.w Auto met 2 uit de 2 ton stenen koers TROONREDE TEKENT VOORZICHTIG RELEID V.V.V.-nieuws OVERSPOELD Het oog gericht op raketten Vrijdag 22 september 1907 mber 1907 i<j 10e jaargang no. 71 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2500 - Postgiro 120150 Burgemeester opent tweede kunstmarkt tl Dronken barkeeper ramde auto en boom V, WM ilÉllll/i Laat uw fietsspatbord verven Paard en wagen herleeft Gireren van abonnementsgeld TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 IP0LIT1E TEL. 4444 Dronken man sliep op bank in park SOESTER (ÜOURANT ost f 4,25. Verse AboniL p. kwart, 3.per post f 4,25. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Het beleid dat de regering denkt te voe ren, zoals dit tot uitdrukking komt in de troonrede 1967, kenmerkt zich door een uitermate voorzichtige ombuiging naar een financieel-economisch gezondere si tuatie dan in de afgelopen jaren tot uit drukking kwam. Die voorzichtigheid valt zowel op te merken bij de beperking van de rijksuitgaven als ten aanzien van de verwachte verhoging van belastingen. De voor 1967 reeds verhoogde benzine accijns blijft gehandhaafd, maar daar zijn we al min of meer aan gewend. Verder zal de omzetbelasting op de artikelen vallende onder het 10 tarief (o.a. cho colade, limonade enz.) tot 12% worden verhoogd, terwijl de omzetbelasting in haar geheel naar de toegevoegde waarde zal worden geheven, hetgeen de regering ƒ230 miljoen meer oplevert. Er staat weer tegenover dat de aanslag- grens voor de inkomstenbelasting zal worden verhoogd, hetgeen voor sommi gen een verlichting van de lasten bete kent. Een vrij geringe stijging van lasten dus, maar de inflatie zal ook nog voort gaan, zij het in beperktere mate. Wilde men niet tot een grotere verzwa ring van lasten overgaan, dan moesten de uitgaven op verschillende punten be perkt worden. Dit vindt plaats bij: on derwijs, defensie, volkshuisvesting en so ciale voorzieningen. Doch ook in de uit gavenbeperking is de regering voorzich tig geweest, nergens is er flink het mes in gezet. Natuurlijk zullen deze bezuini gingen (en woord dat liever niet ge bruikt wordt) van verschillende zijden toch wel heftige protesten uitlokken zoals bij de studenten reeds het geval is maar wat wil men als er tegen over zou staan dat er anders meer be lasting zou komen, hetgeen nóg meer ontevredenheid zou verwekken. Dat de regering zich zo bescheiden toont t.a.v. haar inkomsten vloeit echter ook wel voort uit het feit, dat er plannen bestaan het gemeentelijk belastingbeleid te verruimen. Daarvan zullen vele ge meenten zeker een gretig gebruik maken, hetgeen komend jaar dus toch tot ver hoging van lasten zal kunnen leiden, maar daarvoor acht de regering zich dan minder verantwoordelijk. De groei van de rijksuitgaven zal toch nog beduidend hoger zijn dan de groei van het nationaal inkomen. Deze voorzichtige regering hoopt dat echter na 1968 in te halen, is dan ook bezig aan een planning voor de vol gende jaren tot 1971 en we moeten dus- maar vertrouwen, dat dit kabinet zo lang blijft zitten. Wat de woningbouw betreft hoopt men de jaarproduktie van 125.000 te kunnen handhaven, maar wat minder volledig gesubsidieerde woningwetwoningen te bouwen (50.000), wat meer gedeeltelijk gesubsidieerde (50.000) en de overige in de vrije sector. Ter bevordering van de bouwnijverheid wordt van nu af de in vesteringsaftrek voor gebouwde eigen dommen weer hersteld. Ook buiten scheepvaartkringen zal het zeker velen genoegen doen, dat de rege ring nu toch eindelijk een wet zal in dienen, dié verweer tegen ernstige vor men van vlagdiscriminatie mogelijk maakt, waardoor de concurrentiepositie van de Nederlandse zeevaart hopelijk verbeterd zal worden. De troonrede geeft blijk van een zich nu eerst recht ontplooiende activiteit van het kabinet op te besturen gebied. Op verschillende terreinen van het maat schappelijk leven worden wetten en maatregelen aangekondigd, zoals de wet Bijzondere Ziektekosten, op het gebied van de luchtverontreiniging, het onder nemingsrecht, bescherming tegen afluis teren van gesprekken, verantwoordings plicht van burgemeester en wethouders het leerlingenwezen en omscholing enz. De regering is thans voorzichtig bezig de in vorige jaren gegroeide vloed van uit gaven in te dammen, rekening te houden met de politieke mogelijkheden. Het zal haar moeilijk genoeg gemaakt worden. Vele Soesters weten het wel, maar vele Soesters weten het misschien ook niet, dat Soest nog tot de gelukkige bezitters behoort van een afdeling der Maat schappij tot Nut van 't algemeen. „Een avondje van 't Nut!" Bekende klank voor de oudere garde. De jongeren weten wellicht niet, dat het dan gaat om een mooie en leerza me avond. Er zijn plaatsen en steden in ons land, waar het Nut heeft opgehou den te bestaan. Maarin Soest niet. En als we nu zo rijk zijn met een eigen „Nut", waarom er dan niet van geprofi teerd! „Door culturele activiteiten het leven rijker maken", zegt de landelijke Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Welnu, het programma, dat het depar tement Soest voor deze winter heeft samengesteld, vindt U kant en klaar op ons kantoor. Het is een programma, dat U iedere maand een waardevolle avond biedt en bovendien hier tussendoor een districts avond in de Stadsschouwburg te Utrecht, waar Wim Sonneveld en Ina van Faassen U met hun sprankelend cabaret zullen bezighouden. Wij prijzen dit alles graag aan. Uw eigen plaatsgenoten, leden van het Nut, hebben zich ingespannen U, dicht bij huis gedurende de wintermaanden iets schoons te bieden, gaat hier dus niet aan voorbij! Mocht U zich nog voor meer interesse ren naast de Nutsavonden, dan ligt ook het winterprogramma van de Zeister Kunststichting op U te wachten. Een keuze uit toneel, cabaret en con certen. Wie eigen vervoer heeft, kan Zeist gemakkelijk bereiken en hoeft niet speciaal de grote steden te bezoe ken voor een uitje. Nog een enkel woord over onze U.S.O.- busconcerten. Eind dezer maand willen wij met de voorverkoop klaar zijn. Er zijn nu nog enkele mooie plaatsen in de Tivoli-zaal beschikbaar. Wie doet er nog mee? 12 oktober is het eerste concert, dat is niet meer zo ver af. Niwuwe deelnemers zijn hartelijk wel kom! Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck zal morgen, om twaalf uur, de tweede Soester kunstmarkt openen. Voor het publiek gaat de kunstmarkt al om elf uur open. Tijdens de kunstmarkt zal voor het pu bliek een verloting van kunstwerken worden gehouden, en wel volgens de volgende procedure: De burgemeester trekt uit de aanmeldingsformulieren van de kunstenaars vijf exemplaren. Bij de betrokken vijf kunstenaars wordt een kunstwerk aangekocht en de vijf kunst werken zijn bestemd voor de gratis verloting. Om voor een lot in aanmerlring te ko men, dient men voor minstens 30, bij een kunstenaar aan te kopen. Met het gratis lot dingt men dan mee naar één van de vijf beschikbare prijzen. De verloting wordt zondag 24 septem ber gehouden in Galerie Soestdijk aan de Molenstraat (voormalige lagere tech nische school), en wel om drie uur, ge lijktijdig met de opening van de nieu we expositie van Arti Shock aldaar. Aan de kunstmarkt nemen 38 kunste naars uit Soest, Baarn, Utrecht, Zeist, Hilversum, Amersfoort, Gouda, Dieren, Loosdrecht en Amsterdam. Daaronder zijn schilders, beeldhouwers, grafici, pottenbakkers, weefsters, email- leurs, een ceramicus, portrettisten e.a. Tevens zijn enkele kramen beschikbaar gesteld voor Soestenaren, die van de kunst nog geen beroep hebben gemaakt, om naar de mening van de organisa toren een dermate hoog niveau hebben bereikt, dat zij van deelneming niet mogen worden uitgesloten. De gemeente Soest heeft voor deze kunstmarkt een subsidie van 400, beschikbaar gesteld. Ook op andere wij ze zal de gemeente Soest, evenals de M-rf y&f*' - - P.U.E.M., haar medewerking verlenen. De geluidsinstallatie is beschikbaar ge steld door de firma Bosman (Soest- Zuid). De affiches voor deze expositie, die op het marktplein wordt gehouden, zijn vervaardigd en ontworpen door Cebo Detmers en Jos Vermeulen. Op de Stadhouderslaan heeft de politie maandagavond de 26-jarige barkeeper A. D. uit Amersfoort aangehouden. De man was daar met zijn Mercedes tegen een lichtmast gereden. Hij bleek onder invloed van sterke drank. Enkele mi nuten eerder was de dronken autobe stuurder op de Vondellaan in Baarn tegen een geparkeerde auto gebotst en daarna zonder zijn identiteit bekend maken doorgereden. De auto, die eigen dom was van de heer B. G. D. uit Soest, werd aan de linker achterzijde beschadigd. Op de Van Weerden Poelmanweg is dinsdagmorgen een met 22 ton stenen geladen vrachtauto van de weg ge raakt en het bos ingereden. De combinatie werd daarbij geheel ver nield. De chauffeur van de uit Hoog land afkomstige wagen, de heer E. van IJ. uit Eemnes, moest uitwijken voor een auto, bestuurd door de 21-jarige C. J. van W. uit Poederooyen (N.Br.). Deze reed in de bocht bij De Paltz van rechts uit het bos de weg op om te keren. Op datzelfde mmoent kwam de n et 22ton stenen geladen vrachtauto de b rg afrijden in de richting Soest. De bestuurder van de combinatie probeer- ue^-iog- wel door naar links uit te wij ken een aanrijding te voorkomen, doch ook de bestuurder van de perso nenauto reed door, zodat een botsing niet meer te voorkomen was. K3 (xvtrp./ c«i «->. pk" 27 september. gen betreffende de verzendings- .n postpaketten geven de post een GARAGE voor een Fiat 600 in omgeving Groot Engendaal? Br. aan zr. van de Pol. k. •-'< 1 i -V_ r.'i, Rustige alleenst. dame, m.1. zoekt gem. of gestoff. KAMER met kookgel. en verwarming. 1 nov. of eerder. Pr. ref. Tel. 3147, ma. of di. van 2-5 uur of brieven onder letter MC 49 bur. S. Crt. Te koop aangeboden Miele WASMACHINE (lang- zaamwasser). Gallenkamp Pelsweg 31. Te koop gevraagd PIANO. Br. onder letter E.O. bur. S. Crt. Gevraagd nette WERK STER voor 3 ochtenden per week, van half 9 tot half 1. Mevr. Van der Eijk, Beckeringhstraat 47, Soestdijk, telefoon 6558. BOD gevraagd op 4 ma honiehouten stoelen en dito leunstoel. Tel. 2082. Aangeboden 1ste portiek- etage (ƒ86,Morèlstraat 126, Den Haag. Gevraagd huis(je), flat(je) Soest- Baarn. Hogere huur geen bezwaar. Telefoon 070- 683783. Te koop WANDELWAGEN met voetenzak en bood- schappennet. 25,Van Goyenlaan 114, telef. 6327. Net MEISJE b.z.a. voor werk in winkel of huis houding. Br. onder nr. 695 bur. S. Crt. WOONHUIS te koop ge vraagd. Koopsom gelegen tussen 20.000,en 30.000,Br. onder letter B.V. 4 bur. S. Crt. Per 1 oktober een vrije ongem. KAMER en keu ken gezocht in Soest-Zuid door verpleeghulp. Tel. 3481. Te koop V.W. 1300 de luxe, bouwjaar 1965. Tel. 02154- 3990. Aangeboden te Soestdijk ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension voor oudere dame. Tel. 6746. Wij vragen voor de huis houding flinke WERK STER, 1 x per week of 14 dagen. Tandtechnisch Laboratorium Y. A. Lange- dijk, Beatrixlaan 42, telef. 3541. Wegens voortdurende uit- breiding vraagt Huize het Oosten, modern rusthuis voor bejaarden te Bilt- hoven, nog enige huishou delijke HULPEN, in- of extern. Gaarne uw solli citatie aan Rubenslaan 1, Bilthoven, telef. 03402- 3745. Dierenbescherming vraagt COLLECTANTEN van 2 t.e.m. 7 oktober. Opgaven tel. 2433 of Prins Bern- hardlaan 46, tussen 5 en 6 uur. WELPENUNIFORMEN ter overname gevraagd. Veldweg 16. Aangeboden eetkamer AMEUBLEMENT, best. uit dressoir, uitschuiftafel en 4 stoelen. Steenhoff- straat 13, zijdeur. Te koop Passap BREI MACHINE met tafel, als nieuw. St. Josephstraat 2, (zijstraat Molenstr.), Soest. Te koop z.g.a.n. Interno Royal KOLENCONVEC- TÖR. Veenzoom 10. Nederlandse POSTZEGELS te koop van 1852 tot 1888. Br. onder no. 698 bur. S. Crt. TYPISTE, met eigen ma chine, vraagt thuiswerk. Manuscripten, vertalingen etc. Ned., Frans, Duits, Engels. Tevens Duitse en Engelse conversatieles. Brieven onder no. 697 bur. S. Crt. HULP in de huishouding gevraagd. Jong meisje voor halve dagen of werkster enkele ochtenden. Steen- hoffstraat 19, tel. 3225. Wie heeft met diploma- zwemmen verkeerde GYMSCHOENEN meege nomen? Julianalaan 66. TE KOOP wasmachine (snelwasser) en V.W. 1961 i.z.g.st. Heuvelweg 3. Te koop 2-pers. KANTEL- BED met matras. Als nieuw. Hartmanlaan 39, telefoon 4329. Te koop SOLEX-Oto, z.g.a.n. half jaar oud. Ruysdaellaan 15. Te koop driewandig houten HUISJE, pl.m. 2 bij 3 mtr. Ook geschikt voor volière of duivenhok. Prijs 100,Verl. Ko- lonieweg 6. Te koop een goed onder houden KINDERWAGEN, merk Koelstra. 45, Nieuwstraat 41, Soest. Gezonde bejaarde dame vraagt ongem. WOON RUIMTE met gebruik van keuken. Br. onder letter M.M. 23 bur. S. Crt. Te koop DAMESFIETS (Fongers) 60,Veen- zoom 2A, Soest. Wie wil een 4-kamer FLAT k 75,per maand (le laag). Wij willen een heel huis. Br. onder nr. 687 bur. S. Crt. REPARATIES KUNSTGFBITTEN Sneller, beter en goedkoper .Het Kruidenbuis" I.aanstraat 1 - Tel 206 ELECTROLUX STOF ZUIGERS vanaf 188,—. Ook voor onderdelen en reparaties. Service-station VAN SCHALKWIJK, Steenhoffstraat 55, Soe9t, telefoon 2906. Iedere vrijdag leest D: AUTOFINANCIERINGEN in 1 dag. Assurantiekan toor „Secura". Soest. Waldeck Pyrraontlaan 22, telef. 5721. Antoverzeke- ringei vanaf f95- Nieuwe en gebruikte NAAIMACHINES. Naai machinehandel LEER TOUWER, Beukenlaan 41, telefoon 3531. Parana-pine wandschroot- jes, 6V2 cm. werkend, 70 ct. per meter (dat is 11,per m2). Pracht sortering in red- wood en redceder. Dekowand in olijf-essen (275 x 122) In teak (295 x 122) k f 12,— per m2. Goldwood deurplaten k 8,50 per plaat. Mahonie deurplaten k f 9,50 per plaat. Grote sortering deurplatei in prachtige houtsoorten. NIJHOF. Jacob van Lenneplaan 15, Baarn, tel. 02954-3462. Laat uw SCHOORSTEEN VEGEN door de vakman. J. H. SCHLEBAUM. Erkend schoorsteenveger en rookverdrijver. Troel- strastraat 2, telef. 3732. Gebruikte TELEVISIE TOESTELLEN vanaf 150, met garantie. Gem. betaling. Erkende Phllipsservlce. C. v. d. Berg, Oosterstraat 34. Baarn. tel. 02954-4235. Steeds voorradig, 8, 10, 12 en 18 mm dik SPAANPLAAT. Alles kan op maat gezaag worden. Houthandel H. WOLFSEH Veldweg 19, telefoon 3780 OLYMPIA SCHRIJFMACHINES. De enige met geheel stale ommanteling en zonder plastic, 225,—, 260,—, 290,—, 350,—. 375.—. 445,—, 34 cm 495,—. BEKA, Hilvertsweg 151, telefoon 02150-46789, Hilversum. HONING van gemengde bloemen, ook heidebloese] (bronchitushoning). Zo va de imker. Vraag prijslijst DENEKAMP. Baarn, telefoon 2972. De personenauto werd aan de voorzijde gegrepen, waardoor de vrachtauto niet meer op de weg was te houden. De truck reed via de berm en het links gelegen rijwielpad de bosjes in. De la ding raakte aan het het schuiven en richtte aazienlijke schade aan. De vrachtwagen kwam geheel scheef te staan en zakte tot zijn assen in de zachte grond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De lading van de vracht auto moest worden overgeladen in een andere wagen, hetgeen bijna de hele dag in beslag heeft genomen. Op dinsdag 3 oktober a.s. zal een ieder in de gelegenheid worden gesteld om, op het terrein van het politiebureau, het achterspatbord van zijn fiets of bromfiets te laten schilderen. Tevens kan men de verlichting laten controle ren. Een en ander kan geheel koste loos geschieden. De actie wordt ver zorgd door de plaatselijke politie, Bond voor Veilig Verkeer, drogisterij Kraal en verffabrikant Flexa. Bij slecht weer wordt het schilderen van de achterspatborden en het con troleren van de verlichting binnen ge daan. Deze gratis actie zal kort daarop wor den gevolgd door een niet meer gratis controle door de politie op de weg. De heren M. van Heek, C. Jansen en J. Brink, allen te Soest, hebben het initiatief genomen om paard en de wa gen te doen herleven. Met vele ingeze tenen hebben deze heren kontakt op genomen en men kwam tot een ver rassend resultaat. Houders van Utrechtse tentwagens (de zelfde die vorige zaterdag het bruids paar Evelein-Bentinck naar het ge meentehuis en kerk hebben gereden), alsmede van brikken, jachtwagens enz. waren bereid tot vorming van een groep, om gezamenlijk ritten te maken. De initiatiefnemers hebben reeds deel genomen aan ritten te Doorn en Wes- terbork, terwijl de heer Van Heek drie jaar geleden met een cowboywagen een tocht door Nederland heeft gemaakt. Voor het maken van de eerste tocht door Soest-Soestdijk, welke a.s. zondag zal worden gehouden, is het bestuur van de Soester Zakenkring en de eve nementencommissie uitgenodigd. Het vertrek is bepaald op 10.30 uur vanaf de stoeterij van de heer Van de Bor aan de Birkstraat. Het einde van de tocht zal zijn Hotel Het Spiehuis aan de Biltseweg, waar de paarden worden gevoederd en de deel nemers en genodigden een diner wordt aangeboden. De rector van de Leidse universiteit heeft in zijn jaarrede gesteld, dat de kinderbijslag er debet aan is dat een „ongeremde stortvloed van leergierige jeugdigen de universiteiten overspoelt". Geen vreugde derhalve over de toe nemende mogelijkheden voor minder bemiddelde ouders om ook hun kinde ren te laten studeren. Geen blijdschap, zijn kennis te kunnen uitdragen aan 'n groter getal leergierigen. Geen dank baarheid. dat wij tegenwoordig, dank zij de medische wetenschap meer van onze kinderen in leven houden dan voorheen mogelijk was. Misschien zal deze hoogleraar een vol gend seizoen zijn universiteit maar sluiten, omdat de drang van gezonde leergierigen te groot wordtvoor hem. De Verenigde Staten gaan enige miljar den dollars steken in een systeem van antiraket-raketten, dat zijn geleide pro jectielen die naderende intercontinenta le raketten met kernkoppen buiten de dampkring opsporen en vernietigen. Dit werd bekend gemaakt door minis ter Mc Namara, de man die al geruime tijd betoogt dat de opbouw van zo'n anti-raket-verdedigingssysteem zinloos is. De nuchtere „menselijke computer van Washington" - zoals Mc Namara niet zonder wrevel wel genoemd wordt - meende dat de V.S. en Rusland beide op een punt waren gekomen dat ze in staat waren tot „de tweede slag": dat wil zeggen dat elk na een kernaanval door de ander toch nog in staat zou zijn de aanvaller te vernietigen. Daar voor zijn raketten ingebouwd in enorme silo's onder de aarde, daarvoor varen Amerikaanse en Russische raketduik boten diep onder het oppervlak der oceanen. In getallen bezitten de V.S. meer ra ketten, de Russen wat zwaardere. Dat in dit opzicht de Sowjet-Unie een beet je bezig was een achterstand in te ha len - een paar jaar geleden was het net andersom - verontrust Mc Namara niet. Hij acht het zinloos het raketar senaal eindeloos uit te breiden, omdat men daarmee alleen materiaal aan schaft om te vernietigen wat al ver nietigd is. Systeem van anti-raketten Dit evenwicht van afschrikking zou verstoord worden als er een waterdicht systeem van anti-raketten opgebouwd zou kunnen worden. Maar dat is on mogelijk. Niet alleen zou het enorm kostbaar zijn om alleen maar de voor naamste steden een dergelijke bescher ming te geven, maar de ervaring leert nu eenmaal dat het bestaan van een verdedigingsmiddel alleen maar leidt tot een verdere otnwikkeling van het aanvalsmiddel opdat het toch door de barrière kan breken. En technisch is het steeds mogelijk de aanvallende ra ket geschikt te maken om elk afweer middel uit te schakelen, te ontlopen of te bedriegen. Daarom - zei Mc Namara - zou het anti-raketsysteem ontwik kelen altijd weggegooid geld zijn. Hij heeft daarvan ook de Russen proberen te overtuigen, echter zonder resultaat naar nu blijkt: van de Russen is nu bekend dat ze een beperkt verdedi gingssysteem aan het opbouwen zijn bij enige steden. Veel om het lijf heeft dit niet en wat de Amerikanen aan Nike- X-materiaal bezitten is er enigszins mee vergelijkbaar. Reden niet van militaire aard De voornaamste reden waarom presi dent Johnson nu toch besloten heeft enige miljarden in anti-raket-raketten te steken is niet van militaire aard. De verkiezingen naderen en hij kan zich daarbij niet veroorloven dat zijn tegen standers hem verwijten dat hij op eni gerlei wijze de bewaking van de Ame rikaanse veiligheid laat versloffen. Dat de raketten bedoeld heten te zijn tegen eventuele Chinese aanvallen is ook alleen maar camouflage: het is niet aannemelijk dat ooit in Peking iemand raketten naar de V.S. wil sturen met de wetenschap dat hij daarvoor met een tienvoudige repressaille gestraft zal worden. Maar de Chinese kernmacht zal ook in 1972 - het streef jaar - nog de kleinste zijn, zodat ook het kleinste verweer systeem voldoende geacht mag worden. Een tegen Sowjet-aanvallen beveiligend systeem zou nog duizenden malen meer miljarden vergen. En het wordt toch al een duur argument in een bittere verkiezingsstrijd. KANTMAN. 3,00 voor Soest, Socstduinen en Soesterberg en 4,25 voor andere gemeenten. Zij, die het abonnementsgeld van de Soester Courant voor het vierde kwartaal 1967 nog niet hebben ge gireerd, verzoeken wij beleefd dit thans te doen. Direct na 1 oktober wordt voor alle abonnementen waarvoor nog geen betaling heeft plaats gehad, een kwitantie aan de incasseerders af gegeven. Dc postabonné's buiten Soest en Soesterberg wijzen wij er op, dat, als gevolg van de belangrijke ver hoging van het tarief voor verzen ding van nieuwsbladen, hun abon nementsgeld met ingang van 1 juli j.1. is gesteld op ƒ4,25 per kwar taal. In Baarn is maandagavond de 52-jarige J. v. d. B. uit Soest in dronken toe stand op een bank in het park bij het station aangetroffen. De man lag daar na rijkelijk aan bacchus te hebben ge offerd, zijn roes uit te slapen. De poli tie heeft hem naar het bureau overge bracht. De man wilde aanvankelijk niet zijn naam opgeven. Hij had ook geen papieren op zak, waaruit zijn identiteit zou kunnen blijken. Eerst toen hij de volgende morgen ontnuchterd was, maakte hii zich bekend.

Soester Courant | 1967 | | pagina 1