Het is nog niet te laat of 'n stoel Ton Beuken Jaarvergadering S.P.S.V. Courantenbezorger MSKIM0 Telefoonnummer ziekenauto 5980 I altijd goecU\ Soest-Zuid Soester Courant Gevonden voorwerpen ..De Meteoor" 59 ct 65 cf MIKIMO, Gallenkamppelsweg 11, telefoon 6286. Shirley komt bij de Instuif Zilmeta Fa, Spijker Vleesverkoop Tijtlrede Voor Briljanten ringen Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool D. ENGEL Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Krabbels van Knelis KOM WASSEN BIJ DE M.H.C. „Soest" VRIJDAG 8 SEPTEMBER I9"7 De Soester Politie Sportvereniging houdt volgende week donderdag, in café Soest- dijk, haar jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer het periodiek aftreden van de heer W. v. d. Brink (secretaris) en J. W. Kasper, wel ke laatste zich niet meer herkiesbaar stelt. Het bestuur heeft de heer W. den Hartog kandidaat voor de opengevallen functie gesteld. Ga NaaRSP'JKER TEL.2982 50E5TERBERGSESTR 26 In het jaarverslag van de secretaris W. van de Brink wordt 't verenigingsjaar 1966-1967 een rustig jaar genoemd, in die zin, dat er weinig schokkends is gebeurd, doch niet wat betreft het aan tal georganiseerde evenementen, zowel binnen de eigen S.P.S.V.-kring als daar buiten. In S.P.S.V.-verband deed de S.P.S.V. van zich spreken bij de organisatie van het nationaal schaaktournooi, het jaar lijks volleybaltournooi en de nationale politie-zwemkampioenschappen Het bestuur heeft getracht de eigen leden een gepaste ontspanning te bieden. Thans is het bestuur al begonnen aan de voorbereidende werkzaamheden in verband met het 25-jarig bestaan van S.P.S.V. over drie jaar. De S.P.S.V. telt momenteel 46 werken de leden, een beschermheer, een ere voorzitter. drie ere-leden en twee leden van verdienste. Een van de leden van verdienste is de vereniging het afge lopen verenigingsjaar ontvallende heer H. A. Segenhout, die op 30 juni van dit jaar na een ziekbed van een maand overleed. Drie leden verlieten de vereniging door pensionering (de heren H. Fennema, C. v. d. Heijden en A. J. ten Caat) en één door overgang naar de burgermaatschappij, de heer J. H. Grooters. Het bestuur is in het verslagjaar ac tief geweest op het gebied van gym nastiek (conditietraining), zwemmen (na tionale N.P.S.B.-kampioenschappen), fietssport, schieten, vissen, auto- en motorsport, wandelen, schaken, volley bal en voetbal. Daarnaast werden diverse avonden ge organiseerd, waaraan in sommige ge vallen ook door andere verenigingen kon worden deelgenomen. Twee evene menten moesten wegens gebrek aan be- langstlling van het programma worden afgevoerd de uitgaansdag en de ge- costumeerde ledenavond. De vele bingo avonden maakten echter weer veel goed. Ook de klaverjassers zijn ruimschoots aan hun trekken gekomen. Het S.P.S.V.-nieuws heeft zich een al bijna niet meer weg te denken positie in het verenigingsleven veroverd. Ook in financieel opzicht heeft men niet te klagen. De penningmeester sloot de boeken af met een batig saldo. gevraagd voor voor dinsdag- en vrijdagmiddag. Aanmelden aan ons bureau. Van Weedestraat 29A. Telefoon 2566 en 5154. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven bril, groen kinderfietsje, zilveren arm band, een rechter meisjesschoen, kabel- slot voor bromfiets, autoped met rem, bril, sleutelbos, blauw kinderjasje, he- renportemonnaie, zwarte regenjas met capuchon, ring met twee sleutels en poppetje, pakje kleding in krantenpa pier, bromfietsgereedschap in doek, ma rechausseepet, drie contactsleutels. Aan komen lopen lapjeskat, zwart hond je met halsband, bruin hondje (pincher) met groen halsbandje en zwarte poes. De korfbalvereniging „De Meteoor" houdt haar jaarvergadering op donder dag 14 september in het wijkgebouw, hoek Talmalaan-Pieter de Hooghlaan. Naast de jaarverslagen van penning meester en secretaris zullen de diverse commissies hun bevindingen kenbaar maken. Op de agenda staat voorts ver kiezing van een zestal commissies, ter wijl ook diverse bestuursleden gekozen of herkozen moeten worden. Ook de overige punten van de agenda zullen voor de leden en donateurs aan leiding zijn deze vergadering te bezoe ken. VENDA BLOKREPEN. De fijnste chocolade in melk en puur. Dikke knab- belblokken. Wegen per stuk 100 gram. 2 stuks 89 ct MINT-KARAMELS. Een combinatie van mint karamel, 'n Venda speciali teit dus lekker. 200 gram VENDA-KOFFIERONDJES. Heerlijke koekjes zo uit de oven voor U verpakt in vershoudende verpakking. Pak a 250 gram VROOM DREESMANN Het is onder meer naar aanleiding van het verschijnen van de zgn. „Struktuur- nota Soest", enkele maanden geleden, dat ik de vrijheid neem hierover enige kritische opmerkingen te plaatsen een nota, welke voor onze gemeente van eminent belang is, aangezien hierin aan gegeven wordt hoe Soest zich in de na bije toekomst zal gaan ontwikkelen. Uit dit vrij omvangrijke boekwerk blijkt, dat het toekomstig inwonertal voor het jaar 1980 op 62500 wordt geraamd en dat het wenselijk wordt geacht voor Soest naar een stedelijk karakter te strevendit zal dan onder meer tot uiting komen in een vrij hoge bebou wingsdichtheid. Er wordt zelfs van een „city" gesproken, in de zin van een stadscentrum of we Soest dan een stad in plaats van een dorp zullen moeten gaan noemen, blijft evenwel een vraag. Zo zijn bijvoorbeeld wel Apeldoorn, Eindhoven en Hengelo van dorp stad geworden. De in het structuurplan voorgesteld hoofdopzet van een gesloten ringbe- bouwing rondom het groene hart, de Soester Eng, als groot stadspark, lijkt me logisch en bijzonder aantrekkelijk hierop richten zich mijn bezwaren dan ook niet. Die zijn meer gericht op enkele onder delen van het hele plan. De hoofdopzet lijkt het resultaat te zijn van een vrij intensieve studie, beziet men daarentegen de onderdelen, dan krijgt men een ge heel andere indruk. Vooropgesteld dient echter te worden dat stedebouw een bijzondere ingewik kelde bezigheid is, waarbij de inzichten zeer snel veranderen en dus ook ver ouderen het is een vak waarin men uiterst vooruitstrevend dient te zijn. Het gebeurt niet zelden dat stedebouw- kundige plannen reeds verouderd blij ken te zijn op het moment dat ze vol tooid worden. Helaas moet men in Ne derland bovendien een zekere verstar ring en een weinig vooruitstrevend ka rakter van de stedebouwkundige diens ten konstateren men gaat vaak te star op de oude voet voort, iets waar wij in Nederland, overigens niet alleen op stedebouwkundig gebied, nogal ge makkelijk toe geneigd zijn. Dat bij ons alles 50 jaar later gebeurd dan elders, is een overbekende uitdruk king, waaraan geen twijfel hoeft,te be-^ staan of het moet zijn dat het getal 50* zo langzomerhand - wel - eens wat zou mogen worden verhoogd. We leven in een tijd dat allerwege een drang tot verandering overheerstmen voelt ook ten aanzien van de stedebouw en voor al ten aanzien van de woningbouw een algeheel onbehagen, ook al omdat de overheid of „de deskundigen" de be slissingen veelal buiten de betrokkenen om nemen. Men krijgt het gevoel in een klaarge maakt hokje te worden ondergebracht, waarin niet echt „geleefd" kan worden bovendien zijn alle hokken gelijk. Iedereen zou moeten kunnen bouwen naar eigen behoefte en er zou een tijd moeten komen waarop men zijn wo ning niet meer behoeft te accepteren, als konijnen hun hok. We leven in de tijd van de ruimtevaart, maar om ook maar een enigszins rede lijk eigentijds woonklimaat te scheppen, zien we geen kans. Onze volkshuisvesting is dan wel niet 19de-eeuws meer, maar veel verder zijn we ook nog niet gekomen Men kan natuurlijk onmiddellijk tegen werpingen maken en aanvoeren dat we al te zeer gebonden zijn door voor schriften en instanties. Ik ontken niet dat dit een enorme belemmering vormt, het mag echter nooit een excuus zijn niet te streven naar progressiviteit. Men moet dan bedenken dat die voor schriften met geen ander doel worden gemaakt, dan de mogelijkheden te scheppen ze te ontwijken Na meer dan twintig jaar wederopbouw - en inhaalaktiviteit wordt het zaak zich te bezinnen op nineuwe woonvormen de mogelijkheden zijn er. Reeds in 1930 gaf Le Corbusier nieu we woonvormen aan, die toen al over dit probleem nadacht hij ontwierp voor de stad Algiers grote betonstruk- turen met vloeren en kolommen, waar tussen de mensen zelf hun huis zouden kunnen bouwen. Of dit nu een ideale bouwwijze is, valt evenwel te betwijfelen het geeft ech ter wel een voorbeeld van geheel ande re mogelijkheden. De hoogste wijsheid die we momenteel kunnen opbrengen, zijn woonblokken met etage- of individuele woningen, af gewisseld met hoog gestapelde etage- of galerij woningen die we dan maar hoogbouw noemen. Het is kennelijk nog niet voldoende duidelijk dat we de mentale volksge zondheid ernstig kunnen schaden met een dergelijk monotone bouwwijze. Toch werd reeds in 1954 door de minis ter van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening (toen nog wederopbouw) een kommissie ingesteld, die moest on derzoeken hoe het toch kwam dat onze nieuwe wijken zo eentonig waren dat was de zgn. Commissie Uniforme Be bouwing. Het lijkt me een teken aan de wand. Het is overigens verwonder lijk dat het ontwerpen van hele stads uitbreidingen vaak het werk is van één en soms wel eens twee mensen. In naam zijn die plannen dan wel af komstig van een stedebouwkundig bu reau, maar daar wordt bepaald niet door een heel team aan eenzelfde op dracht gewerktterwijl juist stedebouw een wetenschap is, gebaseerd op team work. Die ene ontwerper kan best ka pabel zijn voor zijn werk, dat betekent echter nog lang niet, dat hij ook ge niaal is, wat in dat geval mijns inziens wel een vereiste is van welk enorm belang is zijn werk niet In dit opzicht heb ik de indruk dat ook de gemeente Soest niet bepaald geluk kig bedeeld is. Het progressieve karak ter van bedoeld bureau is tot op heden nog niet gebleken. Er is wat dat betreft ook geen enkele garantie dat van zo'n bureau de kwa liteit evenredig is aan de grootte. Ik meen dat zelfs in de Raad hierover wel eens twijfel is gerezen. Een bij komend bezwaar is dat men tegenwoor dig gauw de indruk krijgt dat de plan nen in het diepste geheim worden voor bereid een indruk die ongetwijfeld ver oorzaakt wordt door de tot op heden gevolgde werkwijze. Het lijkt me daar om van belang de plannen in een eer der stadium en op een andere wijze openbaar te maken. Elke ingezetene heeft het recht te weten wat er allemaal aan plannen wordt ge maakt iedereen heeft zelfs recht op in spraak en kritiek geef hen daarom die mogelijkheid Aanleiding tot mijn grootste kritiek is echter het gereed zijnde gedeelte nieuw bouw Eng I. Dit plan was nog niet eens volledig uitgevoerd, toen de kritiek al loskwam en niet ten onrechte als dit het resul taat van een intensieve studie moet zijn dan rijzen er op z'n zachtst gezegd toch wel twijfels. Kan het echt niet beter De stedebouwkundige opzet is nu reeds verouderd het blijkt moeilijk een voor uitstrevende visie te hebben. Een twijfelachtige troost is dat niet al leen Soest een dergelijk voorbeeld rijk is. Het is niet de bedoeling hier uitgebreid op de architectuur van bedoelde wijk in te gaan. Ik wil er mee volstaan op te merken dat de bebouwingsdichtheid veel te hoog is en dat zgn. galerijwonin gen bepaald niet het alleszaligmakende bouwtype blijkt te zijn denk alleen maar aan het ongemak van slaapka mers gelegen aan een galerij. Een uitgesproken voorbeeld van de be ruchte Hollandse zuinigheid is het feit dat men in dit gedeelte Engbebouwing nergens tot een bouwhoogte van meer dan 4 woonlagen overging zonder twij fel een gevolg van het voorschrift dat bij meer dan 4 woonlagen het inbou wen van een lift noodzakelijk wordt gesteld. Het is toch eigenlijk al te dol, dat men de bouwhoogte afhankelijk laat zijn van een dergelijk voorschrift. Met betrekking tot het vorenstaande, wil ik wijzen op de geplande toekom stige bebouwing- van - het -tweede—ge deelte Eng, ten Oosten dus van de Molenstraat. Hier ligt ongetwijfeld één van de meest aantrekkelijkste stukken bouwgrond dat ons land rijk is. Een ongekende mogelijkheid dus om hier een stedebouwkundige prestatie van formaat te leveren Bij bestudering geeft de struktuurnota van een dergelijke mogelijkheid echter geen blijk. Wel wordt opgemerkt dat bij de behandeling van dit uitbreidingsplan een verschil van mening bleek te be staan met het provinciale bestuur. Een geschil dat in beroep is voorgelegd aan de Kroon. Verder wordt gezegd dat ook al zal de gemeente in het gelijk worden gesteld, toch een nieuwe bewerking van het plan noodzakelijk zal blijken mijns inziens een unieke gelegenheid om tot een volledig nieuw progressief plan te komen Ik zou in dit verband willen wijzen op de mogelijkheid dit te berei ken door middel van het uitschrijven van een prijsvraag. Van deze mogelijkheid wordt in ons land eigenlijk nog veel te weinig gebruik ge maakt. In het buitenland is dit reeds een veelvuldig toegepaste methode om tot betere oplossingen te komen. In Zwitserland bijvoorbeeld worden zelfs voor niet al te grote bouwwerken al prijsvragen uitgeschrevenhet is daarom ook niet zo verwonderlijk dat juist dit land een voorbeeld begint te worden voor de allerbeste Europese ar chitectuur. Overigens hoeven we niet uitsluitend in het buitenland ons licht op te steken Ook in Nederland ontstaan goede voor beelden, enkele zelfs reeds in uitvoe ringsstadium, andere nog slechts op papier. Zo kan men in de eerste plaats denken aan het Amsterdamse uitbrei dingsplan Bijlmermeer van prof. Bakema reeds in uitvoering. Verder noem ik namen als Hartsuyker, Habraken en Verhoeven. Een bespreking welke hun ideëen zijn, zou hier te ver voeren en wellicht te vaktechnisch worden. Er zij slechts op gewezen dat er ook in Neder land wel degelijk aan dergelijke plan nen wordt gewerkt. Het is daarom dat ik een krachtig plei dooi wil houden om een prijsvraag uit te schrijven onder de meest vooraan staande en toonaangevende architecten en stedebouwkundigen in Nederland, om zo te komen tot een betere oplossing voor de bebouwing van het gedeelte Eng II. Dit unieke bouwterrein vraagt om een zeer bijzondere bebouwing In welke gemeente zijn er nog zulke mogelijkheden Wil Soest een stedelijk karakter krijgen dan zal men de zaken groots moeten zien en aanpakken. Ook met betrekking tot de aanleg van de geprojecteerde autoweg over de Eng rijzen er mijnerzijds ernstige be zwaren. Het is een probleem waar al het nodige over te doen is geweest. Hoewel een dergelijke verbindingsweg welhaast onvermijdelijk zal zijn, zijn hieraan toch ook vele bezwaren ver bonden. Aangezien echter het plan voor deze weg zo langzamerhand als een voldongen feit wordt beschouwd en er naar mijn idee ook geen beter alternatief is, be perk ik me tot aanmerkingen op de detaillering ervan. Vermeld wordt dat zonodig met gelijkvloerse wegaanslui- tingen volstaan kan worden dat is iets wat me onvoorstelbaar voorkomt. Het zal dan namelijk voor de Engbewoners practisch onmogelijk zijn, het zo groots voorgestelde stadspark te bereiken en dan spreek ik nog niet eens van de vraagt nog enige medewerkertjes voor de op 20 september te houden KINDER-MODESHOW. Mag uw kind (meisje of jongen van 4 tot 12 jaar) meedoen in deze modeshow Neemt U dan even kontakt op met Bij voorbaat vriendelijk dank. jeugd, die daar in de toekomst haar vertier jeugd, die in de toekomst haar vertier zal moeten zoeken. Daarbij moet men zich voorstellen, dat het verkeer zich in de komende jaren nog wel eens zal verdubbelen. Het zal wederom moe ten worden bezien als een voorbeeld van de bekende zuinigheid, die de wijsheid bedriegt. De gang van zaken zal dan weer zo zijn, dat eerst de goedkoopste, dus ge lijkvloerse oplossing zal worden uitge voerd, die dan niet blijkt te voldoen, waarna men overgaat tot de goedkoop ste verbetering, om tenslotte toch tot de definitieve oplossing over te gaan. Ook dit probleem zou in een eventuele prijsvraag kunnen worden onderge bracht. Het is naar aanleiding van genoemde overwegingen, dat ik een dringend be roep op de gemeentebestuurders zou willen doen, deze kans niet voorbij te laten gaan nu kan het nog Het is nog niet te laat D. RENOOY. architekt. De R.K. Instuif „Jong Soest" opent het seizoen 1967-1968 op zondag 10 septem ber met het optreden van de rhytme and bluesgroep „George Cash" met zang van Shirley, overbekend van plaat, radio en T.V. Zoals gewoonlijk zal deze avond ge houden worden in het Verenigingsge bouw aan de Steenhoffstraat. Hoewel de aanvang op 20.00 uur gesteld is, zal de zaal reeds te 19.00 uur geopend zijn, teneinde de bezoekers in de ge legenheid te stellen de lidmaatschaps kaarten te verlengen. Dit kan ook ge beuren zondagmiddag, tussen 12.30 en 13.30 uur, aan de noordzijde van het V erenigingsgebouw. Horloger - Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. Zaterdagmorgen, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van de kaarten: grijs 1-65 en geel 1-100. Ds. Verhroef, predikant der Gerefor meerde Gemeente te Barneveld, hoopt a.s. dinsdag 12 september, 's avonds half acht, voor de Staatk. Ger. Partij, afd. Soest-Baarn, een tijdrede te houden. RECHTD00R-0? DEZELFPE WK-6MTV00R Hef afbuigende verkeer mag hef rechHoor- gaande verkeer op dezelfde weg nief hin deren Ook de voefgonger nief JUWELIER - HORLOGER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST - TEL:436I Bosstraat 6, telefooD 2543 eD Kerkstraat 51. telefoon 6621 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119 en J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 4662. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur W. A. H. Steen, Oranjelaan 11. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. VVit-Gele-RruLs Zr. Bijlard, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425. b.g.g. 03490-17172. Groene Kruis Zr. Beima, De Geneste f.aan 3B, tel. 2427. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand, 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. Voerganger heef f voorrang Fiefserenvoefganger gaan voor Zij gaan op Q dezelfde weg rechfdoor MAAR... De fram vormf een uifzondering! Hij gaaf als afbuigend verkeer vóór hef rechfdoorgaande verkeer op dezelfde weg HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur geen dienst. Zie Wilhelminakerk. 19 uur ds K. van Liere. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K. van Liere. Opening Jeugd- week. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds J. Mettau, Opening Jeugd- week. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds J. Smit. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. lehtuskerk. Alb. Cuypïaan. 10 uur ds P. Zijlstra, Scherpenzeel. 17 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 17 uur ds Schippers, Pred. te Australië, tijdelijk verblijvend in Soest- dijk. Wilhelminakerk 10 uur ds H. Roest en Dr P. Zielhuis, Amersfoort. Gezamelijke Herv.-Geref. dienst, ter opening van het jeugdwerk. 17.00 uur ds H. van Reenen, Harderwijk. GEREF. KERF Eltheto. 9.30 en 3 uur ds W. Borgdorff, Baarn. Viering H.A. CHR GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds Brandsma. Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDDENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rem brandt laan 10. 10.15 uur ds W. Leerink. Gezinsdienst. VVjjkgebouw Soest-Zuid. 19.15 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LCJTtt GEMEENTE Van Weedestraat 19. 10.30 uur Geen kerkdienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Predikant A. J. v. d. Kamp. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 en 11 uur in de Da Costaschool. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds J. W. Sepmeijer, Hoofd- vlootpredikant te Den Haag. 10.30 uur Kinderkerk in de Kapel. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag en dinsdag 8 uur, woensdag 9 en 14.00 uur, donderdag 19.00 uur (avondmis), vrijdag 8.30 uur, zaterdag 9 uur en 19.00 uur avondmis. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uui avondmis. Overige dagen R Missen te 8.00 uur. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak veul schik ehad het op de bie-eenkomst van de schaotseriejersver- enuging „Peters* Baon". Bar zoveul minse waore daor bie mekaor. Meer as hongderdvieftug an- toesjaste minse uut heul Soest. Ming aondaocht veur die bie-eenkomst wier etrokke deur un heuleboel jonge- luu die saamenestroomd waren veur de deuren vant verenugingsgebou an de Steenhoffstraot. Toenk ming deur de jongeluu had heen eworsteld, wiert ming van aalle kaan- ten duudeluk emaokt, da Keessie zou komme. Noeng ken ik bar veul keessies, maor daor is er geen een bie waor ik veur in de rie gao staon, dus wouk maor weer weg gaon. Toen kwam de aop uut de mou, Keessie uut Puttershoek komt. Heia Keessie uut Gootenburg vaan de tillevisie, de weeruldkaampioen op de schaots komt praoten en laot een hoop plaotjes zien. Mit veul pien konk nog un plaotsie kriege vlaak bie de plaots waor „ongze keessie" zun fillm en diaas zou ver tonen. Tjonge wat un avend. Ik zaat net als van de wingter veur de tillevisie mit zweet in ming haanden toenk al die jonges en deerns weer op de glaade lezers zag staon, om te preberen een ereplaots te kriegen. Veural de jonge lejen van Peters' Baon keken der ogen uut. Geleuf maor dat- ter waat om ging in die kleine koppe. In gedaachte zagge ze zich zelf al staon op ut ere-poodijum. Nao ut zien vaan die diaas en fillums hebben veural zij vaast nog beeter as veurheen begrepe, dat je om waat te berieken in de schaotssport veul mot laote, maor veuraal bar veul mot doen. Noeng geleuf ik wel, dattur mit treener Vervloet nie valt te spotten, veural nie as ut op treenen ankomt. Elke week binne ze, tot ut donker wordt, bezug rongd en in ut oopeluchteeaater, eerst mit un warmingup en daornao mit oefeningen. Toen de bie-eenkomst ofelope was, wouk me meteen opgeeve as lid van Peters' Baon, maor toen Gart ming naor de veurzitter zaag gaon hield ie me teuge en vroeg ming wak ging doen. Schaotse netuurluk zee ik. Maor Gart zei ming der eerst nog us goed over te denke, veur ik un scheve schaots bie Kneliao zou rieje. Hie had geliek, waant hoe zouk Kne liao ooijt uut kunnen legge wat een warmingup is. Ze weet neit een waat een seffenup is, om nog heulemaol nie te praoten over een tik, en vollugens Keessie is da heulegaor nie ut zellefde. Alle lejen van Peters' Baon binnen nou an uut duumen, dat nao de mooije zoo- mer un heul mooije schaotswinter komt en waat ming betreft kriegen ze um ok. Ik gooi wel un scheppie kole meer op de kaachel. Dattut ut bestuur meenus is bliekt wel uut het ieit dattur proovincieaaie suub- sidie is angevraogd veur un neij en veul grooter kluphuus. Die here die ovur de anvraog motte beslisse hadde ok us in ut verenugings gebou moote weze, dan hadde zullie kenne zien, dat die anvraog heulegaor geen flauwekul is, maor datter veul jongeluu en veul ouwere minse mit smaart zitte te waachte op het neije klubhuus. Da wouk maor effe zegge. Van Goyenlaan 156, tel. 5897. Op de Eng. Wedstrydprogramma voor zondag. Thuis 14.00 uur Heren I-A.M.V.J. - 12.30 uur Dames IHurley. 12.30 uur Heren vet.Voordaan. Uit12.30 uur Hurley IIIDames II 11.00 uur Heren IIHeren III. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw intetieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2LS0

Soester Courant | 1967 | | pagina 5