£a/£4\ \JaaZ MlAi- jio£4\ V^V At S.E.C.' s eerste nederlaag Nationale motor-cross Telefoonnummer ziekenauto 5980 Zondag a.s. in de zandafgraving achter de „Witte Boerderij" D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIfiT V.V.Z.-nieuws S.E.C.-nieuws Klaar terwijl u wacht RFVFROI. SMEERST.4TION Hees-Nieuws KAPKUNST NiEUBORG permanent wave ƒ10,- DINSDAG 12 SEPTEMBER 1967 VAN WEEDESTRAAT 52 1 ijf Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier terrein bevinden, van het verloop van de strijd op de hoogte te houden. Ook de binnenkort 40 jaar bestaande afd. Soest van de E.H.B.O. zal bij dit sportgebeuren, wat beslist niet van ge vaar ontbloot is, aanwezig zijn, om, in dien nodig assistentie te verlenen. Om het volgen van de diverse wed strijden enorm te vereenvoudigen zal voor de aanvang van de wedstrijden een programmaboekje verkrijgbaar zijn, waarin ondermeer de namen staan vermeld van alle deelnemende renners. De toegangsprijs, speciaal voor d.ze eerste kennismaking of zo u wilt her nieuwde kennismaking, bijzonder laag gehouden, bedraagt voor volwassenen 2,50 terwijl kinderen voor 1,- het terrein mogen betreden. Gezien het vele werk dat reeds verzet is, en wat in de komende dagen nog verzet gaat worden, lijkt ons de voor spelling dat deze motor-cross één van de grootste sportevenementen van het jaar gaat worden, beslist geen fictie. Keeper Van Zoghei had beslist geen makkelek middagje, onophoudelijk be stookte de V.V.IJ.-aanval zjjn doel. Onder de ongetwijfeld goedkeurende ogen van zijn achterhoede onderschept hij hier een V.V.IJ.-aanval, aanvoerder/ reehtsbach de Rooy staat zonodig tot assistentie gereed. P.U.E.M. trouwens ook nog wel tot enige tegenacties, die echter niet het gewenste resultaat opleverden. De verdediging van S.E.C. deelde duidelijk de lakens uit. On danks verwoede pogingen om de stand een veiliger aanzien te geven ging de rust in met een magere 1-0 voorsprong voor de gasten. In de tweede helft heeft S.E.C. vrijwel doorlopend de toon aangegeven, met als resultaat drie treffers en een waar bom bardement op het vijandelijke doel. Een fraaie boogbal van Beijer miste net zijn doel, maar enkele minuten later kon een vloeiende combinatie tussen Sengers en Hop door laatstgenoemde wel doel treffend worden afgerond: 0-2. De derde treffer kwam tien minuten la ter, van Stalenhoef, die een doorbraak persoonlijk afrondde: 3-0. In een periode, dat P.U.E.M. nog maar met tien man speelde (linksbuiten Hof was door de scheidsrechter van het veld gestuurd we gens natrappen), kon de doelman van P.U.E.M. een ingekopte corner van Sta lenhoef niet geheel verwerken, waarna Beijer de stand op 0-4 kon brengen. D.E.V. 1S.E.C. 2 6-6 Het tweede elftal van S.E.C. heeft za terdag een uitnodiging aanvaard om als tegenstander op te treden van het pas in Doorn opgerichte zaterdagelftal van D.E.V. Het leek er aanvankelijk op, dat S.E.C. zijn tegenstander nog heel wat leren kon, want op een gegeven ogen blik keek D.E.V. tegen een 2-6 achter stand aan. De bezoekers geloofden het toen wel, met het gevolg, dat de Doorns# debutanten nog vier treffers konden fa briceren en zodoende op gelijke hoogte kwamen en bleven met S.E.C. DE MEERN 2—S.E.C. 3 1-4 S.E.C. 3 heeft zondag in De Meern voor een goede prestatie gezorgd door het tweede elftal van de club van die naam haar tweede nederlaag in deze compe titie toe te brengen, S.E.C. won verdiend met 4-1. De rust ging reeds in met een veilige 2-0 voorsprong, tot stand geko men door doelpunten van Pothoven, daartoe door de linksbuiten in staat gesteld, terwijl deze laatste zelf voor 2-0 zorgde. Na de hervatting bracht De Meern even de spanning terug door 1-2 te scoren, doch Wout de Bruin liet S.E.C. met twee gave treffers weer afstand ne men en houden: 1-4. S.E.C. 4—RODA 3 4-3 S.E.C. 4 is goed van start gegaan en wel met een 4-3 zege op Boda 3, dat al bij rust tegen een 2-0 achterstand aankeek. Van de Brakel, daartoe in staat gesteld door Veldhuizen, scoorde 1-0 en Schim mel uit een vrije schop 2-0, met welke stand de rust inging. Een misverstand in de S.E.C.-defensie stelde Roda in staat, de achterstand tot één doelpunt terug te brengen. Overigens maar voor heel kort, want P. Nijhuis had direct een antwoord klaar: 3-1. Een verwarde situatie voor het S.E.C.-doel stelde Roda in staat, nog- maal wat dichterbij te komen: 3-2. Van Limburg kreeg van Nijhuis daarna de gelegenheid, de voorsprong opnieuw op twee doelpunten te brengen, welke ge legenheid hij ook benutte. In de slotfase kwam het S.E.C.-doel nog onder zware druk te staan, maar meer dan één doel punt leverde het Roda-overwicht niet meer op. S.E.C. 5/6—LIMVIO 2 2-3 Een combinatie van het vijfde en zesde elftal heeft in een vriendschappelijk ont moeten tegen Limvio 2 uit Baarn zijn geluk beproefd. Het geluk was overigens meer aan de zijde van Limvio dat dan ook met 3-2 aan het langste eind trok. Legemaat bezorgde S.E.C. een voor sprong, die echter spoedig door Limvio weer teniet werd gedaan. Door J. v. d. Brink nam de thuisclub nogmaals een voorsprong, doch via een door J. Hoed veroorzaakte strafschop kwam Limvio opnieuw naast zijn tegenstander. In de slotfase nam de Limvio-middenvoor ten slotte toch nog de volledige winst voor zijn ploeg mee naar huis. S.E.C.-JEUGD De resultaten van de zaterdag gespeelde jeugdwedstrijden zijn: S.E.C. jun. A G.V.V.V. A 5-2. Quick jun. C—S.E.C. B 4-1. Amersfoortse Boys jun. CS.E.C. C 3-1. S.E.C. pup. 1Odi '58 1 2-1. Scher- penzeel pup. 1S.E.C. 2 3-3. Amsvorde pup. 2S.E.C. 3 4-1. Hees pup. 2S.E.C. 4 1-0 en Roda '46 pup. 4S.E.C. 5 2-2. Het parcours, dat in deze vorm uniek in Nederland genoemd mag worden, is dermate gevarieerd, dat de echte cross specialisten volledig aan hun trekken kunnen komen. Zondagmiddag, om precies 2 uur, zal na jaren van stilte wat betreft het geronk van cross-motoren, de lucht in Soest weer daveren van motorgeronk. Dankzij het enorme enthousiasme van niet in clubverband rijdende Soester motorcrossers, uitkomende voor de Ned. Motorsportbond, heeft men het einde lijk in Soest weer aangedurfd een cross te organiseren. Voor de vacantie was er al een plan gemaakt door de heren Strumpel en Van de Broek, om voor de acht Soes ter motor-crossers, Gerard van Beek, Jan Kers, Ben Nijhuis, Jan Leek, Kars Wessels, Hans Ramselaar, Jan v. d. Broek en Dick v. d. Broek een gele genheid te scheppen om voor eigen pu bliek hun kunnen te tonen. Weinig mensen zullen de zandafgraving van nabij kennen, grote hopen puin en afval, diverse autowrakken, en wat roestige machines die herinneren aan het zandafgraven, vormen het decor van deze gevaarlijke zandafgraving. Een kleine groep motor-cross enthou siasten is .1 weken bezig om, onder leiding van de heer v. d. Broek het parcours puinvrij te maken, waarbij men zelfs gebruik maakte van een bul- dozer, zodat het publiek en de renners zondag zonder gevaar terecht kunnen. Ongeveer 150 crossers, zullen, verdeeld over drie klassen, aan de start verschij nen en onder hen bevindt zich ook de Nederlandse kampioen 1967 Piet Dirkx uit Eindhoven. Gelet op het feit dat de Soester Gerard van Beek, die derde werd bij het Ne derlands kampioenschap, eindelijk eens voor eigen publiek kan rijden, ligt het in de lijn der verwachtingen dat de nationale kampioen een zware dobber zal hebben om de Soester achter zich te houden. Vanaf deze „schans" zullen de renners op hun zware machines naar beneden komen, voor de toeschouwers een enorm schouwspel opleverend. Let u eens op de persoon aan de onderzijde van de schans, een voor de toe schouwers angstige hoogte, maar voorde echte crosser een prachtige uitdaging. T.O.V.V.V.Z. 3-0 V.V.Z. heeft ook in de tweede competi tiewedstrijd genoegen moeten nemen met een nederlaag ditmaal tegen het Baarnse T.O.V. Overigens ging V.V.Z. bijzonder energiek van start en zag ook kans T.O.V. gedurend een kwartier in de ver dediging te dringen. De V.V.Z.-aanvallen, veelal oyer rechts, waren ook zeker niet van gevaar ontbloot. De gasten waren enkele malen ook niet zo ver van een doelpunt verwijderd, maar Tonny Schaap en Steenmeijer zoch ten met hun kopballen het doel een paar maal te hoog. Ook een in het strafschop gebied toegekende indirecte vrije trap le verde niet meer dan een hard schot aan de voor V.V.Z. verkeerde kant van de paal op. Na een kwartier kon T.O.V. er eens aan gaan denken, iets terug te doen. toen een zeker niet onhoudbaar vleugelschot van de T.O.V.-linksbuiten door Van Kooij Het derde elftal van V.V.Z. heeft zater dag weinig medelijden met plaatsgenoot Hees 4 getoond. De thuisclub trok met 7-1 aan het langste eind. Een groot aan deel in deze zege had Van Wijk, die met zijn keiharde schoten vijfmaal succes had. Hij opende na tien minuten de score, die door Hornsveld tot 2-0 werd opgevoerd. Nog voor rust maakte Van Wijk er 3-0 van. De ruststand ging met een nog ac ceptabele 3-1 achterstand voor Hees in. In de tweede helft schoot Van Wijk nog driemaal achtereen in de roos, waarna Duits het zevende doelpunt mocht sco ren. V.V.Z.-JEUGD De verschillende jeugdelftallen van V.V.Z. kwamen tot de volgende resulta ten: Amersfoortse Boys pup. 1V.V.Z. 1 2-2. V.V.Z. pup. 2Amersfoortse Boys 2 2-1. V.V.Z.A. jun. A—V.V.Z. jun. A ÏO-0. De grote nederlaag voor de junioren A vindt een verklaring in het feit, dat dit elftal nog uit zeer jonge spelers bestaat, zulks in tegenstelling tot dat van de Amersfoortse tegenstander. P.U.E.M.—S.E.C. (zat.) 0-4 Het zaterdagelftal van S.E.C. is na de 7-1 zege op Lage Vuursche op de inge slagen weg voortgegaan door nu het Bilthovense P.U.E.M. aan zijn zegekar te binden. S.E.C. won de wedstrijd met 4-0, welke cijfers nog niet eens het grote krachtsverschil aangeven. Met wat meer geluk en wat zuiverder richtingsgevoel zou een overwinnig met welhaast dub bele cijfers zijn behaald, als tenminste ook niet de P.U.E.M.-doelman zoveel S.E.C.-succes in de weg had gestaan. Mede aan hem is het te danken, dat de schade voor zijn club maar tot vier doel punten beperkt bleef. Al in de zeventiende minuut stelde Hop zijn collega Sengers in staat S.E.C. met een kopbal de leiding te geven. Sengers en Stalenhoef drongen herhaaldelijk ver door in de vijandelijke verdedigingsli nies, maar strandden uiteindelijk steeds op de bekwame P.U.E.M.-doelman. In deze periode van de strijd kwam REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 V.V.I.J., S.E.C.'s tegenstander in deze eerste competitiewedstrijd, had zeker niet te klagen over de beslissingen van de scheidsrechter. Gedurende de eerste 15 minuten ging de strijd gelijk op en alras bleek, dat de op de linksbuitenplaats spelende Adelaar De tweede Soester seniorryder Jan Kers. die er voor zal zorgdragen, dat de Neder landse kampioen Piet Dirkx voor een eerste plaats hard zal moeten vechten. bij V.V.IJ. als de dirigent in de IJssel- steinse aanval fungeerde. Zijn passes leverden keer op keer ge vaar op voor de S.E.C.-defensie, die lang niet hecht genoemd kon worden. Het spel was 16 minuten oud, toen de S.E.C.-verdediging weifelde met aanval len en de verkeerd opgestelde Van Zog- hel geslagen werd. 0-1. Tien minten later was het bijna 0-2 toen één der V.V.IJ.-aanvallers een mooie kans miste. S.E.C. kwam er langzaam beter in, hoe wel midvoor Woudenberg weinig kans kreeg bij de hechte V.V.IJ.-verdediging. Na 35 minuten werd een S.E.C.-aanval afgeslagen, doch niet voldoende. De V.V.IJ. doelverdediger Bakker had hier bij zijn doel verlaten en linksbuiten Bos man wist hiervan te profiteren en de bal in het verlaten doel te deponeren. De stand werd hierdoor 1-1. Nog voor rust echter, in de 42ste minuut, wist IJsselstein, na een fraaie combina tie, waarin vooral Adelaar een groot aandeel had, de stand weer op 1-2 te brengen. Na de thee een sterker S.E.C., doch de V.V.IJ.-verdediging wist steeds weer te ruimen en keeper Bakker maakte een zeer betrouwbare indruk door enige prachtige saves te verrichten. Scheidsrechter Jacobs, die voordien al enige vreemde beslissingen had genomen, keurde na „ZO minuten een naar onze mening zTuver S.E.C.-doelpunt af. zodat de stand 1-2 bleef, hoewel Woudenberg, die deze middag geen sterke wedstrijd speelde, een prachtige kans voor open doel miste. Toch zou S.E.C. weer naast V.V.IJ. ko men. Dit gebeurde nadat keeper Bakker reeds gepasseerd was door een kopbal van Woudenberg en één der V.V.IJ.-ver dedigers niets anders kon doen dan de bal met de hand uit het doel te houden. Strafschop dus, die Van Veen feilloos benutte. 2-2. Uiteraard zal heel veel van het slagen van deze motorsportmiddag afhangen van het weer. Toch zijn de organisa toren, gesteund door de ervaringen op gedaan bij andere crosses, optimistisch, en verwachtten zij enige duizenden be zoekers. Reeds ver buiten Soest, zowel uit de richting Amersfoort als Hilversum en Utrecht, zal met pijlen en borden de weg naar het parcours worden aange geven met medewerking van AVIA- Nederland, die ook de verzorging van de start- en finishplaats voor haar re kening neemt. O het terrein wat alleen via de Soes ter Enghweg bereikbaar zal zijn, is een grote bewaakte rijwielstalling, terwijl de vele auto's met medewerking van de Soester politie ongetwijfeld een plaatsje zullen vinden op de ruime Eng. Patates-frites, een motorcross zonder deze lekkernij is ondenkbaar, ijs, limo nade enz. zullen volop verkrijgbaar zijn. Mede door de uitgestrektheid van het terrein heeft men de hulp ingeroepen van de Soester Politiehonden Sportver eniging „De Bewaker", die er met alle leden, vergezeld van hun honden voor zullen zorgdragen dat niemand het ter rein via klandestiene toegangswegen zal bereiken. Door middel van een perfecte geluidsin stallatie zal het mogelijk zijn alle toe schouwers, waar zij zich ook op het Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 HEES—ADVENDO 5-0 Hees heeft zich zaterdag fraai hersteld van de in Baarn geleden 4-2 nederlaag, waarmede de competitie werd begonnen. Het evenals Baarn pas gepromoveerde Advendo werd met 5-0 teruggewezen. Hees had bij de rust nog maar een be scheiden 1-0 voorsprong. Het doelpunt werd gescoord door Hans Walet. De tweede helft liet een bijna opper- machtig Hees en bovendien zeer goed en aantrekkelijk voetbal zien. De Hees defensie bleek na de terugkeer van spil H. Geitenbeek heel wat zekerder dan een week tevoren. In de voorhoede bleek Nico van Es de grote animator. Hij inspireerde zijn mede-aanvallers tot vlotte combinaties, waarvan hij er zelf drie doeltreffend af rondde. Van Es zorgde zelf voor 2-0 en 3-0, waarna Tonny Tempelaar gele genheid kreeg ook een aandeel in de Hees-productie te nemen. Deze mocht namelijk een strafschop nemen, die hij ook benutte en zijn club daarmee een alleszins comfortabele 4-0 voorsprong gaf. Advendo aarzelde beslist niet om iets terug te doen, maar de meeste aan vallen strandden reeds ver voor doel man Tempelaar. Tenslotte was het op nieuw Nico van Es, die alleen voor de uitgelopen Advendo-doelman kwam en deze met een listig boogballetje pas seerde. HEES 2. 3 en 4. Het tweede elftal stapte zaterdag met een 4-0 overwinning van het veld, ter wijl het derde een benauwde 1-0 neder laag kreeg te slikken. Hees 4 tenslotte bleek niet opgewassen tegen plaatsge noot V.V.Z. 3. Voor Hees ging de wed strijd met 7-1 verloren. enigszins van richting werd veranderd en daarmede voor doelman Putters onbe reikbaar bleef. 0-1. T.O.V. putte zichtbaar moed uit dit on verwachte doelpunt. Het V.V.Z.-doel kwam onder zware druk te staan, maar de V.V.Z.-verdediging hield stand. In het doel had inmiddels Putters zich door Lodema laten vervangen. Mede door een .wat onzuiver richtingsgevoel in de T.O.V.-voorhoede bleef de schade voor de rust tot die ene ongelukkige treffer beperkt. Na de thee opnieuw een aanvankelijk fel aanvallend V.V.Z., maar alle goede voor nemens ten spijt kwam het niet tot een doelpunt, althans niet van een V.V.Z.- schoen. T.O.V. nam opnieuw het initiatief in handen en plukte daarvan na een kwar tier de vruchten, toen het de voorsprong tot 2-0 vergrootte. Toen na ruim een half uur de thuisclub voor de derde maal het doel vond, ge loofde men het wel een beetje, zodat V.V.Z. weer terug kon komen. Inderdaad werd het heiligdom van doelman Pijpers wel verschillende malen onder vuur ge nomen, maar zonder succes. Met de stand 3-0 kwam het einde van de wedstrijd. V.V.Z. 2—T.O.V. 2 2-1 Het tweede elftal van V.V.Z. is de Baar- naars met 2-1 de baas gebleven. Na een gelijk opgaand duel ging de rust overi gens nog met een 0-1 voorsprong voor T.O.V. in. Na de hervatting wisten de V.V.Z.-aanvallers elkaar soms verrassend goed te vinden, hetgeen resulteerde in twee bijzonder fraaie doelpunten van Akkerman beide op vrijwel gelijke wijze tot stand gekomen en beide uit een zeer moeilijke hoek gescoord. V.V.Z. 3—HEES 4 7-1 Na rust had V.V.IJ duidelijk op verde diging gespeeld, maar dat nam niet weg, dat de uitvallen, gedirigeerd door de op het middenvel opererende Adelaar, zeer gevaarlijk waren. Dat bleek al spoedig toen in de 32ste mi nuut de linksbuiten van V.V.IJ. keeper Van Zoghei totaal verrastte en de stand met een diagonaal schot op 2-3 bracht. S.E.C. kwam gevaarlijk terug en wist met een hard schot te scoren. Tot ieders verwondering keurde scheidsrechter Ja cobs echter ook dit doelpunt af De Soestenaren gingen volledig op de aanval spelen, om althans nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Het mocht echter niet lukken, ééndeels omdat de V.V.IJ.-verdediging moeilijk was te passeren, maar ook omdat de S.E.C.-aanval niet verrassend genoeg was. Vijf minuten voor tijd kreeg IJsselstein nog een prachtige kans de voorsprong te verhogen, maar de betreffende speler zag kans op 5 meter voor doel en alleen voor de keeper, hoog over te schieten. Er kwam geen wijziging meer in de stand, zodat S.E.C. zijn eerste wedstrijd verloor met 2-3. De betere tot 1 oktober Gaarne afspraak tel. 4026 Nieuweweg 100, bij station Soest-Zuid Gerard van Beek, hier op weg naar een derde plaats in het Nederlands kam pioenschap 1967, zal voor eigen publiek niets nalaten om een der ereplaatsen te bereiken. Mede door het feit dat de Soester cros sers niet in een club verenigd zijn was de organisatie van dit gebeuren een op stapeling van moeilijkheden. Een groot, zo niet het grootste probleem vormde de .vraag „waar houden we de Cross, en waar vinden we een ge schikt terrein". Al heel gauw bleek dat dergelijke terreinen in Soest niet dik gezaaid zijn, maar toch vond men een als het ware voor de cross geschapen terrein, de zandafgraving achter de boerderij van de heer Lanser aan de Soester Engweg. Normaal heeft men als het oog geval len is op een geschikt terrein te ma ken met één, soms twee eigenaren, maar in dit gevaal moest er toestem ming verkregen worden van maar liefst 5 grondbezitters, die ieder een gedeel te van de afgraving bezitten. Als eerste willen we hier een eresaluut brengen aan de heer Lanser, die volko men belangeloos een ongekende mede werking verleent, terwijl we ook de andere eigenaren, de heren Beijer, Tol boom, Kok en de gemeente Soest niet willen vergeten.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5