fre- derica Beers, Voorweg 26, Heemstede. GEHUWD: John Howard Dunne, Prof. Lorentzlaan 99 en Jantine Hugorine van Seijderveld, Prof. Lorentzlaan 99. Jan Spil, Weteringstraat 7, Baarn en Cornelia Kraaij, Braamweg 38. Roy van Gestel, Schulpkam 39, Nijkerk en Silvia Ellen Elliott, Saenredamplant soen 9. Catharinus Frelink, Swaag- straat 20, Amsterdam en Hendrika Goor, Rademakerstraat 34. OVERLEDEN: Jan Verwoerd, 82 jaar, gehuwd met J. H. Schouten, Ringweg 10. Antje de Rijk, 87 jaar, weduwe van J. Nelemans, Soesterbergsestraat 125. Berdina Hendrica van den Hen gel, 46 jaar, gehuwd met B. van We gen, Wieksloterweg O.Z. 5. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Op aandringen van de leden van pro vinciale staten hebben G.S. van Utrecht bij het ministerie aangedrongen op op heffing van het militair vliegveld Soes terberg. Gedeputeerde Staten hebben van de minister van Defensie inmiddels het bericht ontvangen, dat hij momenteel geen omstandigheden aanwezig acht, waaronder zou kunnen worden afgezien van het militair gebruik van het vlieg veld Soesterberg. Om die reden kan hij dan ook een in trekking van de betreffende aanwijzing als militair luchtvaartterrein niet verant woorden. Er zijn 1001 manieren te bedenken om de vrije dagen door te brengen. Het is dit jaar voor de 2e maal dat het Natio naal Hoofdkwartier van de Katholieke Verkenners een Vader-en-zoon-weekend organiseerde. Ruim 100 koppels trokken zaterdag j.1. naar het buitencentrum te Overasselt om deel te nemen aan deze bijzondere vorm van ontspanning. Onze Don Bos- co-groep was ook vertegenwoordigd en eigenlijk zou U van hen moeten horen hoe dit festijn verlopen is. Blakend van enthousiasme kwamen zij bij moe der-de-vrouw terug en konden verha len van de gezamenlijke avonturen. Er was een groots kampvuur compleet met fakkelshow, een serie competities waar bij dikbuikige, of vergrijsde, of ver stramde of ook wel gespierde, atletische vaders krachten konden meten met zoons die altijd al de mond vol had den van kamperen, pionieren, sport en al dat andere. Nu konden beide partijen bewijzen wat ze waard waren. Plezierig werd om eer en prijzen gestreden, plezierig werd in teamverband samengewerkt. Het meest plezierige was wel dat de mogelijkheid benut werd elkaar opnieuw te leren kennen, opnieuw de band te verste vigen. Dit was dan een van de 1001 manieren, om -de vrije tijd te passeren, voor alle betrokkenen een zeer prettige. Het is te hopen, dat de recente uitbreiding van de Don Bosco-groep haar weerslag zal vinden in de vertegenwoordiging voor het volgende jaar. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van 14,tot 14,50. Middenprijs 14,25. Prijs per kg 2,26. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLEN KAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6286 Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: In de eerste helft van dit jaar is een aantal liberaal-denkende en politiek ge- interesseerde mensen enkele malen bij een geweest voor een informeel ge sprek. Nu de vakantietijd voorbij is, hopen wij weer tot nieuw leven en grotere activiteit te komen. Dat moet niet moeilijk zijn, nu er zoveel stof tot denken en praten is. Er is immers beweging gekomen in de politieke partijen en met name zijn er stemmen opgegaan voor de vorming van een christen-radikale groepering. Dit zou kunnen wijzen op een stijgende behoefte aan bundeling op politieke in plaats van religieuze gronden. Alle liberaal denkende mensen - in de buiten de V.V.D. - zullen zich terdege moeten beraden hoe zij zich tegenover een radikalisering willen opstellen. Wij moeten ook zeker niet afwachten wat men „hogerop" gaat zeggen, maar als verantwoordelijke kiezers onze eigen mening vormen en kenbaar maken. De discussieavonden zijn daar bijzonder geschikt voor, en wij hopen onze kleine kring uit te breiden met mensen die actief willen deelnemen aan de door stroming van ideeën van de voet naar de top. Want dat is werkelijk demo cratisch! Donderdagavond, 7 september, 8 uur, wordt weer een gespreksavond gehou den in het Oranje Hotel, Bufgemeester Grothestraat. Doet U mee? Van harte welkom. Tel. 5172, H. Labes, Colenso 85. Tel. 6614, F. I. M. van der Laan, Colenso 116. Tel. 5148, F. van Hoorn, Sophia- laan 33. Verdere gespreksavonden in 1967: 5 oktober, 2 november en 7 december. Evenals verleden jaar organiseren de Hervormd-Gereformeerde Jeugdvereni gingen te Zeist, ter opening van het win terwerk, een groot Jeugd-Appèl voor jong en oud. Het is niet alleen bedoeld voor Zeist, maar voor alle belangstellen den uit de wijde omgeving. Het programma vermeldt o.m. het koor „Vox-Jubilans" uit Waddinxveen en hun organist Feike Asma. Als spreker zal optreden ds. W. L. Tuk ker te Zwolle met als onderwerp: „De jongens van Heman"; opening en sluiting worden resp. door ds. Den Boer en ds. Roelofsen, beiden te Zeist, verricht. De toegang is vrij; het appèl zal plaats vinden op dinsdag 19 september a.s., aanvang 8 uur precies (kerk open om half acht) in de N.H. Oude Kerk, Utrechtseweg. Programma's zijn bij de ingang verkrijg baar; bij de kerk is een ruime parkeer gelegenheid aanwezig. Gezien de verwachte grote toeloop wordt iedereen verzocht tijdig aanwezig te zijn. Het appèl biedt een goede gelegenheid voor de ouderen om kennis te maken met een belangrijk stuk jeugdwerk en wij zouden het zeer op prijs stellen wan neer wij vele ouderen zouden mogen ver welkomen, dit temeer omdat de jongeren de belangstellende steun van de ouderen beslist niet kunnen fissen- Bij een verkeersongeluk op de Amers- foortsestraat te Soesterberg is zondag avond de 27-jarige scooterrijder T. G. J. G. uit' Soest vrij ernstig gewond ge raakt. Hij kwam van de dancing van Boltini en wilde de Amersfoortsestraat oprijden in de richting Utrecht. Hij let te daarbij echter niet op het verkeer, met het gevolg, dat hij door een uit de richting Utrecht komende auto, be stuurd door de 22-jarige W. A. S. uit Amersfoort werd aangereden. Door het remmen en de aanrijding met de scoo ter kwam de auto van S. even voorbij de plaats van. het ongeval haaks op de weg te staan en werd toen aangereden door de 23-jarige automobilist J. D. De motorrijder raakte bij de aanrijding vrij ernstig gewond en moest met di verse fracturen naar het ziekenhuis worden overgebracht. De auto van S. is door de politie voor een technisch onderzoek in beslag genomen. Drie van de vier banden bleken namelijk hele maal glad. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak blie b4n, datter bie de braandweer de leste jaore wel ut een en aar verangderd 1®. Over vruuger hoef je ming niks wies te maoke. Ajje us een keer braand had dan kojje d'r wel zeker van weze, dat- er van je spulle maor bar wienig zou overblieve. Nie datte brangdweerminse zo laag- zaom waore of zullie gin *in 'omóde om te blusse, maor ut matteriaoi was nle best en dan mos je ook nog maor zien da je ut peerd te pakke kreeg, dat cp het laangd liep. Da peerd was heulcgaor nie irsrwr 't peerd etild en dattie nle mit gewone braandweerminse mee wou, maor ut had laang nie aaltied zin om te kon- me. Dat paard had een bar mooi le ven, waant ut liep aaltied maor op het laangd en allenig aster braand was dan mos die effe warreke. En toch had ie wellus gin zin om te komme. Je kon dan vaange wa je wou, maor soms gai- fie z'n stieve kop nie op. Soms moste d'r wel vier man an te pas komme om ut peerd te vaange en in die tied braangde de boel maor deur, waant de vlamme waachte nie op de brandweer. In die tied speulde wullie ok nog wel lus braandweertje. Gart belde dan op datter braand was arreges en wullie zeeje dan aaltied: „Wullie komme zo gauw meugelijk meheer, probeer ut an te houwe". Jao, waant aanders zou je daor soms ankomme en dan zou d'r niks meer te blusse weze. Dan was ter ok nog de naorigheid dajje ut peerd 's aoves zo haost nie kon vingde in ut donker. Ut was een don ker peerd en probeer dat nou us te vingde in pikkedonker. De gemeenteraod vongd dat ok niks en d'r most maor een nieuw peerd komme. een schimmel. Een licht peerd ka je beter zien. Maor ut hiellep nie aaltied, waant alle peerde hebbe wellus nukke en ok die schimmel vertikte ut wellus om te komme. Jao, vruuger kojje nog wellus laache om de braandweer, behalleve as je eige huus of zo in de braand sting. Teuges- woordig is ut allemaol veul beter veur mekaor en da's maor goed ok, waant d'r magge dan mingder braandjes wee- ze as vruuger, ze binnen vaok wel groo- ter. Aster noeng us een keer brangd is, istie of zo uut of d'r is een flinke schaoje. Kleine braandjes binne d'r haost nie meer. Jao, aste brangdweer d'r gauw bie is en de spuutgaste wete ut alle maol te blusse, dan zeige wullie: O, 't was maor een klein braandje. Maor wat zou ut eworde weze, as zullie us vief minute laoter ekomme zouwe we ze? Over de braandweer van noeng hoeve wullie nie meer in te zitte. Gelukkig nie. vingd iedereen. Ok meheer Bux torff, die veurige week een meraokels mooie medalje kreeg, omdattie al veer tig jaor bie de braandweer is. Ut materiaol rqag verangderd weze, de minse, die bie de braandweer binne in ieder geval nie. Zullie- binne—in d'rluu iever nie te blusse. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. De Soester imker Frans Vlaming heeft vrijdagavond voor de plaatselijke ver eniging van Bijenhouders een lezing gehouden over het imkeren in de Ver enigde Staten. De heer Vlaming vertoefde enige tijd bij een imker, die 7000 volken bezat, de ene helft in Texas en de andere helft 1700 km verder in Dakota. Het verplaatsen van de bijen eiste vaak slachtoffers, waar de Amerikaanse im kers nauwelijks om treuren. Soms zelfs vernietigen zij vele duizenden bijen om in het volgende jaar weer nieuwe te kopen. Blijkens de vragen waren de Soester imkers zeer geïnteresseerd in de ervaringen van de heer Vlaming. Hedenmorgen is de permanente vestiging van de Nuts spaarbank voor het publiek geopend. De taak van het rijdende bijkantoor, toch al een bekende verschoning geworden, behoort daarmede wat Soestdijk be treft. tot het verleden. Vanaf vandaag kan men terecht in het gerieflijk ingerichte kantoor aan de Koninginnelaan 18. Zie de advertentie in deze courant.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5