Dick van de Broek groots winnaar motor-cross 500 cc junioren S.E.C. behaalt eerste winst B.D.C. lieren - Laren 13-8 GARAGE BOSBOOM van hier en daar B.D.C.-nieuws Klaar terwijl u wacht BEVERPI. SMEERSYATiöN S.E.C.-nieuws In onze collectie BKH.MONTIIKEN Fa. F. VOICfT Hees-Nieuws V.V.Z.-nieuws R. Hees won eerste Tempo-najaarsrit Handbal B.D.C. DINSDAG 19 SEI'T :--rn 1"37 O Voor een bijzonder talrijk en geestdrif tig publiek heeft de Soester motorcou reur Dick van de Broek zondag kans gezien, als eerste te eindigen in de mo torcross voor junioren, 500 cc. Van de Broek won twee manches en eindigde in de derde rit als tweede, waarmede hij onbereikbaar bleef voor zijn con currenten. Dat Soest lange tijd van een dergelijk spectaculair motorevenement versto ken is geweest, bleek uit de enorme publieke belangstelling. Naar schatting hebben een 6000 toe schouwers de attractieve verrichtingen van de coureurs uit alle delen van het land gevolgd. De heer v. d. Broek bleek tezamen met de heer Strumpel een bijzonder aan- Dick v. d. Broek op weg naar zyn fraai bevochten overwinning. B.D.C. WEDEROM EEN GELIJKSPEL B.D.C. trad zondag aan tegen de „Ves ting" uit Naarden, een combinatie van de het vorige seizoen nog zelfstandig spelende verenigingen „Naarden" en „Meervogels". Als deze fusie een versterking beoogde van het Naardense voetbal dan is dit doel op het ogenblik niet bereikt. De club „Naarden", die wij het vorig seizoen tegen B.D.C. aan het werk za gen was van heel wat beter gehalte. Het was over het geheel een slechte wedstrijd, waarin beide aanvallinies niet tot groots spel kwamen. Het teamverband van de „Vesting" was misschien iets beter, doordat men de bal vlugger afspeelde, terwijl bij B.D.C. diverse spelers deze veel te lang bij zich hielden, met als resultaat dat het verrassende element totaal ontbrak. In de eerste helft waren beide elftal len gelijkwaardige tegenstanders, hoe wel er toch wel scoringskansen waren, maar de verdedigingen gaven over het algemeen geen krimp. In de verdediging van B.D.C. viel voor al Van de Hengel op, door rustig ver dedigen, terwijl in de B.D.C.-aanval Verhoeve de animator was, maar wei nig steun van zijn medespelers ontving, althans de ballen meestal door te lang indicidueel spel in ongunstige positie kreeg toegespeeld. De aanvallen van de „Vesting" waren wat gevaarlijker, maar ook hieruit kwamen geen doelpunten voort, zodat de rust met gelijke stand (0-0) kwam. Na de thee, werd er niet beter, maar wel fanatieker gespeeld, zodat deze tv .ede helft toch nog een spannend verloop had. omdat uit de krachtsver houding duidelijk te zien was, dat de partij, die het geluk had een doelpunt te maken, de wedstrijd zou winnen. Hoewel B.D.C. tweemaal het net wist te vinden, maar de scheidsrechter terecht beide doelpunten wegens overtredingen afkeurde, kwam het niet tot doelpunten. Beide doelverdedigers moesten diverse malen handelend optreden, doch de- dr dat op voortreffelijke wijze. Vooral de B.D.C.-keeper Smink ver richtte enige malen op fraaie wijze saves en behoedde zodoende zijn club voor de dreigende nederlaag. Het bleef echter blanke stand, waar mede beide partijen tevreden kunnen zijn. want een doelpunt, onverschillig aan welke kant ook gemaakt, was on verdiend geweest. RESULTATEN VAN 8 ELFTALLEN Van de 8 elftallen die zondag in het veld kwamen behaalde alleen het 3e een overwinning en wel met de spre kende cijfers 7-0 in de uitwedstrijd te gen R.K.B.V.V. 2. Het le en het 9e speelden gelijk en de resterende elftallen verloren. De wedstrijd B.D.C. 2-OUICK 3 kon geen doorgang vinden, daar de scheids rechter niet was opgekomen. Hier volgen de uitslagen: B.D.C. I-De Vesting I 0-0 R.K.B.V.V. 2-B.D.C. 3 0-7 R.O.D.A. '46 2-B.D.C 4 3-1 BD.C. 5-S.E.C. 5 0-1 B.D.C. 6-A.P.W.C. 4 2-6 K.V.V.A. 6-B.D.C. 8 2-0 LIMVIO 4-BD.C. 9 1-1 trekkelijk, doch verre van gemakkelijk parcours te hebben uitgezet op het ter rein achter de „Witte Burcht". Overi gens wezen de trainingen wel uit, dat het ook een snel parcours was, ondanks de steile hellingen. Menig coureur bleef dan ook halverwege steken en moest met vereende krachten naar boven wor den geduwd. Het grote aantal toe schouwers, dat een aanval van de cou reurs op de reuk- en gehoororganen voor lief nam, heeft bijzonder spannen de en attractieve ritten gezien, met als hoogtepunt natuurlijk de successen van plaatsgenoot Van de Broek. Bij de 500 cc junioren gingen 26 cou reurs van start, die in drie manches elkaar de zege moesten betwisten. Er werden punten toegekend, overeenkom stig de plaats, die men in de rang schikking per manche innam. Van de Broek ging in de eerste rit bijzonder snel van start, nam direct de leiding en heeft die niet meer afgestaan, al werd hij in de beginfase nog wel op de hielen gevolgd door de jeugdige Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Baarnaar M. Kooy jr. Ook de tweede manches leverde een zege voor de Soester op, waarmede hij op dat mo ment al een zeer goed uitzicht op de zege had. Alleen motorpech zou hem daar nog vanaf kunnen houden. Van daar dan ook, dat hij in de beslissende rit zijn voertuig een beetje spaarde, ook al lag hij ronden lang aan de lei ding. Drie ronden voor het einde werd hij echter ingehaald, doch zijn tweede plaats kwam niet meer in gevaar en daarmede ook zijn eindoverwinning niet. De tweede plaats was voor A. Watson uit Nijmegen, terwijl Ries Kooy uit Baarn een zeer fraaie derde plaats in de eindrangschikking behaalde. De 500 cc senioren gaf een spannender strijd te zien. Na twee manches was nog met geen mogelijkheid te zeggen, wie de eindoverwinning zou behalen. Vier coureurs stonden mjtJ vijf jDunteh gelijk, zodat de derde rit de beslissing moest brengen. Het werd één van de aantrekkelijkste en felste gevechten van deze middag tussen H. Hendriks uit Oss, J. Molengraaf uit Eindhoven, G. Does uit Hilversum en de nationaal kampioen van de Nederlandse Motor sport Bond (N.M.B.) Piet Dirks uit Eind hoven. De heren gaven elkaar geen duimbreed toe. De zege bij de 500 cc senioren ging uiteindelijk naar H. Hendriksen uit Oss, met J. Molengraaf (Eindhoven) op de tweede en G. Does (Hilversum) op de derde plaats. Piet Dirks bracht het deze middag niet verder dan een vier de plaats. Vijf en zes werden resp. J. de Rooy (Eindhoven) en A. v. d. Bo men (Zeelst). In de 250 cc klasse voor junioren moes ten de renners zich rechtstreeks voor een plaats klasseren. Herkansingen wa ren er niet bij. De finale leverde een overwinning op voor J. Hautermans uit Beek en Donk, voor J. de Boer uit Breda en J. Smits uit Beesd. C. Wes- sels uit Soest bezette de elfde plaats. Gezien het grote succes van de wed strijden ligt het in de bedoeling, op het zelfde circuit jaarlijks een motorcross te houden. De resultaten van deze eers te cross hebben die verlangens alleen Zand, stof en rook hingen als een gordyn over het parcours, als meerdere crossers tegelyk een van de zwaarste stukken uit het parcours probeerden te nemen. nog maar méér grond gegeven. Hoewel zich tijdens de wdestrijden wel enkele valpartijen hebben voorgedaan, waren zij niet van zeer ernstige aard. Alleen tijdens de training is een van de renners uit een bocht gegaan, waar bij enige schade aan materiaal en kle ding werd toegebracht. Persoonlijke on gelukken deden zich evenwel niet voor. De resultaten van de eerste Soester mo torcross waren: 250 cc junioren: 1. J. Hautermans (Beek en Donk); 2. J. de Boer (Breda); 3. J. Smits (Beesd); 4. Frenken; 5. Daalman; 6. Kool; 7. M. Raaimakers (St. Oeden- rode); 8. Castelen; 9. Verweymeren (Geertruidenberg); 10. Mol; 11. C. YVes- sels (Soest) en 12. Otterdijk. 500 cc junioren: 1. D. v. d. "Broek (Soest); 2. A. Watson (Nijmegen); 3. M. Kooy (Baarn); 4. A. den Edel (Gou da); 5. Van Gerwen; 6. C. Koppenol (Nieuwveen); 7. D. Kers (Everdingen); 8. Robben; 9. L. A. Ras (Amsterdam); 10 L. Lagemaat (Everdir.gen)11. H. van Toorn (Ingen); 12. G. Beekman (Zevenhoven); 13. A. Box (Veldhoven); 14. T. Smulders (Arnhem); 15. A. Schel- kens (Tilburg); 16. G. van Lieshout (Linde). 500 cc senioren; 1. H. Hendriks (Oss); 2. J. Molengraaf (Eindhoven); 3. G. Does (Hilversum); 4. P. Dirks (Eindho ven); 5. De Rooy (Eindhoven); 6. A. v. d. Bomen (Zeelst). De eerste Soester was Gerard van Beek, die de 8ste plaats bezette. S.E.C. wist zich van de vorige week ge leden nederlaag te herstellen, door in Doorn van D.E.V. met 2-0 te winnen. D.E.V. bood zwakke tegenstand, terwijl S.E.C. veel scoringskansen liet liggen, zo dat niet van een belangrijke overwinning gesproken kan worden. Nadat de Doorners in de eerste fase van de strijd enige aanvallen op het S.E.C.- doel hadden ondernomen, nam S.E.C. het spel volledig in handen. De Soestenaren liepen echter regelmatig in de buitenspelval, doch na 24 minuten kwam toch het eerste S.E.C.-doelpunt Eén der D.E.V.-verdedigers bewerkte de bal met de hand en de scheidsrechter wees naar de beruchte stip. Van Veen maakte geen fout en S.E.C. nam de lei ding. 0-1. Na 35 minuten loste Van den Broek, die deze middag wel één der beste spelers was, een prachtig schot, doch de D.E.V.- keeper redde fraai. In de stand kwam geen wijziging en met een 1-0 voor sprong voor S.E.C. gingen de spelers rusten. Na de hervatting, in de 7e minuut, moest Van Zoghei een hard srhot onschadelijk maken. In de elfde minuut scoorde Wou denberg, doch de scheidsrechter keurde het doelpunt af. In de 12e minuut een kogel van Sur- stedt, maar de uitstekende D.E.V.-keeper werkte cle bal tot corner. Een schot van Woudenberg vond ook geen genade bij de D.E.V.-doelman. In de 18e minuut gaf Surstedt een mooie pass af aan Van den Broek, die onhoud baar inschoot. 0-2. In de resterende 27 minuten heeft S.E.C. veel kansen gehad om een monsterover winning te behalen, doch de mooiste scoringskansen werden niet benut, hoe wel gezegd dient te worden, dat de D.E.V.-keeper mede zijn club voor een grote nederlaag heeft behoed. V.V.O.G. 2-S.E.C. 2 3-1 Het tweede elftal van S.E.C. is er gis teren niet in geslaagd, bij V.V.O.G. in Harderwijk tot winst te komen. Al in de twaalfde minuut moest zij voor het V.V.O.G.-geweld zwichten. De S.E.C.-ver- dediging bleef staan, omdat de grens rechter zijn vlag in de lucht had ge stoken, maar het fluitsignaal bleef uit. 1-0 voor V.V.O.G. Overigens kreeg ook S.E.C. kansen. Na ongeveer een half uur bleek Van Essen onvoldoende voor bereid op een enorm afstandsschot, dat als een bom in zijn doel insloeg: 2-0. Een blunder in de S.E.C.-defensie was voldoende voor V.V.O.G. om in de 35e minuut de score tot 3-0 op te voeren. Eerst ver in de tweede helft kreeg S.E.C. middels een strafschop gelegenheid om de eer te redden. Dorrestein deed dat dan ook: 3-1. CELERITUDO.3—S.E.C. 3 0-2 Het derde elftal deed het bij Celeritudo 3 beter. Het keerde met een 2-0 over winning naar huis terug. De bezoekers waren veel sterker, maar zagen geen kans, dat in doelpunten uit te drukken. Pas in de tweede helft doelpuntte H. Lu- schen via de handen van de Celeritudo- doelman en de paal: 0-1. Tien minuten voor het einde maakte D. de Jong er met een hard schot 0-2 van. B.D.C. 5—S.E.C. 5 0-1 Een wedstrijd, die een uitslag heeft ge kregen, die niet in overeenstemming is met de krachtsverhouding. B.D.C. was be duidend sterker, maar zag geen enkele keer kans om de S.E.C.-doelman tot ca pituleren te brengen. Bij de rust was dat ook S.E.C. nog niet gelukt. Na de thee bleek één doelpunt van Swalve voldoen de. om B.D.C. op de knieën te krijgen. Het S.E.C.-doel heeft de rest van de wedstrijd nog onder grote druk gestaan, maar de verdediging hield tot het eind toe stand. JEUGD De uitslagen van de door S.E.C. ge speelde jeugdwedstrijden zijn: Desto jun. AS.E.C. A 4-3. S.E.C. adsp. c B.D.C. f 7-1. K.V.V.A. pup. 1—S.E.C. 1 2-1. S.E.C. pup. 2—K.V.V.A.3 0-2. S.E.C. pup. 4Amersfoortse Boys 2 0-0. S.E.C. pup. 5—H.V.C. 4 1-4. js er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleveranciei KULAN-HEES 2-1 Opnieuw kregen de aspiraties van Hees zaterdag een flinke druk doordat Kulan zijn superioriteit over de rood- witten liet gelden. De met zovee1 ver trouwen aanvaarde reis naar Veenen- daal leverde niet meer op dan een doelpunt, dat onvoldoende was voor de overwinning. Hoewel in de eerste periode van de wedstrijd Hees enig overwicht demon- steerde, stond speciaal de spil van de gastheren doelpunten in de weg. Suc ces bleef dus uit en de bordjes werden na een half uur zodanig verhangen, dat de achterhoede van Hees menige pe nibele situatie het hoofd moest bieden, wat tenslotte leidde- tot een misverstand tussen doelman Tempelaars en spil Geijtenbeek, die de bal in eigen doel lepelde. In de tweede helft, kennelijk na enige hartige woorden in de kleedkamer, pro beerde Hees met man en macht het getij te keren. De beide backs, Castri- cum en Van Beek gaven geen krimp, maar hoewel de middenlinie goed werk deed. werd de voorhoede, die toch al tamelijk individueel opereerde, te wei nige gesteund. Wanhopige pogingen van aanvoerder Van de Veen, om de partij op gelijke voet te brengen, mislukten, doordat on zuiver geschoten werd. Aan de andere kant mislukten even- zovele pogingen, totdat na een nieuwe verdedigingsfout de linksbinnen van Kulan succes had en de stand op 2-0 bracht. Niemand geloofde hierna nog aan een overwinning van Hees en het fraaie doelpunt, dat Walet nog aan de score toevoegde (2-1), legde weinig ge wicht meer in de schaal. HEES 2-POSTHOORN 2 Volgens de verwachtingen bond Hees 2 zijn tegenstander ook ditmaal aan de zegebaar. Dit elftal staat reeds nu bovenaan en heeft zich blijkbaar voorgenomen bin nen een jaar terug te keren in de tweede klasse. HEES 3-BLOEMENKYVARTIER 3 3-7 In het begin leek het erop, dat Hees 3 stand zou kunnen houden tegen het sterkere Bloemenkwartier 3. Combinaties in de voorhoede leverden verschillende gevaarlijke momenten op. Vrakking en Kroon misten op een haar het doel en aan de andere zijde van het veld werden fouten van Woning en doelman Muis afgestraft. De over macht werd hierna duidelijk te groot, waardoor het zich fel verzettend Hees zich toch bij een 7-3 nederlaag moest neerleggen. D.S.O. 3-HEES 4 2-4 Vriend en vijand werden door de man nen Van Bloemendal verrast met een klinkende overwinning door doelpunten van de aan dit oudere elftal toege voegde jonge garde, Van de Brom en Hop. Een hoopgevend en bemoedigend resultaat voor de komende zware wedstrijden van dit elftal. TRAINING VERZET In verband met de wedstrijd Ajax- Real Madrid, die om half negen begint, is de training ditmaal voor alle spelers van half zeven tot acht uur. V.V.Z.—S.V.P. 2-1 V.V.Z. is er zaterdag na twee verloren wedstrijden in geslaagd, twee punten in de wacht te slepen ten koste van het Veenendaalse S.V.P. V.V.fc. won de wedstrijd uiteindelijk met 2-1. De eerste helft kenmerkte zich door hoofdzakelijk defensief spel. Tot in de twintigste minuut linksbuiten Ruizendaal van V.V.Z. de bal van een der verdedi gers kreeg toegespeeld, een vrij harde voorzet vanaf de linker vleugel gaf, pre cies op de schietgrage schoen van Schaap. Deze toonde geen medelijden met de S.V.P.-doelman en dat betekende 1-0 Een' "kwartier later was die luxe echter alweeF-teniet gedaan, toen de S.V.P.-aan- vallers elkaar goed vonden en dat tot uitdrukking brachten in een tegentref fer. 1-1. De thuisclub heeft zich in de tweede helft voornamelijk tot defensief spel moeten beperken. Niettemin waren de schaarse uitvallen van de thuisclub niet geheel van gevaar ontbloot. Zo leverde dat halverwege de tweede helft een hoekschop op, die door rechtsback v. d. Vlekkert werd genomen en haarzuiver op het hoofd van Schaap werd geplaatst. Het betekende zijn en V.V.Z.'s tweede doelpunt. Met man en macht en af en toe een angstig voorgevoel verdedigde V.V.Z. zijn voorsprong. Aan tegenacties kwam men nauwelijks meer toe Ondanks de grote druk hield de verde diging stand en moest in laatste instantie doelman Barneveld herhaaldelijk hande lend optreden. Hij deed dat echter bij zonder bekwaam en niet in de laatste plaats aan deze reservedoelman dankt V.V.Z. zijn eerste overwinning. D.O.B. 2—V.V.Z. 2 0-0 Het tweede elftal is er ook in de tweede wedstrijd in geslaagd, ongeslagen te blij ven. Na de knappe zege op T.O.V. 2 be haalde men nu in Nigtevecht een 0-0 gelijk spel tegen D.O.B. 2. HUIZEN 6—V.V.Z. 3 1-8 Zeer tegen de verwachtingen in is het derde elftal er in Huizen in geslaagd, het zesde elftal van de club van die naam te verslaan en met niet minder dan 8-1. Toch was het Huizen, dat al zeer snel de leiding nam. V.V.Z. liet zich hier door niet ontmoedigen. Bij de rust was de 1-0 achterstand dan ook reeds om gezet in een 5-1 voorsprong. Na rust voegde een oppermachtig V.V.Z. er nog drie treffers aan toe. Zes van de acht doelpunten werden door Van Wijk ge scoord, de overige twee door Kampen van Brons. DOLDERSE BOYS—V.V.Z. 4 4-1 Zoals werd verwacht stond V.V.Z. 4 een zware wedstrijd in Den Dolder tegen Dolderse Boys te wachten. De thuisclub zegevierde inderdaad met ruim verschil: 4-1. Bij de rust keek V.V.Z. reeds tegen een 3-0 achterstand aan. Beide elftallen scoorden in de tweede helft nog een maal, waardoor de eindstand 4-1 in het voordeel van de Boys werd. S.E.C. 3—V.V.Z. 5 Ook het zeer jonge vijfde V.V.Z.-elftal kreeg het overeenkomstig de verwachtin gen zwaar te verduren. Toch deed V.V.Z. voor plaatsgenoot S.E.C. 3 niet veel on der. In de eerste helft nam V.V.Z. zelfs een voorsprong door een fraai doelpunt van de 16-jarige Piet Floor. Met deze stand ging ook de rust in. Een aanmer kelijk feller S.E.C. zag in de tweede helft kans om voorbij zijn tegenstander te komen. JEUGD V.V.Z. pup. 2Quick 2 0-5. V.V.Z. pup. 1 Odi 1 0-3. Roda adsp. aV.V.Z. a 0-8 en K.V.V.A. adsp. bV.V.Z. b 5-1. De eerste rit voor de najaarscompetitie van de Ren- en Toervereniging Tempo is geëindigd in een overwinning voor R. Hees. Hij versloeg in de sprint A. v. d. Ploeg en G. Ruttenberg, die resp. tweede en derde werden. Er gingen in totaal twaalf amateurs en nieuwelingen en elf adspiranten van start. In de vierde ronde ontsnapten De Lange, Ruttenberg, C. van Leyenhorst en v. d. Ent. In de negende ronde kreeg dit kop groep je gezelschap van v. d. Ploeg, Hees en Vonk. Tot cn met de 23e ronde bleef deze kopgroep van zeven man bijeen. Toen echter demareerden Ruttenberg, Hees en v. d. Ploeg, die uiteindelijk in de sprint moesten uitmakep, wie de £er- s£e fit zou winnen. liet" werd R. Hees, met een kwart wieLvoor,. A. v. d. Ploeg. De uitslag luidt: 1. R. Hees; 2. A. v. d. Ploeg; 3. G. Ruttenberg; 4. J. W. de Lan ge; 5. M. v. d. Ent; 6. R. de Haas; 7. G. v. d. Hoef; 8. J. van Leyenhorst. De adspiranten reden een rit over 50 minuten. Al in de tweede ronde gingen Majoor en v. d. Berg er vandoor. Zij bouwden een voorsprong op van één ron de, die zij twaalf ronden lang behielden. In de sprint toonde Majoor zich de sterk ste. De uitslag luidt: 1. Th. Majoor; 2. Joh. v. d. Berg; 3. H. Hees; 4. C. Bokma; 5. P. v. d. Deijssel; 6. J. Schaafsma; 7. J. Schokker. Begunstigd door prachtig herfstweer speelde B.D.C. wederom haar kompeti tiewedstrijden uit en thuis. Jammer dat het terrein van de ver eniging „Oranje" in Utrecht was af gekeurd, waardoor de dames senioren 1 niet konden spelen. De dames junioren 1 gingen ten strijde naar Hilversum en versloegen de ju nioren van Olympia met 14-0. Dit elftal heeft in de 3 gespeelde wed strijden reeds 22 doelpunten gescoord en kregen slechts 9 punten tegen. De heren senioren kregen het gedegra deerde Laren 1 op bezoek. Fel waren de aanvallen en verbeten de verdedi ging. Toch wist B.D.C. de punten te verwerven en won met 13-8. Enige prachtige doelpunten zagen we van Leo v. d. Heide en Dick van Vel- sen. Ook Rich Smeeing liet zich niet onbetuigd, terwijl keeper Jan Smeeing in de onmogelijkste situaties alsnog de bal wist te bemachtigen. B.D.C. kan op een goede wedstrijd en wel verdiende zege terug zien. Ook de pupillen speelden thuis tegen Limvio en deelden de punten. Uitslag 3-3. Programma voor komend weekend: Zaterdag. Meisjes pupillen. Leusden- B.D.C., 14 uur. Zondag. Heren senioren. B.D.C.-U.D. 3, 12 uur. Dames senioren. B.D.C. 1-Olympia 1, 13.15 uur. Dames junioren. B.D.C. 1-H.H.C. 1, 14.15 uur. Meisjes adspiranten. B.D.C. T-Fidelitas 1, 12 uur. Meisjes adspiranten. B.D.C. 2-A.A.V. 1, 13 uur. B.D.C.-handbal wees met 13-8 het vorig seizoen gedegradeerde Laren terug. Met flitsend aanvalsspel wisten de B.D.C.-voorwaartsen de Laren-keeper menig maal onhoudbaar te passeren.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5