FUGERS FIETS REPAREERT U ZELF? MARCHAL HAARMODE EGvSETTEN SNELLE, VEILIGE AUTO'S OF RIJDENDE DOODKISTEN LAB0UR NEDERLAGEN M. TIJSSEN VAN BUUREN DODEN GELOOFS VERVOLGING IN 00ST-DUITSLAND SOESTERBERG GEEN VERNIEUWING IN FRANKRIJK DIPLOMATIE Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Jaarvergadering Nut van 't Algemeen HEEFT ALLES VOOR UW Drie factoren Voor JUWELEN JUWELEN van DIE WEL MEEVALLEN Rouw- en Trouwkleding Autorijschool Burgemeester opent fabriek Gevonden voorwerpen Dragline tegen spoorw egviaduct Dronken automobilist achtervolgd en aangehouden Gemeenteontvanger Th. J. Regter 40 jaar in dienst van de gemeente Soest oeden oppenbrouwers Medische dienst Voetbal Zege van volleybalteams korfbalnieuws Medische dienst P0LIT1ETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 ^ePartement Soest van de Maat- t0t Nut van Algemeen is «v» f sda®avond het winterseizoen be- j met de Jaarvergadering, ge- n een le^ng en filmverto ning door de cineast J. Wiegel uit ooest over de Tibetaanse vluchtelingen, tijdens de vergadering heeft het be stuur afscheid genomen van mevr. G. B. Stevens als bestuurslid. Zij had zich niet herkiesbaar gesteld. Wel herkozen werd mevr. J. de Ruiter-Kraaikamp. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. F. p. Mosterd-Bosma. vermeldt dat het afgelopen seizoen acht lezingen werden gehouden, die redelijk goedwer- werden gehouden, die goed werden bezocht. Verder werd de schildercursus voortgezet. De cursus Voortgezette Rij opleiding en Nieuwe Verkeerswetgeving, die het Nut had georganiseerd in sa menwerking met de Soester Zaken- kring, kon wegens gebrek aan belang stelling geen doorgang vinden. De gelegde contacten om te komen tot de oprichting van een hobbyclub voor jongeren openden goede perspectieven, maar het Instituut Middeloo te Amers foort heeft hierover inmiddels contact gezocht met de hoofden van scholen in Soest, zodat in de bestaande behoefte is voorzien. Tevens is door het bestuur contact ge zocht met het bestuur van de Soester kunstenaarsvereniging Arti Shock om te komen tot een agenda-uitwisseling. Voorts heeft Arti Shock zich bereid verklaard, geëxposeerd werk van een deskundige toelichting te voorzien, wan neer daarvoor belangstelling zou be staan. In financieel opzicht werd het vereni gingsjaar afgesloten met een nadelig saldo van 382,De inkomsten be stonden voornamelijk uit contributies (ƒ781,lesgelden van de schilder cursus (ƒ907.en gemeentelijke sub sidie 688,terwijl voor meer dan één derde van de uitgaven werd be taald aan honoraria van sprekers en de leider van de schildercursus 1380). Na afhandeling van het huishoudelijk gedeelte vertoonde de heer Wiegel een in India opgenomen film over de Tibe taanse vluchtelingen. De film is in 1966 geproduceerd in het kader van het wereldvluchtelingen- jaar en diende als inleiding voor een internationale hulpactie. Na afloop van de film heeft de heer Wiegel verslag uitgebracht over de resultaten van de hulpverlening. De volgende bijeenkomst zal worden gehouden op maandag 30 oktober. In het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan zal de heer H. J. van der Dussen, directeur van gemeen te werken, aan de hand van het nieu we structuurplan ,een lezing houden over de toekomstige ontwikkeling van de gemeente. Op vrijdag 24 november treedt in De Rank de Amersfoortse toneel- en caba retgroep „Youth" op met een visie op actuele gebeurtenissen in liedjes en sketches. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 203» SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Toon in 1965 de Amerikaanse advocaat Ralph Nader een boek over gevaarlijke auto's publiceerde, bracht h\j daarmee een enorm aantal pennen in beweging. Zijn bock werd door alle bladen en tijdschriften besproken en over het algemeen werd zjjn aanval op de Amerikaanse autofabrieken niet bestreden. Alleen de autofabrieken zelf reageerden niet erg, wisten geen antwoord op de scherpe beschuldiging van Nader waarin hy zei dat de Amerikaanse automobiel industrie onvoldoende maatregelen neemt die kunnen bydragen aan het voorkomen van ongelukken, en het menseiyk leed dat daar onverandcriyk hjjhoort. Gelukkig is daar nu van hogerhand verandering in gebracht. Hoe staat het met dit oude probleem in Europa? Het is praktisch onmogelijk een verge lijking te maken tussen het Amerikaanse autoverkeer en het Europese, evenmin tussen de auto's die daarbij betrokken zijn. Maar over het algemeen is er bij zonder weinig verschil tussen de veilig heid van beide. Bij alle soorten ongelukken zijn op zijn minst drie factoren betrokken: de rijder, de auto en de plaatselijke omstandighe den. De plaatselijke omstandigheden om vatten de toestand van het wegdek, de verkeersborden, de drukte, verlichting, weer enzovoort. en HORLOGES. LUXE WEKKERTJES, KLOKKEN. BAROMETERS enz. Horlogerie - Juwelier - Opticiën Twee tussentijdse stembuszeges van de Britse conservatieven, die in een geval zelfs een zetel veroverden die sinds veer tig jaar naar labour placht te gaan. be tekenen nog helemaal niet dat het er somber uitziet voor de socialistische re- gering. In de kring van de conservatieven zelf ziet men namelijk zeer duidelijk dat het persoonlijk aanzien van hun eigen lei der Heath zo laag is dat met hem als voorman geen algemene verkiezingen zijn te winnen. Wat de conservatieven nu helpt is min der de sympathie van de Britten voor Heath, dan wel hun antipathie of onge duld over Wilson. Of, zoals de conserva tief Sir Gerald Nabarro het stelt: als labour een andere leider kiest, en zeker wanneer wij geen andere kiezen, dan wint Labour volgende keer weer. De Britten mogen dan niet ingenomen zijn met het feit dat Wilson, getuige het hoge werkloosheidscijfer, zijn beloften voor een economische heropleving niet waar kan maken, maar Heath kan hun evenmin erg bekoren, vooral niet na zijn min of meer geniepige acties om zijn aanhang in de partijtop te loodsen. De onderling verdeelde conservatieven zijn tenzij over een paar weken op hun partijcongres een wonder gebeurt voor Wilson geen bedreiging. Hij heeft er overigens genoeg. Niet alleen dat hij in zijn partij het verzet werkelijk met grote kracht moet breken, maar boven dien begint een stakingsliefde weer aan te wakkeren in Engeland. In de havens, bij de spoorwegen vooral, dus bij het vervoer dat een kernpositie inneemt bij de opvoering van de export die zo hoog nodig is om de economie te laten her leven. Zowel op zijn partijcongres als bij dat van de vakbonden heeft hij zich wel kunnen handhaven, maar hij bleek niet meer dat absolute gezag te hebben waar mee hij tot dusver iedereen en alles naar zijn hand zette. De tanende glorie en populariteit zullen Wilson een zorg zijn, maar zijn bewind was in grote mate af hankelijk van zijn persoonlijk gezag. En nu dat in verval blijkt te zijn geraakt, wordt het regeren aanzienlijk moeilijker voor hem. Voor hem persoonlijk tenminste. Een al gemeen gevoelen is wel wat Nabarro ook zei: dat labour onder nieuwe leiding toch wel weer de verkiezingen wint, ze ker als de conservatieven Heath niet vervangen. En dat maakt twee labour- nederlagen aanzienlijk draaglijker dan ze anders geweest zouden zijn. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783. Wat de rijder aangaat, zelfs de meest veilige auto wordt gevaarlijk wanneer er iemand achter het stuur zit die on voldoende rijvaardigheid bezit. Ook Europa heeft betere rijders nodig, maar dat niet alleen, de auto zelf speelt ook een belangrijke rol. En om dat te reali seren zijn er twee factoren van groot belang: het ontwikkelingswerk om on gelukken te voorkomen, de zogenaamde primaire veiligheid en het ontwikkelings werk ter voorkoming en vermindering van de gevolgen van ongelukken, de se cundaire veiligheid. Primair Primair zijn de rij-eigenschappen van de auto waarin men rijdt, zoals de weglig- ging, de remmen en de prestatie. De wagen moet geen .eigen leven" lelden, moet niet gaan slingeren wanneer er scherpe uitwijkbewegingen moeten wor den gemaakt. De remmen van een auto moeten voldoende capaciteit hebben om onder alle omstandigheden hun werk feilloos te verrichten. De prestatie houdt een zo goed mogelijke acceleratie in, een grote trekkracht. En hoge topsnel heid is van minder belang. Van verder primair belang zijn een goed uitzicht onder alle omstandigheden, een plaatsing van instrumenten bedienings organen die overzichtelijk is, demping van geluid en trilling, het ontsmetten van uitlaatgassen en een goede luchtver versing en verwarming. Het rijcomfort van een auto moet wor den bepaald door de som van de rij- eigenschappen, niet door luxe. Secundair Heel belangrijk zijn ook de maatregelen die getroffen kunnen worden om de ge volgen van ongelukken te verminderen. Men kan over het algemeen zeggen dat 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 Telefoon 4685 Dank zij het Nationaal Bureau voor de Reclassering is aan het licht gekomen, dat 23 0 o van het Nederlandse volk voorstander is van het opnieuw invoe ren van de doodstraf voor sommige zware misdrijven. Dat is een verwon derlijke zaak. De doodstraf, die na de oorlog nog een aantal malen is voltrokken, is hier ju ridisch mogelijk, ma ar zij wordt niet meer uitgevoerd, juist omdat onze justi tie zich er diep van bewust is dat het een onherroepelijke straf is en dat zelfs bij de zorgvuldigste behandeling van een rechtszaak fouten kunnen wor den gemaakt. Soms komen er na vele jaren onschuldigen uit de gevangenis, maar kunnen wij ter dood veroordeel den weer in het leven terugroepen? En dan is er het verschil van mening, welke misdrijven zo ernstige straf zou den rechtvaardigen. Daar hebben die 23% nog heel wat uiteenlopende ge dachten over. Tenslotte komt dan de vraag op, of wij zelf mogen doen, wat wij de ander verwijten: wie veroor looft het ons, een mens om te bren gen, ook al is hij in onze ogen een moedwillige moordenaar? Hij kan ziek zijn, of zelfs onschuldig, maar wij zijn dan juist moedwillige moordenaars, die met voorbedachte ra de op zijn dood aansturen. Daarom is die enquête geen betrouw baar beeld. Met alle respect voor de reclassering, maar zo'n vraag hoort niet zonder verdere toelichting te wor den gesteld. Aan emotionele antwoor den hebben wij weinig. de motorplaatsing achterin minder goed is dan voorin, wagens met voorwielaan drijving zijn het veiligst. Schijfremmen zijn een enorme verbetering het draaiende gedeelte van de rem wordt door een schijf gevormd die aan de zij kanten wordt vastgeklemd bij het rem men die beter bestand zijn tegen zware eisen die de remmen soms moe ten ondergaan. Ook veiligheidsgordels zijn belangrijk, zij voorkomen dat inzit tenden uit de auto worden geslingerd. Veilighcidsmodcl Een bekende Italiaanse ontwerper heeft een model geconstrueerd die belangrijke nieuwe voorzieningen heeft ter verhoging van de veiligheid van auto's De buiten zijde van dit model is afgerond en glad, scherpe hoeken of uitstekende punten ontbreken geheel. De deurknoppen, scha kelaars en instrumenten zijn allen ver zonken in beklede oppervlakten. Het hele interieur van dit model is dik bekleed met zacht materiaal, de stoelen zijn voorzien van een hoofdsteun ter be scherming van aanrijdingen van achte ren. De stuurkolom, een van de ge vaarlijkste punten voor de bestuurder bij een botsing van voren, is kort en schuift mee, evenals het hele dash board dat doet. De voor- en achterruit springen bij een botsing zonder te bre ken uit hun sponningen naar buiten. Ook is er iets bijzonders met de por tieren, zij schuiven naar achteren toe open en worden elektrisch gesloten langs een rail die een chroomstrip lijkt. De portieren zijn er op berekend niet open te springen, zelfs niet wanneer de wagen van opzij wordt geramd. Vooral ook is het chassis van dit model interessant. Het is zo gemaakt dat het toenemende weerstand geeft bij een botsing. De mo torkap en de kofferdeksel worden als een harmonica opgevouwen bij een bot sing omdat ze weinig versterkt zijn, maar de weerstand van het chassis neemt toe naarmate de inslag de passa giersruimte nadert. Dat passagiersverblijf vormt als het ware een grote kooi, die niet gemakkelijk te vervormen is. Over het geheel genomen een model met zeer vele belangrijke punten die de vei ligheid sterk kunnen verhogen en die hopelijk niet het enige en laatste expe riment op dit gebied zal zijn. De verhouding (Evangelische) kerk en staat in de Duitse Democratische Re publiek (D.D.R.) is er in de loop der jaren niet op vooruit gegaan. Aanvan kelijk bestond er als het ware een soort van gewapende vrede, doch in de laat ste maanden is die situatie met de dag slechter geworden. Nu kan er met recht gesproken worden van een geloofsvervolging. Niet als in de dagen der kerkhervorming, doch aangepast aan de tijd waarin we nu leven. Gelet op Stalins woorden „godsdienst is opium voor het volk" werd op de scholen in de D.D.R. het godsdienston derricht vervangen door atheïstische „vorming". Op tijdstippen waarop gods dienstoefeningen worden gehouden, wor den o.m. (rode) politieke bijeenkomsten en sportmanifestaties georganiseerd. Het kerkewerk wordt afgeremd of belet. Staatsinstellingen en communistische werkgevers zullen in bepaalde funkties geen belijdende leden der Evangeli sche kerk aanstellen. Dit alles gebeurt op een zeer achter bakse manier, waardoor de rode macht hebbers willen voorkomen voor het we reldforum te worden uitgemaakt als kerk- en geloofsvervolgers in een land met een eeuwenoude protestantse tra ditie en met ruim tien miljoen belijden de leden dier kerk. Het zal in de toe komst van de tactische en diplomatie ke gaven van de leden der Synode en van de evangelische geestelijkheid af hangen, hoe de situatie zich verder zal ontwikkelen. Het goed besturen der kerk en de zielszorg harer lidmaten is een hachelijke onderneming geworden. Stellingneming zal tot pijnlijke beslis singen leiden en daarnaast tot nieuwe conflicten met de rode machtshebbers aanleiding geven. De Evangelische bisschop van Greifs- wald, dr. Krummacher, baarde al veel opzien en bij de rode autoriteiten grote woede, toen hij tijdens een predikatie de opmerking maakte: „Socialistisch werken: ja, doch socialistisch leven: neen". Hij gaf daarmee een richtsnoer voor hen, die onder alle omstandighe den de kerk trouw willen blijven. Als gevolg hiervan is het nu aan de kinderen van lidmaten verboden om aan het gymnasium en of aan de uni versiteit te gaan studeren. Door het Ulbrichtsregiem wordt de pressie, wel ke op de evangelisch kerk wordt uit geoefend, schier ondraaglijk. De bijeenkomsten van jonge gelovigen en de jeugdkerkdiensten worden sinds kort onmogelijk gemaakt of verboden, evenals het houden van bazars, verlo tingen en wat dies meer zij ter finan ciële ondersteuning van kerk en van kerkewerk. Voor het houden van zogenaamde „kerkdagen" wordt al reeds lang geen verlof meer verleend. Eigendommen der kerk, in de vorm van woningen en landerijen zijn onteigend en voor andere doeleinden gebruikt. Het druk ken en uitgeven van kerkbladen werd eveneens voorgoed verboden, in de plaats daarvoor kregen de gemeentele den atheïstische lectuur toegezonden. Evangelische geestelijken, leden der sy node en andere kerkelijke ambtsdragers, die naar West-Duitsland wilden reizen ter bijwoning van conferenties en soort gelijke bijeenkomsten, wordt een uit reisvisum geweigerd. Het contact tus sen de Wereldraad van Kerken en de Evangelische kerk in Oost-Duitsland is verbroken op last van hogerhand en publikaties van de wereldraad werden door de politie in beslag genomen. Aan Westduitse geestelijken die in ver band met hun kerkelijk ambt een be zoek aan de D.D.R. willen brengen, wordt een inreisvisum geweigerd, het geen des te pijnlijker is, daar in okto ber a.s. de 450ste herdenking van de reformatie in het Oostduitse Witten- berg groots zou worden herdacht. Ge zien het optreden van de Oostduitse machthebbers zal deze herdenking wel van de baan zijn. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck zal 13 oktober, 's middags vier uur, de nieuwe fabriek van Branson Europa N.V. aan de Energieweg 2 officieel ope nen. Deze opening zal plaats hebben in aanwezigheid van de oprichter van Branson-Instruments Inc., de heer Nor man G. Branson. Bij het politiebureau alhier zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven: rode damessjaal, groene zijden damessjaal, portefeuille met inhoud, groene regen- cape, kinderharkje, donkergrijze regen- cape, bankbiljet, rubber bal, verzeke ringsbewijs, bosje sleutels en penning, zwart windjack, bos sleutels, bruine zij den sjaal, kinderportemonnee, duimstok met potlood, zwarte geruite tas, kunst leren tasje, rode harde sleutel etui, vulpen in etui, penning. Aan komen lopen wit konijn. Op de Lange Brinkweg is donderdag morgen een door een tractor getrok ken dragline tegen het viaduct in de spoorlijn Baarn-Den Dolder gereden, waardoor het viaduct met de rails on geveer 5 cm werd verplaatst. Het treinverkeer is enige tijd gestremd geweest. Een trein is uitgevallen, ter wijl daarna de treinen met een snel heid van slechts 5 km per uur konden passeren. Tot ongeveer één uur is men bezig geweest met het herstellen van de schade. De graafmachine was eigendom van de veehouder v. d. Grift uit Baarn. Met de Volkswagencombi heeft de po litie in de nacht van woensdag op don- de -dag een zeer snelle Ford Mustang achtervolgd, die werd bestuurd door de onder invloed verkerende 33-jarige ex portleider H. A. B. uit Soest. Dankzij het feit, dat de bestuurder voor de ge sloten overwegbomen in Soestduinen moest stoppen kon hij worden aange houden. De surveillerende politiewagen zag de auto slingerend over de Rademaker- straat rijden. Even later stopte de be stuurder, maar toen hij zag, dat de politie eraan kwam, reed hij met grote snelheid weg. Bij Soestduinen had de achtervolging dankzij de gesloten spoor bomen succes. De man, wiens rijbe voegdheid hem een jaar was ontzegd, had pas sinds februari weer zijn rijbe wijs terug. 1 Oktober a.s. zal de gemeente-ont vanger van Soest, de heer Th. J. Reg ter veertig jaar in dienst zijn bij de gemeente Soest, waarvan ruim 32 jaar als ontvanger. Inmiddels is hij al 47 jaar in over heidsdienst, de eerste zeven jaar name lijk in zijn geboorteplaats Den Helder. De heer Regter werd op 23 augustus 1904 in Den Helder geboren. Hij door liep er de Mulo en kwam als 16-jarige jongen als klerk bij de gemeentelijke centrale boekhouding. Hij verdiende een salaris van ƒ400,per jaar, zijn voor die tijd unieke funktie ten spijt. Tevens behaalde de heer Regter zijn onderwijzersdiploma, doch hij heeft nimmer voor de klas gestaan, aangezien er in die tijd aan onderwijzers be paald geen tekort was. In Den Helder behaalde de heer Reg ter tevens het diploma gemeentefinan- ciën, waar hij later wel veel aan heeft gehad. In 1927 keerde de heer Regter zijn ge boorteplaats de rug toe om in Soest adjunct-commies bij de toenmalige ge meente-ontvanger te worden. In 1929 kwam de heer Regter op de afdeling financiën terecht. Vier jaar later werd hij tot gemeente-ontvanger benoemd, een funktie. die hij tot op de dag van vandaag heeft behouden. Ook in het verenigingsleven te Soest heeft de heer Regter een belangrijke rol vervuld. Zo was hij onder meer medeoprichter van de Soester Turnclub en jarenlang bestuurslid en penning meester van de School met de Bijbel. Tevens maakt hij - weer meer ambts halve - deel uit van het bestuur van de afd. Amersfoort der Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren en is hij secretaris van de Kring Ontvangers in de provincie Utrecht. De heer Regter is Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Maandag. 2 oktober wordt de heer Regter tijdens een intiem samenzijn ge huldigd. VOOR H NAAR Van Weedestraat 82 - Soestdijk Dokter J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn en A. Th. M. Splinter, beiden te Soester berg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en D. J. R. Jellema, beiden te Den Dolder. De vriendschappelijke wedstrijd van Soesterberg tegen Houten heeft een 4-4 gelijkspel opgeleverd. Jaarsma gaf Soesterberg de leiding (1-0), doch nog voor de rust wisten de gasten een 1-3 voorsprong op te bou wen. Na de hervatting vond Jaarsma we derom het doel (2-3). Daarna werd het toch nog 2-4 voor Houten, maar voor het einde kwam hadden linksbuiten Smit en Van de Borg voor Soesterberg gelijk gemaakt. (4-4). Het eerste en tweede volleybalteam van A.G.A.V.S. hebben in de NevoBo- competitie een 2-1 overwinning be haald op Spirit 2 en S.V.H. (Hoogland). Spirit kreeg in de eerste set eerder het gewenste tempo dan A.G.A.V.S. en liep uit tot 10-3. Met twee time-outs en een spelerswisseling slaagden de Soester- bergers er in door te stoten naar een 14-16 overwinning. In de tweede set triumfeerde Spirit met een 15-0 zege. In de derde set bleek aanvankelijk overduidelijk dat A.G.A.V.S. aangeslagen was. want de achterstand liep op tot 13-4, die door een verhoogd tempo echter verdween tot 13-13. Die „winning mood" werkte stimulerend op het team, dat de eind stand 15-13 bereikte. Het tweede team debuteerde in de der de klasse tegen Hoogland. De felle eindwedstrijd leverde voor de Soester- bergers een 15-10 overwinning op. In de 2de set werd het samenspel van de A.G.A.V.S.-ers steeds beter en zij be sloten deze set met een 15-9 overwin ning. De 3de set begon goed en A.G.A.V.S. bereikte zelfs een voor sprong van 10-4. Maar S.V.H. herstelde zich wonderlijk en won de set met 14-16. Het eerste twaalftal van K.V.O. heeft de thuiswedstrijd tegen Arena verloren met 2-6. De a-adspiranter kregen een sterke te genstander in Samos-b. dat de score opende na een kwartier spelen (0-1); vijf minuten later benutte B. van de Berg een strafworp door de gelijkma ker te scoren (1-1). In de tweede helft kwam K.V.O. zelfs voor te staan door een treffer van M. van de Berg (1-2), doch Samos kwam tien minuten voor het einde toch nog tot scoren waarmede de winstpunten gedeeld werden. De b-adspiranten verloren in Amers foort met 0-2 van Soesterkwartier-b. De c-adspiranten wonnen de uitwed strijd tegen Arena b met 0-3 door 2 treffers van Dicky Drenth en Yvonne van Veenendaal. Door een doelpunt van Peter v. Vliet wonnen de pupillen met 0-1 hun uit wedstrijd tegen Biko-c. De Fransen hebben weer eens gestemd, ditmaal voor de departementsbesturen. Zoals gebruikelijk was de animo gering en het trekken van vergelijkingen met de gemeen teraads- en parlementsver kiezingen, die enthousiast verlopen, is dus niet mogelijk. Noch de communistische winst, noch die van de Gaullisten is erg schokkend. De laatste is zelfs dubieus, omdat niet alles wat zich op provinciaal niveau voor Gaullist uitgeeft, dat ook inder daad in zo'n zin is als de president graag ziet. Duidelijker is dat de socialistische fe deratie en de centrumpartij van Leca- nuet - een vernieuwde en ruimer op gezette versie van de vroegere M.R.P. - in elk geval niet bijzonder aangeslagen zijn bij de kiezer. De socialistische fe deratie kampt er nog altijd mee dat een deel van zijn aanhang regelrecht voor de volksfrontidee is en daarom vindt dat de partijcombine niet ver ge noeg is gegaan en anderen daarentegen al vinden dat men veel te ver is ge gaan. Onderling gekissebis helpt een partij nooit. En dat geldt voor het Centrum eigenlijk evenzeer. De na de glorietijd van Schumann c.s. leeggebloede M.R.P. is er maar een zwakke ruggegraat voor, terwijl juist kracht geboden is om de velerlei groepjes in allerlei posities rechts en een heel klein beetje links van het midden samen een gestalte te laten vormen. Maar beide groeperingen leden er uiteraard ook onder dat het hier om een vrij onaanzienlijk bestuurs orgaan ging waarbij de aantrekkings kracht van voormannen als Lecanuet en Mitterand weinig betekende. Maar al gaat het hier dan maar om de helft van Frankrijk, waarin nog maar goed de helft van de kiezers opkwa men, duidelijk is wel dat de grote poli tieke vernieuwing in Frankrijk nog niet overtuigend is begonnen. „Toekomstige vertegenwoordigers in het buitenland zuLlen straks onderricht moeten ontvangen in het blussen van branden, het hoofd bieden aan nood toestanden en het verlenen van eerste hulp aan gewonde collegae," aldua staatssecretaris H. J. de Koster van buitenlandse zaken in Den Haag. Hij bedoelde het ironisch met het oog op de aanslagen van demonstranten op ambassadegebouwen. Maar wij zouden het uiterst nuttig vinden, indien de Ne derlandse diplomaten niet alleen let kregen in etiquette, souperen en gala- ballroomdancing, maar ook eens in structie ontvingen in brandblussen, e.h.b.o. en rampbestrijding. Misschien zouden alle diplomaten op aarde beter de vrede kunnen dienen, als zij wat meer van de oorlogsellende en rampbestrijding afwisten. JUWELIER HORLOGEN REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2315. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur P. ten Berge, Steenhoffstraat 69. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, teL 2902. Wit-Gele-Krois Zr. van Loon, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, b.g.g. 03490-17172. Groene Kruis Zr. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand, 10.30-11.30 uur vjii., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst 10 uur ds H. Roest. H. Doop. 19 uur ds K van Liere. Jeugddienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K van Liere. Gezinsdienst. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Inslngerstraat. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Eltheto. Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Middelwyk, P. de Hooghlaan. 10 uur Zondagschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 uur ds M. Wilschut. Bevestiging ds G. Rang. 19.00 Intrede ds G. Rang. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds E. Brunsting, Baarn. GEREF. KERK Eltheto. 8 30 uur ds C. Bijl, Hilversum. 3 00 uur ds W. Borgdorff, Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des woords. 19 uur ds Van den Boomgaard, Sneek GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRLJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds D. A. Werner, Wassenaar EVANGELISCH LÜTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. 10.30 uur ds Th. B. W. G. Gramberg, Doorn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Predikant A. J. v. d. Kamp. Interkerkeiyke Zondagsschool. 10 en 11 uur in de Da Costaschool. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Drs. W. J. Manger. 10.30 uur Kinderkerk in de Kapel. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. 17 uur Gezamenlijke doopplechtigheid. H. Missen maandag, dinsdag 8 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 15 en 19.00 uur (avondmis), vrijdag 8 en 8.30 uur, zaterdag 9 uur en 19.00 uur avond mis. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur.

Soester Courant | 1967 | | pagina 13