ft Sïfï MIKIM0 kleedt Uw kind BETER Ml KIMO Burgerlijke stand JAPAN VOERT GERUISLOZE OORLOG TEGEN MAO kijk, zuiver scheerwol SOESTERBERG Krabbels van Knelis Telefoonnummer ziekenauto 5930 Noorderweg 23 Officiële mededelingen Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 20 september DE speciaalzaak veor Uw kind. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming DE NIEUWSTE MODELLEN Arbeidsbeurs Soest Openbare Bibliotheeek Mixed Hockey Club Soest Voetbal Soesterberg verloor met 4-2 van Roda Zaterdagvoetbal SoesterbergSova 1-4 Gewonde bij botsing Contact avond Aanrijding TEL BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Zo vlogen de duiven Science-fiction in Utrecht - Het Gooi Ned. Christen Vrouwenbond Handbalvereniging B.D.C. Witviswedstrijd Opbrengst collecte KOM WASSEN BIJ DE Dorpshuis Vios organiseert speelavonden DINSDAG 12 SEPTEMBER 1961 aanschaffing meubelen en leermiddelen De stichting Van der Huchtscholen heeft medewerking verzocht voor de Inrichting van een vaklokaal voor het natuur- en scheikunde onderwijs en de aanschaffing van het benodigde lesmateriaal. B. en W. stellen voor de gevraagde me dewerking te verlenen en voor de ge raamde kosten voor 10.000,— een kre diet te verlenen. aanschaf naaimachine In de raadsvergadering van 26 juli j.1. werd besloten medewerking te verlenen aan het verzoek van het bestuur van de Mariaschool voor de aanschaffing van materiaal voor het vak handwerken en hiervoor werd een krediet van ƒ550,— uitgetrokken. Thans wordt het verzoek gedaan een naaimachine te mogen aan schaffen. Hiertegen bestaan geen bezwa ren en B. en W. adviseren een aanvul lend bedrag van 425,— beschikbaar te stellen. AFRASTERING ST. THERESIASCHOOL In de raadsvergadering van 25 april 1963 werd aan het bestuur van de St. Theresiaschool medewerking verleend voor het aanbrengen van een hek en een afrastering rond het terrein van deze school. Destijds werd een voorlopig kre diet van ƒ3.500,beschikbaar gesteld. Eerst dit jaar is men met de uitvoering van dit project begonnen en blijkens een alleszins acceptabele begroting zullen de kosten een bedrag van 10.375,— vergen. Daarom is een extra bedrag van 6.875,- nodig en B. en W. adviseren een aanvul lend krediet tot dit bedrag te verlenen. TOEKENNING HUURBIJLAGEN Onder bepaalde voorwaarden wordt door het Kijk een jaarlijkse huurbijdrage ver leend van 100,per woning of bij verzorgingskringen voor bejaarden per wooneenheid. De hoofdbewoner moet de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt en een bepaalde inkomensgrens niet over schrijden. De gemeente doet daar nog ƒ100,per jaar bij, zodat de totaal toe gekende huurbijdrage op ƒ200,— gesteld wordt. B. en W. stellen de raad voor per 1 januari 1968 hiertoe over te gaan. WIJZIGING BEZOLDIGINGSBESLUIT De minister van Binnenlandse Zaken heeft per circulaire aan het gemeente bestuur medegedeeld, dat de salarissen van het rijkspersoneel met ingang van juli 1967 met Vit worden verhoogd. De minister verzoekt deze verhoging ook voor het gemeentepersoneel toe te pas sen. B. en W. stellen daarom aan de raad voor deze verhoging per 1 juli j.1. in werking te laten treden. Voorts stellen B. en W. voor het salaris van de direkteur en van de administra teur van het Kompostbedrijf voor buiten diensttijd verrichte werkzaamheden met ingang van 1 januari 1967 nader te be palen op 390,per jaar. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.). telef. 6286 GEBOREN: Erwin, zoon van E. Verweij en M. de Kruijff, Schoutenkampweg 50. Simone Hélène Maria, dochter van J. Haverkamp en M. E. D. Behrens, St. Theresiastraat 21. Mark Ronald Fran- ciscus, zoon van A. A. Massier en C. W. M. M. Nolen, Colenso 88. Antonius Wilhelmus, zoon van A. W. van der Zan den en P. M. Beemer, Krommeweg 2. Arie Arthur, zoon van G. Brouwer en G J. van der Horst, Wieksloterweg w.z. 35a. Marga Maria, dochter van O. Keizer en J. H. Brouwer, Kerkpad z.z. 95. Dieudonné, zoon van J. Raaijma- kers en N. J. Stuivenberg, Plesmanstraat 341. Belinda. dochter van B. Duijst en J. H. van der Stam, Beukenlaan 1. Jeroen Marcus, zoon van G. G. Peek en M. van der Zee, Hartmaniaan 35. Pa- trick Jan Lodewijk Hendrik, zoon van H. B. Schimmel en L. C. Calis, Stad houderslaan 51. ONDERTROUWD: Jannes van Leijen- horst, Postweg 5 en Aaltje Nellestein, Lt. Koppenlaan 3. Cornelis Goebertus, Plasweg 4a en Jeltje Hoeksema, Plasweg 4a. Willibrordus Oostveen. Groeneweg 76, Bunnik en Gerritje Maria van Soest, Van Weerden Poelmanweg 19. Henricus Petrus Joseph Verver, Engels jan 5, La ren en Geertruida Maria Theresia Schim mel, Noorderweg 2. Franciscus Maria van den Brink, Den Blieklaan 55 en Elisabeth Maria van Doorn. Den Bliek laan 55. Jan Bakker, Troelstrastraat 48 en Johanna Hogeveen. Nieuweweg 57. Anthonius Isaac Elisabeth Stalenhoef, Laanstraat 39 en Maria Margaretha Pol lemans, Herengracht 22, Maarssen. GEHUWD: Jan van Knapen, Oosterstraat 15. Utrecht en Annemieke Bouwens, Eemstraat lb. sWerner Jan Doeze, Corn. Dirkszstraat 23, Utrecht en Elly van der Wilt, Nieuwstraat 39. OVERLEDEN: Berendlna Grobbink, 81 jaar, weduwe van A. Lankamp, Kerkpad z.z. 51. Cornelis van den Broek, 75 jaar, gehuwd met L. Knoppers, Korte Hartweg 48. Elisabeth Verwoerd, 73 jaar, gehuwd met G. C. van Dijk, Nieuw straat 71. Johannes Antonius Sontrop, 62 jaar, gehuwd met G. Berkien, Kamp weg 22. VERBETERING DALWEG In de vergadering van 16 maart 1966 werd een krediet van ƒ124.500,— be schikbaar gesteld voor verbreding en verbetering van dat gedeelte van de Dal- weg, dat rechtstreeks aansluit op de rijks weg. Gedeputeerde Staten hebben hier aan echter hun goedkeuring onthouden en het laat zich aanzien, dat de finan cieringsmiddelen hiervoor voorlopig niet beschikbaar zullen komen. De uitvoering van de werkzaamheden is echter urgent en B. en W. hebben naar een andere oplossing gezocht. Uit het gemeentefonds is een hogere al gemene uitkering ontvangen van ƒ375.000,Deze verhoging houdt o.m. verband met de in 1967 voor het over heidspersoneel genomen salarismaatrege len. Van genoemd bedrag blijft echter 175.000,beschikbaar voor de gewone dienst. B. en W. willen een gedeelte van dit bedrag aanwenden om de verbetering van de Dalweg te kunnen uitvoeren. Aan de raadsleden het laatste woord om hier in te beslissen. BOUW IN PLAN SOESTERVEEN I KAN DOORGAAN. Bij brief van 10 augustus j.1. heeft de voorzitter van ons college van B en W de raad uitgenodigd voor een spoed eisende vergadering ter behandeling van een voorstel tot wijziging van de raads besluiten inzake verkoop van grond in het plan Soesterveen I aan Eurowonin gen en Park-Fonds Trust N.V. te 's Gra- venhage. De voorstellen hielden ver band met de bij gedeputeerde staten gerezen bedenkingen tegen deze beslui ten en deze zouden kunnen leiden tot het onthouden van de nodige goedkeu ring. Teneinde zo min mogelijk tijd te verliezen achtten wij op korte ter mijn een beslissing in deze aangelegen heid ten zeerste gewenst. Bij het in die tussentijd gehouden over leg met gedeputeerde staten hebben deze hun bedenkingen laten vallen en de besluiten ongewijzigd goedgekeurd. Tot het houden van een raadsvergade ring kon daarna worden afgezien. Dir. EL W. Velllnga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) De oorlog in Vietnam heeft een andere belangrijke strijd, die thans in de na buurlanden van China aan de gang is, in de schaduw gesteld. Japan de eerste en tevens enige Azia tische natie die midden in de twintig ste eeuw staat, voert een vreedzame oorlog om ook zijn buren op het ni veau van onze tijd te brengen. Japan is teruggekeerd in de landen, die zij ruim twintig jaar geleden bruut bezet hield t.w. de Filippijnen, het tegen woordige Maleisië, Indonesië, Korea en Formosa. De Japanners steken geld maar ook technologische kennis in hun pogingen om hun voormalige slachtof fers te helpen bij de opbouw van hun economie. Bij die inspanningen stellen zij hun vrije economie tegenover de centraal ge regelde en in een keurslijf gedwongen economie van Communistisch-China en hun open maatschappij te genover de gesloten tegenhanger van dat land. Na de nederlaag in 1945 heeft Japan gedurende bijna twintig jaar het gevoel gehad, dat zijn prestige zo'n enorme klap had gekregen, dat het maar beter in het eigen tuintje kon blijven wieden en zijn verwoeste industrieën weer opbouwen. Dat is, het is genoeg zaam bekend, met veel geestdrift en ijver gebeurd. In 1966 behoorde Japan tot de vier leidende industrielanden van de we reld, na de Verenigde Staten, Rusland en West-Duitsland. Zorgen De Japanners leven met honderd mil joen mensen samengepakt op een aantal eilanden, die vrijwel geen grondstoffen voor de produkten van het land ople veren. Men is dus aangewezen op de handel met het buitenland. De moeilijk heid was echter, dat de bevolking In de verarmde nabuurlanden geen of wei nig grondstoffen, wegens gebrek aan wilskracht of kennis, produceerde. Hoe zouden trouwens de Japanners hun eindprodukten kwijt kunnen raken aan buren die geen geld hebben om ze te kopen. Verder speelde ook de nationa le veiligheid van Japan een belangrijke rol. Alhoewel Japan door de Ameri kaanse kernwapenparaplu wordt be schermd, kan deze het land slechts voor een direkte aanval van Communistisch- China behoeden. Hij biedt echter geen bescherming tegen de communistische ondermijning en infiltratie in de arme en politiek weinig stabiele landen. Hier door zou Japan in een oorlog betrok ken kunnen raken. Langzamerhand groeide in Japan de wil om uit zijn diplomatieke isolement te kruipen en de nabuurlanden te hel pen. Die hulp was uitermate welkom in landen als Cambodja, Laos, Malei sië, de Filippijnen, Thailand en Viet nam, waar het gemiddelde jaarinkomen tussen de 200 en 900 gulden ligt. Als voorbeeld kon Japan zijn vrije econo mie tonen, die het land een nieuwe na tionale welvaart had gebracht, en wel in een tempo, dat noch een communis tisch noch een vrij land ooit had ge kend. De formule die de Japanners in hun buurlanden volgen bestaat uit ijver en doortastendheid. Zo gingen bijvoorbeeld op Nieuwjaars dag in 1967 zo'n 2500 arbeiders aan het werk aan een reeds in aanbouw zijnde kun9tmestfabriek in Zuid-Korea. Zij werkten zij aan zij met drie honderd Japanners. Toen de dagploeg na tien uur naar huis ging, kwam de nacht ploeg, die in het licht van schijnwer pers verder werkte. Wanneer de Ja panners naar huis waren gegaan om de feestdag thuis te vieren zou de fa briek zeven dagen later zijn voltooid. Elke dag was echter kostbaar, want na de voltooiing zou de fabriek duizend ton kunstmest per dag gaan produce ren en elke gewonnen dag zou een de- viezenbesparing van 325.000 gulden op leveren, het bedrag dat anders voor de invoer van kunstmest moet worden be taald. Nu wisten de Japanners en Ko- reanen de fabriek een half jaar eerder te voltooien dan voor een dergelijk project wordt uitgetrokken. De Koreanen zijn inmiddels begonnen met het Japanse recept voor hun ont wikkeling toe te passen. Zo werd de jaarlijkse bevolkingsaanwas - 2,9 pro cent gedurende de laatste tien jaar in 1966 - tot 2,5 teruggebracht. Men verwacht dat dit cijfer in 1971 twee baby- en kleuterkleding voor het najaar en de winter vindt U in de speciaalzaak op dit ge bied. Onze verkoopsters geven U graag advies, wanneer U uw keuze komt maken in de uitgebreide collectie. BABY- EN KLEUTERMODE VAN WEEDESTRAAT 8 - SOEST procent zal zijn. Verder zit 24 van de Koreaanse bevolking op school, evenveel als in de V.S. Korea heeft in vijf jaar de voedsel- produktie met 33 opgevoerd en hoopt in 1971 zichzelf geheel te kunnen voe den. Dit zijn belangrijke cijfers die de opgaanode lijn van het land aantonen. Ook in andere, hierboven genoemde landen, voltrekt zich een soortgelijk proces. Het lijkt erop, dat Japan bezig is een hecht fundament te helpen bou wen voor het vrije Azië. Het aantal ingeschreven mannelijke werkzoekenden is in de loop van augus tus gedaald van 137 tot 121. Deze daling is vooral veroorzaakt door de verdere opname in het arbeidsproces van de jeugdigen, die dit jaar hun schoolop leiding beëindigd en zich voor een werkkring bij het arbeidsbureau hadden laten registreren. Het aantal werkzoe kenden daalde van 40 tot 22 personen. Vorig jaar augustus waren dit er 20. Gezien de bestaande vraag naar jeug dige arbeidskrachten mag worden ver wacht, dat het aanbod in de komende maanden nog verder zal dalen. In het aanbod van vrouwelijke werk zoekenden is in de loop van de maand augustus nauwelijks enige wijziging op getreden (van 30 naar 28). Eind augustus vorig jaar was dit aanbod 42. Het aanbod van vrouwelijke jeugdige arbeidskrachten verminderde equivalent met dat van de mannelijke jeugdigen, i.c. van 13 naar 6. Het werkloosheidspercentage t.o.v. de totale afhankelijke mannelijke beroeps bevolking was per eind augustus 0,9. Voor wat betreft de categorie mannelijke arbeidskrachten is het voor seizoenin vloeden gecorrigeerde cijfer van de werkloosheid voor het gewest Soest be rekend op 150 (in juli 170). Met de vermindering van het aanbod van de jeugdigen daalde tevens de vraag naar deze categorie en wel van 117 tot 85 mannen en van 113 tot 87 vrouwen. In vergelijking hiermede was de situatie vorig jaar van deze tijd voor mannen een stijging van 88 tot 102 en van vrouwen een wat geringere stij ging van 70 tot 73. Mede door deze ontwikkeling van de categorie jeugdigen daalde de totale vraag naar mannelijke arbeidskrachten van 391 tot 340 en voor vrouwelijke van 246 tot 225. Overigens ligt de omvang van de vraag naar arbeidskrachten nog altijd aan merkelijk hoger dan die van het ge registreerde aanbod van werkzoekenden. Steenhoffstraat Nieuwe aanwinsten. Romans. Achebe, Een zoon van zijn volk. Bingham, Boodschapper van de nacht. Breed- veld, De bekroning. Brophy," De"fi nishing touch". Bruce, O.S.S. 117 en de monsters van Tolly Loch. - O.S.S. 117 in Athene. Caldwell, Tobacco road. Camport, Liefdes schijnbewegingen. Canetti, Het martyrium. Caspary, De vrouw die hij liefhad. Cecil, Bruiloft bij de balie. - Bij gebrek aan bewijs. - Louter toevalCharte- ris, De Saint en de zwarte weduwe. Cheyney, Bericht van een dode. - Dat had je niet gedacht. - En toen begon de muziek. - Je zou zo zeggen. - Zijn vrouwen moordenaars? Christie, Het derde meisje. Coles, Toast met de dood. Dhondt, Zeven geestige knaap jes. Fleming. Kalm aan. Mr. Bond. Freeling, Vanwege de katten. Graham, De rol van haar leven. Cuareschi, Don Camillo en zijn zwarte schapen. Havank, De versierde bed stee. Hoeresma, De vis een allego rie. Heimler, Uit nacht en nevel. Iependaal, van Adam in ongenade. Jenkins, Boodschap van Sirius. John son, Passagieren in de tropen. Ken- ny, Coplan waagt zijn hals. Kort- ooms, De kleine emigratie. Kosinski, De geverfde vogel. Lensor, Geheim agent dokter Love. - Sterf een andere keer. Van Leeuwen, Een vreemde ling op aarde. Lofts, Huis in de maalstroom. Van Loggen, Mozee in Egypte. Van Loon, Ieder is anders. McCarthy, Eerste persoon meervoud. Van Manon-Pieters, Dat lieve, ge vaarlijke leven. Marsh, Dodelijk ak koord. Nabokov, Het oog. Nie- meijer, Tussen gisteren en morgen. Nord, Een duikboot verdween. - Ge heimagent Gross-Madrid. - Norel, S.O.S.-omnibus. Potts, De gevangene is thuis. - De val van een huishoud ster. Kueen, Het geheim van de laat ste letter. - Rendez-vous met de dood. Robbe-Grillet, In het labyrint. 't Sant, Zuster Helga. Sayers, Met de dood op huwelijksreis. Sheckley, Meesterspion X. Sherman, De tuin man en de jongen. Simenon, In ge val van nood. - Strip-tease. - Tante Jeanne. - De zaak Louis Bert. - De zoon. van der Steen, De beesten de baas. Stout, De tweede bekentenis. Tanizaki, De sleutel. Vervoort, Moord op toernee. - Mijn oom Adel- bert. De Vries, Boeren en burgers in Buitenveen. 2 dln. Wallace, Het ei land van Eva. Wibberley, De muis die naar de maan ging. Wiesel, De poorten van het woud. Williams, Avontuur in Servië. Winter, En Juultje is de bruid. Wyndham, De Triffids komen. Novellen en korte verhalen. Daisne, Dossier nr. 20.174. Faro, Damesver halen. Hermans, Parenoia. Ru- binstein, Namens Tamar. Van Straa- ten, Klein kaliber. Vuyk, De wilde groene geur. Van Erk, Groen in de kruin. Elixen, Schaduwen op het gras. Borchert, De treurige gerani ums. Chrestien, Links lachen; humor van achter het IJzeren Gordijn. Chris tie, Jane zoekt een baan. Japin, Detective-verhalen. Landgrebe, Mis daad in Frankrijk. Lawrence, De beminnelijke dame. Lenz, De spel breker. Stevenson, De geest in de fles. Victoriaanse vertellingen. HEREN I—A.M.V.J. I 4—3. Als eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen, konden de toeschouwers weer genieten van een snelle en prettige wedstrijd. Aanvankelijk was A.M.V.J. iets meer in de aanval, doch Soest nam het initiatief over en er volgde een goed heen en weer gaand spel. De doelpunten volgden elkaar snel op. De Soester doelpunten werden afge werkt door de heren Landgraaf (2 x), Diehl en Collard. De keeper P. Rip was bijzonder in vorm en heeft door „flit send" te reageren zijn doel goed ver dedigd. DAMES I—HURLEY I 3-5. Onze dames hebben in hun eerste wed strijd overduidelijk getoond, dat zij hun partij nog kunnen meespelen. De uitslag is natuurlijk het belangrijkste doch on danks dat was Soest vrij regelmatig in de aanval De vier dames die van daag voor de eerste maal Klasse speel den alle hulde voor de wijze waarop zij hebben gespeeld. HURLEY—DAMES II 4—0. Onze Soester dames hadden als tegen stander een elftal, dat het afgelopen seizoen is gedegradeerd en voorname lijk uit oudere speelsters bestond die over een goede techniek beschikten. Daar" onze "dames met veel" "éhthousias me speelden, beheersten zij voornamelijk de speelhelft van Hurley. Dit elftal heeft getoond dat het de kwaliteit bezit om tegen sterke elftallen te spe len. HEREN VET—VOORDAAN VET. 4—1. Traditie getrouw hebben onze veteranen het seizoen geopend met een nederlaag. Echter tijdens de gebruikelijke gezel lige „after the game" minuutjes hoor den wij al fluisteren dat Soest dit sei zoen ook weer gaat winnen. De debuterende Van Ee, kwam de tweede helft goed op gang en de ver wachtingen zijn dan ook hoog gespan- Leusden en wonnen met 10-7. Vorige week speelden deze meisjes tegen Lim- vio en wonnen met 16-0. Meisjes adsp, 2 waren op bezoek bij Fidelitas en wisten een gelijk spel te behalen. 3-3. Meisjes pupillen gingen naar Olympia ln Hilversum en wonnen met 6-3. De heren sen. 1 waren in Utrecht te gast bij U.H.V. en wonnen met 12-10. Heren 2 speelden thuis tegen de vete ranen van H.H.C. en verloren deze wedstrijd met 8-11. Gezien de routine van deze gasten was dit voor dit jeug dige elftal van B.D.C. niet onverdienste lijk. Programma voor zondag 17 september. Dames sen. OranjeB.D.C. 1, 12 uur. Dames jun. OlympiaB.D.C. 1, 13 uur. Meisjes pupillen B.D.C.Limvio, 12 uur. Heren sen. B.D.C. 1Laren 1, 12 uur. Heren sen. Sport Vereent 3B.D.C. 2, 12 uur. In Hamers veld heeft Soesterberg tegen Roda een 4-2 nederlaag geleden. De ver wachting was dat Soesterberg zich tegen over het pas gepromoveerde Roda de meerdere zo betonen. Wel hielden de partijen elkaar aanvankelijk in even wicht, maar in de 29ste minuut nam Roda uit een penalty de leiding. 1-0. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft maakte Soesterberg door linksbuiten Smit na vijf minuten gelijk. 1-1. Toen kwam Roda weer aan de beurt, dat uit een hoekschop een 2-1 voorsprong kreeg en vervolgens met een keihard schot en nog een voltreffer uit een penalty de stand op 4-1 bracht. Het laatste doelpunt werd gemaakt door midvoor Van de Borg voor Soesterberg. 4-2. In haar thuiswedstrijd tegen Sova ver loor Soesterberg met 1-4. Aanvankelijk leek Soesterberg een fortuinlijke wed strijd te zullerv gaan spelen, toen het de leiding nam door haar linksbinnen Lech- te 1-0. Maar voor de pauze nog maakten de gasten gelijk. 1-1. Met deze stand brak ook de rust aan. Na de hervatting kwam Soesterberg niet meer aan bod. Het was Sova dat de meerdere bleek en tot zeven minuten voor het einde nog driemaal het doel vond. 1-4. Bij deze stand is het gebleven. De 16-jarige bromfietser J. B. uit Soes terberg verleende op het kruispunt Prof. Lorentzlaan - Simon Stevinlaan geen voorrang aan de auto bestuurd door A. A. de W. uit Soesterberg. Het gevolg was een botsing, waarbij de bromfietser kwam te vallen en bewusteloos op straat bleef liggen. Hij werd naar De Lichtenberg in Amers foort overgebracht. In de gemeentezaal van „De Hoeksteen" wordt vrijdagavond 15 september, 's avonds 8 uur, een ontspannigs- en contactavond georganiseerd voor alle be langstellende leden van de Ned. Her vormde Kerk. Dit is de eerste avond van een serie gezellige ontspanningsavonden, die in het komende winterseizoen zullen worden gehouden. Men kent geen vast program ma, maar behalve conversatie bestaat er wel gelegenheid om het populaire bin gospel te beoefenen. De vereniging „De Vriendschap" nam met 298 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Sittard. De duiven werden te 12.15 uur gelost met westen wind. De eerste duif arriveerde te 14.10.45 uur en de laatste prijsduif te 14.20.59 uur. Uitslag: J. Rademaker 1. C. Bokma 2 9 10 13 15 18 23 32. G. Reijerse 3 19 21 31. H. v. d. Broek 4 8 20 35 37 38 57. J. Kruseman 5 29 36 55. C. Vaessen 6 22 26 46 51 58. Z.K.H. Prins Bernhard 7 11 24 30 40 41 48. G. v. d. Broek 12 59 60. E. Veerman 14 16 43 44 45 49. Hooyer- Kleinegris 17. J. v. Klooster 25 27. W. Altenaar 28. S.K.B. 33 50 53. D. de Zoete 34 42. J. Rijksen 39. H. Ketelaar 47. F. Groenestein 52 54 56. Op 30 september a.s., om 8 uur 's avonds, wordt de vorig jaar zo succes volle serie discussie-avonden van distrikt Midden van het Nederlands Contactcen trum voor Science-Fiction voortgezet, deze maal in Bilthoven ten huize van de heer P. Coene, Drift 3. Belangstellenden zijn welkom, maar worden vriendelijk verzocht vooraf even te bellen naar de heer P. Coene (tel. 03402-5986), of naar P. van Oven, Dal- weg 127, Soest, (tel. 02155-3176), pen ningmeester van het N.C.S.F. De eerste lezing in het nieuwe seizoen van de Ned. Chr. Vrouwenbond Soest- Zuid wordt gehouden op woensdag 13 september, 's avonds 8 uur, in gebouw Eltheto, Driftje 4a. Ds. A. Bikker te Utrecht zal spreken over het onderwerp „Van koppensneller tot opperzangmees- ter", verlucht met dia's. Ook B.D.C.-handbal is de competitie 1967-68 begonnen en de resultaten mo gen er zijn. De dames senioren 1 speel den tegen het sterke U.D. uit Utrecht, doch daar men enkele speelsters miste, moest er met reserves worden gespeeld. De Soester dames verloren deze wed strijd met 1-3. De dames junioren willen blijkbaar weer rechtstreeks op het kampioenschap af en wonnen van U.D. met 5-1. Vorige week tegen de kampioen van vorig sei zoen met 8-3. Dames adsp. 1 waren op bezoek in Op de hoek Kampweg - Rademakerstraat te Soesterberg werd de 26-jarige mej. E. J. v. K. uit Utrecht liggend op straat aangetroffen. Het bleek, dat zij op het rijwielpad was aangereden door een auto, die van de Rademakerstraat de Kampweg inreed. Bedoelde auto stond wel op de Kamp weg, maar de bestuurder was nergens te vinden. Daarom werd de auto naar het politie bureau overgebracht. Een uur later kwam de eigenaar van de auto, een ze kere R. R. uit Apeldoorn de auto op halen. Het bleek, dat hij niet geheel nuchter was. Daarom werd een bloed proef genomen. Op onze plaats, waar geen water is, be staat er voor liefhebbers van vissen geen gelegenheid. Verscheidene van hen zijn daarom lid van de Zeister Hengelaars- vereniging, die bij voldoende deelname van haar leden een witviswedstrijd zal organiseren op 16 en 17 september. Ver trek 's morgens om 5.30 uur vanaf Zeist station. Aanmeldingen tot en met vrij dagavond 15 september bij F. Chr. Ja gers, Rademakerstraat 3, telefoon 1634. De pas gehouden collecte voor de kan kerbestrijding heeft alhier het mooie be drag van 1337,02 opgebracht. Ajje 't mlng vraogt mek zeige dak me- raokels blle bin dak op zaturdag en zong- dag weer naor voet- baaleken kieke, maor ik mot zeige dak ln honkbaale en waoter- polo en aare soort ok wel wat zie. Dak ter nie alleen zo over denk kon Je zondag wel zien bie S.E.C. an de Bos- straot. Bar wat 'n minse. S.E.C. speulde de eerste wedstried in de kompetisie teuge de „aopeluujers". Zo neumde wullie ln ming tied die luu uut IJsselstien. Minse wat un volk. Of dat noeng kwaam deurdat de „keietrekkers" uut Birkhoven de leste weken niet zo best espeuld hebbe, da week nie, maar der waare bie S.E.C. schaat ik wel een duuzend minse, manne en vtouwIuu. Kneliao waster nie bie, die geeft heu- legaor niks om voetbaale. Da komp nog altied van da grammafoonplaotje da ze van ming ekregen het toen wullie nog ant vrieje ware. Op die plaot, waor al heul gauw een barst inzat, zong Lowie Daavids een stukkie ovur Ajaks en Blauwit. Dat geval van die benaaneschil kan ze nog wel verwarreke, maor da huulend om de haals vaalen deur kérels is er bie Kneliao niet bie. Noeng kank bie hoog en laog zeige da dat bie ongze klups nie beurt, zie pakt de wedstrieje op de tillevissie as veur- beeld en haalt de jonges uut het laand van Sinterklaos er bie as bewies. Nee, da aflikkun is niks veur Kneliao en daorom blieft ze tuus en breit zun dikke truu veur ming, dak van de winter ok naor voetbaale ken. Nog veur de wedstried begon sting Gart uutgebried te praote mit omstaon- ders over de kaanse die de Soesders deuze wedstried hadde en vollegus in- sijders, en dat waore er nog al un paor, hadden ze de puntjes al in der luu zak. Toeng eindeluk de fluuter mit vlagge- draogers op de wie kwaam, wier er een cent of een gulde in de lucht egooid. Of zum terugevongde hebbe kank nie zeige. Bar, wat trokke die aopeluujers mi teen van leer. De kliene Van Zoggel, een breur van de groote, hattut veural in ut begin niet makkuluk en ut leek wel of de Soesders een slaogie langzaomer speulde. Gart praote nog altied mit die seporters en vollugges die luu lag ut an de snel- hied en was S.E.C. ut middenveld kwiet. Ik vong da ut nog wel losliep, ze gon- gen ming hard genog, en ut middeveld laag vollegus ming nog op zun ouwe plek. Naor ut leek waoren veul minse ekom- me om naor ut kenon uut Baorn te kieke, die naor S.E.C. was overekomme om echt te voetbaale, maor daor kwam nie veul van terecht of liever ezeit nog niet veul. Vollugges de omstaonders was Baorn zongder dat kanon vleugellaam, maor toenk de uutslaag Baorn-Zeist heurde, bliek dat de Baornaors zonder hun kool- ketter nog bi ester goed uut de voete kenne. Noeng mok wel zeige da die fluutist ok nie zo'n beste dag haad, waant hie floot twee keer veur een kooltje waat er vollugges hum niet, nj^r*yolluggea ming en Gart geheid inzat. Ut was maor goeddaKneliao der nie bie was, waant ik had nie veur der in- estaon toen die fluutist nie floot toen de kieper van die aopeluujers ongs ke non trapte. Gart riep om un pienaltie, maor de fluutist had niks ezaen, en volluggus de omstaonders ken die dan niks doen ok. Ik was blie dattie un paor maol achter mekaor floot en Gart ming zee dat ttt veurbie was. Minse waat hadde die aopeluujers een schik dat ze ewonne hadde. In me eige wier ik nog een bietje kwaod, a> kingderaachtig die groote minse deeje. Laoter bliek dat Gart mit een van de omstaonders nog een gokkie emoakt had over wie der zou winne, en dat Gart dat gokkie nog ewonne had ok. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Het stichtingsbestuur Dorpshuis Soester berg heeft als opvolger van de heer B. Vermeulen tot secretaris benoemd de heer W. C. v. d. Wel, Kampweg 22, Soesterberg. Voor de plaatselijke ontspanningsver eniging „Vios" is het winterseizoen reeds begonnen. Vrijdag 8 september werd in de zaal van „De Hoeksteen" een bingo avond gehouden, terwijl vrijdag 22 sep tember de klaverjassers weer aan bod kunnen komen. PROF. LORENTZLAAN TE SOESTER BERG TIJDELIJK AFGESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat vanaf 12 septembeT 1967 tot en met 4 oktober d.a.v. of zo veel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken, het gedeelte van de Prof. Lorentzlaan te Soester berg tussen de Rademakerstraat en de Chr. Huygenslaan-Van Angerenstraat in verband met reparatiewerkzaamheden aan het wegdek, voor alle verkeer zal zijn gesloten. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel "•0 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen aan A. W. Groenesteijn, Julianaplein 10, Soest, voor het bouwen van 12 wo ningen, met 7 garages en 6 schuurtjes, op het perceel, gelegen aan de Dokter Rupertlaan, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie A, nummer 4057, zulke in afwijking van het bestemmingsplan „Soestdijk-'t Hart. b. Park-Fonds Trust N.V., Nieuwe Parklaan 41 te 's Gravenhage, voor het bouwen van 384 portiekflats en 52 ga rages, op het perceel, gelegen aan de Smitsweg hoek Oude Grachtje, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 3810, 3816, 3880 (enz.) zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soesterveen". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zijq belanghebbenden in de gelegenheid om binnn een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvraag betrek king hebbende smukken liggen geduren de diezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3