SOUVENIRSAMSO kort won de slag om de rokzoom Menige vrouw zal een zucht van verlichting hebben geslaakt toen duidelijk bleek, dat er wat de japonnen betreft de komende herfst en winter geen sprake was van terugkeer naar de „New-look", de modelijn die twintig jaar geleden een ware revolutie in de rokkenmode bracht. De Italianen, die volgens traditie ook dit keer weer als eersten de nieuwe modellen showden, gooiden tot grote schrik van de vrouw de knuppel in het hoenderhok door met langere rokken te komen. Tita Rossi en Fausto Sarli mikten met hun nieuwe creaties op enkele centimeters onder de knie. Dat was wel geen New-look in de zin van 1947, maar toch revolutionair genoeg om vele vrouwen grijze haren te bezorgen. Want het betekende dat de rok langer zou worden dan met uit leggen van een zoom bereikt kon worden. Gelukkig is de slag om de rokzoom nogal meegevallen. Enige weken na de „grote schok" uit Italië bleek, dat de modekoningen daar wat de roklengte betrof geen enkele ondersteu ning kregen uit Parijs. Wel was duidelijk dat het gedaan was met de hausse in mini-rok ken. Heim liet de zoom nog twee centimeter Het geheel wordt opgevrolijkt door Lurexdraden, die op verant woorde wijze met Valora werden verwerkt. Er zijn korte mou wen bij om er zelf in te naaien. (Model Sambor - collectie Bleyle; 6. De shetland pullover harmonieert ideaal met de sportieve rok Beide vervilten niet en zijn na elke wasbeurt weer als nieuw. Materiaal winterwarme jersey; kleur flessengroen. De pullover, maat S.M.L. heet Souvenir en kost nog geen vijftig gulden. De rok, Samsö, is verkrijgbaar in maat 38-kk- (Modellen uit de Bleyle-collectie 7. Een charmant deuxpièces van zuiver wollen Cordette. De asymmetrische sluiting en de doorgestikte naden maken het ge heel bijzonder modieus. De rok is geheel gevoerd. (Model Bleyle) 8. Een zeer apart doorknoop-japonnetje van gebrokenwit Nyl- france, met broekrok en brede zwarte zijpanden. Het is een mo del van Maro Vaughan. boven de knie eindigen en Dior zocht het iets lager: even boven de knie. Cardin hield het bij de normale op-de-knie-rok en Yves Saint- Laurent zocht het weer een paar centimeter hoger. En nu de storm is geluwd en de slag om de roklengte is beslist, kunnen de eigenaars van de modezaken hun hoofden weer rustig neerleggen. Zij hadden hun collecties voor de komende herfst en winter al maanden in huis en ze hadden gegokt op kort, een goed gokje, naar achteraf is gebleken. Voor vrouwen met welgevormde benen wordt het dus weer een alleszins goed seizoen alleszins goed omdat zij hun benen mogen blijven tonen en niet in de verleiding komen door de knieën te gaan voor miniachtige roklengten, die nooit flatte ren zodra men de hippe leeftijd achter de rug heeft. Maar ook lange rokken staan de meeste vrouwen niet flatteus, vandaar dat u met de nieuwe rokkenmode op of even boven de knie letterlijk alle kanten op kunt. Max Heymans had gelijk toen hij beweerde, dat de mode dit jaar doet denken aan het Montes- sori-systeem: je bent vrij te doen wat je goed dunkt, als alles maar binnen de perken van het redelijke blijft. 1. Deze zeer aparte vossenrode rok van Valastomer Tergal Rhodastic heeft twee geestige zijzakken. Het is een model van Jean Cacharél. 2. Een modern en zeer elegant jersey-glanyl japonnetje van modehuis Glaser, Wenen. Deze oranje-gele japon is geheel ge voerd. (Foto Modenieuws - J. P. de Klerk 3. Dit witte japonnetje met horizontale, met gouddraad door werkte strepen heeft een v-vormige hals. Het materiaal is jersey Nylfrance en hetmodel komt uitde Madeleine de Rauch-Bouti- que. If. Vrouwelijke charmes worden geaccentueerd door deze beeld schone combinatie van japon met mantel. De japon is van Va lora jacquard (oud-rose) en de sinaasappelkleurige mantel is double-face. (Japon Saba en mantel Marano, beide verkrijgbaar in maat 40-^8; modellen van Bleyle) 5. Een schattig jurkje in betoverend groen kasjmier-dessin.

Soester Courant | 1967 | | pagina 11