1 Herziening streekplan voor Utrechtse Heuvelrug 'LOEGSTOFFEf TON BEUKEN hermende Nieuwe St. Nicolaasactie start 18 november I. D.v.VUGT Autorijschool VAN BUUREN SNELLE ARREIDSREVOLUTIE SOESTERBERG Wanneer U goed gekleed wilt gaan aióon DE ANDEREN DURE POLITIEK G. v. d. Pol n.v. Automobielbedrijf H0UDIJK HELPT RODE KRUIS HELPEN gouPjen aars VAKKENNIS IS NIET BEPAALD NODIG... DRUKKERIJ SMIT B.D.C. -nieuws S.E.C.-nieuws Benoemd Collecte voor blinden N.V.E.V. TEL BRANDWEER 3 3 3 3 P0L1TIETEL. 4444 Medische dienst SoesterbergRoda Bejaarden zagen Schiphol 1 Woninginrichting jorf Uw RECORDER staat klaar bi; M GOUDEN SNAAR" mantels, japonnen, imitatie bontmantels, boeden, wollen jersey pakjes, stoffen mantelpakjes enz. mooie, goed passende beha Locale verwarming Wasautomaten Geisers enz. Alle loodgieterswerkzaamheden Opel sub-dealer. Autohandel Madjoe Hebt U slechtpassende kleding MA ATATELIER FA. PET0 Wij bieden VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1967 Op 18 november begjrmen de Soester winkeliers een op geheel nieuwe leest geschoeide attractieve St. Nicolaasactie. De actie zal worden gevoerd onder het motto: „Soest voor al uw 5 december- wensen". Deze slagzin moet door het kopende publiek worden gevormd met letter bonnen, die per stuk bij aankoop van één gulden worden verstrekt. Tevens wordt aan het publiek door de winke liers een formulier verstrekt waarop de letters als bovengenoemde slagzin moe ten worden geplakt: 28 in totaal dus. Zulks wil echter niet zeggen, dat men bij aankoop van goederen ter waarde van ƒ28,— ook direct alle 28 letters bij elkaar heeft. De letters worden geheel door elkaar op rollen van 2500 ge maakt. De samenstelling van deze rol len is zelfs de winkeliers onbekend, al heeft het bestuur van de Winkeliers vereniging wel bepaald, hoe groot het aantal te vormen slagzinnen op alle te laten maken rollen zal zijn. VOOR AL UW PAARDENSPORT ARTIKELEN EN KLEDING De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Wanneer het publiek met behulp van de bij elke bestede gulden verstrekte zegeltjes en door middel van onderling ruilen de slagzin heeft gevormd, kan de kaart bij iedere deelnemende win kelier worden ingeleverd en krijgt men ƒ1,00 terug. Aan de achterzijde van het formulier kan men echter tevens een nieuwe slagzin of rijmpje maken van ten hoog ste 15 woorden en aldus meedingen naar een eerste prijs van vijfhonderd gulden, een tweede van 250,een derde van 100,een vierde en vijfde van 50,een zesde en zevende van 25,en tenslotte een achtste tot en met vijftiende prijs van 10, Enkele leden zagen liever een hoger terugbetaald bedrag ingevuld formulier (bijvoorbeeld ƒ2,50 in plaats van 1, dan een slagzinprijsvraag, waarvoor naar hun mening niet al te veel be langstelling zou bestaan. Het bestuur was evenwel van oordeel, dat het publiek liever meedingt naar een prijs van 500,dan een hoger bedrag krijgt voor ingeleverde formu lieren. Wanneer de actie een week gelopen heeft, zal St. Nicolaas in Soest zijn in tocht doen. De Hervormde-Gereformeerde Jeugd raad heeft aangeboden - overigens ge heel naar de wensen van de winke liers - de intocht te verzorgen, maar de jeugdraad heeft er op aangedrongen, ook katholieke jongeren hierin te be trekken. De burgemeester zal worden verzocht, St. Nicolaas weer te ontvangen en hem toe te spreken. De intocht zelf is ditmaal een week la ter dan andere jaren. De goed-heiiig- man komt 18 november In Amsterdam aan en ziet geen kans meer, om nog diezelfde middag Soest te bereiken. Overigens wordt van de winkeliers wel verwacht, dat zij hun etalages al vanaf de 18e november in de St. Nicolaas- sfeer zullen brengen. Om een zo groot mogelijke uniformiteit te krijgen, gaat de winkeliersvereniging een Sinterklaas exploiteren. Voor een betrekkelijk kleine vergoeding zal hij n.1. aan iedere instelling of particu lier, die er belangstelling voor heeft, een bezoek brengen. Drie winkeliers werden op deze ver gadering als nieuwe leden aanvaard. Twee bestuursleden, t.w. de heren A. P. Hilhorst en A. Wittebol, hebben in verband met hun drukke werkzaamhe den hun bestuursfunktie moeten neer leggen. De heer F. J. v. d. Hulst werd als bestuurslid gekozen, zodat één plaats in het bestuur voorlopig onbezet blijft. De leden hebben voorts met overgrote meerderheid besloten tot het verlenen van een subsidie van 250,aan de plaatselijke V.V.V., terwijl voor het ko mende jaar door het bestuur een con tributieverhoging in het vooruitzicht is gesteld. Volgend najaar zal in Soest een win- keliersbeurs op de Eng worden gehou den. De organisatie is in handen van een Stichting, die zich op het gebied van het organiseren van winkelbeurzen heeft toegelegd. Voor de plaatselijke standhouders komt een overdekt paviljoen voor 30 tot 40 standhouders beschikbaar. Daarnaast zullen ook fabrikanten aan de beurs kunnen deelnemen, echter na goedvin den van het bestuur van de winkeliers vereniging, dat volledige inspraak in de organisatie houdt. Verder werd besloten op maandag 9 oktober in het Verenigingsgebouw een bijeenkomst te houden, waarop een be lastingconsulent-bedrijfseconoom en een in de verzekeringswetgeving gespecia liseerde deskundige de Soester winke liers wegwijs hoopt te maken op het gebied van de belastingen en verzeke ringen. Deze bijeenkomst begint om acht uur. Voorts bleek vanuit de vergadering be langstelling voor een nadere toelichting op de gemeentelijke uitbreidingsplannen en op de structuurnota in het alge meen. Op het herziene Streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug komen de beide rijksweg lB-tracé's (een nieuwe rijks weg ten noorden van het stedelijk ge bied van Soest of een rijksweg over de Eng) niet meer voor. Een vervangende weg ontbreekt. Weliswaar zijn er reeds vage plannen omtrent een nieuwe ver binding van Amersfoort naar Hilver sum, doch deze plannen zijn nog zo weinig concreet, dat zij niet in het her ziene streekplan zijn opgenomen. Het Streekplan voor de Utrechtse Heu velrug werd op 29 mei 1962 door Provinciale Staten van Utrecht vast gesteld. Drie jaar later verkreeg het streekplan koninklijke goedkeuring, be houdens een aantal onderdelen. Zo kon de Kroon zich niet verenigen met de beide rijkswegtracé's. Goedkeuring werd ook onthouden aan de bestemming tot bosgebied" van het terrein aan de De Beaufortlaan te Soestduinen. waarop de Nederlandse Fotografische Industrie Dalco is geves tigd. De Kroon wil een gedeeltelijke wijziging van de bestemming. Aan het bezwaar van ontsiering door de gebouwen van 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Na het teleurstellende resultaat van zondag j.1. gaat B.D.C. nu proberen et.i beter resultaat te behalen in de las tige uitwedstrijd tegen R.K. Storm vogels uit Wilnis. Het elftal, dat ongewijzigd is gebleven, bestaat uit de volgende spelersA. Smink, F. Bunnik, Th. v. d. Mast, A. v. d. Hengel, A. Voet, J. Beijer, J. Westerveld, J. Verhoeve, Jos Brouwer en D. Dorrestein. ReservesJan v. d. Lugt en Fr. v. d. Hengel. B.D.C. 2 speelt zijn eerste competitie wedstrijd uit tegen Donar 3. B.D.C. 4 ontvangt thuis Veense Boys 2. B.D.C. 5 gaat naar Veenendaal 3. Tenslotte spelen B.D.C. 6 en B.D.C. 7 tegen elkaar een oefenwedstrijd. Programma voor zondag R.K. Stormvogelsl—B.D.C. I, 2.30 uur. Donar i—B.D.C. 2, 12 uur. B.D.C. 4— Veense Boys 2, 12 uur. Veenendaal 3— BD.C. 5, 11.30 uur. B.D.C. 6—B.D.C. 7, 12 uur. S.E.C. START TEGEN V.V.Y. Het eerste elftal van S.E.C. begint de competitie zondag met een thuiswedstrijd tegen V.V.Y. uit IJsselstein, dat de laatste seizoenen tussen de derde en vierde klasse heen en weer reist. V.V.Y. maakt dit seizoen weer zijn ren tree in de derde klasse. De thuisclub is stellig van plan, de al enkele malen binnen handbereik ge weest zijnde promotie dit seizoen te halen, met als eerste vereiste een over winning op V.V.Y. Daar wordt dan ook wel een beetje op gerekend, al is men zich naast de vrij zwakke IJsselsteinse defensie ook de beweeglijke voorhoede van V.V.Y. goed bewust. Bij S.E.C. is bij het ter perse gaan van dit nummer de opstelling van linkshalf Van Veen nog niet geheel zeker. De opstelling van het elftal ziet er voor de rest als volgt uit Doel Van Zoghei achter De Rooy, Rut- tenberg, Krijt en Hoed midden Van Boeyen en Van Veen voor Surstedt, Woudenberg, Bosman en v. d. Broek. Reserves zijn doelman Van Essen en Detmer, R. Dorrestein en L. van Ber- kel. De wedstrijd begint als gewoonlijk om half drie. He* tweede elftal is zondag vrij. DE MEERN 2—S.E.C. 3 S.E.C. 3 zet zondeg de competitie in de Meern voort tegen het tweede elftal van die naam. De ontvangende club is de competitie afgelopen zondag met een 2-1 nederlaag begonnen, zodat men wel een positief resultaat van S.E.C. tege moet mag zien, ook al is men er wel zeer van doordrongen, in een zware af deling te zijn ingedeeld. Het volgende elftal zal in de Meern om twaalf uur in het veld komen doel Van de Vaart achter Hooyer, Abbel, Pureveen en Pothoor midden Van Ve- nendaal, Brouwervoor Lenarduzie, Voskuilen, De Jong en De Bruin. Re serve is H. Lüschen. S.E.C. 4—RODA *46 2 Nog met een vriendschappelijke 8-3 nederlaag tegen Unio 4 vers in het ge heugen gaat S.E.C. 4 zondag niettemin vol goede moed en optimisme de com petitie beginnen en wel thuis tegen Roda '46 2. Het gepromoveerde S.E.C.-team, dat het deze competitie naar ieders verwachting bijzonder zwaar zal krijgen, is als volgt samengesteld doel Van Rooyen achter v. d. Linden, Kanters, Roest en Schif- faert midden Schimmel en Swalve voor v. d. Brakel, Nijhuis, Lagemaat en Van Limburg. Reserve is Heinen. Ook deze wedstrijd begint om twaalf uur. S.E.C.-comb.Limvio 2 Een combinatie van het vijfde en zesde S.E.C.-elftal speelt zondagmiddag om twaalf uur een vriendschappelijke thuis wedstrijd tegen Limvio 2 uit Baarn als laatste voorbereiding op de competitie. Het elftal ziet er als volgt uitdoel Van Beek achter Van Klooster, Belt, Hoed en Wildenburg midden Duijst en Scheurwater voor Legemaat, v. d. Brink, Veldhuizen en Kanters. Reserve is Opmeer. S.E.C.-zaterdagP.U.E.M. Het zaterdagelftal van S.E.C., dat ver leden week zo veelbelovend begon met een 7-1 overwinning op de Lage Vuur- sche, gaat morgen naar Bilthoven, om daar te trachten P.U.E.M. onder de duim te krijgen. Gezien de resultaten uit het recente ver leden mag men aannemen, dat dat ook wel zal lukken. Men ziet de wedstrijd dan ook niet al te bezorgd tegemoet. Het elftal bestaat uit Kramer, v. d. Schagt, Hartman, De Vries, Baptist, H. Wolfsen, R. Wolfsen, Hop, Sengers en Stalenhoef. De strijd begint om vier uur. Het tweede zaterdagelftal speelt morgen nog een vriendschappelijke wedstrijd en wel in Doorn tegen D.E.V. 2 Opgesteld zijn Kramer, Staal, Hodde, Kok, Kraay, Cairo, Vink, Venendaal, Hoefman, Es- pinalt en Rademaker. JEUGD Ook de voetballende jeugd begint de competitie weer en wordt voor enkele elftallen al voortgezet. Om twaalf uur beginnen morgen de pupillenwedstrijden S.E.C. 1Odi '58, Scherpenzeel 1S.E.C. 2, Amsvorde 2S.E.C. 3, Hees 2S.E.C. 4 en Roda 3S.E.C. 5. Voor de junioren staan de volgende wedstrijden op het programma S.E.C. A G.V.V.V. A 16.00 uur), Quick C— S.E.C. B en Amersfoortse Boys C S.E.C. C (14.45 uur). ONTSPANNINGSAVONDEN Men ingang van september zullen in het clubhuis van S.E.C. weer de maandelijk se ontspanningsavonden worden gehou den. Iedere laatste vrijdag wordt de bingo-avond gehouden en iedere voor laatste vrijdag van de maand de klaver- jasavond, waarop weer zal worden ge streden om de Zimmerman-wisselbeker. de uit een oogpunt van natuurschoon fraaie omgeving kan volgens de kroon tegemoet worden gekomen door de bestemming „bosgebied" voor een strook van 30 meter breedte tegen de buiten grens te handhaven. In het herziene streekplan heeft het overige gedeelte van het Dalco-terrein de bestemming „stu wende werkgelegenheid" gekregen. De bestemming „bosgebied" heeft ook een tankwerkplaats bij Amersfoort ge kregen. Daaraan heeft de Kroon ook zijn goedkeuring onthouden. De Kroon meent» dat in het belang van de defensie het behoud en de mogelijkheid van even tuele uitbreiding van de werkplaats moet prevaleren boven het belang van de recreatie en het natuurschoon in dit gebied. Het betreffende terrein heeft nu de bestemming „militaire doeleinden" gekregen. Het streekplan voor de Utrechtse Heu velrug beoogt in hoofdzaak handhaving van voor de recreatie geschikte en uit landschappelijk oogpunt fraaie gebie den. Daarom hebben vele gebieden de bestemming „rand- of bosgebied" ge kregen. De als zodanig aangeduide terreinen zijn hoofdzakelijk bestemd voor agrarische doeleinden. Onder bepaalde voorwaar den mogen hier uitsluitend werken wor den uitgevoerd en gebouwen worden ge sticht voor een agrarisch bedrijf. De Kroon meent evenwel, dat het streekplan geen mogelijkheden biedt ter voorkoming van een ontwikkeling, waar bij de voor recreatie en uit een oogpunt van natuurschoon belangrijke bossen en houtopstanden worden geveld voor het oprichten of uitbreiden van agrarische bedrijven. De Kroon acht het noodza kelijk, dat een gewijzigde regeling van bestemming rand- en bosgebied wordt vastgesteld, waarbij onder handhaving van de bestaande landbouw-, tuinbouw- en veeteeltbedrijven op deze gebieden de bestemming tot bos wordt gelegd krach tens welke het oprichten van gebouwen en het uitvoeren van werken alleen is toegestaan ten behoeve van het bosbe- drijf. Verder meent de Kroon, dat op grote oppervlakten grond gelegde bestemmin gen wel als zeer globaal moeten worden beschouwd. Er is te weinig rekening ge houden met reeds gevestigde bedrijven en instellingen, waaraan nu iedere mo gelijkheid tot uitbreiding wordt ontno men, temeer daar Gedeputeerde Staten niet de bevoegdheid is verleend om een gmeentelijk bestemmingsplan, dat strijdig is met het streekplan doch de strekking daarvan niet aantast, goed te keuren. De Kroon wil deze bevoegdheid echter in het streekplan geregeld zien. In het herziene plan is dan ook een artikel toegevoegd, dat G.S. de bevoegdheid verleend, om bestemmingsplannen, die afwijken van het streekplan, toch goed te keuren, mits de strekking van het streekplan niet wordt aangetast. Volgens het toegevoegde artikel kan goedkeuring worden verleend aan een van het streekplan afwijkend gemeen telijk bestemmingsplan, als a) geen afbreuk wordt gedaan aan de hoofdopzet van het streekplan b) de totale oppervlakte, waarvoor een bepaalde bestemming geldt, niet aan merkelijk wordt gewijzigd c) verkeersverbindingen op ongeveer ge lijkwaardige wijze uitgevoerd kunnen worden. Zonder deze bevoegdheid zou de rechts zekerheid van belanghebbenden en ge meentebesturen volgens de Kroon teveel worden aangetast. Het Streekplan voor de Utrechtse Heu velrug ligt momenteel voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage. Het parlement der V.S. werkt door gaans nogal traag, maar zeldzame spoed werd betracht met een wetje dat de president in staat stelde de staking van treinmachinisten te verbieden. Boven dien kan hij - als de vakbonden en de spoorwegmaatschappijen niet tot over eenstemming komen - scheidsrechters benoemen wier uitspraak bindend zal zijn. Dat is een vrij krasse maatregel die ook heel wat verder gaat dan zo op het eerste gezicht blijkt. Er is al vaker geharrewar geweest in de sector van het vervoer, met name in de spoorwe gen en in de haven. Er bestaan al eni ge wetten die overheidsingrijpen moge lijk maken als de natie onevenredige schade gaat lijden door een grief van spoorwegmensen of havenarbeiders. Maar deze gaat een stapje verder en dreigt een eind te gaan maken aan een van de geliefdste tactieken van een aantal Amerikaanse vakbonden. Het is het systeem van de handhaving van de werkgelegenheid. Er mogen al lerlei moderniseringen toegepast wor den. mits dit maar niemand zijn baan kost. Konsekwenties zijn o.m. dat bedrijven op de fles gaan; bijvoorbeeld in de Newyorkse krantenwereld, waar men soms kan aanschouwen dat een bepaal de staf de hele dag zetsel in lood klaar maakt dat 's avonds weer ongebruikt wordt gesmolten. Wat in de krant staat is op de vluggere en eigenlijk voordeli ger manier met fotozetmachines ver vaardigd. Bij de spoorwegen heeft men nog rem mers op de goederentreinen, hoewel de machinist door een druk op de knop de remmen bedient. En wie een lucht foto van New-York bekijkt zal getrof fen worden door het feit dat er geen kranen te zien zijn - niet omdat ze niet nuttig zouden zijn, maar omdat de vakbonden ze niet wensen. En dat gebeurt in een tijd dat juist de lonen voor personeel tot de sterkst stij gende kosten van een onderneming gaan behoren. Die dan genoopt wordt zowel de kostbare machines als de overtollige mankracht aan te houden en dus duurder te werken dan de con current in het buitenland of van machi nes af te zien en zijn mankracht bezig te houden, maar dan ook inefficiëter te werken dan mogelijk is. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Kapelaan A. J. Spit van de Petrus en Pauluskerk te Soest is door de aarts bisschop benoemd tot pastoor te Maarn. In zijn plaats werd benoemd kapelaan K. Kortekaas uit het bisdom Saissons in Frankrijk. De Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen", die in ons land in diverse inrichtingen de blinden van alle gezindten steunt, houdt in de week van 11-17 september haar jaarlijkse collec te in Soest. Het lijkt ons onnodig deze collecte aan te bevelen. In tegenstelling tot andere berichten is de opening van het winterseizoen van de Ned. Vrouwen Electr. Ver. afd. „Eem- land", nu gesteld op maandag 18 sept. a.s., n.m. 2.00 uur in het gebouw „Chris telijke Belangen", Leestraat, Baarn. De laatste excursie van dit jaar wordt gehouden op donderdag 14 september naar Driebergen, Bunnik en Doorn. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg TO, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. Splinter, allen te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Soesterberg speelt uit tegen Roda in de volgende opstelling doel Wielders achter Appeldoorn en Kuyermidden Twigt, Krak en Odijk voor Van de Borg, Jaarsma, Voulon, J. Huisman en Geers. De bejaarden van de algemene bejaar den sociëteit hebben donderdagmiddag per bus een fijn uitstapje naar Schip hol gemaakt. De rit ging over Huis ter Heide en de Bilt naar Utrecht. Dan langs de Vecht, waar men opgenomen werd in de sfeer van de historische buitenplaatsen en de tijd nog van de trekschuit, die ook het verkeer langs de Vecht onderhield. Ook „Slangenvecht", het huis van Kees de Tippelaar werd gepasseerd. Over Aalsmeer werd naar Schiphol gereden, waar nu het moderne burger luchtvaartverkeer bewonderd werd, wat een machtige indruk maakte op de toschouwers die een groot deel van de geschiedenis van het verkeer hadden meegemaakt. In 't restaurant werd thee of koffie gedronken. De terugtocht ging over Abcoude en Hil versum om hoogst voldaan weer ln Soesterberg uit te stappen. Soesterbergsestraat to. busstation Soest 51A -Zuid Het is een nieuwe versie van de op standen van wevers bij het begin van de industriële revolutie van de vorige eeuw, die in joelende massa's de ma chines kwamen vernielen in de fabrie ken. Bi.i de spoorwegen nijpt het pro bleem bijzonder in de V.S. omdat dit toch al geen bijzonder florissant bedrijf is, temeer niet doordat ze als openbare dienst niet vrij zijn hun tarieven vast te stellen. De enige manier om de treinen nog lonend te exploiteren is ze zo efficiënt mogelijk te bouwen en te bedienen. Wat zonder meer betekent met veel minder personeel. Maar hoewel afvloei ingsregelingen aan de bonden zijn ge presenteerd, weigeren die. Daarom is Johnsons spoedwet er niet alleen op gericht de spoorwegen te red den omdat die zo nodig zijn voor het vervoer van voorraden naar de sche pen die de troepen in Vietnam van het nodige moeten voorzien. Het wetje is tevens een trap tegen het systeem van baantjes-instandhouden dat menige vak bond speelt. En in dat opzicht is het een halve re volutie in de Amerikaanse arbeidsver houdingen. En een waarvan niemand geloofd had dat die zomaar in een dag langs senaat, huis van afgevaardigden en president zou gaan. komt U dan eerst bij ons kijken. Wij brengen een prachtige collectie Ook brengen wij sinds kort een van een zeer bekend merk. Komt U eens kijken. Wij verwachten U. BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 36 TELEFOON 3332 GEZINSKREDIETEN tot 5.000,zonder borg. Geen informatie bjj werk gever. HTJFIMA krediet, Almondestraat 17b, Amersfoort. KENMERK VOOR ELEGANCE EN KWALITEIT Er zijn maar weinig woorden over ge sproken of geschreven, maar er be staan ook nog andere jongeren dan die van de provobeweging, de beatfestijnen, de love-in, de marihuana, de l.s.d., de pepmiddelen en de pil. In Renkum kwamen er 16 uit Polen, Frankrijk, Zweden, Zwitserland, Tsjecho- Slowakije en India en daar knapten zij een woonwagenkamp op, dat de gemeen te al jaren een doorn in het oog was. Er werd riolering aangelegd, toiletten verrezen, wasgelegenheid en bergruim ten schoten uit de grond. Omdat deze jongens het leuk vonden iets voor een ander te doen. Het is jammer, dat zoveel kranten al leen maar aandacht besteden aan de negatieve praktijken van een minder heid onder de jeugd. Vele lezers zouden de indruk krijgen, dat er geen goedwillende of normale jongeren meer bestaan. De hoge tarieven van aardgas en elek triciteit zijn er bepaald niet opgericht, onze industrie goed op gang te helpen en buitenlandse ondernemingen aan te trekken. Een Amerikaans bedrijf kreeg geen korting op de prijs van het aard gas voor een aluminimumfabriek in Groningen (nota bene een stimulerings gebied) en in verscheidene streken des lands laten de gemeenten zich dubbel en dwars betalen voor stroomlevering aan fabrieken en bedrijven, die daar juist de welvaart hebben gebracht. Van zelfsprekend bezinnen de directies zich nu op een andere vestigingsplaats. Wij meenden, dat regering en plaatse lijke overheden alles in het werk zou den moeten stellen om de industriali sering te bevorderen en daarmede het spook van de dreigende werkloosheid uit te bannen. Bovendien is het niet eerlijk, de ene onderneming veel zwaar der te belasten dan een andere, die wel korting krijgt op de geleverde energie. Aangezien bepaalde grootverbruikers recht hebben op goedkoper aardgas en goedkopere elektrische stroom, beho ren alle gelijkwaardige bedrijven in ons land van dezelfde reductie te kun nen genieten. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Steenhoffstr. 63 - Soest - TeL 2432 Regelmatige keuze uit pl.m. 40 gebruikte wagens, o.a.: Opel Kadett's '66, Rekord's '63 t.e.m. '67, Kapitan's '65, Caravan '65, Simca 1501 '67, D.K.W.'s '64 en '65, Volkswagen Bestel en Klein- bus '63 en '64, B.M.W. 1800 '65, Ford 12M '65 enz. BIRKSTRAAT 30 - TEL. 02955-2364 STATIONSWEG 6 - TEL. 02955-6410. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bij vooruit betaling. Tot 10 woorden 2, Elk woord meer 0,10 Br. onder nr. 15 ct. extra. Voor direct gevraagd U houdt van een modieuze japon? Dan kiest u de mode van nu; jersey. Van Setter- laine! Modellen en dessins zoals u zelden ziet. Onze exclusieve Setterlaine- collectie zal u overtuigen! A. P. HILHORST Van Weedestraat. 5a-5b Wij maken het op de juiste maat en mo derniseren dames- en herenkleding. (Geen Japonnen.) Wij maken van uw ouderwetse twee-rij cos- tuum 'n modern één-rij. Ook mantelcostuums HEBT U STOF? Wij maken hiervan een vlot maatcostuum. SOEST Torenstraat 10 Telefoon 4498 HILVERSUM - Havenstraat 101 - Tel. 45235 Enige kennis van het vak strekt tot aanbeveling. köiriinginnelaan 24 soestdljk voor het werk, dat U in onze drukkerij te doen krijgt. Als U gewend bent uw werk met accuratesse te doen en U wilt graag werken in een prettige sfeer op een niet te groot bedrijf dan bent U onze man. een behoorlijke beloning en vanzelfsprekend „de vrije zaterdag". Sollicitaties gaarne aan VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566

Soester Courant | 1967 | | pagina 3