Zoetelief'S Supermarkten DUKE TIP EEN BREUK IN VERBINDING LONDEN - V.S. S0ESTERBERG Telefoonnummer ziekenauto 5980 Woensdag: 500 gram Zuurkool 39 500 gram Rode Kool (gesn.) 18 Tomaten, heel kilo 68 Donderdag: Hagelwitte Bloemkool 78 Wessanen Cacao, 250 gram van 95 voor 79 Bros Beschuit, 2 rollen van 69 voor 59 grote fles van 159 voor 129 van 440 voor 325 gram magere Runderlappen 388 Woensdag: 500 gram Gehakt 198 26 Extra Handneren per kilo 78 Vrijdag: Worteltjes (gescbr 24 Bananen, heel kilo 98 groot pak 89 ALLE DAGEN VERS BROOD EN BANKET! Ned. Vrouwen Electr. Ver. L.T.C. „Soest" Gerard van Beek derde Beëdigd als geestelijk verzorger Eerste prijs bij Gero-quiz Jaarvergadering K.V.G. Zaterdagvoetbal Floralia op de openbare school Programma K.V.G. Jaarvergadering A.G.A.V.S. Pas-Tunette foundation is praktische foundation. Comfortabel; onbeperkt wasbaar. Kom passen, de prijs zal u bevallen. BEKENDMAKING Rosenstand handwerken. Fa. HUISSTEDEN, elegante herenkleding HET HANDELSHUIS SQESTERBERGSESTR. 51 - SOEST Groente en Fruit Levensmiddelenafd. Brillant Margarine, pakje van 38 voor 35 Sperziebonen, literblik van 77 voor 69 Venz Chocoladehagel met Minimolen wanddoek voor 55 Jonge Goudse Keurkaas, 500 gram van 235 voor 210 Slagerij 500 gram doorregen Varkens lappen 168 100 gram Paté 69 Zalmsalade. 150 gram 98 Boodschappen boven 15, worden op verzoek thuisbezorgd Brood- en Banketafd. Krentenoublies of Chococarrees, 250 gram 89 Donderdag; Tompoueen. 3 voor 89 Nieuwerhoekplein 4, Soestdijk Soesterbergsestraat 4, Soest-Zuid v DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 In de grote zaal van „Christelijke Be langen" te Baarn, sprak mevrouw dr. 2. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus uit Amsterdam voor leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" over nozems, provo's en grieten van vroeger. De presidente, mevrouw A. Hosman- Aartsen opende deze eerste middag van het winterprogramma en verwelkomde spreekster, de vorige presidente, me vrouw H. J. van Veeren-van Lohuizen en de talrijke aanwezigen. Mevrouw Regtdoorzee heeft een studie gemaakt (doctoraal) van de jeugd uit vroegere tijden en het blijkt uit oude geschriften dat men ook in vorige eeu wen met hetzelfde euvel provo had te maken, ook in andere landen. Het woord griet werd ook vroeger wel gebruikt, ook als meisjesnaam, doch wordt niet altijd als scheldwoord bedoeld, b.v. moord- griet. Het woord nozem is vermoedelijk afge leid van het jiddisch en provo is provo ceren, dus uitdagen. Het bestuderen van gewone mensen in vroeger eeuwen is niet wetenschappelijk te noemen, doch wel interessant, vol gens spreekster. Reeds in de Romeinse tijd vindt men de vrijheidsliefde onder de bevolking. Opmerkelijk is wel, dat de vrouwen in de vroegere tijd steeds een grote rol hebben gespeeld in het lands bestuur, doch ook in het zakenleven, vooral wanneer de mannen van huis waren. y De Engelse en Franse mannen waren vroeger niet bepaald gecharmeerd van de Hollandse vrouwen en de sage wil, dat daardoor verschillende Hollandse ste den in het rampjaar 1672 buiten de oorlog bleven. In de oude boeken komen ook veelvul dig beschrijvingen voor, hoe de weduwe van een zakenman spoedig de meester knecht huwde, en men leest ook over ontevredenheid van wezen en studenten. Ruiten, ook bij professoren, werden in gegooid, reglementen besmeurd en voed sel dat men niet nuttigen wilde, werd naar buiten gesmeten. In vroeger eeuwen waren de salarissen van dominees, leraren e.a. bijzonder laag; 500 gulden per jaar. De maaltijden van bejaarden, die van de gemeenten afhankelijk waren, bestonden meestal uit brood met bier en anijs gekookt, met stroop. De jeugd verveelde zich ook in die tijden weieens en men ging zich te buiten aan straatschenderijen, gappen en drinkwaterreservoirs omgooien. Wees meisjes o.a. kwam laat thuis uit balorig heid, werden de deur gewezen en kwa men in etablissementen terecht of wer den na een geseling naar Indonesië ge zonden. Veel schijnheiligheid heerste onder de volwassenen in de 18e eeuw. Overspel kon afgekocht worden; schaken van meisjes vanaf 14 jaar oud vond steeds plaats .vooral door jonge mannen van adel met niet adellijke meisjes. Deze lezing, met veel humor en anek dotes gebracht, werd besloten met een dankwoord van de presidente. Op 17 oktober geeft de fa. Lucas Bols een demonstratie in het Anna Paulowna- huis (ook voor introducé's en heren) en op 25 oktober heeft een excursie plaats met gratis maaltijd naar Udenhout. Het afgelopen weekend werden de on derlinge Wedstrijden van de tennisclub Soest vodftgezet. Het vrij goede weer liet ook nu weer een vlotte afwerking toe van het wedstrijdprogramma, zodat het komende weekend nog slechts de meeste halve-finales en enkele kwart finales gespeeld behoeven te worden, waarna op 7 oktober de finales aan bod zullen komen. De finales van het jeugd toernooi zul len echter al zaterdag aanstaande plaatsvinden. Bij de dames drongen mevr. Felix, mej. Hofman en mej. A. Janssen reeds door tot de halve-finales. Alleen mej. Janssen ondervond hierbij van mevr. Thiellier tegenstand van betekenis. De dames Groart en Reimerink zullen de strijd moeten aanbinden om de laatste halve-finale plaats. Bij de heren plaatste de heer P. Jans sen zich via de herkansing alsnog in de kwart-finale. Hij moest hiertoe het ver zet breken van de heren M. Haal en E. Schuuring, hetgeen hem niet al te veel moeite kostte. In de kwart-fi nale zal de heer Janssen nu de winnaar ontmoeten van de poule bestaande uit de heren Smit, Pas, en het juniorlid Robbie Nijhuis. Ook de heer Haal boekte tenslotte nog een ruime overwinning op de heer E. Schuuring wat eens te meer bevestig de dat de kampioen 1966 momenteel niet in zijn beste vorm verkeert. Bij het herendubbel wisten de gebroe ders Sprangers zich al te plaatsen voor de finale. In twee sets sneden zij de heren Haal en Van Wijk de pas naar de finale af. De andere halve finale zal gaan tussen de combinaties Van Breu- kelen Ebben en Janssen Geijtenbeek. De belangrijkste uitslagen waren: Damesenkel: Mevr. Felix-mej. Cleve- Tinga 6-2, 6-2; mej. A. Janssen-mevr. Thiellier 2-6, 6-4. 6-1; mej. Hofman- mevr. Twijssel 6-1, 6-1. Herenenkel: P. Janssen-M. Haal 6-1, 7-5; P .Janssen-E. Schuuring 6-4, 6-1; M. Haal-E. Schuuring 6-3, 6-0; J. Smit- R. Schuuring 6-2, 6-3: J. Smit-E. de Bruin 7-5, 6-0; R. Schuuring-E. de Bruin 7-9, 6-1, 6-2; R. Nijhuis-R. de Vos Burchart 6-4, 3-6, 6-4; J. Pas-J. Gans 6-1. 8-6. Gemengddubbel: mevr. Felix en van Breukelen-mevr. Pas en Pas 6-1, 6-1; mej. A. Janssen en Leliefeld-mej. v. d. Berg en Faber 2-6, 6-1, 6-4. Damesdubbel: mevr. Felix en mevr. Reimerink-mevr. Jacobs en mevrouw Schaap 6-2, 6-3; mej. de Bruin en mej. v. d. Berg-mevr. Geijtenbeek en mevr. van Breukelen 6-1, 6-0; mej. Hofman en mevr. Thiellier-mevr. de Haas en mevr. Twijssel 6-2, 6-4. Herendubbel: M. Haal en T. van Wijk- J. Gans en E. de Bruin 6-4, 6-2; A. Sprangers en F. Sprangers-R.Kuiphof en D. v. Dorssen 6-3, 6-0; J. H. v. Breukelen en H. Ebben-H. Leliefeld en R. v. Coeverden 6-2, 6-4; P. Janssen en G. W. Geijtenbeek-C. Walet en J. Mirck 6-1, 6-1; A. Sprangers en F. Sprangers- M. Haal en H. van Wijk 6-3, 6-2. In het bericht over de grootscheepse politiële actie tegen drie handelaars in hasjish, die een eorme partij van 45 kg aan enkele journalisten (van de Haagse Post) wilden verkopen, trof ons een onaangenaam zinnetje. Er werd door de politie medegedeeld, dat op de tip slechts was ingegaan, omdat de tip gever foto's kon overleggen van de koopwaar en van de tussenpersoon en dat tevoren een monster „stuff" was onderzocht op echtheid. Wij vragen ons bezorgd af of de politie en de justitie dus niet in actie zouden zijn gekomen, indien een der journa listen er niet op handige wijze in ge slaagd was de handelaar en zijn waar onbemerkt te fotograferen. Wij vragen ons nog veel bezorgder af, wat er met een volgende tipgever gaat gebeuren als de politie weer verlangt, dat hij eerst maar eens foto's op tafel legt om te bewijzen dat hij de waar heid tipt. Want die volgende tipgever zou wel eens minder handig met zijn foto-toestel kunnen omspringen en de volgende handelaars zouden wel eens sneller met hun vuurwapens kunnen zijn. Een punt bij de nieuwe defensiebegro ting va de V.S. is dat een nieuwe se rie oorlogsschepen in de V.S. zelf ge bouwd moeten worden. De regering had afgesproken dat Engeland die zou bou wen om de dollars te verdienen waar mee dan weer F-1-11 straaljagers voor de R.A.F. in Amerika betaald zou kun nen worden. Dergelijke afspraken moet de Ameri kaanse regering altijd maken onder het voorbehoud dat het Congress in Was hington ermee akkoord gaat, want dat beheert de staatsbuidel. Welnu: het Congress heeft nee gezegd. Een logisch gevolg zal kunnen zijn dat Londen nu voor zijn nieuwe vliegtui gen een andere leverancier zoekt, bij voorbeeld op het vasteland van Euro pa, waar ook de Duitsers en de Fran sen op het punt staan zich vliegtuigen aan te schaffen van het uiterst geper fectioneerde genre dat de F-l-11 ver tegenwoordigt. Brits-Franse samenwerking op dat punt is voorheen niet al te aangenaam ver lopen, maar het kan nog eens gepro beerd worden met een Brits-Duits pro- dukt. Bonn zal daarvoor waarschijnlijk wel voelen. Natuurlijk is het nooit de bedoeling geweest van het Amerikaanse Congress om Engeland een stootje in de richting van Europa te geven. En zeker niet om de Amerikaanse vliegtuigindustrie van een klant te beroven. Maar het effekt is wel van dien aard. De Amerikaanse regering betreurt dit waarschijnlijk het meest nog om niet- economische redenen. Het contract met de schepen en vliegtuigen was een nieuw accent op de „speciale relatie" tussen Londen en Washington: een militaire samenhang die ook maakte dat de V.S. in - of volgens De Gaulle: vlak voor - Europa een uiterst betrouwbare bond genoot heeft. Die speciale relatie er gerde De Gaulle altijd al. Maar of hij voor het Congresbesluit nu dankbaar is staat te bezien: een nauwer militair contact tussen Bon en Londen is nu ook niet zijn ideaal. De Soester coureur Gerard van Beek is gistermiddag in een internationale motorcross derde geworden bij de 500 cc senioren. Henk Hendriks, die vorige week in Soest zegevierde, werd ook in Reusel eerste vóór Piet Dirks uit Eind hoven. Ds. F. J. Th. van Boven, Hervormd predikant te Soesterberg, is vanwege het departement van justitie beëdigd als geestelijk verzorger van het Rijks Jongensinternaat „Den Engh" aan de Dolderseweg te Den Dolder. Het is de bedoeling, dat ds. Van Boven zich ge durende één dag per week bezig houdt met de geestelijke verzorging van de pupillen van dit internaat en op de zondagen een kerkdienst leidt. Ds. van Boven, geboren in 1926, werd in 1961 kandidaat. Op 25 maart 1962 werd hij als predikant van de Hervormde Ge meente van Muntendam in het ambt bevestigd. In mei van het vorig jaar deed ds. van Boven zijn intrede in de hervormde kerk van Soesterberg. Op de Gero-kontaktavond voor detail listen in hotel „Noord-Brabant" in Utrecht heeft het damespersoneel van Spronks Geschenkenhuis in Soester berg een leuk succes geboekt bij de Gero-quiz. De bijna zeventig aanwezigen moesten een aantal vragen beantwoorden aan gaande modellen en kwaliteit van het Gero zilver. Henny Spronk en Marga Pieren ver overden de eerste prijs door het groot ste aantal punten te behalen; mevrouw Bestelbroer-Spronk volgde op de twee de plaats. De afdeling Soesterberg van het ka tholiek vrouwengilde opende het sei zoen met de jaarvergadering. Na het voorlezen van de gebruikelijke jaarver slagen volgde een bestuursverkiezing. In plaats van de aftredende en niet herkiesbaar zijnde dames Majoor-Ver schoor en Janssen-Van Baar werden gekozen mevr. van Beckum-ten Doe- schate en mevr. de Nijs-Watima. Voort werd nog gekozen mevr. Pley- van Kersbergen. Na de pauze werd de avond gezellig doorgebracht met het bingospel. SOESTERBERG VERLOOR MET 1-4 VAN STROE Soesterberg heeft weer geen geluk ge had. In haar thuiswedstrijd tegen Stroe moest zij een 1-4 verlies incasseren. Na een wederzijdse aftasting opende de sterkere tegenstander na tien minuten middels hun rechtsbuiten de score, 0-1. Tien minuten later was het de midvoor, die de voorsprong verhoogde, 0-2. Maar na 25 minuten was het linksbinnen Baars, die met een fraai schot Soester berg aan een tegenpunt hielp, 1-2. Vlak voor rust vond de midvoor van Stroe weer het doel, 1-3. Na de hervatting waren het weer de gasten, die door hun rechtsbuiten de stand verhoogden, 1-4. Met deze stand kwam ook het einde. De hal van de openbare school was en kele dagen van de afgelopen week weer in een bloementuin omgetoverd, waar tal van bezoekers de vaak prachtig ver zorgde en gekweekte planten hebben bewonderd, die sinds half mei waren toevertrouwd aan de zorgen van de jeug dige kwekers, allen leerlingen van de school. De tentoonstelling is gewis een groot succes geworden. Voor het eerst waren de fantasiestukjes op school zelf vervaardigd uit meegebrachte natuur- produkten, terwijl eveneens aan de ouders de mogelijkheid tot inzending was opengelaten. De jury, bestaande uit de heren Kraayenhagen, Lenten en Overeem, beoordeelde de meegebrachte planten, waarvan we de eerste prijswin naars vermelden, als volgt: Thumbergia: Marjolein van Dijk; eervolle vermelding: Erwin Smitz. Afrikanen: Marijk Mostert; eervolle vermelding: Elsje Steenmeyer, die ook de enige prijs won bij de afde ling Ageratum. Geraniums: Yvonne Smitz. Begonia's: Elsje Steenmeyer. Fuchsia's: Mare van Capelle. Coleus in prachtige variëteiten: Elsje Steenmeyer. De fleurig opgezette expositie kreeg een bijzonder levendig accent door de ver schillende vogeltjes van „Onze gevleu gelde Vrienden". Deze tentoonstelling werd georganiseerd door de oudercom missie en de afdeling Soesterberg van Volksonderwijs. Het voorlopige programma voor het komende seizoen van de afdeling Soes terberg van het katholiek vrouwengilde vermeldt een gecombineerde avond met het oudercomité, waarbij de heer B. van Steenhoven zal spreken op donderdag 12 oktober. Deelgenomen zal worden aan een dekenale dag in Soest, waar pater Gemmeke zal spreken over de geloofsbeleving in deze tijd. Woensdag 15 november zal mej. van Woerkom, bekend kunstenares aan de hand van dia's en eigen werk tonen, wat er met waardeloos materiaal te scheppen valt. De jaarlijkse verdiepingsavond is op vrijdag 8 december in het Kontakt der Kontinenten; het huisvrouwenorkest uit Utrecht concerteert op een ontspan ningsavond op dinsdag 16 januari. Verzekeringskwesties worden behandeld in februari en een bespreking van de nieuwe catechismus in maart. Maan dag 1 april wordt in combinatie met de plaatselijke vrouwenverenigingen een avond belegd in de Hoeksteen en de traditionele siuitingsavond wordt in mei gehouden. De gymnastiekvereniging A.G.A.V.S. hield in café ,,'t Centrum" een druk bezochte jaarvergadering. Uit het jaarverslag van secretaris Pieren, die in verband met zijn drukke werk zaamheden voor het Dorpshuis als se cretaris moest bedanken, maar toch be stuurslid blijft, bleek dat het aantal le den per 1 september van dit jaar 456 bedroeg. In een royaal overzicht kwa men de vele geslaagde activiteiten van de vereniging naar voren, waarbij vooral de heer en mevrouw Van der Steen en mevrouw Lazet geprezen werden om hun aandeel in de vele successen. Door een cursus in Kampen heeft de actieve penningmeester, de heer H. A. Kuiters moeten bedanken voor zijn tijd rovende functie. Het bestuur zal hem node missen en was hem en de heer Brandes veel dank verschuldigd. Daar de kas dit jaar door een accoun tant, de heer Bartels, gecontroleerd moest worden, werd tijdens de vergade ring een kascommissie benoemd, be staande uit de heren Ros en Giavemaker, terwijl mevrouw Klinkenberg bij dit werk zal assisteren. Het thans ten dele vernieuwde bestuur is als volgt samengesteld: J. H. Esmeijer, voorzitter; G. Kremer, secretaris; A. van Oostrum, penningmeester en de overige bestuursleden P. C. Pieren, J. C. Klin kenberg, C. Brandes, A .Wildeboer en de dames Nooder-Willems en Schrie- cken. De afgevaardigden van de gemeente en de Soester Sportstichting brachten grote hulde aan de volleybalafdeling vanwege de promotie van het eerste team naar de eerste klasse van de NeVoBo, afde ling Amersfoort. De aanwezige leden hadden geen kritiek op het bestuursbeleid. Wel had het bestuur kritiek op de drum bandcommissie; er bestond geen kontakt tussen commissieleden onderling en met 't bestuur. Voorzitter Esmeijer zal daar om kontakt opnemen met de regelings commissie. In zijn slotwoord wees de voorzitter op het streven van A.G.A.V.S. om door sportieve samenwerking de belangen van de jeugd te behartigen, waarmede men dan ook weer het nieuwe seizoen hoopt in te gaan. v Poplin beha voorsluiting; fraai geborduurd; opgeknipte rug en brede schouderbanden 5 cupmaten 10,95 Moderne beha van satün-nyloa met broderie; platte beugel en extra steunpandjes jn ondercup 5 cupmaten 14,95 Beha van poplin met Franse kant; dubbele •elastomeer zijpanden. Met voorgevormd* csps. 5 1 11,95 'Long-linc' beha van kant, gevoerd met nylon-satijn; opgeknipte rugpanden van poplin •elastomeer. In wit en zwart 5 cupmaten V 22,90 - •Lycra elastomeer'maakt foundations dunner en soepeler dan ooit. A. P. HILBORST Van Weedestraat 5A-B - Telefoon 2504 Wij krijgen de ALLEENVERKOOP in Soest van Soesterbergsestraat 28 - Telefoon 3480. Voor u boniieterie koopt, kijk even aan de binnenkant. Eti ket zegt First Lady? Perfect! Dat is die fijne bonneterie waarmee u zoveel combinatiekanten uit kunt. Kom maar proberen!

Soester Courant | 1967 | | pagina 9